.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+57
Roxanne Derwent
Leanan Sidhe
Alviva Black
Lisette de Lapin
Romilda Vane
princessmaggie
Μia Melanie Hawkins
Catherine Tonks
Laura Mandley
Vindictus Viridian
Cassiopeia Black
Morgan le Fay
Rea
Beatrice Baudelaire
Angelika-Lavender Black
Arcturus Regulus Black
Mirabelle Salvatore
Eleanna Lovegood
Jace Wayland
Hermione Black
SiMoS
Isabelle Lightwood
Fleur Delacour
Tania_Re
Artemisia Lufkin
Alicia Spinnet
Gellert
Andromeda Black
Neville Longbottom
Cassandra Black
Tom Marvolo Riddle
Hecate
Sylvie Lovegood
elliza
Madame Maxime
Berenice
Natalie Black
Perenelle Flamel
Bella Black
Harry James Potter
Maria Lovegood
Phineas Nigellus Black
Mysterious Wizard
Imperio
Lily Luna Potter
Leonie Vernier
anthian9
Laverne de Montmorency
Sorazal the Erised
FoNikos21
Amycus
FLEUR258
Merlin the Great
Amelia Blackfoot
Minerva McGonagall
Roxy Black
Eloise Prewett
61 απαντήσεις

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Vindictus Viridian
    Vindictus Viridian
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 17209
    Ηλικία : 29
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: σημασία δεν έχει το τι κάνεις αλλα το πως και γιατί το κάνεις

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Vindictus Viridian Τετ Μαρ 27, 2013 12:09 am

    Αγαπητοί Άλλοι...είστε σε άθλια κατάσταση. Αι βγείτε Very Happy





    We are the hot ghosts of HarryWorld
    "Τι σου κάνω Λίλα μου!"
    - Chost Chickos

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Tumblr_static_severus-snape-in-deathly-hallows-gifs-hogwarts-professors-17276177-500-208

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Gentleeeeeeeee_zpsda022e6e
    Immortality Dumbledore
    Immortality Dumbledore
    Τάγμα του Φοίνικα
    Τάγμα του Φοίνικα


    Αριθμός μηνυμάτων : 22636
    Ηλικία : 30
    Location : Hogwarts (Dumbledore's office)
    Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Oh, I'm very good. But sometimes I'm bad. But only as bad as I wanna be. Freedom is power. To live a life untamed and unafraid is a gift.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Immortality Dumbledore Τετ Μαρ 27, 2013 5:08 pm

    Ποσο χαιρομαι για κεινη. cry Ακομα και αν δε μιλαμε ειναι τοσο τελειο που εκπληρωνει τα ονειρα της!! shooting star Δλδ ποσο φειλ! Να θες να πεις ενα "Συγχαρητηρια ρε!" Very Happy , και να μην μπορεις επειδη εχεις το κακο συνηθειο να εξαφανιζεσαι οποτε κατι δε παει καλα:/



    _

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Zvbsm1

    *:

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 9bitj5
    Alviva Black
    Alviva Black
    Παράφρων
    Παράφρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 20832
    Ηλικία : 23
    Location : Derry,Northern Ireland
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Credo in un Dio crudel.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Alviva Black Τετ Μαρ 27, 2013 8:54 pm

    Morgan le Fay έγραψε:Ρε βλάκα. Σύνελθε.

    Προσπαθώ Razz

    Immortality Dumbledore έγραψε:
    Σπόιλερ:
    Σπόιλερ:

    Αυτό το λες για να χαρώ τώρα ? unsure
    Σπόιλερ:
    Σπόιλερ:

    Vindictus Viridian έγραψε:Σε αυτό θα συμφωνήσω...μην συμβιβάζεσαι με κανέναν στον φόβο ότι θα μείνεις μόνη σου. (χωρίς να φτάσεις στο άλλο άκρο, να μην κάθεσαι με κανέναν χωρίς να σου έχουν κάνει τίποτα :P )

    Αυτό προσπαθώ,Άρχοντα.



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Tumblr_nhcydymyca1rhrm95o1_500

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 1290vg5h


    RAULSON:
    Minerva McGonagall
    Minerva McGonagall
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 22848
    Ηλικία : 29
    Location : Winterfell
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Και πες στο Χάρο, θα πάω εγώ όταν γουστάρω.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Minerva McGonagall Πεμ Μαρ 28, 2013 2:54 pm

    Φοβάμαι. Και το πιο δύσκολο στο φόβο δεν είναι να τον αντιμετωπίσεις, είναι να τον αντιμετωπίσεις αποτελεσματικά, γενναία, αντρίκεια. Να μην είσαι σκορπιός κρυμμένος πίσω από μια πέτρα με το κεντρί σου έτοιμο, να είσαι λιοντάρι. Να βγεις στο δρόμο, να τινάξεις τη χαίτη σου περήφανα και να αφήσεις το βρυχηθμό σου να βγει από μέσα σου σα να σαι ήδη νικητής. Και στο χάσιμο, αν έρθει, θα έχεις κερδίσει ομορφότερη πορεία, παρέα, ψυχική υγεία, και ποιος ξέρει τι άλλο.

    Μην αφήνεις τον εαυτό σου να μπαίνει εμπόδιο στο δρόμο σου.

    «Πολεμούμε γιατί έτσι μας αρέσει, τραγουδούμε και ας μην υπάρχει αυτί να μας ακούσει. Δουλεύουμε κι ας μην υπάρχει αφέντης, σα βραδιάσει να μας πλερώνει το μεροκάματό μας. Δεν ξενοδουλεύουμε εμείς, είμαστε οι αφέντες, το αμπέλι τούτο της Γης είναι δικό μας, σάρκα μας κι αίμα μας. Πού πάμε; Θα νικήσουμε ποτέ; Προς τι όλη τούτη η μάχη; Σώπα! Οι πολεμιστές ποτέ δε ρωτούνε!»

    N.Καζαντζάκης «Ασκητική» (σ.22,33)



    Mischief managed.
    Aurora Sinistra
    Aurora Sinistra
    Μαγικός Ζωολόγος
    Μαγικός Ζωολόγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 8719
    Ηλικία : 224
    Location : neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Aurora Sinistra Πεμ Μαρ 28, 2013 9:37 pm

    γιατί σε εκείνον να κάνουν όλα τα χατίρια ενώ εγώ επρεπε να ζητάω κατι για μηνες,χρονια για να μου το επιτρέψουν?ισως με εμένα να ασχολιόντουσαν περισσότερο,όμως εκεινος δεν έχει κανενα απαγορευεται, δεν τον εχουν ποτε τιμωρήσει και με τα μαθήματα δεν τον πιέζουν,τον διαβαζουν μεν αλλα χωρίς πιεση.Εγω στην ηλικία του ημουν καθε τοσο τιμωρία όχι γιατι δεν διάβασα,όοοχι γιατί το διαβασμά μου της είχε φανει "πασάλειμα".Ο αδερφός μου δεν διαβάζει και οχι μονο δεν τον πιέζουν,δεν τον βάζουν τιμωρία αλλα τον καλοπιάνουν κιόλας.Του παιρνουν δωρα για να διαβασει εξωσχολικά βιβλία ,και εμένα που ήμουν ολη μερα με ενα βιβλίο στο χερι ουτε ενα μπραβο,αντίθετα μου απαγορευαν να διαβάσω και καποια βιβλία γιατι και καλά δεν ηταν για την ηλικία μου.Για να παρω κινητο επρεπε να το ζηταω χρονια, για να εχω υπολογιστη στο δωματιο το ιδιο.Μια μικρη αντιρηση να εφερνα και αμεσως θα με χαρακτηριζαν οι θειες γλωσσου,ο αδερφος μου να τους βριζει κανονικοτατα και να μην του λεει κανενας τιποτα.Δεν με εμπιστευονταν να παω απο το σπιτι μου τρια τετραγωνα πιο περα ,εκαναν πως με αφηναν και με ακολουθουσαν κρυφα για να μη χαθω(λες και δεν θα το καταλαβαινα), ο αδερφος μου βεβαια πηγαινοερχεται απο το σπιτι στο σχολειο μονος του και ειναι η ιδια αποσταση.



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Untitl10
    Vindictus Viridian
    Vindictus Viridian
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 17209
    Ηλικία : 29
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: σημασία δεν έχει το τι κάνεις αλλα το πως και γιατί το κάνεις

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Vindictus Viridian Πεμ Μαρ 28, 2013 10:07 pm

    Για αυτό βάλ'τα με τους γονείς σου όμως όχι με τον αδερφό σου^





    We are the hot ghosts of HarryWorld
    "Τι σου κάνω Λίλα μου!"
    - Chost Chickos

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Tumblr_static_severus-snape-in-deathly-hallows-gifs-hogwarts-professors-17276177-500-208

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Gentleeeeeeeee_zpsda022e6e
    Aurora Sinistra
    Aurora Sinistra
    Μαγικός Ζωολόγος
    Μαγικός Ζωολόγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 8719
    Ηλικία : 224
    Location : neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Aurora Sinistra Πεμ Μαρ 28, 2013 11:11 pm

    ^ναι,τελικά αυτο έκανα.(και το βλαμμενο καθοταν και ετρωγε ,ανεφρθηκε τοσες φορες το ονομα του,ουτε μια αντιδραση σαν να μην ακουγε)



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Untitl10
    Vindictus Viridian
    Vindictus Viridian
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 17209
    Ηλικία : 29
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: σημασία δεν έχει το τι κάνεις αλλα το πως και γιατί το κάνεις

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Vindictus Viridian Πεμ Μαρ 28, 2013 11:13 pm

    Αυτό ακριβώς εννοώ...το να το λες βλαμμένο μάλλον δείχνει πως με αυτόν τα βάζεις.





    We are the hot ghosts of HarryWorld
    "Τι σου κάνω Λίλα μου!"
    - Chost Chickos

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Tumblr_static_severus-snape-in-deathly-hallows-gifs-hogwarts-professors-17276177-500-208

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Gentleeeeeeeee_zpsda022e6e
    Mysterious Wizard
    Mysterious Wizard
    Αλχημιστής
    Αλχημιστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 8962
    Ηλικία : 28
    Location : Gatlin
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: “The best fantasy is written in the language of dreams. It is alive as dreams are alive, more real than real ... for a moment at least ... that long magic moment before we wake. [...] They can keep their heaven. When I die, I'd sooner go to middle Earth.”

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Mysterious Wizard Πεμ Μαρ 28, 2013 11:16 pm

    Ένας χρόνος φιλίας, ατέλειωτα sms, πολύχρωμα σταράκια, μια γρανίτα μοχίτο, το τρένο, η πόλη κι η ελιά, χαμόγελα, αναμνήσεις, ένα μυστικό που μοιράστηκα και ένα που δεν θα καταφέρω ποτέ να ξεστομίσω...








    Κι ένα τηλεφώνημα τα κατέστρεψε όλα.



    .
    .


    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Tumblr_nqa3x5MUWZ1r0ppt5o1_250   Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Tumblr_nqa3x5MUWZ1r0ppt5o2_250

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Tumblr_nqa3x5MUWZ1r0ppt5o3_250   Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Tumblr_nqa3x5MUWZ1r0ppt5o4_250



    ...:
    Aurora Sinistra
    Aurora Sinistra
    Μαγικός Ζωολόγος
    Μαγικός Ζωολόγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 8719
    Ηλικία : 224
    Location : neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Aurora Sinistra Πεμ Μαρ 28, 2013 11:17 pm

    ^^οχι απλα απο συνηθεια.Ουσιαστικα στο βασικο ,κυριως θεμα μου προσπαθησα να τον αφησω εντελως απεξω.



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Untitl10
    Vindictus Viridian
    Vindictus Viridian
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 17209
    Ηλικία : 29
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: σημασία δεν έχει το τι κάνεις αλλα το πως και γιατί το κάνεις

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Vindictus Viridian Πεμ Μαρ 28, 2013 11:24 pm

    Άρα έχεις συνηθίσει να τα βάζεις μαζί του...χειρότερο.





    We are the hot ghosts of HarryWorld
    "Τι σου κάνω Λίλα μου!"
    - Chost Chickos

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Tumblr_static_severus-snape-in-deathly-hallows-gifs-hogwarts-professors-17276177-500-208

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Gentleeeeeeeee_zpsda022e6e
    Aurora Sinistra
    Aurora Sinistra
    Μαγικός Ζωολόγος
    Μαγικός Ζωολόγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 8719
    Ηλικία : 224
    Location : neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Aurora Sinistra Πεμ Μαρ 28, 2013 11:33 pm

    οχι νομιζω πως οι χαρακτηρισμοι μου προς τον αδερφο μου δεν ξεπερνουν τα φυσιολογικα ορια,αλλωστε κατα βαθος τον αγαπαω.



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Untitl10
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 31
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από FLEUR258 Σαβ Μαρ 30, 2013 2:28 am

    Vindictus Viridian έγραψε:Άρα έχεις συνηθίσει να τα βάζεις μαζί του...χειρότερο.

    Vindictus έχεις πάρει τον ρόλο του ψυχολόγου στις φιλοσοφικές σκέψεις? :P
    Συγνώμη και για το θάρρος δηλαδή,απλά στις τελευταίες σελίδες όταν πει κάποιος κάτι προσπαθείς να το αναλύσεις. Razz



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    Vindictus Viridian
    Vindictus Viridian
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 17209
    Ηλικία : 29
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: σημασία δεν έχει το τι κάνεις αλλα το πως και γιατί το κάνεις

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Vindictus Viridian Σαβ Μαρ 30, 2013 2:33 am

    Kανένα πρόβλημα...με αυτούς μόνο που έχω το θάρρος...αν γράψεις κάτι εσύ δεν πρόκειται να παρέμβω...απλά τυγχάνει να γράφουν άτομα που είτε ξέρω τις καταστάσεις για τις οποίες μιλάνε είτε ξέρω αυτά πολύ καλά Razz





    We are the hot ghosts of HarryWorld
    "Τι σου κάνω Λίλα μου!"
    - Chost Chickos

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Tumblr_static_severus-snape-in-deathly-hallows-gifs-hogwarts-professors-17276177-500-208

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Gentleeeeeeeee_zpsda022e6e
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 31
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από FLEUR258 Σαβ Μαρ 30, 2013 2:39 am

    Vindictus Viridian έγραψε:Kανένα πρόβλημα...με αυτούς μόνο που έχω το θάρρος...αν γράψεις κάτι εσύ δεν πρόκειται να παρέμβω...απλά τυγχάνει να γράφουν άτομα που είτε ξέρω τις καταστάσεις για τις οποίες μιλάνε είτε ξέρω αυτά πολύ καλά Razz

    Χχαχχαχ είπα και εγώ.
    Οκ κατάλαβα. Razz



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    Anonymous
    Επισκέπτης
    Επισκέπτης


    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Επισκέπτης Σαβ Μαρ 30, 2013 12:42 pm

    Παιδιά, για όσους έχουν τύχει να δουν την εκπομπή mega σαββατοκύριακο, σίγουρα θα έχουν παρατηρήσει ανά τακτά χρονικά διαστήματα τα ρητά που αναφέρει. Ένα εκ των οποίων είναι κι αυτό:

    Όταν δεν έχει κανείς εκείνο που αγαπά, πρέπει να αγαπά εκείνο που έχει!
    anthian9
    anthian9
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 20262
    Ηλικία : 28
    Location : Thessaloniki
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από anthian9 Σαβ Μαρ 30, 2013 1:55 pm

    FLEUR258 έγραψε:
    Vindictus Viridian έγραψε:Άρα έχεις συνηθίσει να τα βάζεις μαζί του...χειρότερο.

    Vindictus έχεις πάρει τον ρόλο του ψυχολόγου στις φιλοσοφικές σκέψεις? :P
    Συγνώμη και για το θάρρος δηλαδή,απλά στις τελευταίες σελίδες όταν πει κάποιος κάτι προσπαθείς να το αναλύσεις. Razz

    Πες τα χρυσόστομη! Πες τα moderator μου! Καμάρι του σπιτιού μου!! :P
    Ρε άνθρωπε, here's a little hint: δεν χρειάζεται να απαντάς σεό,τι γράφει ο καθένας εδώ μέσα και να προσπαθείς να το αναλύσεις. Προσωπικές είναι οι σκέψεις, για όνομα! giveup



    ♩ - ♫


    Warriors don't show their heart
    until the axe reveals it.
    Roxanne Derwent
    Roxanne Derwent
    Παρασκευαστής/-στρια φίλτρων
    Παρασκευαστής/-στρια φίλτρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 15667
    Ηλικία : 26
    Location : Shell Cottage
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/12/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Roxanne Derwent Κυρ Μαρ 31, 2013 12:43 pm

    Χτύπησε πριν από λίγο το τηλέφωνο, ενώ ο αδερφός μου ήταν έτοιμος να πάει σ'ένα φίλο του:
    Εγώ: "Ναι;"
    Άγνωστη φωνή παιδιού:" Ναι, γειά σας, είμαι ο Ιωάννης, ο Γιάννης(αδερφός μου, 10 χρονών)
    Ε:"Ναι, μισό λεπτό."

    Τέλος πάντων, μιλάει ο αδερφός μου στο τηλέφωνο και λέει στο παιδί που προφανώς είχε ζητήσει να έρθει να παίξουν πως συγνώμη, απλά δεν μπορεί γιατί θα πάει σ'ένα φίλο του να παίξουν. Και ξαναζητάει συγνώμη.
    Ενώ έκλεινε το τηλέφωνο, τον ρωτάω ποιός ήταν αυτός, επειδή δεν τον είχα ξανακούσει. Και μου λέει:
    "Είναι ο Ιωάννης, ένα πεμπτάκι, τον βρήκα προχτές να κλαίει μόνος του επειδή δεν έχει φίλους. Ήρθε από τη Σάμο."
    Και του έδωσε το τηλέφωνο του σπιτιού μας για να έρθει να παίξει μαζί του.
    Και εγώ να έχω μείνει, να έχω βουρκώσει.

    Και κάθομαι και σκέφτομαι.
    Πόσο απαίσιο πράγμα είναι να μην έχεις φίλους. Ή έστω ένα φίλο. Έναν πραγματικό φίλο. Ειδικά για ένα παιδί 11 χρονών. Να μην έχει κάποιον να παίξει, ένα παιδί να μοιραστεί τα προβλήματά του, να ξέρει πως κάποιος τον νοιάζεται. Και γιατί δεν έχει φίλους; Γιατί μας είναι τόσο δύσκολο να κάνουμε αληθινούς φίλους; Τι εμποδίζει ένα παιδάκι 11 χρονών να κάνει φίλους; Γιατί πρέπει ένα παιδί σε μια τόσο ευαίσθητη ηλικία να το περνάει αυτό; Να κλαίει ΜΟΝΟ ΤΟΥ. ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΙΛΟΥΣ. Δεν έχει φίλους. Ξέρω πως είναι να μην έχεις φίλους σ'εκείνη την ηλικία. Και ουσιαστικά να μην έχεις κάνει κάτι για να μη σε θέλουν. Τι μπορεί να έκανε στον λίγο καιρό που ήρθε από τη Σάμογια να μην είναι επιθυμητός, για να μην είναι αποδεκτός; Δεν μπορώ να καταλάβω. Τα παιδιά είναι όντως σκληρά, και δεν το καταλαβαίνουνε. Δεν το καταλαβαίναμε πόσο σκληρά ήμασταν.
    Η αληθινή φιλία είναι ανεκτίμητη και το καταλαβαίνω τώρα περισσότερο από ποτέ.

    Και κάτι άλλο...
    Πόσο περήφανη νιώθω για τον αδερφό μου κάτι τέτοιες στιγμές. Πόσα παιδιά θα το χαν κάνει αυτό; Πόσα παιδιά θα χαν πλησιάσει ένα μόνο παιδί που κλαίει και όχι μόνο θα το παρηγορούσαν, αλλά θα τους έδιναν και το τηλέφωνο του σπιτιού τους, μαζί με την υπόσχεση να γίνουν φίλοι.

    Ο Ιωάννης τελικά θα έρθει να παίξει με τον αδερφό μου το απόγευμα, όταν αυτός θα έχει γυρίσει απ' τον άλλο φίλο του.



    __________
    ________



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 847683c79afbfbb99f62ba329a3c8da5a9b9180f
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 31
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από FLEUR258 Τρι Απρ 02, 2013 1:17 am

    Αύριο είναι μια πάρα πολύ σημαντική μέρα,σταυρώστε όλοι τα δάχτυλά σας και στείλτε θετική ενέργεια να πάνε όλα καλά.

    crossfingers



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    Vindictus Viridian
    Vindictus Viridian
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 17209
    Ηλικία : 29
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: σημασία δεν έχει το τι κάνεις αλλα το πως και γιατί το κάνεις

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Vindictus Viridian Τρι Απρ 02, 2013 7:22 pm

    Good luck^ Very Happy





    We are the hot ghosts of HarryWorld
    "Τι σου κάνω Λίλα μου!"
    - Chost Chickos

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Tumblr_static_severus-snape-in-deathly-hallows-gifs-hogwarts-professors-17276177-500-208

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Gentleeeeeeeee_zpsda022e6e
    Minerva McGonagall
    Minerva McGonagall
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 22848
    Ηλικία : 29
    Location : Winterfell
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Και πες στο Χάρο, θα πάω εγώ όταν γουστάρω.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Minerva McGonagall Τρι Απρ 02, 2013 10:00 pm

    FLEUR258 έγραψε:Αύριο είναι μια πάρα πολύ σημαντική μέρα,σταυρώστε όλοι τα δάχτυλά σας και στείλτε θετική ενέργεια να πάνε όλα καλά.

    crossfingers

    Θα πάνε Wink



    Mischief managed.
    anthian9
    anthian9
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 20262
    Ηλικία : 28
    Location : Thessaloniki
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από anthian9 Τετ Απρ 03, 2013 7:13 pm

    Ο θάνατος δεν έχει σταματήσει να με σοκάρει. Την μια στιγμή είσαι εδώ και την επόμενη μπορεί και όχι. Πιο πιθανό όχι. Δεν είναι πως κανείς ποτέ την γλίτωσε σ' αυτή τη ζωή. Πολλές φορές σκέφτομαι πως μπορείς να καθορίσεις τα πάντα-επιλογές, τόσες επιλογές- και τελικά να που δεν μπορείς. Νομίζω ότι θα ζήσω για πάντα, ότι οι γονείς μου και οι φίλοι μου θα ζούμε μαζί στην αιωνιότητα. Κι όμως δεν είναι έτσι: θα μεγαλώσουμε, θα γεράσουμε και μια μέρα κάποιος θα μας βρει νεκρούς. Συνεχίζει να με σοκάρει. Γι αυτό καλύτερα να κάνεις αυτά που θέλεις τώρα. Το αύριο δεν είναι ποτέ σίγουρο.



    ♩ - ♫


    Warriors don't show their heart
    until the axe reveals it.
    Vindictus Viridian
    Vindictus Viridian
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 17209
    Ηλικία : 29
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: σημασία δεν έχει το τι κάνεις αλλα το πως και γιατί το κάνεις

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Vindictus Viridian Τετ Απρ 03, 2013 10:03 pm

    Οκ ρε...ανήκετε σε μία κλίκα. Αποκτήστε προσωπικότητα όμως...έχω βαρεθεί να ακούω τα ίδια με άλλα λόγια και να τα λέτε μόνο εσείς της κλίκας. Κάντε κάτι πρωτότυπο επιτέλους...μέχρι και καλημέρα λέτε με τον ίδιο τρόπο. Και αυτό δεν σημαίνει ότι είστε αδελφές ψυχές! Πάλι καλά που ασχολείστε άξια με την μουσική κι έχω να πω κάτι καλό για εσάς όταν με ρωτάνε...να φαίνομαι και κόσμιος!





    We are the hot ghosts of HarryWorld
    "Τι σου κάνω Λίλα μου!"
    - Chost Chickos

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Tumblr_static_severus-snape-in-deathly-hallows-gifs-hogwarts-professors-17276177-500-208

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Gentleeeeeeeee_zpsda022e6e
    Immortality Dumbledore
    Immortality Dumbledore
    Τάγμα του Φοίνικα
    Τάγμα του Φοίνικα


    Αριθμός μηνυμάτων : 22636
    Ηλικία : 30
    Location : Hogwarts (Dumbledore's office)
    Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Oh, I'm very good. But sometimes I'm bad. But only as bad as I wanna be. Freedom is power. To live a life untamed and unafraid is a gift.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Immortality Dumbledore Πεμ Απρ 04, 2013 1:18 pm

    Σπουδαστες, νεα παιδια, με ανοιχτα μυαλα, που ξερουν και κατι παραπανω υποτιθεται στην μεχρι τωρα ζωη τους καθως θεωρουνται ενηλικοι και μαλιστα αρκετοι ανω των 20. Ρατσιστικες αντιληψεις κατα των αλλοδαπων, κατα των ομοφυλοφιλων και διακρισεις μεταξυ των κοινωνικων ταξεων!! Δηλαδη ΠΟΣΗ ελλειψη παιδειας! Ουτε καν διαλογο να μην μπορουν να κανουν εφοσον δεν μπαινουν στον κοπο να ακουσουν. Και μετα νομιζουν πως ειναι και επικοινωνιακοι! Επικοινωνια επιτυγχανεται οταν μεταφερονται σωστα τα μηνυματα και στις δυο πλευρες. Οχι λεμε τις μπουρδες μας και φωναζουμε κιολας για να ακουστουμε Ντε και καλα! Που εμπλεξα Χριστε μου!!!!!!! panic



    _

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Zvbsm1

    *:

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 9bitj5
    elliza
    elliza
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 13381
    Ηλικία : 31
    Location : Αυλή των θαυμάτων
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Α beautiful, healthy baby!

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 33 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από elliza Κυρ Απρ 07, 2013 5:45 pm

    No need to run and hide
    IT'S A WONDERFUL WONDERFUL LIFE wihu wihu



    AΡΝΟΥΜΑΙ
    ΝΑ ΓΙΝΩ
    ΑΥΤΟ
    ΠΟΥ
    ΟΝΟΜΑΖΕΙΣ
    ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ
    head of derp:

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Κυρ Οκτ 06, 2024 9:38 am