.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+57
Roxanne Derwent
Leanan Sidhe
Alviva Black
Lisette de Lapin
Romilda Vane
princessmaggie
Μia Melanie Hawkins
Catherine Tonks
Laura Mandley
Vindictus Viridian
Cassiopeia Black
Morgan le Fay
Rea
Beatrice Baudelaire
Angelika-Lavender Black
Arcturus Regulus Black
Mirabelle Salvatore
Eleanna Lovegood
Jace Wayland
Hermione Black
SiMoS
Isabelle Lightwood
Fleur Delacour
Tania_Re
Artemisia Lufkin
Alicia Spinnet
Gellert
Andromeda Black
Neville Longbottom
Cassandra Black
Tom Marvolo Riddle
Hecate
Sylvie Lovegood
elliza
Madame Maxime
Berenice
Natalie Black
Perenelle Flamel
Bella Black
Harry James Potter
Maria Lovegood
Phineas Nigellus Black
Mysterious Wizard
Imperio
Lily Luna Potter
Leonie Vernier
anthian9
Laverne de Montmorency
Sorazal the Erised
FoNikos21
Amycus
FLEUR258
Merlin the Great
Amelia Blackfoot
Minerva McGonagall
Roxy Black
Eloise Prewett
61 απαντήσεις

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Aurora Sinistra
    Aurora Sinistra
    Μαγικός Ζωολόγος
    Μαγικός Ζωολόγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 8719
    Ηλικία : 224
    Location : neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Aurora Sinistra Παρ Απρ 12, 2013 10:40 pm

    το αδερφάκιον είπε στη γιαγιά (με ύφος 10 καρδηναλίων) να του κάνει μια "γυναικεία δουλειά".Τι θα πει γυναικεία δουλειά?δηλαδή τι εμείς είμαστε για την κουζίνα και τις δουλειές του σπιτιού?ναι?σοβαρά?και εκείνος τι ?θα καθεται στον καναπέ βλεποντας τηλεόραση και θα περιμένει τη δούλα να σηκωθεί να του φέρει οτι θέλει?Αλλα βέβαια ,οι αντιλήψεις αυτές δεν δημιουργούνται μόνες τους.Η γιαγιά φταίει που οταν είναι να κανουμε και το πιο απλό όπως να στρώσουμε τα κρεβάτια μας φωνάζει σε εμένα και την ξαδέρφη μου να τσακιστούμε και τη βλέπουμε εκείνη να στρώνει το κρεβατι του αδερφού μου και οταν η ξαδέρφη μου τη ρωτάει γιατί,να απαντάει οτι "εκείνος είναι αγόρι".Μάλιστα.Μετα που της φώναξα πηγε να τα μπαλώσει με το είναι μικρός.Και η ξαδέρφη μου μικρή ήταν.Δεν είπε αυτη τη δικαιολογία οταν την πρωτορωτήσαμε.



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 Untitl10
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 31
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από FLEUR258 Δευ Απρ 15, 2013 3:34 pm

    Σήμερα που σε είδα στο ονειρό μου,θυμήθηκα εκείνη την γεύση,αυτή μωρέ που ένιωθα ζωντανή μ'εσένα.
    Και μετά από καιρόοοοοοο θυμήθηκα αυτή την γλυκιά αίσθηση.Αυτή που μ'αγκάλιαζες και πέρναγαν όλα.Και που σε είχα στο μυαλό μου από τους πιο σημαντικούς ανθρώπους της καθημερινοτητάς μου.
    Tα μεγάλα μάτια σου στο όνειρο μου,έκλαιγαν.
    Μάλλον είσαι καλά.Έτσι λένε.Πως ότι βλέπεις στο όνειρό σου στην πραγματικότητα συμβαίνει το αντίθετο.Το εύχομαι.

    Πρέπει και οι δύο να προσπαθούν να κρατήσουν επαφή.Αν προσπαθείς μόνο εσύ και ο άλλος δεν θέλει...τι να το κάνεις.Πρέπει και εκείνος να πάρει ένα τηλέφωνο.Να σου προτείνει μια βόλτα.

    Πόσο σωστό. =/



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    Anonymous
    Επισκέπτης
    Επισκέπτης


    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Επισκέπτης Δευ Απρ 15, 2013 8:33 pm

    Aurora Sinistra έγραψε:γιατί σε εκείνον να κάνουν όλα τα χατίρια ενώ εγώ επρεπε να ζητάω κατι για μηνες,χρονια για να μου το επιτρέψουν?ισως με εμένα να ασχολιόντουσαν περισσότερο,όμως εκεινος δεν έχει κανενα απαγορευεται, δεν τον εχουν ποτε τιμωρήσει και με τα μαθήματα δεν τον πιέζουν,τον διαβαζουν μεν αλλα χωρίς πιεση.Εγω στην ηλικία του ημουν καθε τοσο τιμωρία όχι γιατι δεν διάβασα,όοοχι γιατί το διαβασμά μου της είχε φανει "πασάλειμα".Ο αδερφός μου δεν διαβάζει και οχι μονο δεν τον πιέζουν,δεν τον βάζουν τιμωρία αλλα τον καλοπιάνουν κιόλας.Του παιρνουν δωρα για να διαβασει εξωσχολικά βιβλία ,και εμένα που ήμουν ολη μερα με ενα βιβλίο στο χερι ουτε ενα μπραβο,αντίθετα μου απαγορευαν να διαβάσω και καποια βιβλία γιατι και καλά δεν ηταν για την ηλικία μου.Για να παρω κινητο επρεπε να το ζηταω χρονια, για να εχω υπολογιστη στο δωματιο το ιδιο.Μια μικρη αντιρηση να εφερνα και αμεσως θα με χαρακτηριζαν οι θειες γλωσσου,ο αδερφος μου να τους βριζει κανονικοτατα και να μην του λεει κανενας τιποτα.Δεν με εμπιστευονταν να παω απο το σπιτι μου τρια τετραγωνα πιο περα ,εκαναν πως με αφηναν και με ακολουθουσαν κρυφα για να μη χαθω(λες και δεν θα το καταλαβαινα), ο αδερφος μου βεβαια πηγαινοερχεται απο το σπιτι στο σχολειο μονος του και ειναι η ιδια αποσταση.

    Το ίδιο δυστυχώς συμβαίνει και με μένα και τον αδερφό μου, σε πληροφορώ όμως ότι δεν είναι το ίδιο, εσύ, όπως κι εγώ, θα είμαστε πάντα οι αδυναμίες της οικογένειας, μας φωνάζουν και τα σχετικά, γιατί ξέρουν ότι εμείς θα πάμε μπροστά, και απλώς θέλουν να γίνουμε καλύτεροι. Όσο αφορά τον αδερφό σου και τον αδερφό μου, τα χατήρια γίνονται γιατί ξέρουν πως είναι ανυπόφορος, κι απλώς τον υπομένουν μέχρι τα 18. Ποτέ δεν θα τους αγαπήσουν τόσο όσο εμάς, γιατί ξέρουν ότι εμείς θα είμαστε πάντα τα υπάκουα παιδάκια , ενώ αυτοί, κάποιοι ανυπόφοροι που θέλουν μόνο ανταλλάγματα για να κάνουν κάτι. Και παρηγορήσου με το ότι ακόμη κι αν του κάνουν τα χατίρια, αυτό και τα τόσα άλλα καμώματά του δεν τον ανεβάζουν στα μάτια των γονιών σου, ξέρουν τι είναι, μην νομίζεις πως αυτό το κάνουν επειδή τον πάνε περισσότερο!
    Phineas Nigellus Black
    Phineas Nigellus Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 63952
    Ηλικία : 29
    Location : Looking-Glass Land
    Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I am not good, I am not nice, I am just right.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Phineas Nigellus Black Δευ Απρ 15, 2013 8:37 pm

    Πλάκα μου κάνεις; Αυτή είναι η γνώμη σου για τον αδερφό σου;

    Και μετά η Ελισάβετ γκρινιάζει για εμένα και την αδερφή μου. giveup





    meet me in montauk


    Carl
    Anonymous
    Επισκέπτης
    Επισκέπτης


    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Επισκέπτης Δευ Απρ 15, 2013 8:42 pm

    Ναι, αυτή είναι, τον αγαπώ είναι αδερφός μου, αλλά η αλήθεια είναι αλήθεια, δεν γίνεται να μην το πω! Του έχουν πια δώσει το παρατσούκλι Ντέννις ο τρομερός για τις βλακείες που κάνε συνεχώς, αυτό όμως είναι το ελάχιστο. Όταν του λέω ένα μυστικό, το καρφώνει μόλις τσακωθούμε, επιβάλλει όμως σε μένα να το πάρω στον τάφο μου, δεν γίνεται αυτό όμως!!
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 31
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από FLEUR258 Δευ Απρ 15, 2013 11:11 pm

    Συγνώμη πόσο χρονών είσαι εσύ και πόσο ο αδερφός σου?^



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    Isabelle Lightwood
    Isabelle Lightwood
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 36189
    Ηλικία : 124
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Κι ενώ ο καθείς σκοτώνει ό,τι αγαπάει, όλοι ωστόσο δεν πεθαίνουν.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Isabelle Lightwood Δευ Απρ 15, 2013 11:46 pm

    Τα αδέρφια μας ειναι απο τους ελάχιστους ανθρώπους που θα ειναι πάντα δίπλα μας, υποστηρικτές μας, δικοί μας άνθρωποι,που χαίρονται για το καλο μας. Προφανώς και θα υπάρχουν εντάσεις, περισσότερες ίσως απο ότι στις φιλικές σχέσεις, όμως με τα αδέρφια έχουμε περάσει ολη μας τη ζωή. Δεν ειναι ούτε ο κακός μπαμπούλας, ούτε θα μας εκμεταλλευτούν,ούτε θα χαρούν με τη δυστυχία μας. Ειναι απο τους λίγους που θα χαρούν κρυφά με κάθε επιτυχία μας ακομη κι αν δεν το δείξουν.
    Έχω πει πολλα άσχημα πράγματα στην αδερφη μου/για την αδερφη μου πάνω στα νεύρα μου κι αυτη το ίδιο. Έχω νιώσει απίστευτα πολλες φορές να με πνίγει το άδικο και έχω πει πως εύχομαι να ήμουν μοναχοπαιδι, όμως στην πραγματικότητα η αδερφη μου ειναι ίσως ο μόνος άνθρωπος που με ξέρει ΚΑΛΑ και θα έκανε τα παντα για μένα,ακομη κι αν δεν το παραδεχοταν ποτε,ακομη κι αν δεν ζητούσα ποτε να το ακούσω...



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 Ypo
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 31
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από FLEUR258 Δευ Απρ 15, 2013 11:58 pm

    Πάντως εγώ μετά από την σχέση αδερφής-αδερφού(η οποία τώρα είναι απλά τυπική) που έχει η μαμά μου με τον θείο μου,πιστεύω ότι τελικά δεν είναι μονάχα να έχουν τους ίδιους γονείς,και το ίδιο αίμα,αλλά να έχουν και οι δυο λίγο μυαλό και αγάπη για τον συνάνθρωπο.Από εκεί πιστεύω φαίνεται αν είσαι καλός άνθρωπος.Γιατί αν δεν νοιαστείς για τον αδερφό σου,ποιος ο λόγος να νοιαστείς για κάποιον άγνωστο? Ύπαρχουν γενικά συγγενείς που αντιπαθούμε,αλλά τα αδέρφια είναι άλλη ιστορία. hoho



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    Vindictus Viridian
    Vindictus Viridian
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 17209
    Ηλικία : 29
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: σημασία δεν έχει το τι κάνεις αλλα το πως και γιατί το κάνεις

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Vindictus Viridian Τετ Απρ 17, 2013 5:39 pm

    Ντρέπομαι που σε είχα καθηγητή. Μετανιώνω που σου μιλούσα στον πληθυντικό μιας και ο σεβασμός κερδίζεται. Μετανιώνω που όταν με ρωτούσαν ποιους καθηγητές έχω ανέφερα το όνομα σου, γιατί μόνο καθηγητής δεν είσαι. Οργίζομαι που άνθρωποι σαν εσένα μπαίνουν σε τάξεις και κάνουν μάθημα...μεταξύ της αρχής διατήρησης της ενέργειας και της αρχής διατήρησης της ορμής ποιος ξέρει...ίσως και να διδάσκεις όσα πρεσβεύει η φασιστική σου ιδεολογία. Τότε δεν το έκανες...τότε δεν είχε εξαθλιωθεί τόσο μα τόσο πολύ η κοινωνία για να δεχτεί εσένα και τους υπόλοιπους σαν εσένα στη ζωή της αλλά και στο κοινοβούλιό της. Σιχαίνομαι τον εαυτό μου για όλες τις φορές που σε χαιρέτησα στο δρόμο ακόμα και όταν έμαθα το ποιόν σου γιατί ήθελα να δείξω ανωτερότητα, και για όλες τις φορές που ίσως το κάνω στο μέλλον λέγοντας από μέσα μου πως δεν έχει νόημα να ασχοληθώ περαιτέρω γιατί άνθρωποι σαν εσένα δεν επιδέχονται βελτίωση...απλά μπαίνουν όλο και πιο βαθιά στην λάσπη μέχρι που πνίγονται. Μπήκαν πολλοί στο τμήμα μου εδώ και τόσα χρόνια που κάθομαι στα θρανία...δεξιοί, αριστεροί, αναποφάσιστοι παρά την προχωρημένη σε σχέση με την δική μου ηλικία...κι όμως σεβάστηκα τον καθένας τους γιατί όλοι τους με σεβάστηκαν. Και εμένα και τις ιδέες μου...τις πιο άγουρες στο γυμνάσιο τις πιο ώριμες τώρα. Εσύ όμως...είσαι άλλο πράγμα. Τέλος, επειδή το θεωρείς διαφήμιση το όνομά σου δεν το αναφέρω...εξάλλου δεν είναι δύσκολο να σε καταλάβει κανείς.





    We are the hot ghosts of HarryWorld
    "Τι σου κάνω Λίλα μου!"
    - Chost Chickos

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 Tumblr_static_severus-snape-in-deathly-hallows-gifs-hogwarts-professors-17276177-500-208

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 Gentleeeeeeeee_zpsda022e6e
    Anonymous
    Επισκέπτης
    Επισκέπτης


    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Επισκέπτης Τετ Απρ 17, 2013 6:11 pm

    FLEUR258 έγραψε:Συγνώμη πόσο χρονών είσαι εσύ και πόσο ο αδερφός σου?^

    Εγώ είμαι 14 και ο αδερφός μου 10! Very Happy
    Aurora Sinistra
    Aurora Sinistra
    Μαγικός Ζωολόγος
    Μαγικός Ζωολόγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 8719
    Ηλικία : 224
    Location : neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Aurora Sinistra Τετ Απρ 17, 2013 6:33 pm

    Dragon The Grey έγραψε:
    Aurora Sinistra έγραψε:γιατί σε εκείνον να κάνουν όλα τα χατίρια ενώ εγώ επρεπε να ζητάω κατι για μηνες,χρονια για να μου το επιτρέψουν?ισως με εμένα να ασχολιόντουσαν περισσότερο,όμως εκεινος δεν έχει κανενα απαγορευεται, δεν τον εχουν ποτε τιμωρήσει και με τα μαθήματα δεν τον πιέζουν,τον διαβαζουν μεν αλλα χωρίς πιεση.Εγω στην ηλικία του ημουν καθε τοσο τιμωρία όχι γιατι δεν διάβασα,όοοχι γιατί το διαβασμά μου της είχε φανει "πασάλειμα".Ο αδερφός μου δεν διαβάζει και οχι μονο δεν τον πιέζουν,δεν τον βάζουν τιμωρία αλλα τον καλοπιάνουν κιόλας.Του παιρνουν δωρα για να διαβασει εξωσχολικά βιβλία ,και εμένα που ήμουν ολη μερα με ενα βιβλίο στο χερι ουτε ενα μπραβο,αντίθετα μου απαγορευαν να διαβάσω και καποια βιβλία γιατι και καλά δεν ηταν για την ηλικία μου.Για να παρω κινητο επρεπε να το ζηταω χρονια, για να εχω υπολογιστη στο δωματιο το ιδιο.Μια μικρη αντιρηση να εφερνα και αμεσως θα με χαρακτηριζαν οι θειες γλωσσου,ο αδερφος μου να τους βριζει κανονικοτατα και να μην του λεει κανενας τιποτα.Δεν με εμπιστευονταν να παω απο το σπιτι μου τρια τετραγωνα πιο περα ,εκαναν πως με αφηναν και με ακολουθουσαν κρυφα για να μη χαθω(λες και δεν θα το καταλαβαινα), ο αδερφος μου βεβαια πηγαινοερχεται απο το σπιτι στο σχολειο μονος του και ειναι η ιδια αποσταση.

    Το ίδιο δυστυχώς συμβαίνει και με μένα και τον αδερφό μου, σε πληροφορώ όμως ότι δεν είναι το ίδιο, εσύ, όπως κι εγώ, θα είμαστε πάντα οι αδυναμίες της οικογένειας, μας φωνάζουν και τα σχετικά, γιατί ξέρουν ότι εμείς θα πάμε μπροστά, και απλώς θέλουν να γίνουμε καλύτεροι. Όσο αφορά τον αδερφό σου και τον αδερφό μου, τα χατήρια γίνονται γιατί ξέρουν πως είναι ανυπόφορος, κι απλώς τον υπομένουν μέχρι τα 18. Ποτέ δεν θα τους αγαπήσουν τόσο όσο εμάς, γιατί ξέρουν ότι εμείς θα είμαστε πάντα τα υπάκουα παιδάκια , ενώ αυτοί, κάποιοι ανυπόφοροι που θέλουν μόνο ανταλλάγματα για να κάνουν κάτι. Και παρηγορήσου με το ότι ακόμη κι αν του κάνουν τα χατίρια, αυτό και τα τόσα άλλα καμώματά του δεν τον ανεβάζουν στα μάτια των γονιών σου, ξέρουν τι είναι, μην νομίζεις πως αυτό το κάνουν επειδή τον πάνε περισσότερο!


    βασικά να πω οτι διαφωνώ με αυτο που ειπες οτι "θα τον υπομενουν μέχρι τα 18".Δεν θεωρώ πως τα παιδιά θα πρεπει μολις κλείσουν τα 18 να φεύγουν απο το σπίτι τους, ούτε εγω θα το κάνω(εκτος αν περασω σε αλλη πολη) και ξεροντας τον αδερφο μου ουτε εκείνος.Επίσης οσο κι αν θυμώνω με τον αδερφό μου ή τον ζηλεύω, κατα βάθος τον αγαπάω και ξερω οτι και εκεινος με αγαπάει.βέβαια δεν εχουμε την τέλεια σχέση που έχω δει να εχει π.χ η μαμά μου με τις αδερφές της και δεν νομίζω πως θα γινόταν άλλωστε γιατό οσο να'ναι έχουμε 6 χρόνια διαφορά και είμαστε διαφορετικο φυλλο.Ομως θυμάμαι πως ηταν να είμαι μοναχοπαίδι και ξερω πως με τιποτα δεν το πριτιμώ.Και ξέρω επισης οτι τον αδερφό μου μπορεί να τον πειράζω,να τον κακολογώ ,να του κάνω τη ζωή δυσκολη,όμως αυτό το κάνω εγώ και δεν θα επετρεπα να το κάνει κανεις αλλος.και ανυποφορος είναι οταν ειμαστε μαζι πολλές ωρες αλλα συνηθως δεν ειμαστε μαζι για πολλες ωρες οπότε ειναι καλο παιδί(και υπάκουο! του λέω χριστουγεννα-πρωτοχρονια η στα γεννεθλια μου τι δωρο θελω και υπακουει!,πλένει και πιάτα,βαζει και σκουπα και με βοηθαει να φτιαξω το δωματιο μου!!!)

    Dragon The Grey έγραψε:Ναι, αυτή είναι, τον αγαπώ είναι αδερφός μου, αλλά η αλήθεια είναι αλήθεια, δεν γίνεται να μην το πω! Του έχουν πια δώσει το παρατσούκλι Ντέννις ο τρομερός για τις βλακείες που κάνε συνεχώς, αυτό όμως είναι το ελάχιστο. Όταν του λέω ένα μυστικό, το καρφώνει μόλις τσακωθούμε, επιβάλλει όμως σε μένα να το πάρω στον τάφο μου, δεν γίνεται αυτό όμως!!

    καλα αυτο με τα μυστικα δεν ειναι τιποτα,εγω καρφωνα μυστικά της ξαδέρφης μου μεχρι προ περσυ και τα ελεγα χωρις καν να εχουμε τσακωθει!απλά μπορεις να μην του τα λες μεχρι να νιωσεις οτι μπορεις να τον εμπιστευεσαι( προπερσυ σταματησα να καρφωνω την ξαρδερφη μου,γιατι αρχισα να της λεω και εγω μυστικα μου,οχι τιποτα σοβαρο μικρα πραγματα αρχικα δοκιμαστικα να δω αν θα τα καρφωσει). Laughing Το ηξερε πως τα καρφωνα αλλα δεν την πείραζε ιδιαίτερα γιατί κατα πάσα πιθανοτητα θα τα έλεγε και η ίδια απλά εγω την προλαβαινα Laughing



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 Untitl10
    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33267
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Τετ Απρ 17, 2013 11:13 pm

    Τι διάολο πηγαίνει λάθος με μένα; Κάτι μου διαφεύγει, κάτι δομικό.







    Oh, the skies, tumbling from your eyes
    So sublime, a chase to end all time
    Seasons call and fall, from grace and uniform
    Anatomical, metaphysical

    Oh, the dye, a blood red setting sun
    Rushing through my veins, burning up my skin
    I will survive, live and thrive
    Win this deadly game

    Love crime
    I will survive, live and thrive
    I will survive
    I will...

    Anonymous
    Επισκέπτης
    Επισκέπτης


    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Επισκέπτης Πεμ Απρ 18, 2013 7:45 pm

    Αυτό που ποτέ δεν θα παύει να με τυραννά αλλά και ποτέ δεν θα μάθω είναι το μεγάλο ΓΙΑΤΊ! Γιατί να υπάρχει κόσμος, γιατί να υπάρχω εγώ, γιατί να υπάρχουν ηλικίες, χρόνος και όλα τα υπαρξιακά ζητήματα;; Ίσως ακούγεται τρελό , αλλά εμένα αυτό με βασανίζει! =/
    s0fia
    s0fia
    Βοτανολόγος
    Βοτανολόγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 2683
    Ηλικία : 29
    Location : everywhere
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: το κάθετι είναι διαφορετικό γιατί ο καθενάς είναι μοναδικός και το αντιμετωπίζει με δικό του τρόπο

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από s0fia Πεμ Απρ 18, 2013 10:09 pm

    Δεν είμαι μηχανή και ρομπότ και ούτε βασικά θέλω να γίνω..γιατί όλοι θέλουν να σε κάνουν έτσι????άμα δεν έκανα λάθη δεν θα ήμουν άνθρωπος...και θέλω να κάνω λάθη για να μαθαίνω από αυτά και όχι απλά να μην τα κάνω γιατί κάποιος μου τα έχει εμφυτεύσει...



    ΑΝ ΚΑΠΟΤΕ ΤΣΑΚΩΘΟΥΜΕ ΜΗΝ ΜΕ ΜΙΣΗΣΕΙΣ.....

    ΑΓΑΠΗΣΕ ΜΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ.....

    ΜΗΝ ΦΥΓΕΙΣ....

    ΜΗΝ ΧΑΘΕΙΣ ΠΡΙΝ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΟ ΠΟΣΟ Σ'ΑΓΑΠΩ....

    ΜΕΙΝΕ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ....ΜΑΖΙ ΜΟΥ....

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 Happyfaces
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 31
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από FLEUR258 Πεμ Απρ 18, 2013 10:58 pm

    Dragon The Grey έγραψε:
    FLEUR258 έγραψε:Συγνώμη πόσο χρονών είσαι εσύ και πόσο ο αδερφός σου?^

    Εγώ είμαι 14 και ο αδερφός μου 10! Very Happy

    Άντε καλέ και τον κρίνεις έτσι από τα 10 του?Ακόμα παιδάκι είναι.Μέχρι τα 18 θα έχει ωριμάνσει και θα είναι μια χαρά παιδί.Εγώ όταν ήμουν 12 και η ξαδέρφη μου 9 νόμιζα ότι είναι το πιο εγωιστικό πλάσμα και τσακωνόμασταν και χτυπιόμασταν. :P Αλλά τώρα μου είμαι εγώ 19 και εκείνη 15 συνεννοούμαστε τέλεια,και την αγαπώ. Razz

    ~~~~~~
    9 μήνες έλεγα έχω να κλάψω για κάτι.Πλέον μόνο κάτι πολύ σοβαρό με ταρακουνάει.Τι το ήθελα.Να,το γρουσούζεψα...
    Τελικά ποτέ δεν ξέρεις πότε μπορεί να σου σκάσει από το πουθενά μια "βόμβα."
    Απλά έχασα να τα λόγια μου.Δεν μίλαγα.Τι να έλεγα θέε μου?Τι στο καλό?

    Τώρα νιώθω πιο πολύ από ποτέ σαν να μου "έκλεψαν" κάτι που αγαπούσα πάρα πολύ.
    Δεν είμαι έτοιμη για κάτι τέτοιο.
    Λυπάμαι αλλά δεν είμαι.

    Αν και σχεδόν 20....ακόμα νιώθω σαν παιδί ώρες ώρες.
    Ανώριμη για το καινούργιο.Αυτό είμαι.
    Ανώριμη για τις αλλαγές.
    Ανώριμη να δεχτώ ότι δεν αγαπάνε μόνο εμένα.

    Ανώριμη...


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την FLEUR258 στις Παρ Απρ 19, 2013 12:19 am, 1 φορά



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    anthian9
    anthian9
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 20262
    Ηλικία : 28
    Location : Thessaloniki
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από anthian9 Παρ Απρ 19, 2013 12:15 am

    Μακάρι να μπορούσα να σου πω για τις μικρές φωτιές που βάζεις κάθε μέρα
    -σε κάποια απ' τις ιδέες μου, που τόσο πολύ πίστευα μέχρι χτες,
    -στα χέρια μου όταν μ' αγγίζεις
    -και στο κενό μυαλό μου κάθε θλιμμένη νύχτα.



    ♩ - ♫


    Warriors don't show their heart
    until the axe reveals it.
    Roxanne Derwent
    Roxanne Derwent
    Παρασκευαστής/-στρια φίλτρων
    Παρασκευαστής/-στρια φίλτρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 15667
    Ηλικία : 26
    Location : Shell Cottage
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/12/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Roxanne Derwent Παρ Απρ 19, 2013 4:29 pm

    Χάνω τον εαυτό μου. Πνίγομαι. Αγκάλιασέ με και πες μου ότι θα 'σαι εδώ.



    __________
    ________



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 847683c79afbfbb99f62ba329a3c8da5a9b9180f
    Imperio
    Imperio
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 33327
    Ηλικία : 31
    Location : Greece
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'm the one I should love

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Imperio Παρ Απρ 19, 2013 7:09 pm

    Γιατί κάνετε θέατρο?




    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 4thvideo5
    _
    _

    Sometimes I'm afraid of myself, thanks to my self-hatred
    And the depression that came to play again
    Min Yoongi is already dead (I killed him)
    It's been a long time since my everyday life became killing my passions and comparing myself with others


    Stuff:
    Alviva Black
    Alviva Black
    Παράφρων
    Παράφρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 20832
    Ηλικία : 23
    Location : Derry,Northern Ireland
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Credo in un Dio crudel.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Alviva Black Παρ Απρ 19, 2013 7:20 pm

    Τελικά μισώ την υποκρισία περισσότερο απ'την αδικία mouble mouble



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 Tumblr_nhcydymyca1rhrm95o1_500

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 1290vg5h


    RAULSON:
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 31
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από FLEUR258 Σαβ Απρ 20, 2013 5:08 pm

    "Απλά να ξέρετε πως αν θέλετε να το συζητήσετε ή αν χρειαστείτε να ρωτήσετε κάτι εμείς είμαστε εδώ."
    "Το ξέρω...Και θεωρώ λιγάκι λογικό που θύμωσα."
    "Όχι μόνο λιγάκι.Απολύτως φυσιολογικό.Εδώ εγώ έγινα έξαλλη."


    Αχ βρε θεία.Τα ξαδερφάκια μου είναι πολύ τυχερά που σ'έχουν για μαμά τους!



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    Vindictus Viridian
    Vindictus Viridian
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 17209
    Ηλικία : 29
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: σημασία δεν έχει το τι κάνεις αλλα το πως και γιατί το κάνεις

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Vindictus Viridian Σαβ Απρ 20, 2013 7:29 pm

    Οι οπαδοί των νεράιδων δεν χτυπάνε την πόρτα σου για να σε προσηλυτίσουν. Δεν απαιτούν να διδάσκεται η ψευτοεπιστήμη τους στα σχολεία. Δεν καταδικάζουν σε θάνατο οπαδούς άλλων νεράιδων. Δεν ισχυρίζονται ότι οι ηθικοί κανόνες βγαίνουν από τις τελετές των νεράιδων και ότι χωρίς νεράιδες θα είχαμε συνουσίες στους δρόμους και την κατάργηση της ατομικής ιδιοκτησίας. Δεν λένε ότι οι νεράιδες έφτιαξαν τον κόσμο και ως εκ τούτου πρέπει να κλείνουμε το γόνυ στον Μεγάλο Αδελφό των νεράιδων. Δεν λένε ότι η νεράιδα θα σε διατάξει να σκοτώσεις την αδελφή σου αν κυκλοφορεί στο δρόμο με κάποιον που δεν είναι ο αδελφός της.





    We are the hot ghosts of HarryWorld
    "Τι σου κάνω Λίλα μου!"
    - Chost Chickos

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 Tumblr_static_severus-snape-in-deathly-hallows-gifs-hogwarts-professors-17276177-500-208

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 Gentleeeeeeeee_zpsda022e6e
    Roxanne Derwent
    Roxanne Derwent
    Παρασκευαστής/-στρια φίλτρων
    Παρασκευαστής/-στρια φίλτρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 15667
    Ηλικία : 26
    Location : Shell Cottage
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/12/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Roxanne Derwent Κυρ Απρ 21, 2013 3:20 pm

    Έχω τα ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ. Και γενικά έχω τα νεύρα μου εδώ και μήνες. Και είμαι περισσότερο οξύθυμη και κυκλοθυμική από ποτέ. Και θέλω να σκοτώσω τον πατέρα μου γιατί δεν υπάρχει κατανόηση και συνεννόηση ούτε γα δείγμα.
    Και βγάζω και σπυράκια. vrisimo
    Νομίζω μπαίνω στην εφηβεία. erimi



    __________
    ________



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 847683c79afbfbb99f62ba329a3c8da5a9b9180f
    Leonie Vernier
    Leonie Vernier
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 70128
    Ηλικία : 29
    Location : Rennes les Bains, Domaine de la Cade.
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I have to fest it up!

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Leonie Vernier Δευ Απρ 22, 2013 10:51 pm

    Ακολουθεί μάλλον προσβλητικό περιεχόμενο.

    "Τι θα κάνεις στο μέλλον;"
    "Πιστεύεις πως θα είσαι έτσι για πάντα;"
    "Νομίζεις πως θα 'χεις πάντα ιδέες;"
    "Ναι, τόσοι υπάρχουν, εσένα θα πάρουν να σχεδιάζεις!"
    "Εντάξει, τώρα έχεις θέματα να σχεδιάσεις λόγω ηλικίας, μετά;;;"

    \|||/ Happy
    Φίλτατε, εμένα με πληρώνουν για αυτό, εσένα; Πόσο καιρό έχεις να κλείσεις καλή δουλειά; Πόσο καιρό ψάχνεσαι; Έκανες αυτό που σπούδασες ; Εσύ δεν είσαι ο ίδιος τυπάκος που μου έλεγε πως "έφυγα γιατί αυτό ήθελα να κάνω και γιατί ήθελα κάτι καλύτερο, κάτι διαφορετικό"; Σκάσε και κολύμπα. Μ@λάκα. Εγώ το project θα το κάνω και θα σου στείλω την τελειωμένη δουλειά.
    Και πώς με κρίνεις; Ήρθες ποτέ σε έκθεση που πήρα μέρος; Ήταν ένα τέταρτο από το σπίτι σου με τα πόδια, έκθεση, με δικά μου έργα, δικά μου σχέδια, δικές μου φωτογραφίες και δε σηκώθηκες καν απ' τον καναπέ σου.

    "Υπάρχουν άλλοι καλύτεροι"
    Στου Μένιππου, πραγματικά! Αν ενδιαφερόσουν θα έβλεπες πόσο πολύ έχω βελτιωθεί, πόσο προσπαθώ κάθε μέρα. Αντίθετα εσύ ακολουθείς τη γραμμή "καλή σχολή - πολλά λεφτά". Μπαχ, να χαρώ εγώ επαναστάτη. Του κ*λου.

    "Τι θα τρως;"
    Σοβαρά; ΣΟΒΑΡΑ; Είμαι 17 και έχω βγάλει περισσότερα από όσα είχες εσύ συνολικά στα 27 σου!
    Τι θα τρώω... Θα κάνω φωτοσύνθεση, τι ζόρι τραβάς εσύ;

    Εντάξει, τέρμα και πολύ ασχολήθηκα. Ήθελα κι εγώ η ηλίθια να μου πεις έστω ένα "καλή προσπάθεια" αλλά πού; Ποιος έχασε την ευγένεια ή την κατανόηση για να τη βρεις εσύ; ΚΑΝΕΙΣ. Δε με ενδιαφέρει πλέον η γνώμη σου. Στο Διάολο κι εσύ και ό,τι πρεσβεύεις. Μ@λάκα.


    Τέλος μάλλον προσβλητικού περιεχομένου.


    Ουφ, θέλω τόσο πολύ να μπω και να λιώσω εδώ μέσα! cry In Love







    A psychopath,

    by definition,

    is incapable of remorse.
    Roxanne Derwent
    Roxanne Derwent
    Παρασκευαστής/-στρια φίλτρων
    Παρασκευαστής/-στρια φίλτρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 15667
    Ηλικία : 26
    Location : Shell Cottage
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/12/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Roxanne Derwent Τρι Απρ 23, 2013 6:52 pm

    Πήγα και έκανα ένα τεστ κατάθλιψης και αυτά ήταν τα αποτελέσματα:
    DisorderYour Score
    Major Depression:Slight-Moderate
    Dysthymia:Very Slight
    Bipolar Disorder:High
    Cyclothymia:Very High
    Seasonal Affective Disorder:High
    Postpartum Depression:N/A
    Take the Depression Test

    Εμ, ναι. Να και κάτι που δεν ήξερα. Bipolar Disorder - High. Ντάξει, γράφει στο τεστ πως δεν είναι επαγγελματική διάγνωση αλλά είναι κάτι, δεν είναι;
    Ντάξει, για την κυκλοθυμία το ξερα αλλά Major Depression-Moderate ;;;
    Μάλιστα.



    __________
    ________



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 847683c79afbfbb99f62ba329a3c8da5a9b9180f
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 31
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από FLEUR258 Τρι Απρ 23, 2013 9:05 pm

    Léonie Vernier έγραψε:
    Ουφ, θέλω τόσο πολύ να μπω και να λιώσω εδώ μέσα! cry In Love

    Ρεάκιιιι In Love [shug]



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 34 Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Κυρ Οκτ 06, 2024 7:20 am