.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+57
Roxanne Derwent
Leanan Sidhe
Alviva Black
Lisette de Lapin
Romilda Vane
princessmaggie
Μia Melanie Hawkins
Catherine Tonks
Laura Mandley
Vindictus Viridian
Cassiopeia Black
Morgan le Fay
Rea
Beatrice Baudelaire
Angelika-Lavender Black
Arcturus Regulus Black
Mirabelle Salvatore
Eleanna Lovegood
Jace Wayland
Hermione Black
SiMoS
Isabelle Lightwood
Fleur Delacour
Tania_Re
Artemisia Lufkin
Alicia Spinnet
Gellert
Andromeda Black
Neville Longbottom
Cassandra Black
Tom Marvolo Riddle
Hecate
Sylvie Lovegood
elliza
Madame Maxime
Berenice
Natalie Black
Perenelle Flamel
Bella Black
Harry James Potter
Maria Lovegood
Phineas Nigellus Black
Mysterious Wizard
Imperio
Lily Luna Potter
Leonie Vernier
anthian9
Laverne de Montmorency
Sorazal the Erised
FoNikos21
Amycus
FLEUR258
Merlin the Great
Amelia Blackfoot
Minerva McGonagall
Roxy Black
Eloise Prewett
61 απαντήσεις

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Imperio
    Imperio
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 33327
    Ηλικία : 31
    Location : Greece
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'm the one I should love

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Imperio Παρ Ιουν 15, 2012 9:38 pm

    Μαρακι, ΦΑΚΙΝ ΑΓΝΟΗΣΕ ΤΟΥΣ! Μην αφηνει αυτη την μαυρη τρυπα να σε παιρνει μαζι της! Και φυγε. Γρηγορα. Οσο μενεις θα σε κανουν χειροτερα. Το 'χω δει το εργακι σε κοπελα απο τον χορο.




    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 4thvideo5
    _
    _

    Sometimes I'm afraid of myself, thanks to my self-hatred
    And the depression that came to play again
    Min Yoongi is already dead (I killed him)
    It's been a long time since my everyday life became killing my passions and comparing myself with others


    Stuff:
    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33267
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Παρ Ιουν 15, 2012 10:02 pm

    Και ακριβώς επειδή το έχω δει και γω το εργάκι με σένα, αντιμετώπισέ τους. Δεν γίνεται να τα κρατάς μέσα σου. Είναι ανθυγιεινό. Όχι τίποτα άλλο, για σένα. Και αν δεν καταλαβαίνουν είναι πρόβλημά τους.







    Oh, the skies, tumbling from your eyes
    So sublime, a chase to end all time
    Seasons call and fall, from grace and uniform
    Anatomical, metaphysical

    Oh, the dye, a blood red setting sun
    Rushing through my veins, burning up my skin
    I will survive, live and thrive
    Win this deadly game

    Love crime
    I will survive, live and thrive
    I will survive
    I will...

    Madame Maxime
    Madame Maxime
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 55431
    Ηλικία : 30
    Location : Deep in my soul..
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/05/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Somebody mixed my medicine. :S

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Madame Maxime Σαβ Ιουν 16, 2012 12:37 am

    Μαρία νομίζω πως δεν πρόκειται να πιστέψεις και να καταλάβεις πόσο σε νιώθω για το συγκεκριμένο θέμα.

    Maria Lovegood έγραψε:Κάνετε λες και απλά σπαταλάγατε λεφτά για τα φροντιστήρια και εγώ ήμουν ολημερίς έξω και δε διάβαζα καθόλου.

    Μου 'χουν πετάξει σπόντες για αυτό. Βασικά έχω ακούσει τον πατέρα μου να λέει πως όλα τα λεφτά πήγαν χαμένα, πως ήταν άδικος κόπος και πως πρέπει να ξαναδώσω Πανελλήνιες. Λες και επένδυσαν πάνω μου και τους βγήκα μία αποτυχημένη εταιρεία.


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την Madame Maxime στις Σαβ Ιουν 16, 2012 12:51 pm, 1 φορά





    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 2w13
    C. Addicts for the win.
    Vindictus Viridian
    Vindictus Viridian
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 17209
    Ηλικία : 29
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: σημασία δεν έχει το τι κάνεις αλλα το πως και γιατί το κάνεις

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Vindictus Viridian Σαβ Ιουν 16, 2012 3:03 am

    στο τέλος όμως εσύ είσαι αυτή που πρέπει να σε στηρίξεις!!!
    και αν δέχεσαι τις σπόντες που σε κάνουν να φτάσεις στο συμπέρασμα πως είσαι άχρηστη όπως λες, νομίζω πως δεν τον στηρίζεις τον εαυτό σου!!!!
    Αν σου είναι εύκολο αγνόησέ τους...αν πάλι όχι, ακόμα καλύτερα, απάντησέ τους!!!!





    We are the hot ghosts of HarryWorld
    "Τι σου κάνω Λίλα μου!"
    - Chost Chickos

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Tumblr_static_severus-snape-in-deathly-hallows-gifs-hogwarts-professors-17276177-500-208

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Gentleeeeeeeee_zpsda022e6e
    SiMoS
    SiMoS
    Μάντης
    Μάντης


    Αριθμός μηνυμάτων : 18162
    Ηλικία : 30
    Location : Εκεί που όλα ειν' ωραία...
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: I thought that I heard you laughing, I thought that I heard you sing...

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από SiMoS Σαβ Ιουν 16, 2012 1:27 pm

    Να πω κάτι πάνω στο θέμα; Λεφτά έδωσαν, δεν έδωσαν την ψυχή τους όπως τη δώσατε εσείς/εμείς/όλοι μας. Λεφτά! Τίποτα παραπάνω. Αν αυτά έχουν αξία γι'αυτούς, τότε λυπάμαι για τους ίδιους.




    The Composer
    C.Addicts United
    Gellert
    Gellert
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 19472
    Ηλικία : 37
    Location : In a galaxy far far away...
    Ημερομηνία εγγραφής : 19/09/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: "Per Aspera Ad Astra" Through hardships to the stars...

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Gellert Κυρ Ιουν 17, 2012 7:58 pm

    Ειναι η ωρα να θαψω παλια μιση, εντασεις, συναισθηματα, και τις φωνες μεσα μου. Αποζητω ηρεμια. Μηδενιζω. Τελος.

    Αν αυριο ομως ερθουν καινουργια, πως ξερω πως θα ειμαι τοσο στωικος με αυτα;

    End Transmition...

    Σπόιλερ:



    «Πολλὰ τὰ δεινὰ κοὐδὲν ἀνθρώπου δεινότερον πέλει»
    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Shma
    Madame Maxime
    Madame Maxime
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 55431
    Ηλικία : 30
    Location : Deep in my soul..
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/05/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Somebody mixed my medicine. :S

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Madame Maxime Δευ Ιουν 18, 2012 1:04 am

    Ειρωνεία. Σήμερα που έγραψα στην υπογραφή μου "Friendship is forever", έγινε αυτό.





    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 2w13
    C. Addicts for the win.
    anthian9
    anthian9
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 20262
    Ηλικία : 28
    Location : Thessaloniki
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από anthian9 Κυρ Ιουν 24, 2012 12:44 pm

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 4571894_460s

    ΠΟΣΟ ΑΛΗΘΕΙΑ



    ♩ - ♫


    Warriors don't show their heart
    until the axe reveals it.
    Cassiopeia Black
    Cassiopeia Black
    Μαγικός Προσωπογράφος
    Μαγικός Προσωπογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 23167
    Ηλικία : 29
    Location : In the world of dreams
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/09/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Does this darkness have a name? Is it your name?

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Cassiopeia Black Τρι Ιουν 26, 2012 4:05 pm

    Δεν ξέρω τι έχω πάθει αυτές τις μέρες. Κλαίω πολύ εύκολα, με πιάνει μελαγχολία και νιώθω μοναξιά. Δεν ξέρω γιατί νιώθω έτσι. Τι έχω πάθει στα καλά καθούμερα. Ίσως μου λείπει η κολλητή μου δεν ξέρω. Και μου είπε οτι θα αργήσει να επιστρέψει. Θέλω να τη δω, γαμώτο. Θέλω να φύγει αυτή η μελαγχολία από πάνω μου επιτέλους! Και σήμερα πήγαμε να πάρουμε με τον πατέρα μου τα αποτελέσματα. Η μελαγχολία χειροτέρεψε. Έκλαψα πολύ. Αλλά και πάλι δεν το έβγαλα από μέσα μου. Κανείς δεν μου φώναξε, όχι. Αλλά ξέρω πως σίγουρα περίμεναν περισσότερα από μένα. Ειδικά, όταν πήρε ο πατέρας μου πήρε τηλέφωνο τη μάνα μου και μου είπε "δεν το περίμενε" με ένα σοβαρό ύφος, δεν άντεξα. Νιώθω οτι δεν μπορώ να τα καταφέρω. Δεν ξέρω τι θα κάνω του χρόνου. Θα αποτύχω...Νιώθω πολύ απογοητευμένη με τον εαυτό μου. Δεν έχω τις ίδιες δυνατότητες με τον αδερφό μου και δεν ξέρω αν το έχουν κατανοήσει. Θέλω να φοβάμαι για τον εαυτό μου και όχι μήπως απογοητεύσω τους γονείς μου. Ότι κάνω το κάνω για μένα. Δεν θέλω να ανακατεύεται κανείς. ΚΑΝΕΙΣ.




    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 De491c4ec901d8ca0e5114fe83cfcb2c
    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Aaaa10



    ^^:
    Μia Melanie Hawkins
    Μia Melanie Hawkins
    Μαγικός Προσωπογράφος
    Μαγικός Προσωπογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 7030
    Ηλικία : 121
    Location : your nightmares
    Ημερομηνία εγγραφής : 09/04/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Όλοι εσεις που προσπαθείτε καθημερινά να με βυθίστηκε,συνεχίστε,απλά να θυμ'αστε πως στην ιστορία έμεινε ο Τιτανικός και όχι το παγώβουνο.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Μia Melanie Hawkins Τρι Ιουν 26, 2012 5:03 pm

    Ήμουν πάντα πολύ καταθλιπτικός χαρακτήρας.όταν πιεζόμουν πολύ συναισθηματικά ,έβαζα τα κλάματα,για να ξεσπάσω και να ξαναρχίζω.Καμία υποστήριξη,ούτε καν μια αντίδραση,από κανεναν.Απλά σκουπιζόμουν και συνέχιζα αυτόματα.Οι απαιτήσεις ήταν αρκετές αλλά τα κατάφερνα.Προχωρούσα σταθερά.Και ξαφνικά η απότομη εγραφή μου σε ένα φροντηστήριο αγγλικών και μάλιστα σε μεγαλύτερη τάξη απ'ότι θα έπρεπε να πάω κανονικά,απλα ήταν πολύ βαρύ.Με παιδιά 2 χρόνια τουλάχιστον μεγαλύτερα από μένα,που γέλαγαν μαζί μου συνέχεια.να νιώθω 3 ωρες κάθε μέρα ότι είμαι που ήμουν παρίσακτη.Για να συμπληρωθεί αυτό το πακέτο ,οι καινούργιοι δάσκαλοι τόσο απαιτητικοί και τόσο απότομοι.Με τον πρώτο βαθμό που θα ήταν κάτω από 18 άρχισαν να φωνάζουν.Τιμωρίες ..φωνές..Δεν θέλω που να πάρει να το ξαναζήσω αυτό..δεν αντέχω να έχω τέτοια καθημερινότητα.Δεν μπορώ να ακούω τους υπόλοιπους να απογοητεύονται όταν αποτυνχάνω.Τέτοια πίεση ,τόσο κλάμα..Δεν πρόκειται να το ξαναυποστώ αυτό



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Tumblr_mg0k3wjWFM1r3o83uo1_500Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Tumblr_ml74h1hcQT1rljoyfo1_500
    Τaste me,drink my soul,show me things that I shouldn't know..

    Everything looks better when the sun goes down.:
    Minerva McGonagall
    Minerva McGonagall
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 22848
    Ηλικία : 29
    Location : Winterfell
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Και πες στο Χάρο, θα πάω εγώ όταν γουστάρω.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Minerva McGonagall Τρι Ιουν 26, 2012 7:33 pm

    ^ Άλλαξε επειγόντως φροντηστήριο. Και αν θεωρείς πως είναι ανάγκη, πήγαινε και μια τάξη μικρότερη για να καλύψεις σωστά τα κενά σου. Έχω περάσει ακριβώς το ίδιο και ξέρω πόσο επίπονο και ψυχοφθόρο είναι για σένα. erimi



    Mischief managed.
    Μia Melanie Hawkins
    Μia Melanie Hawkins
    Μαγικός Προσωπογράφος
    Μαγικός Προσωπογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 7030
    Ηλικία : 121
    Location : your nightmares
    Ημερομηνία εγγραφής : 09/04/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Όλοι εσεις που προσπαθείτε καθημερινά να με βυθίστηκε,συνεχίστε,απλά να θυμ'αστε πως στην ιστορία έμεινε ο Τιτανικός και όχι το παγώβουνο.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Μia Melanie Hawkins Τρι Ιουν 26, 2012 8:42 pm

    ^Μου απαγορευουν να αλλαξω φροντηστήριο και να ξανακάνω την σωστή τάξη ,εξάλλου είναι αργά.Διάβασα και τα συμπλήρωσα τα κενά με το που τελείωσε η χρονια πριν δώσω εξετάσεις....Τωρα πλέον έχω δώσει για Β1.Είναι αναγκαστικό να ξαναπάω 27Αυγο΄ύστου ξεκινάνε...Εξάλλου δεν ενδιαφέρει κανέναν ακόμα και αν χτυπιέμαι.. Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 1805953252



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Tumblr_mg0k3wjWFM1r3o83uo1_500Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Tumblr_ml74h1hcQT1rljoyfo1_500
    Τaste me,drink my soul,show me things that I shouldn't know..

    Everything looks better when the sun goes down.:
    Minerva McGonagall
    Minerva McGonagall
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 22848
    Ηλικία : 29
    Location : Winterfell
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Και πες στο Χάρο, θα πάω εγώ όταν γουστάρω.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Minerva McGonagall Τρι Ιουν 26, 2012 9:47 pm

    Καλό κουράγιο Μαράκι =/ Wink



    Mischief managed.
    Μia Melanie Hawkins
    Μia Melanie Hawkins
    Μαγικός Προσωπογράφος
    Μαγικός Προσωπογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 7030
    Ηλικία : 121
    Location : your nightmares
    Ημερομηνία εγγραφής : 09/04/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Όλοι εσεις που προσπαθείτε καθημερινά να με βυθίστηκε,συνεχίστε,απλά να θυμ'αστε πως στην ιστορία έμεινε ο Τιτανικός και όχι το παγώβουνο.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Μia Melanie Hawkins Τρι Ιουν 26, 2012 10:24 pm

    Ευχαριστώ,θα το χρειαστώ Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 1805953252



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Tumblr_mg0k3wjWFM1r3o83uo1_500Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Tumblr_ml74h1hcQT1rljoyfo1_500
    Τaste me,drink my soul,show me things that I shouldn't know..

    Everything looks better when the sun goes down.:
    anthian9
    anthian9
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 20262
    Ηλικία : 28
    Location : Thessaloniki
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από anthian9 Πεμ Ιουν 28, 2012 10:51 pm

    [...]
    "Hold up, there, Mol. That isn't all I have come for tonight."
    The spirit flickered while greed warred with impatience and the effort of remaining visible. Finally she grunted. "Very Well. What else d'you want?"
    Will hesitated. This was not something Magnus had sent him for; it was something he wanted to know for himself.
    "Love potions---"
    Old Mol screeched with laughter. "Love potions? For Will 'erondale? 'Taint my way to turn down payment, but any man who looks like you 'as got no need of love potions, and that's a fact."
    "No," Will said, a little desperation in his voice. "I was looking for the opposite, really-something that might put an end to being in love."
    "An 'atred potion?" Mol still sounded amused.
    "I was hoping for something more akin to indiferrence? Tolerance?"
    [...] "I'ardly like to tell you this, Nephilim, but if you want a girl to 'ate you, there's easy enough ways of making it 'appen. You don't need my help with the poor thing."
    And with that she vanished, spinning away into the mists among the graves. Will, looking after her, sighed. "Not for her," he said under his breath, though there was no one to hear him, "for me..." And he leaned his head against the cold iron gate.



    ♩ - ♫


    Warriors don't show their heart
    until the axe reveals it.
    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33267
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Παρ Ιουν 29, 2012 8:48 pm

    Το έψαχνα μισή ώρα αυτό.

    Minerva McGonagall έγραψε:Θυμάμαι τότε που με κοίταξες όταν γελούσα σαν παιδί και χαιρόμουν τόσο για μια σταγόνα νερό όταν διψούσα σαν να χα να πιω βδομάδα.
    Το βλέμμα σου δεν κατάλαβα τι σήμαινε, απλά μου είπες :"θυμήσου, τώρα εσύ έχεις τον έλεγχο". Σε κοίταξα με απορία, σαν να μην ήξερα ποτέ μου τι σημαίνει ο ρημάδης ο έλεγχος. Και μετά σε κοίταξα με παράπονο, σαν να σε ρωτούσα γιατί θα έπρεπε να υπάρχει. Γιατί να μην αισθανόμαστε με όλη μας την καρδιά, γιατί να μη δίνουμε χωρίς να φοβόμαστε, γαμώτο.
    Και ξαφνικά κατάλαβα γιατί, και θύμωσα με μένα. Κυρίως γιατί καθώς ανακύκλωνα στο κεφάλι μου τη σκηνή, κατάλαβα τι έβλεπα μέσα στα μάτια σου: λύπηση.
    Θα έπρεπε να με είχες μάθει, σκέφτηκα. Θα έπρεπε να ήξερες, από όλες εκείνες τις φορές που δε με πίστεψες κι εγώ ήρθα και σου έτριψα το ότι είχες άδικο για μένα στη μούρη. Και τώρα θα με μάθεις καλύτερα γι ακόμη μια φορά, και κυρίως, θα με μάθω εγώ. Happy



    δεν μπορείς να τα ΄χεις όλα
    πρώτη φράση που μαθαίνουμε


    Madame Maxime
    Madame Maxime
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 55431
    Ηλικία : 30
    Location : Deep in my soul..
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/05/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Somebody mixed my medicine. :S

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Madame Maxime Κυρ Ιουλ 01, 2012 9:28 pm

    Συνειδητοποιώ πόσο απλή και ήρεμη ζωή έχω, σε σχέση με αυτή των φίλων μου. Razz





    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 2w13
    C. Addicts for the win.
    Vindictus Viridian
    Vindictus Viridian
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 17209
    Ηλικία : 29
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: σημασία δεν έχει το τι κάνεις αλλα το πως και γιατί το κάνεις

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Vindictus Viridian Δευ Ιουλ 02, 2012 1:13 am

    εγώ πάλι το αντίθετο^ :P





    We are the hot ghosts of HarryWorld
    "Τι σου κάνω Λίλα μου!"
    - Chost Chickos

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Tumblr_static_severus-snape-in-deathly-hallows-gifs-hogwarts-professors-17276177-500-208

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Gentleeeeeeeee_zpsda022e6e
    Leonie Vernier
    Leonie Vernier
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 70128
    Ηλικία : 29
    Location : Rennes les Bains, Domaine de la Cade.
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I have to fest it up!

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Leonie Vernier Τρι Ιουλ 03, 2012 9:00 pm

    ^^ ¬__¬

    Να 'στε καλά. Ευχαριστώ πάρα πολύ. Με υποχρεώσατε! ¬__¬







    A psychopath,

    by definition,

    is incapable of remorse.
    Hermione Black
    Hermione Black
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 11974
    Ηλικία : 26
    Location : στο άγνωστο με βάρκα την ελπήδα :P
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Αν ελπίζεις σε κάτι, κανείς δεν μπορεί να σου διώξει την ελπίδα

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Hermione Black Τετ Ιουλ 04, 2012 4:47 am

    Λίγο πριν συνειδητοποίησα πόσο άσχημο είναι να καταργείται το πιο σημαντικό σου "όπλο" και αυτο να συνοδεύεται και απο την απόλυτη ξεφτίλα!
    Απο μικρή υπολόγιζα στο μυαλό μου, καταλάβαινα ότι είμαι πολυ έξυπνη και όχι απο ψώνιο! Ποτε δε χρειάστηκε να διαβάσω τόσο όσο άλλοι μαθητές για να βγάλω ένα 20 παντα είχα τα πιο έξυπνα επιχηριματα και εντυπωσίαζα αρκετούς μεγαλύτερους ως παιδι!
    Αργότερα προσγεοωθηκα ωσ ένα απλα ικανοποιητικά έξυπνο άτομο 15 χρόνων! Αλλα παντα έδινα βάση στο μυαλό μου και ήταν το δύνατο μου σημείο! Κανείς δε με κοροϊδέψε μέχρι σήμερα λίγοι με υποτίμησαν και παντα τους άλλαζα γνώμη
    Σήμερα τόλμησα να Πω σε κάποιον ότι με στεναχωρει το ότι με υποτιμά τόσο και πως έχω μια άλφα αντίληψη και λίγο μετα με τη βοήθεια μιας φίλης μου ξεφτίλοστηκα κανονικά αφού αυτός με "ξεγελάσε" αφού δε βρίσκω καλύτερη λέξη άνετα ενώ εγω τα κανα θάλασσα και το χειρότερο έχει και δίκιο σε όσα λέει! Μα ξεφτολοσε κανονικα και ελπίζω να το χάρηκε ώστε να άξιζε τον κόπο!
    Δεν θέλω να έχω επαφή μαζι του όχι γιατι θύμωσα αλλα γιατι ντρέπομαι κανείς δε με έχει κάνει να ντρέπομαι περισσότερο! Δεν ξέρω αν θα κατάφερω να μη μιλάω μαζι του αλλα σίγουρα ντρέπομαι!
    Πολυ ψώνιο με το μυαλό μου αλλα μάλλον δεν είμαι τώρα αφού το δύνατο μου σημείο πήγε περίπατο και μάλιστα απ΄ το τελευταίο άτομο που θα ήθελα να γίνει αυτο!



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Kaiksis_OLD_SCORE124
    Berenice
    Berenice
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 18387
    Ηλικία : 29
    Location : Αsteroid B612
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: well behaved women rarely make history

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Berenice Τετ Ιουλ 04, 2012 2:42 pm

    I think that the whole point of being with someone is so you can talk to them and let go of everything, and even when youʼre at your worst they still like you, they still want to speak to you, and care about you and stuff.



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Tumblr_mffsii6lvX1qcpsedo8_r3_250    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Tumblr_mffsii6lvX1qcpsedo7_r3_250 

    “You know, Evans, sooner or later youʼre going to have to make up your mind, whether you like me or hate me.”
    “Believe me, Iʼve made up my mind.”
    (x)
    Vindictus Viridian
    Vindictus Viridian
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 17209
    Ηλικία : 29
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: σημασία δεν έχει το τι κάνεις αλλα το πως και γιατί το κάνεις

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Vindictus Viridian Πεμ Ιουλ 05, 2012 12:10 am

    Υπάρχουν φορές που τα όρια της διακριτικότητας σπάνε...επειδή αυτοί που τα σπάνε θέλουν να αποδείξουν πως ενώ βρίσκονται σε δύσκολη θέση νιώθουν άνετα με αυτό. Βέβαια υπάρχουν κι άλλοι λόγοι για τους οποίους μπορεί να τα σπάνε...τότε όμως οι άλλοι βρίσκονται σε πολύ χειρότερη θέση απ'ότι αυτοί που θεωρούν την δική τους θέση καταστροφική.





    We are the hot ghosts of HarryWorld
    "Τι σου κάνω Λίλα μου!"
    - Chost Chickos

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Tumblr_static_severus-snape-in-deathly-hallows-gifs-hogwarts-professors-17276177-500-208

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Gentleeeeeeeee_zpsda022e6e
    Hermione Black
    Hermione Black
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 11974
    Ηλικία : 26
    Location : στο άγνωστο με βάρκα την ελπήδα :P
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Αν ελπίζεις σε κάτι, κανείς δεν μπορεί να σου διώξει την ελπίδα

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Hermione Black Πεμ Ιουλ 05, 2012 12:23 am

    Υπάρχουν φορές που οι άνθρωποι δεν αντιλαμβάνονται αυτό που θες να πεις, ή δεν αντιλαμβάνονται καν που απευθύνεσαι! Εκεί η συνεννόηση χάνεται απόλυτα και μπαίνει στη θέση της η αμηχανία!



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Kaiksis_OLD_SCORE124
    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33267
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Πεμ Ιουλ 12, 2012 2:56 am

    Θα μου λείψεις ρε μλκα.







    Oh, the skies, tumbling from your eyes
    So sublime, a chase to end all time
    Seasons call and fall, from grace and uniform
    Anatomical, metaphysical

    Oh, the dye, a blood red setting sun
    Rushing through my veins, burning up my skin
    I will survive, live and thrive
    Win this deadly game

    Love crime
    I will survive, live and thrive
    I will survive
    I will...

    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33267
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Παρ Αυγ 10, 2012 12:51 am

    Είναι απίστευτα κουραστικό, εκεί που έχεις αφήσει κατά μέρους τα περιττά δράματα και το εξτρά βάρος διάφορων προσώπων πίσω σου, να πρέπει να είσαι αναγκασμένος να υποστείς ανωριμότητα και δράμα από άτομα γύρω σου, πολύ απλά επειδή είσαι αναγκασμένος να συναναστραφείς με αυτά σε καθημερινή βάση. Είναι απλά κουραστικό, περιττό, και σε τραβάει πίσω.

    Υπομονή, σου λένε. Υπομονή κι εγώ, ας πούμε πως κάνω μία προσπάθεια. Κάποια στιγμή θα είμαι αυτάρκης.







    Oh, the skies, tumbling from your eyes
    So sublime, a chase to end all time
    Seasons call and fall, from grace and uniform
    Anatomical, metaphysical

    Oh, the dye, a blood red setting sun
    Rushing through my veins, burning up my skin
    I will survive, live and thrive
    Win this deadly game

    Love crime
    I will survive, live and thrive
    I will survive
    I will...


      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Κυρ Οκτ 06, 2024 9:37 am