.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+67
Elohim Meth
Beedle the Bard
Halfblood Prince
WhiteFlameLoCo
Andromeda Black
Sirius Black
Ernest Flitwick
Amelia Blackfoot
Hermione Black
Isabelle Lightwood
Sorazal the Erised
Jace Wayland
Maria Lovegood
Artemisia Lufkin
Clary Fray
Laverne de Montmorency
Sylvie Lovegood
elliza
Gellert
anthian9
Helga Hufflepuff
Hecate
FLEUR258
Minerva McGonagall
Leonie Vernier
Poisonous_touch
Morgan le Fay
FoNikos21
Rea
Leroy Jethro Gibbs
Anastasia Black
Χαριποτεριστής
EL.J girl
R3dil
Merlin the Great
E-vampire
AliceCullen
Fleur Delacour
Albus_The_Wise
Mary Jane
elena!
SOLID SNAKE
BaGGoS
Scorpion
Wanderer
@RtVaVa
<3EvELiNa<3
RemousLoupin
Ms Padfoot
s0fia
Novaenir
Pansy Parkinson
Nathaniel
Cassandra Black
Narcissa
Madame Maxime
SiMoS
Witch-King
Berenice
Darkness
Tom Marvolo Riddle
Rose Black
Ms Skellington
horklum
aiswp0s
Sev
Rowena Ravenclaw
71 απαντήσεις

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Amelia Blackfoot
    Amelia Blackfoot
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 20437
    Ηλικία : 571
    Location : 12, Grimmauld Place, 4th floor
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: And Iʼve been looking at the stars for a long, long time, Iʼve been putting out fires all my life. Everybody wants a flame, they donʼt want to get burnt and today is our turn.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 37 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Amelia Blackfoot Δευ Απρ 04, 2011 12:33 am

    Τελικά όλα είναι θέμα συνήθειας.
    anthian9
    anthian9
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 20262
    Ηλικία : 28
    Location : Thessaloniki
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 37 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από anthian9 Τρι Απρ 05, 2011 7:32 pm

    Μ: "Νομίζετε πως είστε άσχημες γι αυτό βάφεστε. Τι νομίζεις; Τα μαλλιά σου είναι υπέροχα ακριβώς έτσι όπως είναι, σγουρά και άφτιαχτα. Καμιά σας δεν είναι άσχημη, απλά την έκαναν όλοι να νομίζει πως αν δεν παστωθεί, θα είναι. Και για μένα, είσαι η πιο όμορφη απ' όλες."

    Ευχαριστώ που υπάρχεις στην ζωή μου... Και σε ευχαριστώ που είσαι πάντα εδώ και ξέρω πως δεν θα με αφήσεις να σε αφήσω.



    ♩ - ♫


    Warriors don't show their heart
    until the axe reveals it.
    Hermione Black
    Hermione Black
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 11974
    Ηλικία : 26
    Location : στο άγνωστο με βάρκα την ελπήδα :P
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Αν ελπίζεις σε κάτι, κανείς δεν μπορεί να σου διώξει την ελπίδα

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 37 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Hermione Black Τρι Απρ 05, 2011 7:41 pm

    μακάρι να γύριζε ο χρόνος πίσω μία ελάχιστη μικρή αλλάγη και θα ταν όλα τέλεια, από τη στηγμή που αυτό δεν γινεται απλά πρεπει να προσαρμωστούμε στα γεγονότα που αν σβήναμε μια στηγμούλα ή αν προσθέταμε μια στηγμουλα του ενώς δευτερολέπτου όλα θα ταν όπως πριν όλα θα ταν τέλεια, και οταν όλα πανε χαλια πως μπορουμε εμεις να αντεξουμε?
    Σπόιλερ:



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 37 Kaiksis_OLD_SCORE124
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 31
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 37 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από FLEUR258 Πεμ Απρ 07, 2011 1:28 am

    "Μεγάλο πράγμα τα παιδιά.Για αυτά τα κάνουμε όλα."
    "Ναι.Εγώ βέβαια δεν έχω δικά μου παιδιά και ίσως να είναι αργά να κάνω τώρα.Αλλά χωρίς τα παιδιά εδώ δεν ξέρω τι θα έκανα.Αυτά είναι που με κρατάνε χαρούμενη και ζωντανή.Χωρίς αυτά δεν ξέρω τι θα γινόμουν.Αυτά με κάνουν δυνατή."
    <3

    Το σημαντικότερο ίσως πράγμα που μπορεί να κάνει ένα καθηγητής για να παιδιά.Να τα αγαπάει. (: <3


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την FLEUR258 στις Πεμ Μάης 19, 2011 12:27 am, 1 φορά



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 37 Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33267
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 37 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Πεμ Απρ 07, 2011 2:07 pm

    Μερικές φορές δεν μπορώ να καταλάβω το φέρσιμό μου. Κάνω πράγματα, χωρίς να χρειαστεί, χωρίς να έχω να αποκομίσω κάτι. Μέχρι και κακό κάνω. Απλώς για να προκαλέσω κάποια αντίδραση στον εαυτό μου, κάτι.

    Αυτός είναι ο άνθρωπος; Αρκεί να μη βαριέται;
    Μάλλον.







    Oh, the skies, tumbling from your eyes
    So sublime, a chase to end all time
    Seasons call and fall, from grace and uniform
    Anatomical, metaphysical

    Oh, the dye, a blood red setting sun
    Rushing through my veins, burning up my skin
    I will survive, live and thrive
    Win this deadly game

    Love crime
    I will survive, live and thrive
    I will survive
    I will...

    anthian9
    anthian9
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 20262
    Ηλικία : 28
    Location : Thessaloniki
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 37 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από anthian9 Παρ Απρ 08, 2011 9:53 pm

    How does a heart love, if no one has noticed its presence?
    And where does it go?


    True...



    ♩ - ♫


    Warriors don't show their heart
    until the axe reveals it.
    Minerva McGonagall
    Minerva McGonagall
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 22848
    Ηλικία : 29
    Location : Winterfell
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Και πες στο Χάρο, θα πάω εγώ όταν γουστάρω.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 37 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Minerva McGonagall Σαβ Απρ 09, 2011 6:22 pm

    Μείνε συγκεντωμένος στο στόχο.
    Άσε τους άλλους να λένε ό,τι θέλουν, εσύ ξέρεις τι πρέπει να κάνεις.
    Αν θέλεις χείρα βοηθείας πάρε το αριστερό σου και δώσε το στο δεξί.


    Η καλύτερη συμβουλή από όλες τις π@π*ρες που άκουσα. Wink



    Mischief managed.
    Maria Lovegood
    Maria Lovegood
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 19672
    Ηλικία : 30
    Location : Forgotten Fairytales
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Touching the starlight....

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 37 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Maria Lovegood Τρι Απρ 12, 2011 11:32 pm

    Books are secrets waiting to be told. They are shoved aside on a dusty shelf or buried under a mountain of laundry that has still yet to be done. Forgotten by children in lieu of video games and flashy TV shows and passed off by adults. They always say they never have the time to read them… So they sit, stacked side by side in indistinguishable covers, dusty and cold. In each bound copy, stamped on each yellowed page lay stories of worlds you never imagined could ever exist… They stay in the same spot for years until you move, throwing them carelessly into a box on a truck only to stack them back on those same shelves in a new home.

    But some of us know better. The books breathe life. Late at night when the world has gone to bed and our thoughts are running restlessly, they whisper to us from across the room, telling us to pick them up and crack them open. They offer a place to run away to when our feet are too scared to move. A place to hide when the world outside our windows seems too dark and too real. We find ourselves hidden amongst the pages and in the struggles and triumphs of our papery-selves. There is strength there to be shared, losses to be mourned and fights to have won. There are more dreams and loves and lies than we could ever manage outside of the pages of our books.

    They suffer the wear and tear of being too well loved. Dog eared pages and cracked spines from re-reading the story of the prince and his heartbreak over and over late one night when our own hearts were broken to a million pieces. They have tea stains and hastily scribbled notes. Smudges from fantastic tea cakes and from our lips pressed against the pages in a show of great, knowing love.

    In our books we find new worlds. We find the strength that we thought we did not possess. We find a shoulder to cry on and hands to lightly wipe the tears away. We find our knight in shining armor, our princess in the tower and our kingdoms to run away to. We find our own stories, our own words and words we never knew we wanted to say.

    We feel sorry for the people who donʼt read, or say they donʼt have time. We laugh when people say “Its just a book.” or “You donʼt need two copies of that” because to us, each book contains subtle differences that make them unique. We know the importance and the magic of books, even when the rest of the world has passed them by.


    And that's why I read books. A hopelessly romantic person and a dreamer like me could never combine with the hard reality and cruelty of our world. In books I can find love and hope and friendship. I mean, if I look around me... this world is rotten. We have forgotten of what is the most important and of what is really essential; we don't live. We don't have lives. Or at least the lives we dreamed when we were five. We do the things that are expected. And the only way out of this are books.
    I don't have a life. Not really. I live only for studying and studying. Nerd and geek, I know. But through literature, I live. I go into the characters lives and I feel i join them into their adventures. I find my self little by little in page of this book or the other in the next self. And I'm proud to be the one reading books.

    Σορι για το αγγλικο. :P



    you were there for me on the days I rained nothing but pain yet when you left I became a hurricane and you are no where to be found





    something hidden...:
    Madame Maxime
    Madame Maxime
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 55431
    Ηλικία : 29
    Location : Deep in my soul..
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/05/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Somebody mixed my medicine. :S

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 37 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Madame Maxime Τρι Απρ 12, 2011 11:44 pm

    Είμαι απίστευτα κυκλοθυμική τελικά.
    Το παθαίνω πολύ σύχνα. Απίστευτα συχνά. Ψάχνω τον λόγο που στεναχωριέμαι και είμαι σε μια φάση αλά: "You want to kill me? Oh.. Okay..." αλλά ποτέ δεν το βρίσκω.





    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 37 2w13
    C. Addicts for the win.
    anthian9
    anthian9
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 20262
    Ηλικία : 28
    Location : Thessaloniki
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 37 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από anthian9 Τρι Απρ 12, 2011 11:51 pm

    ^+125456454564546554545465

    Μοιάζουμε.



    ♩ - ♫


    Warriors don't show their heart
    until the axe reveals it.
    Madame Maxime
    Madame Maxime
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 55431
    Ηλικία : 29
    Location : Deep in my soul..
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/05/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Somebody mixed my medicine. :S

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 37 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Madame Maxime Τρι Απρ 12, 2011 11:57 pm

    Είναι τόσο.. εκνευριστικό. Είναι στοιχείο της εφηβείας, το ξέρω, αλλά δε μου αρέσει που δεν μπορώ να ελέγχω το mood μου.





    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 37 2w13
    C. Addicts for the win.
    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33267
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 37 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Τετ Απρ 13, 2011 5:20 pm

    Madame Maxime έγραψε:Είμαι απίστευτα κυκλοθυμική τελικά.
    Το παθαίνω πολύ σύχνα. Απίστευτα συχνά. Ψάχνω τον λόγο που στεναχωριέμαι και είμαι σε μια φάση αλά: "You want to kill me? Oh.. Okay..." αλλά ποτέ δεν το βρίσκω.

    Εγώ είδα τις δορυφορικές εικόνες της Ιαπωνίας μετά το τσουνάμι και δεν ένιωσα τίποτα.
    Ντρέπομαι που το λέω. Έχω την εντύπωση πως αν αυτή τη στιγμή μου πούνε: "Κωνσταντίνα, πέθανε όλη σου η οικογένεια, και ένας κομμήτης θα πέσει πάνω στην ελλάδα" δεν θα νιώσω τίποτα.







    Oh, the skies, tumbling from your eyes
    So sublime, a chase to end all time
    Seasons call and fall, from grace and uniform
    Anatomical, metaphysical

    Oh, the dye, a blood red setting sun
    Rushing through my veins, burning up my skin
    I will survive, live and thrive
    Win this deadly game

    Love crime
    I will survive, live and thrive
    I will survive
    I will...

    anthian9
    anthian9
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 20262
    Ηλικία : 28
    Location : Thessaloniki
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 37 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από anthian9 Σαβ Απρ 16, 2011 9:55 pm

    Β:"Ποτέ δεν ήμουν όμορφη... Οπότε..."

    Θυμάμαι μικρή που δεν ήξερα καν τι σημαίνει η λέξη 'ομορφιά'. Ποτέ δεν την χρησιμοποιούσα στις προτάσεις μου, απλά πάντα ένιωθα μια απροσδιόριστη χαρά κάθε φορά που έβλεπα έναν άνθρωπο, οποιονδήποτε. Μου φαινόταν αυτό που έλεγα τότε 'δικός μου', 'θεία μου', Κατερίνα μου'. Νόμιζα πως η ομορφιά ήταν κάτι σαν... θέση στην καρδιά μου ή μάλλον ατέλειωτες θέσεις, που έβαζα κάθε άνθρωπο που έβλεπα. Όλοι μου έμοιαζαν σαν... σαν να τους στόλιζε ο ήλιος, σαν να είχαν ένα μαγικό φως γύρω τους και τους έβαζα μέσα μου. Και πάντα, πάντα όμως, έβγαινα χαμογελαστή στις φωτογραφίες και έλαμπα και εγώ κατά κάποιο τρόπο.

    Δεν θυμάμαι πως ακριβώς ξεκίνησα να αντιλαμβάνομαι την έννοια της ομορφιάς και της εμφάνισης. Νομίζω μια φορά γύρω στα 5 χρόνια ζήτησα δερμάτινο μπουφάν σαν του πατέρα μου γιατί τον έκανε όμορφο και τυπά και ήθελα και 'γω. Laughing

    2001:'Η μπλούζα σου σε δείχνει κοντή.' μου είχε πει εκείνο το κορίτσι. Και τότε αναρωτήθηκα αν υπάρχουν και μπλούζες που σε δείχνουν ψηλή. Δημοτικό ήμουν.
    2001:Οι δικές μου μπότες είναι καλύτερες!' Έσκυψα και κοίταξα τα παπούτσια μου και συνειδητοποίησα πως όντως φορούσα μπότες. Ποτέ δεν έδινα σημασία σε αυτά που μου φορούσαν. Υπήρχαν 'καλύτερα' παπούτσια;, σκέφτηκα, και ποιος ξεχωρίζει ποια είναι τα καλύτερα και γι αυτό τα φοράει;
    2003:Μετά ήταν τότε που για μια γιορτή έπρεπε να φορέσω λευκό καλσόν και μου έβαλαν καφέ πέδιλα. Άρχισα να χτυπάω τσατισμένη το πόδι μου στο πάτωμα, γιατί κάτι δεν μου πήγαινε καλά, αν και η ίδια δεν ήξερα τι ήταν αυτό.

    Ίσως απο 'κει πηγάζουν όλες οι ανασφάλειες που τρέφω για κάτι που δεν θα έπρεπε να μετράει καν. Ορισμένα γεγονότα ριζώνουν στο μυαλό σου τόσο πολύ που τα σκέφτεσαι έντονα ακόμα και μετά απο χρόνια - συν βέβαια οι τελευταίες φοβερές εμπειρείες της εφηβείας. Και έπειτα, έρχονται οι συγκρίσεις. 'Καλύτερα μαλλιά, καλύτερα μάτια, καλύτερο σώμα'... Μισείς τον καθρέφτη σου και το είδωλό σου, μα είσαι ήδη εθισμένη στην εικόνα σου. Συχνά πυκνά θέλεις να είσαι όμορφη για τους υπόλοιπους, ακόμη και αν δεν ικανοποιείσαι από αυτό που βλέπεις μπροστά σου. Νιώθεις λίγο σκουλήκι μερικές φορές και δεν πρόκειται να σε βοηθήσει κανείς να το ξεπεράσεις αυτό, πέρα από τον εαυτό σου.

    Το ξεχνάς, σε θυμάται.

    Δέσμια.
    Θύμα.



    ♩ - ♫


    Warriors don't show their heart
    until the axe reveals it.
    Minerva McGonagall
    Minerva McGonagall
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 22848
    Ηλικία : 29
    Location : Winterfell
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Και πες στο Χάρο, θα πάω εγώ όταν γουστάρω.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 37 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Minerva McGonagall Κυρ Απρ 17, 2011 1:11 pm

    Μου είπαν πως πρέπει ν' αγαπώ εκείνους μου που γ@μησαν την ψυχολογία, που με άφησαν χωρίς ζωή, που με έκαναν να ντρέπομαι για μένα, να πιστέψω πως δεν αξίζω μία, που δε με πίστεψαν ποτέ, που μου πήραν ό,τι σημαντικότερο είχα στη ζωή μου - την αγάπη των δικών μου ανθρώπων.
    Μου είπαν πως είναι κακό να μισώ, εκείνοι που φύτεψαν μέσα μου το μίσος.
    Μου 'πανε να μην αντιδρώ - δεν κάνει.
    Μου 'πανε να τους σκέφτομαι - αυτοί που δε με σκέφτηκαν ποτέ.

    Και με είπανε κακιά, με είπανε βρωμόψυχη που δεν μπορώ να συγχωρήσω. Κι εγώ προσπάθησα, αλήθεια προσπάθησα. Αλλά συγγνώμη, δεν μπορώ. Και δεν έχω πια καμία διάθεση να το κάνω.



    Mischief managed.
    Elohim Meth
    Elohim Meth
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 15264
    Ηλικία : 300
    Location : Over the Hills and Far Away
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/10/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: I won't ever be the best at anything. Or rather, you might say that I've stop trying to be.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 37 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Elohim Meth Κυρ Απρ 17, 2011 5:59 pm

    "I don't know why we all hang on to something we know we're better off letting go. It's like we're scared to lose what we really don't even have. Some of us say we'd rather have something than nothing at all, but the truth is to have something halfway hurts more than not having it at all..."

    So true...



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 37 H7MD6Zl
    Puri:

    FoNikos21
    FoNikos21
    Θεραπευτής/ρια
    Θεραπευτής/ρια


    Αριθμός μηνυμάτων : 39937
    Ηλικία : 33
    Location : In the land of the morning star. Please, send me an angel...
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: If you like me, raise your hands. If you don't, raise your standards! B)

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 37 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από FoNikos21 Δευ Απρ 18, 2011 12:05 am

    Δίνεις και δεν βλέπεις αντίκρισμα. Εξακολουθείς να δίνεις. Δίνεις, δίνεις, δίνεις. Μπράβο, έχεις ξεπεράσει το στάδιο της καλοσύνης. Η μ*****α σου έχει χτυπήσει τη πόρτα.



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 37 29l0fma
    Clary Fray
    Clary Fray
    Δημοσιογράφος
    Δημοσιογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 14284
    Ηλικία : 27
    Location : City of Glass
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/03/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: What doesn't kill you makes you stronger.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 37 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Clary Fray Δευ Απρ 18, 2011 10:37 am

    ^ erimi Σε καταλαβαίνω.

    Πόσες φορές μπορείς να συγχωρήσεις άτομα που σε πατάνε, σε εκμεταλλεύονται γιατί υπήρξες ευγενικός και ανεκτικός;
    Όλα έχουν ένα όριο... κρίμα λοιπόν, που το όριο ξεπεράστηκε προ πολλού...
    Κρίμα που το κατάλαβα τόσο αργά...



        Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 37 Rainbow-rain-catcher-sharon-johnstone_zpsqfzivzy4  
    Stop looking out your window
    and get out of your front door!


    hidden secrets:
    Hermione Black
    Hermione Black
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 11974
    Ηλικία : 26
    Location : στο άγνωστο με βάρκα την ελπήδα :P
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Αν ελπίζεις σε κάτι, κανείς δεν μπορεί να σου διώξει την ελπίδα

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 37 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Hermione Black Δευ Απρ 18, 2011 1:29 pm

    ποιος μπορει να κάτσει και να περιμενει να ξεχασει όσα έγιναν? εννοω για να ξεπεράσεις μια κατασταση πρεπει να κανεις κάτι τι γίνεται όμως αν δεν βρήσκεις τρόπο και απελπιζεσαι εντελως?



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 37 Kaiksis_OLD_SCORE124
    FoNikos21
    FoNikos21
    Θεραπευτής/ρια
    Θεραπευτής/ρια


    Αριθμός μηνυμάτων : 39937
    Ηλικία : 33
    Location : In the land of the morning star. Please, send me an angel...
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: If you like me, raise your hands. If you don't, raise your standards! B)

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 37 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από FoNikos21 Τρι Απρ 19, 2011 3:34 pm

    Όποιος βιάζεται σκοντάφτει.
    Γιατί ενήργησα τόσο αψυχολόγητα και επιπόλαια? Γιατί?
    Μόνο και μόνο ο τρόπος με τον οποίο το έκανα προδίκαζε την αποτυχία.
    Ήμουν ανυπόμονος, αν και ήξερα εκ των προτέρων την απόκριση.
    Κι όμως... τώρα κάποιες συνθήκες που αποτελούσαν τροχοπέδη στο όνειρό μου εξαλείφονται.
    Τώρα, μάλλον, είναι αργά για δάκρυα.
    Όμως εγώ θα συνεχίσω να δακρύζω, δε θα πάψω να περιμένω.
    Ελπίζω να μην ενοχλεί αυτό.
    Ποτέ δε ξέρεις...


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την FoNikos21 στις Τρι Απρ 19, 2011 4:11 pm, 1 φορά



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 37 29l0fma
    Merlin the Great
    Merlin the Great
    Administrator
    Adviser to Minister
    Administrator Adviser to Minister


    Αριθμός μηνυμάτων : 35470
    Ηλικία : 864
    Location : Elven Kingdom
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/03/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Οι στιγμές για να γίνουν αναμνήσεις χρειάζονται αγάπη. Το HarryWorld είναι αγάπη

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 37 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Merlin the Great Τρι Απρ 19, 2011 3:39 pm

    Μαγεύομαι άρα υπάρχω. Wizard






    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 37 Image10


    Waldorf

    House of Westeros:
    FoNikos21
    FoNikos21
    Θεραπευτής/ρια
    Θεραπευτής/ρια


    Αριθμός μηνυμάτων : 39937
    Ηλικία : 33
    Location : In the land of the morning star. Please, send me an angel...
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: If you like me, raise your hands. If you don't, raise your standards! B)

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 37 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από FoNikos21 Παρ Απρ 22, 2011 12:28 am

    Έχεις κάθε δικαίωμα να χάσεις, αλλά δεν έχεις κανένα δικαίωμα να παραιτηθείς Wink


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την FoNikos21 στις Παρ Απρ 22, 2011 1:44 am, 4 φορές συνολικά



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 37 29l0fma
    Hermione Black
    Hermione Black
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 11974
    Ηλικία : 26
    Location : στο άγνωστο με βάρκα την ελπήδα :P
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Αν ελπίζεις σε κάτι, κανείς δεν μπορεί να σου διώξει την ελπίδα

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 37 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Hermione Black Παρ Απρ 22, 2011 12:31 am

    ο ιουστινος ο αρχιεπισκοπος ήταν ιλίθιος και δυελισε ολοκληρο λαο



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 37 Kaiksis_OLD_SCORE124
    Sorazal the Erised
    Sorazal the Erised
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 29991
    Ηλικία : 233
    Location : Room of Requirement
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/05/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: How can I protect something so perfect without Evil?

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 37 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Sorazal the Erised Παρ Απρ 22, 2011 1:39 am

    Πω, μου χουν πρίξει τα π@π@'ρι@ μιλάμε. {faint}




    Εντιτ: Μόλις έβαλα τόνο στο παπάκι ή είναι ιδέα μου?? new here
    FoNikos21
    FoNikos21
    Θεραπευτής/ρια
    Θεραπευτής/ρια


    Αριθμός μηνυμάτων : 39937
    Ηλικία : 33
    Location : In the land of the morning star. Please, send me an angel...
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: If you like me, raise your hands. If you don't, raise your standards! B)

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 37 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από FoNikos21 Σαβ Απρ 23, 2011 3:44 am

    Ίσως δεν ήμουνα κι εγώ ό,τι ονειρεύτηκες
    έτσι κι αλλιώς όλα είναι προσωπικές οπτασίες
    Το νιώθω πως σε χάνω...
    γλυκιά μου αγάπη καληνύχτα



    Υπογραφή: "Η ψυχούλα"



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 37 29l0fma
    anthian9
    anthian9
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 20262
    Ηλικία : 28
    Location : Thessaloniki
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 37 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από anthian9 Σαβ Απρ 23, 2011 2:43 pm

    Stalker. Loser. Get the fuck out off my life. erimi



    ♩ - ♫


    Warriors don't show their heart
    until the axe reveals it.

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Τετ Σεπ 11, 2024 6:41 pm