.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+67
Elohim Meth
Beedle the Bard
Halfblood Prince
WhiteFlameLoCo
Andromeda Black
Sirius Black
Ernest Flitwick
Amelia Blackfoot
Hermione Black
Isabelle Lightwood
Sorazal the Erised
Jace Wayland
Maria Lovegood
Artemisia Lufkin
Clary Fray
Laverne de Montmorency
Sylvie Lovegood
elliza
Gellert
anthian9
Helga Hufflepuff
Hecate
FLEUR258
Minerva McGonagall
Leonie Vernier
Poisonous_touch
Morgan le Fay
FoNikos21
Rea
Leroy Jethro Gibbs
Anastasia Black
Χαριποτεριστής
EL.J girl
R3dil
Merlin the Great
E-vampire
AliceCullen
Fleur Delacour
Albus_The_Wise
Mary Jane
elena!
SOLID SNAKE
BaGGoS
Scorpion
Wanderer
@RtVaVa
<3EvELiNa<3
RemousLoupin
Ms Padfoot
s0fia
Novaenir
Pansy Parkinson
Nathaniel
Cassandra Black
Narcissa
Madame Maxime
SiMoS
Witch-King
Berenice
Darkness
Tom Marvolo Riddle
Rose Black
Ms Skellington
horklum
aiswp0s
Sev
Rowena Ravenclaw
71 απαντήσεις

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Berenice
    Berenice
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 18387
    Ηλικία : 29
    Location : Αsteroid B612
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: well behaved women rarely make history

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Berenice Τρι Ιουν 23, 2009 7:17 pm

    Επίσης οι άνθρωποι εκτός από αχάριστοι είναι και μνησίκακοι.Έχει κάποιος ένα πρόβλημα,θέλει ντε και καλά να το μοιραστεί μαζί σου.Θέλεις δεν θέλεις.Και μετά έχει την απαίτηση να νιώθεις κι εσύ άσχημα,χωρίς να φταις ή να μπορείς να κάνεις κάτι.Επίσης πολλές φορές πετάνε την "βομβίτσα" τους και θέλουν (πάλι) να ενδιαφερθείς ντε και καλά ακόμα κι αν δεν σε αφορά το θέμα.Ναι ακούγεται εγωιστικό,αλλά εγώ δεν είμαι ο άνθρωπος που θα κάτσει να ακούσει το πρόβλημα του άλλου,πόσο μάλλον όχι για να νιώσει ο άλλος καλά επειδή το μοιράστηκε,αλλά επειδή τώρα δεν νιώθεις κι εσύ καλά που το άκουσες.
    Μπερδεμένο.



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Tumblr_mffsii6lvX1qcpsedo8_r3_250    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Tumblr_mffsii6lvX1qcpsedo7_r3_250 

    “You know, Evans, sooner or later youʼre going to have to make up your mind, whether you like me or hate me.”
    “Believe me, Iʼve made up my mind.”
    (x)
    Anastasia Black
    Anastasia Black
    Χρυσούχος
    Χρυσούχος


    Αριθμός μηνυμάτων : 2348
    Ηλικία : 27
    Location : godric's hollow
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/12/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Σουτ!

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Anastasia Black Τρι Ιουν 23, 2009 7:21 pm

    Να ρωτήσω κάτι? Υποτίθεται τα κορίτσια πρέπει να καθαρίζουν ενώ τα αγόρια όχι?
    Γτ κάπως έτσι την έχει δει η μαμά μου! έχω το ίδιο δωμάτιο με τον αδελφό μου και αυτός πετάει εδώ και εκεί τα πράγματα του και μετά η μαμά μου λέει σε εμένα να τα μαζέψω ενώ ξέρει ότι δεν είναι δικά μου και αν της πω τπτ μου φωνάζει!!Και ο αδελφός μου με κοροϊδέβει μετά!
    :@: :@:


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την Hermione στις Τρι Ιουν 23, 2009 7:32 pm, 1 φορά



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 48_act1_BlackWaveNEW_320x240

    Σαν όραμα εξαπλώθηκα κι αφήνω πίσω όαση...





    BDC
    Berenice
    Berenice
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 18387
    Ηλικία : 29
    Location : Αsteroid B612
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: well behaved women rarely make history

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Berenice Τρι Ιουν 23, 2009 7:28 pm

    Πόσο είναι ο αδερφός σου; pensive



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Tumblr_mffsii6lvX1qcpsedo8_r3_250    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Tumblr_mffsii6lvX1qcpsedo7_r3_250 

    “You know, Evans, sooner or later youʼre going to have to make up your mind, whether you like me or hate me.”
    “Believe me, Iʼve made up my mind.”
    (x)
    Anastasia Black
    Anastasia Black
    Χρυσούχος
    Χρυσούχος


    Αριθμός μηνυμάτων : 2348
    Ηλικία : 27
    Location : godric's hollow
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/12/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Σουτ!

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Anastasia Black Τρι Ιουν 23, 2009 7:29 pm

    Είμαστε δίδυμα 12



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 48_act1_BlackWaveNEW_320x240

    Σαν όραμα εξαπλώθηκα κι αφήνω πίσω όαση...





    BDC
    Narcissa
    Narcissa
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 11154
    Ηλικία : 34
    Location : Salem
    Ημερομηνία εγγραφής : 15/11/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status:
    Today's thought: Tίποτα δεν έχει αλλάξει και τίποτα δεν είναι όπως παλιά...

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Narcissa Πεμ Ιουλ 02, 2009 1:17 am

    "Πες μου ενα παραμυθι."
    "Δεν εχεις αποψε υπνο παλι;"
    "Οχι... υπνο έχω. Ζωη δεν εχω."
    "Και θελεις το μυαλό σου να σου λέει παραμυθια μπας και ζήσεις;"
    "Οχι...φυσικα και οχι..."

    "Ψευτη...ψευτη.......ψευτη....."
    "Ναι. Εδω δεν μπορω να παθω τιποτα. Δεν μπορω να πεθανω, δε μπορωνα πληγωθω. Θελω να ζησω εδω. Με ξωτικα και νεραιδες και... και..."
    "Εδω δε ζεις... απλα περιμενεις τον θανατο σου..."

    Το μυαλο... μαγεια και φυλακη. Φοβος και ελπίδα. Φοβοι... πληγη, πληγες...
    "Δεν γινεται να τελειωνουν ολα καποτε."
    "Κι ομως... τελειωνουν."
    "Δε θελω..."
    "ποιος σε ρωτησε..."
    "γιατι να τελειωνουν;"
    "Για να υπάρξουν."
    Σιωπη...

    "Συμβιβασου..."



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Marked_by_Sugargrl14

    The only one I can count on...is me


    Proud to be a member of Αχτύπητα Aγγούρια's family
    Mary Jane
    Mary Jane
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 3128
    Ηλικία : 32
    Location : London, UK (!!!!!!)
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status:
    Today's thought:

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Mary Jane Πεμ Ιουλ 02, 2009 1:39 am

    Άχου... cry







    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 539482231_cbf8f7395f


    Nα μ' αγαπάς... Όσο μπορείς να μ' αγαπάς...



    Leroy Jethro Gibbs
    Leroy Jethro Gibbs
    Τάγμα του Φοίνικα
    Τάγμα του Φοίνικα


    Αριθμός μηνυμάτων : 1399
    Ηλικία : 30
    Location : να χώνω φάπες στον Ντινόζο και να κανω όλα αυτα τα κόλπα στα pc με την Αμπυ
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν είμαστε καλά δεν έχουμε μυαλό είμαστ'άρρωστοι με τον άνιχνευτισμό

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Leroy Jethro Gibbs Πεμ Ιουλ 02, 2009 8:41 am

    κοίτα για το θέμα δίδυμα δεν ξέρω...Πάντως εγώ που μένω με τον πατέρα μου εγώ κάνω όλες τις δουλειές του σπιτιού...Αλλά ένα είναι σίγουρο.....sry αλλά πες στον αδερφό σου οτι είναι ζωων που σε αφήνει να πεδέυεσαι....



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 2ngsqhk

    Never say sorry.it makes u weak

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Hufflepuff_stamp_by_uppuN
    Narcissa
    Narcissa
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 11154
    Ηλικία : 34
    Location : Salem
    Ημερομηνία εγγραφής : 15/11/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status:
    Today's thought: Tίποτα δεν έχει αλλάξει και τίποτα δεν είναι όπως παλιά...

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Narcissa Παρ Ιουλ 03, 2009 12:23 am

    Ενα τελευταιο ποστ. Happy

    Δεν θα ηταν σωστο μετα απ οσα εγιναν να φυγω ετσι ε; Χωρις ενα αντιο.

    Λενε οτι στο σταθμό των τρένων οταν ένας ταξιδιώτης κοιτάξει πίσω, είναι μια υπόσχεση οτι θα ξαναγυρίσει. Και εδώ σταθμός της ζωής μου ήταν. Ενας όμορφος σταθμός. Αλλα καιρός να προχωρησω και αυτη τη φορά να κοιτάξω τον χάρτη. Οχι ελαφρα τη καρδία.

    Βασικα θα μου λείψετε όλοι πολυ. Γνωρισα τόσα ατομα, τόσες προσωπικότητες. Ειναι ένα όμορφο παραμυθι. Αλλα τα πάντα έχουν ένα τέλος. Ετσι είναι.

    Ευχαριστω που με στηριξατε οσοι με στηριξατε, ευχαριστω που διαβασατε τα κείμενα μου οσοι όντως τα διαβασατε και με όσους δεν τα πηγαμε τοσο καλα νομιζω και πάλι μάθαμε κάτι.

    Να περνάτε όμορφα. Να μην φοβάστε να ζησετε. Η ζωή καθορίζεται απο τις επιλογές μας.
    Να χαμογελάτε. Γιατι ένα χαμόγελο έστω και πίσω απο μια οθόνη ίσως να κάνει τον κόσμο λίγο καλύτερο.

    Να θυμάστε οτι η ζωη ειναι εκει εξω. Ευχομαι ολοψυχα ο,τι καλύτερο σε όλους. Οσοι θελετε να επικοινωνησετε ακομα μαζι μου το mail μου και το msn μου ειναι εδώ...

    Οσοι θελετε να με ξεχασετε, παρακαλώ κάντε το. Αλλα μην με μισησετε. Γιατι δεν υπάρχω πια πρακτικα απο τη στιγμη που εξαφανιζομαι απο το φορουμ. Happy Το μισος προς την ανυπαρξια ειναι ατοπο.

    Με εκτιμηση και πολλή αγάπη

    Νarcissa<-----NOT

    Μαρία. Happy


    Ps το κειμενο στην υπογραφη μου επειδη πολλοι με ρωτησατε σημαίνει Kοίταξε με... το τέρας μέσα μου γίνεται δυνατότερο... Happy

    Ξερω οτι το ποστ θα διαγραφει. Θα θεωρηθει σπαμ. Αλλα ηταν πειρασμος... Τ αγαπημενο μου τοπικ you see. Αλλωστε φευγω οπως ηρθα.Spammer...




    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Marked_by_Sugargrl14

    The only one I can count on...is me


    Proud to be a member of Αχτύπητα Aγγούρια's family
    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Κυρ Ιουλ 05, 2009 11:35 pm

    Ίσως ακουστεί κάπως,αλλά η πρόταση μετά το υστερόγραφο είναι η απόδειξη ότι δεν μας έμαθες καλά.Λυπάμαι γι αυτό.


    Φυσικά δεν θα διαγράφαμε τέτοιο ποστ.Ούτε κανένα άλλο ποστ σε αυτήν την ενότητα,που ο καθένας βγάζει τα εσώψυχα του.




    Statler
    Merlin the Great
    Merlin the Great
    Administrator
    Adviser to Minister
    Administrator Adviser to Minister


    Αριθμός μηνυμάτων : 35470
    Ηλικία : 864
    Location : Elven Kingdom
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/03/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Οι στιγμές για να γίνουν αναμνήσεις χρειάζονται αγάπη. Το HarryWorld είναι αγάπη

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Merlin the Great Τετ Ιουλ 08, 2009 6:20 pm

    I. Η ΖΩΗ ΤΩΝ ΤΥΡΑΝΝΩΝ - LECTIO XLIV (44 - quadraginta quattuor)

    Haec est tyrannōrum vita, in quā nulla fides, nulla caritas, nulla fiducia benevolentiae stabilis esse potest; tyrannis omnia semper suspecta atque sollicita sunt; nullus locus amicitiae eis est. Nescio enim quis possit diligere eum, quem metuat, aut eum, a quo se metui putet. Coluntur tamen simulatiōne dumtaxat ad tempus. Quodsi forte, ut fit plerumque, cecidērunt, tum intellegitur, quam fuerint inopes amicōrum. Hoc est quod Tarquinium dixisse ferunt exulantem: "Tum intellexi, quos fīdos amicos habuissem, quos infīdos, cum iam neutris gratiam referre poteram".


    Τέτοια είναι η ζωή των τυράννων, στην οποία δεν μπορεί να υπάρξει καμιά εμπιστοσύνη, καμιά αγάπη, καμία πίστη σε σταθερή φιλία: οι τύραννοι πάντα υποπτεύονται και ανησυχούν για όλα. Δεν έχει καμία θέση η φιλία σʼ αυτούς. Γιατί δε γνωρίζω ποιος μπορεί να αγαπά αυτόν, τον οποίο φοβάται, ή αυτόν, που νομίζει πως τον φοβάται. Στους τυράννους εντούτοις (οι άνθρωποι) δείχνουν υποκριτικό σεβασμό, τουλάχιστον για κάποιο χρονικό διάστημα. Αν όμως ίσως, όπως συμβαίνει συνήθως, χάσουν την εξουσία, τότε γίνεται κατανοητό πόσο τους έλειπαν οι φίλοι. Αυτό είναι που λένε ότι είπε ο Ταρκύνιος, όταν ήταν εξόριστος: «Τότε μόνο κατάλαβα ποιους είχα αληθινούς φίλους και ποιους ψεύτικους, όταν δεν μπορούσα πια να ανταποδώσω τη χάρη ούτε στον ένα ούτε στον άλλο».

    To ξαναδιαβασα μόλις και συνειδητοποιησα τελικά πόσοι τύραννοι κυκλοφορουν...






    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Image10


    Waldorf

    House of Westeros:
    AliceCullen
    AliceCullen
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 2965
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 15/03/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status:
    Today's thought:

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από AliceCullen Κυρ Ιουλ 12, 2009 11:39 pm

    Τελικά, πλέον, καμια αθώα ψυχή δεν καταφέρνει να επιβιώσει.. Δεν μπορείς να αποδεχτείς την καλοσύνη κάποιου.. Δεν μπορείς ούτε να την ανταποδώσεις.. Όχι.. Γιατί συνήθως αυτή η "καλοσύνη" είναι μάσκα.. Κάτι δολιο κρύβεται απο πίσω.. Γι' αυτό κι όταν -σπάνια- συναντάς κάτι αυθεντικό κοιτάς να το εκμεταλλευτείς.. Είτε γιατί φοβάσαι ότι θα εξαφανιστεί.. Είτε γιατί δεν πιστεύεις οτι θα παραμείνει ετσι.. Όπως και να 'χει, ακόμη κι αυτό το φοβάσαι.. Τον άνθρωπο που θέλει να προσφέρει.. Μα.. Φοβάσαι το άγνωστο.. Δηλαδή.. Η καλοσύνη είναι κάτι άγνωστο, έτσι? Όχι, όχι άγνωστο.. Σχεδόν άγνωστο.. Σπάνιο.. Είδος προς εξαφανιση.. Όχι τώρα.. Απο παλιά.. Απλά όσο πιο βλάκας είσαι τόσο αργείς να το καταλάβεις.. Αυτό σου άφησαν κληρονομιά οι πρόγονοί σου.. Μια κοινωνία με φόβο, καχυποψία, δόλο, μίσος.. Αυτό ήθελαν για σένα? Αυτό θέλεις εσύ για τα παιδιά σου? Θα ξυπνήσεις ένα ωραίο πρωί και θα τους πεις "έτσι θα ζήσετε και πολύ χειρότερα"? Το θες αυτό για το παιδί σου? Όχι, ε? ΑΝ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΤΟ ΤΩΡΑ? Τι περιμένεις? Να ακούσεις ένα τσαφ! και να αλλάξουν όλα μια για πάντα? Αν ναι, τζάμπα ελπίζεις.. Αν όχι, ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ! Μη περιμένεις απ' όλους τους άλλους.. Το ελάχιστο που μπορείς να προσφέρεις, γιατί να μην το προσφέρεις? Γιατί να κοιτάς μόνο τον εαυτό σου? Δεν ζεις μόνος σου, ξέρεις.. Χωρίς τους άλλους γύρω σου δεν είσαι τίποτα.. Αυτοί κρατάνε εσένα άνθρωπο κι εσύ αυτούς.. Κανείς δεν είναι απόλυτα ανεξάρτητος.. Ξύπνα! Άλλαξε! Μαζί με εσένα όλο και κάποιος θα παρασυρθεί.. Δεν θα είναι εύκολο, όχι.. Αλλά ούτε ακατόρθωτο.. ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ.. Κι εσύ μπορείς να το κάνεις..



    (Δεν αναφέρομαι σε κανεναν συγκεκριμένα, ελπίζω τουλάχιστον αυτό να ειναι ξεκάθαρο..)



    In 24 hours they'll be
    laying flowers on my life
    it's over tonight...
    I'm not messing,
    no I need you blessing
    and your promise to live fre
    please do it for me...

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Deatht
    Sev
    Sev
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 1501
    Ηλικία : 31
    Location : Athens
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Η τύχη μοιάζει να είναι εχθρική μαζί μου, έτσι που συχνά αυτό που σχεδιάζω ανατρέπεται και αυτό που επιθυμώ δεν το αποκτώ...

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Sev Τετ Ιουλ 15, 2009 4:35 pm

    Μόλις τώρα κατάλαβα τον πραγματικό λόγο που ο Άρχοντας του Σκότους δεν επιδίωξε ποτέ να πολεμήσει ανοιχτά τον Ντάμπλντορ...


    Φοβόταν τις πιθανές επιπτώσεις μια ήττας από τον Ντάμπλντορ :P



    Fear is in the eye of the beholder

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Motorcycle
    Merlin the Great
    Merlin the Great
    Administrator
    Adviser to Minister
    Administrator Adviser to Minister


    Αριθμός μηνυμάτων : 35470
    Ηλικία : 864
    Location : Elven Kingdom
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/03/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Οι στιγμές για να γίνουν αναμνήσεις χρειάζονται αγάπη. Το HarryWorld είναι αγάπη

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Merlin the Great Τετ Ιουλ 15, 2009 4:47 pm

    κάθε πολεμιστής του φωτός,
    φοβήθηκε όταν αντιμετώπισε μια μάχη
    κάθε πολεμιστής του φωτός,
    πρόδωσε και είπε ψέμματα στο παρελθόν
    κάθε πολεμιστής του φωτός,
    πήρε ένα δρόμο που δεν ήταν δικός του
    κάθε πολεμιστής του φωτός,
    υπέφερε για πράγματα που στερούνταν σημασίας
    κάθε πολεμιστής του φωτός,
    σκέφτηκε πως δεν είναι πολεμιστής του φωτός
    κάθε πολεμιστής του φωτός,
    αμέλησε τα πνευματικά του καθήκοντα
    κάθε πολεμιστής του φωτός,
    πλήγωσε κάποιον που αγαπούσε

    γι' αυτό είναι πολεμιστής του φωτός

    Επειδή πέρασε αυτές τις εμπειρίες
    και δεν έχασε την ελπίδα ότι θα γίνει καλύτερος......


    Μην ξεχνάτε ποτέ...οτι η πραγματική δύναμη...κρύβεται εκεί...στο φώς..






    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Image10


    Waldorf

    House of Westeros:
    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Δευ Ιουλ 27, 2009 12:45 pm

    Sev έγραψε:Μόλις τώρα κατάλαβα τον πραγματικό λόγο που ο Άρχοντας του Σκότους δεν επιδίωξε ποτέ να πολεμήσει ανοιχτά τον Ντάμπλντορ...


    Φοβόταν τις πιθανές επιπτώσεις μια ήττας από τον Ντάμπλντορ :P

    Μεγάλε :P




    Statler
    Sev
    Sev
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 1501
    Ηλικία : 31
    Location : Athens
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Η τύχη μοιάζει να είναι εχθρική μαζί μου, έτσι που συχνά αυτό που σχεδιάζω ανατρέπεται και αυτό που επιθυμώ δεν το αποκτώ...

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Sev Δευ Ιουλ 27, 2009 1:36 pm

    Tom Marvolo Riddle έγραψε:
    Sev έγραψε:Μόλις τώρα κατάλαβα τον πραγματικό λόγο που ο Άρχοντας του Σκότους δεν επιδίωξε ποτέ να πολεμήσει ανοιχτά τον Ντάμπλντορ...


    Φοβόταν τις πιθανές επιπτώσεις μια ήττας από τον Ντάμπλντορ :P

    Μεγάλε :P


    Φαίνεται πως είσαι γιος του πατέρα σου...
    Το έπιασες το υπονοούμενο :P



    Fear is in the eye of the beholder

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Motorcycle
    SiMoS
    SiMoS
    Μάντης
    Μάντης


    Αριθμός μηνυμάτων : 18162
    Ηλικία : 30
    Location : Εκεί που όλα ειν' ωραία...
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: I thought that I heard you laughing, I thought that I heard you sing...

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από SiMoS Δευ Ιουλ 27, 2009 5:10 pm

    Sev έγραψε:
    Tom Marvolo Riddle έγραψε:
    Sev έγραψε:Μόλις τώρα κατάλαβα τον πραγματικό λόγο που ο Άρχοντας του Σκότους δεν επιδίωξε ποτέ να πολεμήσει ανοιχτά τον Ντάμπλντορ...


    Φοβόταν τις πιθανές επιπτώσεις μια ήττας από τον Ντάμπλντορ :P

    Μεγάλε :P


    Φαίνεται πως είσαι γιος του πατέρα σου...
    Το έπιασες το υπονοούμενο :P
    εγω το ειχα πιασει οταν το ειχες ποσταρει. Cool




    The Composer
    C.Addicts United
    elena!
    elena!
    Χρυσούχος
    Χρυσούχος


    Αριθμός μηνυμάτων : 3144
    Ηλικία : 31
    Location : ...shadow...
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/02/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από elena! Δευ Ιουλ 27, 2009 5:42 pm

    εγώ δεν το είχα πιασει μέχρι που μου το εξήγησες...
    τς τς...είσαι κακός :P



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Puzlevictoriafrances200

    Σπόιλερ:
    EL.J girl
    EL.J girl
    Θανατοφάγος
    Θανατοφάγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 7702
    Ηλικία : 32
    Location : Σε έναν κόσμο δίχως έλεος!!!
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/02/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: L.O.V.E. is just another word I never learned to pronounce...

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από EL.J girl Πεμ Ιουλ 30, 2009 3:36 am

    Κενό.
    Κενό στην καρδιά
    Κενό στο μυαλό.
    Κενό στις πράξεις.

    Όλα περνουν δίπλα μου χωρίς σταματημό και χωρίς να τα ελέγχω. Όλα ερήμην μου κι όλα βιστικά.
    Φιγούρες χάνονται από την ζωή μου. Απλώνω το χέρι και δεν μπορώ να τις πιάσω, να τις σώσω από την δείνη που τις καταπίνει.
    Θα τους ξαναδώ?
    Χα! Τίποτα δεν θα ναι όπως πριν. Ο χρόνος μας τελείωσε και το τουρνουά το χάσαμε κερδίζοντας!!!

    Και μετά πάλι κενό...



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Untitled-2


    Always...:
    Mary Jane
    Mary Jane
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 3128
    Ηλικία : 32
    Location : London, UK (!!!!!!)
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status:
    Today's thought:

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Mary Jane Πεμ Ιουλ 30, 2009 3:36 pm

    EL.J girl έγραψε:Κενό.
    Κενό στην καρδιά
    Κενό στο μυαλό.
    Κενό στις πράξεις.

    Όλα περνουν δίπλα μου χωρίς σταματημό και χωρίς να τα ελέγχω. Όλα ερήμην μου κι όλα βιστικά.
    Φιγούρες χάνονται από την ζωή μου. Απλώνω το χέρι και δεν μπορώ να τις πιάσω, να τις σώσω από την δείνη που τις καταπίνει.
    Θα τους ξαναδώ?
    Χα! Τίποτα δεν θα ναι όπως πριν. Ο χρόνος μας τελείωσε και το τουρνουά το χάσαμε κερδίζοντας!!!

    Και μετά πάλι κενό...

    cry cry







    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 539482231_cbf8f7395f


    Nα μ' αγαπάς... Όσο μπορείς να μ' αγαπάς...



    Rea
    Rea
    Μάντης
    Μάντης


    Αριθμός μηνυμάτων : 2731
    Ηλικία : 36
    Location : Σε μια πολιτεια διχως σπιτια
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status:
    Today's thought:

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Rea Πεμ Ιουλ 30, 2009 11:38 pm

    EL.J girl έγραψε:Κενό.
    Κενό στην καρδιά
    Κενό στο μυαλό.
    Κενό στις πράξεις.

    Όλα περνουν δίπλα μου χωρίς σταματημό και χωρίς να τα ελέγχω. Όλα ερήμην μου κι όλα βιστικά.
    Φιγούρες χάνονται από την ζωή μου. Απλώνω το χέρι και δεν μπορώ να τις πιάσω, να τις σώσω από την δείνη που τις καταπίνει.
    Θα τους ξαναδώ?
    Χα! Τίποτα δεν θα ναι όπως πριν. Ο χρόνος μας τελείωσε και το τουρνουά το χάσαμε κερδίζοντας!!!

    Και μετά πάλι κενό...

    χμ. ακριβως επειδη ειναι αδυνατον να ξαναζησουμε το παρελθον ομως πρεπει να επικεντρωνομαστε στο παρον.



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Tumblr_ly0sncPuhy1qzod0qo1_500
    EL.J girl
    EL.J girl
    Θανατοφάγος
    Θανατοφάγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 7702
    Ηλικία : 32
    Location : Σε έναν κόσμο δίχως έλεος!!!
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/02/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: L.O.V.E. is just another word I never learned to pronounce...

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από EL.J girl Δευ Αυγ 03, 2009 9:28 pm

    Το θέμα είναι η δυσκολία που συναντάς να αφήσεις το παρελθόν πίσω σου!



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Untitled-2


    Always...:
    Sev
    Sev
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 1501
    Ηλικία : 31
    Location : Athens
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Η τύχη μοιάζει να είναι εχθρική μαζί μου, έτσι που συχνά αυτό που σχεδιάζω ανατρέπεται και αυτό που επιθυμώ δεν το αποκτώ...

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Sev Τρι Αυγ 04, 2009 11:17 am

    SiMoS έγραψε:
    εγω το ειχα πιασει οταν το ειχες ποσταρει. Cool


    Είσαι και εσύ γιος του πατέρα σου :P


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την Sev στις Τρι Αυγ 11, 2009 11:37 am, 1 φορά



    Fear is in the eye of the beholder

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Motorcycle
    @RtVaVa
    @RtVaVa
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 10225
    Ηλικία : 29
    Location : Utero
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: lalala

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από @RtVaVa Τετ Αυγ 05, 2009 11:06 pm

    Πάντα νόμιζα ότι τα δάκρυα ήταν σημάδι αδυναμίας... Και θεωρούσα τον εαυτό μου αδύναμο που συνέχεια ξεσπούσε με κλάματα. Η αλήθεια ήταν όμως ότι δεν έβρισκα άλλη διέξοδο...κάτι μου έλειπε, και ακόμα μου λείπει, και δεν ήξερα πώς να το διεκδικήσω. Δεν ήξερα καν τι ήταν. Μα από την μέρα που έκλαψα όσο δεν είχα κλάψει ποτέ στη ζωή που θυμάμαι, τη μέρα που κατάλαβα ότι "Το παζλ πάντα θα μοιάζει σαν μισοτελειωμένο." υποσχέθηκα να μην ξανακλάψω γι' αυτό το θέμα. Μα τώρα; Τι μου φταίει; Γιατί ξεσπάω πάλι με αυτόν τον τρόπο;

    Τελικά είμαι άνθρωπος κι εγώ. Happy



    We will always be so much more human than we wished to be.
    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 A66886f5f2317df58aaa293295815e55

    They're taking the Hobbits to Isengard!:

    Κάνε μια παύση.
    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Πεμ Αυγ 06, 2009 1:17 pm

    Welcome to the world of little people:)




    Statler
    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 17 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Πεμ Αυγ 20, 2009 12:48 pm

    Πόσο ύπουλοι είναι κάποιοι άνθρωποι...




    Statler

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Πεμ Σεπ 19, 2024 9:58 am