.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+67
Elohim Meth
Beedle the Bard
Halfblood Prince
WhiteFlameLoCo
Andromeda Black
Sirius Black
Ernest Flitwick
Amelia Blackfoot
Hermione Black
Isabelle Lightwood
Sorazal the Erised
Jace Wayland
Maria Lovegood
Artemisia Lufkin
Clary Fray
Laverne de Montmorency
Sylvie Lovegood
elliza
Gellert
anthian9
Helga Hufflepuff
Hecate
FLEUR258
Minerva McGonagall
Leonie Vernier
Poisonous_touch
Morgan le Fay
FoNikos21
Rea
Leroy Jethro Gibbs
Anastasia Black
Χαριποτεριστής
EL.J girl
R3dil
Merlin the Great
E-vampire
AliceCullen
Fleur Delacour
Albus_The_Wise
Mary Jane
elena!
SOLID SNAKE
BaGGoS
Scorpion
Wanderer
@RtVaVa
<3EvELiNa<3
RemousLoupin
Ms Padfoot
s0fia
Novaenir
Pansy Parkinson
Nathaniel
Cassandra Black
Narcissa
Madame Maxime
SiMoS
Witch-King
Berenice
Darkness
Tom Marvolo Riddle
Rose Black
Ms Skellington
horklum
aiswp0s
Sev
Rowena Ravenclaw
71 απαντήσεις

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    FoNikos21
    FoNikos21
    Θεραπευτής/ρια
    Θεραπευτής/ρια


    Αριθμός μηνυμάτων : 39937
    Ηλικία : 33
    Location : In the land of the morning star. Please, send me an angel...
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: If you like me, raise your hands. If you don't, raise your standards! B)

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από FoNikos21 Πεμ Αυγ 20, 2009 12:49 pm

    Αναρωτιέμαι αν μερικά άτομα έχουν ακόμη και το ελάχιστο ίχνος αξιοπρέπειας μέσα τους...



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 29l0fma
    @RtVaVa
    @RtVaVa
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 10225
    Ηλικία : 29
    Location : Utero
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: lalala

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από @RtVaVa Πεμ Αυγ 20, 2009 9:28 pm

    Σε είχα για φύλακά μου...

    Νόμιζα ότι θα ήσουν πάντα εκεί, με το υπέροχο χαμόγελό σου, την παντοτινή προθυμία σου να ακούσεις οτιδήποτε, την αφέλεια και την ανεμελιά σου. Σου είχα πάντα απόλυτη εμπιστοσύνη.

    Ήσουν μαζί μου όταν σε χρειαζόμουν.

    Εγώ δεν κατάφερα να σου συμπαρασταθώ όμως τώρα. Τώρα, τη στιγμή που πραγματικά χρειάζεσαι κάποιον να σου χαμογελάσει.
    Ίσως να έφταιγε και η απόσταση...δικαιολογίες! Αλλά ανησυχώ. Γιατί δεν ξέρω αν μετά από αυτό θα μείνεις και πάλι ο ίδιος και απαράλλαχτος εαυτός σου.
    Γύρνα πίσω...Σε έχω και πάλι ανάγκη...



    We will always be so much more human than we wished to be.
    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 A66886f5f2317df58aaa293295815e55

    They're taking the Hobbits to Isengard!:

    Κάνε μια παύση.
    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Πεμ Αυγ 20, 2009 11:05 pm

    Moved




    Statler
    Narcissa
    Narcissa
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 11154
    Ηλικία : 34
    Location : Salem
    Ημερομηνία εγγραφής : 15/11/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status:
    Today's thought: Tίποτα δεν έχει αλλάξει και τίποτα δεν είναι όπως παλιά...

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Narcissa Παρ Αυγ 21, 2009 3:33 pm

    @RtVaVa έγραψε:Σε είχα για φύλακά μου...

    Νόμιζα ότι θα ήσουν πάντα εκεί, με το υπέροχο χαμόγελό σου, την παντοτινή προθυμία σου να ακούσεις οτιδήποτε, την αφέλεια και την ανεμελιά σου. Σου είχα πάντα απόλυτη εμπιστοσύνη.

    Ήσουν μαζί μου όταν σε χρειαζόμουν.

    Εγώ δεν κατάφερα να σου συμπαρασταθώ όμως τώρα. Τώρα, τη στιγμή που πραγματικά χρειάζεσαι κάποιον να σου χαμογελάσει.
    Ίσως να έφταιγε και η απόσταση...δικαιολογίες! Αλλά ανησυχώ. Γιατί δεν ξέρω αν μετά από αυτό θα μείνεις και πάλι ο ίδιος και απαράλλαχτος εαυτός σου.
    Γύρνα πίσω...Σε έχω και πάλι ανάγκη...

    Γι αυτό έχουν οι άγγελοι φτερά. Για να πετάνε και να φεύγουν. Το ιδιο και οι δαίμονες. Καμία απόσταση δεν μπορεί να σ εμποδίσει να στηριξεις τον άνθρωπο που θέλεις.
    Οι άνθρωποι αλλάζουν. Ποτέ δεν ξέρουμε τον άλλον αφού ουτε ο ίδιος δεν ξέρει τον εαυτό του τελικά. Αγαπάμε το άγνωστο αγωνιούμε γι αυτό και το προφυλάσσουμε για να μην φέρει στην επιφάνεια την μαυρίλα και το σκοτάδι που κάθε ένας απο εμάς κρύβει. Θελεις να μην αλλάξει λοιπον; Αγάπησε τον. Μην τον αντιμετωπίσεις σα να χρειαζεται βοήθεια. Κανένας άνθρωπος δεν είναι κάποιου είδους φρικιό ή πειραματόζωο Καλη επιτυχια σ ο,τι κ αν κανεις. Και σε σενα και σε αυτόν. Μερικές φορές οι αλλαγές ειναι για καλό.Να το θυμασαι.



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Marked_by_Sugargrl14

    The only one I can count on...is me


    Proud to be a member of Αχτύπητα Aγγούρια's family
    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33267
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Παρ Αυγ 21, 2009 4:22 pm

    Καλησπερα.
    Δε με βλεπεις.
    Μαλλον εγω δε σε βλεπω. Εσυ με βλεπεις. Απο γυαλα, ειχες πει, μας παρατηρεις απο μακρυα. Λυπαμαι.
    Περιμενα περισσοτερα απο σενα.
    Πραγματα που μπορεις. Δεν ειναι ακριβης απογοητευση για μενα. Ειναι για σενα. Δεν το βλεπεις ομως. Καθησυχαζεις το τερας μεσα σου, λεγοντας πως θα το ξεπερασω. Πως εσυ δε νιωθεις τιποτα. Λυπαμαι.
    Λυπαμαι που δεν φοβασαι, μερικες φορες.
    Αν φοβοσουν, θα εμενες λιγο ακομα. Θα καταλαβαινες. Σε χρειαζομαι.
    Σου το ειχα πει, θυμαμαι. Μια μερα. Μαλλον βραδυ ηταν.
    Σου ειχα πει, πως οταν σε εβλεπα εκει, στο μικρο τετραγωνακι που δηλωνε διακριτικα την παρουσια σου, οτι τοτε, ενιωθα καλα.
    Ενιωθα ολοκληρη. Οχι μονο εγω. Το εβλεπα κιολας. Εβλεπα την οικογενεια μου ολοκληρη.
    Εβλεπα εμας, παλι, ακομα και αν τοτε, δεν το εκτιμουσα. Το μισος με ετρωγε για σενα, βλεπεις.
    Ησουν καλυτερο ατομο απο μενα, τοτε. Και τωρα εισαι. Αλλα δεν σε μισω πια. Δεν ειμαι σιγουρη ομως. Ακομα πιανω τον εαυτο μου, σε κρισεις τρελας, να φανταζομαι να σε λιωνω σαν πλαστελινη, να σε ακουω να ουρλιαζεις... και μετα, ξυπναω και κλαιω που σκεφτομουν ετσι για σενα. Φοβαμαι να σου μιλησω για κατι. Για οτιδηποτε. Φοβαμαι μην πιασουμε παλι το ιδιο θεμα, και μετα μπερδευτω ακομα περισσοτερο. Ενας απο τους 2 με μισει, νομιζω. Και φοβαμαι οτι δεν θα με αφησει ποτε να εξηγησω. Θα κατσει σε στερεοτυπα. Θα το βλεπει ασπρο μαυρο.
    Μπορεις ομως να καταλαβεις? Ειμαι στη μεση. Παντα. Ακομα και οταν δε το θελω. Δεν θα θελα να μαι στην μεση. Θα θελα να μαι στην 1 ακρη, εσυ στην αλλη, και ο αλλος απο τους 2 στη μεση, να περπαταμε και οι τρεις, και να γελαμε, χωρις καποιο συγκεκριμενο λογο.
    Δε μιλαει πολυ. Ακουει κυριως. Σε σενα μιλαγε πολυ. Σε μενα ακουει. Γιατι δε μιλαει?


    Δεν ξερω. Δεν εχω απαντησεις.
    Φοβαμαι. Φοβαμαι να κανω εστω και νυξη για το θεμα. Φοβαμαι καν να του μιλησω. Αναρωτιεμαι αν το σκεφτεται ποτε. Αναρωτιεμαι τι να κανει 24 ωρες της μερας. Αναρωτιεμαι πως περναει 24 ωρες της μερας.
    Αναρωτιεμαι και για σενα. Ανησυχω. Φοβαμαι.

    Κατι δεν παει καλα. Καπου κολλαει η σκεψη μου και σταματουν τα παντα. Κατι δεν παει καλα και φοβαμαι και για τους 2 σας. Φοβαμαι με την παραμικρη ενδειξη οτι χασατε καθε ενδιαφερον να μου μιλησετε, και χανεστε καπου. Φοβαμαι οτι μια μερα, θα εξαφανιστειτε απο τις επαφες μου. Και τοτε, τρεχω μανιασμενη, χτυπαω τον αδερφο μου για να μου δωσει ενα λεπτο να τσεκαρω. Να σιγουρευτω οτι τα ονοματα και των 2 σας ειναι εκει. Τα ονοματα ολων σας.
    Της οικογενειας μου.

    Μη φευγεις. Φοβαμαι χωρις εσενα. Αν δεν μπορεις να υποβαλλεις εδω την παρουσια σου, υποσχεσου μου πως ποτε δε θα φυγεις απο τον μοναδικο τροπο επαφης μας. Δε θελω να φυγεις, πανω απ' ολα δε θελω κανεις απο τους 2 σας να φυγει.
    Μη με κανεις να ξαναουρλιαξω.
    Και μη με κανεις ποτε να διαλεξω.
    Πριν λιγο καιρο, θα σου ελεγα εκεινον.
    Τωρα δεν ξερω.







    Oh, the skies, tumbling from your eyes
    So sublime, a chase to end all time
    Seasons call and fall, from grace and uniform
    Anatomical, metaphysical

    Oh, the dye, a blood red setting sun
    Rushing through my veins, burning up my skin
    I will survive, live and thrive
    Win this deadly game

    Love crime
    I will survive, live and thrive
    I will survive
    I will...

    Poisonous_touch
    Poisonous_touch
    Παράφρων
    Παράφρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 11028
    Ηλικία : 29
    Location : Always somewhere.
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status:
    Today's thought: Να 'ταν η απόσταση γυαλί και ο χρόνος ψεύτης.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Poisonous_touch Παρ Αυγ 21, 2009 4:26 pm

    Συγγνωμη.
    Συγγνωμη αν σε πονεσα. Γιατι το εκανα με τον χειροτερο τροπο. Δεν αξιζες τετοια συμπεριφορα. Αλλωστε δεν εκανες και τιποτα κακο. Απλα δεν ειχα ξανασυναντησει παρομοιο ανθρωπο σαν και εσενα, και δεν ηξερα πως να αντιδρασω. Βεβαια αυτο δεν με δικαιολογει, το ξερω. Και επισης ξερω οτι ολα αυτα ειναι ανουσια και δεν θα ωφελησουν καπου, αφου ουτε προκειται να το δεις και ουτε προκειται εγω η ιδια να σου τα πω ολα αυτα. Γιατι δεν εχει νοημα πια. Δεν θελω να γινεις οπως παλια. Ξερω οτι θα σε πληγωσω και παλι. Δεν ειναι αυτος τροπος για να γινει καποιος ευτυχισμενος, γιατι ετσι δεν θα το πετυχεις ποτε. Αυτο ειναι το μονο πραγμα που ζηταω απο εσενα. Να γινεις ευτυχισμενος. Ασχετα αν αυτο δεν εχει σχεση με εμενα. Ασχετα αν αυτο με ποναει. Μαθαινεις να κρυβεις τον πονο που νιωθεις. Δεν τον αφηνεις να σχηματιστει στο προσωπο σου, το οποιο ειναι απλα μια μασκα που με την πρωτη ευκαιρια θα θελησει να σπασει. Και μερικες φορες τον ξεχνας και εσυ ο ιδιος. Αυτο ομως δεν σημαινει οτι σταματαει να υπαρχει.

    Το κακο που κανεις σε καποιον, ειτε αυτο γινεται σκοπιμα ειτε αθελα σου, το βρισκεις μπροστα σου.
    Και το μονο που πρεπει να κανεις ειναι να το αντιμετωπισεις. Ο,τι και να ειναι αυτο.

    Να εισαι παντα καλα.
    Μην ανησυχεις, δεν θα σε ξαναενοχλησω. Αλλα να ξερεις οτι παντα θα εχεις καποιον διπλα σου.
    Συγχωρεσε με.



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Scaredandcoldbysiphior
    Ποιές λέξεις μέσα σου σαπίζουν και δεν θέλουν να βγούν;
    Ποια ελπίδα σε οδηγεί στην πιό γλυκιά αυταπάτη;
    Ποια θλίψη σε κλωτσάει πιο μακριά από παντού;
    Πες μου ποιο φόβο αγάπησες πάλι.

    Everyone has a story behind.
    @RtVaVa
    @RtVaVa
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 10225
    Ηλικία : 29
    Location : Utero
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: lalala

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από @RtVaVa Παρ Αυγ 21, 2009 4:34 pm

    Narcissa έγραψε:
    @RtVaVa έγραψε:Σε είχα για φύλακά μου...

    Νόμιζα ότι θα ήσουν πάντα εκεί, με το υπέροχο χαμόγελό σου, την παντοτινή προθυμία σου να ακούσεις οτιδήποτε, την αφέλεια και την ανεμελιά σου. Σου είχα πάντα απόλυτη εμπιστοσύνη.

    Ήσουν μαζί μου όταν σε χρειαζόμουν.

    Εγώ δεν κατάφερα να σου συμπαρασταθώ όμως τώρα. Τώρα, τη στιγμή που πραγματικά χρειάζεσαι κάποιον να σου χαμογελάσει.
    Ίσως να έφταιγε και η απόσταση...δικαιολογίες! Αλλά ανησυχώ. Γιατί δεν ξέρω αν μετά από αυτό θα μείνεις και πάλι ο ίδιος και απαράλλαχτος εαυτός σου.
    Γύρνα πίσω...Σε έχω και πάλι ανάγκη...

    Γι αυτό έχουν οι άγγελοι φτερά. Για να πετάνε και να φεύγουν. Το ιδιο και οι δαίμονες. Καμία απόσταση δεν μπορεί να σ εμποδίσει να στηριξεις τον άνθρωπο που θέλεις.
    Οι άνθρωποι αλλάζουν. Ποτέ δεν ξέρουμε τον άλλον αφού ουτε ο ίδιος δεν ξέρει τον εαυτό του τελικά. Αγαπάμε το άγνωστο αγωνιούμε γι αυτό και το προφυλάσσουμε για να μην φέρει στην επιφάνεια την μαυρίλα και το σκοτάδι που κάθε ένας απο εμάς κρύβει. Θελεις να μην αλλάξει λοιπον; Αγάπησε τον. Μην τον αντιμετωπίσεις σα να χρειαζεται βοήθεια. Κανένας άνθρωπος δεν είναι κάποιου είδους φρικιό ή πειραματόζωο Καλη επιτυχια σ ο,τι κ αν κανεις. Και σε σενα και σε αυτόν. Μερικές φορές οι αλλαγές ειναι για καλό.Να το θυμασαι.




    Καμιά φορά νιώθω ανάξια να απαντήσω ακόμα και σε ανθρώπους που είναι πραγματικά ταπεινοί και έχουν καλό σκοπό με τα λεγόμενά τους...
    Μαρία μου, αφού δεν το επιθυμείς, δεν θα επαναλάβω ξανά την λέξη που θέλω να πω αυτήν την στιγμή.


    Happy



    We will always be so much more human than we wished to be.
    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 A66886f5f2317df58aaa293295815e55

    They're taking the Hobbits to Isengard!:

    Κάνε μια παύση.
    Narcissa
    Narcissa
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 11154
    Ηλικία : 34
    Location : Salem
    Ημερομηνία εγγραφής : 15/11/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status:
    Today's thought: Tίποτα δεν έχει αλλάξει και τίποτα δεν είναι όπως παλιά...

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Narcissa Παρ Αυγ 21, 2009 4:52 pm

    Connie Xandria Riddle έγραψε:Καλησπερα.
    Δε με βλεπεις.
    Μαλλον εγω δε σε βλεπω. Εσυ με βλεπεις. Απο γυαλα, ειχες πει, μας παρατηρεις απο μακρυα. Λυπαμαι.
    Περιμενα περισσοτερα απο σενα.
    Πραγματα που μπορεις. Δεν ειναι ακριβης απογοητευση για μενα. Ειναι για σενα. Δεν το βλεπεις ομως. Καθησυχαζεις το τερας μεσα σου, λεγοντας πως θα το ξεπερασω. Πως εσυ δε νιωθεις τιποτα. Λυπαμαι.
    Λυπαμαι που δεν φοβασαι, μερικες φορες.
    Αν φοβοσουν, θα εμενες λιγο ακομα. Θα καταλαβαινες. Σε χρειαζομαι.
    Σου το ειχα πει, θυμαμαι. Μια μερα. Μαλλον βραδυ ηταν.
    Σου ειχα πει, πως οταν σε εβλεπα εκει, στο μικρο τετραγωνακι που δηλωνε διακριτικα την παρουσια σου, οτι τοτε, ενιωθα καλα.
    Ενιωθα ολοκληρη. Οχι μονο εγω. Το εβλεπα κιολας. Εβλεπα την οικογενεια μου ολοκληρη.
    Εβλεπα εμας, παλι, ακομα και αν τοτε, δεν το εκτιμουσα. Το μισος με ετρωγε για σενα, βλεπεις.
    Ησουν καλυτερο ατομο απο μενα, τοτε. Και τωρα εισαι. Αλλα δεν σε μισω πια. Δεν ειμαι σιγουρη ομως. Ακομα πιανω τον εαυτο μου, σε κρισεις τρελας, να φανταζομαι να σε λιωνω σαν πλαστελινη, να σε ακουω να ουρλιαζεις... και μετα, ξυπναω και κλαιω που σκεφτομουν ετσι για σενα. Φοβαμαι να σου μιλησω για κατι. Για οτιδηποτε. Φοβαμαι μην πιασουμε παλι το ιδιο θεμα, και μετα μπερδευτω ακομα περισσοτερο. Ενας απο τους 2 με μισει, νομιζω. Και φοβαμαι οτι δεν θα με αφησει ποτε να εξηγησω. Θα κατσει σε στερεοτυπα. Θα το βλεπει ασπρο μαυρο.
    Μπορεις ομως να καταλαβεις? Ειμαι στη μεση. Παντα. Ακομα και οταν δε το θελω. Δεν θα θελα να μαι στην μεση. Θα θελα να μαι στην 1 ακρη, εσυ στην αλλη, και ο αλλος απο τους 2 στη μεση, να περπαταμε και οι τρεις, και να γελαμε, χωρις καποιο συγκεκριμενο λογο.
    Δε μιλαει πολυ. Ακουει κυριως. Σε σενα μιλαγε πολυ. Σε μενα ακουει. Γιατι δε μιλαει?


    Δεν ξερω. Δεν εχω απαντησεις.
    Φοβαμαι. Φοβαμαι να κανω εστω και νυξη για το θεμα. Φοβαμαι καν να του μιλησω. Αναρωτιεμαι αν το σκεφτεται ποτε. Αναρωτιεμαι τι να κανει 24 ωρες της μερας. Αναρωτιεμαι πως περναει 24 ωρες της μερας.
    Αναρωτιεμαι και για σενα. Ανησυχω. Φοβαμαι.

    Κατι δεν παει καλα. Καπου κολλαει η σκεψη μου και σταματουν τα παντα. Κατι δεν παει καλα και φοβαμαι και για τους 2 σας. Φοβαμαι με την παραμικρη ενδειξη οτι χασατε καθε ενδιαφερον να μου μιλησετε, και χανεστε καπου. Φοβαμαι οτι μια μερα, θα εξαφανιστειτε απο τις επαφες μου. Και τοτε, τρεχω μανιασμενη, χτυπαω τον αδερφο μου για να μου δωσει ενα λεπτο να τσεκαρω. Να σιγουρευτω οτι τα ονοματα και των 2 σας ειναι εκει. Τα ονοματα ολων σας.
    Της οικογενειας μου.

    Μη φευγεις. Φοβαμαι χωρις εσενα. Αν δεν μπορεις να υποβαλλεις εδω την παρουσια σου, υποσχεσου μου πως ποτε δε θα φυγεις απο τον μοναδικο τροπο επαφης μας. Δε θελω να φυγεις, πανω απ' ολα δε θελω κανεις απο τους 2 σας να φυγει.
    Μη με κανεις να ξαναουρλιαξω.
    Και μη με κανεις ποτε να διαλεξω.
    Πριν λιγο καιρο, θα σου ελεγα εκεινον.
    Τωρα δεν ξερω.



    Ο χρήστης          Connie Xandria Riddle Cullen            λέει:
    *παρτο απο την ευκολη μερια
    *σου αρεσε καλλιτεχνικα?
    Ο χρήστης            Just Me             λέει:
    *...


    Θεματικά... γλωσσικά.... πως να σκεφτω ετσι αυτη τη στιγμη;

    Το ειχα σκεφτεί οτι θα φτάναμε σ αυτο το σημειο αλλά... Δεν πιστευα ποτε οτι θα αφηνοσουν να δεθεις μαζι μου. Σου ειχα πει. Μην μ εμπιστεύεσαι.Θυμάσαι;

    Δεν μπορώ να απαλύνω αυτό που νιώθεις. Παντα τελικα τα λόγια με προδιδουν οταν τα χρειαζομαι αλλα μεσα μου ξερω οτι αυτο που ζητας δεν είναι λόγια. Δεν μπορώ να σου δώσω το κουτάκι που ζητάς όσο απλό κ αν είναι. Ισως οχι ακόμα. Δεν υπόσχομαι τίποτα.

    Καλυτερο ατομο; Οχι. Αυτο ειναι το μονο σιγουρο.



    Φοβαμαι με την παραμικρη ενδειξη οτι χασατε καθε ενδιαφερον να μου μιλησετε, και χανεστε καπου

    Αυτο δεν γινεται.



    Το μισος με ετρωγε για σενα, βλεπεις

    Να τολμησω να ρωτησω γιατι;

    Καθησυχαζεις το τερας μεσα σου, λεγοντας πως θα το ξεπερασω

    Ουτε άγγελος... ούτε δαίμονας.


    Να σε βαλω να διαλεξεις; Ποτε. ΠΟΤΕ. Μπορεις να μιλας με οποιον θες ειναι δικαίωμα σου δεν ειμαι τοσο εγωιστρια.Τι σοι ανθρωπος θα το εκανε αυτο; Να σε κανει να υποφερεις ετσι; Απλά... θα μαι κοντά σου οταν με θες και οσο με θες.Το υποσχομαι. Οσο επιλεγεις να σαι μαζι μου θα σαι μαζι μου. Και σημαινεις παρα πολλα για μενα. Πρωτη φορα σ το λέω ε; Δεν θελω να με φοβάσαι. Ουτε και θελω να φοβασαι για μενα. Τα πράγματα είναι πιο απλά απ οτι μοιάζουν. Οσοι ενδιαφερονται για σενα πραγματικα αφηνουν πισω τις μικροψυχιες και τα ψέματα. Και γω ενδαιφερομαι. Και μενω. Οσο θελεις να μεινεις μενω. Γιατι εισαι φιλη μου.

    Εαν ομως επιλέξεις να φυγεις... δε θα σε μισησω να το ξερεις. Γιατι θελω να εισαι καλα και ευτυχισμενη.








    Καμιά φορά νιώθω ανάξια να απαντήσω ακόμα και σε ανθρώπους που είναι πραγματικά ταπεινοί και έχουν καλό σκοπό με τα λεγόμενά τους...
    Μαρία μου, αφού δεν το επιθυμείς, δεν θα επαναλάβω ξανά την λέξη που θέλω να πω αυτήν την στιγμή.

    Αναξια; Τι λογια ειναι αυτά; Εισαι ελευθερη να λες οτι θελεις αλλα μην υποβιβαζεις τον εαυτο σου ετσι. Ποτε ξανα.



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Marked_by_Sugargrl14

    The only one I can count on...is me


    Proud to be a member of Αχτύπητα Aγγούρια's family
    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33267
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Παρ Αυγ 21, 2009 5:08 pm

    Σκεφτομαι.
    Δεν νομιζω πως θα με εβαζες ποτε να διαλεξω.
    Το φοβαμαι ομως. Φοβαμαι το ιδιο και απο την αλλη μερια. Οχι απο κεινον. Απο ολους εκεινους που μισουν την ομορφια που κρυβεις μεσα σου. Ο ουτε αγγελος, ουτε δαιμονας ειναι ομορφος. Τον χαιρετω. Μου μιλα μερικες φορες. Οτι και να σαι εσυ, εισαι ομορφη.
    Λυπαμαι που ηρθαν ετσι τα πραγματα. Δεν μπορω να σε αντικρουσω. Δεν βρισκω επιχειρηματα και εκπλησσομαι.
    Σε μισουσα. Αληθεια. Και ναι, αυτο με την πλαστελινη ειναι τρομακτικο.
    Κι ομως, μερικες φορες το σκεφτομαι. Σε μισουσα, επειδη τελικα μοιαζαμε. Σε καταλαβα. Ισως να μισουσα τον εαυτο μου, επειδη εκατσα εκεινη τη μερα -θυμασαι?- και σου πρωτομιλησα.
    Μου ειχες σπασει κυριολεκτικα τα νευρα. Δεν με ενοχλουσες. Με ενοχλουσε το τι ειχε γινει. Ηθελα να σε βρω και να σου σπασω τα κοκκαλα. Ηθελα να σε δω αβοηθητη, μικρη, να σερνεσαι.
    Λυπαμαι που εκανα τετοιες σκεψεις. Θυμαμαι που εκεινον τον εβλεπα σαν ψωνιο, λιγο. Ωστοσο, μη με κρινεις.
    Εχω την ταση να τους βλεπω ολους αρνητικα πριν τους γνωρισω.


    Δεν ξερω ακομα. Δεν ξερω αν σε υπεραγαπω, σαν εκεινον. Δεν ξερω αν ειναι πρεπον. Σε αγαπω πολυ, γεγονος. Δεν νομιζω να μη το βλεπεις αυτο. Πιανω ομως τον εαυτο μου να σας συγκρινει με τις ωρες. Δεν ειναι σωστο. Αναρωτιομουν τι θα συνεβαινε αν με ρωτουσε ο οποιοσδηποτε να διαλεξω. Ευελπιστω οτι δε θα γινει ποτε. Φοβαμαι οταν μετα απο ωρες συγκρισεης, τη μια λεω αυτον, την αλλη εσενα. Φοβαμαι πολυ. Φοβαμαι τον εαυτο μου, κιολας. Φοβαμαι τι θα πειτε. Ποτε εγινα ετσι? Δε με ενοιαζε τιποτα. Τωρα εχω λογο να σηκωθω το πρωι. 2. 3. 1010 για την ακριβεια. Περιμενουν. Εκκρεμουν.
    Τωρα εχω λογο.
    Εσυ?
    Πες μου οτι εχεις.







    Oh, the skies, tumbling from your eyes
    So sublime, a chase to end all time
    Seasons call and fall, from grace and uniform
    Anatomical, metaphysical

    Oh, the dye, a blood red setting sun
    Rushing through my veins, burning up my skin
    I will survive, live and thrive
    Win this deadly game

    Love crime
    I will survive, live and thrive
    I will survive
    I will...

    Narcissa
    Narcissa
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 11154
    Ηλικία : 34
    Location : Salem
    Ημερομηνία εγγραφής : 15/11/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status:
    Today's thought: Tίποτα δεν έχει αλλάξει και τίποτα δεν είναι όπως παλιά...

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Narcissa Παρ Αυγ 21, 2009 5:22 pm

    Connie Xandria Riddle έγραψε:Σκεφτομαι.
    Κι ομως, μερικες φορες το σκεφτομαι. Σε μισουσα, επειδη τελικα μοιαζαμε. Σε καταλαβα. Ισως να μισουσα τον εαυτο μου, επειδη εκατσα εκεινη τη μερα -θυμασαι?- και σου πρωτομιλησα.
    Μου ειχες σπασει κυριολεκτικα τα νευρα. Δεν με ενοχλουσες. Με ενοχλουσε το τι ειχε γινει. Ηθελα να σε βρω και να σου σπασω τα κοκκαλα. Ηθελα να σε δω αβοηθητη, μικρη, να σερνεσαι.
    Λυπαμαι που εκανα τετοιες σκεψεις. Θυμαμαι που εκεινον τον εβλεπα σαν ψωνιο, λιγο. Ωστοσο, μη με κρινεις.
    Εχω την ταση να τους βλεπω ολους αρνητικα πριν τους γνωρισω.

    Aυτο κ αν ειναι τρομακτικο. Θελεις την αποψή μου; Μην μισεις. Δεν κάνεις κακό σ αυτόν που μισείς σε σένα κάνεις. Το κατάλαβα πρόσφατα...


    Δεν ξερω ακομα. Δεν ξερω αν σε υπεραγαπω, σαν εκεινον.



    Happy Απλα μην το σκεφτεσαι. Δεν χρειαζεται να με συγκρινεις με εκείνον. Ουτε εμενα ουτε τα συναισθηματα σου για μενα.

    Λυπαμαι αν σε φεραμε σε τέτοια θέση... Να θυμώνεις με τον εαυτό σου; Σκέψου απλά πως θα ένιωθες αν θυμωνα μαζι σου εγω ή εκείνος χωρίς λόγο. Και τοτε θα καταλαβεις ποσο αδικο ειναι.



    Λενε οτι καταλαβαινεις τι εχεις μονο οταν το χάσεις. Εγω ξερω οτι εχω δίπλα μου διαμαντια. Μονο αυτα κρατησα. Και δε μετανιωνω γι αυτο. Happy

    Να προσεχεις διαμαντακι.



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Marked_by_Sugargrl14

    The only one I can count on...is me


    Proud to be a member of Αχτύπητα Aγγούρια's family
    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33267
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Παρ Αυγ 21, 2009 5:26 pm

    τωρα με προκαλεις μικρη και ανοητη.
    να σαι καλα, ναρκισσα.
    εδω εχω το δικαιωμα να σε φωναζω ετσι.







    Oh, the skies, tumbling from your eyes
    So sublime, a chase to end all time
    Seasons call and fall, from grace and uniform
    Anatomical, metaphysical

    Oh, the dye, a blood red setting sun
    Rushing through my veins, burning up my skin
    I will survive, live and thrive
    Win this deadly game

    Love crime
    I will survive, live and thrive
    I will survive
    I will...

    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33267
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Τετ Αυγ 26, 2009 3:38 pm

    καλησπεριζω τον κοσμο του χγ.
    καπου εκει εισαι και συ. με βλεπεις. με ξερεις. με αγαπας. κι ας λες οτι δεν εχεις αυτο το δικαιωμα. θυμαμαι ειχαμε κατσει χτες βραδυ, να κανουμε μια αργη συζητηση περι αυτου. μπορω να φανταστω το λογο για τον αργο αυτο ρυθμο μας.
    φανταζομαι τον αποπροσανατολισμο που επικρατουσε στο κεφαλι σου, σε φανταζομαι απλα να κοιτας την οθονη, περιμενοντας να σε κοιταξει και αυτη. αντ' αυτου λαμβανες τα δικα μου λογια. δεν ειχαι σκοπο να σε αφησω να φυγεις με τυψεις. οτι και να ταν αυτο που σε ετρωγε. τωρα ξερω. λυπαμαι που ξερω, αλλα απο μια σκοπια, απλα προσπαθουσα να βοηθησω.
    με θυμασαι? θυμασαι τι ημουν εγω? θυμασαι την αδρανεια που με κατεκλυε? δεν αξιζα να αγαπησω. ποσο μαλλον να αγαπηθω. και χτες, εσυ μου λες τα ιδια λογια.
    θυμασαι?
    πεθαινω να δω τωρα την εκφραση σου. το σμιξιμο των φρυδιων, την διαστολη των ματιων, το σφιξιμο στο πιγουνι. την αμυντικη σου σταση μπροστα στην οθονη. την καμπουρα, ακραδαντο στοιχειο, αποδειξη οτι τα εχεις παρατησει.
    μια φορα μου ειπαν, δεν εχεις ξεκινησει το ταξιδι ακομα. πως θα ξες?

    θα μαι εδω λοιπον, και θα σου λεω τα ιδια λογια. δεν εχεις φτασει καν στην αποβαθρα. το τρενο ειναι υπο κατασκευη. πως μπορεις να παρατας το αμαξι σου, ενω δεν εχεςι φτασει ακομα στο σταθμο? πως?

    δεν φοβαμαι για σενα. οχι. αν υπαρχει ενα ατομο στον κοσμο για το οποιο δε φοβαμαι, εισαι εσυ. φοβαμαι ομως, οτι κανεις λαθος.


    ασε με να ερθω. θα σου κανει καλο.



    αφιερωμενο... σε ενα ατομο που εχω στην καρδια μου. το αγαπω, το εκτιμω και το σεβομαι. γιατι το ΑΞΙΖΕΙ.







    Oh, the skies, tumbling from your eyes
    So sublime, a chase to end all time
    Seasons call and fall, from grace and uniform
    Anatomical, metaphysical

    Oh, the dye, a blood red setting sun
    Rushing through my veins, burning up my skin
    I will survive, live and thrive
    Win this deadly game

    Love crime
    I will survive, live and thrive
    I will survive
    I will...

    Fleur Delacour
    Fleur Delacour
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 21971
    Ηλικία : 231
    Location : Όπου νά'ναι, αρκεί να είναι στην Αθήνα
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Go sell crazy someplace else, we're all stocked up here

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Fleur Delacour Τετ Αυγ 26, 2009 11:45 pm

    "ΔΙΚΤΑΤΟΡΙΣΚΟΙ, ΛΑΚΕΔΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΕΣΠΕΡΙΔΟΕΙΔΗ"



    Το να πουλάς φίλους, να εκμεταλλεύεσαι τα συναισθήματα ανθρώπων που σε εμπιστεύονται, να τους κοροϊδεύεις πίσω από την πλάτη τους, είναι πρακτική που ακολουθούν όσοι έχουν σαν στόχο την αυτοπροβολή τους, με κάθε τρόπο και μάλιστα με καμάρι αυτοσυστήνονται ως αδίστακτοι. Θεωρούν βλακωδώς απόδειξη ευφυΐας όλη αυτή την αισχρή συμπεριφορά και προβάλλουν την ανηθικότητα ως αρετή και μάλιστα αρετή για λίγους, τους «έξυπνους» όπως οι ίδιοι νομίζουν για τον εαυτό τους.
    Η αλήθεια βέβαια είναι εντελώς άλλη και τους διαφεύγει, όπως τους διαφεύγει και το γεγονός ότι όλοι τους έχουν καταλάβει. Όλοι έχουν καταλάβει ότι είναι κουτοπόνηρα, με χαμηλή αυτοεκτίμηση ανθρωποειδή που «πατάν επί πτωμάτων» προκειμένου να αποκτήσουν εξουσία. Αδιάφορο σε ποιον τομέα, απλά θέλουν να είναι αρχηγοί, αδιάφορο αν τους θέλουν για αρχηγούς, αδιάφορο με ποιον τρόπο.
    Βέβαια τέτοια άτομα πάντα έχουν και τους ανάλογους παρατρεχάμενους που τους θεωρούν φοβερά έξυπνους ανθρώπους και που τρέχουν πίσω τους ακόμα κι αν εκείνοι τους προσβάλλουν, τους απειλούν ή τους εξευτελίζουν. Πρόκειται βέβαια για ανθρώπους-λακέδες όποιου τύχει να έχει εξουσία, ή καλύτερα όποιου έχει θράσος.
    Τους λυπάμαι.
    Πολλοί πιστεύουν ότι όταν τύχουν τέτοιοι άνθρωποι στο δρόμο σου, καλύτερα είναι να αδιαφορήσεις. Ναι, αλλά για πόσο καιρό; Δυστυχώς τέτοιας ποιότητας άνθρωποι την ευγένεια την θεωρούν αδυναμία και γίνονται ακόμα πιο προκλητικοί.
    Προσωπικά πιστεύω ότι όλα έχουν όρια, ακόμα και η ευγένεια και η υπομονή. Ανθρώπους αυτού του σιχαμερού είδους πρέπει να τους αντιμετωπίζεις κατά μέτωπο. Να πεις δημοσίως όλα όσα ξέρεις γι’ αυτούς και να καταλάβουν όλοι με τί σόϊ άνθρωπο έχουν να κάνουν. Βέβαια πάντα, τα άτομα αυτά όταν δουν ότι τα παρακάλια και οι κολακείες δεν έχουν αποτέλεσμα, περνούν στην τρομοκρατία και στις απειλές. Ο εκφοβισμός είναι η συνήθης πρακτική κάθε δικτατορίσκου. Κάνουν όμως πάντοτε το λάθος να αγνοούν ότι δεν υπάρχουν μόνο φοβισμένα ανθρωπάκια που τους χειροκροτούν και τους αποθεώνουν ακόμα και όταν λένε βλακείες και ότι τέτοιου είδους νταήδες είναι η αιτία όλων των επαναστάσεων. Άλλοτε μεγάλων, άλλοτε μικρών, σημασία έχει να μην σκύβεις το κεφάλι σε τιποτένιους…




    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 1p55
    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Τετ Αυγ 26, 2009 11:54 pm

    ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΕΣΠΕΡΙΔΟΕΙΔΗ

    Happy

    Σοφία,μετά από αυτό σου το κείμενο σε λάτρεψα.




    Statler
    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33267
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Πεμ Αυγ 27, 2009 1:46 pm

    σοφια το εθεσες πολυ ωραια. μολις εκανες νεο φαν







    Oh, the skies, tumbling from your eyes
    So sublime, a chase to end all time
    Seasons call and fall, from grace and uniform
    Anatomical, metaphysical

    Oh, the dye, a blood red setting sun
    Rushing through my veins, burning up my skin
    I will survive, live and thrive
    Win this deadly game

    Love crime
    I will survive, live and thrive
    I will survive
    I will...

    Fleur Delacour
    Fleur Delacour
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 21971
    Ηλικία : 231
    Location : Όπου νά'ναι, αρκεί να είναι στην Αθήνα
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Go sell crazy someplace else, we're all stocked up here

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Fleur Delacour Πεμ Αυγ 27, 2009 8:23 pm

    Ευχαριστώ παιδιά Happy




    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 1p55
    @RtVaVa
    @RtVaVa
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 10225
    Ηλικία : 29
    Location : Utero
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: lalala

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από @RtVaVa Παρ Αυγ 28, 2009 1:35 pm

    Έκανα καλά; Έκανα λάθος;; Θα δείξει. Δεν μπορώ να ξέρω την αντίδραση ενός ανθρώπου που τόσο με έχει μπερδέψει...



    We will always be so much more human than we wished to be.
    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 A66886f5f2317df58aaa293295815e55

    They're taking the Hobbits to Isengard!:

    Κάνε μια παύση.
    SiMoS
    SiMoS
    Μάντης
    Μάντης


    Αριθμός μηνυμάτων : 18162
    Ηλικία : 30
    Location : Εκεί που όλα ειν' ωραία...
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: I thought that I heard you laughing, I thought that I heard you sing...

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από SiMoS Παρ Αυγ 28, 2009 1:49 pm

    Ποιος ειναι ο Οδυσσεας μπροστα στην Κονι;




    The Composer
    C.Addicts United
    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33267
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Παρ Αυγ 28, 2009 2:45 pm

    ^και γω απορω σε αυτο. αλλα πρεπει να το ποσταρεις στις φιλοσοφικες αποριες ρε...







    Oh, the skies, tumbling from your eyes
    So sublime, a chase to end all time
    Seasons call and fall, from grace and uniform
    Anatomical, metaphysical

    Oh, the dye, a blood red setting sun
    Rushing through my veins, burning up my skin
    I will survive, live and thrive
    Win this deadly game

    Love crime
    I will survive, live and thrive
    I will survive
    I will...

    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33267
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Σαβ Αυγ 29, 2009 9:56 pm

    τομ, εχω να πω οτι ισως και να παραφερεσαι. στα λεω πολυ ηπια. περιμενα να καταλαβεις εσυ, απο ολους τους ανθρωπους. ακυρωνεσαι. καταπατας τις ιδιες σου τις αποψεις περι δημοκρατιας.



    δεν θελω να με θυμασαι ασχημα. θελω να με θυμασαι ως κατι καλο. κατι στην ψυχη σου: μην τη μολυνεις απο παλιες αναμνησεις. κρατα την αγνη, κρατα την για το τωρα. την σπαταλας αν σκεφτεσαι ασχημα πραματα. εισαι ανθρωπος του τωρα. αυτο εχω μαθει απο σενα. φιλια και καλο βραδυ.


    υγ. σε λατρευω. ελπιζω, αν ακομα δεν το καταλαβες, τωρα, που το λεω στα ισια, να το βλεπεις.


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την Connie Xandria Riddle στις Σαβ Αυγ 29, 2009 9:58 pm, 1 φορά







    Oh, the skies, tumbling from your eyes
    So sublime, a chase to end all time
    Seasons call and fall, from grace and uniform
    Anatomical, metaphysical

    Oh, the dye, a blood red setting sun
    Rushing through my veins, burning up my skin
    I will survive, live and thrive
    Win this deadly game

    Love crime
    I will survive, live and thrive
    I will survive
    I will...

    @RtVaVa
    @RtVaVa
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 10225
    Ηλικία : 29
    Location : Utero
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: lalala

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από @RtVaVa Σαβ Αυγ 29, 2009 9:58 pm

    Γύρισες, ε;
    Βρήκες αυτό που φρόντισα να βρεις στον γυρισμό σου; Του έδωσες σημασία; Κατάλαβες μήπως τι θα έλεγε περίπου πριν καν το ανοίξεις;
    Δεν ξέρω.
    Τελικά το άνοιξες; Διάλεξες μια από τις δύο εκδοχές; Μήπως διάλεξες και τις δύο; Μήπως καμία;
    Δεν ξέρω.
    Αν πράγματι το άνοιξες...το διάβασες ολόκληρο; Το κατέστρεψες; Μήπως θύμωσες;
    Δεν ξέρω.
    Αν όμως δεν θύμωσες. Πώς ένιωσες;
    Λυπήθηκες;
    Χάρηκες, αν και πικρά;
    Ένιωσες τίποτα...;
    Δεν ξέρω. Δεν ξέρω. Δεν ξέρω. Και αυτό με κάνει να υποφέρω...ίσως περισσότερο απ' όσο νομίζεις.


    Κάνε όπως σου υπαγορεύει η συνείδησή σου. Την εμπιστεύομαι. Happy



    We will always be so much more human than we wished to be.
    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 A66886f5f2317df58aaa293295815e55

    They're taking the Hobbits to Isengard!:

    Κάνε μια παύση.
    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Σαβ Αυγ 29, 2009 9:59 pm

    Ένα πράγμα θα σου πω. Είχες πει πως είμαι η φωνή λογικής,σωστά;
    Άρα δεν παραφέρομαι Happy Καλή συνέχεια.




    Statler
    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33267
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Κυρ Αυγ 30, 2009 7:20 pm

    εχουμε μιλησει για αυτο, γεγονος.
    οταν ομως θυμωνεις, η νοτα λογικης γινεται αγριος σκοπος.
    τελος παντων, δεν θελω να το συνεχισουμε. αν εσυ φυσικα θες, ειμαι οοοολη μερα μσν. ελπιζω να σε δω εκει.







    Oh, the skies, tumbling from your eyes
    So sublime, a chase to end all time
    Seasons call and fall, from grace and uniform
    Anatomical, metaphysical

    Oh, the dye, a blood red setting sun
    Rushing through my veins, burning up my skin
    I will survive, live and thrive
    Win this deadly game

    Love crime
    I will survive, live and thrive
    I will survive
    I will...

    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Κυρ Αυγ 30, 2009 7:43 pm

    Εγώ πάλι ελπίζω να πάψεις να είσαι όοοοολη μέρα μσν. Κακό σου κάνει αυτό Wink




    Statler
    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33267
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Κυρ Αυγ 30, 2009 9:03 pm

    περιμενω εσενα, αδερφε μου. :P







    Oh, the skies, tumbling from your eyes
    So sublime, a chase to end all time
    Seasons call and fall, from grace and uniform
    Anatomical, metaphysical

    Oh, the dye, a blood red setting sun
    Rushing through my veins, burning up my skin
    I will survive, live and thrive
    Win this deadly game

    Love crime
    I will survive, live and thrive
    I will survive
    I will...


      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Πεμ Σεπ 19, 2024 9:57 am