.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+19
Bellatrix Lestrange
Gellert
SiMoS
Nathaniel
Rea
Hecate
just reaper
Fleur Delacour
Minerva McGonagall
Cassandra Black
Helga Hufflepuff
RemousLoupin
The Voice of Eternity
E-vampire
Leonie Vernier
Tom Marvolo Riddle
Mr. Filch
Merlin the Great
silver
23 απαντήσεις

    Η άλλη πλευρά του νομίσματος...

    Nathaniel
    Nathaniel
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 7252
    Ηλικία : 36
    Location : ---------------------
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: The mirror will always gaze right back at you no matter the darkness of your room.

    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 4 Empty Απ: Η άλλη πλευρά του νομίσματος...

    Δημοσίευση από Nathaniel Πεμ Ιαν 14, 2010 10:39 pm

    Μα για να ειναι καλός Χριστιανός Σίμο, πρέπει να προσελκύει μέλη στη πόρωση...
    Έτσι ορίζει η ιερά σύνοδος...

    Happy

    Κώστα περιμένω εναγωνίως την απάντησή σου στο ποστ μου...




    "We don't read and write poetry because it's cute.
    We read and write poetry because we are members of the human race.

    And the human race is filled with passion. And medicine, law, business, engineering, these are noble pursuits and necessary to sustain life. But poetry, beauty, romance, love, these are what we stay alive for.

    To quote from Whitman, 'O me! O life!... of the questions of these recurring; of the endless trains of the faithless... of cities filled with the foolish; what good amid these, O me, O life?'
    Answer. That you are here - that life exists, and identity; that the powerful play goes on and you may contribute a verse.
    That the powerful play *goes on* and you may contribute a verse.

    What will your verse be?"
    Dead Poets' Society
    RemousLoupin
    RemousLoupin
    Μαγικός Προσωπογράφος
    Μαγικός Προσωπογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 7909
    Ηλικία : 31
    Location : Εκεί που δεν πιάνουν οι κατάρες και δεν πιάνουν οι ευχές.
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/12/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Αν δεν καούμε όλοι μας, πως θα ρίξουμε φως στα σκοτάδια;

    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 4 Empty Απ: Η άλλη πλευρά του νομίσματος...

    Δημοσίευση από RemousLoupin Πεμ Ιαν 14, 2010 10:53 pm

    Αρχικά, Σίλβερ, μπήκες σ'αυτό το φόρουμ για να προειδοποιήσεις τα μέλη του και γενικά τους αναγνώστες του Χάρι Πότερ για την επικινδυνότητα του περιεχομένου των βιβλίων του. Στην συνέχεια προσπάθησες, ανεπυτηχώς θα έλεγα εγώ με την φτωχή μου κρίση, να πείσεις με παραθέματα από κείμενα σε μια γλώσσα που ελάχιστοι εδώ μέσα κατανοούν (τόσο γραμματικά όσο και εννοιολογικά). Και τέλος επιτέθηκες σ'όποιον στάθηκε αντίθετος στις απόψεις σου, με ορθά και λογικά επιχειρήματα θα έλεγα εγώ για άλλη μια φορά σύμφωνα με την φτωχή μου κρίση, κατηγορώντας άτομα που δεν γνωρίζεις ως σατανιστές και οπαδούς παρατάξεων και ιδεών, που, απ'όσο κατάλαβα με την φτωχή κρίση που διαθέτω, ούτε που γνωρίζουν.

    Αυτό δείχνει πως παρακολουθούσες τις συζητήσεις που λάμβαναν χώρα.

    Δυστυχώς όμως δεν σε είδα να σχολιάζεις τις δημοσιεύσεις των μελών σχετικά με τα μυνήματα που περνάει η συγκεκριμένη σειρά βιβλίων, την οποία, οφείλω να συμφωνίσω με τους φίλους μου, δεν γωρίζεις εις το απαιτούμενο βάθος, ώστε να την κατηγορείς... Δηλαδή την ανδρεία, την ευγενική καρδιά, την αυτοθυσία για το κοινά κάλο και το άτομα που αγαπάς, την φιλία και, το κυριότερο, την αγάπη...

    Και γι'αυτό τον λόγο, πολύ πιο φιλικά απ' όσο εσύ παραθέτεις στις δημοσιεύσεις σου, μου γεννηθηκε η εξής απορία: Μήπως έχεις ξεχάσει τι σημαίνουν όλα αυτά...;

    Όλοι μας περιμένουμε την απάντηση σου, γνωρίζοντας πως δεν είναι εύκολο να διαβάσεις και να απαντήσεις σ'όλα τα μέλη που δικαιολογημένα θέλησαν να πουν την γνώμη τους και να σου καταθέσουν ερωτήματα. Εφόσον όμως εσύ έσυρες αυτόν τον χωρό, οφείλεις να τον συνεχίσεις...
    Happy

    Νοιώθω την ανάγκη, και το κάνω αυθόρμητα πίστεψέ με, να απολογηθώ για το αν τα παραπάνω λεγόμενα μου προσέβαλαν ένας μέρος του εαυτό σου, που παραδέχομαι πως δεν γνωρίζω, ώστε να κρίνω.





    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 4 Rick-morty-mourn


    Wubalubadubdub!:
    Gellert
    Gellert
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 19472
    Ηλικία : 37
    Location : In a galaxy far far away...
    Ημερομηνία εγγραφής : 19/09/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: "Per Aspera Ad Astra" Through hardships to the stars...

    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 4 Empty Απ: Η άλλη πλευρά του νομίσματος...

    Δημοσίευση από Gellert Παρ Ιαν 15, 2010 2:31 am

    Καλα ε, τωρα διαβασα και εγω ολη τη στιχομυθια! Very Happy Λοιπον ενα εχω να πω. Ο Σιλβερ ειναι πρωτη μουρη στο καβουρι. :P Κατι τυποι σαν και αυτον εκαναν την Ιερα Εξεταση! Και λυπαμαι που το λεω παιδια, αν ζουσαμε εκεινες τις εποχες, εμεις θα ημασταν δεμενοι σε πασσαλους και ο Σιλβερ θα εβαζε τα ξυλα για την νεκρικη πυρα μας! Γιατι οποιος φτανει σε τετοιο σημειο φανατισμου να κατηγορει αβασιμα βιβλια και να τα καει, δεν απεχει και πολυ απο να κατηγορει χωρις αποδειξεις, και να καιει ανθρωπους! Λοιπον εγω εχω να προτεινω στον "κυριο" αυτον, να προτεινει στον αρχιεπισκοπο να μας αφορισει! Very Happy

    Λοιπον χωρις πλακα τωρα! Μεγαλυτερο Χριστιανο απο εμενα δεν θα βρειτε σε αυτο το φορουμ. Εγω πιστευω ακραδαντα την υπαρξη του Θεου, αλλα δεν πιστευω στους τραγους (σορρυ κιολας για την εκφραση), που παριστανουν τους ευσεβεις! Λοιπον επειδη μου εχει τυχει και εμενα παρομοιο γεγονος που συνεβει και στον Δημητρη (δηλαδη χοντρο πεσιμο που ουτε η χειροτερη αδερφη καλοκαιρι στην μυκονο) και μια φορα, ειπα σε εναν παπα "Χριστος Ανεστη " και μου απαντησε "Τωρα? Τοσα χρονια ειναι. Τιποτα καινουργιο δεν ξερεις?"

    Αυτη ειναι η εκκλησια σας! Και αντι να κατηγορειτε βιβλια που οποιος θελει στην ουσια τα διαβαζει, να κατηγορητε τους "Γκεμπελς" που εχετε στον κορφο σας και εχουν κανει την προπαγανδα, λειτουργημα! Αυτα ειχα να πω εγω, και ακομα ενα

    ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΝΑ ΟΝΕΙΡΕΥΟΝΤΑΙ, ΝΑ ΦΑΝΤΑΖΟΝΤΑΙ ΤΟΠΟΥΣ ΟΝΕΙΡΕΜΕΝΟΥΣ, ΝΑ ΖΟΥΝ ΤΗΝ ΜΑΓΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΖΟΥΝ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΤΟΥΣ, ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΣΑΣ ΠΟΝΑΕΙ, ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΤΕ ΝΑ ΤΑ ΕΛΕΓΞΕΤΕ!


    Σπόιλερ:



    «Πολλὰ τὰ δεινὰ κοὐδὲν ἀνθρώπου δεινότερον πέλει»
    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 4 Shma
    Merlin the Great
    Merlin the Great
    Administrator
    Adviser to Minister
    Administrator Adviser to Minister


    Αριθμός μηνυμάτων : 35471
    Ηλικία : 864
    Location : Elven Kingdom
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/03/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Οι στιγμές για να γίνουν αναμνήσεις χρειάζονται αγάπη. Το HarryWorld είναι αγάπη

    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 4 Empty Απ: Η άλλη πλευρά του νομίσματος...

    Δημοσίευση από Merlin the Great Παρ Ιαν 15, 2010 11:02 am

    silver έγραψε:

    Eυτυχώς που υπάρχουν και χριστιανοί σαν και σένα σε φόρουμ με διαβόλους, με φαντάσματα, με αστρικές
    προβολές κ.λ.π. για να μας κατηχήσεις τον "σωστό" χριστιανισμό!
    Είναι ηλίου φαεινότερο ότι τίποτα δεν σε απομάκρυνε από τα μυστήρια της εκκλησίας.
    Εμείς όμως προβάλουμε τα Μυστήρια της Εκκλησίας με κεφαλαίο "Ε" , και εσύ τα μυστήρια της εκκλησίας με "ε"!!!
    Δεν τα κατάφεραν διότι τους πρόλαβε ο "άλλος" που έχει εμπειρία 7.500 χρόνια, και σέκανε δικό του.....
    Ήταν της ίδιας "πάστας" σαν και σένα : όμοιος ομοίω αεί πελάζει.
    Εάν δεν ήσουν στην υπηρεσία του "άλλου", θα σε οδηγούσε ο Κύριος σε διαμάντα Κληρικούς!
    Eυτυχώς που είσαι εσύ εδώ να τους δίνεις αντί Εκκλησιαστικό λόγο, λόγο της "άλλης" εκκλησίας σου...
    Έχεις συναίσθηση της πραγματικότητας. Αναγνωρίζεις ότι ανήκεις στην κοινότητα του ΄"Χάρι"
    και όχι στην κοινότητα του αντι-χάρι, που ανέβηκε στο Σταυρό για την σωτηρία σου από τον "Χάρι".
    Mας τις έχει λύσει τις απορίες το αφεντικό σου, 7.500 χρόνια πριν, όταν συνομίλησε με την
    προγιαγιά μας Εύα και την βάψαμε!.....

    Εν Χριστώ,
    Κώστας.




    silver έγραψε:

    Βλέπω, έχεις τις ιδιότητες του "Πατέρα" σου..

    Δεν αντέχεις το λιβάνι του Σίλβερ!....



    Ισα ρε...Σιγά μην είσαι και η Sailor Moon! Van Helsing μην ξεράσω!


    silver έγραψε:

    Δυο χρόνια πριν έγραφα σε άλλο λαϊκό φόρουμ.

    Μια ψυχούλα αντιδρούσε στα γραπτά μου για Χριστό.

    Μια εβδομάδα μετά ο διαχειριστής πληροφόρησε τα μέλη

    ότι ο Γιώργος 22 ετών τότε δεν θα είναι μαζί μας πλέον διότι

    σκοτώθηκε με το μηχανάκι που οδηγούσε.....




    Εισαι αισχρός και βλάσφημος.

    Θεωρείς οτι είσαι άγιος, προφήτης,ιεραπόστολος η δε ξέρω εγώ τι άλλο. Προσβάλεις και φοράς διαβολικά ταμπελακια στους συνομιλητές τους

    οταν δεν μπορείς να απαντήσεις στο λόγο τους. Οταν σε κολλάνε στον τοίχο.

    Ότι τι;;; Εχεις τη δύναμη να μας στείλεις στον άλλο κόσμο;; Είσαι ο Εκλεκτός Τιμωρός; Η μήπως τελικά τσιράκι του εξαποδώ;

    Μάθε οτι οι πραγματικοί άνθρωποι του Κυρίου είναι ταπεινοί και δεν συμπεριφέρονται θαρρείς και είναι Εκλεκτοι και ανωτεροι.

    Αυτός που είναι πραγματικά άξιος, δεν αποδέχεται τούτο το χαρακτηρισμό.

    Γιατί το χείριστο των θανάσιμων αμαρτημάτων...είναι η ΑΛΑΖΟΝΕΙΑ.

    Και μάθε κάτι άλλο...που προφανώς εχει ξεχάσει. Η κάνεις πως το έχεις ξεχάσει.

    Ο Εωσφόρος, μαζί με πλήθος αγγέλων, κινήθηκε από αλαζονεία, θέλησε δηλαδή να γίνει ίσος με τον Κύριο του και να συμπεριφερθηκε χωρίς ταπεινοτητα. Λέει χαρακτηριστικά ο Ησαιας “Πως εξέπεσεν εκ του ουρανού ο εωσφόρος, ο πρωι ανατέλλων; Συνετρίβη εις την γην ο αποστέλλων προς πάντα τα έθνη. Συ δε είπες εν τη διανοία σου: εις τον ουρανόν αναβήσομαι, επάνω των αστέρων του ουρανού θήσω τον θρόνον μου, καθιω εν όρει υψηλω, επί τα όρη τα υψηλά τα προς Βορράν, αναβήσομαι επάνω των νεφών, έσομαι όμοιος τω Υψίστω…”


    Η θρασύς συμπεριφορά του και η φιλοδοξία του τον οδήγεισαι στην έκπτωση του, -"εθεώρουν τον σατανάν ως αστραπήν εκ του ουρανού πεσόντα".



    silver έγραψε:
    Εν Χριστώ,

    Κώστας.


    Ντροπή σου που τολμάς και χρησιμοποιείς το ονομά Του για να το δυσφημίσεις.



    Υ.Γ.: Ότι κι αν κάνετε απο το δρόμο της Αληθειας και της Αγάπης που μας δίδαξε με την στάση Του και την Θυσια Του δεν μπορείτε να μας παρεκλινετε. Φαρισαϊκοι Υποκριτές...







    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 4 Image10


    Waldorf

    House of Westeros:
    avatar
    silver
    Πρωτοετής στην Σχολή
    Πρωτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 11
    Ηλικία : 80
    Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2010

    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 4 Empty Απ: Η άλλη πλευρά του νομίσματος...

    Δημοσίευση από silver Παρ Ιαν 15, 2010 3:33 pm

    ===========================================================================================







    ============================================================================================
    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 4 Empty Απ: Η άλλη πλευρά του νομίσματος...

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Παρ Ιαν 15, 2010 3:38 pm

    Κουραστικός.




    Statler
    RemousLoupin
    RemousLoupin
    Μαγικός Προσωπογράφος
    Μαγικός Προσωπογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 7909
    Ηλικία : 31
    Location : Εκεί που δεν πιάνουν οι κατάρες και δεν πιάνουν οι ευχές.
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/12/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Αν δεν καούμε όλοι μας, πως θα ρίξουμε φως στα σκοτάδια;

    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 4 Empty Απ: Η άλλη πλευρά του νομίσματος...

    Δημοσίευση από RemousLoupin Παρ Ιαν 15, 2010 4:12 pm

    Αγαπητέ φίλε Σίλβερ. Πραγματικά είναι πολυ δυσάρεστο να επιρεάζονται μικρά παιδιά από πράγματα που περιγράφει το βίντεο που παραθέτεις κι όλα όσα υποστηρίζεις... Διότι απλούστατα δεν υφίστανται.

    Το βίντεο που μόλις παρακολούθησα αποδεικνύει για άλλη μια φορά την εμμονή σου σε τύπους και κούφιες διδασκαλίες και την απροθυμία σου για συζήτηση. Όπως επίσης και το γεγονός ότι δεν έχεις έρθει σε επαφή με άτομα που έχουν διαβάσει και αγαπήσει τον Χάρι Πότερ για τις ιδέες και τα μυνήματα που περνάει κι όχι για τα ξόρκια και τα πνεύματά του. Και, πίστεψέ με αν θες, οι περιπτώσεις που περιγράφω εγώ αποτελούν την τρανταχτή πλειοψηφία, ενώ αυτές που περιγαφεις εσύ μεμονομένα περιστατικά και πιθανότατα κλινικές περιπτώσεις.

    Δεν είμαι σατανιστής, κανένα πνεύμα δεν έχει εισβάλλει μέσα μου, καμία σκοτεινή διδασκαλία δεν ακολουθώ... Είμαι ενας άνθρωπος που αγαπάει τους γύρω του. Κι αυτό το αποκόμισα από τα βιβλία που διαβάζω από μικρός.
    Γνωρίζω καλύτερα τον εαυτό μου από εσένα, να 'σαι σίγουρος.

    Τέλος, σου ζητώ συγνώμη αν κάτι απ'αυτά που έγραψα σε πρόσβαλες, οι προθέσεις μου ήταν φιλικές.

    Υ.Γ. Μην ξεχάσεις να ποστάρεις και το δεύτερο μέρος του βίντεο.





    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 4 Rick-morty-mourn


    Wubalubadubdub!:
    Leonie Vernier
    Leonie Vernier
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 70128
    Ηλικία : 29
    Location : Rennes les Bains, Domaine de la Cade.
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I have to fest it up!

    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 4 Empty Απ: Η άλλη πλευρά του νομίσματος...

    Δημοσίευση από Leonie Vernier Παρ Ιαν 15, 2010 4:18 pm

    Συγγνώμη που διακόπτω τα ψέμματα σου Σίλβερ , αλλά , από πότε ο Παγανισμός έχει σχέση με το σατανισμό;
    Από πότε οι Wiccans είναι σατανιστές; Σε παρακαλώ να ψάχνεις καλύτερα το θέμα πριν κάνεις τέτοιες αναφορές.

    Επίσης το να διαβάζεις και να μαθαίνεις ορισμένα πράγματα είναι προσωπικό δικαίωμα όπως και να πιστεύει ο καθένας όπου θέλει.Ο Θεός έδωσε αυτήν την επιλογή.

    Κουραστικός δε λέει τίποτα...

    Σίλβερ να υποθέσω πως περιμένεις το 2012 να γίνει η Δευτέρα Παρουσία και να πεθάνουμε όλοι; Έλεος πια...

    Πιστεύω συμφωνήσαμε πως ο Harry Potter δεν είναι και ό,τι πιο αθώο, αλλά υπάρχουν πολλά πιο "αθώα" που γίνονται κάθε μέρα. Τι κάνεις για αυτά Σίλβερ; Κάνεις κύρηγμα σε όσους βλέπεις στο δρόμο;

    Είναι δικαίωμά μας να είμαστε σε αυτό το φόρουμ, να μιλάμε για τα βιβλία, τις ταινίες, τους χαρακτήρες και ό,τι άλλο θέλουμε. Ή μήπως είσαι ο Εκλεκτός σαν τον Πότερ που θα σώσει τον κόσμο μας από το κακό; Γιατί αν δεν το ξέρεις αυτό έγινε στο τέλος μέχρι και στο βιβλίο.

    Επίσης είναι λάθος σου να προσβάλεις άτομα που δεν γνωρίζεις. Δεν έχεις δικαίωμα να το κάνεις αυτό.

    Πραγματικά, νομίζεις πως έτσι θα μας βάλεις στο δρόμο Του; Με επιθέσεις και ψέμματα ; Τα περισσότερα από τα μέλη πιστεύουν στο Θεό, αλλά μάλλον σε διαφορετικό από εσένα. Διότι εσύ μόνο την αγάπη και την ελευθερία δεν προβάλεις. Μάλλον τα προσβάλεις.







    A psychopath,

    by definition,

    is incapable of remorse.
    avatar
    silver
    Πρωτοετής στην Σχολή
    Πρωτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 11
    Ηλικία : 80
    Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2010

    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 4 Empty Απ: Η άλλη πλευρά του νομίσματος...

    Δημοσίευση από silver Παρ Ιαν 15, 2010 5:18 pm

    Merlin The Great έγραψε:
    Και το αιμα των νέων βράζει...



    Το αίμα των νέων δεν βράζει μόνο, αλλά και χύνεται
    συνεχώς από τις εκτρώσεις.....

    Δεν είμαι Κληρικός να σας χαϊδέψω με απαλή κατήχηση.

    Είμαι εδώ να σας πω την αλήθεια χωρίς περιστροφές.

    Η αλήθεια πονάει.

    Τα περισσότερα από εσάς είστε τέκνα διεφθαρμένων γονιών.

    Ο πατέρας σας γ.... τις Ουκρανέζες και ό,τι άλλο μπορέσει,
    και η μάνα σας γ... με τον γείτονα του διπλανού διαμερίσματος,
    μετά την έκτρωση της περασμένης εβδομάδας.

    350-450 χιλιάδες εκτρώσεις ετησίως στην Ελλάδα! Ποτάμι το αίμα!

    Και εσείς, όπως είναι επόμενο, είστε διεφθαρμένα τέκνα, διεφθαρμένων γονιών.

    Σεξ, ποτό, ναρκωτικά, σατανισμό(Harry Potter ), εκτρώσεις και αναρχία.


    Μάχαιρα σας περιμένει, και ακονίζεται...

    2,5 εκατ. "μετανάστες"--οι περισσότεροι των οποίων είναι--μουσουλμάνοι και περιμένουν
    το σύνθημα.

    Μόνο στραβοί, ηλίθιοι και διαβολεμένοι δεν αντιλαμβάνονται, τι έρχεται!

    Παιδεραστία στην ΝΑ Ασία; Τσουνάμι η αμοιβή!

    Σαρκολατρεία και βουντού στην Αϊτή; Ισοπέδωσης η αμοιβή!

    Σατανολατρεία (εκτρώσεις, διαζύγια, πορνεία, κάθε είδους διαφθορά ) στην Ελλάδα;

    Φωτιά, ανεργία, χρεωκοπία της Χώρας, απεργίες, διαδηλώσεις καθημερινές, αναρχία ιδίως
    από τους διαβολεμένους νέους, και η επερχόμενη τελική μάχαιρα από τους, εντός των τειχών, εχθρούς!



    και έκραξαν φωνή μεγάλη λέγοντες· έως πότε, ο δεσπότης ο άγιος και ο αληθινός, ου κρίνεις και εκδικείς το αίμα ημών (που
    χύνεται ετησίως από την δολοφονία τόσων αθών υπάρξεων εκ των εκτρώσεων ), εκ των κατοικούντων επί της γης;

    και οι λοιποί των ανθρώπων, οι ουκ απεκτάνθησαν εν ταις πληγαίς ταύταις, ου μετενόησαν εκ των έργων των χειρών αυτών, ίνα μη προσκυνήσωσι τα δαιμόνια (του Harry Potter ), και τα είδωλα τα χρυσά και τα αργυρά και τα χαλκά και τα λίθινα και τα ξύλινα, α ούτε βλέπειν δύναται ούτε ακούειν ούτε περιπατείν,
    και ου μετενόησαν εκ των φόνων αυτών ούτε εκ των φαρμακειών αυτών ούτε εκ της πορνείας αυτών ούτε εκ των κλεμμάτων αυτών.

    Έρχομαι ταχύ.

    Ναι, έλα, είμαστε άξιοι της δικαίας τιμωρίας Σου!

    ===========================================================================================
    Merlin the Great
    Merlin the Great
    Administrator
    Adviser to Minister
    Administrator Adviser to Minister


    Αριθμός μηνυμάτων : 35471
    Ηλικία : 864
    Location : Elven Kingdom
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/03/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Οι στιγμές για να γίνουν αναμνήσεις χρειάζονται αγάπη. Το HarryWorld είναι αγάπη

    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 4 Empty Απ: Η άλλη πλευρά του νομίσματος...

    Δημοσίευση από Merlin the Great Παρ Ιαν 15, 2010 5:26 pm

    Επειδη βαριέμαι...να κολλησω πάλι τα μουτρα σου στο τοίχο και να σου θυμησω τις βιοπραγιες που έκανε η δική σου γενια, της γυναικεια κακοποιηση που διεπραξαν οι συνομιλικοι σου πανω στις γυναικες τους, τα κέρατα που έριχναν, τις μαγείες που έκαναν, τις εκτρώσεις!!!! Σπανια θα βρεις 65αρα+ χωρις να εχει κανει εκτρωση. 3-4...κτλ κτλ και τέλος που δεν χώριζαν για τον κοσμο και το θεαθηναι.

    Βαριέμαι μαζί σου. Ας σε αναλάβει άλλος!






    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 4 Image10


    Waldorf

    House of Westeros:
    E-vampire
    E-vampire
    Παρασκευαστής/-στρια φίλτρων
    Παρασκευαστής/-στρια φίλτρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 1396
    Ηλικία : 31
    Location : In the darkest dreams of yours...and in his everfailed heart...
    Ημερομηνία εγγραφής : 13/07/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status:
    Today's thought:

    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 4 Empty Απ: Η άλλη πλευρά του νομίσματος...

    Δημοσίευση από E-vampire Παρ Ιαν 15, 2010 5:28 pm

    Εμ....που υποτίθεται ότι κολλάνε οι wiccans με ένα ΠΑΙΔΙΚΟ βιβλίο?


    Kαι κυρίως...από πότε ΦΥΣΙΚΑ φαινόμενα που εξηγούνται επιστημονικά, τα έστειλε ο θεούλης για τιμωρία?


    Ας το πάρουμε από την αρχή...
    Όχι, δεν έχω διεφθαρμένους γονείς. Οι γονείς μου είναι απόλυτα λογικά όντα, που φρόντισαν να με μεγαλώσουμε με την αρετή της κρίσης και της επιλογής. Κάτι που υποθέτω δεν κάνεις εσύ στα παιδιά σου, όπως δεν έκαναν και οι γονείς σου. Μάθε λοιπόν, ότι διεφθαρμένος δεν είναι αυτός που βάση τα "ιερά" βιβλία που διαβάζεις έχει ερωτικές σχέσεις με οποινδήποτε, αλλά αυτός που έχει μια τόσο μολυσμένη ψυχή όπως εσύ.


    Οι εκτρώσεις είναι η ίδια η προστασία του παιδιού που έρχεται στη ζωή. Αφού δεν μπορεί να μεγαλώσει σε ένα υγιές περιβάλλον καλύτερα να μην έρθει καθόλου.



    """""Σεξ, ποτό, ναρκωτικά, σατανισμό(Harry Potter ), εκτρώσεις και αναρχία."""""


    Έδώ απλά γελάω. Ούτε αναρχία επικρατεί στα μυαλά μας για να πετάμε μολώτοφ στον γείτονα, ούτε νυμφομανείς ήμαστε, ούτε και αλκοολικοί. Και το πιο γελοίο, δεν υποστηρίζουμε κανένα διαβολάκι που η θρησκεία σου ονόμασε σατανά. Εσύ λοιπόν δεν πίνεις κρασί, δεν κάνεις έρωτα με την γυναίκα σου, και δεν αντιδράς σε ό,τι δεν σου αρέσει. Συγχαρητήρια, είσαι πρόβατο?

    Δεν θα μπώ στον κόπο να σχολιάσω καν τα τελευταία...πρέπει πραγματικά να ενημερωθείς για το που μένεις και γιατί ο Ήλιος ανατέλει κάθε μέρα. Δεν είναι ένα παιχνιδάκι που κατεβάζει και ανεβάζει ο καλός χριστούλης σου ούτε το κουκλοθέατρο του παραδείσου.


    Νιώθω ότι μου λερώνεις την ψυχή με ρύπους. Για εμένα η συζήτηση τελειώνει εδώ.



    I hold the truth, I am the cure, I hold you down, I beg you now
    Try not to look me in the eye, as I'm headed for the kill
    I know I have to do it, even if I'm lost

    Can't seem to remember the day that I lost you
    But it seems like I never had you anyway



    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 4 23rtjxd

    Mortal Love- Still has only just begun
    Bellatrix Lestrange
    Bellatrix Lestrange
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 3739
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/02/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status:
    Today's thought: Our eyes are in the flowers, our hands are in the branches, our voices in the breezes... ♪

    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 4 Empty Απ: Η άλλη πλευρά του νομίσματος...

    Δημοσίευση από Bellatrix Lestrange Παρ Ιαν 15, 2010 5:33 pm

    Παιδιά; Γιατί του δίνετε σημασία; Αφήστε τον.. Εκείνος ήρθε να πεί αυτά που ξέρει για να μας εκφοβίσει και να μας βάλει στον δικό του δρόμο προς το καλό.. Δεν δίνει καν σημασία σε ό,τι λέτε. Αφήστε τον να κάνει κήρυγμα στον εαυτό του ούτε ο ίδιος δεν γίνεται να πιστεύει αυτά που λέει.. Είναι εξωφρενικά.
    Fleur Delacour
    Fleur Delacour
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 21971
    Ηλικία : 231
    Location : Όπου νά'ναι, αρκεί να είναι στην Αθήνα
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Go sell crazy someplace else, we're all stocked up here

    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 4 Empty Απ: Η άλλη πλευρά του νομίσματος...

    Δημοσίευση από Fleur Delacour Παρ Ιαν 15, 2010 5:36 pm

    silver έγραψε:
    Merlin The Great έγραψε:
    Και το αιμα των νέων βράζει...



    Το αίμα των νέων δεν βράζει μόνο, αλλά και χύνεται
    συνεχώς από τις εκτρώσεις.....

    Δεν είμαι Κληρικός να σας χαϊδέψω με απαλή κατήχηση.

    Είμαι εδώ να σας πω την αλήθεια χωρίς περιστροφές.

    Η αλήθεια πονάει.

    Τα περισσότερα από εσάς είστε τέκνα διεφθαρμένων γονιών.

    Ο πατέρας σας γ.... τις Ουκρανέζες και ό,τι άλλο μπορέσει,
    και η μάνα σας γ... με τον γείτονα του διπλανού διαμερίσματος,
    μετά την έκτρωση της περασμένης εβδομάδας.

    350-450 χιλιάδες εκτρώσεις ετησίως στην Ελλάδα! Ποτάμι το αίμα!

    Και εσείς, όπως είναι επόμενο, είστε διεφθαρμένα τέκνα, διεφθαρμένων γονιών.

    Σεξ, ποτό, ναρκωτικά, σατανισμό(Harry Potter ), εκτρώσεις και αναρχία.


    Μάχαιρα σας περιμένει, και ακονίζεται...

    2,5 εκατ. "μετανάστες"--οι περισσότεροι των οποίων είναι--μουσουλμάνοι και περιμένουν
    το σύνθημα.

    Μόνο στραβοί, ηλίθιοι και διαβολεμένοι δεν αντιλαμβάνονται, τι έρχεται!

    Παιδεραστία στην ΝΑ Ασία; Τσουνάμι η αμοιβή!

    Σαρκολατρεία και βουντού στην Αϊτή; Ισοπέδωσης η αμοιβή!

    Σατανολατρεία (εκτρώσεις, διαζύγια, πορνεία, κάθε είδους διαφθορά ) στην Ελλάδα;

    Φωτιά, ανεργία, χρεωκοπία της Χώρας, απεργίες, διαδηλώσεις καθημερινές, αναρχία ιδίως
    από τους διαβολεμένους νέους, και η επερχόμενη τελική μάχαιρα από τους, εντός των τειχών, εχθρούς!



    και έκραξαν φωνή μεγάλη λέγοντες· έως πότε, ο δεσπότης ο άγιος και ο αληθινός, ου κρίνεις και εκδικείς το αίμα ημών (που
    χύνεται ετησίως από την δολοφονία τόσων αθών υπάρξεων εκ των εκτρώσεων ), εκ των κατοικούντων επί της γης;

    και οι λοιποί των ανθρώπων, οι ουκ απεκτάνθησαν εν ταις πληγαίς ταύταις, ου μετενόησαν εκ των έργων των χειρών αυτών, ίνα μη προσκυνήσωσι τα δαιμόνια (του Harry Potter ), και τα είδωλα τα χρυσά και τα αργυρά και τα χαλκά και τα λίθινα και τα ξύλινα, α ούτε βλέπειν δύναται ούτε ακούειν ούτε περιπατείν,
    και ου μετενόησαν εκ των φόνων αυτών ούτε εκ των φαρμακειών αυτών ούτε εκ της πορνείας αυτών ούτε εκ των κλεμμάτων αυτών.

    Έρχομαι ταχύ.

    Ναι, έλα, είμαστε άξιοι της δικαίας τιμωρίας Σου!

    ===========================================================================================




    Είναι δικαίωμά σου να πιστεύεις ότι θες. Δεν είναι όμως δικαίωμά σου να προσβάλλεις τους άλλους και ιδιαίτερα τους γονείς μας. Όταν γράφτηκες εδώ συμφώνησες σε κάποιους όρους, οτι θα σέβεσαι τα υπόλοιπα μέλη. Πολύ ανεχτήκαμε αυτή την χυδαία συμπεριφορά σου. Δεν υπάρχει περίπτωση να συνεχιστεί αυτό.




    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 4 1p55
    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 36
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 4 Empty Απ: Η άλλη πλευρά του νομίσματος...

    Δημοσίευση από Cassandra Black Παρ Ιαν 15, 2010 5:42 pm

    Δεν θα σχολιάσω τίποτα άλλο, αλλά ειδικά τους γονείς μου, δεν τους πιάνει κανείς στο στόμα του. Είναι δάσκαλοι και πολύ πιο σοβαροί από πολλούς 55άρηδες που ξέρω. Γι΄αυτό μόκο. Μη μιλάς για πράγματα που δεν ξέρεις.
    Σπόιλερ:



    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 4 Y2uq2a4e

    We seed the stars:
    Hecate
    Hecate
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 11334
    Ηλικία : 32
    Location : Outer Space
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 4 Empty Απ: Η άλλη πλευρά του νομίσματος...

    Δημοσίευση από Hecate Παρ Ιαν 15, 2010 5:47 pm

    Δεν μας παρατας και μας και τους γονεις μας, ψευτοπροφητη? Αυτα που εκανες εσυ στις Ουκρανεζες και αυτα που κανει η γυναικα σου σε σενα δεν θα λες οτι τα καναν αλλοι...

    Σπόιλερ:



    .
    Θέλεις μπουντρούμια; Πάμε.
    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 4 Ws1999D
    Nathaniel
    Nathaniel
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 7252
    Ηλικία : 36
    Location : ---------------------
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: The mirror will always gaze right back at you no matter the darkness of your room.

    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 4 Empty Απ: Η άλλη πλευρά του νομίσματος...

    Δημοσίευση από Nathaniel Παρ Ιαν 15, 2010 6:08 pm

    Silver...
    Η μόνη μου απορία είναι εξής:
    Φταίει ο πατέρας σου που δεν τραβήχτηκε ή η μάνα σου που δεν σε απέρριψε;

    Οσο για τα υπόλοιπα...

    Μη συγκρίνεις τους γονείς μας με τους δικούς σου.
    Καταλαβαίνω ότι είναι σκληρό στα 65 σου να μαθαίνει ότι είσαι παιδί του γείτονα, αλλά τι φταίει η καημένη η μάνα σου που ο πατέρας σου είχε μία τάση να απολαμβάνει τις γλυκές χάρες των ουκρανέζων;

    Α ναι. Πάρε κι ένα τηλέφωνο εδώ: 210 8840712
    Οι ψυχολόγοι μας έχουν προμηθευτεί βάλιουμ για την ψυχική τους ασφάλεια. Δεν θα κινδυνεύουν από εσένα, είμαι σίγουρος.




    "We don't read and write poetry because it's cute.
    We read and write poetry because we are members of the human race.

    And the human race is filled with passion. And medicine, law, business, engineering, these are noble pursuits and necessary to sustain life. But poetry, beauty, romance, love, these are what we stay alive for.

    To quote from Whitman, 'O me! O life!... of the questions of these recurring; of the endless trains of the faithless... of cities filled with the foolish; what good amid these, O me, O life?'
    Answer. That you are here - that life exists, and identity; that the powerful play goes on and you may contribute a verse.
    That the powerful play *goes on* and you may contribute a verse.

    What will your verse be?"
    Dead Poets' Society
    Merlin the Great
    Merlin the Great
    Administrator
    Adviser to Minister
    Administrator Adviser to Minister


    Αριθμός μηνυμάτων : 35471
    Ηλικία : 864
    Location : Elven Kingdom
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/03/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Οι στιγμές για να γίνουν αναμνήσεις χρειάζονται αγάπη. Το HarryWorld είναι αγάπη

    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 4 Empty Απ: Η άλλη πλευρά του νομίσματος...

    Δημοσίευση από Merlin the Great Παρ Ιαν 15, 2010 6:20 pm

    ΤΩΡΑ ΤΑ ΕΙΔΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΑΣ.....!!!!!


    ΚΟΙΤΑΞΕ ΚΑΛΑ ΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ!!!!!!!!!

    ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΠΕΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΕ

    ΙΣΟΒΙΟ BAN AΠΟ ΕΔΩ..


    ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΕΙΣ ΕΔΩ

    ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΔΡΑΜΑ

    ΜΕ ΤΟ ΠΑΤΕΡΑ ΤΗΝ ΟΥΚΡΑΝΕΖΑ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΕΙΤΟΝΑ

    ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ...

    FRANKLY MY DEAR WE DON'T GIVE A DAMN

    SO....

    Σπόιλερ:



    Mε αγάπη

    HarryWorld Forum!:hug:


    ΥΓ:Σοφία χρυσή μου όντως το άβαταρ και η υπογραφή τα σπάνε! I love you






    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 4 Image10


    Waldorf

    House of Westeros:
    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 4 Empty Απ: Η άλλη πλευρά του νομίσματος...

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Παρ Ιαν 15, 2010 8:39 pm

    Πφ πάντα τα χάνω τα καλύτερα.


    Αφήστε τον τρελό στην τρέλα του. Αν ο Θεός είναι δίκαιος θα ξέρει τι πρέπει να κάνει μαζί του. Αν ο ίδιος ήταν σοφός θα ήξερε πως εκθέτει τον εαυτό του, καθώς όπως ξέρουμε "το μήλο κάτω απ' τη μηλιά θα πέσει".
    Δεν έχει νόημα να σου απαντήσω, αφενός γιατί έχεις δικαίως μπαναριστεί και αφετέρου γιατί εγώ δεν θέλω να παίξω με την πίστη σου, όπως εσύ θέλεις να κάνεις σε εμάς, μόνο και μόνο για να ικανοποιήσεις τις αμφιβολίες σου.
    Ξέρω όμως ότι θα διαβάζεις αυτές τις σελίδες.
    Δεν θα σου πω πως άνθρωποι σαν εσένα σκοτώνουν καθημερινά το Χριστό, αυτό θα έπρεπε να το ξέρεις. Ο τυφλός σου νους τώρα δεν σου επιτρέπει να το πιστέψεις, ίσως κάποτε καταλάβεις. Ωστόσο καλό θα ήταν να μάθεις να φέρεσαι σε ανθρώπους, γιατί πραγματικά απορώ για το πως έχεις επιβιώσει τόσα χρόνια σε μία κοινωνία.
    Ουαί υμίν Γραμματείς και Φαρισαίοι ΥΠΟΚΡΙΤΑΙ. Αν αυτό σου λέει κάτι, σώσε την αξιοπρέπειά σου. Καταλαβαίνω, είναι δύσκολο να αποδεχτείς πως το περισσότερο μέρος της ζωής σου το ξόδεψες στην τυπολατρία, όμως μην ξεχνάς το παράδειγμα του Αποστόλου Παύλου. Αυτός βρήκε την δύναμη να αλλάξει εντελώς πορεία, 180 μοίρες. Εσύ;
    Α, ήθελα να το προσπεράσω γιατί πρόκειται για πολιτικό κυρίως θέμα, αλλά δεν μπορώ. Νιώθω πως αφήνω ατελές το ποστ μου.
    Και μόνο που διανοείσαι πως όποιος διαφωνεί είναι αναρχικός, και πως οι μετανάστες περιμένουν να (να..; δεν κατάλαβα τι εννοείς, καθώς ούτε εσύ ξέρεις κάτι εκτός από το να τους κατηγορείς), αυτό σε κάνει τον μεγαλύτερο εχθρό του Χριστού.
    Αγάπα τον εχθρό σου είπε ο Χριστός. Αυτοί δεν είναι καν εχθροι.
    Όλοι παιδιά του Θεού είμαστε...
    Όλα τα έθνη...
    Όχι μόνο οι Έλληνες. Όχι μόνο οι Ορθόδοξοι. Και φυσικά όχι μονο εσύ.


    Σοφία, εμένα και πάλι δεν μ' αρέσουν. Το άβαταρ τρώγεται, αλλά η υπογραφή πολύ μακρουλή.




    Statler
    Madame Maxime
    Madame Maxime
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 55431
    Ηλικία : 30
    Location : Deep in my soul..
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/05/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Somebody mixed my medicine. :S

    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 4 Empty Απ: Η άλλη πλευρά του νομίσματος...

    Δημοσίευση από Madame Maxime Παρ Ιαν 15, 2010 8:49 pm

    silver έγραψε:
    Merlin The Great έγραψε:
    Και το αιμα των νέων βράζει...



    Το αίμα των νέων δεν βράζει μόνο, αλλά και χύνεται
    συνεχώς από τις εκτρώσεις.....

    Δεν είμαι Κληρικός να σας χαϊδέψω με απαλή κατήχηση.

    Είμαι εδώ να σας πω την αλήθεια χωρίς περιστροφές.

    Η αλήθεια πονάει.

    Τα περισσότερα από εσάς είστε τέκνα διεφθαρμένων γονιών.

    Ο πατέρας σας γ.... τις Ουκρανέζες και ό,τι άλλο μπορέσει,
    και η μάνα σας γ... με τον γείτονα του διπλανού διαμερίσματος,
    μετά την έκτρωση της περασμένης εβδομάδας.



    Τους γονεις ρε μην τους πιανεις στο στομα σου γιατι δεν εχεις ΚΑΝ το δικαιωμα να το κανεις αυτο. Ακους εκει...





    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 4 2w13
    C. Addicts for the win.
    Leonie Vernier
    Leonie Vernier
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 70128
    Ηλικία : 29
    Location : Rennes les Bains, Domaine de la Cade.
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I have to fest it up!

    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 4 Empty Απ: Η άλλη πλευρά του νομίσματος...

    Δημοσίευση από Leonie Vernier Παρ Ιαν 15, 2010 8:52 pm

    silver έγραψε:Ο πατέρας σας γ.... τις Ουκρανέζες και ό,τι άλλο μπορέσει,
    και η μάνα σας γ... με τον γείτονα του διπλανού διαμερίσματος,
    μετά την έκτρωση της περασμένης εβδομάδας.
    Ποιος σου έδωσε το δικαίωμα να μιλάς για τους γονείς μας; Άντε στον ψυχίατρο σου.

    Μιας κι είπες για τις εκτρώσεις, στην περίπτωσή σου, είμαι υπέρ.







    A psychopath,

    by definition,

    is incapable of remorse.
    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 4 Empty Απ: Η άλλη πλευρά του νομίσματος...

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Παρ Ιαν 15, 2010 8:53 pm

    Α ναι, καλά που μου το θύμησες Λίζα.
    Αυτό που με έκανε να γελάσω είναι που ο φίλτατος δεν έχει πρόβλημα να προσβάλει, αλλά έχει μεγάλο πρόβλημα να πει τη λέξη.
    Ά ρε υποκριτές.




    Statler
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 31
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 4 Empty Απ: Η άλλη πλευρά του νομίσματος...

    Δημοσίευση από FLEUR258 Παρ Ιαν 15, 2010 9:29 pm

    Dan_Liza έγραψε:
    silver έγραψε:
    Merlin The Great έγραψε:
    Και το αιμα των νέων βράζει...



    Το αίμα των νέων δεν βράζει μόνο, αλλά και χύνεται
    συνεχώς από τις εκτρώσεις.....

    Δεν είμαι Κληρικός να σας χαϊδέψω με απαλή κατήχηση.

    Είμαι εδώ να σας πω την αλήθεια χωρίς περιστροφές.

    Η αλήθεια πονάει.

    Τα περισσότερα από εσάς είστε τέκνα διεφθαρμένων γονιών.

    Ο πατέρας σας γ.... τις Ουκρανέζες και ό,τι άλλο μπορέσει,
    και η μάνα σας γ... με τον γείτονα του διπλανού διαμερίσματος,
    μετά την έκτρωση της περασμένης εβδομάδας.



    Τους γονεις ρε μην τους πιανεις στο στομα σου γιατι δεν εχεις ΚΑΝ το δικαιωμα να το κανεις αυτο. Ακους εκει...


    Θα συμφωνησω!Και που ξερεις εσυ τι ειναι οι γονεις μας?Μην τους βαζεις ολους σε ενα τσουβαλι!Που τολμησες να τους πιασεις και στο στομα σου.,...αντε πια.

    Ακους εκει ειμαστε σατανιστες....δεν εχουμε δηλαδη το δικαιωμα να ονειρευτουμε εναν μαγικο κοσμο,που στο κατω κατω το μονο που θελει να περασει η συγγραφεας ειναι αγαπης για τους υπολοιπους?
    Αντε......... :@:

    Μερλιν Θεος obey πολυ μου αρεσε το φιναλε σου Cool


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την FLEUR258 στις Παρ Ιαν 15, 2010 9:32 pm, 1 φορά



    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 4 Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    RemousLoupin
    RemousLoupin
    Μαγικός Προσωπογράφος
    Μαγικός Προσωπογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 7909
    Ηλικία : 31
    Location : Εκεί που δεν πιάνουν οι κατάρες και δεν πιάνουν οι ευχές.
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/12/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Αν δεν καούμε όλοι μας, πως θα ρίξουμε φως στα σκοτάδια;

    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 4 Empty Απ: Η άλλη πλευρά του νομίσματος...

    Δημοσίευση από RemousLoupin Παρ Ιαν 15, 2010 9:29 pm

    Αυτά τα τελευταία λόγια του Σίλβερ σ'αυτό το φόρουμ, κι εύχομαι σε κάθε φόρουμ και κάθε μέρος όπου νέοι άνθρωποι συναθροίζονται για να ανταλλάξουν απόψεις και να περάσουν καλά, αποδεικνύει το εσωτερικό χάος αυτού του ανθρώπου. Ανάθεμα αν ξέρει κι ο ίδιος σε τι πιστεύει και τι είναι αυτό που αντιπροσωπεύει τελικά, ένας προφήτης καλής θέλησης που θέλει να σώσει τους συναθρώπους τους ή ένας τσαρλατάνος που επιδιώκει να οδηγήσει παιδιά στην σύγχηση και τον πανικό...
    Ναι είμαστε νέοι, δεν είμαστε πάντα σοφοί και συνετοί, δεν είμαστε όμως ούτε βλάκες. Ξέρουμε να ορίζουμε τους εαυτούς μας και να κατευθύνουμε τις σκέψεις μας. Να κοιτάμε τον κόσμο στα μάτια και να ξεχωρίζουμε το καλο από το κακό. Κι εσύ σίγουρα δεν ανήκεις στην πρώτη κατηγορία, με καμία έννοια...

    Σαν φιλικό αποχαιρετισμό, σου εύχομαι τα υπόλοιπα 10, 20 γιατί όχι και 30, 40 χρόνια ζωής που σου απομένουν να τα ζήσεις ανθρώπινα κι αξιοπρεπέστατα.





    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 4 Rick-morty-mourn


    Wubalubadubdub!:
    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33267
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 4 Empty Απ: Η άλλη πλευρά του νομίσματος...

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Σαβ Ιαν 16, 2010 12:15 am

    Τι χάνω την τύχη μου μεσοβδόμαδα βρήκε ο τύπος να μας την πει.
    ΤΟ λοιπον:
    Σε λυπάμαι. Πραγματικά. Μα περισσότερο σε λυπάμαι αν πέσεις στα χέρια μου.
    Γουστάρεις φάση; Ναι, ρε, ακούω γκόθικ και φοράω πεντάλφα.
    Αν όμως μου ξαναβρίσεις γονείς και με πεις (ως μέλος του συνόλου) παιδί του σατανά έχει να γίνει της π******ς το μαγκάλι. Χωρίς πλάκα.
    Α, και κάτι άλλο. Χαίρομαι που έφαγες μπαν. Αν ήμουν σε θέση διαχείρησης θα φρόντιζα να πήγαινες μέσα για προσυλιτισμο, διότι που ξες πως δεν έχουμε και αλλόθρησκους; (εκτός από την βλακώδη αντίληψη σου πως όλοι είμεθα σατανιστες)
    Όχι σε φόρουμ δε θα εμπαινες, ούτε γυναίκα δεν θα εβλεπες ξανα. Τοιχο τοιχο θα πηγαινες στον φυλακη.
    Α, και σου εύχομαι από καρδίας καλό κατευόδιο. Χωρίς πλάκα.
    Φιλάκια ρουφηχτά, ρουφηχτά φιλάκια.
    Και από όλους εμάς, φιλάκια στα δόντια. Very Happy

    Σπόιλερ:







    Oh, the skies, tumbling from your eyes
    So sublime, a chase to end all time
    Seasons call and fall, from grace and uniform
    Anatomical, metaphysical

    Oh, the dye, a blood red setting sun
    Rushing through my veins, burning up my skin
    I will survive, live and thrive
    Win this deadly game

    Love crime
    I will survive, live and thrive
    I will survive
    I will...

    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 4 Empty Απ: Η άλλη πλευρά του νομίσματος...

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Σαβ Ιαν 16, 2010 10:10 am

    Σύντομο και λυτό.

    Ε, να το δέσουμε τότε Cool

    Απλά μην τον προσβάλλεις, γιατί έτσι δεν διαφέρεις από αυτόν :P




    Statler

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ Οκτ 04, 2024 2:12 am