.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+19
Bellatrix Lestrange
Gellert
SiMoS
Nathaniel
Rea
Hecate
just reaper
Fleur Delacour
Minerva McGonagall
Cassandra Black
Helga Hufflepuff
RemousLoupin
The Voice of Eternity
E-vampire
Leonie Vernier
Tom Marvolo Riddle
Mr. Filch
Merlin the Great
silver
23 απαντήσεις

    Η άλλη πλευρά του νομίσματος...

    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33267
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 5 Empty Απ: Η άλλη πλευρά του νομίσματος...

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Σαβ Ιαν 16, 2010 12:11 pm

    Tom Marvolo Riddle έγραψε:
    Σύντομο και λυτό.

    Ε, να το δέσουμε τότε Cool

    Απλά μην τον προσβάλλεις, γιατί έτσι δεν διαφέρεις από αυτόν :P

    Τσκ. Cool
    Καλά.
    Cool







    Oh, the skies, tumbling from your eyes
    So sublime, a chase to end all time
    Seasons call and fall, from grace and uniform
    Anatomical, metaphysical

    Oh, the dye, a blood red setting sun
    Rushing through my veins, burning up my skin
    I will survive, live and thrive
    Win this deadly game

    Love crime
    I will survive, live and thrive
    I will survive
    I will...

    Curse
    Curse
    Τάγμα του Φοίνικα
    Τάγμα του Φοίνικα


    Αριθμός μηνυμάτων : 824
    Ηλικία : 1013
    Location : Στη Χωρα μου...Χωρις κανονες...
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/10/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 5 Empty Απ: Η άλλη πλευρά του νομίσματος...

    Δημοσίευση από Curse Σαβ Ιαν 16, 2010 1:24 pm

    Αποφασισα να μεινω μακρια απο τη συζητηση αυτον τον καιρο....αποφασισα να μην πληγωσω κανενα ( Silver ) με την κυνικη συμπεριφορα μου...που πολλοι εδω μεσα ξερουν οτι εχω σε καποια θεματα... αποφασισα εγω σαν Curse (καταρα δηλαδη) να μην πω βαρια λογια που θα κλονησουν τα πιστευω καποιων....αλλα παιδια...παρακολουθουσα την συζητηση και ενα εχω να πω....ΝΤΡΟΠΗ....ευτυχως ειμαι συναισθηματικα κλειστος ( εκτος εαν ξερουν να κερδιζουν την εμπιστοσυνη μου) και ευτυχως που ξερω να μαχομαι τετοια γελοια υποκειμενα σαν τον εν λογω κυριο....Σιλβερ.... πως τολμα να αποκηρησει ενα βιβλιο σαν το ΧΠ το οποιο σε μερικα θεματα δειχνει ποσο κοντα και αγαπημενα πρεπει να ειμαστε ενω...διαβαζωντας την Βιβλο ( την εχω διαβασει 3 φορες) μου ερχοταν να κλαψω για το τι πιστευουν οι ανθρωποι...ειχα αμφιβολιες για την πιστη μου απο τοτε που ημουν 6 δημοτικου....τοτε αρχισαν ολα...με ενα μεγαλο γιατι...γιατι να μην δουμε το θεμα πιστεως απο την πλευρα αλλων θρησκειων....Γιατι...αυτο το γιατι μου κοστισε μια βολτα στο γραφειο του διευθυντη και μια μεγαλη συζητηση με τη μητερα μου...που μου ειπε....[μακαρι να ειχες απαντηση σε αυτο το γιατι...αλλα σιγουρα μην περιμενεις να την παρεις απο την εκκλησια....γιατι εαν υπαρχει ενα πραγμα που κανει καλα η εκκλησια ειναι το ψεμα και ο θανατος , τα οποια κουκουλωνουν.....](Σημειωνετε οτι ολοι εκτος απο εμενα και τον αδερφο μου στην οικογενεια ειναι Ορθοδοξοι χριστιανοι...+οτι δεν ειχα δηλωσει δημοσια πανω σε σηζητηση τις αποψεις μου μεχρι να παω 3 Γυμνασιου....Μαλλον φοβομουν τις αντιδρασεις...ή ντρεπομουν....αλλα ανακαλυψα οτι αυτα που πιστευεις ειναι καταδικα σου και δεν μπορει κανεις να σου πει αν ειναι λαθος ή οχι...) Ναι ο Χριστος μπορει να ηταν ο καλυτερος ανθρωπος στη γη...ο καλυτερος που υπηρχε και θα υπαρξει αλλα για μενα η εκκλησια εχει ξεφυγει απο αυτα που ελεγε Εκεινος....ΑΓΑΠΗ..... που την βλεπετε την αγαπη οταν πολεμαν ενα παιδικο βιβλιο...ενα βιβλιο που σε εισαγει για λιγες ωρες, δυστυχως,... σε εναν κοσμο με μαγεια...μακρινο απο την αθλιοτητα της καθημερινης ζωης....Ανοιγουμε ειδησης και ακουμε θανατος, κλιματικη αλλαγη, πλουτισαν πιο πολυ οι πλουσιοι, πολεμος, φανατισμος, βιασμοι...
    Γιατι λοιπον η εκκλησια ειναι τοσο αντιθετη ( το εχει συζητησει, δηλωσει, και αποκηρυξει δημοσιως το θεμα) στον ΧΠ ενα παιδικο βιβλιο...και δεν αντιτιθετε δημοσια σε αισχροκερδιες, βιασμους, θανατους κ.λ.π....???πειτε μου γιατι? τοσο μεγαλο προβλημα ειναι το παιδικο βιβλιο και θελουν να το διωρθωσουν...και δεν θελουν να διορθωσουν ολα τα αλλα???
    Καλος ο Χριστος αλλα ΧΑΛΙΑ οι Χριστιανοι του.... οπως ειπε και ο Φρηντριχ Νιτσε :
    ''Η λέξη χριστιανισμός περιέχει κάποια παρανόηση, γιατί ουσιαστικά υπήρξε μόνο ένας χριστιανός, αλλά κι εκείνος πέθανε πάνω στο σταυρό. ''
    Σκεφτειτε αυτα την επομενη φορα που θα καταδικασετε ενα απλα υπεροχο βιβλιο...
    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33267
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 5 Empty Απ: Η άλλη πλευρά του νομίσματος...

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Σαβ Ιαν 16, 2010 4:36 pm

    Προτείνω να κλειδωθεί το τόπικ. Happy







    Oh, the skies, tumbling from your eyes
    So sublime, a chase to end all time
    Seasons call and fall, from grace and uniform
    Anatomical, metaphysical

    Oh, the dye, a blood red setting sun
    Rushing through my veins, burning up my skin
    I will survive, live and thrive
    Win this deadly game

    Love crime
    I will survive, live and thrive
    I will survive
    I will...

    Nathaniel
    Nathaniel
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 7252
    Ηλικία : 35
    Location : ---------------------
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: The mirror will always gaze right back at you no matter the darkness of your room.

    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 5 Empty Απ: Η άλλη πλευρά του νομίσματος...

    Δημοσίευση από Nathaniel Σαβ Ιαν 16, 2010 5:24 pm

    To τοπικ είναι καλό. Αρκεί να το χρησιμοποιήσουμε ως τόπικ κι όχι ως τάφο...




    "We don't read and write poetry because it's cute.
    We read and write poetry because we are members of the human race.

    And the human race is filled with passion. And medicine, law, business, engineering, these are noble pursuits and necessary to sustain life. But poetry, beauty, romance, love, these are what we stay alive for.

    To quote from Whitman, 'O me! O life!... of the questions of these recurring; of the endless trains of the faithless... of cities filled with the foolish; what good amid these, O me, O life?'
    Answer. That you are here - that life exists, and identity; that the powerful play goes on and you may contribute a verse.
    That the powerful play *goes on* and you may contribute a verse.

    What will your verse be?"
    Dead Poets' Society
    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33267
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 5 Empty Απ: Η άλλη πλευρά του νομίσματος...

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Σαβ Ιαν 16, 2010 8:40 pm

    Πες το και έτσι. Happy







    Oh, the skies, tumbling from your eyes
    So sublime, a chase to end all time
    Seasons call and fall, from grace and uniform
    Anatomical, metaphysical

    Oh, the dye, a blood red setting sun
    Rushing through my veins, burning up my skin
    I will survive, live and thrive
    Win this deadly game

    Love crime
    I will survive, live and thrive
    I will survive
    I will...

    Merlin the Great
    Merlin the Great
    Administrator
    Adviser to Minister
    Administrator Adviser to Minister


    Αριθμός μηνυμάτων : 35470
    Ηλικία : 864
    Location : Elven Kingdom
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/03/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Οι στιγμές για να γίνουν αναμνήσεις χρειάζονται αγάπη. Το HarryWorld είναι αγάπη

    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 5 Empty Απ: Η άλλη πλευρά του νομίσματος...

    Δημοσίευση από Merlin the Great Δευ Ιαν 18, 2010 1:43 pm

    Enough με τον σατανισμένο.

    Προσβάλλει και την αισθητική μας.

    🔒






    Η άλλη πλευρά του νομίσματος... - Σελίδα 5 Image10


    Waldorf

    House of Westeros:

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Κυρ Ιουλ 07, 2024 2:14 pm