.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+57
Roxanne Derwent
Leanan Sidhe
Alviva Black
Lisette de Lapin
Romilda Vane
princessmaggie
Μia Melanie Hawkins
Catherine Tonks
Laura Mandley
Vindictus Viridian
Cassiopeia Black
Morgan le Fay
Rea
Beatrice Baudelaire
Angelika-Lavender Black
Arcturus Regulus Black
Mirabelle Salvatore
Eleanna Lovegood
Jace Wayland
Hermione Black
SiMoS
Isabelle Lightwood
Fleur Delacour
Tania_Re
Artemisia Lufkin
Alicia Spinnet
Gellert
Andromeda Black
Neville Longbottom
Cassandra Black
Tom Marvolo Riddle
Hecate
Sylvie Lovegood
elliza
Madame Maxime
Berenice
Natalie Black
Perenelle Flamel
Bella Black
Harry James Potter
Maria Lovegood
Phineas Nigellus Black
Mysterious Wizard
Imperio
Lily Luna Potter
Leonie Vernier
anthian9
Laverne de Montmorency
Sorazal the Erised
FoNikos21
Amycus
FLEUR258
Merlin the Great
Amelia Blackfoot
Minerva McGonagall
Roxy Black
Eloise Prewett
61 απαντήσεις

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Πεμ Ιουν 07, 2012 7:09 pm

    SiMoS έγραψε:
    όβελ έγραψε:
    SiMoS έγραψε:Και κάπου εδώ αρχίζει η ζωή. Η ΔΙΚΗ μου ζωή! :P


    Άργησες 18 χρόνια αλλά εντάξει, ποτέ δεν είναι αργά!

    Προφανώς δεν πιάνεις το νόημα. unsure

    "Προφανώς, χαχαχαχα σχεδόν σε πήρα στα σοβαρά!




    Statler
    SiMoS
    SiMoS
    Μάντης
    Μάντης


    Αριθμός μηνυμάτων : 18162
    Ηλικία : 30
    Location : Εκεί που όλα ειν' ωραία...
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: I thought that I heard you laughing, I thought that I heard you sing...

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από SiMoS Πεμ Ιουν 07, 2012 7:30 pm

    όβελ έγραψε:
    SiMoS έγραψε:
    όβελ έγραψε:


    Άργησες 18 χρόνια αλλά εντάξει, ποτέ δεν είναι αργά!

    Προφανώς δεν πιάνεις το νόημα. unsure

    "Προφανώς, χαχαχαχα σχεδόν σε πήρα στα σοβαρά!
    Τις ειρωνείες σου, Λευτέρη, εκεί που σε παίρνει. Happy
    Δε θα το συνεχίσω.




    The Composer
    C.Addicts United
    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Πεμ Ιουν 07, 2012 10:09 pm

    SiMoS έγραψε:
    όβελ έγραψε:
    SiMoS έγραψε:Προφανώς δεν πιάνεις το νόημα. unsure

    "Προφανώς, χαχαχαχα σχεδόν σε πήρα στα σοβαρά!
    Τις ειρωνείες σου, Λευτέρη, εκεί που σε παίρνει. Happy
    Δε θα το συνεχίσω.

    Μα εκεί απευθύνονται unsure




    Statler
    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33267
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Σαβ Ιουν 09, 2012 2:21 am

    Amelia Blackfoot έγραψε:Βαρέθηκα να παίζω τα ίδια παιχνίδια συνέχεια και συνέχεια. Βαρέθηκα να βρίσκομαι στην ίδια κατάσταση πάλι. Βαρέθηκα να σκέφτομαι τα ίδια και τα ίδια και, αν και ξέρω ότι με κουράζει το όλο σκηνικό, να μην μπορώ να ξεφύγω. Βαρέθηκα να μιλάω για το ίδιο πράγμα χωρίς να βρίσκω λύση στο πρόβλημα. Βαρέθηκα να περιμένω για κάτι που δεν θα έρθει ποτέ. Βαρέθηκα να ελπίζω. Βαρέθηκα να κάνω τα ίδια βήματα που δεν με οδηγούν πουθενά. Βαρέθηκα. Αλλά δεν μπορώ να το τελειώσω, όχι ακόμα.

    Αυτό ακριβώς που ήθελα να γράψω.
    Βαρέθηκα να σκέφτομαι τα ίδια πράγματα, τα ίδια προβλήματα, τα ίδια 3-4 συγκεκριμένα άτομα και 3-4 συγκεκριμένα θέματα που δεν αξίζει να ασχοληθείς κι όμως ασχολείσαι.

    But I don't wanna live that way, reading into every word you say.

    Φτάνει πια. Και μετά παρουσιάζετε εμένα ως κομπλεξική και μυγιάγγιχτη. Χίλιες φορές να το παραδεχτώ, παρά να το παίζω άνετος και στα τέτοια μου για τους πάντες και τα πάντα ενώ ένα καλό σχόλιο δεν έχω βγάλει από το στόμα μου για τους ίδιους μου τους φίλους.







    Oh, the skies, tumbling from your eyes
    So sublime, a chase to end all time
    Seasons call and fall, from grace and uniform
    Anatomical, metaphysical

    Oh, the dye, a blood red setting sun
    Rushing through my veins, burning up my skin
    I will survive, live and thrive
    Win this deadly game

    Love crime
    I will survive, live and thrive
    I will survive
    I will...

    Hermione Black
    Hermione Black
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 11974
    Ηλικία : 26
    Location : στο άγνωστο με βάρκα την ελπήδα :P
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Αν ελπίζεις σε κάτι, κανείς δεν μπορεί να σου διώξει την ελπίδα

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Hermione Black Κυρ Ιουν 10, 2012 5:28 pm

    Γιατί είναι τόσο εύκολο να τα κάνουμε σκατ@ και τόσο δύσκολο μετά να τα φτιάξουμε/? Έχω κουραστεί να αναρωτιέμαι τι πρέπει να κάνω και μετά να βρήσκω μια λύση που τη βρήσκω καλή και τελικά αφού την εφαρμώσω να συνιδητοποιώ ότι δεν μπορούσα να τα κάνω χειρότερα! Τα νεύρα μουυυ!



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 16 Kaiksis_OLD_SCORE124
    Angelika-Lavender Black
    Angelika-Lavender Black
    Μάντης
    Μάντης


    Αριθμός μηνυμάτων : 7303
    Ηλικία : 27
    Location : Death City ( Stein's laboratory)
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: There are three kinds of intelligence: one kind understands things for itself, the other appreciates what others can understand, the third understands neither for itself nor through others. This first kind is excellent, the second good, and the third kind useless.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Angelika-Lavender Black Κυρ Ιουν 10, 2012 5:37 pm

    η ζωη ειναι χαλια........ erimi (τουλαχιστον η δικη μου)....ζω σε μια κοινωνια που δεν εχει να μου προσφερει τιποτις(και δεν ειμαι η μονη για να πουμε και του στραβου το δικιο)....ή μαλλον το μονο που μου προσφερει ειναι φοβο, ανησυχια, ενοχες.....

    θελω να φυγω.... erimi για καπου μακρια....ισως σε αλλο γαλαξια,.....μεσα σε αλλο σωμα.... Sad μακρια απο ολους και απ'ολα....για να σταματησουν να με κυνηγανε οι ερυνυες unsure scared



    Fairytales are more than truth
    not because they tell us
    that dragons exist...
    but because they tell us
    that dragons can be beaten.


    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 16 24fb8t0
    *οσομ*:
    anthian9
    anthian9
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 20262
    Ηλικία : 28
    Location : Thessaloniki
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από anthian9 Κυρ Ιουν 10, 2012 9:32 pm

    You think you know it? That terrible little feeling that one of your parents is going to kill the other, or worse, kill themselves? You think you know it. You think you understand it. But you don't. You think you can find the right words to comfort thy child. But you don't. There are no such words.

    Have you ever felt it? That everything's literally falling apart?
    The first moment, your mother's here and she's smiling at you and the next, she's gone. You talk to her and she doesn't respond, she doesn't even realize you're there, beside her, anymore. -What's wrong, mom? -I'm fine
    No you're not. I heard you, talking to your sister through your tears, saying you're gonna kill yourself soon and you warned her-as always- not to be surprised about that. I don't know what kind of answer you got, if you got any, but dammit, you said you would never give up! I admire you! You could never just fucking give up--give up life! You're a fighter, fighters never really give up.
    But here we are, one step closer to your wilful death, and still, you do nothing. -What's your favorite singer? -I have none
    I 've always known who it is, it was a test. And you failed.

    No reactions at all. Denial, denial, denial. No expression of feelings. Speaking only of how you want to suicide and give up. For God's sake, you are completely lost. And father's not helping. He's only good at saying how useless you are and swearingswearingswearing on us all, all day long. Well, fuck you father.
    My mother's nearly depressed and you do nothing. I hug her and she's a piece of ice. I tell her she's beautiful and she's doesn't even hear it. And there comes you, the one who married her, the one who's supposed to love her 'til the end of her days and you do nothing! YOU SIMPLY WATCH AS SHE FALLS!
    Screw you father, screw you very much. You don't love her anymore. I also think you don't have the right to love anyone anymore. You don't deserve it anymore.
    I'm gonna save her, all alone.



    ♩ - ♫


    Warriors don't show their heart
    until the axe reveals it.
    Jace Wayland
    Jace Wayland
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 11954
    Ηλικία : 27
    Location : City Of Glass
    Ημερομηνία εγγραφής : 28/03/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Friends share secrets. That's what keeps us close.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Jace Wayland Κυρ Ιουν 10, 2012 9:58 pm

    Σε μισω κριση.ΣΕ ΜΙΣΩ!





    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 16 Jace-sig

    Berenice
    Berenice
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 18387
    Ηλικία : 29
    Location : Αsteroid B612
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: well behaved women rarely make history

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Berenice Δευ Ιουν 11, 2012 12:23 am

    Θέλουμε τα ίδια πράγματα,απλώς χανόμαστε στη μετάφραση.



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 16 Tumblr_mffsii6lvX1qcpsedo8_r3_250    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 16 Tumblr_mffsii6lvX1qcpsedo7_r3_250 

    “You know, Evans, sooner or later youʼre going to have to make up your mind, whether you like me or hate me.”
    “Believe me, Iʼve made up my mind.”
    (x)
    Minerva McGonagall
    Minerva McGonagall
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 22848
    Ηλικία : 29
    Location : Winterfell
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Και πες στο Χάρο, θα πάω εγώ όταν γουστάρω.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Minerva McGonagall Δευ Ιουν 11, 2012 2:26 am

    Τρελαίνομαι.
    Σοβαρά, τρελαίνομαι.
    Είσαι το τίποτα το ίδιο, και γι αυτό είσαι η μεγαλύτερη φιλοσοφική αναζήτηση που έχω κάνει ποτέ. Έτσι γκρίζα και τζην, αχτένιστη και άβαφη, κάθε πρωί να χαμογελάς αβίαστα και να μου λες καλημέρα. Έτσι θα σε θυμάμαι, και θα θυμάμαι κι εμένα να βράζω πλάι σου, να βράζω και να θέλω να σ αρπάξω απ τα μακριά σου μαλλιά μέχρι να σε δω να ουρλιάζεις. Να ουρλιάζεις, να νιώθεις κάτι έντονο κι ας είναι πόνος.
    ΜΙΛΑ ΜΟΥ! Μιλά μου και πες μου, πες μου για μια φορά. Μη μου πεις καλημέρα ξανά, η μέρα είναι σκατά, κι εσύ την κάνεις χειρότερη. Μίλα μου γαμώτο και μη μου πεις τι έφαγες χτες, μη μου πεις πόσο χαίρεσαι που με βλέπεις ούτε τι θα μπει στο διαγώνισμα ούτε πόσο αγαπάς όλον τον κόσμο.
    Θέλω να μου πεις. Πες μου πως μια μέρα ήθελες να κάνεις κάτι κακό, πολύ κακό, κάτι που ντρέπεσαι. Πες μου ότι ερωτεύτηκες έναν τύπο και το έκανες γκράφιτι στους τοίχους, πες μου ότι μια μέρα ξενύχτησες, ότι ήθελες να πιεις όλο το μπαρ, ότι ξερνούσες στην τουαλέτα και σε κουβάλησαν στα χέρια, πες μου ότι έκανες πράγματα που μετάνιωσες, πες μου για μια μέρα που την έκανες κοπάνα απ το διαγώνισμα, για μια μέρα που δεν έγραψες είκοσι.
    Μη μου λες ότι μ αγαπάς, πες μου ότι μ αντιπαθείς, ότι με σιχαίνεσαι. Εγώ σε σιχαίνομαι ξέρεις. Σε σιχαίνομαι με κάθε κύτταρο του κορμιού μου, σιχαίνομαι το κενό σου βλέμμα, σιχαίνομαι που κοιτιόμαστε και δεν έχεις τι να πεις, γιατί δεν έκανες τίποτα χτες, γιατί ποτέ δεν κάνεις τίποτα. Και κυρίως γιατί όταν παρεκτρέπομαι πάλι μ αγαπάς, πάλι γελάς καλοσυνάτα. Όχι δε σου κάνω πλάκα όταν σε βρίζω, και όταν λέω ότι ΒΑΡΙΕΜΑΙ εννοώ ότι με βασσανίζεις. Όχι, το μοναδικό βράδυ που βγήκες μαζί μου και δεν είχες διάβασμα ή ντάντεμα της αδελφής ή οτιδήποτε δε μέθυσα γιατί "έτσι είναι η Μαριλένα", μέθυσα για να μη σκέφτομαι ότι είσαι δίπλα μου και πίνεις πορτοκαλάδα και μου λες πότε θα έρθουν να σε πάρουν οι γονείς σου για να μη μείνεις έξω αργά. Μέθυσα γιατί ήταν τα γενέθλιά μου και δίπλα μου ήσουν εσύ και δεν είχα τους φίλους μου, και δεν είχα και φίλους γιατί είχα δίπλα μου εσένα που ντρεπόμουν να αφήσω, και να στείλω στον αγύριστο.
    Φέτος πέρασα καλά, ΚΑΛΑ. Φέτος δε σου πα ούτε καλημέρα, μου μουχλιάζεις τη ζωή, την κάνεις μίζερη. Μιλούσαμε, μιλούσαμε και μου είπες:
    -Συγγνώμη που σε γνώρισα.
    Κι έσκασα. Δεν είπα τίποτε, δεν ούρλιαξα σαν τις χαζές τις φίλες σου ότι λες βλακείες, κοίταξα κάτω για να μην κοιτάξω προκλητικά. Ήταν η πιο δίκαιη συγγνώμη που άκουσα ποτέ, αν και δε μου έδωσε και τίποτα πίσω. Και μετά σε ξανακοίταξα, και δεν ήσουν μία, ήσουν πέντε. Πέντε ζευγάρια από μάτια τόσο άδεια, τόσο μίζερα, τόσο καταθλιπτικά, πέντε άνθρωποι κλεισμένοι στη μιζέρια τους, αόρατοι, με μίσος για τον κόσμο, με μίσος για το έξω. Βάλτος ήσουν και με τράβηξες, να σου γεμίσω τα κενά σου, να σου δώσω λίγη ζωή. Να έχεις λίγη παράνοια να γελάς, να έχεις κάποιον να σου λέει πράγματα που δεν είναι σωστά για να το παίζεις καλή και ώριμη, κάποιον να του λες τι πρέπει.
    Να ουρλιάξεις θέλω, μια φορά.



    Mischief managed.
    Imperio
    Imperio
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 33327
    Ηλικία : 31
    Location : Greece
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'm the one I should love

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Imperio Δευ Ιουν 11, 2012 3:11 am

    ενας χρονος δουλειας τελειωσε μεσα σε μιαμιση ωρα. Και δεν μου ηταν αρκετη αυτη η μια παρασταση. Θα ηθελα να καναμε συνεχεις παραστασεις για καμια βδομαδα. Να βαρεθω να μπαινοβγαινω στην (ανωμαλη) σκηνη της Ε.Λ.Σ. Να ξερω με απολυτη σιγουρια ποτε βγαινει ποιος και σε ποσα δευτερα τελειωνει το ταδε χορευτικο.




    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 16 4thvideo5
    _
    _

    Sometimes I'm afraid of myself, thanks to my self-hatred
    And the depression that came to play again
    Min Yoongi is already dead (I killed him)
    It's been a long time since my everyday life became killing my passions and comparing myself with others


    Stuff:
    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33267
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Δευ Ιουν 11, 2012 11:20 pm

    Minerva McGonagall έγραψε:Τρελαίνομαι.
    Σοβαρά, τρελαίνομαι.
    Είσαι το τίποτα το ίδιο, και γι αυτό είσαι η μεγαλύτερη φιλοσοφική αναζήτηση που έχω κάνει ποτέ. Έτσι γκρίζα και τζην, αχτένιστη και άβαφη, κάθε πρωί να χαμογελάς αβίαστα και να μου λες καλημέρα. Έτσι θα σε θυμάμαι, και θα θυμάμαι κι εμένα να βράζω πλάι σου, να βράζω και να θέλω να σ αρπάξω απ τα μακριά σου μαλλιά μέχρι να σε δω να ουρλιάζεις. Να ουρλιάζεις, να νιώθεις κάτι έντονο κι ας είναι πόνος.
    ΜΙΛΑ ΜΟΥ! Μιλά μου και πες μου, πες μου για μια φορά. Μη μου πεις καλημέρα ξανά, η μέρα είναι σκατά, κι εσύ την κάνεις χειρότερη. Μίλα μου γαμώτο και μη μου πεις τι έφαγες χτες, μη μου πεις πόσο χαίρεσαι που με βλέπεις ούτε τι θα μπει στο διαγώνισμα ούτε πόσο αγαπάς όλον τον κόσμο.
    Θέλω να μου πεις. Πες μου πως μια μέρα ήθελες να κάνεις κάτι κακό, πολύ κακό, κάτι που ντρέπεσαι. Πες μου ότι ερωτεύτηκες έναν τύπο και το έκανες γκράφιτι στους τοίχους, πες μου ότι μια μέρα ξενύχτησες, ότι ήθελες να πιεις όλο το μπαρ, ότι ξερνούσες στην τουαλέτα και σε κουβάλησαν στα χέρια, πες μου ότι έκανες πράγματα που μετάνιωσες, πες μου για μια μέρα που την έκανες κοπάνα απ το διαγώνισμα, για μια μέρα που δεν έγραψες είκοσι.
    Μη μου λες ότι μ αγαπάς, πες μου ότι μ αντιπαθείς, ότι με σιχαίνεσαι. Εγώ σε σιχαίνομαι ξέρεις. Σε σιχαίνομαι με κάθε κύτταρο του κορμιού μου, σιχαίνομαι το κενό σου βλέμμα, σιχαίνομαι που κοιτιόμαστε και δεν έχεις τι να πεις, γιατί δεν έκανες τίποτα χτες, γιατί ποτέ δεν κάνεις τίποτα. Και κυρίως γιατί όταν παρεκτρέπομαι πάλι μ αγαπάς, πάλι γελάς καλοσυνάτα. Όχι δε σου κάνω πλάκα όταν σε βρίζω, και όταν λέω ότι ΒΑΡΙΕΜΑΙ εννοώ ότι με βασσανίζεις. Όχι, το μοναδικό βράδυ που βγήκες μαζί μου και δεν είχες διάβασμα ή ντάντεμα της αδελφής ή οτιδήποτε δε μέθυσα γιατί "έτσι είναι η Μαριλένα", μέθυσα για να μη σκέφτομαι ότι είσαι δίπλα μου και πίνεις πορτοκαλάδα και μου λες πότε θα έρθουν να σε πάρουν οι γονείς σου για να μη μείνεις έξω αργά. Μέθυσα γιατί ήταν τα γενέθλιά μου και δίπλα μου ήσουν εσύ και δεν είχα τους φίλους μου, και δεν είχα και φίλους γιατί είχα δίπλα μου εσένα που ντρεπόμουν να αφήσω, και να στείλω στον αγύριστο.
    Φέτος πέρασα καλά, ΚΑΛΑ. Φέτος δε σου πα ούτε καλημέρα, μου μουχλιάζεις τη ζωή, την κάνεις μίζερη. Μιλούσαμε, μιλούσαμε και μου είπες:
    -Συγγνώμη που σε γνώρισα.
    Κι έσκασα. Δεν είπα τίποτε, δεν ούρλιαξα σαν τις χαζές τις φίλες σου ότι λες βλακείες, κοίταξα κάτω για να μην κοιτάξω προκλητικά. Ήταν η πιο δίκαιη συγγνώμη που άκουσα ποτέ, αν και δε μου έδωσε και τίποτα πίσω. Και μετά σε ξανακοίταξα, και δεν ήσουν μία, ήσουν πέντε. Πέντε ζευγάρια από μάτια τόσο άδεια, τόσο μίζερα, τόσο καταθλιπτικά, πέντε άνθρωποι κλεισμένοι στη μιζέρια τους, αόρατοι, με μίσος για τον κόσμο, με μίσος για το έξω. Βάλτος ήσουν και με τράβηξες, να σου γεμίσω τα κενά σου, να σου δώσω λίγη ζωή. Να έχεις λίγη παράνοια να γελάς, να έχεις κάποιον να σου λέει πράγματα που δεν είναι σωστά για να το παίζεις καλή και ώριμη, κάποιον να του λες τι πρέπει.
    Να ουρλιάξεις θέλω, μια φορά.

    Μερικές φορές γράφω, γράφω, γράφω και ποτέ δεν μπορώ να πω αυτό^


    _______


    Και γω να ουρλιάξεις θέλω, μία φορά. Ναι πεις ναι ρε γ@μώτο, όλο μλκίες κάνω ναι, το παραδέχομαι, για ΜΙΑ ΦΟΡΑ. Παραδέξου πως έχεις πέντε πράγματα που σου την σπάνε πάνω σου, πως δεν είσαι ο κύριος Τέλειος, ή αυτός που ξέρει να αυτοσαρκάζει, ή αυτός που μονάχα η γνώμη του μετράει.

    Απλά επειδή ο άλλος είναι λάθος, δεν σε κάνει εσένα σωστό. Για μία φορά να το παραδεχτείς αυτό.


    Συνειδητοποιώ πως εγώ φταίω, που παρόλο που με έχεις αφήσει ανησυχητικά αδρανή και μουδιασμένη όσον αφορά την σχέση μας, εγώ εξακολουθώ να επιχειρώ το ακατόρθωτο: να σε κάνω να ωριμάσεις. Κακώς, αυτό δεν μπορώ να το καταφέρω ούτε γω ούτε κανείς.

    Well, I may lose a friend but you may earn something out of it.


    Γιατί να είμαι πάντα εγώ αυτή που να μαζεύει τα σπασμένα;



    Και αν πράγματι ένιωθες έτσι, θα είχες τα κότσια να το πεις. Ούτε ξέρεις τι σου γίνεται. Ψεύτη. Ψεύτης είσαι, και ψεύτης θα παραμείνεις. Και κακός ψεύτης.







    Oh, the skies, tumbling from your eyes
    So sublime, a chase to end all time
    Seasons call and fall, from grace and uniform
    Anatomical, metaphysical

    Oh, the dye, a blood red setting sun
    Rushing through my veins, burning up my skin
    I will survive, live and thrive
    Win this deadly game

    Love crime
    I will survive, live and thrive
    I will survive
    I will...

    Laura Mandley
    Laura Mandley
    Θεραπευτής/ρια
    Θεραπευτής/ρια


    Αριθμός μηνυμάτων : 4034
    Ηλικία : 32
    Location : Nargothrond
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Misunderstanding is geniuses curse, they call us evil but nothing is worse than passive submission to meaningless rules these are oppression and misery's tools.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Laura Mandley Τρι Ιουν 12, 2012 1:48 am

    Ξέρεις,δε σιχαίνομαι την βαλτωμένη ζωή μου.Σιχαίνομαι εσένα με την όλη ποζεριά και ψευτοαισιοδοξία σου που θεωρείς ότι το να ικανοποιείς τους άλλους και τα στερεότυπα αυτού της κοινωνίας συμπληρώνει τα υψηλά στάνταρ σου.Μπράβο σου, έχεις φοβερή αυτοαντίληψη και η αυτοκριτική είναι η ειδικότητα σου.Ξέρεις ποιο είναι η διαφορά μας;Ότι εγώ ζω μόνο για να ευχαριστώ τον εαυτό μου και δε δίνω δεκάρα αν οι άλλοι με θεωρούν φρικιό και μου φέρονται λες και πρόκειται να τους κολλήσω κάτι.Δε δίνω δεκάρα αν τους φαίνεται κάπως ο τρόπος που φέρομαι και ντύνομαι.Δε με νοιάζει αν με θεωρούν βαρετή ή σαχλή ή μίζερη.Εκεί στον φανταστικό δικό μου πλανήτη βυθίζομαι στις θάλασσες των δικών μου θέλω,των ιδανικών μου και της κρυφής μου αυτοικανοποίησης και έχω γραμμένο τον δικό σας τέλειο κόσμο.Μα πραγματικά τόσο στραβοί είστε;Δε βλέπεται πόσο πλαστό,άχρωμο και χωρίς ζωή είναι αυτό που ζείτε;Σα να είστε μαριονέτες ένα πράγμα και μισείτε αυτούς που έχουν έχουν κόψει τα σκοινιά.Τους διαφορετικούς.Αυτούς που κάνουν τα πάντα με τον δικό τους τρόπο,στο δικό τους χρόνο. Συνέχισε να με βρίζεις για αυτό που είμαι και τον εξωφρενικό τρόπο που σκέφτομαι,για το ότι ζω σ' έναν φανταστικό κόσμο που έχω δημιουργήσει εγώ.Νιώθεις έξυπνη,έτσι;Πνευματώδης και διασκεδαστική.Λοιπόν δεν είσαι.Είσαι ένα αηδιαστικό κούφιο τίποτα.Μια πλαστική κούκλα.Και επειδή διαθέτω απίστευτο αυτοσαρκασμό δε θα πάρεις καμιά ικανοποίηση από το να με υποβιβάζεις, μόνο λόγια που ο ανύρπακτος εγκέφαλός σου αδυνατεί να αποκωδικοποιήσει.ΚΑΛΠΙΚΗ,ΔΕΙΛΗ,ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ.


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την Laura Mandley στις Τρι Ιουν 12, 2012 2:20 am, 1 φορά



    Όταν μιλάτε ακούω να λέτε "Γιατί;"
    Όλο "Γιατί;"
    Βλέπετε πράγματα και λέτε "Γιατί;"
    Μα εγώ ονειρεύομαι πράγματα που ποτέ δεν υπήρξαν και λέω:
    "Γιατί όχι;"
    Amelia Blackfoot
    Amelia Blackfoot
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 20437
    Ηλικία : 571
    Location : 12, Grimmauld Place, 4th floor
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: And Iʼve been looking at the stars for a long, long time, Iʼve been putting out fires all my life. Everybody wants a flame, they donʼt want to get burnt and today is our turn.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Amelia Blackfoot Τρι Ιουν 12, 2012 1:57 am

    Πώς καταλήξαμε να κάνουμε τα πράγματα να φαίνονται τόσο δύσκολα; Πότε αποφασίσαμε ότι ξαφνικά τα πάντα γύρω μας θα αποκτήσουν την μορφή ενός γρίφου, ενός σταυρόλεξου που καλούνται οι γύρω μας ή εμείς να λύσουμε;

    Κάνε τη ζωή σου απλή. Πες αυτό που θέλεις να πεις σε αυτόν που θέλεις να το πεις. Μη φοβάσαι για το τι θα ακούσεις, αφού θες να το πεις, αργά ή γρήγορα θα βγει στην επιφάνεια. Μη φοβάσαι το "όχι", έτσι κι αλλιώς είχες κάτι εικονικά, δεν πειράζει κι αν το χάσεις γιατί μπορεί τελικά να το κερδίσεις. Μίλα, μην κρύβεσαι, μην σκέφτεσαι μία απλή πράξη συνέχεια και συνέχεια, μη δημιουργείς πλασματικά εμπόδια στον εαυτό σου. Διάλεξε την ευθεία όχι έναν δρόμο από στροφές, οι στροφές θα σε ζαλίσουν, θα σε βγάλουν εκτός πορείας.

    Πόσο χρόνο χάνεις με το να σχεδιάζεις κάθε κίνηση από το να την κάνεις χωρίς περιστροφές; Αξίζει άραγε; Μήπως χάνεις την ουσία; Μήπως δεν κερδίζεις κάτι αλλά χάνεις λίγο λίγο όσο αναβάλλεις αυτό που έπρεπε να κάνεις εξαρχής;


    Κάνε λάθη, πέσε, δέξου την απόρριψη, πίστεψε και ας διαψευστείς, τόλμα κι ας αποτύχεις.

    Απλά, δράσε. Τώρα.



    Untangle Yourself . . .
    elliza
    elliza
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 13381
    Ηλικία : 31
    Location : Αυλή των θαυμάτων
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Α beautiful, healthy baby!

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από elliza Τρι Ιουν 12, 2012 3:51 am

    ^^^^^
    ^^^^
    ^^^
    ^^
    ^

    Η ζωή μου είναι τόσο απλή και βαρετή. cry
    Και τόσο ξέγνοιαστη. proud



    AΡΝΟΥΜΑΙ
    ΝΑ ΓΙΝΩ
    ΑΥΤΟ
    ΠΟΥ
    ΟΝΟΜΑΖΕΙΣ
    ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ
    head of derp:
    Arcturus Regulus Black
    Arcturus Regulus Black
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 24400
    Ηλικία : 31
    Location : Somewhere between dreams and reality
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Χρώμα δεν αλλάζουνε τα μάτια μόνο τρόπο να κοιτάνε...

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Arcturus Regulus Black Τρι Ιουν 12, 2012 3:55 am

    elliza έγραψε:^^^^^
    ^^^^
    ^^^
    ^^
    ^

    Η ζωή μου είναι τόσο απλή και βαρετή. cry
    Και τόσο ξέγνοιαστη. proud

    Σ αγαπώ Laughing



    *
    *
    *
    *
    *
    *

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 16 Image
    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33267
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Τρι Ιουν 12, 2012 4:07 am

    elliza έγραψε:^^^^^
    ^^^^
    ^^^
    ^^
    ^

    Η ζωή μου είναι τόσο απλή και βαρετή. cry
    Και τόσο ξέγνοιαστη. proud

    Μπράβο, άσε μας εμάς που έχουμε ζωή και προβλήματα να γράψουμε για αυτά σαν κλαψιάρες που είμαστε. No







    Oh, the skies, tumbling from your eyes
    So sublime, a chase to end all time
    Seasons call and fall, from grace and uniform
    Anatomical, metaphysical

    Oh, the dye, a blood red setting sun
    Rushing through my veins, burning up my skin
    I will survive, live and thrive
    Win this deadly game

    Love crime
    I will survive, live and thrive
    I will survive
    I will...

    elliza
    elliza
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 13381
    Ηλικία : 31
    Location : Αυλή των θαυμάτων
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Α beautiful, healthy baby!

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από elliza Τρι Ιουν 12, 2012 4:12 am

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 16 Bce736bb



    AΡΝΟΥΜΑΙ
    ΝΑ ΓΙΝΩ
    ΑΥΤΟ
    ΠΟΥ
    ΟΝΟΜΑΖΕΙΣ
    ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ
    head of derp:
    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33267
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Τρι Ιουν 12, 2012 4:13 am

    [shug] ^







    Oh, the skies, tumbling from your eyes
    So sublime, a chase to end all time
    Seasons call and fall, from grace and uniform
    Anatomical, metaphysical

    Oh, the dye, a blood red setting sun
    Rushing through my veins, burning up my skin
    I will survive, live and thrive
    Win this deadly game

    Love crime
    I will survive, live and thrive
    I will survive
    I will...

    Phineas Nigellus Black
    Phineas Nigellus Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 63952
    Ηλικία : 29
    Location : Looking-Glass Land
    Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I am not good, I am not nice, I am just right.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Phineas Nigellus Black Τρι Ιουν 12, 2012 10:05 am

    Amelia Blackfoot έγραψε:Πώς καταλήξαμε να κάνουμε τα πράγματα να φαίνονται τόσο δύσκολα; Πότε αποφασίσαμε ότι ξαφνικά τα πάντα γύρω μας θα αποκτήσουν την μορφή ενός γρίφου, ενός σταυρόλεξου που καλούνται οι γύρω μας ή εμείς να λύσουμε;

    Κάνε τη ζωή σου απλή. Πες αυτό που θέλεις να πεις σε αυτόν που θέλεις να το πεις. Μη φοβάσαι για το τι θα ακούσεις, αφού θες να το πεις, αργά ή γρήγορα θα βγει στην επιφάνεια. Μη φοβάσαι το "όχι", έτσι κι αλλιώς είχες κάτι εικονικά, δεν πειράζει κι αν το χάσεις γιατί μπορεί τελικά να το κερδίσεις. Μίλα, μην κρύβεσαι, μην σκέφτεσαι μία απλή πράξη συνέχεια και συνέχεια, μη δημιουργείς πλασματικά εμπόδια στον εαυτό σου. Διάλεξε την ευθεία όχι έναν δρόμο από στροφές, οι στροφές θα σε ζαλίσουν, θα σε βγάλουν εκτός πορείας.

    Πόσο χρόνο χάνεις με το να σχεδιάζεις κάθε κίνηση από το να την κάνεις χωρίς περιστροφές; Αξίζει άραγε; Μήπως χάνεις την ουσία; Μήπως δεν κερδίζεις κάτι αλλά χάνεις λίγο λίγο όσο αναβάλλεις αυτό που έπρεπε να κάνεις εξαρχής;


    Κάνε λάθη, πέσε, δέξου την απόρριψη, πίστεψε και ας διαψευστείς, τόλμα κι ας αποτύχεις.

    Απλά, δράσε. Τώρα.



    Untangle Yourself . . .
    Πφφφ, πόσο δίκιο έχεις;


    ^Εσείς να πάτε να σπαμάρετε αλλού. Happy

    Και την επόμενη φορά που θα δω ποστ μόνο με emoticon δεν ξέρω και 'γω τι θα γίνει vrisimo





    meet me in montauk


    Carl
    Angelika-Lavender Black
    Angelika-Lavender Black
    Μάντης
    Μάντης


    Αριθμός μηνυμάτων : 7303
    Ηλικία : 27
    Location : Death City ( Stein's laboratory)
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: There are three kinds of intelligence: one kind understands things for itself, the other appreciates what others can understand, the third understands neither for itself nor through others. This first kind is excellent, the second good, and the third kind useless.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Angelika-Lavender Black Τρι Ιουν 12, 2012 11:04 am

    να ζει κανεις ή να μη ζει..???? unsure

    Ιδου η απορια mouble mouble

    suicide



    Fairytales are more than truth
    not because they tell us
    that dragons exist...
    but because they tell us
    that dragons can be beaten.


    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 16 24fb8t0
    *οσομ*:
    anthian9
    anthian9
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 20262
    Ηλικία : 28
    Location : Thessaloniki
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από anthian9 Τρι Ιουν 12, 2012 12:35 pm

    elliza έγραψε:^^^^^
    ^^^^
    ^^^
    ^^
    ^

    Η ζωή μου είναι τόσο απλή και βαρετή. cry
    Και τόσο ξέγνοιαστη. proud

    Χαχαχαχαχα, τόσο αστείο. Ειλικρινά, ποιο είναι το πρόβλημά σου; Δηλαδή σεβάσου μας λίγο και για ΜΙΑ ΦΟΡΑ μην σχολιάσεις κάτι κακοπροαίρετα. Έχουμε προβλήματα εμείς, εδω μέσα βρήκαμε χώρο να τα γράψουμε, γιατί εδώ μέσα νομίζουμε πως μας καταλαβαίνουν. Μέσα σ' αυτό το φόρουμ γράφουμε απ' τη μικρότερη βλακεία μέχρι το σοβαρότερό μας θέμα και συ ειλικρινά, πες μου, απ' όλα αυτά, βρήκες να πετάξεις την εξυπνάδα σου στα σοβαρότερα; Αν εσύ περνάς καλά, μπράβο σου και να συνεχίσεις να περνάς και όλοι αυτό θέλουμε να κάνουμε. Απλά βούλωσέ το με τις ειρωνείες σου, γιατί αυτό το ποστ ήταν ΚΑΘΑΡΗ ειρωνεία και σκέτη κατινιά που δεν θα πείραζε κ κανέναν να μην την έκανες.
    Όταν εσύ έχεις προβλήματα, χαίρομαι που δεν τα γράφεις εδώ και έχεις άτομα να τα συζητήσεις, άτομα που σε αποδέχονται και σε βοηθούν. Αν εγώ δεν έχω, είναι αποκλειστικά δικό μου θέμα και θα τα γράψω εδώ μέσα, γιατί αυτό με βοηθάει και δεν έχω καμία όρεξη να βλέπω τη δική σου ειρωνεία. Δείξε λίγο σεβασμό και όπως δεν σε σχολιάζουμε ποτέ έτσι, μην μας σχολιάζεις κ συ. Και αν θέλεις να μου απαντήσεις, άπαντησέ μου προσωπικά αν γίνεται, γιατί δεν έχω καμία όρεξη για ένα quote του ποστ μου με μια εξυπνάδα ακόμη απο κάτω. Σεβάσου κ μένα κ όλους όσους γράφουν εδώ μέσα.



    ♩ - ♫


    Warriors don't show their heart
    until the axe reveals it.
    elliza
    elliza
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 13381
    Ηλικία : 31
    Location : Αυλή των θαυμάτων
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Α beautiful, healthy baby!

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από elliza Τρι Ιουν 12, 2012 2:53 pm

    Get a life. awesome



    AΡΝΟΥΜΑΙ
    ΝΑ ΓΙΝΩ
    ΑΥΤΟ
    ΠΟΥ
    ΟΝΟΜΑΖΕΙΣ
    ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ
    head of derp:
    Minerva McGonagall
    Minerva McGonagall
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 22848
    Ηλικία : 29
    Location : Winterfell
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Και πες στο Χάρο, θα πάω εγώ όταν γουστάρω.

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Minerva McGonagall Τρι Ιουν 12, 2012 2:55 pm

    elliza έγραψε:Get a life. awesome

    Χμμμ... Κοίτα να δεις που ακριβώς αυτό με έκανες να σκέφτομαι για σένα ρε Ελισάβετ. Wink



    Mischief managed.
    Berenice
    Berenice
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 18387
    Ηλικία : 29
    Location : Αsteroid B612
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: well behaved women rarely make history

    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 16 Empty Απ: Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις

    Δημοσίευση από Berenice Τρι Ιουν 12, 2012 2:58 pm

    Get a life,get a blog,οτιδήποτε αρκεί να σταματήσετε να είστε έτσι εδώ giveup



    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 16 Tumblr_mffsii6lvX1qcpsedo8_r3_250    Φιλοσοφικές αναζητήσεις και προσωπικές σκέψεις - Σελίδα 16 Tumblr_mffsii6lvX1qcpsedo7_r3_250 

    “You know, Evans, sooner or later youʼre going to have to make up your mind, whether you like me or hate me.”
    “Believe me, Iʼve made up my mind.”
    (x)

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Κυρ Οκτ 06, 2024 5:38 am