.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+69
Evie Frye
Noelia di Firenze
Ophelia Autumn
Lily99
Natalia McDonald
The Sorting Hat
Luna Scamander
Claire Delacour
Morgan le Fay
Rowena Ravenclaw
Amy Somers
Milady D' Hiver
Amycus
Helena Malfoy
Roxanne Black
Emily Lupin
Half Blood Princess
Magic Is Might
geowizard
GinnyHermione
Alison Sheridan
Lisette de Lapin
Alicia Spinnet
Druella Black
mjhp4ever
Arcturus Regulus Black
Narcissa Black
ioanna papa
Phineas Nigellus Black
Tom Marvolo Riddle
Madame Maxime
Clary Fray
Dominique Weasley
didaki
Mirabelle Salvatore
Μia Melanie Hawkins
Penellope Clearwater
Rea
EleniArmstrong-Potter
Roxy Black
Aurora Sinistra
Harry Potter Black
elliza
Nefely Black
anthian9
Romilda Vane
Lydia Granger
Berenice
Cassiopeia Black
Perenelle Flamel
Isabelle Lightwood
FLEUR258
Laverne de Montmorency
Nearly Headless Nick
Imperio
Minerva McGonagall
Eloise Prewett
Jace Wayland
Sylvie Lovegood
Bella Black
Ariana Lestrange
Amelia Blackfoot
Eleanna Lovegood
Hermione Black
Andromeda Black
Shana
Hecate
Fleur Delacour
Cassandra Black
73 απαντήσεις

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 30
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από FLEUR258 Πεμ Σεπ 15, 2011 11:42 pm

    Το φυσικό χρώμα των μαλλιών μου είναι σκούρα καστανά και φτάνουν πάνω κάτω μέχρι το στήθος.Τα τελευταία όμως δυο χρόνια έχουν μελί(προς ξανθό) ανταύγες. :P
    Το φυσικό τους είναι σπαστό,αλλά ευτυχώς ισιώνουν πολύ εύκολα.
    Από την άλλη μου λαδώνουν και μου φρυζάρουν εύκολα. =/
    Όταν βγω από το σπίτι και έχει υγρασία αμέσως φρυζάρουν. giveup Razz
    Όταν ήμουν μικρή ήταν καστανόξανθα. Razz

    Στο αντίθετο φύλο μου αρέσουν κυρίως τα κοντά ή σε στυλ όπως τα είχε ο Χάρι στο 4ο. Laughing
    Στο χρώμα δν έχω προτίμηση. Razz

    Επίσης πολύ μερικές φορές βλέπω τα μαλλιά μου και λέω ότι είναι χάλια.
    Άλλες τα κοιτάω και μου αρέσουν πολύ. Razz



    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    Isabelle Lightwood
    Isabelle Lightwood
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 36189
    Ηλικία : 124
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Κι ενώ ο καθείς σκοτώνει ό,τι αγαπάει, όλοι ωστόσο δεν πεθαίνουν.

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Isabelle Lightwood Παρ Σεπ 16, 2011 12:17 am

    Τι καλό τοπιιικ <3.

    Τα μαλλιά μου είναι δεν είναι ούτε σγουρά, ούτε ίσια, αλλά ούτε και σπαστά. Δηλαδή ανάλογα τα κέφια τους Razz.
    Συνήθως τα μισά είναι έτσι και τα άλλα αλλιώς! tongue
    Τα μαλλιά μου τελευταία τα έχω αφήσει και έχουν μακρύνει πολύυ, πάντα αγαπούσα τα μακριά μαλλιά <3. Είναι περίπου ως τη μεση, και θέλω να τα αφησω κι άλλο αν και τελευταία ακούω πολλή γκρίνια στυλ: Δε σκας; giveup
    Παλιότερα είχα κόψει αφέλιες, και μετά το γύρισα σε φράτζα κάτι που ακόμη διατηρώ, αν και δεν θεωρείται πια "φρατζα" γιατί έχει φτάσει κάτω από τον ώμο! Razz
    Παλιότερα τα ίσιωνα πολύ συχνά, πλέον όοοοχι! Είναι πολύ όμορφες οι περιποιημένες μπούκλες, αλήθεια <3. Τα αφήνω ώρες ώρες να στεγνώσουν μόνες τους, όχι τίποτε άλλο, αλλά στεγνώνουν απελπιστικά αργά και βαριέμαι να περιμένω με το πιστολάκι! :P
    Το χρώμα των μαλλιών μου είναι σκούρο καστανό που το καλοκαίρι ξανθαίνουν στις άκρες. ΠΟΛΥ <3.

    Α, αύριο θα πάω κομμωτήριο για ριζικές αλλαγές οπότε θα ξαναπεράσω! hero



    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Ypo
    Perenelle Flamel
    Perenelle Flamel
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 8686
    Ηλικία : 28
    Location : Hogsmead
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: better run, better run...

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Perenelle Flamel Παρ Σεπ 16, 2011 1:20 pm

    ^^τι ριζικες αλλαγες; ti? ετσι οπως τα περιεγραψες μου αρεσαν πολυ! plz

    Λεπον, εμενα μου αρεσει το χρωμα των μαλλιων μου και σκεφτομαι να τα βαψω μονο οταν αρχισουν να ασπριζουν Cool
    Ειναι ανοιχτα καστανα με ξανθες και πορτοκαλοκαφε ανταυγιες, μονο που τα παιρνω οταν πιστευουν ακράδαντα οτι τα βαφω και δεν το παραδεχομαι. yaya

    Αυτο που δε μ αρεσει ειναι το γεγονος οτι φριζαρουν με το παραμικρο, λογω της λεπτοτητας της τριχας. {faint} Κατα τ'αλλα ειναι πολλα δοξα τω θεω, κι επισης αρκετα ισια,παρολο που τα προτιμω λιγο σπαστα!γι αυτο και τ αφηνω παντα να στεγνωσουν φυσικα και τα τσαλακωνω μανιωδως με τα χερια μπας και σπασουν, αλλα σπανιως υπακουνε lalala
    Α, και φτανουν μονο μεχρι το στηθος, οσο και να τα τραβαω Razz

    Τι εμεινε; Α ναι! στους αντρες προτιμω τα ανοιχτοχρωμα κοντα μαλλια, αλλα δε με χαλανε κι οι μακρυμαλληδες αν τα περιποιουνται λιγουλακι [angel] Επισης δε λεω οχι και στο κορακί με ανοιχτο δερμα oh!

    Αυτα.-



    *
    *


    " t h i n k i n g "


    :
    Cassiopeia Black
    Cassiopeia Black
    Μαγικός Προσωπογράφος
    Μαγικός Προσωπογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 23167
    Ηλικία : 28
    Location : In the world of dreams
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/09/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Does this darkness have a name? Is it your name?

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Cassiopeia Black Τετ Σεπ 21, 2011 6:29 pm

    Εμένα τα μαλλιά μου μου σπάνε τα νεύρα! Γιατί τα φτιάχνω και άμα γυρίσω από όπου έχω πάει έχουν φουντώσει.. facepalm Ηλίθια υγρασία! snob
    Είναι σκούρα καστανά, λίγο πιο κάτω από τους ώμους και ίσια συνήθως! Laughing




    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 De491c4ec901d8ca0e5114fe83cfcb2c
    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Aaaa10



    ^^:
    Berenice
    Berenice
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 18387
    Ηλικία : 29
    Location : Αsteroid B612
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: well behaved women rarely make history

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Berenice Πεμ Σεπ 22, 2011 11:19 am

    Τα μαλλιά μου είναι κατάμαυρα,το κορακί των Πότερ :P Δεν κάνουν ανταύγιες ούτε στον ήλιο ούτε πουθενά.Παραμένουν πάντα τρομερά μαύρα:P Είναι κοντά αλλά όχι τρομερά κοντά,πιο μακριά από της Ώντρει Τοτού στην Αμελί,χωρίς να φτάνουν στον ώμο :P Το καλοκαίρι έκοψα αφέλειες.Το φυσικό τους είναι ίσιο,αλλά όχι το λαμπερό ίσιο κομμωτηρίου,αλλά το βαρετό ίσιο σπιτιού :P Δεν μου αρέσουν ίσια και δεν τα ισιώνω ποτέ.Συνήθως τα κάνω με αφρό και σγουραίνουν.Αν δεν βάλω αφρό τα πιάνω πάνω και αφήνω τούφες κάτω :P Γενικά μου αρέσει να πετάνε τούφες και να δείχνουν ατημέλητα.As passionate as my hair hero
    Για το άλλο φύλο,το πιο κοντό που δεχόμαστε είναι σαν του Χάρι στον Αιχμάλωτο του Αζκαμπάν.Προτιμώ το πιο μακρύ μαλλί,με αγάπη σε τζίβες και φυσικά,μουσάκι :P

    Τέλος,δεν ξέρω άνθρωπο που να πάει για κούρεμα και να δείχνει καλύτερα από ότι ήταν πριν.Όταν έκοψα τις αφέλειες ήταν τόσο κοντές που για μια εβδομάδα κυκλοφορούσα με στέκα ή καθόλου :P Μετά πήγα διακοπές και μάκρυναν :P



    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Tumblr_mffsii6lvX1qcpsedo8_r3_250    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Tumblr_mffsii6lvX1qcpsedo7_r3_250 

    “You know, Evans, sooner or later youʼre going to have to make up your mind, whether you like me or hate me.”
    “Believe me, Iʼve made up my mind.”
    (x)
    Lydia Granger
    Lydia Granger
    παίκτης/ρια Quidditch
    παίκτης/ρια Quidditch


    Αριθμός μηνυμάτων : 822
    Ηλικία : 25
    Location : Hogwarts
    Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Lydia Granger Πεμ Σεπ 22, 2011 3:46 pm

    Τα μαλλιά μου είναι ξανθά και περίπου ως τους όμους.Ανάλογα με τη διάθεση τους είναι σπαστά ή ίσια και μπλέκονται συνέχεια για αυτό τα χτενίζω 3 φορές τη μέρα!! sweatdrop smiley



    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Jon-arya-gif-1-final"It's name is needdle..."
    h.c.t.:
    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Rvokd
    Romilda Vane
    Romilda Vane
    Δασοφύλακας
    Δασοφύλακας


    Αριθμός μηνυμάτων : 12879
    Ηλικία : 29
    Location : Neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Μάγεψαν και σένανε τα ξωτικά;

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Romilda Vane Πεμ Σεπ 22, 2011 6:29 pm

    Αααα τι υπεροχο θεμα!

    Να σας πω λοιπον λοιπον κι εγω για την αφανα- παρντον- μαλλί μου, που είναι ο λογος για τον οποιο με περνανε για αφρικανα- λατινοαμερικανα και αλλες λοιπες σγουρο-εθνικοτητες Razz facepalm . Ειναι ΠΟΛΥ σγουρο, τιγκα στη μπουκλα, και την ψιλή ψιλή, που την τραβας, κανει τόιν και επανερχεται Laughing και απο ογκο καθε πρωι που ξυπνάω είμαι σα σφουγγαριστρα whistling . φτανει μεχρι τους ωμους- οταν ειναι στις καλες του- αν και βρεγμενο ή ισιο φτανει μεχρι τη μεση. Προσπαθω να το μακρυνω αλλα ενα περιεργο πραγμα, περισσοτερο μακραινει στο οριζοντιο παρα στο καθετο. Αψηφω τη βαρυτητα ρε παιδι μου, τι να κανουμε [angel] Τελοσπαντων, το καλό ειναι οτι οποτε του καπνισει δειχνει και πιο μακρυ facepalm . Τωρα απο χρώμα, μαυρο προς το καστανο-χαλκι-δεν ξερω τι στις ακρες και τωρα προσφατα εκανα μερικα φλασακια στο ιδιο χρωμα με τις ακρες Very Happy Εγω κοκκινομάλα ηθελα να βγω- φυσικη- αλλά οι γονεις μου και τα χρωμοσώματα τους ειχαν αλλη γνωμη :down: Δοξα να χουν οι βαφες.


    Στα αγορια μου αρεσουν τα λιιγο μακρυά μαλλια,καρφακια, φρατζες και γενικα το ανεμελο! Δεν μου αρεσει το πολυ κοντο- σε στιλ στρατιωτικο και το πολυ μακρυ.

    Να τοσο κοντο ας πουμε δε μ'αρεσει
    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Jonathan-Rhys-Meyers3
    Για το μαλλί μιλαμε παντα. Το υπολοιπο το κρατάμε Razz

    Και αυτο κραταμε επισης: whistling
    Σπόιλερ:

    Aυτόο Happy:
    Σπόιλερ:



    ghgh
    hhg
    hy
    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 2yv6ngk
    Reveal your secrets:
    anthian9
    anthian9
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 20262
    Ηλικία : 28
    Location : Thessaloniki
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από anthian9 Δευ Σεπ 26, 2011 12:52 am

    Τα μαλλιά μου είναι η μεγαλύτερη ανώμαλλη υπόθεση τρίχας στον κόσμο. Μέχρι ενός χρονών τα μαλλιά μου ήταν κατάμαυρα, αυτό το μαύρο που περιγράφει η Νικόλ πιο πάνω και ξαφνικά, έγιναν τόσο ξανθά όσο ενός κοριτσιού από την Γερμανία και ήταν απελπιστικά ίσια για οοοόλα αυτά τα χρόνια. Τόσο ίσια που δεν πετούσε ούτε τρίχα μιλάμε. Σταδιακά από πολύ ανοιχτό ξανθό έγινε χρυσαφί, αυτό που έχω κ τώρα δηλαδή.

    Πέρσυ είχα μια συζήτηση με την κολλητή μου για το πόσο μου αρέσουν οι μπούκλες και μετά από 2 μήνες το μαλλί μου άρχισε να σγουραίνει τόσο που με τρόμαξε σε σημείο να νομίζω πως είμαι δεύτερη Τονκς. Razz Πλέον έχει όμορφες μπούκλες και φτάνει μέχρι το στήθος και το αγαπώ πολύ<3

    Επίσης, το καλοκαίρι σκεφτόμουν πως αν τα έβαφα στο πολύ μέλλον μαύρα, θα μου πήγαιναν, και την επόμενη μέρα τράβηξα μια ΚΑΤΑΜΑΥΡΗ τρίχα από το μαλλί μου και έφριξα. ti? What's wrong with me and my hair anyway? :P

    Σε γενικές γραμμές τα βρίσκω συμπαθητικά, αλλά με κουράζει πολύ το ίσιωμα και τα αφήνω στην ησυχία τους. Αφήστε που και 5 φορές να περάσω το σίδερο μετά από 10 λεπτά θα έχει ξανασγουρύνει το μαλλί και τσάμπα ο κόπος. Επίσης δεν τα πολυμπορώ τα ίσια, μου φαίνεται σαν να έχω χάσει το μισό μαλλί μου, σε ειδικές μόνο περιστάσεις τα ισιώνω όλα.

    Όσο για το χρυσαφί χρώμα, το αγαπώ και σκοπεύω να μην το πειράξω, εκτός αν βγάλω άσπρες τρίχες αργότερα και τότε θα το γυρίσω στο πυρόξανθο που το αγαπώ επίσης. Αν δεν αρχίσει να γυρίζει από μόνο του δηλαδή, τζιζ. Laughing

    Στο αντίθετο φύλλο η μέχρι τώρα εμπειρία μου φωνάζει μαύρη μαυρίλα έπεσε, όπως επίσης μαύρη μακριά μαυρίλα έπεσε :P Δεν έχω αφήσει αγόρι για αγόρι με μαύρο μακρύ μαλλί μπούκλα που να μην έχει ακούσει κοπλιμέντο από μένα. Και δυστυχώς είναι λίγοι εδώ πέρα ρε γμτ :down: δεν με χαλάει επίσης το ίσιο μαύρο. Γενικό συμπέρασμα: μαύρο μαλλί=υπέροχο (αρκεί να μπορούν να το υποστηρίξουν κιόλας)! :P

    Νικόλ, αυτό που λες με το γενάκι, anthi approves! hehe



    ♩ - ♫


    Warriors don't show their heart
    until the axe reveals it.
    avatar
    Nefely Black
    Δευτεροετής στην Σχολή
    Δευτεροετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 33
    Ηλικία : 26
    Location : Στον Δικό μου μονάδικο , Τέλειο , Φανταστικό.. ¨)
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2010

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Nefely Black Κυρ Οκτ 02, 2011 11:23 pm

    εμένα είναι μακρυά,σκούρο καφέ,δεν στρώνουν σχετικά εύκολα.. Θέλω να κάνω μια αλλαγή αλλά δεν έχω ιδέα τι..

    όσο για το άλλο φύλο δεν μ'αρέσουν τα πολύ μακρυά μαλλιά..
    Απο 'κει και πέρα οτι του πάει του καθένα..



    ╔══╗♫
    ║██║ ♫ ♪
    ║(O)║ •.• ♫ ♪
    ╚══╝ ◉ I never lose myself ◉[i] hoho
    Isabelle Lightwood
    Isabelle Lightwood
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 36189
    Ηλικία : 124
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Κι ενώ ο καθείς σκοτώνει ό,τι αγαπάει, όλοι ωστόσο δεν πεθαίνουν.

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Isabelle Lightwood Παρ Οκτ 21, 2011 10:53 pm

    Ginevra Granger Silverton έγραψε:^^τι ριζικες αλλαγες; ti? ετσι οπως τα περιεγραψες μου αρεσαν πολυ! plz
    blowkiss

    To λεπόν, ξέχασα να αναφέρω τα μισά θέματα που ζητάει το τόπικ! :P

    Mικρή, μέχρι τα πέντε περίπου, ήμουν ξανθιά. Ξανθιά ξανθιά, όμως, δηλαδή το ξανθό της Ανθής φάνταζε σκούρο μπροστά μου, σε σημείο να αναρωτιέμαι μήπως ήταν γραφτό! Laughing
    Όπως επίσης ήταν πολύ σγουρο, ΠΟΛΥ ΣΓΟΥΡΟ.

    Αργότερα έγινε πολύ σκούρο καφέ, αλλά εξακολουθούσε να είναι σγουρό και γενικώς μου άρεσε πολύυυ! Ακόμη και τώρα στις φωτογραφίες το θαυμάζω, μου αρέσει πολύ περισσότερο από το τωρινο! :P
    Με το πρώτο κανονικό κούρεμά, δεν ξέρω πως και γιατί, αλλά τα μαλλιά μου ΙΣΙΩΣΑΝ. Τελείως. ti?
    Μετά άρχισαν να γίνονται το τωρινό σπαστικό σπαστό και να ανοίγουν giveup .
    Τελευταία έχουν αρχίσει να ξανθαίνουν επικίνδυνα και ανησυχώ μήπως αρχίζουν να συνδέονται με τα εγκεφαλικά μου κύτταρα, πράγμα όχι ιδιαίτερα καλόμ διότι το δέρμα μου, εκτός από κανα μήνα το καλοκαίρι είναι υπερβολικά ΛΕΥΚΟ. facepalm

    Στο αντίθετο φύλο, δεν μου αρέσει καθόλου το υπερβολικά κοντοκουρεμένο ή ξυρισμένο μαλλί, ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ, ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ?
    Επίσης εάν ένα αγόρι κουρευτεί, κατά το 90 % των περιπτώσεων θα είναι αποτυχημένο.



    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Ypo
    Hecate
    Hecate
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 11324
    Ηλικία : 32
    Location : Outer Space
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Hecate Σαβ Οκτ 22, 2011 12:03 am

    Θέλω να ανακοινώσω πως σήμερα έβαψα πρώτη φορά τα μαλλιά μου μόνη μου και βγήκαν νορμάλ. Από το άγχος μου να μην βγουν πορτοκαλί τα έκανα 4-5 τόνους πιο σκούρο απ' ότι ήθελα αλλά δεν βαριέσαι, θα ανοίξουν με το λούσιμο.
    Επίσης δεν κατέστρεψα τίποτα στο σπίτι, ούτε λέρωσα τους τοίχους. Δεν έβαψα καν την πετσέτα proud



    .
    Θέλεις μπουντρούμια; Πάμε.
    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Ws1999D
    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 35
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Cassandra Black Σαβ Οκτ 22, 2011 12:42 am

    ^Μπράβο μπράβο μπράβο wihu
    Και με γεια Razz

    Εγώ θέλω να τα βάψω αυτό το υπέροχο χρώμα ή έστω να τους κάνω ανταύγειες In Love Αλλά δεν ξέρω αν θα μου πηγαίνει Razz



    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Y2uq2a4e

    We seed the stars:
    Hecate
    Hecate
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 11324
    Ηλικία : 32
    Location : Outer Space
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Hecate Σαβ Οκτ 22, 2011 1:50 am

    ^Ξέρεις τι; Αυτό είναι το χρώμα μου Razz



    .
    Θέλεις μπουντρούμια; Πάμε.
    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Ws1999D
    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 35
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Cassandra Black Σαβ Οκτ 22, 2011 1:54 am

    Σοβαρά? ti? Τα θυμόμουν πιο κόκκινα τα δικά σου :P



    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Y2uq2a4e

    We seed the stars:
    Hecate
    Hecate
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 11324
    Ηλικία : 32
    Location : Outer Space
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Hecate Σαβ Οκτ 22, 2011 1:57 am

    Όχι, είναι το τωρινό χρώμα μου, το 5-τόνους-πιο-σκούρο :P Το 4-5κάτι δεν είναι;



    .
    Θέλεις μπουντρούμια; Πάμε.
    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Ws1999D
    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 35
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Cassandra Black Σαβ Οκτ 22, 2011 2:02 am

    Το 4-56 Razz
    Ωραία θα έχουμε και ίδιο μαλλί :P



    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Y2uq2a4e

    We seed the stars:
    Hecate
    Hecate
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 11324
    Ηλικία : 32
    Location : Outer Space
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Hecate Σαβ Οκτ 22, 2011 2:11 am

    Ωραία!
    Αν και, αν πάρει παράδειγμα από τις προηγούμενες βαφές θα γίνει νακρέ μέσα σε ένα μήνα. Ξεβάφω παντού & συνέχεια :P



    .
    Θέλεις μπουντρούμια; Πάμε.
    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Ws1999D
    elliza
    elliza
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 13381
    Ηλικία : 31
    Location : Αυλή των θαυμάτων
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Α beautiful, healthy baby!

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από elliza Κυρ Οκτ 23, 2011 12:45 pm

    anthian9 έγραψε:Στο αντίθετο φύλλο η μέχρι τώρα εμπειρία μου φωνάζει μαύρη μαυρίλα έπεσε, όπως επίσης μαύρη μακριά μαυρίλα έπεσε :P Δεν έχω αφήσει αγόρι για αγόρι με μαύρο μακρύ μαλλί μπούκλα που να μην έχει ακούσει κοπλιμέντο από μένα. Και δυστυχώς είναι λίγοι εδώ πέρα ρε γμτ :down: δεν με χαλάει επίσης το ίσιο μαύρο. Γενικό συμπέρασμα: μαύρο μαλλί=υπέροχο (αρκεί να μπορούν να το υποστηρίξουν κιόλας)! :P

    Νικόλ, αυτό που λες με το γενάκι, anthi approves! hehe


    Ξανθό ξανθό ξανθό και μπούκλα τέλος In Love In Love



    AΡΝΟΥΜΑΙ
    ΝΑ ΓΙΝΩ
    ΑΥΤΟ
    ΠΟΥ
    ΟΝΟΜΑΖΕΙΣ
    ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ
    head of derp:
    anthian9
    anthian9
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 20262
    Ηλικία : 28
    Location : Thessaloniki
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από anthian9 Κυρ Οκτ 23, 2011 8:38 pm

    Ναι κ αυτό είναι υπέροχο, αλλά τόσο σπάνιο που πλέον δεν βρίσκω κανέναν τέτοιο να θαυμάσω :P



    ♩ - ♫


    Warriors don't show their heart
    until the axe reveals it.
    Romilda Vane
    Romilda Vane
    Δασοφύλακας
    Δασοφύλακας


    Αριθμός μηνυμάτων : 12879
    Ηλικία : 29
    Location : Neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Μάγεψαν και σένανε τα ξωτικά;

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Romilda Vane Κυρ Οκτ 23, 2011 9:36 pm

    και οι κοκινομαλληδες ρε γμτ! αλλα οχι το πορτοκαλι- το καστανο προς κοκκινομαλικο μ αρεσει Very Happy αλλα που να το βρεις!



    ghgh
    hhg
    hy
    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 2yv6ngk
    Reveal your secrets:
    Harry Potter Black
    Harry Potter Black
    Θεραπευτής/ρια
    Θεραπευτής/ρια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1221
    Ηλικία : 25
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/12/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Harry Potter Black Κυρ Ιαν 15, 2012 2:32 pm

    εχω κοντα μαλλια μαυρα και μυτερα.



    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Funny-animal-gifs-toucan-i-come-out-now
    Aurora Sinistra
    Aurora Sinistra
    Μαγικός Ζωολόγος
    Μαγικός Ζωολόγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 8719
    Ηλικία : 224
    Location : neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Aurora Sinistra Παρ Μαρ 16, 2012 12:05 am

    τα μαλλιά μου είναι σκούρο καστανό χρώμα, μακρυά (μέχρι το μέσο της πλάτης μου όταν είναι ίσια) και σγουρά.Πολλές φορές τα ισιώνω αλλα προσπαθώ να αποφεύγω οσο μπορώ το ίσιωμα γιατί αποκτούν ψαλίδα.Οταν ήμουν πιό μικρή τα μαλλιά μου ήταν ίσια και μετά σιγά σιγά μου σγούρυναν.Τον καιρό όμως που ήταν σε ένα ενδιάμεσο στάδιο ήταν απλά απαίσια.Σε σημείο που βλέπω παλιές φωτογραφίες και απορώ πως κυκλοφορούσα έτσι έξω!!!Τώρα πια όμως είναι εντάξει.Στο άλλο φύλο μου αρέσουν τα σκουρα ξανθά μαλλιά είτε κοντά(αλλα όχι πολύ κοντά) είτε περίπου μεχρι τους ώμους.Ένας συμμαθητής μου που μου άρεσε παλιά έχει κατι φοβερές μπουκλίτσες έχει καστανά μαλλιά όμως αλλα και πάλι είναι πολύ ωραία γιατι έχει κατι φυσικές ανταύγες.



    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Untitl10
    Roxy Black
    Roxy Black
    Δασοφύλακας
    Δασοφύλακας


    Αριθμός μηνυμάτων : 4652
    Ηλικία : 30
    Location : Dragomnia
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/04/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν απετυχα. Απλα βρηκα 10.000 τροπους που δεν λειτουργουσαν!

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Roxy Black Δευ Μαρ 19, 2012 4:17 pm

    Τα μαλλια μου θα τα χαρακτηριζα ως μεσαιου μεγεθους. Το φυσικο τους ειναι σπαστο και φτανουν ως λιγο πιο κατω απο τον ωμο μου,αν τα ισιωσω φτανουν ως το στηθος μου. Το φυσικο τους χρωμμα ειναι καστανο,αλλα τα εχω βαψει κοκκινα oh! . Το καλοκαιρι σκεφτομαι να τους κανω και ανταυγιες. Οταν λουζομαι ειναι σχεδον ισια,οταν στεγνωσουν ομως πετανε και με νευριαζουν. Razz,παρολα αυτα ομως τα αγαπωωω! In Love



    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Fdfza8
    EleniArmstrong-Potter
    EleniArmstrong-Potter
    Εκπαιδευτής Δράκων
    Εκπαιδευτής Δράκων


    Αριθμός μηνυμάτων : 1082
    Ηλικία : 26
    Location : Palm Woods,Los Angeles
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/09/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Guitar*-*

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από EleniArmstrong-Potter Δευ Μαρ 19, 2012 4:27 pm

    Τα μαλλιά μου δεν είναι πολύ μακριά,φτάνουν περίπου λίγο πιο κάτω από τον ώμο μου.Έχουν καστανό χρώμα,το φυσικό τους είναι σγουρό και μ'αρέσει να τα ισιώνω! awesome Όμως,δεν μπορώ συνέχεια να τα ισιώνω γιατί θα τα κάψω,οπότε τα ισιώνω συνήθως όταν βγαίνω βόλτα! Razz



    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Tumblr_mfsy8g6ba91rb27vgo1_400

    My guitar is not a thing.It is an extension of myself.It is who I am.

    guitar:
    Rea
    Rea
    Μάντης
    Μάντης


    Αριθμός μηνυμάτων : 2731
    Ηλικία : 35
    Location : Σε μια πολιτεια διχως σπιτια
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status:
    Today's thought:

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Rea Δευ Μαρ 19, 2012 5:43 pm

    δε μπορω να περιγραψω ποσο αγαπω τα μακρια μαλλια erimi κ το κακο με τα δικα μου ειναι οτι ειναι τοσο λεπτη η τριχα που οσο πιο μακρια ειναι, τοσο πιο λιγα φαινονται. I don't approve Razz
    τον τελευταιο χρονο τα ειχα κοντα σε ενα ελαφρως αλλοκοτο καρε με πιο κοντα τα πανω μαλλια απ τα μεσα που ηταν τελειο μονο κ μονο γιατι δε χρειαζοταν καθολου φροντιδα :P αλλα η αγαπη για το μακρι μαλλι με νικησε κ σταματησα να το κοβω ωστε να φτασει ως η/και λιγο πιο κατω απ το στηθος, που ναι το πιο μακρι που εχω καταφερει να φτασω κ να δειχνουν ακομα περισσοτερα απο δυο τουφες :P τωρα ειναι στην ελαφρως αχαρη φαση που ακομα μακραινουν κ δεν ειναι ουτε κοντα αλλα ουτε μακρια snob

    οσο για χρωμα, απο τοτε που αποφασισα οτι πρεπει να ξεφορτωθω το φυσικο τους ξανθο γιατι το μισουσα παθιασμενα, τα τελευταια 6 χρονια κυμαινεται σε καστανοκοκκινες αποχρωσεις. το βαριεμαι συχνα οποτε ανα περιοδους παιζω ελαφρως με τους τονους ανοιγοντας η σκουραινοντας το ελαφρως αλλα η βαση ειναι παντα καστανοκοκκινο-κανελι :P



    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 2 Tumblr_ly0sncPuhy1qzod0qo1_500

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Τρι Μάης 07, 2024 6:38 pm