.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+69
Evie Frye
Noelia di Firenze
Ophelia Autumn
Lily99
Natalia McDonald
The Sorting Hat
Luna Scamander
Claire Delacour
Morgan le Fay
Rowena Ravenclaw
Amy Somers
Milady D' Hiver
Amycus
Helena Malfoy
Roxanne Black
Emily Lupin
Half Blood Princess
Magic Is Might
geowizard
GinnyHermione
Alison Sheridan
Lisette de Lapin
Alicia Spinnet
Druella Black
mjhp4ever
Arcturus Regulus Black
Narcissa Black
ioanna papa
Phineas Nigellus Black
Tom Marvolo Riddle
Madame Maxime
Clary Fray
Dominique Weasley
didaki
Mirabelle Salvatore
Μia Melanie Hawkins
Penellope Clearwater
Rea
EleniArmstrong-Potter
Roxy Black
Aurora Sinistra
Harry Potter Black
elliza
Nefely Black
anthian9
Romilda Vane
Lydia Granger
Berenice
Cassiopeia Black
Perenelle Flamel
Isabelle Lightwood
FLEUR258
Laverne de Montmorency
Nearly Headless Nick
Imperio
Minerva McGonagall
Eloise Prewett
Jace Wayland
Sylvie Lovegood
Bella Black
Ariana Lestrange
Amelia Blackfoot
Eleanna Lovegood
Hermione Black
Andromeda Black
Shana
Hecate
Fleur Delacour
Cassandra Black
73 απαντήσεις

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Isabelle Lightwood
    Isabelle Lightwood
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 36189
    Ηλικία : 124
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Κι ενώ ο καθείς σκοτώνει ό,τι αγαπάει, όλοι ωστόσο δεν πεθαίνουν.

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 7 Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Isabelle Lightwood Τρι Μαρ 08, 2016 2:45 pm

    Τι σχέση έχει μαρή το ότι τα πιάνεις; :P



    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 7 Ypo
    Lisette de Lapin
    Lisette de Lapin
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 11396
    Ηλικία : 27
    Location : Asteroid B618
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/10/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: κεφτέδες.

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 7 Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Lisette de Lapin Τρι Μαρ 08, 2016 3:36 pm

    Όταν πιάνεις συνεχώς το μαλλί σου σε κοτσίδες, κοτσιδάκια κλπ κλπ, τείνει να γίνεται πιο αδύναμο και να σπάει εύκολα η τρίχα. :P



    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 7 Pamjim10

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 7 6BKOQ7P

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 7 Pamjim11
    Beatrice Lightwood
    Beatrice Lightwood
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 1762
    Ηλικία : 22
    Location : Alicante, The glass City
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2015

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: -You're weird. -Sorry. -it was a compliment.

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 7 Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Beatrice Lightwood Τρι Μαρ 08, 2016 3:50 pm

    Ναι, να πας να σου κόψει την ψαλίδα και μαζί με την ψαλίδα θα σου κόψει και τα 3/4 του μαλλιού. oh!

    Do NOT trust hairdressers. Do not. Ever.



    Yes, I'm a shadowhunter ♥

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 7 Rhphd3
    -I saw Galaxies in your eyes.



    ♡:
    Isabelle Lightwood
    Isabelle Lightwood
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 36189
    Ηλικία : 124
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Κι ενώ ο καθείς σκοτώνει ό,τι αγαπάει, όλοι ωστόσο δεν πεθαίνουν.

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 7 Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Isabelle Lightwood Τρι Μαρ 08, 2016 3:53 pm

    Lisette de Lapin έγραψε:Όταν πιάνεις συνεχώς το μαλλί σου σε κοτσίδες, κοτσιδάκια κλπ κλπ, τείνει να γίνεται πιο αδύναμο και να σπάει εύκολα η τρίχα. :P 
    Γιατί δεν ειμ ακόμη καραφλή; cross



    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 7 Ypo
    Romelza Snicket
    Romelza Snicket
    Hogwarts Professor
    Hogwarts Professor


    Αριθμός μηνυμάτων : 1806
    Ηλικία : 26
    Location : μία μικρή σοφίτα
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/09/2015

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: You know the Chinese curse: May you live in interesting times.

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 7 Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Romelza Snicket Τρι Μαρ 08, 2016 4:26 pm

    ^κοίτα εγώ στο γυμναστήριο κάνω διάφορες ασκήσεις και τα πατικώνω λίγο και γεμίζουν ψαλίδα από τα λαστιχάκια...

    την ψαλίδα θα την κόψω σίγουρα απλά σκεφτόμουν να κάνω κανένα άλλο χτένισμα γιατί τώρα τα έχω με αφέλειες και τα βαριέμαι... mouble mouble



    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 7 Vskxzs



    proud raven:
    Beatrice Baudelaire
    Beatrice Baudelaire
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 9237
    Ηλικία : 28
    Location : Manderley
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: There are essential and inessential insanities. The later are solar in character, the former are linked to the moon.

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 7 Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Beatrice Baudelaire Τρι Μαρ 08, 2016 5:57 pm

    Τα μαλλιά μου, αυτό το πονεμένο κεφάλαιο.  :P

    Το φυσικό τους χρώμα είναι σκούρο ξανθό. Είναι ίσια, τόσο ίσια που αν πάρεις μια κουρτίνα και τη σιδερώσεις όσο καλύτερα γίνεται και μετά βάλεις δίπλα της τα μαλλιά μου, ε τα μαλλιά μου θα είναι πιο ίσια από τη φρεσκοσιδερωμένη κουρτίνα. Επίσης είναι το είδος του ίσιου που αν επιχειρήσεις να το κάνεις οτιδήποτε άλλο (π.χ. να χρησιμοποιήσεις σίδερο για μπούκλες) όταν τελειώσεις θα έχεις όντως καταφέρει να κάνεις μπούκλες αλλά το πολύ είκοσι λεπτά αργότερα θα είναι και πάλι σαν φρεσκοσιδερωμένη κουρτίνα, οπότε τζάμπα κόπος. Σε αρκετά σπάνιες περιπτώσεις αν τα αφήσω όλη νύχτα σε πλεξούδα και τα λύσω το πρωί, θα μείνουν ελαφρώς κυματιστά για περίπου ένα δίωρο.  ti? Στις υπόλοιπες περιπτώσεις δεν θα έχει αλλάξει κάτι.

    Επίσης, είναι μακριά. Πολύ. Φτάνουν λίγο κάτω από τον αφαλό και είναι το πιο μακρύ μαλλί που είχα ποτέ και το πόνεσα μέχρι να το φτάσω σε αυτό το μήκος και το αγαπάω. Μειονέκτημα είναι το ότι μπλέκεται παντού. Στο πλυντήριο (!), στα φερμουάρ, στην τσάντα όταν πάω να την κρεμάσω στον ώμο τραβάω και το μισό μου μαλλί, στην πλάτη της καρέκλας, στα γυαλιά μου, στα πάντα, αρκετές φορές την ημέρα. Κάθε φορά η πρώτη αντίδρασή μου είναι ένα "ασταδιάλα θα τα κόψω γουλί να ησυχάσω", αντίδραση η οποία ευτυχώς μου περνάει στα επόμενα δευτερόλεπτα, για να επανέλθει λίγο μετά στην επόμενη εμπλοκή του μαλλιού μου σε κάτι. Ακόμα, έχει την τάση να πέφτει σε τούφες οποιαδήποτε εποχή του χρόνου.

    Πριν από περίπου ενάμιση χρόνο αποφάσισα να τα βάψω κόκκινα. Τα έκανα λοιπόν ένα πανέμορφο κόκκινο της φωτιάς/ της Άριελ, όπως θέλετε πείτε το  I love you το οποίο και ερωτεύτηκα αμέσως. Το ερωτεύτηκα σε τέτοιο βαθμό που κατόρθωσα να το κρατήσω στο κεφάλι μου για 9 ολόκληρους μήνες.  firma

    Τον Αύγουστο, όμως, καθώς είχα καιρό να τα βάψω και καθώς πήγαινα κάθε μέρα στη θάλασσα, ξέβαψαν αρκετά ώστε να γίνουν ένα ξεπλυμμένο πορτοκαλοκόκκινο, αλλά όχι το όμορφο ξεπλυμμένο πορτοκαλοκόκκινο - αυτό που φαίνεται ότι ήταν κόκκινο αλλά δεν είναι πια γιατί εχμ έχεις καιρό να το σουλουπώσεις. Αποφάσισα ότι δεν είναι δυνατόν να κυκλοφορώ έτσι έξω, γύρισα αρκετά σουπερμάρκετ για να βρω τη βαφή μου και να τα επαναφέρω, αλλά αυτό στάθηκε αδύνατον, δεν την βρήκα πουθενά. Δεν με απασχόλησε ιδιαίτερα, πήρα απλώς ένα άλλο χρώμα βαφής γιατί γιόλο και τα έβαψα. Το χρώμα ήταν "καστανό μεσαίο" όπως έγραφε το κουτί, αλλά λόγω του κόκκινου που υπήρχε από κάτω γρήγορα έγινε ένα καστανό με κοκκινωπές τουφίτσες εδώ κι εκεί. Λίγο καιρό αργότερα αποφάσισα ότι το καστανό δεν είναι το χρώμα μου - είναι και απίστευτα βαρετό και συνηθισμένο- και στράφηκα στο blueblack.  I love you

    Το αποτέλεσμα ήταν ένα πανέμορφο χρώμα που φαινόταν από μαύρο ως σκούρο μπλε ανάλογα το φωτισμό, και στον ήλιο σχεδόν μπλε ελεκτρίκ. Το αγάπησα κι αυτό αμέσως. Βέβαια το χρώμα είχε άλλη γνώμη, και μέσα σε δέκα μέρες όλο το μπλε είχε φύγει και είχε μείνει το μαύρο. Δεν ήμουν ψυχολογικά έτοιμη για τόση μαυρίλα και μου έλειπε το μπλε μου, οπότε λίγο καιρό μετά πήγα στο κομμωτήριο για να τα ξεβάψω. Προέκυψε ένα γλυκό ξανθό χρώμα, λίγο πιο ανοιχτό από το φυσικό μου, το οποίο (ναι, και αυτό) το αγάπησα και εδώ θέλω να σημειώσω ότι το έχω στο κεφάλι μου λίγο παραπάνω από ένα μήνα και δεν το έχω βαρεθεί ακόμα. Τώρα έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου ότι δε θα αλλάξω χρώμα στα μαλλιά μου τουλάχιστον ως το Σεπτέμβρη. Προβλέπεται δύσκολη περίοδος αλλά ευελπιστώ να τα καταφέρω.  cry Στις αποχρώσεις που θα ακολουθήσουν περιλαμβάνονται μπλε, μωβ, πορτοκαλί, χάλκινα και ό,τι άλλο μου κατέβει στο κεφάλι.  :P

    Γενικότερα είμαι το άτομο που δε θα νοιαστεί να αλλάξει τα μαλλιά του -και αρκετά ριζικά κιόλας- και που βαριέται εύκολα. Φράσεις τύπου "You never knew what hair color to expect when she walked through the door" έχουν ξεκάθαρα γραφτεί για μένα, ενώ δεν είναι λίγες οι περιπτώσεις συνάντησής μου με άτομα που έχω να δω ένα άλφα χρονικό διάστημα, τα οποία δεν με αναγνωρίζουν, γιατί έχουν μείνει δύο χρώματα μαλλιού πίσω.  proud

    Τέλος, προς όλους αυτούς που θα πουν "α καταστρέφει τα μαλλιά της" και "α τα καίει και δε θα μείνει τίποτα" και ό,τι άλλο, να σημειώσω πως εκτός του ότι δεν θα με απασχολούσε ιδιαίτερα αυτό αν συνέβαινε, τα μαλλιά μου είναι εξαιρετικά υγιή και μάλιστα από την πρώτη φορά που τα έβαψα έχουν σταματήσει να λαδώνουν και έχουν γίνει πολύ πιο απαλά. Δεν ξέρω γιατί, ίσως είμαι κάποιο λάθος της φύσης, αλλά συμβαίνει.

    Αυτά.  hero



    I'm a wanderess
    I'm a one-night stand
    Don't belong to no city
    Don't belong to no man


    Yes, I'm a Shadowhunter.
    Demons beware.      
             
    Parabatai ♥
    -00-

    Don't you know better?:
    ♥:
    Evie Frye
    Evie Frye
    Administrator
    Head of D.M.L.E.
    Administrator Head of D.M.L.E.


    Αριθμός μηνυμάτων : 5570
    Ηλικία : 25
    Location : Grand Budapest Hotel
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2015

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Mathematics is not about numbers, equations, computations, or algorithms; it is about understanding.

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 7 Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Evie Frye Τρι Μαρ 08, 2016 6:48 pm

    Ρε Ραπουνζελ,πιο μικρό κείμενο δεν μπορούσες να γράψεις?Μαλλιασε ο εγκέφαλος μου από τόσο διάβασμα ti?



    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 7 Wixyzk10

    Stuff and Thangs:
    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 35
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 7 Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Cassandra Black Τρι Μαρ 08, 2016 8:21 pm

    Κατερίνα σε ζηλεύω :P

    Μαρίνα κάντα φιλαριστά ή με διαφορετικά μήκη Razz

    Τώρα που θα ξαναπάω στο χωριό λέω να ανανεώσω τις ανταύγειες μου στις ρίζες, η κομμώτρια εκεί είναι η καλύτερη που έχω πάει, έχω κάνει το 6.66 από το Σεπτέμβρη κι ακόμα δεν έχει ξεβάψει και το αγαπώ και στον ήλιο φαίνονται όλα κόκκινα <3
    Και μου 'χε πάρει μόνο 40 ευρώ μαζί με κούρεμα και ίσιωμα Razz



    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 7 Y2uq2a4e

    We seed the stars:
    Evie Frye
    Evie Frye
    Administrator
    Head of D.M.L.E.
    Administrator Head of D.M.L.E.


    Αριθμός μηνυμάτων : 5570
    Ηλικία : 25
    Location : Grand Budapest Hotel
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2015

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Mathematics is not about numbers, equations, computations, or algorithms; it is about understanding.

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 7 Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Evie Frye Τρι Μαρ 08, 2016 8:26 pm

    Εγώ θα κουρευτω πριν τη παρέλαση και μετά πάλι σε κάνα χρόνο bounce



    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 7 Wixyzk10

    Stuff and Thangs:
    Beatrice Baudelaire
    Beatrice Baudelaire
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 9237
    Ηλικία : 28
    Location : Manderley
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: There are essential and inessential insanities. The later are solar in character, the former are linked to the moon.

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 7 Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Beatrice Baudelaire Τρι Μαρ 22, 2016 12:04 pm

    Το σχεδόν-μέχρι-τη-μέση μαλλί μου πλέον φτάνει λίγο κάτω απ' τους ώμους.  proud

    Πήγα με σκοπό να τα κόψω μερικά δάχτυλα για να καθαρίσουν γιατί ήταν άθλια, αλλά επειδή είχα νεύρα είπα στην κομμώτρια να τα κόψει πολύ, έπαθε ένα σοκ γιατί μάλλον δεν το ακούει συχνά, και κάθε λίγα δάχτυλα μου τα φερνε μπροστά και με ρώταγε αν μου κάνει το μήκος, κι εγώ της έλεγα κόβε κι άλλο και με ρωτούσε αν είμαι σίγουρη  :P Αλλά μου τα έκανε πολύ ωραία και μου είπε ότι το μαλλί μου το είχε ανάγκη και όντως το είχε γιατί το είχα ψιλοκαταστρέψει. 

    Ελπίζω η μέρα που θα το μετανιώσω να αργήσει, για την ώρα μου αρέσουν πολύ  oh!



    I'm a wanderess
    I'm a one-night stand
    Don't belong to no city
    Don't belong to no man


    Yes, I'm a Shadowhunter.
    Demons beware.      
             
    Parabatai ♥
    -00-

    Don't you know better?:
    ♥:
    Milady D' Hiver
    Milady D' Hiver
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 40685
    Ηλικία : 28
    Location : Sydney, Australia
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: If someoneʼs lying about something small, you donʼt know what else theyʼre lying about.

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 7 Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Milady D' Hiver Τρι Μαρ 22, 2016 12:20 pm

    επαθα ενα σοκ οταν τα ειδα, το ομολογω^



    .
    .
    .
    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 7 Elsa_u12
    .
    .
    .:
    Lisette de Lapin
    Lisette de Lapin
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 11396
    Ηλικία : 27
    Location : Asteroid B618
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/10/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: κεφτέδες.

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 7 Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Lisette de Lapin Δευ Μάης 09, 2016 1:37 am

    Μετά από ένα περιστατικό κατά το οποίο κόντεψα να μείνω φαλακρή, θυμήθηκα αυτό το τοπικ και να'μαι. Razz

    Όταν ήμουν μωρό, είχα κατάμαυρα μαλλιά. Αλλά κατάμαυρα. Με τα χρόνια άνοιξαν αρκετά και έγιναν ένα ashy καστανό το οποίο μετά άνοιξε κι άλλο απο τον ήλιο, ειδικά στις άκρες, κι έγινε κάααατι σαν όμπρε. Επίσης μικρή θυμάμαι το μαλλί μου ολόισιο μέχρι που αποφάσισα στην πέμπτη δημοτικού να τα κάνω φιλαριστά και από τότε αποφάσισαν να είναι σπαστά. :P Γενικά γυμνάσιο-λύκειο πειραματιστηκα αρκετά με την φράντζα και το μήκος.
    Μέχρι που τέλειωσα το σχολείο και αποφάσισα να κάνω αυτό που τόσα χρόνια ήθελα αλλά ποτε δεν τολμούσα/δεν με άφηναν: να τα βάψω κόκκινα. Επειδή ήμουν και κότα όμως, ξεκίνησα στην αρχή με καστανοκόκκινες ανταύγειες. Μετά απο 6 μήνες τα έβαψα όλα ένα σκούρο καφεκόκκινο που έφερνε προς το μωβ αλλά επειδή ήταν η πρώτη φορά και δεν το συντήρησα κι εγώ καθόλου, σε ένα μήνα είχε ξεβάψει Razz Και μετά απο κανα 4μηνο τα έβαψα όλα κόκκινα. Από τότε τα έχω βάψει άλλες 5 φορές και κάθε φορά πιάνει και καλύτερα το χρώμα. Τις δύο τελευταίες φορές έβαλα την Wella Koleston 66/46 και απλά είναι ακριβώς το χρώμα που ήθελα εξαρχής.
    Βέβαια κάτι οι βαφές, κάτι το ισιωτικό, αν και το μαλλί μου είχε μακρύνει αρκετά (λίγο πιο κάτω απο το στήθος), ήταν πολύ φθαρμένο στις άκρες και έτσι πριν κανα μήνα πήρα το ψαλίδι και άρχισα να κόβω μέχρι που το έφτασα λίγο πιο πάνω απο το στήθος Razz

    Έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου ότι θα πετάξω το ρημάδι το ισιωτικό και μέχρι να μαζέψω λεφτά να πάρω ένα της προκοπής που να μην καίει το μαλλί, δεν θα ξαναβάλω θερμότητα στα μαλλιά μου και εκτός απο τις βαφές, θα προσπαθήσω όσο μπορώ να το κρατήσω υγιές.
    Έτσι προσπαθώ να τα αφήσω ήσυχα και το μόνο που κάνω είναι να τα πλέκω το βράδυ έτσι ώστε όταν ξυπνάω, να τα λύνω και να έχω αυτόματα μπούκλες και περισσότερο σχήμα.

    ακολουθεί λαιφσέιβινγκ τουτόριαλ:



    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 7 Pamjim10

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 7 6BKOQ7P

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 7 Pamjim11
    Milady D' Hiver
    Milady D' Hiver
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 40685
    Ηλικία : 28
    Location : Sydney, Australia
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: If someoneʼs lying about something small, you donʼt know what else theyʼre lying about.

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 7 Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Milady D' Hiver Δευ Μάης 09, 2016 2:31 am

    Μακαρι και τα δικα μου μαλλια να ανοιγαν σαν φυσικο ομπρε crying


    Με κουραζουν λιγο τοσο μακρια που ειναι. Και η κερατινη πλεον δεν κανει τοσο μεγαλη διαφορα. Εχει περασει βεβαια και καιρος απο τοτε που τα εκανα αλλα ναι, φριζαρουν. Και ελεγα να τα κοψω. Αλλα σκεφτομαι πολυ σοβαρα να τα αφησω να μακρυνουν και αλλο πριν τα κοψω για να τα δωρισω σε παιδακια με καρκινο


    εντιτ. πετυχα αυτο το βιντεο σε μορφη gif στο ταμπλρ κατα τυχη και ειπα να το μοιραστω γιατι ειναι απλα ΤΟΣΟ ομορφο <3




    .
    .
    .
    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 7 Elsa_u12
    .
    .
    .:
    Isabelle Lightwood
    Isabelle Lightwood
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 36189
    Ηλικία : 124
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Κι ενώ ο καθείς σκοτώνει ό,τι αγαπάει, όλοι ωστόσο δεν πεθαίνουν.

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 7 Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Isabelle Lightwood Δευ Μάης 09, 2016 2:56 pm

    Lisette de Lapin έγραψε: έγιναν ένα ashy καστανό

    Είχατε και στο χουργιό σου άσυ μωρή; yaya



    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 7 Ypo
    Aurora Sinistra
    Aurora Sinistra
    Μαγικός Ζωολόγος
    Μαγικός Ζωολόγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 8719
    Ηλικία : 224
    Location : neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 7 Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Aurora Sinistra Κυρ Ιαν 22, 2017 6:47 pm

    Καιρό έχω να γράψω σε αυτό το τόπικ. Το μαλλί μου αυτήν την περίοδο, είναι φυσικό μέχρι ένα μήκος και οι άκρες μπλέ. Αρχικά ήταν τιρκουάζ αλλά έγινε τώρα ένα σκούρο μπλέ που ξεβάφει βέβαια σε πιο ανοιχτό και για κάποιο λόγο δεν ξεβάφει ομοιόμορφα όοοοοχι, ξεβάφει και αποκτά διαφορετικούς τόνους του μπλέ. Το ξαναπερνάω μια φορά το μήνα και τώρα το έχω αργήσει και γι αυτό έχει αποκτήσει διαφορετικές αποχρώσεις του μπλέ Laughing . Αλλά το κρύο λούσιμο είναι θάνατος. Επίσης θα ήθελα να μιλήσω για το βάσανο του να βάζω ένα σορό προιόντα απο μείξη καστορέλαιου με αμυγδαλέλαιο μια με δυό φορές τη βδομάδα σαν μάσκα, μετά μια άλλη μάσκα για αναδόμηση και προστασία χρώματος, προστατευτικό σπρέυ για τη θερμότητα όταν τα ισιώνω, άλλο λάδι που έχω για καθημερινή χρήση αν είναι πολύ μπλεγμένα κτλ. Και πάλι δεν έχουν επανέλθει στα όπως ήταν πριν το ντεκαπάζ, πάλι σπάνε απίστευτα οι ακρες cry cry Δεν ξέρω τι άλλο θέλουν πια. Νιώθω πάντως χαρούμενη που δεν έκανα ντεκαπάζ σε όλο το μαλλί. Laughing Φταίει που το φυσικό μου είναι πολύυ σκούρο καστανό και για το μπλέ το άνοιξα σε ξανθό. Μου είχαν πει πως αν το άνοιγα σε άσπρο (που θα ήθελε π.χ αν τα έκανα γκρί που σκεφτόμουν) θα καταστρεφόταν εντελώς. Ομολογώ πως θα μπορούσε να ναι και χειρότερα, και έχω δει κάποια μικρή βελτίωση με τα προιόντα που χρησιμοποιώ.
    Ωστόσο αγαπώ το μπλέ και πιστεύω πως είναι γουορθ ιτ. Είναι δύσκολο να το συνδυάσω καμιά φορά αλλά εντάξει κυρίως μαύρα φοράω οπότε δεν τίθεται μεγάλο θέμα.



    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 7 Untitl10
    Milady D' Hiver
    Milady D' Hiver
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 40685
    Ηλικία : 28
    Location : Sydney, Australia
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: If someoneʼs lying about something small, you donʼt know what else theyʼre lying about.

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 7 Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Milady D' Hiver Τρι Ιαν 24, 2017 5:04 am

    Αχ εκοψα τα μαλλια μου.

    3ο κουρεμα σε 3 χρονια. Το ξερω, το ξερω. Πρεπει πιο συχνα, δεν θα επρεπε να τα κανω μια φορα τον χρονο. Τι να καμω ομως που ειναι πανακριβα και επειδη η θεια μου ειναι κομμωτρια και μεγαλωνοντας τα κουρεματα μου (και χτενισματα) ηταν ολα τζαπα και τωρα εδω ειναι πανακριβα (βγαινει πανω απο 50 συνηθως) οποτε λυπομαι τα λεφτα;

    Αλλα εφυγαν ολες οι μυτες, ολο το κατεστραμενο μαλλι και εμεινε ενα ωραιο μακρος και τα αγαπω <3 Ειναι το καλυτερο κουρεμα που μου εχουν κανει εδω και το πιο φτηνο, οποτε θα τους ξαναπροτιμησω.



    .
    .
    .
    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD - Σελίδα 7 Elsa_u12
    .
    .
    .:

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Τρι Μάης 07, 2024 4:06 pm