.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+69
Evie Frye
Noelia di Firenze
Ophelia Autumn
Lily99
Natalia McDonald
The Sorting Hat
Luna Scamander
Claire Delacour
Morgan le Fay
Rowena Ravenclaw
Amy Somers
Milady D' Hiver
Amycus
Helena Malfoy
Roxanne Black
Emily Lupin
Half Blood Princess
Magic Is Might
geowizard
GinnyHermione
Alison Sheridan
Lisette de Lapin
Alicia Spinnet
Druella Black
mjhp4ever
Arcturus Regulus Black
Narcissa Black
ioanna papa
Phineas Nigellus Black
Tom Marvolo Riddle
Madame Maxime
Clary Fray
Dominique Weasley
didaki
Mirabelle Salvatore
Μia Melanie Hawkins
Penellope Clearwater
Rea
EleniArmstrong-Potter
Roxy Black
Aurora Sinistra
Harry Potter Black
elliza
Nefely Black
anthian9
Romilda Vane
Lydia Granger
Berenice
Cassiopeia Black
Perenelle Flamel
Isabelle Lightwood
FLEUR258
Laverne de Montmorency
Nearly Headless Nick
Imperio
Minerva McGonagall
Eloise Prewett
Jace Wayland
Sylvie Lovegood
Bella Black
Ariana Lestrange
Amelia Blackfoot
Eleanna Lovegood
Hermione Black
Andromeda Black
Shana
Hecate
Fleur Delacour
Cassandra Black
73 απαντήσεις

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 35
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD Empty Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Cassandra Black Πεμ Σεπ 15, 2011 1:13 am

    Και ναι, το τόπικ όπου μιλάμε για τρίχες Razz Στην κυριολεξία awesome
    Έχετε μακριά ή κοντά μαλλιά? Τι χρώμα? Στρώνουν ή σας σπάνε τα νεύρα κάθε φορά που λούζεστε? Σας αρέσουν ή θέλετε να τα ξεριζώσετε? Τι είδους μαλλιά σας αρέσουν στο άλλο φύλο? Razz
    Ξεράστε τα όλα Cool awesome



    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD Y2uq2a4e

    We seed the stars:
    Fleur Delacour
    Fleur Delacour
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 21971
    Ηλικία : 230
    Location : Όπου νά'ναι, αρκεί να είναι στην Αθήνα
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Go sell crazy someplace else, we're all stocked up here

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Fleur Delacour Πεμ Σεπ 15, 2011 1:18 am

    Έχω ανοιχτά καστανά μαλλιά, καρέ με φράτζα. Είναι ελαφρώς σπαστά αλλά δεν τα αφήνω στην ησυχία τους και τα ισιώνω πάντα, ευτυχώς χωρίς κόπο :P
    Στο άλλο φύλο μου αρέσουν τα κοντά μαλλιά, χωρίς ιδιαίτερη προτίμηση σε χρώμα.
    Δεν μπορώ τους άντρες με βαμμένα μαλλιά είναι σαν δευτεροκλασάτοι καλλιτέχνες, αντίθετα δεν μπορώ να βλέπω γυναίκες με άσπρα μαλλιά μου φαίνονται απεριποίητες και ολίγον κακομοίρες :P


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την Fleur Delacour στις Πεμ Σεπ 15, 2011 1:42 am, 1 φορά




    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD 1p55
    Hecate
    Hecate
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 11324
    Ηλικία : 32
    Location : Outer Space
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Hecate Πεμ Σεπ 15, 2011 1:39 am

    Τα μαλλιά μου είναι λίγο πιο μακριά από τους ώμους. Θα ήθελα να τα μακρύνω πολύ, σχεδόν μέχρι τη μέση. Το φυσικό τους είναι σκούρο καστανό και εδώ και ένα χρόνο είναι βαμμένα σαν-κόκκινα Razz Δεν στρώνουν ούτε με το καλό, ούτε με φοβέρες και ναι, μερικές φορές θέλω να τα ξεριζώσω και να βάλω περούκα γιατί τα από μέσα είναι μπούκλες και τα απ' έξω σχεδόν ίσια pensive Επίσης φριζάρουν πολύ, σε σημείο που καταλαβαίνω πότε θα βρέξει από την προηγούμενη κιόλας μέρα...
    Στους άνδρες δεν έχω ιδιαίτερη προτίμηση αρκεί να μπορούν να υποστηρίξουν το στυλ τους. Δεν μπορώ πάντως τα βαμμένα μαλλιά, ειδικά τα σαντρέ-ξανθά Wink
    Αντίθετα με τη Σοφία δεν έχω πρόβλημα με τις γυναίκες που έχουν άσπρα μαλλιά αλλά μου τη δίνει πολύ το γκρίζο.



    .
    Θέλεις μπουντρούμια; Πάμε.
    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD Ws1999D
    Fleur Delacour
    Fleur Delacour
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 21971
    Ηλικία : 230
    Location : Όπου νά'ναι, αρκεί να είναι στην Αθήνα
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Go sell crazy someplace else, we're all stocked up here

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Fleur Delacour Πεμ Σεπ 15, 2011 1:43 am

    ^Ειδικά το γκρίζο-λουλακί yaya




    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD 1p55
    Hecate
    Hecate
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 11324
    Ηλικία : 32
    Location : Outer Space
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Hecate Πεμ Σεπ 15, 2011 1:44 am

    ^Ειδικά το γκρίζο που είναι πιο πολύ από τη μια μεριά και μοιάζουν με Κρουέλες sweatdrop smiley



    .
    Θέλεις μπουντρούμια; Πάμε.
    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD Ws1999D
    Shana
    Shana
    Αλχημιστής
    Αλχημιστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 2251
    Ηλικία : 910
    Location : Wherever I May Roam
    Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Shana Πεμ Σεπ 15, 2011 1:45 am

    έχω μακριά μαλλιά-δηλαδή περίπου δύο παλάμες κάτω από τους ώμους Razz
    ξανθά μελί-καστανόξανθα κάπως- στο περίπου...xD κ μου σπάνε τα νεύραααα
    είναι μακριά κ βαριέμαι πολύυυυυυ να τα χτενίζω... facepalm
    μπράβο ρε συ Γιάννα θα ξεσπάω στο topic κάθε φορά που μου τη δίνουν στα νεύρα

    τώρα στο άλλο φύλο δεν έχω πρόβλημα στο χρώμα των μαλλιών
    ~αλλά μου αρέσουν τα μακριά μαλλιά για κάποιο λόγο oh!



    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD New_cl10
    "This little girl, who's not even half my size...
    taught me that tears can flow even from these silver eyes."

    ~Teresa of the Faint Smile~
    R.S.T. MEMBER

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD 4yearsHW
    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 35
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Cassandra Black Πεμ Σεπ 15, 2011 2:14 am

    Εμένα είναι σπαστά, καστανά με ξανθές ανταύγειες και φτάνουν περίπου στο στήθος, αν και πάντα ήθελα να τα φτάσω στη μέση Razz Γενικά τα πάω καλά μαζί τους, εκτός από τις στιγμές που με νευριάζουν επειδή λαδώνουν γρήγορα ή κατσαρώνουν πολύ λόγω υγρασίας. Θέλω να τα ξεριζώσω ειδικά όταν περιμένω my moon blood -είναι οι μέρες που δεν στρώνουν ούτε με σφαίρες.

    Στους άντρες μου αρέσει το μακρύ μαλλί, ανεξαρτήτως χρώματος, αλλά επίσης αντιπαθώ τα βαμμένα Razz Στις μεγάλες γυναίκες το λευκό δεν με ενοχλεί, αλλά μου τη δίνει το γκρι και τα ξεθωριασμένα χρώματα που τις κάνουν να δείχνουν ακόμα πιο μεγάλες erimi



    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD Y2uq2a4e

    We seed the stars:
    Andromeda Black
    Andromeda Black
    Τάγμα του Φοίνικα
    Τάγμα του Φοίνικα


    Αριθμός μηνυμάτων : 16892
    Ηλικία : 34
    Location : In Sirius' arms! <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Μischief managed.

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Andromeda Black Πεμ Σεπ 15, 2011 3:22 pm

    Τα μαλλιά μου είναι μακριά και σπαστά, φτάνουν μέχρι την μέση αλλά όταν τα ισιώνω είναι ακόμη πιο μακριά! Το χρώμα τους είναι καστανό σκούρο και το λατρεύω, δεν θέλω να τα βάψω ποτέ εκτος αν είναι να τα κάνω μαύρα.♥
    Παλιά με εκνεύριζε που έχω σπαστά μαλλιά και τα ίσιωνα κάθε μέρα, τώρα όμως λατρεύω τις φυσικές μου μπλούκλες και δεν τις πειράζω, ούτε καν τα στεγνώνω μετά το μπάνιο, τα αφήνω να στεγνώνουν μόνα τους. Razz
    Είναι λίγο κουραστικό να λούζω κάθε μέρα τόσο μαλλί αλλά δεν έχω σκεφτεί ποτέ να τα κόψω... Razz
    Γενικώς λατρεύω το μακρύ σκουρόχρωμο μαλλί και θέλω να τα μακρύνω ακόμη πιο πολύ! oh!

    Στους άντρες δεν μου αρέσει ούτε το μακρύ μαλλί ούτε το βαμμένο. :down:
    Όσο πιο κοντά τόσο το καλύτερο, και στο φυσικό τους χρώμα!



    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD Tumblr_lrwbm8xZe71qj565ko1_500
    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD Beautyandthebeastsign
    i solemnly swear that i am up to no good:
    ♥ Sirius Black ♥
    Hermione Black
    Hermione Black
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 11974
    Ηλικία : 26
    Location : στο άγνωστο με βάρκα την ελπήδα :P
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Αν ελπίζεις σε κάτι, κανείς δεν μπορεί να σου διώξει την ελπίδα

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Hermione Black Πεμ Σεπ 15, 2011 3:37 pm

    έχω μακρυά σγουρά μαλλιά με πολλές πικνές μπλουκλες και απίστευτα φουντωτα, πιο πικαν δε γίνεται

    είναι τελείως ξανθα πιο ξανθά δε γίνεται θα γίνουν άσπρα Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD 235444 τα βάφω και τα κανω πιο σκουρα γιατι εχω κομπλεξ

    μου σπανε τα νερυα αλλα ειναι ωραια τελικα Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD 235444

    στα αγορια μ αρεσουν τα σκουρα καστανα και τα καστανοξανθα μαλλια με μπουκλες κυριως



    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD Kaiksis_OLD_SCORE124
    Eleanna Lovegood
    Eleanna Lovegood
    Εκπαιδευτής Δράκων
    Εκπαιδευτής Δράκων


    Αριθμός μηνυμάτων : 25823
    Ηλικία : 25
    Location : London's Shadowhunter Institute
    Ημερομηνία εγγραφής : 15/06/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: A mind needs books as a sword needs a whetstone, if it is to keep its edge.

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Eleanna Lovegood Πεμ Σεπ 15, 2011 4:48 pm

    Εχω μακρια καστανα μαλλια ΠΑΝΤΑ πιασμενα σε αλογοουρα. Ζεσταινομαι τοσο πολυ με τα μαλλια κατω!!
    Οταν λουζομαι μπλεκονται τρομερα {faint}



    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD 10dwccy
    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD Wguogg
    Amelia Blackfoot
    Amelia Blackfoot
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 20437
    Ηλικία : 571
    Location : 12, Grimmauld Place, 4th floor
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: And Iʼve been looking at the stars for a long, long time, Iʼve been putting out fires all my life. Everybody wants a flame, they donʼt want to get burnt and today is our turn.

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Amelia Blackfoot Πεμ Σεπ 15, 2011 4:50 pm

    Λοιπόν, τα μαλλιά μου έχουν περίεργη ιστορία. Razz

    Μικρό είχα πάντα κοντά μαλλιά, κοντά στο ξανθό. Μεγαλώνοντας, άρχιζαν να σκουραίνουν και σε όλο το δημοτικό είχα μέτριου μηκους, σκούρα καστανά και ίσια μαλλιά. Στο Γυμνάσιο, κάθε χρόνο άρχισαν να σγουραίνουν λίγο λίγο μέχρι που φτάσαμε τη σήμερον ημέρα και είναι τέρμα σγουρά-μπουκλέ.

    Το χρώμα τώρα είναι κόκκινο, δηλαδή καστανοκόκκινο για να είμαι ακριβής. Έχω περάσει και από το καστανόξανθο αλλά δε μ' άρεσε και λέω να κινηθώ στις αποχρώσεις του κόκκινου φρομ νάου ον.

    Τα μαλλάκια μου μ' αρέσουν δε λέω, δε θέλω να τα αλλάξω αν και μου τη δίνει όταν είναι να βγω έξω κανένα βράδυ και μου πέρνουν 40 λεπτά + για να τα ισιώσω. :P


    Τώρα, στο άλλο φύλο, μ' αρέσουν οι μελαχρινοί, κοντό μαλλί κατά προτίμηση αλλά και πιο μακρύ είναι δεκτό, αν έχει τύπο ο άλλος και του πάει. Βέβαια, αυτό το πράγμα, να έχει ο άντρας ίσιο πρόκα μαλλί και να μην τα μαζεύει δεν μ' αρέσει οπότε είναι να ξέρεις πώς να το χειρίζεσαι αλλιώς φέιλ και γεια σου. Razz
    Ariana Lestrange
    Ariana Lestrange
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 17703
    Ηλικία : 24
    Location : Middle Of Nowhere
    Ημερομηνία εγγραφής : 15/08/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Keep your friends close and your fries closer.

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Ariana Lestrange Πεμ Σεπ 15, 2011 4:56 pm

    Τα μαλλιά μου είναι καστανόξανθα,λίγο πιο κάτω απο τους ώμους. Τον τελευαταίο καιρό αρχίζουν και ξανθαίνουν<3. Είναι σπαστά και μπορώ εύκολα να τα κάνω σγουρά χωρίς μηχάνιμα και δύσκολα ολόισια με μηχάνιμα Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD 422287. Είναι μακρύ καρέ και έχω φρατζοφέλια Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD 3042415199. Λατρεύω και μου πάνε τα σγουράα Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD 31756
    Στο άλλο φύλλο εκτός απο τα σιδεράκια μου αρέσουν τα κοντά μαλλιά που τα κάνουν καρφάκια Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD 841182 Το χρώμα που προτιμώ είναι Καστανό σκούρο ή Μαύρα. Μπορώ να πω οτι μερικές φορές μ'αρέσει κ όταν το έχουν σε emo Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD 872463.






    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD Rsz-web-photo-editor
    Bella Black
    Bella Black
    Θανατοφάγος
    Θανατοφάγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 8350
    Ηλικία : 27
    Location : Behind you
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/02/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: ...and the history books forgot about us, and the bible didn't mention us, not even once

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Bella Black Πεμ Σεπ 15, 2011 6:27 pm

    Το λοιπόν!
    Εγώ έχω ανοιχτά καστανά, που τώρα τελευταία κανουν ξανθές ανταύγεις <3
    Είναι ΠΟΛΥ πυκνά και πάρα πολλά, γι'αυτό και δεν τα χτενίζω ΚΑΘΟΛΟΥ, παρά μονο όταν είναι βρεγμένα, αλλιώς γίνονται σαν άχυρο...Κάνουν πολύ εύκολα μπούκλες χωρίς καθόλου ζελέ ή μηχάνημα, απλά λούζομαι και κοιμάμοαι με βρεγμένο μαλλί. Για να τα ισιώσω με μηχάνημα, μου παίρνει γύρω στη 1,5 ώρα, και πολύ ιδρώτα, οπότε τα ισιώνω πολύ σπάνια... Είναι λίγο πιο κάτω από τον ώμο στο φυσικό τους, και όταν τα ισιώνω μακραίνουν πολύ μπορώ να πω...Πάντως πραγματικά υπεραγαπώ το μαλλί μου <3

    Τώρα για το μαλλί στα αγόρια, δεν το θέλω ούτε μακρύ μακρύ, αλλά ούτε και μπόμπα με την ξυριστική :P μου αρέσουν ελαφρώς μακριά και ανακατεμένα, μισλω τα χτενισμένα με χωρίστρες κλπ, και μισώ επίσης και τα "κοκοράκια" και άλλα τέτοια...



    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD Yy1m  

    Women in our position must make the best of their circumstances...


    growing strong:
    Sylvie Lovegood
    Sylvie Lovegood
    Μάντης
    Μάντης


    Αριθμός μηνυμάτων : 15673
    Ηλικία : 26
    Location : Bon Temps
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Μωρέ ποια ηθική και ποια αξιοπρεπεία....Τα μόνα χαρακτηριστικά που σε καθιστούν άνθρωπο, κατ εμέ, είναι η ειλικρίνεια κι η αυθεντικότητα.

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Sylvie Lovegood Πεμ Σεπ 15, 2011 7:42 pm

    Τα δικά μου τα μαλλάκια είναι καστανοξάνθα-προς καστανό με χρυσαφί ανταύγειες που απέκτησαν πρόσφατα. Razz
    Μου λίγο πιο κάτω από το στήθος. Έχουν ωραίο σχηματάκι αν εξαιρέσεις την φράντζα την οποία κούρεψα την προηγούμενη βδομάδα και κυριολεκτικά σιχένομαι να την βλέπω. sweatdrop smiley
    Και τα δικά μου είναι σγουρά από μέσα και απ'έξω ίσια, αλλά με την κατάλληλη φροντίδα γίνονται ωραίες, χαλάρες μπουκλίτσες oh!
    Αν εξαιρέσεις τις μπουκλίτσες δεν γίνεται να τα φτιάξω με τιπότα.- Τουλάχιστον όχι για περισσότερο από 3 ώρες. Razz
    Αλλά τα αγαπώ, τα αγαπώ, τα αγαπώ.- Razz Ταιριάζουν με τα μάτια μου. Laughing


    Στο άλλο φύλο μ'αρέσουν τα καρφάκια ή τα επιμελώς ατημέλητα ή και τα απλά, ανάλογα το πρόσωπο Razz
    Από χρώματα πεθαίνω για μαύρο και χρυσαφί In Love αλλά και το καστανό δεν με χαλάει. Razz


    Αυτά τα ολίγαααα awesome



    Yes i Am a Shadowhunter
    Demons beware

    ΜΜΚΓΘ:

    We love Zeus
    Jace Wayland
    Jace Wayland
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 11954
    Ηλικία : 27
    Location : City Of Glass
    Ημερομηνία εγγραφής : 28/03/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Friends share secrets. That's what keeps us close.

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Jace Wayland Πεμ Σεπ 15, 2011 8:46 pm

    Λοιποοον ειναι τοσο τελειο που εφτιαξες σημερα το τοπικ Γιαννα γιατι αυριο θα παω να κουρευτω! awesome
    Εμενα τα μαλλια μου ειναι καστανα παντου εκτος απο μπροστα που ειναι καπως ξανθα Razz Αν και θα προτιμουσα να ξανθιζουν πιο πολυ..μου την σπαει το σκουρο Razz
    Ειναι ισια νομιζω αν και αλλοι μου λενε οτι ειναι σπαστα αλλα δεν ξερω τι ακριβως ειναι γιατι εχω μπερδευτει Razz
    Οταν ειναι κοντα τα κανω καρφακια βεβαιως βεβαιως αλλα οταν μακραινουν κατω.Στην αρχη μαρεσουν κατω αλλα μετα σιγα σιγα τα μισω και θελω να κουρετω οσο πιο συντομα γινεται. hippie
    Στο αλλο φυλλο μου αρεσουν πολυ τα ξανθα και τα μαυρα Razz αν και το καστανο δεν με χαλαει.
    Ισιωμενα κατα προτιμηση οι μπουκλες με εκνευριζουν στα περισσοτερα κοριτσια. Razz





    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD Jace-sig

    Eloise Prewett
    Eloise Prewett
    Μάντης
    Μάντης


    Αριθμός μηνυμάτων : 18127
    Ηλικία : 28
    Location : Alicante
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: “Don't take me home until I'm drunk. Very drunk indeed!”♥

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Eloise Prewett Πεμ Σεπ 15, 2011 9:02 pm

    Α ωραία, θα γράψω και γω θέλετε δεν θέλετε. :P

    Τα μαλλιά μου είναι μπούκλες, απο αυτές τις μπούκλες, που είναι συνέχεια μπούκλες αλλα έτσι και τις αγγίξεις φριζάρουν. Απαίσιο μαλλί, το μισώ. :down:

    Παλιά το έκοβα μέχρι τον ώμο, για να στέκεται σγουρό, αλλα απο τον Μάρτιο περίπου το χω πάρει αποφαση να το μακρύνω, για να βαρυνουν οι μπούκλες μπας και κάθονται χαλαρες. :P Τώρα , στη σγουρη εκδοση ειναι περιπου μια παλάμη κατω απο τους ώμους, και στην ισια, 2 παλάμες. :P Νομίζω είχα μετρήσει ακριβώς και ηταν 38 εκατοστά. Ναι,ναι. :P

    Χρώμα: Καστανό. Με ξανθές άκρες. Επίσης η κομμωτρια μου μου είχε πει οτι το μαλλι μου έχει τόνους κόκκινου μέσα. Απο αποψη βαφης, μονο τις ακρες ειχα ανοίξει ελάχιστα, που με τον ήλιο έγιναν καταξανθες. hippie

    Όσο για το άλλο φύλο,θα πρέπει να έχει αρκετό μαλλι. Οχι μακρύ μακρύ, δεν μου αρέσει τόσο αυτό, αλλα μέχρι τους ωμους, ειναι επιτρεπτό. :P Ειμαι εντελως εναντια στα κοντά-καρφάκια-μοικάνα κλπ κλπ, αν και σε μερικούς πρεπει να παραδεχτουμε οτι πάει τρελά. giveup

    Ε αυτά. hippie

    ΥΓ. Δεν ξέρω γτ, αλλα μαδάω υπερβολικά πολύ τελευταία. crying



    Soooooo happy.
    :.:
    Minerva McGonagall
    Minerva McGonagall
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 22848
    Ηλικία : 29
    Location : Winterfell
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Και πες στο Χάρο, θα πάω εγώ όταν γουστάρω.

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Minerva McGonagall Πεμ Σεπ 15, 2011 9:35 pm

    Εγώ τα κόβω χρόνια καρέ κοντό πίσω μακρύ μπροστά, τους κάνω αντάυγειες ξανθές ή κόκκινες, η τα βάφω πιο καστανά απ' ό,τι είναι. Γενικά, βάφω τα μαλλιά μου από το Δημοτικό ti?
    Είναι κάπως σπαστά με φράντζα στο πλάι, και όταν είναι καλοκουρεμένα και στέκονται ωραία μ' αρέσουν. Αλλά αυτό το στυλάκι εξαρτάται πάντα από τον εκάστοτε κομμωτή. Μπορεί και να σ' το κάνει να μη βλέπεται. Κάνω σκέψεις να τα μακρύνω τώρα που χάνω κιλά, αλλά είμαι σίγουρη πως θα μου σπάνε τόσο τα νεύρα και δε θα αφιερώνω ουτε 10' για να τα προσέχω, και δε το βλέπω. Γενικά επειδή είναι ίσια δε τους δίνω πολλή σημασία. Μόνο τη φραντζα και τις ουρίτσες στο πλάι φτιάχνω το πρωί, πράγμα που μου παίρνει μερικά δευτερόλεπτα. Και δεν παίζει να μάθω ποτέ να τα φτιάχνω/προσέχω περισσότερο, βαριέμαι. Razz

    Στους άντρες... ΜΑΚΥΜΑΛΛΗΔΕΣ, ΜΑΚΡΥΜΑΛΛΗΔΕΣ, ΜΑΚΡΥΜΑΛΛΗΔΕΣ.- bounce lalala joy In Love
    Γενικά όσο πιο πολλές τρίχες έχει ο άντρας τόσο καλύτερα, αλλά εγώ σε μακρυμάλλη δίσκολα ανδιστέκομαι, πρέπει να ναι Κουασιμόδος. hero



    Mischief managed.
    Imperio
    Imperio
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 33323
    Ηλικία : 30
    Location : Greece
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'm the one I should love

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Imperio Πεμ Σεπ 15, 2011 9:44 pm

    Τωρα τι να γραψω εγω? τα δικα μου τα μαλλακια φτανουν μεχρι λιγο πιο πανω απο τον πισινο μου και εχουν αισιως φτασει τα 63 cm (σημερινη μετρησις Razz). Χρωματικως ειναι καστανοξανθα με κοκκινο μεσα. Αμα τα αφησω ησυχα ειναι ισια! Αμα τα πειραξω ειναι και παλι ισια! Γενικα δεν εχουμε θεμα με ψαλιδα και τετοια διοτι συνηθως τα αφηνω να στεγνωσουν φυσικα ομως φετος λογω του οτι εκανα μπανιο κατι βραδυνες ωρες αναγκαστικα τα πιστολιαζα λιγο κι ετσι ειχαμε ενα φιτσουρινγκ της για καποιο διαστημα!Razz Το περιεργο ειναι οτι οταν ημουν πιο μικρο ηταν κοκκινα μετα εγιναν ξανθα και μετα αρχισαν να σκουραινουν!

    στο αντιθετο φυλο προτιμω τα κοντα μαλλια!




    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD 4thvideo5
    _
    _

    Sometimes I'm afraid of myself, thanks to my self-hatred
    And the depression that came to play again
    Min Yoongi is already dead (I killed him)
    It's been a long time since my everyday life became killing my passions and comparing myself with others


    Stuff:
    Nearly Headless Nick
    Nearly Headless Nick
    Ministry's Ambassador
    Ministry's Ambassador


    Αριθμός μηνυμάτων : 39570
    Ηλικία : 26
    Location : Στο στομάχι μιας κατσίκας (ναι είμαι μπέζοαρ)
    Ημερομηνία εγγραφής : 13/09/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: My philosophy is that worrying means you suffer twice

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Nearly Headless Nick Πεμ Σεπ 15, 2011 9:49 pm

    Cassandra Black έγραψε:Και ναι, το τόπικ όπου μιλάμε για τρίχες Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD 235444 Στην κυριολεξία Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD 65854
    Έχετε μακριά ή κοντά μαλλιά? Τι χρώμα? Στρώνουν ή σας σπάνε τα νεύρα κάθε φορά που λούζεστε? Σας αρέσουν ή θέλετε να τα ξεριζώσετε? Τι είδους μαλλιά σας αρέσουν στο άλλο φύλο? Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD 235444
    Ξεράστε τα όλα Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD 3240404756 Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD 65854
    Θα ξεράσω με την υπογραφή σου Razz




    Εμένα είναι καροτί, με μεγαλύτερες φαβορίτες από τα μπροστά.
    Κάποτε ήταν μακριότερα από τώρα κι ήταν ανέμελα κλπ.
    Κάθε πρωί λούζομαι γιατί τα μαλλιά μου είναι πιο ωραία από τις άλλες φορές (που είναι ασ'τα να πάνε)... Περιμένω κανα διμηνο να γινω οπως ήμουν Sad Sad Sad



    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD Receiv13


    Isn't everything we do in life a way to be loved a little more?”
    Laverne de Montmorency
    Laverne de Montmorency
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 6050
    Ηλικία : 28
    Location : Probably in another world....
    Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: There was once a small dream. No one knew who had dreamt it. Such a tiny dream it was.

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Laverne de Montmorency Πεμ Σεπ 15, 2011 9:55 pm

    Kανονικά τα μαλλιά μου είναι καστανά περίπου μέχρι το στήθος αλλά είναι τόσο σγουρά που άμα τα λούζω φτάνουν σχεδόν μέχρι τη μέση. Δεν είναι μπούκλες δυστυχώς, απλά ένας θάμνος που είναι μόνιμα κάπως φριζαρισμένος, ιδιαίτερα το χειμώνα που αναγκαστικά τα κάνω με πιστολάκι για να μην κρυώσω. Λόγω πιστολακιού το χειμώνα και θάλασσας το καλοκαίρι κάνουν αρκετή ψαλίδα αλλά κόβω γύρω στα 3 δάχτυλα κάθε 2 μήνες.
    Α[ό styling τώρα. Σε πείσμα όλων δεν τα έχω ισιώσει ΠΟΤΕ, δεν κάνω ασύμετρα μήκη, δεν έχω κάνει ποτε αφέλειες ή κάτι τέτοιο (είναι και δύσκολο λόγω της φύσης του μαλλιού) και γενικά κόβω μόνο άκρες. Δεν μπορώ να πω ότι μου αρέσει το χρώμα τους αλλά δε θέλω να τα βάψω ποτέ, μόνο αν βγάλω άσπρες τρίχες θα τα βάψω στο φυσικό τους. Razz Θέλω να μακρύνουν κι άλλο και να φαίνονται μέχρι τη μέση αλλά όσο σκέφτομαι το ξέμπλεγμα που θα πρέπει να κάνω τρομάζω και το αναβάλλω. Razz
    Στους άντρες δε με πειράζει ιδιαίτερα τι μαλλί έχουν. Δεν έχω προτίμηση αρκεί να μην είναι μοϊκανα. Razz
    Στους μεγάλους ανθρώπους προτιμώ τα άσπρα από τα βαμμένα, μου φαίνονται πιο αρχοντικά, αλλά άσπρα όχι άσπρα-μαύρα-γκρι. Razz



    Something hidden...:
    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 35
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Cassandra Black Πεμ Σεπ 15, 2011 10:00 pm

    Minerva McGonagall έγραψε:Στους άντρες... ΜΑΚΥΜΑΛΛΗΔΕΣ, ΜΑΚΡΥΜΑΛΛΗΔΕΣ, ΜΑΚΡΥΜΑΛΛΗΔΕΣ.- bounce lalala joy In Love
    Γενικά όσο πιο πολλές τρίχες έχει ο άντρας τόσο καλύτερα, αλλά εγώ σε μακρυμάλλη δίσκολα ανδιστέκομαι, πρέπει να ναι Κουασιμόδος. hero
    Σ' αγαπώ Razz

    Η ψαλίδα είναι ο μόνος λόγος που κόβω τα δικά μου, 3 πόντους κάθε εξάμηνο. Το κακό είναι ότι δεν τους βάζω πιστολάκι ούτε το χειμώνα και πάλι ψαλιδιάζουνε Sad Ίσως φταίει το μονίμως ασύμμετρο κούρεμα. Οι αφέλειες δεν μου πάνε και οι φράντζες μόνο όταν δεν μου κρύβουν το μέτωπο Razz
    Επίσης ήμουν ξανθιά μέχρι τα 4, μετά γίνανε καστανά σκούρα και τώρα είναι καστανόξανθα (στον ήλιο κάνουν και λίιιγο κόκκινο) Razz
    Το μάδημα πάλι μεγάλη πίκρα, τούφες βγάζω crying

    mR.Geoϟ έγραψε:Θα ξεράσω με την υπογραφή σου Razz
    [spam]Μην την κοιτάς Razz Ή κοίτα την συνεχώς για κανά 5λεπτο να συνηθίσεις :P [/spam]



    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD Y2uq2a4e

    We seed the stars:
    Fleur Delacour
    Fleur Delacour
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 21971
    Ηλικία : 230
    Location : Όπου νά'ναι, αρκεί να είναι στην Αθήνα
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Go sell crazy someplace else, we're all stocked up here

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Fleur Delacour Πεμ Σεπ 15, 2011 10:30 pm

    ^Σεπτέμβρη και Μάρτη πέφτει το μαλλί, ανανεώνεται :P




    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD 1p55
    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 35
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Cassandra Black Πεμ Σεπ 15, 2011 10:31 pm

    Τότε έχει Σεπτέμβρη και Μάρτη όλο το χρόνο :P



    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD Y2uq2a4e

    We seed the stars:
    Imperio
    Imperio
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 33323
    Ηλικία : 30
    Location : Greece
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'm the one I should love

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Imperio Πεμ Σεπ 15, 2011 10:32 pm

    εγω μονο αμα εχω αφησει την κοτσιδα τριημερο βγαζω τουφες!




    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD 4thvideo5
    _
    _

    Sometimes I'm afraid of myself, thanks to my self-hatred
    And the depression that came to play again
    Min Yoongi is already dead (I killed him)
    It's been a long time since my everyday life became killing my passions and comparing myself with others


    Stuff:
    Nearly Headless Nick
    Nearly Headless Nick
    Ministry's Ambassador
    Ministry's Ambassador


    Αριθμός μηνυμάτων : 39570
    Ηλικία : 26
    Location : Στο στομάχι μιας κατσίκας (ναι είμαι μπέζοαρ)
    Ημερομηνία εγγραφής : 13/09/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: My philosophy is that worrying means you suffer twice

    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD Empty Απ: Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD

    Δημοσίευση από Nearly Headless Nick Πεμ Σεπ 15, 2011 10:46 pm

    Μινέρβα πρέπει να έχεις και μαμώ τα μαλλιά :Ο εγώ λατρεύω τις φράντζες στα κορίτσια... Μπάι δε γουει έλα στο σχολείο μου και πες μου ποιοι είναι αγόρια και ποιοι κορίτσια! Όλοι μακρυμάλλιδες (χάλια όλοι Razz).
    Σπόιλερ:



    Άστα τα μαλλάκια σου, ανακατωμένα... xD Receiv13


    Isn't everything we do in life a way to be loved a little more?”

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Τρι Μάης 07, 2024 11:05 am