.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+27
Mirabelle Salvatore
The Sorting Hat
Leonie Vernier
Cassiopeia Black
hremeis
Vesper
Aurora Sinistra
Nethiel
Imperio
SiMoS
Maria Lovegood
Amycus
FLEUR258
lefter4
elliza
Hecate
Tom Marvolo Riddle
Laura Mandley
SilverMoon21
Merlin Longstaff
hedwig21
Necro-Chriss
FoNikos21
Nathaniel
Novaenir
Cassandra Black
Narcissa
31 απαντήσεις

    Μαθήματα και Καθηγητές

    hremeis
    hremeis
    Τεταρτοετής στην Σχολή
    Τεταρτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 125
    Ηλικία : 32
    Location : Cookietown, Oklahoma
    Ημερομηνία εγγραφής : 15/12/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από hremeis Πεμ Μάης 01, 2014 3:50 pm

    το δυσκολοτερο: 3D animation -πραματικα παλουκι!
    το αγαπημενο: ελευθερο σχεδιο
    δεν ξερω κατα ποσο ενας καθηγητης ειναι αξιος σεβασμου(το νορμαλ δεν το συμπεριλαμβανω με ενοπχλει σαν ορος)
    περισσοτερο αμα ειναι πανεπιστημιακος.τον σεβασμο τον κερδιζεις με τις πραξεις σου οχιο με ενα χαρτι
    κανενα απολυτως προβλημα με κανεναν καθηγητη

    γενικα κουλ.



    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 HremeisLoomingTitties
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 31
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από FLEUR258 Πεμ Μάης 01, 2014 11:19 pm

    Aurora Sinistra έγραψε:ναι είχε αλλα δεν ακουγόταν καθαρά.Αυτό με τα 10 πράγματα τη συννοχή και τον ειρμό ισχύει =/  ελπίζω απλά να βοηθάει κάπως το βιβλίο

    αν κάνετε την ίδια αρχαία ιστορία που κάναμε και εμείς,το βιβλίο που προτείνει είναι άθλιο. Razz 



    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    Aurora Sinistra
    Aurora Sinistra
    Μαγικός Ζωολόγος
    Μαγικός Ζωολόγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 8719
    Ηλικία : 224
    Location : neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από Aurora Sinistra Παρ Μάης 02, 2014 9:15 pm

    έχουμε δύο το ενα θα το πάρουμε απο τον ευδοξο και το αλλο θα το αναρτήσει στο e-class
    το "ο ελληνικός κόσμος κατα τον 4ο αι " του Pierre Carlier
    και"ελληνιστικός κόσμος"Walbank



    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Untitl10
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 31
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από FLEUR258 Παρ Μάης 02, 2014 11:30 pm

    εντάξει πάλι καλά δεν είναι το ίδιο με το δικό μας Razz 



    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    Aurora Sinistra
    Aurora Sinistra
    Μαγικός Ζωολόγος
    Μαγικός Ζωολόγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 8719
    Ηλικία : 224
    Location : neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από Aurora Sinistra Τετ Ιουν 04, 2014 8:10 pm

    λοιπόον
    Κλασσική Αρχαιολογία Β : Πλάντζος: τον είχαμε και στο προηγούμενο και τον συμπαθούσα αλλα σε αυτό το εξάμηνο τον λάτρεψα. Είχαμε και εργασία που την κάναμε σε συνεννόηση μαζί του και βοηθούσε γενικά.Πολλοί του πήγαμε κιόλας την εργασία πριν την παραδόσουμε επίσημα για να την δεί και να μας πει τι να διορθώσουμε oh! και γενικά ήταν πολύ καλούλης oh! φαίνεται σαρκαστικός στο μάθημα αλλα στις εξετάσεις είχε βάλει έύκολα σχετικά θέματα και έβαλε και βαθμούς!κάνει και ερωτήσεις στο μάθημα , εξηγεί τον ενδιαφέρει και αν έχουμε καταλάβει ,θα μας πάει και σε μουσεία...

    Προϊστορική Αρχαιολογία Α : Χασιακου : καλή είναι. Κανονικά ήμουν σε άλλο κλιμάκιο αλλα έκανα λάθος και πήγαινα στο δικό της και όταν το συνειδητοποίησα ρώτησα και μου είπαν πως η άλλη δεν είναι καλή οπότε είπα να παρακολουθώ το δικό της μάθημα.Έχει και η κλας που ανεβάζει πάρα πολλά οπότε μια χαρά.

    Αρχαία Ιστορία Β : Ψωμά : το έχω ξαναγράψει οτι δεν ακούγεται :P Πέρα απο αυτό όμως είναι κα΄λή.Βιάζεται βέβαια λίγο αλλα το ακουστικό διορθώνεται κάπως μετα τα πρώτα μαθήματα δηλαδή συνηθίζουμε .Πλεον μόνο τα ονόματα δεν ακούμε Razz Σαν μάθημα όμως μου αρέσει πάρα πολύ  oh! Οταν ακούγεται είναι ενδιαφέρουσα και η παράδοση

    Μεσαιωνική Ιστορία της Δύσεως : Γιαντσή : την συμπαθώ πολύ! Είναι αυστηρή λίγο αλλα κάνει πολύ ωραίο μάθημα. Έχουμε και ομαδική εργασία που πιάνει 30%. Ανησυχώ όμως πως δεν θα καλύψουμε την ύλη του βιβλίου και μετά θα τα διαβάζουμε μόνοι μας...

    Εισαγωγή στην ιστορία της Τέχνης: Σχινά: Πιστεύω πως η ιστορία της τέχνης είναι ένα πολύ ωραίο μάθημα όπως όμως το διδάσκει είναι σκατά.Σε κάθε μάθημα σπαταλά ένα τέταρτο με μισή ώρα πριν αρχίσει κανονικά για να γκρινιάξει.Συνήθως για την συσκότιση της αίθουσας.Αφού ξεκινήσουμε θα σπαταλήσει κι άλλο χρόνο για να γκρινιάξει για αυτούς που κάθονται πίσως και δεν έρχονται πιο μπροστά και την αναγκάζουν να φωνάζει, για τα σκουπίδια, για τη νέα γενιά που είναι αμόρφωτη και άλλα πολλά.Αμα δε τολμήσει να σηκώσει κάποιος το χερι του θα ξεσπάσει τα νεύρα της πάνω του. Και να μην πω για τις χρονολογίες που μας δείχνει εργα τέχνης και αγάλματα χωρις να αναφερει μία χρονολογία....

    Λατινικά : Παπαϊωάννου: στην αρχή είδα πως έχουμε λατινικά και σκέφτηκα πως δεν υπάρχει καμία ελπίδα θα κοπώ στάνταρ, τα έχω ξεχάσει όλα κτλ. Πήγα όμως στο πρώτο μάθημα και η καθηγήτρια άρχισε να μας λέει πως το ξέρει πως τα έχουμε ξεχάσει και θα μας δίνει ύλη να κάνουμε σταδιακά επανάληψη και είδα πως ναι υπάρχει τελικά ελπίδα.Ξεκινήσαμε με πολύ εύκολα κείμενα και σταδιακά ανεβαίνει το επίπεδο.Γενικά μου αρέσει πολύ.



    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Untitl10
    Cassiopeia Black
    Cassiopeia Black
    Μαγικός Προσωπογράφος
    Μαγικός Προσωπογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 23167
    Ηλικία : 29
    Location : In the world of dreams
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/09/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Does this darkness have a name? Is it your name?

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από Cassiopeia Black Πεμ Απρ 30, 2015 9:37 pm

    Παιδαγωγική Ψυχολογία, Αντωνίου. Την αγαπώ. Είναι η αγαπημένη μου καθηγήτρια σε αυτό το εξάμηνο, και μία από τις αγαπημένες μου γενικότερα. Κάνει τόοοσο ενδιαφέρον το μάθημα. Σε κρατά σε εγρήγορση. Μας κάνει να πηγαίνουμε κάθε Δευτέρα 9 η ώρα στο μάθημά της, ενώ δεν χρειάζεται ιδιαίτερη παρακολούθηση, αφού ανεβάζει τις διαφάνειες στο e-class. Δεν ξέρω πως το καταφέρνει αυτό. Έχει ζωντάνια, φαίνεται να αγαπάει αυτό που κάνει, και έτσι μας το μεταδίδει και εμάς. Είναι πραγματικά, πρότυπο. Επίσης, δεν βασίζεται σχεδόν καθόλου στο βιβλίο και αυτό είναι πολύ καλό. Κάνει ουσιαστικά και κατανοητά πράγματα.

    Κειμενικά Είδη, Υφαντίδου. Comme ci, comme ca. =/ Καλή είναι δεν λέω, αλλά λίγο βαρετή. Δεν σου τραβά καθόλου το ενδιαφέρον για να παρακολουθήσεις. Και πέρα από αυτό, είναι λίγο ανοργάνωτη στο μάθημα της, με την έννοια ότι τα κάνει λίγο ανακατεμένα. Δεν υπάρχει κάποια συνοχή στον τρόπο που κάνει το μάθημα, και έτσι σε κάνει πολύ εύκολα να μπερδεύεσαι, και να μην καταλαβαίνεις και πολλά. Γενικά, νιώθω λίγο χαμένη σε αυτό το μάθημα.

    Θεωρία και Κριτική της Λογοτεχνίας, Καραβαντά. Αν με ρωτούσε κανείς στην αρχή, τη γνώμη μου για αυτή την καθηγήτρια θα του έλεγα τα χειρότερα. Αλλά στην πορεία άλλαξα γνώμη. Είναι λίγο απότομη και τα λέει όλα χύμα και σταράτα, και γενικά είναι να τη συνηθίσεις κατά τη γνώμη μου. Φαίνεται πολύ απαιτητική, είναι και το ίδιο το μάθημα απαιτητικό. Αν δεν έχεις διαβάσει τη θεωρία πριν πας στο μάθημα, δεν πρέπει να κάνεις καν τον κόπο να πατήσεις, γιατί δεν θα ξέρεις που παν τα τέσσερα. Και αν αφαιρεθείς για λίγο, μετά πάλι σου είναι λίγο να ξανασυντονιστείς, γιατί είναι πολύ δύσκολα αυτά που λέει και πρέπει να είσαι 100% εκεί όταν μιλάει. :P Μοιάζει πολύ με φιλοσοφία το μάθημα, γι'αυτό god help us. cross

    Αμερικανική Ποίηση, Δημακοπούλου. There's this strange thing about this woman. Razz Όταν παρακολουθείς πιάνεις κάποια πράγματα. Όταν πας να τα διαβάσεις στο σπίτι είναι λες και δεν ήσουν στο μάθημα. :P Γενικά, κανείς δεν έχει καλές σημειώσεις από αυτή τη γυναίκα για κακή μας τύχη. Επίσης, λέει πάρα πολλά και δεν ξέρεις τι να πρωτοσημειώσεις. Και δεν τα επαναλαμβάνει έτσι ώστε αν έχασες κάτι να το σημειώσεις αυτή τη φορά. Θα ήταν καλύτερο αν έλεγε λίγα και καλά. Και σαν να μην έφταναν αυτά, ακούγεται πολύ έντονα από πολλούς ότι είναι πολύ απαιτητική και αυστηρή στη βαθμολόγηση, και περιμενει να γράψεις σαν επιστήμονας. Κατά τα άλλα σαν άνθρωπος είναι πολύ γλυκιά και συμπαθητική πάντως.

    Διαπολιτισμική Εκπαίδευση, Παυλόπουλος. Δεν έχω να πω και πολλά για αυτόν τον άνθρωπο, μιας και έχω πάει μόνο μία φορά στο μάθημά του. :P Βαρετός μου φάνηκε. Επί μισή ώρα, ανέλυε μία διαφάνεια. Razz Στην εξέταση πάντως πρέπει να είναι καλός.




    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 De491c4ec901d8ca0e5114fe83cfcb2c
    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Aaaa10



    ^^:
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 31
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από FLEUR258 Πεμ Απρ 30, 2015 10:32 pm

    ^Διαπολιτισμική Ψυχολογία-Παυλόπουλος: Και θα ήθελα να συμφωνήσω με την Χριστίνα. Είναι τοοοοσο βαρετός ο Παυλόπουλος. Μια ώρα μπορεί να κάθεται και να λέει για μια διαφάνεια. Ενώ είναι ενδιαφέροντα αυτά που λέει μετά κάπου χάνει το ακρωατηριό του. giveup

    Συμβουλευτική Ψυχολογία Ίσαρη: Αρκετά καλή. Κάνει το μάθημα ενδιαφέρον αν και καμία φορά πολυλογεί και αυτή. Ωστόσο έχει δυνατή φωνή οπότε την ακους. Βλέπουμε και βιντεάκια στο μαθημά της και κάνουμε κ ασκήσεις και είναι ωραίο. :P

    Κοινωνιολογία της Εκπαίδευσης-Νόβα. Έχω ακούσει πως είναι απαιτητική στις εξετάσεις...Το μαθημά της δεν με τραιλένει. Καλούτσικο αν και μερικές φορές βαρετό. Ούτε η ίδια με τραιλένει.

    Σχολική Ψυχολογία 2 Σύνδεση Θεωρίας κ Πράξης-Χατζηχρίστου.  Mωρε την είχα σε δυο μαθήματα το προηγούμενο εξάμηνο...Πολύ γλυκιά μωρέ,και πολύ καλή,αλλά πολύ βαρετή και εκείνη δυστυχώς. Razz  Αφήστε που το μαθημά της είναι 9 το πρωί και έχω καταργήσει πια το πρωινό ξύπνημα. [angel]

    Διαπολιτισμική Κοινωνική Ψυχολογία Παπαστυλιανού. Χλυαρή. Αν και αρκετά καλή και μας έβαλε να κάνουμε και ωραία εργασιούλα. Razz

    Δυσκολίες προσαρμογής στην Οικογένεια και το Σχολείο. Πολυχρόνη. Πολύ γλυκιά και καλή. In Love Συμμετείχα και στο μαθημά της. Αλλά είναι έγκυος και πήρε αναρωτική και τώρα μας κάνει μια άλλη αρκετά νέα,πολύ καλή και αυτή απλά μιλάει πολύ γρήγορα. :P

    Ψυχοπαιδαγωγικές Προσεγγίσεις στην αντιμετώπιση των μαθησιακών δυσκολιών-Πολυχρόνη. Πάλι μας κάνει άλλη τώρα,αλλά επίσης είναι πολύ καλή και ωραία. Ειδική παιδαγωγός νομίζω είναι αυτή. Κάνει σωστό μάθημα, συμμετεχουμε πολλοί και έχει ενέργεια γενικά η γυναίκα αυτή,που δεν θυμάμαι πως την λένε. Razz

    Ηθική Φιλοσοφία-Πρωτοπαπαδάκης. Εντάξει απλά: respekt Είναι το μόνο μάθημα που δεν καταλαβαίνω πως περνάε η ώρα. Έχει πολύ μεταδοτικότητα και χιούμορ και ανυπομονώ κάθε φορά να πάω. :P



    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    Leonie Vernier
    Leonie Vernier
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 70128
    Ηλικία : 28
    Location : Rennes les Bains, Domaine de la Cade.
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I have to fest it up!

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από Leonie Vernier Σαβ Ιουν 20, 2015 4:16 pm

    Ας θάψω κι εγώ τους δικούς μου. awesome

    Πολιτική ηγεσία: Παπάζογλου.
    1ο μάθημα άψογος, 2ο μάθημα άψογος, 3ο μάθημα χλιαρός, 4ο και μετά... Φύγε από την αίθουσα, σε παρακαλώ, άσε να τα πει κάποιος άλλος. Είναι από αυτούς που μπαίνουν και φαίνονται καλοί και έξυπνοι και μετά καταλαβαίνεις ότι τελικά δεν έχει ιδιαίτερη όρεξη να κάνει μάθημα και θα προτιμούσε να μιλάει για την ΑΕΚ (όπως και έκανε στα δύο τελευταία μαθήματα). Επιπλέον μας είπε να δηλώσουμε το δικό του σύγγραμμα. Που δε θα ήταν κακό, αν ήταν εντάξει το σύγγραμμά του. Αλλά δεν ήταν. Ήταν από τα χειρότερα, πιο κακογραμμένα βιβλία που έχω διαβάσει. Ο άνθρωπος πολλά κομμάτια τα 'χε κάνει απλά copy-paste. Ελπίζω στα επόμενα μαθήματα να 'ναι καλύτερος.
    Οι εργασίες που βάζει όμως είναι καλές, έχει ενδιαφέρον θα εξετάζεις ηγέτες από όλον τον κόσμο κι ας μου έβαλε εμένα Λεχ Βαλέσα & Νικολά Σαρκοζί, ενώ σε άλλον έβαλε Χουσεΐν και Μιλόσεβιτς.

    Δομή & Λειτουργία της Ε.Ε.: Χουλιάρας & Παπάζογλου.
    Παπάζογλου, φύγε, χαλάς το μάθημα. Για κάποιο λόγο μιλάει συνέχεια για το Κοινοβούλιο. Και για κάποιο λόγο λέει συνέχεια τα ίδια.
    Ο Χουλιάρας είναι πάρα πολύ καλός, το μάθημά του έχει ενδιαφέρον, συνήθως φροντίζει να το κάνει ταυτόχρονα στα ελληνικά & στα αγγλικά, πράγμα χρήσιμο για πολλούς λόγους (π.χ. μαθαίνεις ορολογία). Βάζει ντοκιμαντέρ, αναλύει γεγονότα, γενικά είναι από τους καλύτερους.

    Ιστορία της Ευρωπαϊκής Ενοποίησης : Μπότσιου, με φιλική συμμετοχή Παπάζογλου.
    Όπως είπα και πριν, ο Παπάζογλου χαλάει το μάθημα. Razz
    Η δε Μπότσιου είναι θ-ε-ά. Λίγο σκύλα, αλλά θεά. Το μάθημά της είναι άψογο πάντα, ξέρει να τραβάει τους φοιτητές, δίνει πάντα έξτρα υλικό (απερίγραπτα χρήσιμο) και οργανώνει υπέροχες ημερίδες. Την αγαπώ και θα της φτιάξω άγαλμα. Razz

    Θεωρίες του Πολιτισμού: Λαλαγιάννη.
    Μυστήριο τραίνο. Όταν έχει νεύρα καλύτερα να μην πατήσει κανείς στο μάθημά της. Γενικότερα καλή, ενδιαφέρον και το αντικείμενο, κάνει και τους στόκους να ξινίζουν γιατί έκανε ένα μήνα φεμινισμό. Απολαυστικό το μάθημα γενικότερα, αν είναι στις καλές της.

    Σύγκρουση και Ασφάλεια στην Παγκόσμια Πολιτική: Φακιολάς.
    Μικρέ μου Τύριον. In Love Πρέπει να είμαι η μόνη που τον συμπαθώ. Βγάζει μια ειρωνεία, έναν κυνισμό, ε πώς να μην του 'χω αδυναμία μετά; Πέρα από την πλάκα, μπορεί να μη δίδαξε τίποτα από όσα είχαν μέσα τα 2 συγγράμματα που μας είπε να διαβάσουμε, αλλά το μάθημά του ήταν άψογο όλο το εξάμηνο. Αναλύσαμε 3 συγκρούσεις (Συρία, Ουκρανία & Ελλάδα/θεσμοί), μας έφερε ερευνητές και μελετητές και τον αγάπησα, γιατί σου μαθαίνει πώς να αντιμετωπίζεις διάφορες καταστάσεις και σου δίνει πολλές εναλλακτικές, χωρίς να σε αναγκάζει να ακολουθήσεις το δικό του δρόμο.

    Παγκόσμια Πολιτική Οικονομία: Σκλιάς.
    Ό,τι πιο βαρετό. Ανοίγει το power point και διαβάζει από μέσα.







    A psychopath,

    by definition,

    is incapable of remorse.
    The Sorting Hat
    The Sorting Hat
    Αλχημιστής
    Αλχημιστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 36341
    Ηλικία : 26
    Location : Wrong side of Heaven
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Life is like a box of chocolates. Except it's not.

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από The Sorting Hat Δευ Σεπ 28, 2015 2:39 pm

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 208u2s2

    Ωραίοι είναι οι τίτλοι oh! .

    Να ρωτήσω; Γιατί λέει υποχρεωτικά; Υπάρχουν και μη υποχρεωτικά/προαιρετικά mouble mouble ;



    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Screen24
    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Tumblr11
    Imperio
    Imperio
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 33323
    Ηλικία : 30
    Location : Greece
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'm the one I should love

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από Imperio Δευ Σεπ 28, 2015 3:51 pm

    Υπαρχουν και επιλογής.




    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 4thvideo5
    _
    _

    Sometimes I'm afraid of myself, thanks to my self-hatred
    And the depression that came to play again
    Min Yoongi is already dead (I killed him)
    It's been a long time since my everyday life became killing my passions and comparing myself with others


    Stuff:
    The Sorting Hat
    The Sorting Hat
    Αλχημιστής
    Αλχημιστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 36341
    Ηλικία : 26
    Location : Wrong side of Heaven
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Life is like a box of chocolates. Except it's not.

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από The Sorting Hat Δευ Σεπ 28, 2015 5:24 pm

    Από το 1ο εξάμηνο Razz ;

    edit: Το κοίταξα, μην απαντήσετε :P .



    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Screen24
    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Tumblr11
    Mirabelle Salvatore
    Mirabelle Salvatore
    Βιβλιοθηκάριος
    Βιβλιοθηκάριος


    Αριθμός μηνυμάτων : 14394
    Ηλικία : 34
    Location : Phobos-Deimos Castle
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: 'HAIL HYDRA'

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από Mirabelle Salvatore Δευ Σεπ 28, 2015 10:36 pm

    ^^^Ποιος Κατερέλος? Αυτός που είχαμε κι εμείς? ti?



    ♔ THE DARK PRINCE & THE SCAVENGER ♔
     Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Tenor
    “I've never felt so alone.”
    “You're not alone.”
    “Neither are you. It's not too late.”

    "Let the past die."~ K.R. :
    The Sorting Hat
    The Sorting Hat
    Αλχημιστής
    Αλχημιστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 36341
    Ηλικία : 26
    Location : Wrong side of Heaven
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Life is like a box of chocolates. Except it's not.

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από The Sorting Hat Τρι Σεπ 29, 2015 12:15 am

    Τον έχω στις 6 του μήνα. Θα σου πω πως μοιάζει να τον συγκρίνουμε με τον δικό σου awesome .



    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Screen24
    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Tumblr11
    Leonie Vernier
    Leonie Vernier
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 70128
    Ηλικία : 28
    Location : Rennes les Bains, Domaine de la Cade.
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I have to fest it up!

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από Leonie Vernier Σαβ Οκτ 24, 2015 11:08 am

    Ώρα να θάψω ΚΑΙ σε αυτό το εξάμηνο! Very Happy

    Ανάλυση Εξωτερικής Πολιτικής: Τζιφάκης.
    Τώρα να πω ότι τον αγαπώ; Τον αγαπώ. Razz Είναι από τους καλύτερους καθηγητές, κρατά ισορροπίες μεταξύ σοβαρού μαθήματος και χιούμορ, έχει ένα πρόγραμμα, δίνει εξαιρετικές απαντήσεις, γενικά το μάθημά του είναι ευχάριστο, δε νιώθεις ότι πήγες μέχρι την Κόρινθο χωρίς λόγο. Razz

    Δίκαιο της Ε.Ε.: Τσιλιώτης.
    :'(
    130+ άτομα. 20 θέματα για εργασίες. Ομάδες  των 2. Δεν επιτρέπεται να έχουν 2+ ομάδες το ίδιο θέμα. Λύση; "Βρείτε κι εσείς κάνα θέμα ρε παιδιά!". Αχ που να σε πάρει ο Ζέχελ και να σε σηκώσει...... Άθλιος. Όταν μάθει να κλείνει το φερμουάρ τότε θα τον εκτιμήσω λίγο. Υποθέτω. Μπα.

    Πληροφοριακά Συστήματα και Ηλεκτρονική Δημόσια Διοίκηση: Κουτσούκης.
    Στο πρώτο έτος τον εν λόγω κύριο δεν ήθελα ούτε να τον φτύσω. Στο 3ο τον έχω κατασυμπαθήσει. Razz Ίσως γιατί με είχε κόψει 2 φορές και στο τέλος τον πέρασα με 9. Το θετικό είναι ότι κάνει συχνά επαναλήψεις / ανακεφαλαιώσεις. Επίσης μας ενθαρρύνει πάρα πολύ με πρακτικές, πτυχιακές κλπ κλπ.

    Παγκόσμιες Διασπορές: Λαλαγιάννη.
    Ενδιαφέρον θέμα, καλή καθηγήτρια, μπόνους τα θεατράκια που πάμε και οι ταινίες που βλέπουμε στο μάθημα.

    Εισαγωγή στη Γεωπολιτική: Χουλιάρας.
    Απογοητεύτηκα. =/ Ήταν εξαιρετικός στο πρώτο μάθημα (γενικά κάνει πολύ καλό μάθημα ο συγκεκριμένος) και στα επόμενα δύο αναρωτιόμουν γιατί πήγα. =/ Ελπίζω να φτιάξει γιατί το θέμα με ενδιαφέρει πάρα πολύ, αλλά βαριέμαι να ακούω συνέχεια για τον Ράτσελ και τον Μάχαν...

    Κοινωνία, Οικονομία και Πολιτική στις Λιγότερο Ανεπτυγμένες Χώρες: Σκλιάς + Γιώτα.
    Η Γιώτα είναι εξαιρετική (δε θυμάμαι το επίθετό της, όλοι Γιώτα τη λέμε Razz ). Βιντεάκια, case studies κλπ.
    Ο Σκιάς όταν δεν έχει κόσμο είναι άψογος, καμία σχέση με το προηγούμενο εξάμηνο. Όταν έχει κόσμο απλά διαβάζει ένα power point. =/ Κρίμα γιατί το αντικείμενο είναι πολύ ωραίο...

    Γενικά έχω ωραία μαθήματα, δυστυχώς βαθμό δε βλέπω να παίρνω σε κανένα από αυτά. Κόβουν αβέρτα....

    ΥΓ. Μαντέψτε ποια δεν πήρε Παπάζογλου φέτος! awesome







    A psychopath,

    by definition,

    is incapable of remorse.
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 31
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από FLEUR258 Κυρ Νοε 01, 2015 11:50 pm

    Νεότερη και Σύγχρονη Ιστορία-Ευθυμίου.: Εντάξει η γυναίκα είναι θεά. Πορωμένη με το μαθημά της. Κάνει σουπερ διαλέξεις. Αν δεν ηταν και 9 το πρωί το μαθημά της καλύτερα θα ήταν. Βέβαια έχω ακούσει ότι κόβει από ορθογραφικά. Βασικά και η ίδια το έχει πει. Ελπίζω να μην αλλάξω γνώμη μετά. Razz

    Ψυχολογία των Ομάδων-Ψυχοδυναμική Προσέγγιση. Ούτε το ονομά της δε θυμάμαι. Έχω πάει μόνο δυο φορές. Εντάξει μωρέ καλούλα. Αλλά νομίζω πως μπορώ να διαβάσω και στο σπίτι το μάθημα. Δεν λέει και κάτι το σπουδαίο ή δύσκολο. Laughing

    Ομήρου Οδύσσεια-Zαμάρου. Και εκεί που λες πωωωω τι τέλειααα θα κάνω πάλι Οδύσσεια,θα μάθω πιο πολλά γι'αυτό το επός. Θα είναι ωραίο. Όχι. ΕΙΝΑΙ ΑΘΛΙΟ. ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΑΘΛΙΟ ΜΑΘΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΣΤΑ 4 ΕΤΗ ΜΟΥ. Από που να αρχίσω;;;;;; Από την πλήρως ειρωνική και βαρεμένη καθηγήτρια;;; Ή από το ότι δεν θα εξεταστούμε πάνω στο κείμενο,πάνω σε ερμηνευτικά αλλά σε ΛΕΞΙΛΟΓΙΚΑ. ΝΑΙ ΝΑΙ. Πρέπει να ξέρω την κουλή γλώσσα στην οποία έγραφε ο Όμηρος(Ομηρική γλωσσα) και να ξέρω το επίθετο άγονος-η-ο. Και το "κε" που δεν ειναι "και" αλλα είναι κάτι άλλο. Δεν είναι καν αρχαία. Δεν είναι καν Οδύσσεια. Ξαφνικά μας ζητείται να γίνουμε ειδικοί όχι πάνω στην αρχαία γλώσσα αλλά πάνω στην ομηρική γλώσσα. Αναγκαστικά πηγαίνω πάντα γιατά άμα δεν έχω και σημειώσεις δεν θα περάσω ποτέ. Ακόμα αναρωτιέμαι δηλαδή αν θα το περάσω και ποτε... banghead

    Νεοελληνική Λογοτεχνία-Λητώ.: Τι γλυκιαααα μωρέ! Την συμπαθώ πολύ. Τα εξηγέι ωραία. Είναι ήρεμη. Μου αρέσει.

    Επαγγελματική Αξιολόγηση και Καθοδήγηση-Σιδηροποούλου. Πολύ καλή. Ξέρει να κρατάει το ενδιαφέρον. Αν και ώρες ώρες έχει κάτι περίεργες εκρήξεις θυμού. Ωστόσο είναι καλή στο αντικειμενό της.

    Ψυχολογία των Μαθησιακών Δυσκολιών-Δημητροπούλου. Αρκετά καλή. Αν και δεν πολυπηγαίνω γιατί είχα πάρει παρόμοιο επιλογής στο προηγούμενο εξάμηνο οπότε μερικά τα έχω ξανά ακούσει. Razz

    Εισαγωγή στην Αξιολόγηση.-Bέρδης. Ψυχουυυυυυλααααα. <3 Υπέροχος. Αν και με προβληματίζει λίγο που δεν έχει συγκεκριμένη ύλη. Αλλά είναι πολύ καλός.

    Έχω και άλλο ένα επιλογής αλλά το ψάχνω ακόμα πιο θα πάρω. :P



    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    Aurora Sinistra
    Aurora Sinistra
    Μαγικός Ζωολόγος
    Μαγικός Ζωολόγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 8719
    Ηλικία : 224
    Location : neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από Aurora Sinistra Τετ Δεκ 02, 2015 3:18 pm

    Βαριόμουν και λέω τι να κάνω και έιπα να ερθω να γραψω στο τόπικ Razz

    Μόνικα : Arte Español de la Edad Contemporánea. Είναι πάαρα πολύ καλή.Ίσως η αγαπημένη μου αυτού του εξαμήνου. Κάνει πολύ ενδιαφέρον μάθημα ,πολύ παραστατικό,τα εξηγεί όλα πολύ καλά και είναι πολύ προσιτή στους φοιτητές. Ξέρει τα ονόματα όλων μας (είμαστε 40κατι άτομα), ποιοί έχουν πάει στο γραφείο της με απορίες για εργασία,ποιοί όχι και θα έπρεπεκτλ. Γενικά φαινεται να προσπαθεί να με βοηθήσει ,τωρα δεν ξέρω θα δουμε στην εξεταστική.Πάντως μια εργασία 3 σελίδων που εχουμε πρέπει να την κάνω στα ισπανικά. Μας πήγε και εκδρομή και μετα την εκδρομή μας μοίρασε στο γυρισμό στυλό σε όλους να τη θυμόμαστε και έκανε και κλήρωση για καποια μικρά δωρακια που ειχε παρει η γλυκούλα

    Κάρμεν :Icongorafía καλή είναι και μου είπε πως θα τα βρούμε οταν της εείπα πως είμαι ερασμους, θα εξεταστώ στα αγγλικά ή προφορικά ή με διαφορετικές ερωτησεις. Όμως το μάθημα της είναι πολύυ δυσκολο δεν μπορώ να την παρακολουθήσω =/ Εδω και οι ισπανοί δυσκολεύονται. Μιλάει πολύ γρηγορα.

    Μαρία Πιλάρ : Arte del siglo XIX ίσως το αγαπημένο μου μάθημα.Είναι πάαρα πολύ ενδιαφέρον. <κάνουμε 3 φορές τη βδομάδα 2 θεωρία και μια πρακτική που σχολιάζουμε εργα. Μπορούμε καθε βδομαδα να πηγαίνουμε στην πρακτική εργα απο τους καλλιτεχνες που μελετησαμε στη θεωρία (αλλα να μην τα εχουμε δει τα συγκεκριμενα) και αν δεν εχουμε χρόνο να τα αναλύσουμε της αφηνουμε το χαρι που εχουμε τις πληροφοριες και μετραει σαν συμμετοχη στην τάξη.Επίσης επειδη για τους ερασμους είναι πιο δυσκολο να πάρουμε υψλο βαθμό στις εξετάσεις, μας είπε πως μπορούμε να μην το δωσουμε και να κάνουμε απλά εργασία. Η εργασία πρεπει να είναι στα ισπανικά αλλα είναι αρκετα χαλαρη στο θεμα. Π.χ θα μπορούσα να κανω νεομεντιεβάλ επιρροές στο Game of thrones.τελικα διαλεξα νεογκότικο ομως.

    Χεσούς Πέδρο : Museología y museografía. Συμπαθητικούλης,επισης ξερει τα ονοματά μας,ποιοι είμαστε,αν λειπαμε σε κάποιο μάθημα κτλ. Θα εξεταστώ στα αγγλικά. Κανουμε επισκεψεις και σε μουσεία.

    Κάρλος: El origen del hombre. Απο τους πιο προσιτούς καθηγητές. Ερχεται και με ρωτάει καταλαβαίνω, αν περνάω καλά κτλ και στην εργασία με εβαλε με ισπανούς συμφοιτητες μου σε ομάδα και τους ανέθεσε να μας βοηθάνε εμενα και μια άλλη κοπέλα. Μπορώ να εξεταστώ στα αγγλικά

    Χοσέ Μαρία : Etnoarqueología είναι λίιιγο βαρετούλης αλλα το μάθημα είναι ενδιαφέρον και μπορώ να εξεταστώ στα αγγλικά










    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Untitl10
    Cassiopeia Black
    Cassiopeia Black
    Μαγικός Προσωπογράφος
    Μαγικός Προσωπογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 23167
    Ηλικία : 29
    Location : In the world of dreams
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/09/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Does this darkness have a name? Is it your name?

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από Cassiopeia Black Τετ Δεκ 09, 2015 9:48 pm

    Θεωρία της Σύνταξης, Γεωργιαφέντης. Είναι γλυκούλης απλά. Είναι πραγματικά ο πιο προσιτός και γλυκός καθηγητής που είχα ποτέ μου, κάτι που δύσκολα βρίσκεις, ειδικά σε πανεπιστήμιο. Razz Πέρα από αυτό εξηγεί πολύ ωραία το μάθημα, το κάνει ενδιαφέρον και ευχάριστο. Και πάντα με ένα χαμόγελο στα χείλη περιμένοντας να ακούσει τις απορίες των φοιτητών.<3 Μακάρι να μπορούσα να τον ξαναεπιλέξω.

    Θεωρία της Κουλτούρας, Καραβαντά. Ή αλλιώς το είδωλο :3 Είναι πολύ αυστηρή και το μάθημα της αρκετά δυσνόητο και ταυτόχρονα ενδιαφέρον. Σε κάνει να τη θαυμάζεις με τις τόσες γνώσεις που έχει. Και ενώ αρχικά μπορεί να βγάζει την εικόνα ότι δεν είναι πολύ προσιτή λόγω της αυστηρότητάς της είναι αρκετά προσιτή και φαίνεται ότι θέλει πραγματικά να μας βοηθήσει να βελτιωθούμε στο μαθημά της. Έχει γίνει αγαπημένη.-

    Σύγχρονο Αγγλόφωνο Θέατρο, Κουτσουδάκη. Από τις χειρότερες μου. Πέρα από το ότι είναι βαρετή και κάθεται και διαβάζει την ανάλυση κάθε θεατρικού έργου από ένα βιβλίο που έχει χωρίς ζωντάνια, είναι και ειρωνική και προσβλητική απέναντι στους φοιτητές. Αν σε δει να μπαίνεις μετά από εκείνη σε κοιτάει καλά καλά μέχρι να καθίσεις στο έδρανο, έτσι για να νιώσεις άβολα. Razz Επίσης δεν πρέπει καθόλου να ασχολείσαι με το κινητό σου ή με κάτι άλλο εκτός από το μάθημα της γιατί κι αυτό το καταλαβαίνει. cross

    Κοινωνιογλωσσολογία, Σηφιανού. Άλλη βαρετή από κει. Αλλά αυτή μιλάει και πολύ σιγά, άντε να την ακούσεις. Έχω σταματήσει να πηγαίνω γιατί δεν μπορώ με τίποτα να την παρακολουθήσω. red face Ακούγεται ότι κόβει φάτσες. Αν ισχύει αυτό, καλή μου τύχη. awesome

    Εφαρμοσμένη γλωσσόλογία στη διδασκαλία και εκμάθηση ξένων γλωσσών, Καραβά. Πολύ ενδιαφέρον μάθημα, πολύ καλή καθηγήτρια, δεν έχω να πω κάτι άλλο. Razz

    Πολιτισμικές Αντιπαραθέσεις στην Αμερική του 1960, Τσιμπούκη. Θα μπορούσε να είναι ένα πολύυυυ ενδιαφέρον μάθημα, αλλά το χαλάει λίγο η καθηγήτρια. Θα μπορούσαμε να κάνουμε πολλά πράγματα, αλλά εγώ νιώθω πως λέμε τα ίδια και τα ίδια και γίνεται πολύ επιφανειακή ανάλυση.:\ Και είναι και λίγο ανοργάνωτη. Άλλα γράφει ότι θα κάνουμε στο e-class, τα φωτοτυπείς εσύ, άλλα κάνουμε τελικά. Laughing




    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 De491c4ec901d8ca0e5114fe83cfcb2c
    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Aaaa10



    ^^:
    Nearly Headless Nick
    Nearly Headless Nick
    Ministry's Ambassador
    Ministry's Ambassador


    Αριθμός μηνυμάτων : 39570
    Ηλικία : 26
    Location : Στο στομάχι μιας κατσίκας (ναι είμαι μπέζοαρ)
    Ημερομηνία εγγραφής : 13/09/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: My philosophy is that worrying means you suffer twice

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από Nearly Headless Nick Τρι Δεκ 22, 2015 3:33 pm

    Καλέ, θέλω κι εγώ να γράψω εδώ!

    Εισαγωγή στη Κοινωνιολογία - Προκοπάκης: Καλός άνθρωπος μωρέ, αλλά η μεταδοτικότητα δεν είναι ιδιαίτερα καλή του φίλη. Προσπαθεί να κάνει χιουμοράκι, δε τα καταφέρνει, με έχει βάλει λίγο στο μάτι, γιατί τον ειρωνεύτηκα, αλλά δε του δίνω δικαιώματα. Δε ξέρω αν φταίει ο καθηγητής ή το μάθημα, αλλά δε μπορώ να διαβάσω ούτε τις ίδιες μου τις σημειώσεις.

    Εισαγωγή στη Κοινωνική Εργασία (Θ) - Παπαδάκη Ε. erimi Να είμαι ειλικρινής δεν έχω καταλάβει τι πρέπει να ξέρουμε γι' αυτό το θέμα. Ούτε εγώ, ούτε κανείς. Απλώς πιάνει ένα ευαίσθητο θέμα, που περιλαμβάνει μία ευάλωτη κοινωνική ομάδα και συζητάμε. Ξεφύλλισα λίγο το βιβλίο και κατάλαβα πως αν έχει κάποια ύλη αυτό, δε θα τα πάμε καλά. Θα γράφω για κοινωνική αλληλεγγύη κι ό, τι πιάσω. Razz Πήγα μετά από πολύ καιρό στο μάθημά της και ήμασταν 6 άτομα στο αμφιθέατρο(!)

    Εισαγωγή στη Κοινωνική Εργασία (Ε) - Παπαδάκη Β. - Σωστή καθηγήτρια, με χιούμορ και τις απαιτήσεις που πρέπει να έχει ένας καθηγητής. Γνώστης του επαγγέλματος και λέει τα πράγματα όπως είναι.

    Κοινωνική Πολιτική - Κουκούλη - Εντάξει, δεν έχω παράπονο. Κατανοητή είναι, λίγο οι διαφάνειες που βάζει με εκνευρίζουν, από την άποψη του ότι δεν έχω επιλογή παρά να τις παπαγαλίσω, αλλά είναι καλή και το μάθημα ενδιαφέρον.

    Εισαγωγή στη Ψυχολογία: Καλαϊτζάκη - Αυτή η γυναίκα είναι πολύ αγχώδης και θα πάθει τίποτα. Μιλάει γρήγορα, κινείται γρήγορα κι όταν γίνεται κάποια φασαρία στην οποία πρέπει να επέμβει φρικάρει! Παρ' όλα αυτά είναι πολύ καλή, γλυκιά και διατεθειμένη να σου εξηγήσει 3254234 φορές κάτι που δε κατάλαβες, χωρίς να κουραστεί. Το μάθημα ενδιαφέρον και αφού τα λέει και καλά, σωθήκαμε.

    Συγγραφή Επιστημονικής Εργασίας (Πληροφορική) - Σταματάκης Αυτός ο άνθρωπος μου κάνει αυτό το μάθημα και στη θεωρία και στο εργαστήριο. Στο εργαστήριο είναι εκνευριστικός, μέσα στην ειρωνία, καυστικά σχόλια και όλα τα σχετικά. Εννοείται πως όταν υπάρχει απορίες, πρώτα θα απαντήσει σε όλα θηλυκά και ίσως, αν είναι στις καλές του, σε 'μας.
    Στη θεωρία δεν έχω πατήσει κυριολεκτικά ούτε μία φορά και σκέφτομαι τώρα, μήπως καταφέρω και γράψω καλά στην άσκηση πράξης (που μου κάνει ο Προκοπάκης και πάλι έχω πάει μόνο μία φορά Razz) και με ανεβάσει.

    Δίκαιο - ποτεδεθαμαθωπωςτηλενε Razz Είναι μια γυναίκα, η οποία΄εχει τελειώσει νομική και διατηρείται καλά. Όχι μόνο εμφανισιακά, αλλά και από ενδυματολογικής άποψης, τη βλέπεις και νομίζεις ότι πάει σε κανένα ρεστοράν στο κέντρο του Ηρακλείου. Δόξα τω Θεώ, όμως, είναι κατανοητή και το μάθημά της ενδιαφέρον και εύκολο.



    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Receiv13


    Isn't everything we do in life a way to be loved a little more?”
    Cassiopeia Black
    Cassiopeia Black
    Μαγικός Προσωπογράφος
    Μαγικός Προσωπογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 23167
    Ηλικία : 29
    Location : In the world of dreams
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/09/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Does this darkness have a name? Is it your name?

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από Cassiopeia Black Τετ Απρ 20, 2016 7:01 pm

    Ήρθα να θάψω.Razz

    Σαίξπηρ-Μαρκίδου. I just love her. Μακράν από τις καλύτερες καθηγήτριες του τμήματος. (είναι στο τοπ 3 μου Razz). Ο τρόπος που κάνει το μάθημα σου κρατάει το ενδιαφέρον μέχρι το τέλος χωρίς να βαριέσαι. Είναι από τα μαθήματα που δεν θέλω να χάνω εξαιτίας της.

    Βικτωριανό Μυθιστόρημα-Παναγόπουλος. Σίγουρα καλύτερος από την άλλη καθηγήτρια που κάνει παρόμοιο μάθημα. Δεν τρελαίνομαι γενικά, αλλά μπορείς να κρατήσεις καλές σημειώσεις στο μάθημα του. Στο 2ο μισό σε πιάνει μια βαρεμάρα αλλά αντέχεται. Razz

    Ιρλανδικό Θέατρο-Βελισσαρίου. Είχα όλη την καλή θέληση να την πάρω με καλό μάτι φέτος, αλλά όχι. Δεν λέω, έχει απίστευτες γνώσεις και αυτό φαίνεται. Αλλά η συμπεριφορά της τα καταστρέφει όλα. Αν πεις κάτι λάθος ή που δεν συμφωνεί θα σε κάνει να νιώσεις ηλίθιος/α με αποτέλεσμα να είναι λίγα τα άτομα που σηκώνουν χέρι στο μάθημα της. Επίσης έχει σοβαρό πρόβλημα με τη γενιά μας, δεν εξηγείται αλλιώς τέτοια χολή. Ούτε να ερωτευτεί δεν ξέρει αυτή η γενιά ρε παιδί μου, έλεος. =/ Πέρα από το ότι έχει φορτώσει όλα τα κακά στη γενιά μας, ξεφέυγει πάααρα πολύ από το μάθημα. Ώρες ώρες καταλήγουμε να συζητάμε περισσότερο για την πολιτική κατάσταση της Ελλάδας παρά για την Ιρλανδιά.

    Αμερικανικό Θέατρο-Κουτσουδάκη. Μια από τα ίδια με την από πάνω. Razz Μόνο που αυτή αντί να ξεφέυγει από το μάθημα επικεντρώνεται πολύ στην περίληψη κάθε έργου με αποτέλεσμα να αναρωτιέσαι γιατι μπαίνεις στον κόπο να πας, αφού την περίληψη την κάνεις και μόνος σου. Razz Πολύ επιφανειακή ανάλυση γενικά, και αρκετά βαρετή.

    Μέθοδοι Διδασκαλίας της Αγγλικής-Καραβά. Ενδιαφέρον το μάθημα και πολύ καλή και η καθηγήτρια. Είναι και πολύ εξυπηρετική με τους φοιτητές. up

    Ψυχοπαθολογία-Μπεζεβέγκης. Δεν γνωρίζω, δεν απαντώ, δεν παρακολουθώ. awesome




    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 De491c4ec901d8ca0e5114fe83cfcb2c
    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Aaaa10



    ^^:
    The Sorting Hat
    The Sorting Hat
    Αλχημιστής
    Αλχημιστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 36341
    Ηλικία : 26
    Location : Wrong side of Heaven
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Life is like a box of chocolates. Except it's not.

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από The Sorting Hat Τετ Απρ 20, 2016 7:05 pm

    Ένα καλό μάθημα έχετε και δεν το παρακολουθείς =/ .



    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Screen24
    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Tumblr11
    Cassiopeia Black
    Cassiopeia Black
    Μαγικός Προσωπογράφος
    Μαγικός Προσωπογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 23167
    Ηλικία : 29
    Location : In the world of dreams
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/09/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Does this darkness have a name? Is it your name?

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από Cassiopeia Black Τετ Απρ 20, 2016 7:13 pm

    Πήγα 1,5 φορά και βαρέθηκα λόγω καθηγητή. =/ Υπόσχομαι να λιώσω το βιβλίο όμως. crossfingers




    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 De491c4ec901d8ca0e5114fe83cfcb2c
    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Aaaa10



    ^^:
    Aurora Sinistra
    Aurora Sinistra
    Μαγικός Ζωολόγος
    Μαγικός Ζωολόγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 8719
    Ηλικία : 224
    Location : neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από Aurora Sinistra Πεμ Φεβ 16, 2017 11:23 am

    Ήρθα να γράψω εγκώμιο για έναν συγκεκριμένο καθηγητή που με βοήθησε πολύ σε προφορική εξέταση In Love In Love Γενικά λόγω της φύσης των μαθημάτων έχουμε πολλά προφορικά μαθήματα και συνήθως οι καθηγητές είναι αυστηροί, αγχωτικοί και χωρίς ιδιαίτερη κατανόηση. Υπάρχουν όμως ένας δύο που είναι ψυχούλες, όπως είναι και ο Παπαδάτος. Ξεκινήσαμε και μας έδειξε μια εικόνα με κάτι αγγεία να τα χρονολογήσουμε. Χρονολόγησα λάθος, προσπάθησε να με βοηθήσει δεν το χα (δεν το χω γενικά με τις εικόνες, είμαι απο τα άτομα που είναι πιο καλά στην ιστορία άσχετα που πήρα αρχαιολογική κατεύθυνση Laughing ) λέει οκευ δεν πειράζει δεν θα το μετρήσουμε ήταν απλά εισαγωγικό να μπούμε στο κλίμα ( In Love ), μετά να πω πως έδειξε άλλη εικόνα που οκευ την αναγνώρισα αλλά δεν το χα τόσο με την περιγραφή αλλά υπήρξαν και εικόνες που δεν αναγνώρισα καθόλου (παιδιά μας έδειχνε την σκουριά ξερω γω απο το χαλκό, θραυσματάκι αρχαίας σκουριάς ti? ) και ήταν σε φάση, θες να σου δείξω άλλη εικόνα;, δεν πειράζει δεν θα σε κόψω .... Ε και μετά απο όλη αυτή την βοήθεια (οκευ στο τέλος απάντησα και μια ερώτηση πολύ καλά γιατ΄λι ήταν θεωρητική και όχι περιγραφή εικόνας awesome μου είπε πως μου έβαλε 7 (ενώ άλλοι θα με είχαν κόψει με τόσα λάθη) και όταν του είπα να πάει για Σεπτέμβρη μου το έκανε 8 για να το κρατήσω γιατί είπε πως φάνηκε πως είχα διαβάσει <3 <3 Δεν έχουμε πιο καλό καθηγητή σε εξέταση σε όλο το τμήμα πραγματικά (ιιιιισως έναν αλλα παίζεται)



    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Untitl10
    Evie Frye
    Evie Frye
    Administrator
    Head of D.M.L.E.
    Administrator Head of D.M.L.E.


    Αριθμός μηνυμάτων : 5570
    Ηλικία : 25
    Location : Grand Budapest Hotel
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2015

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Mathematics is not about numbers, equations, computations, or algorithms; it is about understanding.

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από Evie Frye Πεμ Φεβ 16, 2017 12:28 pm

    Πραγματική Ανάλυση I-Γεωργίου
    Από τους λίγους καθηγητές που αξίζουν τον τίτλο τους στο τμήμα.Πολύ κατανοητός στην παράδοση,άριστες οι σημειώσεις που κρατάμε στο μάθημα(copy-paste του πίνακα),με ορισμούς,παραδείγματα και ασκήσεις.Εξυπηρετικός με τους φοιτητές και τα θέματα της εξεταστικήςθα είναι από τις σημειώσεις.Για να καταλαβετε,το άλλο τμήμα που δεν ήταν ικανοποιημένο με την δικιά τους καθηγήτρια,έρχονταν σε εμάς να παρακολουθήσουν και γέμιζε το αμφιθέατρο.Ευτυχώς στην εξεταστική έπεσαν διαφορετικά θέματα και δικαιωθήκαμε evil .Βέβαια,εμένα μου έπεσε ο σεβασμός στο πρόσωπό του όταν άρχισε να μοιράζει την συν μια μονάδα σε όποιον απαντήσει σωστά και όταν είπε ότι έχουμε κάποιους έξυπνους συναδέλφους ανάμεσά μας. Razz

    Αναλυτική Γεωμετρία-Ζαφειρίδου
    'Νταξ,δεν είναι καλή στο μάθημά της.Μικρή προσέλευση στην ώρα της,οι σημειώσεις από την παράδοση έτσι κι έτσι,η επίλυση αποριών είναι μπερδευουέ,μας εβγαλε 2,5 κεφάλαια στις τελευταίες 3 ώρες του εξαμήνου.Θυμάμαι που στο πρώτο μάθημα μας είχε πει ότι θα εξηγεί δύο φορές και όποιος δεν καταλαβαίνει δεν πρέπει να είναι στο μαθηματικό.Πάντως,έχει κάνει μια προσπάθεια να μας βοηθήσει έχοντας δικές της σημειώσεις στο ίντερνετ και μοιράζοντας σημειώσεις γραμμικής άλγεβρας του Κεχαγιά.

    Ένα μέρος γραμμικής άλγεβρας που δεν ξέρω γιατί το κάναμε γιατί το μάθημα ως μάθημα το έχουμε στο 2ο εξάμηνο-Πετροπούλου
    Βαρετή,μονότονη,είναι η καθηγήτρια που είχαμε όλοι στο γυμνάσιο που μας ζήταγε να κλείνουμε τα κινητά και άλλαζε θέση στους ταραξίες.Ναι,η κα.Πετροπούλου μας άλλαζε θέσεις.

    Εισαγωγή στους Υπολογιστές και προγραμματισμός με Fortran(Θ)-Γράψα
    Εκτός από το ότι γινόταν το έλα να δεις στην ώρα της και το ότι το βιβλίο της είναι μέτριας ποιότητος,είμαι πεπεισμένη ότι δεν ξέρει Fortran.

    Εισαγωγή στους Υπολογιστές και προγραμματισμός με Fortran(Ε)-Καρανικόλα
    Καλή κοπελίτσα.Κατανοητή.

    Εισαγωγή στην Άλγεβρα και Θεωρία Συνόλων-Λεντούδης
    Έχουμε και λέμε.Σημειώσεις δεν κρατιούνται.Ο πίνακας δεν διαβάζεται.Ό,τι γράφει δεν έχει συνοχή.Φέρνει στον Τζακ Νίκολσον.Κανένα από τα δύο προτεινόμενα συγγράμματα δεν είχαν αυτά που κάναμε στη παράδοση.Παίζει να φοράει το ίδιο παντελόνι από τον Οκτώβριο.Πρέπει να κάνεις τάμα για να σε βγάλει δύο διαλείμματα στο 3ωρο.Παθητική η προσέλευσή μας στο μάθημά του,απλά ελπίζαμε να μας περάσει με την παρουσία μας.



    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Wixyzk10

    Stuff and Thangs:
    Isabelle Lightwood
    Isabelle Lightwood
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 36189
    Ηλικία : 124
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Κι ενώ ο καθείς σκοτώνει ό,τι αγαπάει, όλοι ωστόσο δεν πεθαίνουν.

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από Isabelle Lightwood Παρ Φεβ 17, 2017 6:03 pm

    Evie Frye έγραψε:Για να καταλαβετε,το άλλο τμήμα που δεν ήταν ικανοποιημένο με την δικιά τους καθηγήτρια,έρχονταν σε εμάς να παρακολουθήσουν και γέμιζε το αμφιθέατρο.Ευτυχώς στην εξεταστική έπεσαν διαφορετικά θέματα και δικαιωθήκαμε evil .
    Δικαιωθήκατε επειδή έτυχε να έχετε καλό καθηγητη; Razz



    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Ypo
    Aurora Sinistra
    Aurora Sinistra
    Μαγικός Ζωολόγος
    Μαγικός Ζωολόγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 8719
    Ηλικία : 224
    Location : neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από Aurora Sinistra Παρ Φεβ 17, 2017 9:06 pm

    ΑΑΑ κατσε να γραψω κι εγω αναλυτικά αυτού του εξαμήνου

    Ματβυζαντινή Αρχαιολογία Κωνσταντουδάκη : Πρόκεται περί ενός είδους βρυκόλακα που συχνάζει στην φιλοσοφική και της δίνει ζωή το  να ρουφά την ενέργεια των φοιτητών της που πάνε να δώσουνε το μάθημα ξανά και ξανά και ξανά και ποτέ δεν την περνάνε. Φυσικά είναι πλήρως πεπεισμένη πως εκείνη βάζει πολύ εύκολα θέματα και δεν περνάμε γιατί εμείς είτε είμαστε χαζά είτε δεν διαβάζουμε. Το οτι διαβάζουμε βδομάδες και παρακαλάμε για ένα 5 της περνά αδιάφορο μάλλον. Το μάθημά της θα έλεγα πως παρακολουθιέται σε σχέση με άλλη βυζανίστρια που δόξα τω Θεώ πήρε σ΄θνταξη (αλλά η άλλη έβαζε σοσάκια και περνούσε λίγος κόσμος μια στο τόσο) πολλοί όμως διαφωνούνε μαζί μου και πιστεύουνε πως για να την παρακολουθήσεις πρέπει να βαράς ενέσεις. Ε μετρούσαμε πάντως μαθήματα λέγαμε πως άντε έφυγε το πρώτο μένουν άλλα 11 , τελειώνει σιγά σιγά το μαρτύριο ,νά τώρα είμαστε στα μισά. Ε και κάπως τελείωσε το μαρτύριο. Τα θέματά της βασικά οκευ είναι σοσ πράγματα αλλά ζητάει παπαγαλία και οι σημειώσεις της είναι σκατά (κάνει ιστορια τέχνης χωρίς εικόνες στο άρθρο της, δεν ζητά εικόνες στην εξέταση ΄κτλ).  Μια βδομάδα το διάβαζα έτσι και με κόψει η σαύρα θα έρθω να την στολίσω κι άλλο. Γενικά ψήνω κόσμο να πάμε να βάλουμε καμιά φωτιά.

    Παπαθωμάς Αρχαία ΙΙΙ Θούκυ : Νταξ καλός είναι, δεν φαίνεται πολύ αυστηρός (ΔΟΞΑ ΣΟΙ άλλη μια σαύρα έφυγε και το πήρε αυτός, έγινε θαύμα ) απαιτητικός βέβαια ο πιο απαιτητικός που είχαμε σε αρχαία αλλά ευτυχώς τα λέει όλα αναλυτικ'α στο βιβλίο του.

    Παυλόπουλος Ιστορία της Χαρακτικής : Αυτός είναι απο τους αγαπημένους μου καθηγητές, είναι ψυχούλα αλλά δεν του φαίνεται τόσο γιατί έχει λίγο άθλια/τέρμα ειρωνική αίσθηση του χιούμορ και πολύς κόσμος τον παρεξηγεί αλλά δεν τα εννοεί cry και βαθμούς βάζει και απ όλα. Και στις εκθέσεις μας (ζωγραφικής χαρακτικής κτλ) πάμε τα σκ και μας ξεναγεί. ¨εχω πάρει όλα του τα επιλεγόμενα In Love  Η χαρακτική μου άρεσε πολύ, ένα πράγμα που δεν μαρέσει ειναι που δεν βάζει λεζάντες στις εικόνες του και ψάχνουμε να βρούμε τι σκατά είναι αυτή η εικόνα που έχει τώρα στο παουερποιντ. Το βλέπουμε σαν παιχνίδι το "βρες τον χαρ'άκτη" και οκ, η αλήθεια είναι πως ρωτά και πράγματα που έχει δείξει μεν στο μάθημα αλλά δεν τα βρίσκεις να τα διαβάσεις ούτε στο η κλας ούτε στο βιβλίο καμιά φορά. Θέλει και λίγη τύχη να σου πέσει εύκολη ερώτηση.

    Προιστορική Γ  Καραλή:καλά τα έλεγε αλλά βαρέθηκα κάπου στα μισά να πηγαίνω, είχα να κάνω και την εργασία, είχα και πρακτική σε σχολείο, δεν το δωσα κιόλας....

    Αρχαιολογία Ανατολικών Πολιτισμών Κοπανιάς : Παιδιά είναι το αγαπημένο μου μάθημα στο εξάμηνο και απο τα αγαπημένα γενικότερα, ο καθηγητής θεούλης το μάθημα απλά υπέροχο δεν ξέρω τι άλλο να πω. Ανεβάζει σημειώσεις του στο η κλας (καλά οταν λέμε σημειώσεις εννοούμε κανονικό βιβλίο 200 σελίδες αλλά είναι πολύ κατανοητό και περιεκτικό). Επίσης μας έχει ένα παάρα πολύ ωραίο σύστημα με ερωτηματολόγια που μας δίνει για κάθε κεφάλαιο που κάνει, τα συμπληρώνουμε στο η κλας με ανοιχτές σημειώσεις αλλά είναι εξαιρετικά δύσκολες ερωτήσεις διφορούμενες κτλ οπότε δύσκολα τις πιάνει κανείς όλες και με τα ερωτηματολόγια ανάλογα τι πιάσαμε μπορούμε να [άρουμε ως 4 βαθμούς μπόνους, ΚΑΙ κάνουμε και επανάληψη. Πόσο τέλειο; Εκτός των άλλων τον ήθελα για σεμινάριο και του πας πως δεν μπορώ να παρακολουθήσω στο χειμερινό του χρόνου και έτσι αν μπορώ να κάνω εργασία τώρα στο εαρινό που κανονικά έχει άδεια και δέχθηκεε.

    Σεμιναριακό Στοιχεία Αρχιτεκτονικής Κανελλόπουλος : Εμ καλός είναι γενικά, θα έλεγα οι απαιτήσεις του σε μέτριο επίπεδο, ούτε εξαιρετικά απαιτητικός ούτε γιόλο τελείως. Βαριέται να διορθώνει εργασίες και μας χώρισε σε ομάδες

    Αρχαιολογία Ρωμαικών Χρόνων Κατάκης Είναι καλός, κατανοητός γενικά ένα παράπονο έχω που έβαζε αναπληρώσεις κάθε φορά πάνω στο μάθημα της χαρακτικής και του το χαμε πει 500.000 φορές πως δεν γίνεται και μας έλεγε ε διαλέξτε που θα πάτε και έτσι έχασα τα μισά μαθήματα. Αλλά να πω πως είχα πάει στην ανασκαφή του και του ζήτησα συστατική (παρόλο που δεν είχα περάσει το μάθημα χδ ) και μου έδωσε  oh!  ήταν πολύ εξυπηρετικός γενικά oh!


    Θα κάνω και σπέσιαλ αναφορά σε καθηγήτρια προηγούμενου εξαμήνου
    Χάνη Λογοτεχνία ΙΙ Παιδιά η γυναίκα είναι του ψυχιατρείου, δεν το λέω μόνο εγώ. Απο το πρώτο μάθημα καταλάβαμε πως έχει θεματάκια, την είδαμε απο τον τρόπο που μιλούσε αλλά εγώ ελεγα πως μπα ίσως να την παρεξηγήσαμε. Οχι, έχει όντως θέματα. Κανουμε λογοτεχνική ανάλυση υπερρεαλιστικών ποιημάτων, τα οποία είναι κάπως πρωτοποριακά. Ε εκείνη είναι μια συντηρητικάτζα απο τις λίγες και έχει και κάποια θέματα με εσωτερικευμένο μυσογυνισμό πιστεύω. Θα ήθελα να επεκταθώ στις απόψεις της αλλά βαριέμαι και θα πω συνοπτικά πως μας έλεγε πως οοοοχι δεν είναι ο Εγγονόπουλος σεξιστής στο ποίημά του απλά να βρε παιδί μου, ΄ση γυναίκα έχει κάπως αμβλυνθεί ο εγγέφαλός της που για να το πω λιανά εννοεί πως έχουμε χαζέψει απο τα χρόνια πατριαρχίας. Τεσπα, έγραψα οοοτι μας έλεγε και κόπηκα απο τη διατύπωση. Η αναλυση μου παραηταν σεξουαλική,ασε μας κουκλίτσα μου δηλαδή που θα λογοκρίνουμε ανάλυση σε υπερρεαλιστικό ποίημα που μόνο για το σεξ γράφανε. Δεν έχω ξεπεράσει το γεγονός πως με έκοψε η καρχια αλλά θα την ξαναπαρακολουθήσω και θα το περάσω.



    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 3 Untitl10

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ Μάης 17, 2024 8:59 am