.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+27
Mirabelle Salvatore
The Sorting Hat
Leonie Vernier
Cassiopeia Black
hremeis
Vesper
Aurora Sinistra
Nethiel
Imperio
SiMoS
Maria Lovegood
Amycus
FLEUR258
lefter4
elliza
Hecate
Tom Marvolo Riddle
Laura Mandley
SilverMoon21
Merlin Longstaff
hedwig21
Necro-Chriss
FoNikos21
Nathaniel
Novaenir
Cassandra Black
Narcissa
31 απαντήσεις

    Μαθήματα και Καθηγητές

    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 31
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από FLEUR258 Παρ Δεκ 07, 2012 2:33 pm

    Μπά όχι,ενός ξένου συγγραφέα Ρομπερτ κάτι.Εκδόσεις Κγούντερμπεκ.Κάτι τέτοιο. :P Τον έχω ακουστά τον Παρασκευόπουλο,αλλά ποιος ξέρει μπορεί να μας κάνει σε άλλο εξάμηνο μάθημα. Razz
    (Πάντως το βιβλίο είναι ένας τόμοοοοοοοος ασήκωτος. ti? Razz )



    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 2 Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    Amycus
    Amycus
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 29775
    Ηλικία : 44
    Location : Κατάληψη σε ζαχαροπλαστείο!
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Δεν νιώθω ποτέ μοναξιά.Είμαι σχιζοφρενής!

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από Amycus Παρ Δεκ 07, 2012 2:36 pm

    Τα βάρη της φοιτητικής ζωής. :P



    _
    __
    ____
    ___
    ___
    -----
    -----
    ---------------------------------------
    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 2 Gg10
    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Παρ Δεκ 07, 2012 2:40 pm

    Εκδόσεις Γκούτενμπεργκ μήπως;; Από δω είναι αυτές :P




    Statler
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 31
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από FLEUR258 Παρ Δεκ 07, 2012 2:41 pm

    όβελ έγραψε:Εκδόσεις Γκούτενμπεργκ μήπως;; Από δω είναι αυτές :P

    Ναι μπράβο,αύτο. Razz Άμα πάρω κατεύθυνση Ψ,θα έχω και άλλα βιβλία από αυτές τις εκδόσεις. Laughing



    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 2 Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    Maria Lovegood
    Maria Lovegood
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 19672
    Ηλικία : 30
    Location : Forgotten Fairytales
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Touching the starlight....

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από Maria Lovegood Παρ Δεκ 07, 2012 8:15 pm

    Εισαγωγή στη Μελέτη της Γλώσσας: Ο ΘΕΟΣ ή αλλιώς, Μηλαπίδης. Τον αγαπώ. Είναι πενυματώδης, κάνει χιούμορ και ξέρει πώς να μας κάνει να καταλάβουμε τις δύσκολες έννοιες της Γλωσσολογίας. Είναι από τους καλύτερους καθηγητές και επίσης, είναι Διευθυντής του Τμήματος Γλωσσολογίας Αγγλικής, δηλαδή τι άλλο να ζητήσουμε; In Love

    Εργαστήριο Κριτικού Λόγου: Ποίηση: Σχοινά. Χμ. Καλή είναι, αν και ώρες-ώρες έχει περίεργες απαιτήσεις, που είναι λες και κάνει μάθημα σε 30αρηδες και οχι 18χρονα. Πάντως επειδή είχα συνάντηση μαζί της εχθές, είναι πολύ καλή καθηγήτρια, σε βοηθάει και σε κατευθύνει εκεί που θες. Βέβαια έχει λίγο περίεργο γούστο στα ποιήματα (π.χ. τουλάχιστον 10 σελίδες στο corpus είναι γεμάτες με love poems sick ) αλλά ντάξει αντέχεται. :P


    Εργαστήριο Κριτικού Λόγου: Πεζός Λόγος: Τσιράκογλου. Ναι είναι νέα και δεν έχει κανει ακόμη το Διδακτορικό της και ίσως να μην έχει εμπειρία στην τάξη αλλά ώρες-ώρες είναι πολύ snooty απέναντί μας. Καλή καθηγήτρια είναι όμως, καλό μάθημα κάνει και πιστεύω με βοήθησε να δω με μία άλλη οπτική ορισμένες ιστορίες. Αλλά παίζει να μην ξέρει τον George Martin erimi


    Γλωσσική Κατάρτιση: Kαλτσά. Δεν ξέρω τι φταίει αλλά νομίζει πως πρέπει να έχουμε ξερω γω ΤΟ επίπεδο για το μάθημά της και να το περάσουμε. Θέλω να πω, είναι όλη την ώρα σε φάση you did horrible και you did horrible, και δε γίνεται όλη η τάξη να 'ναι horrible, πόσο μάλλον αυτοί από εμάς, που όπως και να το κάνουμε, παίρνουμε 8άρια στις προόδους και δεν τα παίρνουμε τζαμπέ. Whatever, δεν ξέρω αν αυτό που κάνει θεωρείται ακριβώς μάθημα, μας ξεπέταξε ενα corpus 300+ σελίδων σε 3 βδομάδες και γενικά κινείται απίστευτα γρήγορα και περιμένει μετά να έχει τέλεια αποτελέσματα. Dudette, no. Αλλά ντάξει, θα την παλέψουμε και αυτή...


    Ιταλικά: ...κοντεύω να κοιμηθώ σε κάθε διάλεξη. Μαλθακή καθηγήτρια, 60 άτομα τμήμα και δεν έχουμε μάθει τίποτα...πολύ κρίμα γιατί τα Ιταλικά είναι υπέροχη γλώσσα...



    you were there for me on the days I rained nothing but pain yet when you left I became a hurricane and you are no where to be found





    something hidden...:
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 31
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από FLEUR258 Παρ Δεκ 07, 2012 8:27 pm

    Καλτσά λέγανε την προπέρσινη καθηγητριά μου. hehe



    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 2 Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    SiMoS
    SiMoS
    Μάντης
    Μάντης


    Αριθμός μηνυμάτων : 18162
    Ηλικία : 30
    Location : Εκεί που όλα ειν' ωραία...
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: I thought that I heard you laughing, I thought that I heard you sing...

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από SiMoS Παρ Δεκ 07, 2012 11:38 pm

    Γραμμική Άλγεβρα: Ατρέας - Κεχαγιάς. Ο Ατρέας κάνει φοβερό μάθημα και είναι πολύ cool τύπος. Ο Κεχαγιάς κάνει επίσης αρκετά καλά τη δουλειά του, με μόνο παράπονο πως ξεφεύγει και καταλήγουμε να μιλάμε για MatLab ή DarkBasic ή ακόμα και για εφαρμογές της Γραμμικής Άλγεβρας σε κάποιο υποθετικό Πολεοδομικό Σύστημα (ή κάτι τέτοιο, δε θυμάμαι πως το είχε πει).

    Φυσική: Παναγιωτακόπουλος, το uber troll. Τίποτα παραπάνω. Άμα έχει κέφια, κάνει και καλή παράδοση. (και βάζει ευκολότερες διαφορικές)

    Τεχνική Μηχανική: Κωνσταντινίδης. Το πρόγραμμα που ακολουθεί είναι: Θεωρία 1-2 διαλέξεις και στη συνέχεια ασκήσεις. Στο πρώτο κομμάτι σε κουράζει αφάνταστα, αφού περνάει τις διαφάνειες για καραμέλες, στο 2ο δε, επαναλαμβάνει αρκετές φορές κομμάτια της θεωρίας. Παρ'αυτά, το μάθημα είναι πολύ ενδιαφέρον και έχει μπορώ να πω μεταδοτικότητα ο διδάκτωρ.

    Σχέδιο: Τολίδης. Δε τον χωνεύω. Στη θεωρία έρχεται 40 λεπτά αργοπορημένος κάθε φορά και μετά μας τη λέει κι αποπάνω. Στο εργαστήριο δε, μας δείχνει πως μπορείς να είσαι γλάστρα μέσα στο μάθημα σου, αφού μας λέει αρκετά συχνά "το είδατε; Τα έχουμε πει στη θεωρία. Ξεκινήστε να σχεδιάζετε" και άμα τον ρωτήσεις κάτι καταλήγει να μας κάνει διάλεξη περί επιπέδου των εισαχθέντων, τονίζοντας πως είμαστε πολύ χειρότεροι από τους δεσμίτες. Α, ο τύπος ήταν και πρόεδρος της ΔΑΠ. Razz

    Συστήματα Υπολογιστών: Μας κάνουν διάφοροι μάθημα, βλ. Σισμάνης, Έφη επίθετοδεθυμάμαι, ένας ακόμα μεταπτυχιακός, Χασάπης, Μητράκος. Στην αρχή πελάγωσα με τον προγραμματισμό, αλλά μπορώ να πω πως έγινε favourite. Α, βαρέθηκα να ακούω για flip flops και tranzistors, άκυρο. Για τους διδασκόντες δε θα πω τίποτα. Razz

    Και για το τέλος, Λογισμός Ι: Φίλιππος Ξένος (με τ'όνομα) ή αλλιώς ο Σοφός Γέροντας. Κάνει μάθημα μέσα από το βιβλίο του, τα θέματα που βάζει είναι παρεμφερή με τα διδαγμένα, πετάει καλές ατάκες στους λαμπτήρες της τάξης που διαβάζουν 2-3 κεφάλαια παρακάτω και μας το παίζουν έξυπνοι κάνοντας ερωτήσεις τύπου "είμαι προχωρημένος και μαμάω τάω". Παρ'αυτά, ο άνθρωπος δε κάνει για καθηγητής. Βέβαια μπορεί να φταίει πως έχει γεράσει, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα. :P




    The Composer
    C.Addicts United
    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Σαβ Δεκ 08, 2012 2:34 am

    Ο Κεχαγιάς δεν μου άρεσε, δεν ξέρω ο αγαπημένος μου πέρυσι ήταν ο Κανάκης αλλά πέθανε, νομίζω κ αυτός στο γενικό τμήμα ήταν και δίδασκε και ηλεκτρολόγους. Ο Κεχαγιάς με εκνεύριζε όταν έβγαζε άτομα από το τμήμα λες και είναι τσιφλίκι του, η γραμμική που μας έκανε μου φαινόταν απίστευτα βαρετή και οι σημειώσεις του είναι μέσα στο λάθος.

    Ο Αβραάμ (Κωνσταντινίδης) ήταν άψογος στο μάθημά του, το έκανε ενδιαφέρον και μία φορά μόνο που το έχασα πήγα στο γραφείο του και μου το εξήγησε μια χαρά (είχαμε μπει στη θεωρία τανυστών οπότε χρειαζόμουν βοήθεια). Ό,τι μας δίδαξε το κατάλαβα μια χαρά απλά το πρόβλημα είναι πως δεν δώσαμε καθόλου έμφαση σε διαγράμματα M, N, Q στον τρισδιάστατο χώρο μαζί του, και αυτά τα χρειαζόμαστε τρελά στην Αντοχή ΙΙ οπότε πρέπει ή να στρωθεί ο καθένας και να διαβάσει μόνος του, ή η Τεχνική Μηχανική να διδάσκεται από καθηγητή του κάθε τμήματος και να φύγει από το ΓΤ.

    Ο Ξένος τέλος, δεν ξέρω, ήταν σίγουρα καλός στη δουλειά του αλλά το βιβλίο του πολύ κακογραμμένο, τουλάχιστον στο Λογισμό Ι γιατί στον ΙΙ είναι μια χαρά, με πολλά λάθη και όλο το ύφος να μην σε εμπνέει να διαβάσεις. Αλλά ντάξει δεν είναι πολύ γέρος όπως λες, ο Κανάκης που πα παραπάνω, που πέθανε πέρυσι, τον έριχνε καμιά 15 χρόνια :P Και που να δεις τον Ζιούτα στη στατιστική, 2ο εξάμηνο την έχετε;




    Statler
    SiMoS
    SiMoS
    Μάντης
    Μάντης


    Αριθμός μηνυμάτων : 18162
    Ηλικία : 30
    Location : Εκεί που όλα ειν' ωραία...
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: I thought that I heard you laughing, I thought that I heard you sing...

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από SiMoS Σαβ Δεκ 08, 2012 2:52 am

    Καλά οι σημειώσεις του Κεχαγιά είναι γεμάτες λάθη, αλλά του στέλνουμε στο mail διορθώσεις -μετά από παράπονα στο φόρουμ και δική του παράκληση- και λογικά μέχρι το καλοκαίρι θα τις ανεβάσει διορθωμένες. Από την τάξη δε μας βγάζει, μας αλλάζει θέσεις όμως ή πετάει κιμωλίες. Τι να σου πω, εμένα μ'αρέσει η γραμμική, πιο πολύ η αναλυτική γεωμετρία βέβαια και σ'αυτό παίζει ρόλο και ο Ατρέας.

    Ο akonsta σου είπα, κουράζει αρκετά ίσως επειδή χάσαμε καμιά 10αριά μαθήματα και τρέχουμε να προλάβουμε. Κατά τ'άλλα ναι, είναι άψογος. Συνέπιπτε μια ώρα του μαθήματος με εργαστήριο και κάθε φορά είχε την υπομονή να ξαναπεί ο,τι είχε ξαναπεί την προηγούμενη φορά και γενικά είναι από τους λίγους που απαντάει ξεκάθαρα κι εκτενώς σε ερωτήσεις.

    Όχι. Απλά όχι. Ο Ξένος δεν είναι καλός. Δε μας έχει πει τίποτα παραπάνω, πέρα απ'όσα έχει στο βιβλίο του, άσε που κοντεύουμε να τελειώσουμε την ύλη από τώρα. Το βιβλίο του απ'την άλλη, ούτε για τζιβάνες δε κάνει. Καμιά 60αριά είναι πάντως. Razz

    Ναι, Ζιούτα και Κουγιουμτζή στη στατιστική στο Β εξάμηνο, και εννοείται Κάππο σε διαφορικές, εφαρμοσμένα και σε ο,τι άλλο πάρει ο τύπος.

    Το μωράκι ( Razz ) την Ιωαννίδου την έχετε; Ή κάποια από τις Καδή;




    The Composer
    C.Addicts United
    Imperio
    Imperio
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 33323
    Ηλικία : 30
    Location : Greece
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'm the one I should love

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από Imperio Σαβ Δεκ 08, 2012 3:28 am

    Από τους καθηγητές μου υπεραγαπώ τον Κωνσταντακο των Αρχαίων. Επίσης αγαπώ τον Βιβιλάκη που μας κάνει ιστορία ευρωπαϊκού θεάτρου και είναι αυτός στον οποίο εναποθέτω τις ελπίδες μου να περάσω θεατρική αγωγή Α΄ γιατί η αλ΄΄η της θεατρική αγωγής είναι λίγο μπαλτάς μαθαίνω. Συμπαθώ απίστευτα την καθηγήτρια του αρχαιου θεάτρου αλλά βαριέμαι αφάνταστα το μάθημα της. Μισώ όσο δεν πάει την καθηγήτρια της ευρωπαικής δραματολογίας η οποία έχει ένα ύφος λες και μας ανταγωνίζεται και ο τρόπος που κάνει μάθημα απλά καθιστά αδύνατη την προσπάθεια να κρατήσω σημειώσεις. Τέλος ο Πούχνερ που μας κάνει εισαγωγή στην τεχνη του θεατρου είναι ο συμπαθέστατος παππούλης που θέλω να πάρω αγκαλιά και μας τα λέει πολύ ωραία και κατανοητά.




    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 2 4thvideo5
    _
    _

    Sometimes I'm afraid of myself, thanks to my self-hatred
    And the depression that came to play again
    Min Yoongi is already dead (I killed him)
    It's been a long time since my everyday life became killing my passions and comparing myself with others


    Stuff:
    Maria Lovegood
    Maria Lovegood
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 19672
    Ηλικία : 30
    Location : Forgotten Fairytales
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Touching the starlight....

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από Maria Lovegood Σαβ Δεκ 08, 2012 1:35 pm

    FLEUR258 έγραψε:Καλτσά λέγανε την προπέρσινη καθηγητριά μου. hehe

    Τη φάση έχει που σε εμάς όλα τα ονόματα προφανώς είναι στα corpus γραμμένα στα αγγλικά και λέει ξέρω 'γω "Dr. Maria Kaltsa" και στην αρχή αυτόματα σχεδόν λέγαμε "Dr. Μαρία Κάλτσα" Laughing :P hehe



    you were there for me on the days I rained nothing but pain yet when you left I became a hurricane and you are no where to be found





    something hidden...:
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 31
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από FLEUR258 Σαβ Δεκ 08, 2012 5:13 pm

    Maria Lovegood έγραψε:
    FLEUR258 έγραψε:Καλτσά λέγανε την προπέρσινη καθηγητριά μου. hehe

    Τη φάση έχει που σε εμάς όλα τα ονόματα προφανώς είναι στα corpus γραμμένα στα αγγλικά και λέει ξέρω 'γω "Dr. Maria Kaltsa" και στην αρχή αυτόματα σχεδόν λέγαμε "Dr. Μαρία Κάλτσα" Laughing :P hehe

    Μαρία? ti? ΟΠΑ! rofl
    Τραγικό! :P
    Την καθηγητριά μου την έλεγαν Μαργαρίτα-Μαρία Καλτσά. :P



    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 2 Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    Maria Lovegood
    Maria Lovegood
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 19672
    Ηλικία : 30
    Location : Forgotten Fairytales
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Touching the starlight....

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από Maria Lovegood Πεμ Μαρ 28, 2013 9:55 pm

    ^Lol.
    Ευτυχώς εγώ ξεφορτώθηκα τη δική μου Καλτσά, βλαμμένη (με το συμπάθειο :oho) ήταν.

    Οκ, νέο εξάμηνο, νέοι καθηγητές.

    Ζαπουνίδης (Δεξιότητες Ηλεκτρονικών Υπολογιστών): Πέρα από το ότι το μάθημα δε μου φαίνεται αν χρησιμεύει σε κάτι ιδιαίτερο, ο καθηγητής είναι μια χαρά. Οκ, δε μας δίνει μεγάλο περιθώριο απουσιών, αλλά φαίνεται αρκετά χαλαρός τύπος και συμπαθητικούλης. Και κάνει και αστεία και γενικά μας εξηγεί καλά ό,τι κάνουμε. Αν και χρησιμοποιεί Internet Explorer. ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΑΙΩΝΑ ΖΕΙ? :P


    Joycey (Γλωσσική Κατάρτιση ΙΙ): Φαίνεται λίγο να βαριέται τη ζωή του στο μάθημα, αλλά τον αγαπώ. Είναι αστείος, κάνει ενδιαφέρον μάθημα, δεν παίρνει απουσίες (καίτοι είναι υποχρεωτικό) και γενικά μας αφήνει να μιλάμε ελεύθερα για τις απόψεις μας μες το μάθημα:P Το μόνο κακό είναι πως ώρες-ώρες μιλάει σιγανά και δεν πιάνεις Χριστό από ό,τι λέει :P


    Κουρούνη (Εισαγωγή στις Μεταφραστικές Σπουδές): Δεν ξέρω τι κάνει στα υπόλοιπα μαθήματα της Μετάφρασης που έχει, αλλά εδώ δεν το έχει. ΟΚ, είμαστε 180 άτομα τμήμα. Δύσκολο. Αλλά δε μπορεί να επιβληθεί, δεν κάνει ενδιαφέρον μάθημα και γενικά οι ώρες μαζί της περνάνε σε φάση "ας κόψουμε φλέβα". Έχουμε όλοι ξανακάνει θεωρητικό μάθημα (Γλωσσολογία, Ποίηση, Πεζός), αλλά πάντα μα πάντα ο καθηγητής κέντριζε το ενδιαφέρον μας. Αυτή όχι. Και επίσης, δεν βγάζει ένα corpus, όοοοοχι, πρέπει και τα 326 άτομα που το κάνουμε να βολευτούμε με τα 5 αντίτυπα του βιβλίου που έχει η βιβλιοθήκη. Happy Μπορεί να είναι καλή καθηγήτρια σε άλλα μαθήματα, αλλά αυτό δεν το κάνει ιδιαίτερα ενδιαφέρον. Και το περίμενα με τόση αγωνία >.<

    Ριστάνη (Δράμα): ΤΗΝ ΑΓΑΠΩ.- Εκπληκτική προφορά, ζωντάνια στο μάθημα, δέχεται όλες τις απόψεις, και γενικά απλά κάνει γαμάτο μάθημα. Δεν κάθεται να μιλάει μόνη της στον τοίχο, μας βάζει και εμάς μέσα στην όλη φάση του μαθήματος, να συζητήσουμε για τα θεατρικά έργα, τους χαρακτήρες, τη στάση τους, το ύφος τους κλπ oh! Είναι το αγαπημένο μου μάθημα oh!



    you were there for me on the days I rained nothing but pain yet when you left I became a hurricane and you are no where to be found





    something hidden...:
    SiMoS
    SiMoS
    Μάντης
    Μάντης


    Αριθμός μηνυμάτων : 18162
    Ηλικία : 30
    Location : Εκεί που όλα ειν' ωραία...
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: I thought that I heard you laughing, I thought that I heard you sing...

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από SiMoS Σαβ Απρ 06, 2013 12:50 pm

    Δομημένος Προγραμματισμός: Πάγκαλος και Κορτέσης. Ο πρώτος είναι μορφή, αλλά δε πατάω στις ώρες του γιατί του ανέθεσαν ένα κομμάτι που δε μου προσφέρει τίποτα, προσωπικά. Razz Ο δεύτερος διδάσκει τη γλώσσα ( C ) αλλά δεν είμαι ευχαριστημένος απ'το μάθημά του. Α, το μάθημα θέλει και συνεχή ενασχόληση γιατί κάθε βδομάδα μπαίνει μια εργασία στην οποία πρέπει να φτιάξουμε ένα συγκεκριμένο πρόγραμμα. (όχι, δεν είναι μπόνους αλλά είναι υποχρεωτικές -.- )
    Λογισμός ΙΙ: Ξένος. Έχω αναφερθεί στο όνομά του και παλιότερα. Στο Β' εξάμηνο νομίζω έχει ανέβει άπειρα levels στη διδασκαλία, ή φταίει το μάθημα που είναι γαμάτο.
    Διαφορικές Εξισώσεις: Ρόθος, απλά απαράδεκτος. Ξεσπάει σε φοιτητές, είναι συνέχεια μέσα στην ειρωνεία και το σημαντικότερο; Μια άσκηση σωστά και ολοκληρωμένα δεν έχει λύσει. Το μάθημα απ'την άλλη είναι από τα ωραιότερα του εξαμήνου.
    Ε. Θερμοδυναμική: Το περιεχόμενο πολύ ωραίο, ο διδάσκων χάλια (Χατζηαθανασίου). (Διώχνει και κόσμο με την παραμικρή αφορμή :Ο )
    Στατιστική και Πιθανότητες: Αυτό τον καιρό διδάσκει το κομμάτι του ο Ζιούτας. (δε το παρακολουθώ, διαβάζω μόνος Razz )
    Κυκλώματα Ι: Το πιο υπέροχο μάθημα του εξαμήνου με διαφορά. Και οι καθηγητές σοβαροί στη δουλειά τους και συνεπείς, εκτός από το Δάιο που κάνει μάθημα για τους μπροστά-μπροστά.




    The Composer
    C.Addicts United
    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Σαβ Απρ 06, 2013 3:22 pm

    Ζει ακόμα ο Ζιούτας; Περίεργο μου φαίνεται...




    Statler
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 31
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από FLEUR258 Σαβ Απρ 06, 2013 5:29 pm

    Χαραλαμπάκης Γλωσσολογία:Γλυκούλης καλούλης,μάλαμα γενικότερα.Αλλά καμία φορά ξεφεύγει και γίνεται βαρετούλης. Razz
    Στείρης Ιστορία Φιλοσοφίας:Πολύ καλός.Άψογος στην δουλεία του.Αν μίλαγε και λίγο πιο δυνατά και με πιο ζωντάνια θα ήτανε πολύ καλύτερα για εμένα που νυστάζω. :P
    Μάρκου Παιδαγωγικές Προσεγγίσεις:FAIL. :down: H Παιδαγωγική με απογοήτευσε και αυτό το εξάμηνο.Δεν λέμε τίποτα το σημαντικό,μόνο γενικούρες,και όλα είναι βαρετά. :P
    Ψωμά Αρχαία Ιστορία:Είναι πολύ καλή.Την συμπαθώ και μια χαρά κρατάω σημειώσεις.Απλά λέει πολλααααααααααα μέσα σε μόνο 3 ώρες. Razz
    Δρακωνάκη Αρχαία:Γίνεται πολύ βαρετή ώρες ώρες. =/ Αλλά οκ καλά κάνει την δουλεία της και τα εξηγεί και καλά.
    Ρούσσος Γνωστική Ψυχολογία:Πολύ καλός.Τα εξηγεί πολύ καλά.Το μόνο κακό που έχει είναι ότι δεν ξέρει να επιβάλλεται δυστηχώς. Razz
    Και τελευταίος και καλύτεροοοοοοοοος
    ΒΑΣΙΛΑΡΟΣ In Love Ξενοφώντας:Τα έχω ξανά πει,και χάρηκα που θα τον έχουμε και αυτό το εξάμηνο.Θεός,τέλειος.Μπήκε και τον χειροκροτήσαμε πάλι. hehe Και μας είπε και ότι τα γραπτά μας ήτανε άψογα.Και τα εξηγεί τέλειααα,αυθεντικός,απλά τέλειος! :P

    Και πάρτε μια γέυση! music

    Σπόιλερ:

    ^313,Με γεμάτο αμφιθέατρο,Βασίλαρος! hoho
    Μακάρι να ήτανε έτσι όλα τα μαθήματα.



    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 2 Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    Imperio
    Imperio
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 33323
    Ηλικία : 30
    Location : Greece
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'm the one I should love

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από Imperio Σαβ Απρ 06, 2013 11:44 pm

    Ας πω κι εγώ.
    Θεατρική Αγωγή Β': Στιβανάκη, Αλεξιάδης, Βιβιλάκης. Τους δύο τεέυταίους τους αγαπώ την άλλη όχι τόσο γιατί είναι πολύ εγώ τα ξέρω όλα κι εσύ δεν έχεις δικαίωμα να έχεις διαφορετική γνώμη.
    Αρχαία Β': Φάκας. Τον ακολουθει το σύνθημα Fakas will f*ck us γιατί δεν περνάει κάνεναν και για κανένα λόγο. Το μάθημα του όπως το κάνει είναι απλά βαρετό. Βασικά είανι σαν να τον κουρδίζουν και να έρχεται να τα πει.
    Ιστορία Ευρωπαικού Θεάτρου Β': Γεωργακάκη. Κάνει ωραίο μάθημα με τις φωτοτυπίες της και με τα όλα της έχει και χιούμορ.
    Ευρωπαικό Μεταπολεμικό Θέατρο: Ιωαννίδης. ΤΟΝ ΑΓΑΠΩ κι ακόμα κι αν με κόψει δεν θα μπορέσω να του θυμώσω γιατί είναι τόσο καλούλης μωρέ μωρε!
    Θεατρικό πρόγραμμα: Βιβιλάκης. Τα έχω πει για την λατρεία που του τρέφω μην τα ξαναλέω.
    Ευρωπαική Δραματολογία Β': Αλτουβά. Είναι γαμάτη και κάνει κι ωραίο μάθημα.
    Νεότερη και σύγχρονη Ιστορία του βιβλίου: Καρακατσούλη. Την αγαπώ. Ξέρει πολύ καλά το αντικείμενό της τα λέει ωραία και κατανοητά και γενικά το τρίωρο περνάει εύκολα.
    Αρχαίο Θέατρο Β': Διαμαντάκου και πάλι. Προσπαθώ πραγματικά να παρακολουθήσω αλλά είναι απλά βαρετή.




    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 2 4thvideo5
    _
    _

    Sometimes I'm afraid of myself, thanks to my self-hatred
    And the depression that came to play again
    Min Yoongi is already dead (I killed him)
    It's been a long time since my everyday life became killing my passions and comparing myself with others


    Stuff:
    Nethiel
    Nethiel
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 14082
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 15/08/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από Nethiel Δευ Ιουλ 01, 2013 10:12 pm

    Τα τοπικ: Προβλήματα με Καθηγητές, Μαθήματα και Καθηγητές ,συγχωνεύτηκαν



    Durmstrang:

    etc :
    Aurora Sinistra
    Aurora Sinistra
    Μαγικός Ζωολόγος
    Μαγικός Ζωολόγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 8719
    Ηλικία : 224
    Location : neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από Aurora Sinistra Σαβ Φεβ 08, 2014 5:57 pm

    εισαγωγή στις ιστορικές σπουδές -Κραμανωλάκης : ουτε κρύο ουτε ζεστη.Καλός είναι αλλα καμιά φορά γινεται λιγο βαρετός.Επίσης οσον αφορά τα χερια που σηκώνονται εχει επιλεκτική όραση.Δηλαδή θελει να φύγει ,είναι ενα τεταρτο πριν τελειωσουμε κανονικά και ρωτάει αν υπάρχουν απορίες.Σηκώνονται κάποια χέρια ,τα βλέπει τα αγνοεί επειδικτικότατα και λέει"πολύ ωραία αφού δεν υπάρχουν απορίες μπορείτε να φύγετε" και φεύγει.

    κλασική αρχαιολογία α Πλάντζος: τον συμπαθώ πολύ και έχει εναν τρόπο να κρατά ζωντανό το ενδιαφέρον κατα την παράδοση.Γενικά κάνει αρκετές ερωτήσεις και κάποιες φορές μας έχει βάλει να διαβάσουμε και επιγραφές oh! .Ανεβάζει και σημειώσεις στο e-class και μας λέει οτι δεν είναι αναγκη να γράφουμε αυτά που λέει.

    εισαγωγή στην επιστήμη της αρχαιολογίαςΠαπαδάτος : κι αυτός είναι συμπαθητικός oh! και ανεβάζει κι αυτός σημειώσεις.Θα μας πάει και προεραιτική εκδρομή σε αρχαιολογικό χώρο hurrah και μας είπε να πάμε εθελοντικά να βοηθήσουμε στο μουσείο της φιλοσοφικής oh!  (πηγαν όμως όλοι και δεν με εχουν ειδοποιησει ακομα για να παω αλλα τελος παντων)

    αρχαία ιστορία α Μπιργάλιας : αυτός είναι ελαφρώς νομίζω στριμμένος και τρομαχτικός scared  στο πρώτο μάθημα άργησαν πολύ λιγο καποιοι και τους άφησε επειδη ηταν πρωτο μάθημα να μπουν αλλα τους έβαλε να κατσουν στις πρώτες σειρές.Μας ξεκαθάρισε απο την αρχή πως θα βάλει απο αυτά που λέει και δεν ανεβαζει σημειωσεις στο e-class.


    εισαγωγή στην παγκόσμια ιστορία Ευθυμίου. Την αγαπώ, κανει τόσο τέλειο μάθημα που ανυπομονώ καθε βδομάδα να έρθει η τετάρτη που εχουμε μαζι της.Έχει ανεβάσει στο e-class καταλογο με τα πιο συνηθισμένα ορθογραφικά και μας εχει πει οτι κόβει απο τα ορθογραφικά(που το βρίσκω απόλυτα λογικό μεν αλλα θα έχω πρόβλημα erimi )

    αρχαία ελληνική φιλολογία Ι Μακρυγιάννη : καλή είναι, κανουμε ουσιαστικά αρχαία ελληνική λογοτεχνία και είναι αρκετά ενδιαφέρον μάθημα.Μας κάνει στο τέλος αμα έχουμε χρόνο και λίγο μετρική oh!



    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 2 Untitl10
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 31
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από FLEUR258 Κυρ Φεβ 09, 2014 3:33 pm

    ^Η μετρική τι είναι; Razz 

    Aχ από τα αγαπημένα μου τόπικ αυτό. oh! 

    Λοιπόν Μορφολογίας της Γλώσσας:Κουτσουλέλου.Χμ βασικά δεν ξέρω...Μου αρέσει το μαθημά της,σε αντίθεση με άλλους που λένε ότι δεν τα εξηγεί καλά τα πιάνω σχετικά γρήγορα,και κάνω τις ασκησούλες που μας βάζει. Razz Αυτό που την δίνει σ'εμένα,και σ'όλα τα παιδιά τους έτους,είναι ότι δεν έχει υπομονή.Πραγματικά ΔΕΝ έχει.Άμα αρχίσουμε να μην καταλαβαίνουμε,και να ρωτάνε ο ένας τον άλλον διάφορα για το μάθημα εκνευρίζεται,λέει συνέχεια να κάνουμε ησυχία,γίνεται ειρωνική,και μας φωνάζει που μπορεί να μην έχουμε κατανοήσει κάτι. Razz Την περασμένη εβδομάδα έγινε χαμός.Έπαθε μια παράκρουση άλλο πράγμα(10 η ώρα το πρωί να ακούς φωνές δεν είναι και ότι καλύτερο).Γενικά μπορεί να μπει χαμογελαστή,και ξαφνικά να φωνάζει.Και μετά πάλι όλα ωραία και καλά.Όχι εμείς φταίμε που δεν είμαστε Αισταιν,να καταλάβουμε αμέσως τα παραδείγματα από Σουαχίλι που μας έλεγε. giveup Τέλος πάντων. Razz 

    Αρχαία Φιλοσοφία Α' Σωκράτης,Πλάτων κτλ Mαραγιανού.:Μωρέ η γλυκούλα είναι μάλαμα.Αλλά και βαρετή η καημένη. Razz Μπορώ να προσέξω ελάχιστα,και να κρατήσω σημειώσεις ελάχιστα γιατί με κοιμήζει η φωνή της έτσι τόσο ήρεμα που μιλάει.Στο 1ο μάθημα ήρθε όλο το κλιμάκιο,στο περασμένο μάθημα ζήτημα να είμασταν 30 άτομα.Αυτό βέβαια μερικές φορές μου αρέσει γιατί όταν καθόμαστε μπροστά μπροστά μπορούμε έτσι λίγο να συζητήσουμε μαζί της.Επίσης μοιάζει λες και έχει βγει και από άλλη εποχη και από άλλον αιώνα.Με πορτοκαλί κοντό μαλλί,πάντα μια χακί φούστα,και ολοστρόγγυλα γυαλιά. Razz Είπε ότι θα μας εξετάσει προφορικά στο τέλος και δεν την φοβάμαι καθόλου. oh! Αλλά επειδή γενικά δεν το έχω με τα προφορικά είπα να κάνω και εργασία να ανέβει λίγο βαθμός.Πήγα και της είπα επίσης ότι δεν έχω τόσσα λεφτά να αγοράσω τις φωτοτυπίες της,και πήγαμε παρέα στο φωτοτυπίο και μου τις πλήρωσε. oh! 

    Αναλυτικά Προγράμματα Φωτεινός:Για άλλη μια φορά η Παιδαγωγική με δυσκολεύει.Αν και το μάθημα είναι ενδιαφέρον και ο ίδιος πάρα πολύ καλός,νυστάζω τόσο,που έχω πατήσει στο μαθημά του μόνο 2 φορές. whistling Μας είπε άμα θέλουμε να πάρουμε απαλλακτική,αλλά δεν ξέρω,και τα θέματα της εργασίας δύσκολα μου μοιάζουν.

    Ψυχολογία της Προσωπικότητας Μόττη:Άπαιχτη.Την συμπαθώ άπειρα.Είναι πάρα πολύ καλή.Μας κάνει ξεκάθαρο τι σημειώσεις θέλει.Κάνει υπέροχη παράδοση.Υπέροχο είναι και το μαθημά της βέβαια.Θα γίνει αυστηρή μόνο άμα υπάρξει βαβούρα.Γενικά δεν έχει και την άριστη φήμη όμως γιατί βάζει δύσκολα θέματα,αλλά εγώ την συμπαθώ πολύ. Razz 

    Κοινωνική Ψυχολογία Γκαρή:Χμμμ εμμ δεν ξέρω.Δεν έχω πατήσει. whistling Δεν φταίω όμως εγώ.Συνέχεια κάτι μου τύχαινε.Και είναι και 3-6,την πιο χάλια ώρα. Razz Μου έχουνε πει βέβαια ότι είναι βαρετή και ανεβάζει πάλι καλά τις διαλέξεις τις στο e-class

    Ψυχοκοινωνικά προβλήματα στην σχολική και εφηβική ηλικία Μόττη.Πάλι η πολυαγαπημένη Μόττη. Razz Αγαπάμε!Σ'αυτό το μάθημα επειδή είναι και σχετικά μικρό το αμφιθέατρο πήρα μαζί με μερικές άλλες κοπέλες μια αγγλική εργασία να την κάνουμε παρουσίαση στο power poin. oh! 

    Και τέλος Στατιστική στις επιστήμες της Συμπεριφοράς:Μυλωνάς.Καλούλης μωρέ,και κάνει προσπάθειες να τα εξηγεί.Αλλά έχω πάει μόνο 1 φορά γιατί τις υπόλοιπες έγραφα σάββατα,και δεν μπορούσα να πάω στης παρασκευής,που είναι και 12 με 3.Θα έχανα την μισή μέρα. =/ Είχε πει να παρακολουθούμε γιατί αλλιώς δεν θα καταλαβαίνουμε. erimi Πφφ να πάρει...Ευελπιστώ να μου τα εξηγήσει η αδερφή μου για να πάω καλα. Razz 

    Σπόιλερ:



    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 2 Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 31
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από FLEUR258 Σαβ Φεβ 22, 2014 4:48 pm

    Αν θυμάμαι καλά εδώ έχει συγχωνευτεί και το προβλήματα με καθηγητές. Razz 

    Άρχισα να αντιπαθώ την Μόττη από την στιγμή που πήρα μια ομαδική εργασία και είδα πως δεν την νοιάζει ούτε ασχολείται καθόλου.
    "Θα μάθετε πολλά πράγματα,θα κάνουνε μια ώρα επιπλέον για να σας βοηθάω,θα το συζητήσουμε θα θα θα..."
    Δεν μας βοήθησε σε ΤΙΠΟΤΑ.Έχουμε έτοιμη την εργασία,και πραγματικά δεν έκανε τίποτα.
    Εκτών των άλλων δεν είναι και οργανωτική.Έχει 2 μαθήματα στα οποία έχει δώσει συνολικά 12 ομαδικές εργασίες.Και τα έκανε μπάχαλο.Είχε πει να πάνε στο γραφείο της οι μισοί για την παρουσίαση,μετά οι άλλοι μισοί.Γενικά έγινε ένας χαμός.Το αποτέλεσμα να περιμένουμε την Πέμπτη μία ώρα έξω από το γραφείο της,εμείς και άλλες 4 ομάδες,και να βγει μετά να πει ότι θα δεχτώ μονάχα μέχρι την τάδε ομάδα,ενώ είχε προγραμματήσει να μας δει εκείνη την ημέρα.Και μας το πήγε την επόμενη εβδομάδα. Razz 
    Νομίζω πως όλες τσαντιστήκαμε πολύ με όλη αυτή την ταλαιπωρία,εκτός από μια άλλη κοπέλα η οποία είναι επί πτυχίο και μας είπε ότι πρέπει να συνηθήσουμε τέτοιου είδους καθηγητές και να αποκτήσουμε αντισώματα αδιαφορίας. Razz 
    Τέλος είχε νεύρα μια μέρα,και είχαμε μάθημα σε μικρό αμφιθέατρο.Όμως εγώ άργησα.Κάτι να χάσεις ένα λεοφωρείο,κάτι να είσαι κουρασμένη,κάτι που είναι μακριά και η Πανεπιστημιούπολη...Μπήκα στο αμφιθέατρο με μισή ώρα καθυστέρησης.Έτυχε να μπω και την στιγμή που κάτι υπαγόρευε.Είδα κλασσικά πως το αμφιθέατρο ήτανε σχεδόν γεμάτο,και είδα να κάθονται και 5-6 άτομα στα παράθυρα και στα σκαλάκια.Η ίδια έχει πει να μην καθόμαστε εκεί γιατί θα κρυώσουμε και να προσπαθούμε να βρίσκουμε θέση.Έτσι εμένα μου είχανε κρατήσει.Προσπάθησα να βρω στην 1η ή στην 2η σειρά που κάθονται οι λιγότεροι,αλλά και εκεί κάθονταν στις άκρες,μόνο στην μέση είχε κενό.
    Έτσι πήγα δίπλα σε μερικές κοπέλες που της ήξερα,και τους είχα πει αν μπορούν να μου κρατήσουν θέση.Σήκωσα δυο κοπέλες,μετά όμως η 3η έπρεπε να ολοκληρώσει αυτό που έγραφε. facepalm Με είδε η Μόττη και ξέσπασε πάνω μου σε στυλ"Δεν φτάνει που άργησες θες να κάτσεις και στην μέση;γιατί δεν έρχεσαι πιο μπροστά;"
    Της ψέλλισα πως δεν έβρισκα αλλού,με άκουσε,δεν με άκουσε,δεν ξέρω,και μου είπε θυμωμένα άλλη φορά να είμαι στην ώρα μου.Έντωμεταξύ παράλληλα με εμένα είχε μπει και άλλη κοπέλα και πιο μετά από εμένα και άλλη αλλα δεν τους είπε τίποτα.Απλά βρήκε εμένα και ξέσπασε εκείνη την στιγμή. :P Μετά φώναζε και σε μια άλλη κοπέλα γιατί λέει ακουγόταν η φωνή της και της είπε να "Μην βγάζει γλώσσα".
    Δηλαδή αν είναι ποτέ. Razz 
    Αυτό που με εκνευρίζει σε τέτοιους καθηγητές είναι πως αντί για να λένε και ευχαριστώ που πάμε να τους παρακολουθήσουμε έστω και για μία ώρα(μάλλον δεν έχουνε δει ποτέ άλλους συναδέλφους τους που κάνουν μάθημα αλλά είναι τόσο κακή στην μετάδοση γνώσεων,που στο αμφιθέατρο υπάρχουν μόνο 10 άτομα και τα άλλα 5 μιλάνε μεταξύ τους),σου βάζουν και τις φωνές που αργείς.Λες και έχουμε όλοι λεφτά για ταξί,ή έχουμε αυτοκίνητο,ή μένουμε δίπλα.
    Και επίσης δεν είμαστε μωρά.Ξέρουμε πότε αργούμε.Κάνε μου αυτή την παρατήρηση στα 10,στα 16 που είμαι πιο ατίθαση.Αλλά όχι και στα 21,μόνο και μόνο για να ξεσπάσεις κάπου.
    Είναι και ψυχολόγος υποτίθεται. yaya 
    Ένιωσα πολύ ντροπή εκείνη την στιγμή,και ξέρω ότι δεν θα έπρεπε,και πρέπει να αδιαφορώ σε κάτι τέτοια,αλλά τι να με κάνω.Νιώθω σαν να με έθιξε.Γενικότερα πιστεύω ότι οι καθηγητές πρέπει να σέβονται τους φοιτητές τους,όπως και οι φοιτητές αντίστοιχα.Από στην στιγμή που δεν έκανα τον παραμικρό θόρυβο,τι την πείραξε; giveup



    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 2 Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    Vesper
    Vesper
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 2141
    Ηλικία : 29
    Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Light thinks it travels faster than anything, but it is wrong. No matter how fast light travels, it finds the darkness has always gotten there first, and is waiting for it.

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από Vesper Σαβ Φεβ 22, 2014 5:22 pm

    Γενικά από καθηγητές στην σχολή μας είμαι πολύ ευχαριστημένη.Με μερικές φωτεινές εξαιρέσεις.
    Βοσνιάδου πχ,Ψυχολογία που είχαμε στο Α εξαμηνο,ευτυχώς υπήρξε η πρόοδος και περάσαμε αλλιώς ποτέ.Πιο βαρετός καθηγητής ποτέ ποτέ όμως.Ως ψυχολόγος,και γνωστή είναι(που όχι ότι μετράει πάντα ως καλό) και εκδόσεις και δημοσιεύσεις έχει,και μπορεί να είναι και εξαιρετική,αλλά ως καθηγήτρια ποτέ.Απάντηση για εκείνη την εργασία ακόμα περιμένω.
    Τρικαλινός Φυσική.Ένας συμφοιτητής ΤΟΥ,και πολύ καλός φίλος,με το που του λέω ''έχω και φυσική αυτό το εξάμηνο'' ''έλα ρε συ,και ποιος είναι?'' ''τρικαλινός νομίζω'' ''ε εντάξει δεν πειράζει,κάποτε θα το περάσεις,μπορεί να φύγει αυτός μέχρι να είσαι για πτυχίο.'' τα υπόλοιπα είναι περιττά.Το καλό είναι ότι έφυγε επιτέλους,και μας ταλαιπώρησε μόνο 2 εξάμηνα.



    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 2 Alicealicewakeup_zps0e97ecf6

    do you really wanna know?:

    Aurora Sinistra
    Aurora Sinistra
    Μαγικός Ζωολόγος
    Μαγικός Ζωολόγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 8719
    Ηλικία : 224
    Location : neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από Aurora Sinistra Τετ Απρ 30, 2014 7:33 pm

    FLEUR258 έγραψε:
    Ψωμά Αρχαία Ιστορία:Είναι πολύ καλή.Την συμπαθώ και μια χαρά κρατάω σημειώσεις.Απλά λέει πολλααααααααααα μέσα σε μόνο 3 ώρες. Razz


    να σε ρωτήσω,την άκουγες ? γιατί την έχω κι εγώ σε αυτό το εξάμηνο (αρχαία ιστορία β) και δεν ακούγεται.Και δεν έχω μόνο εγώ πρόβλημα αλλα και άλλη κοπέλα που καθόταν κοντά μου με ρώταγε καθε τόσο αν ακουσα τι είπε(όχι ) και παρατήρησα πως ούτε οι απο πίσω ακούγανε και οι μπροστινοί είχαν κάοποια δυσκολία και όταν ρώτησε κατι δεν απαντούσε κανείς μέχρι που κάποιος είπε πως δεν άκουσε την ερώτηση και αν γινόταν να την ξανακάνει και τότε σηκώθηκαν αρκετά χέρια :P και δεν είναι η ένταση της φωνής όσο οτι δεν μιλάει καθαρά.Το δράμα είναι τα ονόματα.Μερικά τα γράφει αλλα βασικά γράφει ελάχιστα.



    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 2 Untitl10
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 31
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από FLEUR258 Τετ Απρ 30, 2014 10:19 pm

    ^Χρησιμοποιούσε μικρόφωνο;;
    Σ'εμάς ακουγόταν.Αλλά όχι και τέλεια,μερικοί είχανε θέμα σαν και εσάς.Razz 
    Βασικά σε λυπάμαι που την έχεις.Πέρσι από ένα σημείο και μετά σταμάτησα να πηγαίνω.Razz 
    Σε πιάνει πονοκέφαλος τόσο γρήγορα που τα λέει.Λέει 10 πληροφοριες σε μια πρόταση,δεν έχει μια σειρά,μια συνοχή ο ειρμός της.Δεν αντέχεται γενικά.facepalm 

    Το χρώσταγα και άλλαξε η καθηγήτρια,πάει η Ψωμά γιουχουυυυυυυυυυ. dance! 



    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 2 Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    Aurora Sinistra
    Aurora Sinistra
    Μαγικός Ζωολόγος
    Μαγικός Ζωολόγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 8719
    Ηλικία : 224
    Location : neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθήματα και Καθηγητές

    Δημοσίευση από Aurora Sinistra Τετ Απρ 30, 2014 11:29 pm

    ναι είχε αλλα δεν ακουγόταν καθαρά.Αυτό με τα 10 πράγματα τη συννοχή και τον ειρμό ισχύει =/  ελπίζω απλά να βοηθάει κάπως το βιβλίο



    Μαθήματα και Καθηγητές - Σελίδα 2 Untitl10

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ Μάης 17, 2024 4:42 am