.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+118
ironmaiden2121
Violleta Black
Helena Malfoy
VerenaS.
Eleanna Lovegood
Cleante Weasley
aimilia potter
Tanis the Deadheart
Leanan Sidhe
Phineas Nigellus Black
Sev-Dark-Prince
Ermione
Angelika-Lavender Black
Penellope Clearwater
Nicolas Flamel
Alviva Black
Nethiel
Amycus
Con Black
megkgm
στελιος1993
Ariana Lestrange
GioulNtora
Lucy Weasley
Elektra
Cassiopeia Black
Romilda Vane
Beedle the Bard
Hermione Black
Alphard Black
Leonie Vernier
Nicholas Flamel
aphrodite
nikitas
Safira
Sorazal the Erised
ALEX CRAZY 4
madam_maniac
Jace Wayland
Sylvie Lovegood
Tania_Re
psyko
NellyTheWitch
Hattrick
mathousalix6
Anactaciaa_Rosetta
agnostos
OzzyOsbourne7
IKD900
Scorpion
MrsLovesick
Maria Lovegood
gorgakis7000
Clary Fray
Minerva McGonagall
killer
Salazar Basilisk
Luna Scamander
just reaper
antonikas
Katie Bell
anthian9
Lavender Brown
Danae Malfoy
Penelope Clearwater
Artemisia Lufkin
gladifear34
Dimitra Peverell
Φωνιας
Hermione Granger.
Ignazya
mitsos94
Helga Hufflepuff
Punk'sNotDeadGC9
aris
crueL
RemousLoupin
πετρος
Dimitris el Mago Secreto
sabinosss
sweetie
Merlin the Great
Fleur Delacour
Madame Maxime
elliza
omg3lol
The Voice of Eternity
ElpidaNarutoFan
qW€яŦ
KASOS
xristos896
Berenice
Luale Banshee
nikolara13
linako0lo
FLEUR258
katerina13
Isabella Ermioni Cullen
pckokos
pianura
Lily Evans
Hecate
Anastasia Black
BaGGoS
Foto...
Cassandra Black
Tina Riddle
FoNikos21
Tom Marvolo Riddle
Nathaniel
EL.J girl
Seven
multi
s0fia
Darkness
Dragonic
Este
Narcissa
122 απαντήσεις

    Τρομακτικές ιστορίες

    Berenice
    Berenice
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 18387
    Ηλικία : 29
    Location : Αsteroid B612
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: well behaved women rarely make history

    Τρομακτικές ιστορίες - Σελίδα 4 Empty Απ: Τρομακτικές ιστορίες

    Δημοσίευση από Berenice Παρ Σεπ 18, 2009 5:49 pm

    Shocked Ή στο X-FILES.. :P



    Τρομακτικές ιστορίες - Σελίδα 4 Tumblr_mffsii6lvX1qcpsedo8_r3_250    Τρομακτικές ιστορίες - Σελίδα 4 Tumblr_mffsii6lvX1qcpsedo7_r3_250 

    “You know, Evans, sooner or later youʼre going to have to make up your mind, whether you like me or hate me.”
    “Believe me, Iʼve made up my mind.”
    (x)
    Isabella Ermioni Cullen
    Isabella Ermioni Cullen
    Τάγμα του Φοίνικα
    Τάγμα του Φοίνικα


    Αριθμός μηνυμάτων : 1697
    Ηλικία : 28
    Location : Μονη μου στην παραλια να ακουω τα κυματα και να ονειρευομαι
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status:
    Today's thought: Χαλια καιρος. Μου τη σπαει μονο να κοιμαμαι θελω

    Τρομακτικές ιστορίες - Σελίδα 4 Empty Απ: Τρομακτικές ιστορίες

    Δημοσίευση από Isabella Ermioni Cullen Τρι Σεπ 22, 2009 5:59 pm

    μου αρεσει σκεφτηκες να το γραψεις σαν βιβλιο θα ηταν τελοιο



    [b][u][justify]Το γεγονος οτι ειμαι νεος

    δεν σημαινει πως αποτελω απειλη.
    Το οτι σου ειμαι αγνωστος
    δεν πρεπει παντα να σε τρομαζει.
    Ανοιξε λοιπον τα χερια σου για να με δεχτεις
    και δεν θα χασεις τιποτα πια στη ζωη....
    avatar
    xristos896
    Πρωτοετής στην Σχολή
    Πρωτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 2
    Ηλικία : 29
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/09/2009

    Τρομακτικές ιστορίες - Σελίδα 4 Empty Απ: Τρομακτικές ιστορίες

    Δημοσίευση από xristos896 Κυρ Οκτ 25, 2009 9:28 am

    Luale Banshee έγραψε:Λοιπον παιδια , εγω δεν θα σας πω αν η ιστορια που 8α διαβασετε ειναι αληθινη η οχι , εγω απλα 8α σας πω τι μου συνεβει . Μετα καλειστε εσεις να πιστε4ετε η οχι το ολο θεμα .

    Αυτο το καλοκαιρι ηταν το πιο βαρετο της ζωης μου , ετσι λοιπον μια μερα αποφασισα να παω βολτα στο βουνο . Μαζεψα τα πραγματακια μου , πειρα το κολλατσιο μου και το νερακι και αρχισα το μικρο μου τα3ιδακι. Ολο το πρωι ηταν μια χαρα, εκανα της βολτες μου μελετισα τη χλωριδα και την πανιδα του μερους , εφαγα τα κολατσια μου και επαιξα λιγακι (κατι κουλα που κανω οταν ειμαι μονη μου) . Ομως αυτο που δεν υπολογιζα ηταν οτι θα ερθει η νυχτα . Και βραδιασε , με εμενα στο βουνο ολομοναχη μεσα στο "δασος" ( δεν ειναι και πολυ πυκνο) .
    Σαν καλο προσκοπακη που ειμαι εβγαλα και εγω την πυξιδα μου για να δω απο που 8α με βγαλει στην λεωφορο για να ιδοποιηδω τους δικους μου να ερ8ουν να με παρουν .

    Η πυξιδα ομως εδειχνε τρελα , ετσι και εγω σκεφτικα οτι χαλασε, εβγαλα λοιπον το κηνιτο μου για να παρω τους γονεις μου τηλεφωνο . Εκει που τους καλουσα ηταν σαν να κοπικε η γραμμη και ακουσα μεσα απο το τηλεφωνο 2 φωνες . Η μια μου ελεγε συνεχομενα " Αυτη θα ειναι η τελευταια σου φορα που θα κανεις κατι σαν αυτο " , το καταλαβα μετα απο πολλες φορες γιατι το ακουγα σαν καποιος να ξεψυχιζει , η αλλη φονη μου ελεγε " Τρεξε να σωθεις απο το παρον σου , για να βρεις το μελλον σου" , με τον ιδιο ακριβως τροπο οπως και η πρωτη και οι 2 την ιδια ακριβως στιγμη .

    Οταν συνηδειτοποιησα τη μου ελεγα , κοιτα3α την οθονη του κηνιτου για να δω μηπως πηρα λα8ος αρι8μο και αντι για αυτο ειδα 2 προσωπα νεκρων ... ειχα μεινει κοκαλο και καθομουν και τα κοιταζα οταν 3αφνικα το ενα εβγαλε αποτομα το χερι του και με επιασε απο το χερι (ακομα εχω τα σημαδια σαν καψιμο)...μετα απο αυτο πετα3α κατω το κηνιτο και εκανα 2 βηματα προς τα πισω.

    Ξαφνικα τα 2 αυτα προσωπα εμφανιστικαν μπροστα μου με ολοκληρω το σωαμ τους , το ενα απτα 2 μου ειπε " ακολουθα το μελλον και ασε πισω το παρελθον σου" δεν πολυ καταλαβαινα τι εννοουσε αλλα τα ακολουθησα απο πισω . Σε λιγα λεπτα ειμασταν σε ενα 3εφωτο το οποιο ηταν ολολιουστο απο το φως του φεγγαριου , στο οποιο εντοπισα μια λιμνη .
    Τα 2 προσωπα πηγαν μεχρι μεσα στο πιο βαθυ σημειο της λιμνης στο φως του φεγγαριου καταλαβα οτι η υλη τους δεν υπηρχε γτ ηταν σαν να ειχαν εισβολες σηματος οπως η τηλεοραση οταν δεν πιανει καλα το σημα .

    Τοτε το ενα απτα 2 ... το πρωτο που μου μιλησε αρχικα , με κοιτα3ε και υστερα μου ειπε " Κανε κατι για μας και θα ειμαστε μαζι σου στο παρελθον και στο μελλον σου" μονο που αυτην την φορα το ακουσα πεντακαθαρα ... χωρις να ειμαι σιγουρη τι εννοουσε και τι εκανα βουτη3α στην λιμνη και ειδα 2 ατομα στον πατο , βγαινοντας απτην λιμνη , εκοψα 2 λουλουδια και τα πετα3α μεσα υστερα ψυθυρισα " ελπιζω να ειστε καλα απο δω και στο ε3ης". Υστερα απο 5-6 λεπτα εποιασα το κηνιτο μου και τηλεφωνησα στους γονεις μου .

    Οι δικοι μου σοκαριστηκαν που με ειδαν παπι και με ρωτησαν τι συνεβη , εγω τους ειπα ενα ψεματακι σχετικα με μια μεγαλη λακουλα με νερο στην οποια επεσα μεσα .
    Εκεινοι δεν το 3ερουν και εγω ακομα ανρωτιεμαι τι να εννοουσε το πνευμα οταν μου ειπε οτι 8α βρησκονται μαζι μου στο παρλθον και μελλον .
    Εγώ ένα 3ερω...ή δεν 3ερεις ελληνικά ή μπορεί τόσες φορές π είπες την ιστορία να την πίστεψες μέχρι και εσύ και να είχες τρομοκτρατη8εί οταν της έγραφες εδώ και να μπερδεύεις τα γραμματα!!
    Hecate
    Hecate
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 11334
    Ηλικία : 32
    Location : Outer Space
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Τρομακτικές ιστορίες - Σελίδα 4 Empty Απ: Τρομακτικές ιστορίες

    Δημοσίευση από Hecate Κυρ Οκτ 25, 2009 1:50 pm

    και η δικη σου δικαιολογια που μπερδευεις τα γραμματα ποια ειναι? Wink



    .
    Θέλεις μπουντρούμια; Πάμε.
    Τρομακτικές ιστορίες - Σελίδα 4 Ws1999D
    avatar
    KASOS
    Πρωτοετής στην Σχολή
    Πρωτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 1
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/10/2009

    Τρομακτικές ιστορίες - Σελίδα 4 Empty Απ: Τρομακτικές ιστορίες

    Δημοσίευση από KASOS Τρι Οκτ 27, 2009 7:44 pm

    ΟΤΑΝ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΠΑΙΝΕΙ ΕΔΩ ΠΕΘΕΝΙ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΒΟ evil
    FoNikos21
    FoNikos21
    Θεραπευτής/ρια
    Θεραπευτής/ρια


    Αριθμός μηνυμάτων : 39937
    Ηλικία : 33
    Location : In the land of the morning star. Please, send me an angel...
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: If you like me, raise your hands. If you don't, raise your standards! B)

    Τρομακτικές ιστορίες - Σελίδα 4 Empty Απ: Τρομακτικές ιστορίες

    Δημοσίευση από FoNikos21 Τρι Οκτ 27, 2009 7:47 pm

    Μη γράφεις με κεφαλαία... είναι σα να φωνάζεις Happy



    Τρομακτικές ιστορίες - Σελίδα 4 29l0fma
    avatar
    qW€яŦ
    Πρωτοετής στην Σχολή
    Πρωτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 2
    Ηλικία : 28
    Location : όταν λέτε τοποθεσία τι ενοίτε?
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts:
    Blood Status:
    Today's thought:

    Τρομακτικές ιστορίες - Σελίδα 4 Empty Απ: Τρομακτικές ιστορίες

    Δημοσίευση από qW€яŦ Παρ Νοε 20, 2009 7:01 pm

    παιδια είμαι νέος εδώ και είμαι και έτοιμος να σας πω ένα σορο τρωμακτικές ΙΣΤΟΡΙΕΣ θα αρχίσεται να φωβάσται όσοι δεν φοβίθικαν ακόμα!!!!


    ----------------------------------------------------------------------


    να μια τρομακτική Ιστορία που βρήκα ακούστε: ήμουν εγώ και 3 ακόμα φίλοι μου και πηγαίναμε προς το σπίτι εκει τότε ήταν απόκριες και ήμασταν στο χωριό μου όπου κάνουν πλάκες οι γίτονοι και πολύ τρωμακτικές πλάκες και που λέτε πήγα με τους φίλους μου στο σπίτι να παίξουμε PC και να μπουμε και στο www.seafight.com όπως κάνουμε πάντα και ο υπολογιστής είχε κολίσει ενώ όταν έφυγα για να πάω να τους σιναντίσο στο σπίτι τους ήταν μια χαρα και λέμε θα μπλόκαρε άστον και ανοίγουμε και το δεύτερο PC που έχουμε στο σπίτι και αυτό ήταν χαλασμένο μόνο που σε αυτό όταν το ανοίξαμε έβγαλε κάτι σαν γλιτσα απο μέσα κάτι σαν χλαπατσα λιομένη ήταν και φοβηθίκαμε!! ομως μετά απο λίγω μας ήρθε στο μυαλό ότι μπορουσε να το έκαναν οι γίτονες για πλακα αλλα τότε αυτοί είχαν φίγει και τότε φοβιθίκαμε περισότερο μετά απο λίγο καταλάβαμε ότι δεν είχαμε δεί τίποτα ακόμα γιατι πήγαμε προς τις σκάλες για να κατεβούμαι και στον καθρέυτι ήδαμε μια σκια πολύ μαύρι και σαν να είχε αίματα και όταν ανοίξαμε το φως δεν ήταν τίποτα μετα σηνεχίσαμε και προχορίσαμαι να πάμε στο σπίτι του άλλου φίλου μου που μένει δίπλα να παίξουμε εκεί σαν να μην σινέβεναι τίποτα και όταν πήγαμε στο σπίτι του πάλυ στον καθρεύτι την σκιά όπως την ίδαμε και προιγουμένος και τότε φοβιθίκαμε ποιο πολύ και πήγαμε στην πλατία στην καφετέρια που έχει. Αυτό μου έχει σιμβεί στ΄αλήθια συνεχίζει αλλά είανι πάρα πολύ και μην σας κουράζω Happy Happy


    Aπαγορεύονται τα διπλά ποστ. Καλή συνέχεια Happy
    ElpidaNarutoFan
    ElpidaNarutoFan
    Δευτεροετής στην Σχολή
    Δευτεροετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 42
    Ηλικία : 28
    Location : Κύπρος!!!
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/12/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status:
    Today's thought:

    Τρομακτικές ιστορίες - Σελίδα 4 Empty Απ: Τρομακτικές ιστορίες

    Δημοσίευση από ElpidaNarutoFan Κυρ Δεκ 06, 2009 12:31 am

    γειά σε όλους!
    Μπορώ να πώ πως δεν κατατρόμαξα αλλά όλες μου άρεσαν. Λοιπών, να κάτι και από εμένα:

    Στην περιοχή που ζω είναι συνιθισμένο(συγνώμη για τα ορθοραφικά μου λάθη) το να τριγιρνούν πολλές ιστορίες σαν κι αυτές. Μια απ'ο αυτές είναι και αυτή με μία γυναίκα πολύ πλούσια. Με τον καιρό γέρασε και πέθανε. Όμως η ίδια ήταν πολύ πλούσια και οι συνγγενείς της είπαν να την θάψουν μαζί με ενα δικό της πολύ ακριβό δαχτυλίδι. Της το φόρεσαν και την έθαψαν. Αυτό το έμαθαν κάτι αλητάκια και την νύχτα πήγαν στον τάφο της, την ξάθαψαν για να πάρουν το δαχτυλίδι αλλα εκείνο είχε κολίσει στο δάχτυλό της. Λοιπών, έτσι το έκοψαν για να το πάρουν.
    Μετά απο λίγους μήνες μια μέρα, βροχερή, μια γυναίκα κτύπησε την πάρτα του σπιτιού ενώς απο εκείνους πού πήραν το δαχτυλίδι. Ήταν γριά και για αυτό την λιπίθηκε και της είπε να περάσει. Της πρόσφερε νερό. Εκείνη δεν μιλούσε. Όταν πήρε το ποτύρι με το νερό ο νέος που πήρε τότε το δαχτυλίδι είδε οτι το δάχτυλο της. Ήταν κομμένο. Τότε την ρώτησε
    -Ποιός σου έκοψε το δαχτυλίδι Θεία?
    -ΕΣΥ!
    ... Και μετά έγειναν τα τυπικά. Ο νεαρός έπαθε σοκ και κάτι τέτοια.

    Α, και συγνώμη για τον τρόπο που γράφω (αν κάποτε μπορεί να γράψω άγνωστες λέξεις κ.τ.λ) αλλά είμαι απο την κύπρο roll
    avatar
    qW€яŦ
    Πρωτοετής στην Σχολή
    Πρωτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 2
    Ηλικία : 28
    Location : όταν λέτε τοποθεσία τι ενοίτε?
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts:
    Blood Status:
    Today's thought:

    Τρομακτικές ιστορίες - Σελίδα 4 Empty Απ: Τρομακτικές ιστορίες

    Δημοσίευση από qW€яŦ Τετ Δεκ 09, 2009 4:04 pm

    πρέπει να σου πω οτι κατατρόμαξα με την Ιστορία σου Ιδικά το ΒΡΑΔΥ γιατι είδα και ένα ντοκιμαντερ με κάτι ανθρώπους στην Αμερική που πήγαν για οριβασία και επιδί είχε πολύ χιόνι και είχαν παγώσει τα δάχτιλά τους όταν τους έσοσαν με αεροπλάνο χριάστικε να τους τα κόψουν. Αλλα ρε φιλε πες κι άλλες μου άρεσε πολύ αφτη η ΙΣΤΟΡΙΑ
    avatar
    The Voice of Eternity
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 2958
    Ηλικία : 27
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/09/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Τρομακτικές ιστορίες - Σελίδα 4 Empty Απ: Τρομακτικές ιστορίες

    Δημοσίευση από The Voice of Eternity Πεμ Δεκ 10, 2009 10:48 pm

    ElpidaNarutoFan έγραψε:γειά σε όλους!
    Μπορώ να πώ πως δεν κατατρόμαξα αλλά όλες μου άρεσαν. Λοιπών, να κάτι και από εμένα:

    Στην περιοχή που ζω είναι συνιθισμένο(συγνώμη για τα ορθοραφικά μου λάθη) το να τριγιρνούν πολλές ιστορίες σαν κι αυτές. Μια απ'ο αυτές είναι και αυτή με μία γυναίκα πολύ πλούσια. Με τον καιρό γέρασε και πέθανε. Όμως η ίδια ήταν πολύ πλούσια και οι συνγγενείς της είπαν να την θάψουν μαζί με ενα δικό της πολύ ακριβό δαχτυλίδι. Της το φόρεσαν και την έθαψαν. Αυτό το έμαθαν κάτι αλητάκια και την νύχτα πήγαν στον τάφο της, την ξάθαψαν για να πάρουν το δαχτυλίδι αλλα εκείνο είχε κολίσει στο δάχτυλό της. Λοιπών, έτσι το έκοψαν για να το πάρουν.
    Μετά απο λίγους μήνες μια μέρα, βροχερή, μια γυναίκα κτύπησε την πάρτα του σπιτιού ενώς απο εκείνους πού πήραν το δαχτυλίδι. Ήταν γριά και για αυτό την λιπίθηκε και της είπε να περάσει. Της πρόσφερε νερό. Εκείνη δεν μιλούσε. Όταν πήρε το ποτύρι με το νερό ο νέος που πήρε τότε το δαχτυλίδι είδε οτι το δάχτυλο της. Ήταν κομμένο. Τότε την ρώτησε
    -Ποιός σου έκοψε το δαχτυλίδι Θεία?
    -ΕΣΥ!
    ... Και μετά έγειναν τα τυπικά. Ο νεαρός έπαθε σοκ και κάτι τέτοια.

    Α, και συγνώμη για τον τρόπο που γράφω (αν κάποτε μπορεί να γράψω άγνωστες λέξεις κ.τ.λ) αλλά είμαι απο την κύπρο roll

    για σου συμπατριότισα με τις τρομακτικές ιστορίες...
    avatar
    omg3lol
    Δευτεροετής στην Σχολή
    Δευτεροετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 30
    Ηλικία : 29
    Location : Αθηνα
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/12/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status:
    Today's thought:

    Τρομακτικές ιστορίες - Σελίδα 4 Empty Απ: Τρομακτικές ιστορίες

    Δημοσίευση από omg3lol Πεμ Δεκ 24, 2009 12:58 am

    parte mia tromaktili!!!




    Το στοιχειωμένο σπίτι της Βασιλίσσης Όλγας είναι πολύ γνωστό εδώ στη Θεσσαλονίκη. Βρίσκεται στον αριθμό 263
    και...όποιος τολμάει ας πάει να το επισκεφτεί! Εγώ προτιμάω να μην περνάω ούτε απ' έξω. Κανείς ποτέ δεν έχει δει κάποιο
    φάντασμα εκεί μέσα αλλά όσοι έχουν μείνει εκεί την νύχτα ακούν φοβερούς θορύβους. Όσοι το νοίκιασαν μέχρι τώρα το εγκατέλειψαν από το φόβο τους. Ακόμα και απ' έξω πολλοί που πέρασαν νύχτα είπαν ότι ακούσαν περίεργους ήχους από μέσα
    ακόμα και όταν ήταν εγκατελειμένο. Παλιά ήταν αρχοντικό κάποιου εβραίου, σήμερα είναι αχούρι έτοιμο να πέσει και δεν κατοικεί κανείς εκεί. Νομίζω ότι τώρα είναι αποθήκη για κά-
    ποια εταιρεία οικοδομών ή κάτι τέτοιο (σκαλωσιές κτλ.). Επίσης το σπίτι κουβαλάει κατάρα από κάποιον και όποιος μένει εκεί κινδυνεύει να τρελαθεί. Όποιος όμως προσπαθήσει να το γκρεμίσει κινδυνεύει να πεθάνει. Μια φορά το είχαν πάρει κάτι εργολάβοι για να το κατεδαφίσουν και να χτίσουν κάτι άλλο στη θέση του. Την ίδια μέρα που το πήρανε ο ένας από τους δύο πέθανε από την καρδιά του και ο άλλος σκοτώ-
    θηκε σε αυτοκινητιστικό πηγαίνοντας για Αθήνα. Κι άλλες
    ιστορίες ακούγονται για διάφορους που πήγαν να το γκρεμίσουν ή να ανακαινίσουν και είτε πέθαναν είτε τους βρήκαν διάφορες συμφορές. Μια άλλη φορά το είχε νοικιάσει
    μια μεγάλη οικογένεια τσιγγάνων που δε φοβόντουσαν καθό-
    λου τις φήμες που ακούγονταν για το σπίτι. Τελικά το εγκατέ-
    λειψαν τρέχοντας από την πρώτη νύχτα. Ο λόγος; μέσα στη νύχτα άρχισαν ξαφνικά ν` ακούνε θόρυβους πολύ δυνατούς σαν κεραυνούς να έρχονται από τα διπλανά δωμάτια. Φυσικά όσοι
    ήταν απ` έξω αυτή τη φορά δεν άκουγαν τίποτα. Το σπίτι αυτό κρύβει κάποιο φοβερό μυστικό και όποιος είναι γεναίος ας πάει να το λύσει. Β. Όλγας 263!!!!




    pigi:http://leogirl2706.pblogs.gr/2007/08/alhthines-istories.html
    elliza
    elliza
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 13381
    Ηλικία : 31
    Location : Αυλή των θαυμάτων
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Α beautiful, healthy baby!

    Τρομακτικές ιστορίες - Σελίδα 4 Empty Απ: Τρομακτικές ιστορίες

    Δημοσίευση από elliza Παρ Δεκ 25, 2009 11:09 pm

    Στις 13 Νοεμβρίου του 1974, το αστυνομικό τμήμα της Κομητείας του Σάφοκ έλαβε μία τηλεφωνική κλήση που τους οδήγησε στον αριθμό 112 της Λεωφόρου Όσιαν στο Άμιτιβιλ του Λονγκ Άϊλαντ. Μέσα σ' ένα μεγάλο αποικιακό, ολλανδικού στιλ, οίκημα ήρθαν αντιμέτωποι με ένα φρικιαστικό έγκλημα που στιγμάτισε ανεπανόρθωτα μια φαινομενικά ειρηνική κοινότητα: μια ολόκληρη οικογένεια είχε δολοφονηθεί άγρια την ώρα που κοιμόταν. Τις επόμενες ημέρες, ο Ρόναλντ Ντεφέο, ομολόγησε ότι είχε πυροβολήσει με ένα όπλο τους γονείς και τα αδέλφια του, τον ένα μετά τον άλλον, πάνω στα κρεβάτια τους, ισχυριζόμενος ότι κάποιες 'φωνές' μέσα στο σπίτι τον ώθησαν να πραγματοποιήσει αυτά τα αποτρόπαια εγκλήματα.
    Ένα χρόνο αργότερα, ο Τζορτζ και η Κάθι Λουτζ μετακόμισαν, μαζί με τα παιδιά τους, στο ίδιο σπίτι, πιστεύοντας ότι είχαν βρει το σπίτι των ονείρων τους. Πολύ σύντομα, όμως, μετά την εγκατάστασή τους εκεί, περίεργα και ανεξήγητα γεγονότα άρχισαν να συμβαίνουν -εφιαλτικά οράματα και τρομακτικές φωνές από μία σατανική παρουσία που παραμόνευε μέσα στο κτίριο.
    Μπερδεμένη όσο και τρομοκρατημένη από τη μυστηριώδη 'παρέα' της κόρης της Τσέλσι με μία φανταστική φίλη που είχε το όνομα Τζόντι, η Κάθι παλεύει να κρατήσει την οικογένειά της ενωμένη, καθώς η όλο και πιο περίεργη συμπεριφορά του Τζορτζ τον κάνει να περνά μέρες και νύχτες στο υπόγειο του σπιτιού, όπου ανακαλύπτει ένα πέρασμα για το μυστηριώδες και φρικιαστικό "Κόκκινο Δωμάτιο". Με τρομακτικά οράματα και σατανικές φωνές να τριγυρίζουν στο μυαλό του Τζορτζ, το σπίτι αποκτά ζωή, αναγκάζοντάς τον να βιώσει τα φοβερά γεγονότα τα οποία από τότε θα γίνουν γνωστά ως Ο Τρόμος του Άμιτιβιλ.
    Βασισμένη στην αληθινή ιστορία του Τζορτζ και της Κάθι Λουτζ, η ταινία ΤΡΟΜΟΣ ΣΤΟ ΑΜΙΤΙΒΙΛ παραμένει μία από τις πιο τρομακτικές ιστορίες που ειπώθηκαν ποτέ στη μεγάλη οθόνη, εξαιτίας ενός και μόνο γεγονότος - το ότι συνέβη στην πραγματικότητα. 28 ημέρες αφού μετακόμισε εκεί, η οικογένεια Λουτζ εγκατέλειψε το σπίτι, προλαβαίνοντας τουλάχιστον να φύγει ζωντανή

    http://villagefilms.gr/home.php?pageID=23&movieID=179&weblang=el


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την elliza στις Παρ Δεκ 25, 2009 11:34 pm, 1 φορά



    AΡΝΟΥΜΑΙ
    ΝΑ ΓΙΝΩ
    ΑΥΤΟ
    ΠΟΥ
    ΟΝΟΜΑΖΕΙΣ
    ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ
    head of derp:
    FoNikos21
    FoNikos21
    Θεραπευτής/ρια
    Θεραπευτής/ρια


    Αριθμός μηνυμάτων : 39937
    Ηλικία : 33
    Location : In the land of the morning star. Please, send me an angel...
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: If you like me, raise your hands. If you don't, raise your standards! B)

    Τρομακτικές ιστορίες - Σελίδα 4 Empty Απ: Τρομακτικές ιστορίες

    Δημοσίευση από FoNikos21 Παρ Δεκ 25, 2009 11:31 pm

    FoNikos21 έγραψε:Μια γεροντοκόρη ένα απόγευμα δεν είχε τίποτε άλλο να κάνει και βγήκε έξω για να αγοράσει ένα παζλ, καθώς τα παζλ ήταν η μοναδική της ασχολία. Όταν αγόρασε το παζλ δεν κοίταξε την σκηνή που απεικόνιζε μιας και το αγόρασε στην τύχη. Όταν έφτασε στο σπίτι της άρχισε να φτιάχνει το παζλ. Καθώς πήγε να ενώσει τα πρώτα δύο κομμάτια χτύπησε το κουδούνι της πόρτας. Πήγε, άνοιξε, αλλά δεν ήταν κανείς. Οπότε συνέχισε να φτιάχνει το παζλ .Έφτασε στη μέση .Τότε, είδε σε έναν καθρέφτη που ήταν απέναντί της μία σκια να πλησιάζει προς το μέρος της. Γυρνώντας να δει ποιός ήταν από πίσω της τρομοκρατημένη δεν είδε κανένα. Τρομοκρατημένη, συνέχισε να φτιάχνει το παζλ και όταν ήταν έτοιμη να βάλει και το τελευταίο κομμάτι για να δει επιτέλους την εικόνα, το κουδούνι της ξαναχτύπησε και εκείνη έντρομη άνοιξε...

    Μετά από 15 μέρες οι γείτονές της ανησύχισαν και κάλεσαν τις αρχές. Όταν μπήκαν στο σπίτι της σπάζοντας την πόρτα την είδαν σωριασμένη, γυμνή στο πάτωμα με καμμένα τα μάτια, χαρακιές από μαχαίρι, και στο στήθος της γραμμένο "Να βλέπεις τί αγοράζεις". Όταν οι αρχές ερεύνησαν το σπίτι βρήκαν ένα μισοτελειωμένο παζλ το οποίο έδειχνε την κοπέλα τρομαγμένη και από πίσω της μία σκια...

    elliza έγραψε:Μια γεροντοκόρη ένα απόγευμα δεν είχε τίποτε άλλο να κάνει και βγήκε έξω για να αγοράσει ένα παζλ, καθώς τα παζλ ήταν η μοναδική της ασχολία. Όταν αγόρασε το παζλ δεν κοίταξε την σκηνή που απεικόνιζε μιας και το αγόρασε στην τύχη. Όταν έφτασε στο σπίτι της άρχισε να φτιάχνει το παζλ. Καθώς πήγε να ενώσει τα πρώτα δύο κομμάτια χτύπησε το κουδούνι της πόρτας. Πήγε, άνοιξε, αλλά δεν ήταν κανείς. Οπότε συνέχισε να φτιάχνει το παζλ ώσπου έφτασε στη μέση είδε σε έναν καθρέφτη που ήταν απέναντί της μία σκια να πλησιάζει προς το μέρος της. Γυρνώντας να δει ποιός ήταν από πίσω της τρομοκρατημένη δεν είδε κανένα. Τρομοκρατημένη, συνέχισε να φτιάχνει το παζλ και όταν ήταν έτοιμη να βάλει και το τελευταίο κομμάτι για να δει επιτέλους την εικόνα, το κουδούνι της ξαναχτύπησε και εκείνη έντρομη άνοιξε...

    Μετά από 15 μέρες οι γείτονές της ανησύχισαν και κάλεσαν τις αρχές. Όταν μπήκαν στο σπίτι της σπάζοντας την πόρτα την είδαν σωριασμένη στο πάτωμα με καμμένα τα μάτια, χαρακιές από μαχαίρι, και στο στήθος της γραμμένο "Να βλέπεις τί αγοράζεις". Και πράγματι, όταν οι αρχές ερεύνησαν το σπίτι βρήκαν ένα μισοτελειωμένο παζλ το οποίο έδειχνε την κοπέλα τρομαγμένη και από πίσω της μία σκια...
    Πηγη
    http://lolipopz.pblogs.gr/2009/01/tromaktikes-istories-einai-kai-h-katalhlh-wra-p.html


    roll :P
    elliza
    elliza
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 13381
    Ηλικία : 31
    Location : Αυλή των θαυμάτων
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Α beautiful, healthy baby!

    Τρομακτικές ιστορίες - Σελίδα 4 Empty Απ: Τρομακτικές ιστορίες

    Δημοσίευση από elliza Παρ Δεκ 25, 2009 11:37 pm

    FoNikos21 έγραψε:
    FoNikos21 έγραψε:Μια γεροντοκόρη ένα απόγευμα δεν είχε τίποτε άλλο να κάνει και βγήκε έξω για να αγοράσει ένα παζλ, καθώς τα παζλ ήταν η μοναδική της ασχολία. Όταν αγόρασε το παζλ δεν κοίταξε την σκηνή που απεικόνιζε μιας και το αγόρασε στην τύχη. Όταν έφτασε στο σπίτι της άρχισε να φτιάχνει το παζλ. Καθώς πήγε να ενώσει τα πρώτα δύο κομμάτια χτύπησε το κουδούνι της πόρτας. Πήγε, άνοιξε, αλλά δεν ήταν κανείς. Οπότε συνέχισε να φτιάχνει το παζλ .Έφτασε στη μέση .Τότε, είδε σε έναν καθρέφτη που ήταν απέναντί της μία σκια να πλησιάζει προς το μέρος της. Γυρνώντας να δει ποιός ήταν από πίσω της τρομοκρατημένη δεν είδε κανένα. Τρομοκρατημένη, συνέχισε να φτιάχνει το παζλ και όταν ήταν έτοιμη να βάλει και το τελευταίο κομμάτι για να δει επιτέλους την εικόνα, το κουδούνι της ξαναχτύπησε και εκείνη έντρομη άνοιξε...

    Μετά από 15 μέρες οι γείτονές της ανησύχισαν και κάλεσαν τις αρχές. Όταν μπήκαν στο σπίτι της σπάζοντας την πόρτα την είδαν σωριασμένη, γυμνή στο πάτωμα με καμμένα τα μάτια, χαρακιές από μαχαίρι, και στο στήθος της γραμμένο "Να βλέπεις τί αγοράζεις". Όταν οι αρχές ερεύνησαν το σπίτι βρήκαν ένα μισοτελειωμένο παζλ το οποίο έδειχνε την κοπέλα τρομαγμένη και από πίσω της μία σκια...

    elliza έγραψε:Μια γεροντοκόρη ένα απόγευμα δεν είχε τίποτε άλλο να κάνει και βγήκε έξω για να αγοράσει ένα παζλ, καθώς τα παζλ ήταν η μοναδική της ασχολία. Όταν αγόρασε το παζλ δεν κοίταξε την σκηνή που απεικόνιζε μιας και το αγόρασε στην τύχη. Όταν έφτασε στο σπίτι της άρχισε να φτιάχνει το παζλ. Καθώς πήγε να ενώσει τα πρώτα δύο κομμάτια χτύπησε το κουδούνι της πόρτας. Πήγε, άνοιξε, αλλά δεν ήταν κανείς. Οπότε συνέχισε να φτιάχνει το παζλ ώσπου έφτασε στη μέση είδε σε έναν καθρέφτη που ήταν απέναντί της μία σκια να πλησιάζει προς το μέρος της. Γυρνώντας να δει ποιός ήταν από πίσω της τρομοκρατημένη δεν είδε κανένα. Τρομοκρατημένη, συνέχισε να φτιάχνει το παζλ και όταν ήταν έτοιμη να βάλει και το τελευταίο κομμάτι για να δει επιτέλους την εικόνα, το κουδούνι της ξαναχτύπησε και εκείνη έντρομη άνοιξε...

    Μετά από 15 μέρες οι γείτονές της ανησύχισαν και κάλεσαν τις αρχές. Όταν μπήκαν στο σπίτι της σπάζοντας την πόρτα την είδαν σωριασμένη στο πάτωμα με καμμένα τα μάτια, χαρακιές από μαχαίρι, και στο στήθος της γραμμένο "Να βλέπεις τί αγοράζεις". Και πράγματι, όταν οι αρχές ερεύνησαν το σπίτι βρήκαν ένα μισοτελειωμένο παζλ το οποίο έδειχνε την κοπέλα τρομαγμένη και από πίσω της μία σκια...
    Πηγη
    http://lolipopz.pblogs.gr/2009/01/tromaktikes-istories-einai-kai-h-katalhlh-wra-p.html


    roll :P

    Ναι sorry την ειδα και ποσταρα αλλη btw 2 καλες που βρηκα τις ειχες αναβασει και τις δυο εσυ!



    AΡΝΟΥΜΑΙ
    ΝΑ ΓΙΝΩ
    ΑΥΤΟ
    ΠΟΥ
    ΟΝΟΜΑΖΕΙΣ
    ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ
    head of derp:
    FoNikos21
    FoNikos21
    Θεραπευτής/ρια
    Θεραπευτής/ρια


    Αριθμός μηνυμάτων : 39937
    Ηλικία : 33
    Location : In the land of the morning star. Please, send me an angel...
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: If you like me, raise your hands. If you don't, raise your standards! B)

    Τρομακτικές ιστορίες - Σελίδα 4 Empty Απ: Τρομακτικές ιστορίες

    Δημοσίευση από FoNikos21 Παρ Δεκ 25, 2009 11:41 pm

    Ναι βρε, κανένα πρόβλημα! Very Happy

    Προφανώς κοιτούσαμε το ίδιο site :P



    Τρομακτικές ιστορίες - Σελίδα 4 29l0fma
    elliza
    elliza
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 13381
    Ηλικία : 31
    Location : Αυλή των θαυμάτων
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Α beautiful, healthy baby!

    Τρομακτικές ιστορίες - Σελίδα 4 Empty Απ: Τρομακτικές ιστορίες

    Δημοσίευση από elliza Σαβ Δεκ 26, 2009 11:12 pm

    Tom Marvolo Riddle έγραψε:Καλά,καλά,μαζεύομαι :shy:


    Ιανουάριος 1949. Στην περιοχή του Mont Rainier, στο Mairyland, ζεί μια οικογένεια που απαρτίζεται από τον πατέρα, την μητέρα, τη γιαγιά, το νεαρό γιο τους, και μια θεία, η οποία, αν και δε μένει ακριβώς εκεί, περνά πολύ καιρό από τη ζωή της στο σπίτι αυτό, μιας και διατηρεί πολύ καλές σχέσεις με όλους και κυρίως με τον ανιψιό της. Η θεία αυτοαποκαλείται μέντιουμ και περνά την ώρα της "παίζοντας" Ουίζα, και μυώντας και τον ανιψιό της σ' αυτήν την πρακτική. Η Ουίζα είναι μια θεωρητικά απλή αλλά ουσιαστικά πολύ επικίνδυνη πρακτική που επιτρέπει μέσω ενός πλακέ χαρτονιού ή ξύλου, όπου βρίσκονται τα γράμματα της αλφαβήτου καθώς και κάποια άλλα σύμβολα, να έρθεις σε επαφή με τον άυλο κόσμο των νεκρών. Στην Παλαιά μάλιστα Διαθήκη, η πρακτική αυτή τιμωρούνταν με θάνατο διότι επέτρεπε την επίκληση και τον ερχομό ενός δαίμονα στον κόσμο μας.
    Κατά τη διάρκεια αυτών των "παιχνιδιών", παράξενα πράγματα άρχισαν να εκδηλώνονται στο σπίτι, όπως θόρυβοι που δεν υπήρχε λόγος να υπάρχουν, γδαρσίματα στους τοίχους... Έπειτα, οι θόρυβοι έγιναν πιο έντονοι κι' επίμονοι, συνεχίζονταν μάλιστα και κατά τη διάρκεια ατέλειωτων βραδιών. Αντικείμενα άρχισαν να μετακινούνται μόνα τους, φρούτα εκσφενδονίζονταν από τη μια άκρη του δωματίου στην άλλη, το τραπέζι στριφογύριζε... Στο δωμάτιο του παιδιού τα πρωινά διαπίστωναν έντρομοι ίχνη άγριων γραντζουνιών στο στρώμα του.
    Στις 26 Ιανουαρίου, η θεία πεθαίνει. Ο νεαρός που ήταν δεμένος μαζί της δεν μπορεί να το ξεπεράσει και ψάχνοντας για κάποια διέξοδο, στρέφεται προς την Ουίζα, με την ελπίδα να έρθει σε επαφή μαζί της.

    Αρχίζει να αλλάζει. Κλείνεται στον εαυτό του, ενώ οι νύχτες του στοιχειώνονται από εφιάλτες. Η οικογένεια δεν μπορεί να καταλάβει τι συμβαίνει, η κατάσταση έχει ξεφύγει από οποιοδήποτε όριο. Θα στραφούν προς την Εκκλησία ελπίζοντας να βρουν εκεί μια απάντηση. Εκεί θα τους υποδεχθεί ο πάτερ Schuss.
    Ο ιερέας γνωρίζει πολύ καλά τον δόκτωρα Rhein, γιατρό παραψυχολόγο. Σε μια αλληλογραφία που αντάλλαξαν διαβάζουμε: " Τη νύχτα της 17ης προς 18ης Φεβρουαρίου, πήρα το παιδί μαζί μου για τη νύχτα, για να διαπιστώσω από μόνος μου τα φαινόμενα που μου είχαν αναφέρει. Το παιδί αποκοιμήθηκε σε μια πολυθρόνα, κι 'έπειτα από λίγο γλίστρησε σιγά-σιγά κι' ακούμπησε στο πάτωμα. Το πήρα και το έβαλα στο κρεβάτι, το οποίο άρχισε να δονείται, το στρώμα βρέθηκε στο πάτωμα, και γλίστρησε κυριολεκτικά κάτω από το κρεβάτι..."

    Πήγαν το παιδί σε ψυχιατρική κλινική υπό την επίβλεψη του δόκτωρα Mablerose, έκλεισαν τρία ραντεβού για να το εξετάσουν, πήγαν στα δύο, όχι όμως και στο τρίτο, από φόβο μην το κλείσουν μέσα, μιας και την εποχή εκείνη, το να σε κλείσουν σε ψυχιατρικό άσυλο ήταν αντίστοιχο με το να σε κλείσουν σε φυλακή καταδίκων.

    Ο ιερέας θα τους προτείνει τη δική του εξήγηση: το παιδί πρέπει να είναι δαιμονισμένο. Θα πάρει την οικογένεια και θα πάνε στην εκκλησία Saint James, όπου τους περιμένει ο νεαρός πάτερ A. Hugues. Όταν ο ιερέας συναντάται με το παιδί, το παιδί εκστομίζει ακατονόμαστες βρισιές, το τηλέφωνο του ιερέα στο γραφείο του αρχίζει να κινείται από μόνο του, στο δωμάτιο πέφτει απότομα η θερμοκρασία σε σημείο ψύχους. Τρομοκρατημένος, ο ιερέας συμπεραίνει πως πρόκειται πράγματι περί δαιμονισμού που επιβάλει εξορκισμό. Όμως δεν τηρούνται όλες οι προϋποθέσεις που έχει θεσπίσει η Εκκλησία για να πραγματοποιηθεί ο εξορκισμός, και πέρα απ' αυτό, ο ιερέας είναι νέος, χωρίς πείρα στους εξορκισμούς...
    Ωστόσο, ο πάτερ Hugues θα κάνει όλες τις απαραίτητες προετοιμασίες για τον εξορκισμό ενώ θα οδηγήσει το παιδί στο νοσοκομείο της Georgetown όπου θα λάβει χώρα ο εξορκισμός. Όλα είναι έτοιμα.
    Το παιδί, δεμένο σφιχτά στο κρεβάτι με δερμάτινα λουριά, χτυπιέται ξέφρενο προς όλες τις κατευθύνσεις. Ο πάτερ Hugues ξεκινά τον εξορκισμό... Όσο η διαδικασία προχωρά, τόσο πιο βίαιο γίνεται το παιδί, εκστομίζοντας ακατάπαυστα αισχρολογίες και βλασφημίες. Ο ιερέας δεν αφήνει τον εαυτό του να παρασυρθεί από αυτά που ακούει και συνεχίζει τον εξορκισμό, αλλά σε κάποια στιγμή χαλάρωσης, το παιδί καταφέρνει να βγάλει ένα από τα λουριά, βγάζει από το κρεβάτι μια σούστα και σκίζει μ' αυτή το χέρι του ιερέα, από τον ώμο ως τον καρπό. Μετά από αυτή την πρώτη προσπάθεια εξορκισμού, ο ιερέας καταλαβαίνει ότι έχει να κάνει με τον ίδιο το Διάβολο. Παραδέχεται ότι δεν μπορεί να τα βγάλει πέρα και σταματά. Μόλις περνά η κρίση, το παιδί επιστρέφει με τους γονείς του στο σπίτι.

    Την άλλη μέρα το πρωί, η λέξη "Louis" εμφανίστηκε στο στήθος του, χαραγμένη στο δέρμα με νύχια ή κάποιο άλλο αιχμηρό αντικείμενο. Οι γονείς κοντεύουν να τρελαθούν και, καθώς οι ίδιοι κατάγονται από την πόλη Saint Louis, πηγαίνουν στο σπίτι του θείου του παιδιού, ο οποίος μένει σ' αυτήν την πόλη. Παρά αυτή τους τη μετακίνηση, τίποτα δεν αλλάζει. Τα φαινόμενα εξακολουθούν να επιμένουν. Η κόρη αυτού του θείου, πηγαίνει στην εκκλησία του Αγίου Francois Xavier για να μιλήσει στους ιερείς για εκείνα που είδε να συμβαίνουν στο σπίτι της. Εκεί θα μιλήσει στον πατέρα Bishop, ο οποίος, συνοδευόμενος από το πατέρα Bowdern πηγαίνουν στο σπίτι να συναντήσουν τους δυστυχείς γονείς. Μόλις το παιδί τους βλέπει αρχίζει να κινείται προς όλες τις κατευθύνσεις, βρίζει και δείχνει να αηδιάζει στην όψη και μόνο των ιερέων αλλά και κάθε θρησκευτικού συμβόλου που φέρουν πάνω τους.

    Δεν ξέρω αν είχατε το κουράγιο να το διαβάσετε αλλά πάντως εγώ μόλις το διάβασα ανατρίχιασα!!!!!ΜΠΡΡΡΡΡΡΡ!!!!!!!!!!
    έχει κι άλλο για τη συνέχεια μπείτε


    Πηγή:http://fanis-fns-95.pblogs.gr
    Μοιαζει πολυ με την ταινια "Ο εξορκισμος της Εμιλυ Ροουζ"



    AΡΝΟΥΜΑΙ
    ΝΑ ΓΙΝΩ
    ΑΥΤΟ
    ΠΟΥ
    ΟΝΟΜΑΖΕΙΣ
    ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ
    head of derp:
    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Τρομακτικές ιστορίες - Σελίδα 4 Empty Απ: Τρομακτικές ιστορίες

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Σαβ Δεκ 26, 2009 11:12 pm

    Τι να σου πω, δεν την διάβασα :P




    Statler
    elliza
    elliza
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 13381
    Ηλικία : 31
    Location : Αυλή των θαυμάτων
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Α beautiful, healthy baby!

    Τρομακτικές ιστορίες - Σελίδα 4 Empty Απ: Τρομακτικές ιστορίες

    Δημοσίευση από elliza Σαβ Δεκ 26, 2009 11:20 pm

    Ενταξει ηρεμησε δεν ειναι και τοοοσο τρομακτικη! evil



    AΡΝΟΥΜΑΙ
    ΝΑ ΓΙΝΩ
    ΑΥΤΟ
    ΠΟΥ
    ΟΝΟΜΑΖΕΙΣ
    ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ
    head of derp:
    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Τρομακτικές ιστορίες - Σελίδα 4 Empty Απ: Τρομακτικές ιστορίες

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Σαβ Δεκ 26, 2009 11:23 pm

    Όχι γι' αυτό, την είδα υπερβολικά μεγάλη και αρνούμαι να διαβάσω μία ιστορία που ισχυρίζεται πως είναι αληθινή, όταν έχει τέτοια έκταση.




    Statler
    elliza
    elliza
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 13381
    Ηλικία : 31
    Location : Αυλή των θαυμάτων
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Α beautiful, healthy baby!

    Τρομακτικές ιστορίες - Σελίδα 4 Empty Απ: Τρομακτικές ιστορίες

    Δημοσίευση από elliza Σαβ Δεκ 26, 2009 11:36 pm

    οκ ειναι κι αυτη μια αποψη!



    AΡΝΟΥΜΑΙ
    ΝΑ ΓΙΝΩ
    ΑΥΤΟ
    ΠΟΥ
    ΟΝΟΜΑΖΕΙΣ
    ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ
    head of derp:
    avatar
    omg3lol
    Δευτεροετής στην Σχολή
    Δευτεροετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 30
    Ηλικία : 29
    Location : Αθηνα
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/12/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status:
    Today's thought:

    Τρομακτικές ιστορίες - Σελίδα 4 Empty Απ: Τρομακτικές ιστορίες

    Δημοσίευση από omg3lol Κυρ Δεκ 27, 2009 10:19 pm

    ime kenourios mipos mporeite na moy eksigisete to site?
    Madame Maxime
    Madame Maxime
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 55431
    Ηλικία : 30
    Location : Deep in my soul..
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/05/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Somebody mixed my medicine. :S

    Τρομακτικές ιστορίες - Σελίδα 4 Empty Απ: Τρομακτικές ιστορίες

    Δημοσίευση από Madame Maxime Κυρ Δεκ 27, 2009 10:21 pm

    Χει!

    Εδω περα: http://www.harryworld.net/forum-f46/topic-t2791.htm μπορεις να ρωτησεις ο,τι θελεις!
    Και πλιζ μην γραφεις με αγγλικους χαρακτηρες. Απαγορευονται τα greeklish!





    Τρομακτικές ιστορίες - Σελίδα 4 2w13
    C. Addicts for the win.
    avatar
    omg3lol
    Δευτεροετής στην Σχολή
    Δευτεροετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 30
    Ηλικία : 29
    Location : Αθηνα
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/12/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status:
    Today's thought:

    Τρομακτικές ιστορίες - Σελίδα 4 Empty Απ: Τρομακτικές ιστορίες

    Δημοσίευση από omg3lol Δευ Δεκ 28, 2009 1:09 am

    οκ 8α προσπα8ισω!
    elliza
    elliza
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 13381
    Ηλικία : 31
    Location : Αυλή των θαυμάτων
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Α beautiful, healthy baby!

    Τρομακτικές ιστορίες - Σελίδα 4 Empty Απ: Τρομακτικές ιστορίες

    Δημοσίευση από elliza Τρι Δεκ 29, 2009 2:40 pm

    Να μια αλλη που βρηκα...
    Είχαμε μαζευτεί μια παρέα φίλων σε ένα νησί που παραθερίζαμε τότε, στης Σπέτσες, ήμασταν σε ένα παλιό σπίτι που μόνο που το έβλεπες σου έδινε την εντύπωση ότι είχε φαντάσματα. Φυσικά το σπίτι ήταν απόλυτος κατοικήσιμο. Είπαμε λοιπόν να καλέσουμε πνεύματα μια που είχαμε αρχίσει τέτοιου είδους συζήτηση, στην αρχή κόψαμε τα χαρτάκια, βρήκαμε το στρογγυλό τραπέζι χωρίς καρφιά, φέραμε και ένα ποτηράκι και αρχίσαμε αφού συμφωνήσαμε όλοι ότι δεν θα κάνει κανείς πλάκα για να δούμε τελικά αν καταφέρουμε να καλέσουμε όντως πνεύμα. Ξεκινήσαμε λοιπόν πολύ απλά καλώντας κάποιο γνωστό μας πνεύμα π.χ την γιαγιά κάποιου. Κάναμε κάποιες δοκιμές μέχρι να ανακαλύψουμε ποιος από εμάς είχε αυτή την ικανότητα, δοκίμασε ο ένας δεν έγινε τίποτα μετά αλλός πάλι το ίδιο όταν ήρθε η σειρά μου επειδή γενικά με τραβούσε πάντα το περίεργο και το ανεξήγητο η επίκληση πέτυχε και ήρθε, αρχίσαμε λοιπόν να κάνουμε διάφορες ερωτήσεις που μας καίγανε στην ηλικία των 18 και είχαμε όντως απαντήσεις όμως όταν ρωτήσαμε ποιον είχαμε καλέσει η απάντηση μας πάγωσε όλους !! το ποτήρι πήγαινε εξαιρετικά γρήγορα και σε κάποια στιγμή εγώ τρόμαξα τόσο που άρχισα να ζητώ την άδεια του πνεύματος για να φύγω από τον κύκλο (όταν κάνεις κάποια επίκληση σε περίπτωση που θέλεις να φύγεις πρέπει να ζητήσεις την άδεια του πνεύματος να σε αφήσει, γιατί αν σπάσεις τον κύκλο από μόνος και φύγεις ..υπάρχει ο κίνδυνος να μείνει μέσα το πνεύμα και μετά άντε να το διώξεις)πάντως το αλάτι βοηθάει σε συνδυασμό με μία προσευχή !!! Η απάντηση λοιπόν στην ερώτηση αν μπορώ να αποχωρίσω ήταν συνέχεια αρνητική και δεν μπορούσα να σταθώ από την τρομάρα μου, όσο πέρναγε η ώρα γίνονταν όλο και ποιο απότομες η απαντήσεις και δεν έφευγε με τίποτα, αρχίσαμε λοιπόν να κάνουμε ερωτήσεις του τύπου γιατί θέλει να μείνει μαζί μας και τι ζητάει από μας, τον ρωτήσαμε ποιος από μας έχει δύναμη και με ποιον θέλει να επικοινωνήσει η απάντηση με έκανε να θέλω να εξαφανιστώ από το πρόσωπο της γης, ΕΓΩ !!!! το κοριτσάκι που είχε την περιέργεια να κάνει πράξη όλα όσα διάβαζε ήταν αυτό που είχε τραβήξει το κακό πνεύμα και όταν λέμε για κακό φαντάζομαι καταλάβατε ποιον εννοώ.....το όνομα του πλέον είναι απαγορευμένο για μένα, τον αποκαλώ "έξω από δω" ελπίζω να μην το ακούει αυτό τουλάχιστον. Τέσπα για να μην πολύλογο καταφέραμε και το διώξαμε αφού αργήσαμε να λέμε ότι προσευχή μας ερχότανε στο νου, τι αλάτια πετάξαμε και τι λιβάνια κάψαμε....είχαμε καλέσει και αλλά πριν το περιστατικό αυτό αλλά ήταν καλά πνεύματα ...συγκεκριμένα μια κοπέλα από την παρέα είχε καλέσει τον ξάδελφο της που είχε πνίγει ένα χρόνο πριν στο νησί .... σε κάποια φάση μάλιστα αυτή τον ρώτησε κάτι για να πειστεί ότι ήταν αυτός, η απάντηση του ήταν Αγαπώ. Η κοπέλα μετά από αυτό έβαλε τα κλάματα, όταν τον ρωτήσαμε όμως πως πέθανε και που βρίσκετε τώρα η απάντηση ήταν ότι δεν του επιτρεπόταν να απάντηση. Και μετά από αυτό δεν τόλμησα ούτε τα χαρτιά να ξαναπώ !!! Πέρασαν 3 χρόνια και ένα βράδυ είχα βγει με μία φίλη μου σε ένα After club συγκεκριμένα στο γνωστό για την εποχή After εκεί μέσα λοιπόν σε κάποια φάση με πλησίασε ένας τύπος που με παρατηρούσε αρκετή ώρα, μόλις με πλησίασε θυμάμε οτι μου επιασε τόσο ασχετα την κουβέντα που μετά από λίγα λεπτά αντί να με ρωτήση τη Χομπι εχω η κάτι αλλο τέλος πάντων που να συνηθίζεται σε περιπτώσης γνωριμιών με ρώτησε τι φοβάμε ποιο πολύ στην ζωή μου και φυσικά η απάντηση ήταν ο "έξω από δω" ...και αυτός αντί να παραξενευτεί μου απάντησε αμέσως τό ξέρω ( μου επιασε το χέρι και σκεφτηκα οτι θα θέλει να μου πει την μοίρα μου, ομως αυτός επιασε τα 3 δακτυλα μου και μου είπε ότι έχω έρθει σε επαφή μαζί του πριν 3 χρόνια ....και εγώ ξαφνικά πάγωσα γιατί μου ήρθε στο μυαλό εκείνο το αστείο με τα πνεύματα που είχαμε κάνει τότε ...αρχίζοντας να χάνω τα λόγια μου των ρώτησα ποίος είναι και ξέρετε ποια ήταν η απάντηση !!!!!! "είμαι αυτός που φοβάσαι" άντε πάλι κόκαλο η δικιά σου......εκείνη την στιγμή ήθελα να εξαφανιστώ και έψαχνα να βρω που στο καλό είχε χαθεί η φίλη μου, ήθελα να την πάρω να φύγουμε. Σας σηκώθηκε η τρίχα ? εμένα πάντως με πιάσανε τα κλάματα και δεν ήξερα τι να κάνω ούτε εγώ δεν θυμάμαι πως έφυγα από δίπλα του, τα μάτια του ήτανε τόσο πράσινα που σχεδόν σε μαγνητίζανε ήταν τόσο ψηλός που εγώ αισθανόμουνα στούμπος και το παράξενο ενώ είχε τόση ζέστη εκεί μέσα εκείνος φορούσε καμπαρτίνα μαύρη. Πάντως αν και έχουν περάσει από τότε 10 χρόνια, πραγματικά το πρόσωπο του το θυμάμαι ακόμα .... από τότε δεν ξανακάλεσα πνεύματα
    http://www.paranormap.net/index.php?module=vash&id=480

    Δεν μου φαινεται και πολυ αληθινη τα συμπερασματα δικα σας...
    Υ.Γ Σορρυ για τα ορθογραφικα της κοπελας μαλλον ηταν παρα πολυ ταραγμενη οταν το εγραφε! Τρομακτικές ιστορίες - Σελίδα 4 217925



    AΡΝΟΥΜΑΙ
    ΝΑ ΓΙΝΩ
    ΑΥΤΟ
    ΠΟΥ
    ΟΝΟΜΑΖΕΙΣ
    ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ
    head of derp:
    avatar
    omg3lol
    Δευτεροετής στην Σχολή
    Δευτεροετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 30
    Ηλικία : 29
    Location : Αθηνα
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/12/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status:
    Today's thought:

    Τρομακτικές ιστορίες - Σελίδα 4 Empty Απ: Τρομακτικές ιστορίες

    Δημοσίευση από omg3lol Τρι Δεκ 29, 2009 10:46 pm

    μπορει να ηταν αλη8ινη αλλα μπορει να τισ εκαναν και πλακα!

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Πεμ Σεπ 19, 2024 9:14 pm