.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+10
Amycus
Μia Melanie Hawkins
Phineas Nigellus Black
Nethiel
Harry Potter Black
Romilda Vane
elliza
lefter4
Tom Marvolo Riddle
Arcturus Regulus Black
14 απαντήσεις

    Ναρκωτικά!

    Arcturus Regulus Black
    Arcturus Regulus Black
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 24400
    Ηλικία : 31
    Location : Somewhere between dreams and reality
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Χρώμα δεν αλλάζουνε τα μάτια μόνο τρόπο να κοιτάνε...

    Ναρκωτικά! Empty Ναρκωτικά!

    Δημοσίευση από Arcturus Regulus Black Πεμ Δεκ 22, 2011 6:23 pm

    Το παρακάτω άρθρο είναι από την "ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ" (Συμβουλευτικό κέντρο εξαρτημένων & συνεξαρτημένων ατόμων) και προσωποποιεί ένα συγκεκριμένο ναρκωτικό ,την ηρωίνη, για να μας δείξει τις συνέπειες της χρήσης της.

    Σπόιλερ:

    Αξίζει να δείτε και το παρακάτω ντοκιμαντέρ που είχε προβληθεί στο σκάι με τίτλο "Τα 20 πιο επικίνδυνα ναρκωτικά" ανάμεσα στα οποία είναι και το αλκοόλ και ο καπνός!




    Με αφορμή λοιπόν και το νόμο περί αποποινικοποίησης της χρήσης των ναρκωτικών ουσιών(*),ο οποίος είχε συζητηθεί πριν λίγο καιρό, τίθενται τα ερωτήματα:
    Εσείς πιστεύετε ότι θα έχει αποτέλεσμα ένας τέτοιος νόμος?Με ποιο τρόπο θα μπορούσε να περιορίσει αυτή τη μάστιγα της εποχής ή αντίθετα γιατί δε θα ήταν αποτελεσματικός?
    Γενικότερα ποια είναι η στάση σας απέναντι στα ναρκωτικά?...Μήπως έχετε και εσείς συγγενείς που είναι χρήστες ναρκωτικών ουσιών ή μήπως σας έχει προταθεί να χρησιμοποιήσετε και εσείς?(υπενθυμίζω ότι ναρκωτικά είναι και η νικοτίνη και το αλκόολ απλά έχουν διαφορετικές συνέπειες σε σχέση με άλλα ανάλογα με τη χρήση τους)

    Το τελευταίο ερώτημα απορρέει και από το γεγονός ότι σε ερώτημα που τέθηκε σε νέους της χώρας μας για να το αν τους έχει προταθεί να κάνουν χρήση κάναβης το 52%(!!!) απάντησε ναι!

    (*):
    Σύμφωνα με το νέο νόμο:
    -Αποποινικοποιείται πλήρως η χρήση ναρκωτικών για όλους τους χρήστες, ακόμη και για αυτούς που είναι φυλακισμένοι.
    - Μειώνονται δραματικά οι ποινές (κράτηση μέχρι 3 μήνες ή πρόστιμο μέχρι 1.000 ευρώ) για κατοχή ναρκωτικών, ακόμη και για καλλιέργεια φυτών κάνναβης, εφʼ όσον αποδεικνύεται ότι είναι για χρήση του δράστη.
    - Οι μεγαλέμποροι και μεγαλοδιακινητές ναρκωτικών θα αντιμετωπίζουν αυστηρότερες ποινές (μέχρι 20 ετών κάθειρξη και μέχρι 600.000 ευρώ χρηματική ποινή).
    - Αυξάνονται οι ποινές για εγκλήματα σχετικά με τα ναρκωτικά για πρόσωπα που εργάζονται σε ευαίσθητους χώρους, όπως σχολεία, φυλακές, νοσοκομεία κλπ.
    - Επεκτείνεται η παροχή προγραμμάτων μεθαδόνης (υποκατά­στατο ναρκωτικών) σε χρήστες, με σκοπό την σταδιακή απεξάρτησή τους.

    Ο νόμος θα έχει όντως οφέλη για την καταπολέμηση των ναρκωτικών ή μήπως είναι ωραιοποιημένο σενάριο και οι χρήστες και οι έμποροι θα το βλέπουν σαν τρόπο να δρουν πιο εύκολα ενώ επιπλέον οι έμποροι θα φέρουν μικρότερες ποσότητες για να αυτοαποκαλούνται απλώς "βαποράκια"?





    *
    *
    *
    *
    *
    *

    Ναρκωτικά! Image
    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Ναρκωτικά! Empty Απ: Ναρκωτικά!

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Πεμ Δεκ 22, 2011 8:46 pm

    Στο νόμο υπάρχουν σημεία που με βρίσκουν σύμφωνο και κάποια με τα οποία διαφωνώ. Δεν τον διάβασα αλλά από ό,τι διαβάζω εδώ, σίγουρα δε συμφωνώ με την αποποινικοποίηση, για να γίνει κάτι τέτοιο πρέπει να υπάρχει παιδεία. Τώρα βέβαια δεν συμφωνούσα και με την προηγούμενη κατάσταση που τρομοκρατούν το πρεζόνι και αφήνουν τον καρχαρία να αλωνίζει.
    Γενικά διαφωνώ με την παροχή ναρκωτικών πέραν της μεθαδόνης από το κράτος. Σε αυτό το θέμα χαίρομαι που τα προγράμματα χορήγησης μεθαδόνης πάνε όλο και καλύτερα και πλέον, στη Θεσσαλονίκη τουλάχιστον η διάρκεια της διαδικασίας ένταξης σε τέτοιο έχει μειωθεί από τα τέσσερα χρόνια στις είκοσι ημέρες.
    Ναι συμφωνώ με βαριές ποινές, και ισόβια ακόμη, στους μεγαλοδιακινητές και αρκετά βαριές ποινές, ανάλογες κακουργήματος, στα βαποράκια, είτε αυτά είναι πορτιέρηδες σε μπαρ είτε είναι μπατσόνια απ' τα καλά.
    Σπόιλερ:


    Τώρα για το "20 πιο επικίνδυνα ναρκωτικά" και το "ναρκωτικά είναι το αλκοόλ και ο καπνός". Ναι παίδες έτσι είναι. Αλλά ναρκωτικό είναι και το ίντερνετ και η τηλεόραση, και οι βιταμίνες για κάποιους, και τα ηρεμιστικά για κάποιους άλλους. Μήπως όλη αυτή η συνεχής τάση για επαγρύπνηση ουσιαστικά βλάπτει περισσότερο από όσο ωφελεί; Γιατί δοκιμάζει ο άλλος τσιγάρο, βλέπει δεν παθαίνει τίποτα, δοκιμάζει αλκοόλ το ίδιο, δοκιμάζει χόρτο πάλι το ίδιο. Ε το πιο πιθανό είναι να σκεφτεί ότι αφού τα ναρκωτικά που ήδη δοκίμασε δεν τον έχουν βλάψει, δεν υπάρχει λόγος να μην δοκιμάσει και απ' τα άλλα. Γι' αυτό καλύτερα να δεχτούμε τον διαχωρισμό σε σκληρά και μαλακά, και να εντάξουμε στα μαλακά τσιγάρο και μαύρο ή ό,τι άλλο έχει παρόμοιες συνέπειες, ούτως ώστε να αποφευχθεί η σύγχυση.
    Σπόιλερ:

    Για το άλλο ερώτημα, αν μας έχει προταθεί να κάνουμε κάτι, ΟΧΙ. Περήφανα σου λέω ΟΧΙ αρκτούρε ρέγκουλε μπλακ highfive




    Statler
    Arcturus Regulus Black
    Arcturus Regulus Black
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 24400
    Ηλικία : 31
    Location : Somewhere between dreams and reality
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Χρώμα δεν αλλάζουνε τα μάτια μόνο τρόπο να κοιτάνε...

    Ναρκωτικά! Empty Απ: Ναρκωτικά!

    Δημοσίευση από Arcturus Regulus Black Πεμ Δεκ 22, 2011 8:55 pm

    Μαμώτοοοοοο συμφωνούμε και όταν το κάνουμε αυτό το τόπικ δεν έχει ενδιαφέροννν crying ...ήλπιζα να διαφωνούμε crying :P

    Tom Marvolo Riddle έγραψε:
    Για το άλλο ερώτημα, αν μας έχει προταθεί να κάνουμε κάτι, ΟΧΙ. Περήφανα σου λέω ΟΧΙ αρκτούρε ρέγκουλε μπλακ highfive

    Σε πιστεύω στο σταυρό που μου κάνεις highfive




    *
    *
    *
    *
    *
    *

    Ναρκωτικά! Image
    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Ναρκωτικά! Empty Απ: Ναρκωτικά!

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Πεμ Δεκ 22, 2011 9:10 pm

    Μα μην το λες, μπορεί να έρθουν περίπου 150 μέλη ακόμη και να ποστάρουν στον προφήτη, να διαφωνήσουν μαζί μας, να διαφωνήσουμε μαζί τους ( evil ) κι όμως μετά να ξαναπατήσουν, οπότε τελικά θα γίνει συζήτηση και το τόπικ σου δεν θα ανακυρηχτεί ως βαρετό και τελικά δεν θα αυτοκτονήσεις *ον τόπικ* παίρνοντας όλα τα ναρκωτικά του κόσμου crying




    Statler
    lefter4
    lefter4
    Εκτοετής στην Σχολή
    Εκτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 311
    Ηλικία : 34
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/11/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status:
    Today's thought:

    Ναρκωτικά! Empty Απ: Ναρκωτικά!

    Δημοσίευση από lefter4 Σαβ Δεκ 24, 2011 11:02 am

    οραιο τοπικ και πολυ καλες πλιροφοριες thank you



    Ναρκωτικά! Tumblr_lvqlukmyC81qdqlhzo1_500Expecto __________________ Patronum
    elliza
    elliza
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 13381
    Ηλικία : 31
    Location : Αυλή των θαυμάτων
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Α beautiful, healthy baby!

    Ναρκωτικά! Empty Απ: Ναρκωτικά!

    Δημοσίευση από elliza Κυρ Ιαν 08, 2012 4:28 am

    Δεν νομίζω ότι είναι αυτός ο σκοπός του τοπικ^ mouble mouble Wink

    Παρακαλώ τον Τομ Μαρβόλο Ριντλ να φύγει από το μυαλό μου. vrisimo

    Γενικά θεωρώ την εμπορία ναρκωτικών από τα πιο απεχθή εγκλήματα και πιστεύω πως της αξίζει η σκληρότερη ποινή.Αν ήταν στο χέρι μου και η θανατική ακόμα.Δεν με νοιάζει αν είμαι άξια να αποφασίσω για την ζωή κάποιου εφόσον αυτός ο κάποιος ουσιαστικά με σκοτώνει για λεφτά.
    Δεν είναι δυνατόν παιδιά να πεθαίνουν οικογένειες να καταστρέφονται και ενώ ξέρεις ποιός φταίει,τον βλέπεις να μην μπορείς να τον αγγίξεις.Σε αυτό το σημείο διαφωνώ με τον νόμο.Νομίζω ότι θα λειτουργήσει υπέρ τους.


    Έχω χάσει ήδη έναν άνθρωπο από ναρκωτικά και περιμένουμε άλλον έναν.Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.

    θέλω οι γύρω σου να σε κοιτάνε με αηδία και να κουνάνε το κεφάλι

    Και το καταφέρνει.
    Τα τελευταία χρόνια οι γονείς μου μου απαγόρευαν να σηκώσω το τηλέφωνο στον ξαδερφό μου.Δεν τους κατηγορώ αλλά μερικές φορές λυπάμαι που τους άκουσα.Όχι ότι μπορείς να βοηθήσεις μετά από κάποιο στάδιο αλλά τουλάχιστον δεν αφήνεις την πουτ@ν@ την ηρωίνη να πετύχει το σκοπό της.


    Λοιπόν επειδή το παρασοβάρεψα το θέμα αλλαγή κλίματος. :P
    Εγώ καπνίζω και πίνω(σε φυσιολογικά πλαίσια) και μου αρέσει.Δεν με αναγκάζει κανείς ούτε νομίζω πως είμαι εθισμένη. unsure Θέλω να δοκιμάσω χόρτο αλλά μόνο να δοκιμάσω και μέχρι εκεί.Μου αρέσει η ζωή δεν έχω ψυχολογικά ούτε πρότυπο την Πάρις Χίλτον,έχω εμπιστοσύνη στον εαυτό μου άρα δεν νομίζω πως κινδυνεύω από τα ναρκωτικά.hero



    AΡΝΟΥΜΑΙ
    ΝΑ ΓΙΝΩ
    ΑΥΤΟ
    ΠΟΥ
    ΟΝΟΜΑΖΕΙΣ
    ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ
    head of derp:
    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Ναρκωτικά! Empty Απ: Ναρκωτικά!

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Κυρ Ιαν 08, 2012 4:48 am

    Εγώ ούτε καπνίζω ούτε πίνω δόξα τω Θεώ :P

    Κάνω τα ίδια με την κυρία του τόπικ, επίσης σε λογικά πλαίσια :P Έχω δοκιμάσει χόρτο μία φορά (εντάξει τρεις :P ) αλλά η μία ήταν για πανελλήνιες οπότε δικαιολογείται :P Δεν θέλω να λέω μεγάλες κουβέντες αλλά δεν πιστεύω πως κινδυνεύω από οποιοδήποτε από τα τρία και φυσικά δεν έχω σκοπό να δοκιμάσω οτιδήποτε εισπνέεται ή χορηγείται με ένεση :P




    Statler
    elliza
    elliza
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 13381
    Ηλικία : 31
    Location : Αυλή των θαυμάτων
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Α beautiful, healthy baby!

    Ναρκωτικά! Empty Απ: Ναρκωτικά!

    Δημοσίευση από elliza Κυρ Ιαν 08, 2012 4:51 am

    Tom Marvolo Riddle έγραψε:Εγώ ούτε καπνίζω ούτε πίνω δόξα τω Θεώ :P


    Είσαι το πρότυπό μου. cry

    Κάνω τα ίδια με την κυρία του τόπικ, επίσης σε λογικά πλαίσια :P Έχω δοκιμάσει χόρτο μία φορά (εντάξει τρεις :P ) αλλά η μία ήταν για πανελλήνιες οπότε δικαιολογείται :P Δεν θέλω να λέω μεγάλες κουβέντες αλλά δεν πιστεύω πως κινδυνεύω από οποιοδήποτε από τα τρία και φυσικά δεν έχω σκοπό να δοκιμάσω οτιδήποτε εισπνέεται ή χορηγείται με ένεση :P

    Σοκάρομαι τώρα. confused :P



    AΡΝΟΥΜΑΙ
    ΝΑ ΓΙΝΩ
    ΑΥΤΟ
    ΠΟΥ
    ΟΝΟΜΑΖΕΙΣ
    ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ
    head of derp:
    Romilda Vane
    Romilda Vane
    Δασοφύλακας
    Δασοφύλακας


    Αριθμός μηνυμάτων : 12879
    Ηλικία : 29
    Location : Neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Μάγεψαν και σένανε τα ξωτικά;

    Ναρκωτικά! Empty Απ: Ναρκωτικά!

    Δημοσίευση από Romilda Vane Δευ Ιαν 09, 2012 2:33 am

    elliza έγραψε: Δεν νομίζω ότι είναι αυτός ο σκοπός του τοπικ^ mouble mouble Wink

    Παρακαλώ τον Τομ Μαρβόλο Ριντλ να φύγει από το μυαλό μου. vrisimo

    Γενικά θεωρώ την εμπορία ναρκωτικών από τα πιο απεχθή εγκλήματα και πιστεύω πως της αξίζει η σκληρότερη ποινή.Αν ήταν στο χέρι μου και η θανατική ακόμα.Δεν με νοιάζει αν είμαι άξια να αποφασίσω για την ζωή κάποιου εφόσον αυτός ο κάποιος ουσιαστικά με σκοτώνει για λεφτά.
    Δεν είναι δυνατόν παιδιά να πεθαίνουν οικογένειες να καταστρέφονται και ενώ ξέρεις ποιός φταίει,τον βλέπεις να μην μπορείς να τον αγγίξεις.Σε αυτό το σημείο διαφωνώ με τον νόμο.Νομίζω ότι θα λειτουργήσει υπέρ τους.

    Συμφωνω απολυτα. Και ειδικα για τους εμπορους ναρκωτικων και για οσους κανουν τα στραβα ματια (π.χ αστυνομια whistling λεω εγω τωρα whistling ) και κυνηγανε μονο τους χρηστες ενω αφηνουν τους εμπορους να κανουν ο,τι θελουν! :down:

    Επισης πιστευω ειναι πολυ αδικο αυτο που γινεταιμε τους χρηστες. Αντιμετωπιζουν ενα προβλημα, και ολοι τους κανουν περα ενω χρειαζονται βοηθεια. Υπαρχει πολλη προκαταληψη απεναντι τους. Με το να ξεγραφεις εντελως τον αλλο, δε λυνεται το προβλημα. Οποτε συμφωνω με τα κεντρα αποτοξινωσης, αλλα νομιζω ειναι εξισου σημαντικο να υπαρχουν και κοντινα προσωπα που ενδιαφερονται να βοηθησουν... erimi


    Ναρκωτικα δε θα θελα να δοκιμασω ποτε. Δε νομιζω οτι ειναι θεμα εμπιστοσυνης, απλα γιατι να δοκιμασω κατι που ξερω οτι δεν κανει καλο? Ετσι απλα για να δοκιμασω? για μαγκια? για να 'ξεφυγω'? Ξεφευγω και με αλλους τροπους. Δοξα τω θεω, η φαντασια μου οργιαζει :P Ειμαι καμμενο κι απο μονο μου, ευχαριστω. Razz ουτε σ'αυτο μου χρειαζονται λοιπον roll . Με λιγα λογια γιατι να δωσω λεφτα στους εμπορους ναρκωτικων,που πουλανε το θανατο, να τους βοηθησω να πουλησουν το εμπορευμα τους και να αναιρεσω οσα πιστευω? ειπαμε, ή τους μισω ή δε τους μισω. Ακους εκει, που θα γινω και πελατης τους. snob

    Βεβαια αυτη ειναι η αποψη μου μονο. Δεν κρνω οσους εχουν αλλη αποψη, εννοειται. Το λεω για μη παρεξηγηθω Very Happy




    ghgh
    hhg
    hy
    Ναρκωτικά! 2yv6ngk
    Reveal your secrets:
    Harry Potter Black
    Harry Potter Black
    Θεραπευτής/ρια
    Θεραπευτής/ρια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1221
    Ηλικία : 26
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/12/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Ναρκωτικά! Empty Απ: Ναρκωτικά!

    Δημοσίευση από Harry Potter Black Τρι Ιαν 24, 2012 7:21 pm

    τα ναρκωτικα ειναι ο χειροτερος θανατος που υπαρχει.δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα απο αυτο.χιλιαδες κοσμος πεθαινει απο αυτο!να σταματησει τωρα.



    Ναρκωτικά! Funny-animal-gifs-toucan-i-come-out-now
    Nethiel
    Nethiel
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 14082
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 15/08/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Ναρκωτικά! Empty Απ: Ναρκωτικά!

    Δημοσίευση από Nethiel Τρι Ιαν 24, 2012 7:33 pm

    elliza έγραψε:
    Γενικά θεωρώ την εμπορία ναρκωτικών από τα πιο απεχθή εγκλήματα και πιστεύω πως της αξίζει η σκληρότερη ποινή.Αν ήταν στο χέρι μου και η θανατική ακόμα.Δεν με νοιάζει αν είμαι άξια να αποφασίσω για την ζωή κάποιου εφόσον αυτός ο κάποιος ουσιαστικά με σκοτώνει για λεφτά.
    Δεν είναι δυνατόν παιδιά να πεθαίνουν οικογένειες να καταστρέφονται και ενώ ξέρεις ποιός φταίει,τον βλέπεις να μην μπορείς να τον αγγίξεις.Σε αυτό το σημείο διαφωνώ με τον νόμο.Νομίζω ότι θα λειτουργήσει υπέρ τους.

    στο μόνο που διαφωνώ με την ελισάβετ είναι αυτό νομίζω ότι οι χρήστες τους ψάχνουν τους έμπορους κ αυτό το δημιουργούν οι παρέες κτλ οι χρήστες κάνουν κακό κ πολύ σοβαρό μάλιστα αλλά δν αναγκάζουν τον άλλον να τα αρχίσει απλά του δίνουν αυτό που ζητάει κ επίσης θανατική ποινή θα ήμουν υπέρ νομίζω μόνο σ ένα τύπο εγκλήματος στον βιασμό ανηλίκων σε αυτούς θα το έκανα άνετα κ με τα χέρια μ(υπερβάλλω είμαι κατά της θανατικής ποινής).στα άλλα συμφωνώ Razz

    κ εγώ καπνίζω κ πίνω κ μ αρέσει δν είμαι αλκοολικός giveup
    αλλά δν νομίζω να κινδυνεύω από ναρκωτικά γτ θεωρώ ότι όχι απλά θα με σκοτώσουν αλλά θα χάσω όλη μ την ζωή για να κάνω αυτό το πράγμα που για μένα είναι απλά το χειρότερο..



    Durmstrang:

    etc :
    Romilda Vane
    Romilda Vane
    Δασοφύλακας
    Δασοφύλακας


    Αριθμός μηνυμάτων : 12879
    Ηλικία : 29
    Location : Neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Μάγεψαν και σένανε τα ξωτικά;

    Ναρκωτικά! Empty Απ: Ναρκωτικά!

    Δημοσίευση από Romilda Vane Πεμ Αυγ 02, 2012 4:23 pm

    Αχ, ακομα θυμαμαι εκεινη την εργασια μου για τα ναρκωτικα στην τεχνολογια, που ο καθηγητης μου ειπε οτι ηταν σα να κανω διαφημιση. roll
    Και αυτο γιατι το πηρα λιγο πιο επιστημονικα το θεμα, και εγραψα για τις επιδρασεις και τις παρενεργειες των ναρκωτικων ξεχωριστα... ti?
    Ακομα μετανιωνω που οταν μου ειπε οτι 'μονο τον τιμοκαταλογο δεν τους εφερα" δεν του ειπα "ενδιαφερεστε? Cool "

    hehe



    ghgh
    hhg
    hy
    Ναρκωτικά! 2yv6ngk
    Reveal your secrets:
    Phineas Nigellus Black
    Phineas Nigellus Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 63952
    Ηλικία : 28
    Location : Looking-Glass Land
    Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I am not good, I am not nice, I am just right.

    Ναρκωτικά! Empty Απ: Ναρκωτικά!

    Δημοσίευση από Phineas Nigellus Black Παρ Οκτ 19, 2012 7:03 pm

    http://alithiastofos.blogspot.gr/2012/03/blog-post_14.html

    Ναρκωτικά! Tumblr_mavq25N9IH1rt0wqzo1_500





    meet me in montauk


    Carl
    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Ναρκωτικά! Empty Απ: Ναρκωτικά!

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Παρ Οκτ 19, 2012 9:16 pm

    Ναρκωτικά! %252520%252520%257E1

    Να σας πω ένα μυστικό;

    Σπόιλερ:




    Statler
    Phineas Nigellus Black
    Phineas Nigellus Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 63952
    Ηλικία : 28
    Location : Looking-Glass Land
    Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I am not good, I am not nice, I am just right.

    Ναρκωτικά! Empty Απ: Ναρκωτικά!

    Δημοσίευση από Phineas Nigellus Black Παρ Οκτ 19, 2012 9:27 pm

    A government committee delivered in June 2011 a report about Cannabis to the Dutch government. It includes a proposal that cannabis with more than 15 percent THC should be labeled as hard drugs.[39] Higher concentrations of THC and drug tourism have challenged the current policy and led to a re-examination of the current approach; for e.g. ban of all sales of cannabis to tourists in coffee shops from end of 2011 was proposed but currently only the border city of Maastricht has adopted the measure in order to test out its feasibility.[40] According to the initial measure, starting in 2012, each coffee shop was to operate like a private club with some 1,000 to 1,500 members. In order to qualify for a membership card, applicants would have to be adult Dutch citizens, membership was only to be allowed in one club. [5] [41]
    In Amsterdam 26 coffeeshops in the De Wallen area will have to close their doors between 1 September 2012 and 31 August 2015.[42]
    A Dutch judge has ruled that tourists can legally be banned from entering cannabis cafes, as part of new restrictions which come into force in 2012.[43]
    via wiki

    http://www.iamexpat.nl/read-and-discuss/expat-page/news/coffee-shops-turn-into-private-clubs-for-locals

    http://www.theatlanticwire.com/global/2011/05/amsterdam-ban-pot-sales-tourists/38248/





    meet me in montauk


    Carl
    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Ναρκωτικά! Empty Απ: Ναρκωτικά!

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Παρ Οκτ 19, 2012 9:31 pm

    Τότε επίσης it's a lie επειδή δεν υλοποιήθηκε ποτέ, γνωστός μου πήγε φέτος και μια χαρά πέρασε hehe Και ναι πήγε και στο Μάαστριχτ για 2-3 μέρες, καμία εξαίρεση [angel]




    Statler
    Phineas Nigellus Black
    Phineas Nigellus Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 63952
    Ηλικία : 28
    Location : Looking-Glass Land
    Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I am not good, I am not nice, I am just right.

    Ναρκωτικά! Empty Απ: Ναρκωτικά!

    Δημοσίευση από Phineas Nigellus Black Παρ Οκτ 19, 2012 9:47 pm

    Ναρκωτικά! Tumblr_mc4lcnOWSs1ri8ly2o1_250





    meet me in montauk


    Carl
    Μia Melanie Hawkins
    Μia Melanie Hawkins
    Μαγικός Προσωπογράφος
    Μαγικός Προσωπογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 7030
    Ηλικία : 121
    Location : your nightmares
    Ημερομηνία εγγραφής : 09/04/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Όλοι εσεις που προσπαθείτε καθημερινά να με βυθίστηκε,συνεχίστε,απλά να θυμ'αστε πως στην ιστορία έμεινε ο Τιτανικός και όχι το παγώβουνο.

    Ναρκωτικά! Empty Απ: Ναρκωτικά!

    Δημοσίευση από Μia Melanie Hawkins Τετ Μάης 22, 2013 7:46 pm

    πραγματικά ενδιαφέρον και διαμορφωτικό βίντεο respekt
    Δεν έχει σημασία πόσους νόμους ή απαγορευσεις θα βγάλουν ή πόσο αυστηροί θα είναι.όποιος θέλει να παρει κάτι πάντα θα βρίσκει κάπου ένα παραθυράκι και θα επιτυνχάνει τον σκοπό του sweatdrop smiley .Πιστεύω ότι για να μειωθεί το ποσοστό ανθρώπων που κάνουν χρήση οποιουδήποτε ναρκωτικού απ'το πιο ''ακίνδυνο'' εως το πιο βλαβερό θα ήταν , να μορφώνονται από μικρή ηλικία.Και κυρίως στην εφηβεία,την πιο κρίσιμη ηλικία. matakia Αντί να απαγορευουν και να προκαλούν τα παιδια να δοκιμάσουν yaya καλύτερα θα ήταν να τους έδειχναν γιατι να μην το κάνουν.Όταν από μικρή ηλικία ακούς την ίδια καραμέλα ''μη'',''όχι αυτό'' οι περισσότεροι σε κάποια φαση στην εφηβεια θα την κάνουν την βλακεία. vrisimo
    Επειδή ξέρω πολλά άτομα του στενού μου κύκλου που έκαναν/κανουν διάφορα και δεν μιλάω για κάπνισμα ή αλκοολ panic .Επειδή μια φορά κιόλας έχω δοκιμάσει τσιγγαριλίκι και...μαλακι* μου και δεν ξανακανα sick yaya .Δεν είναι οτι τους αντιμετωπίζω με διαφορετικό τρόπο απ'ότι κάποιον άλλον.Απλά προσπαθώ να τους μεταπείσω για κάποιες αποφάσεις τους σχετικές με αυτό το θέμα.. mouble mouble




    Ναρκωτικά! Tumblr_mg0k3wjWFM1r3o83uo1_500Ναρκωτικά! Tumblr_ml74h1hcQT1rljoyfo1_500
    Τaste me,drink my soul,show me things that I shouldn't know..

    Everything looks better when the sun goes down.:
    Amycus
    Amycus
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 29791
    Ηλικία : 44
    Location : Κατάληψη σε ζαχαροπλαστείο!
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Δεν νιώθω ποτέ μοναξιά.Είμαι σχιζοφρενής!

    Ναρκωτικά! Empty Απ: Ναρκωτικά!

    Δημοσίευση από Amycus Τετ Μάης 22, 2013 9:55 pm

    Mia Melanie Hawkins έγραψε:Αντί να απαγορευουν και να προκαλούν τα παιδια να δοκιμάσουν yaya καλύτερα θα ήταν να τους έδειχναν γιατι να μην το κάνουν.Όταν από μικρή ηλικία ακούς την ίδια καραμέλα ''μη'',''όχι αυτό'' οι περισσότεροι σε κάποια φαση στην εφηβεια θα την κάνουν την βλακεία.
    Δεν μπορώ να παρακολουθήσω το σκεπτικό σου.Τι εννοείς όταν λες:"Αντί να απαγορευουν και να προκαλούν τα παιδια να δοκιμάσουν καλύτερα θα ήταν να τους έδειχναν γιατι να μην το κάνουν"; Αν εξηγήσεις σε εφήβους και γενικότερα σε οποιαδήποτε ηλικιακή ομάδα την ενημέρωση και για ποιόν λόγο δεν πρέπει να δοκιμάσεις ναρκωτικά ή οποιαδήποτε εθιστική και θανατηφόρα ουσία δεν είναι σαν να απαγορεύεις; Και όσον αφορά τα ναρκωτικά,το αλκοόλ και το κάπνισμα,δεν θα πρέπει το μήνυμα να είναι ξεκάθαρο; Απλά μην ξεκινήσεις γιατί θα πεθάνεις.Δεν νομίζω ότι σε τέτοια θέματα πρέπει να παίζουμε τις Πυθίες και ο άλλος ό,τι κατάλαβε,κατάλαβε.Επίσης διαφωνώ στο ότι κάποιος θα ξεκινήσει ναρκωτικά επειδή οι γονείς και οι γιαγιάδες μιλάνε για το θέμα και κάποιος θα ξεκινήσει την χρήση επειδή η μαμά του τού το απαγόρευσε.Δεν είναι τηλεόραση τα ναρκωτικά να την ανοίξεις στα κρυφά παρά τις εντολές του γονιού.Επίσης είναι κοινή συνείδηση οτι τα ναρκωτικά σκοτώνουν,περιθεριοποιούν,καταστρέφουν.Αυτός που θα ξεκινήσει τα γνωρίζει όλα αυτά.Άρα αλλού θα πρέπει να ερευνήσουμε τον λόγο που κάποιος ξεκινά την χρήση.Η ίδια αναφέρεις ότι δοκίμασες.Το αποδίδεις στις απαγορεύσεις των γονιών σου; Στην γενικότερη ενημέρωση; Καταλαβαίνεις λοιπόν τι εννοώ.



    _
    __
    ____
    ___
    ___
    -----
    -----
    ---------------------------------------
    Ναρκωτικά! Gg10
    Μia Melanie Hawkins
    Μia Melanie Hawkins
    Μαγικός Προσωπογράφος
    Μαγικός Προσωπογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 7030
    Ηλικία : 121
    Location : your nightmares
    Ημερομηνία εγγραφής : 09/04/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Όλοι εσεις που προσπαθείτε καθημερινά να με βυθίστηκε,συνεχίστε,απλά να θυμ'αστε πως στην ιστορία έμεινε ο Τιτανικός και όχι το παγώβουνο.

    Ναρκωτικά! Empty Απ: Ναρκωτικά!

    Δημοσίευση από Μia Melanie Hawkins Τετ Ιουν 05, 2013 3:28 pm

    Amycus έγραψε:
    Mia Melanie Hawkins έγραψε:Αντί να απαγορευουν και να προκαλούν τα παιδια να δοκιμάσουν Ναρκωτικά! 2192656187 καλύτερα θα ήταν να τους έδειχναν γιατι να μην το κάνουν.Όταν από μικρή ηλικία ακούς την ίδια καραμέλα ''μη'',''όχι αυτό'' οι περισσότεροι σε κάποια φαση στην εφηβεια θα την κάνουν την βλακεία.
    Δεν μπορώ να παρακολουθήσω το σκεπτικό σου.Τι εννοείς όταν λες:"Αντί να απαγορευουν και να προκαλούν τα παιδια να δοκιμάσουν καλύτερα θα ήταν να τους έδειχναν γιατι να μην το κάνουν"; Αν εξηγήσεις σε εφήβους και γενικότερα σε οποιαδήποτε ηλικιακή ομάδα την ενημέρωση και για ποιόν λόγο δεν πρέπει να δοκιμάσεις ναρκωτικά ή οποιαδήποτε εθιστική και θανατηφόρα ουσία δεν είναι σαν να απαγορεύεις; Και όσον αφορά τα ναρκωτικά,το αλκοόλ και το κάπνισμα,δεν θα πρέπει το μήνυμα να είναι ξεκάθαρο; Απλά μην ξεκινήσεις γιατί θα πεθάνεις.Δεν νομίζω ότι σε τέτοια θέματα πρέπει να παίζουμε τις Πυθίες και ο άλλος ό,τι κατάλαβε,κατάλαβε.Επίσης διαφωνώ στο ότι κάποιος θα ξεκινήσει ναρκωτικά επειδή οι γονείς και οι γιαγιάδες μιλάνε για το θέμα και κάποιος θα ξεκινήσει την χρήση επειδή η μαμά του τού το απαγόρευσε.Δεν είναι τηλεόραση τα ναρκωτικά να την ανοίξεις στα κρυφά παρά τις εντολές του γονιού.Επίσης είναι κοινή συνείδηση οτι τα ναρκωτικά σκοτώνουν,περιθεριοποιούν,καταστρέφουν.Αυτός που θα ξεκινήσει τα γνωρίζει όλα αυτά.Άρα αλλού θα πρέπει να ερευνήσουμε τον λόγο που κάποιος ξεκινά την χρήση.Η ίδια αναφέρεις ότι δοκίμασες.Το αποδίδεις στις απαγορεύσεις των γονιών σου; Στην γενικότερη ενημέρωση; Καταλαβαίνεις λοιπόν τι εννοώ.
    Σε καμία περίπτωση δεν εννοώ να κάνουμε τις Πυθίες.Ούτε φυσικά να τους πουμε οτι''ξερεις,,αυτο μπορει να σε σκοτωσει'' αλλα να το αφήσουμε μετέωρο.Είπα να δώσουμε περισσότερη βαση στην ενημέρωση και όχι στο να απαγορευουμε και να έχουμε απτο άνχος και τις ανησυχιες μας μαι σταση''καν'το και θα σου σπαω τα ποδια''.Εμάς,στο γυμνάσιο για το κάπνισμα έχουν αφιερώσει όλο και όλο 40 λεπτα για ενα power point.Τι να καταλαβουν,μια φορα , για 40 λεπτα ρε παιδια;Αυτό εννοώ..Να δώσουμε περισσότερη βάση στην εημερωση.Και όσο για τις απαγορεψεις,μένω σε μια πολη μου είναι κοκκινη ζωνη,αλκοολ ,ναρκωτικων και ειδικα του καπνισματος.Τα περισσότερα παιδια άρχισαν,ό,τι κάνουν γιατι είχαν μια ζωή τους ενηλικες να τους λένε''μη'',''όχι''.Χωρίς ουσιαστικά να τους εξηγούν το ΓΙΑΤΙ.



    Ναρκωτικά! Tumblr_mg0k3wjWFM1r3o83uo1_500Ναρκωτικά! Tumblr_ml74h1hcQT1rljoyfo1_500
    Τaste me,drink my soul,show me things that I shouldn't know..

    Everything looks better when the sun goes down.:
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 31
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Ναρκωτικά! Empty Απ: Ναρκωτικά!

    Δημοσίευση από FLEUR258 Πεμ Ιουν 06, 2013 12:59 pm

    Mia Melanie Hawkins έγραψε:Και όσο για τις απαγορεψεις,μένω σε μια πολη μου είναι κοκκινη ζωνη,αλκοολ ,ναρκωτικων και ειδικα του καπνισματος.Τα περισσότερα παιδια άρχισαν,ό,τι κάνουν γιατι είχαν μια ζωή τους ενηλικες να τους λένε''μη'',''όχι''.Χωρίς ουσιαστικά να τους εξηγούν το ΓΙΑΤΙ.

    Σε ποια πόλη/περιοχή? unsure
    Εγώ πιστεύω πως σ'αυτά τα θέματα,ένα μεγάλο μέρος βαραίνει τους γονείς αλλά και τα παιδιά. :P Αλλά όντως η ενημέρωση είναι το καλύτερο πράγμα,όχι οι φωνές.
    Ένα πράγμα μας είπε η κυρία μας στην 5η δημοτικού"Έτσι και το δοκιμάσετε,είναι σαν να ανοίξατε την πόρτα του θανάτο,δεν υπάρχει γυρισμός"(κάπως έτσι το είχε πει :P )
    Ε,μετά αυτό σου μένει για πάντα.Τόσο ωραία είναι η ζωή,γιατί να πας να πεθάνεις ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ??Στο λένε ξεκάθαρα πως άμα αρχίσεις,πάπαλα μετά.Θέλει τεραααααααααστια δύναμη μετά για να κόψεις τα ναρκωτικά. Razz



    Ναρκωτικά! Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    Μia Melanie Hawkins
    Μia Melanie Hawkins
    Μαγικός Προσωπογράφος
    Μαγικός Προσωπογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 7030
    Ηλικία : 121
    Location : your nightmares
    Ημερομηνία εγγραφής : 09/04/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Όλοι εσεις που προσπαθείτε καθημερινά να με βυθίστηκε,συνεχίστε,απλά να θυμ'αστε πως στην ιστορία έμεινε ο Τιτανικός και όχι το παγώβουνο.

    Ναρκωτικά! Empty Απ: Ναρκωτικά!

    Δημοσίευση από Μia Melanie Hawkins Πεμ Ιουν 06, 2013 8:46 pm

    FLEUR258 έγραψε:
    Mia Melanie Hawkins έγραψε:Και όσο για τις απαγορεψεις,μένω σε μια πολη μου είναι κοκκινη ζωνη,αλκοολ ,ναρκωτικων και ειδικα του καπνισματος.Τα περισσότερα παιδια άρχισαν,ό,τι κάνουν γιατι είχαν μια ζωή τους ενηλικες να τους λένε''μη'',''όχι''.Χωρίς ουσιαστικά να τους εξηγούν το ΓΙΑΤΙ.

    Σε ποια πόλη/περιοχή? unsure
    Εγώ πιστεύω πως σ'αυτά τα θέματα,ένα μεγάλο μέρος βαραίνει τους γονείς αλλά και τα παιδιά. :P Αλλά όντως η ενημέρωση είναι το καλύτερο πράγμα,όχι οι φωνές.
    Ένα πράγμα μας είπε η κυρία μας στην 5η δημοτικού"Έτσι και το δοκιμάσετε,είναι σαν να ανοίξατε την πόρτα του θανάτο,δεν υπάρχει γυρισμός"(κάπως έτσι το είχε πει :P )
    Ε,μετά αυτό σου μένει για πάντα.Τόσο ωραία είναι η ζωή,γιατί να πας να πεθάνεις ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ??Στο λένε ξεκάθαρα πως άμα αρχίσεις,πάπαλα μετά.Θέλει τεραααααααααστια δύναμη μετά για να κόψεις τα ναρκωτικά. Razz
    Λαγκαδάς Θεσσαλονικης Very Happy
    όντως τερασια θέληση...και να μην ξαπαρασυρθεις



    Ναρκωτικά! Tumblr_mg0k3wjWFM1r3o83uo1_500Ναρκωτικά! Tumblr_ml74h1hcQT1rljoyfo1_500
    Τaste me,drink my soul,show me things that I shouldn't know..

    Everything looks better when the sun goes down.:
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 31
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Ναρκωτικά! Empty Απ: Ναρκωτικά!

    Δημοσίευση από FLEUR258 Παρ Ιουν 07, 2013 1:21 am

    ^Αστο καλό και είναι έτσι στον Λαγκαδά,ούτε που το ήξερα. Razz
    Ναι ίσχυει^



    Ναρκωτικά! Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    Μia Melanie Hawkins
    Μia Melanie Hawkins
    Μαγικός Προσωπογράφος
    Μαγικός Προσωπογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 7030
    Ηλικία : 121
    Location : your nightmares
    Ημερομηνία εγγραφής : 09/04/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Όλοι εσεις που προσπαθείτε καθημερινά να με βυθίστηκε,συνεχίστε,απλά να θυμ'αστε πως στην ιστορία έμεινε ο Τιτανικός και όχι το παγώβουνο.

    Ναρκωτικά! Empty Απ: Ναρκωτικά!

    Δημοσίευση από Μia Melanie Hawkins Παρ Ιουν 07, 2013 12:46 pm

    FLEUR258 έγραψε:^Αστο καλό και είναι έτσι στον Λαγκαδά,ούτε που το ήξερα. Ναρκωτικά! 235444
    Ναι ίσχυει^
    σε παρακαλω... Ναρκωτικά! 422287
    Λαγκαδάς και δενδροπόταμος τόσο πια Ναρκωτικά! 690658



    Ναρκωτικά! Tumblr_mg0k3wjWFM1r3o83uo1_500Ναρκωτικά! Tumblr_ml74h1hcQT1rljoyfo1_500
    Τaste me,drink my soul,show me things that I shouldn't know..

    Everything looks better when the sun goes down.:
    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Ναρκωτικά! Empty Απ: Ναρκωτικά!

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Τρι Ιουν 11, 2013 10:58 pm

    Ο δενδροπόταμος δυστυχώς δεν είναι επικίνδυνος μόνο για τα ναρκωτικά :P
    FLEUR258 έγραψε:

    Ένα πράγμα μας είπε η κυρία μας στην 5η δημοτικού"Έτσι και το δοκιμάσετε,είναι σαν να ανοίξατε την πόρτα του θανάτο,δεν υπάρχει γυρισμός"(κάπως έτσι το είχε πει :P )

    Και με τέτοιες συμπεριφορές, δηλαδή να λες ψέματα για τα ναρκωτικά όπως το παραπάνω ή άγνοια φανερώνει ή λάθος τρόπο προσέγγισης. Δεν είναι όλα τα ναρκωτικά ίδια και σίγουρα δε σε σκοτώνουν όλα. Το να βάζουμε στην ίδια κατηγορία την ηρωίνη που μπορεί με υπερβολική δόση να σε σκοτώσει απ' την πρώτη φορά, με τα σπιντάκια για μένα είναι λάθος. Και κυρίως επικίνδυνο γιατί αν το πιστέψει κάποιος και δει ότι με το σπιντ μπορεί απλά να περάσει καλά, και αφού δεν έπαθε τίποτα και όλα είναι το ίδιο, θα μπορούσε άφοβα να δοκιμάσει και κάτι βαρύτερο. Η Κρίσταλ Μεθ δίνει και παίρνει στα μαγαζιά και παρ' όλο που είναι εξαιρετικά επικίνδυνη ο κόσμος έχει σταματήσει να τη φοβάται επειδή πλέον αναγνωρίζεται ως κάτι δεδομένο και ο κόσμος μιλάει για τον σωστό τρόπο χρήσης της. Δεν ξέρω αν η καλύτερη λύση είναι όχι σε όλα, ή μάλλον δεν θέλω να πάρω θέση, αλλά θεωρώ πολύ σημαντικό να γνωρίζεις τις δικές σου αντοχές και τα όρια των ναρκωτικών που θέλεις να δοκιμάσεις. Αν έχεις περιέργεια, τουλάχιστον να μην το πληρώσεις με τη ζωή σου και να μείνεις απλά στο να περάσεις καλά.




    Statler

      Παρόμοια θέματα

      -

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Πεμ Σεπ 19, 2024 9:40 pm