.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+9
Berenice
Hecate
Morgan le Fay
just reaper
Nathaniel
Rea
aiswp0s
<3EvELiNa<3
Cassandra Black
13 απαντήσεις

    RPG players

    Maria Lovegood
    Maria Lovegood
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 19672
    Ηλικία : 30
    Location : Forgotten Fairytales
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Touching the starlight....

    RPG players - Σελίδα 4 Empty Απ: RPG players

    Δημοσίευση από Maria Lovegood Παρ Νοε 07, 2014 2:34 pm

    Γενικά ο DM/GM έχει λύσεις για ότι και αν κάνεις στα πλαίσια του rpg. Ήταν στη συγκεκριμένη περίπτωση λάθος η συμπεριφορά σου, γιατί στο VTM δύσκολα προδίδεις τον sire σου, γιατί έχετε blood bond ή όπως λέγεται.
    Γενικά το τι συμβαίνει είναι απόρροια του τι κάνεις στο rp σου. Πραγματικά, μπορούσες απλά να πεις στον Κύρη σου πως δε μπορείς να κάνεις την αποστολή γιατί έχεις πολλά ακόμη να μάθεις και πως μία τέτοια αποστολή είναι για βαμπίρς του επιπέδου του και εσύ δεν έχεις φτάσει να είσαι τόσο άξια ακόμη. Ότι πρέπει να μελετήσεις κι άλλο για να γίνεις αρκετά δυνατή, θα μπορούσες έστω να του ζητήσεις να περιμένει να δυναμώσεις. Οτιδήποτε θα ταν καλύτερο από να τον καρφώσεις στην Πριγκίπισσα, οι royals είναι τέρμα ψωνισμένοι.
    Στο VTM μην περιμένεις να κερδίσεις κάτι, πραγματικά έχει να κάνει με το rp σου και τις επιλογές σου και αν αυτά δεν είναι αρκετά καλά, it's a nope.



    you were there for me on the days I rained nothing but pain yet when you left I became a hurricane and you are no where to be found





    something hidden...:
    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 35
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    RPG players - Σελίδα 4 Empty Απ: RPG players

    Δημοσίευση από Cassandra Black Παρ Νοε 07, 2014 3:19 pm

    Δεν ξέρω για το VTM γιατί δεν έχω παίξει πολύ, αλλά στο D&D ποτέ δεν είχαμε ξεχωριστές αποστολές για κάθε μέλος του party, ό,τι ήταν να κάνουμε το κάναμε όλοι μαζί, άλλο αν υπήρχε κάποιος που συνήθως έπαιρνε πρωτοβουλία ή είχε τις περισσότερες ιδέες. Γι' αυτό μου φαίνεται περίεργο να της βάζει επίτηδες πιο δύσκολα. Χωρίς να λέω πως καλά κάνει και τσακώνεται Razz



    RPG players - Σελίδα 4 Y2uq2a4e

    We seed the stars:
    Maria Lovegood
    Maria Lovegood
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 19672
    Ηλικία : 30
    Location : Forgotten Fairytales
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Touching the starlight....

    RPG players - Σελίδα 4 Empty Απ: RPG players

    Δημοσίευση από Maria Lovegood Παρ Νοε 07, 2014 3:39 pm

    Στο VTM είναι πολύ συχνό να σου έχει ο sire αποστολή. Με το που σε Αλλάζει, πρακτικά είσαι πλέον Τέκνο του, άρα ότι και να σου ζητήσει πρέπει να το κάνεις γιατί έχετε ένα δεσμό που ξεπερνάει κάθε ήδη υπάρχον δέσιμο.
    Εγώ ας πούμε, είχα main αποστολή με το party μου, και προσωπική αποστολή να βρω έναν πίνακα της Ζαν ντ'Άρκ, και ένα άλλο παιδί να βρει ένα άτομο για να πάρει πληροφορίες για ένα κόσμημα, και ένας τρίτος να βρει ποιος είναι ο sire και κάτι άλλες πληροφορίες για τους Νοσφερατού. Από τα 5 άτομα του party, oι 3 είχαμε προσωπική αποστολή. Και γω έψαχνα ένα πίνακα που ήταν χαμένος 500 χρόνια και το βούλωσα γιατί απλά έπρεπε να τον βρω. :P Ότι σου ζητάει ο sire είναι νόμος.



    you were there for me on the days I rained nothing but pain yet when you left I became a hurricane and you are no where to be found





    something hidden...:
    Nathaniel
    Nathaniel
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 7252
    Ηλικία : 35
    Location : ---------------------
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: The mirror will always gaze right back at you no matter the darkness of your room.

    RPG players - Σελίδα 4 Empty Απ: RPG players

    Δημοσίευση από Nathaniel Παρ Νοε 07, 2014 6:34 pm

    Cassandra Black έγραψε:Δεν ξέρω για το VTM γιατί δεν έχω παίξει πολύ, αλλά στο D&D ποτέ δεν είχαμε ξεχωριστές αποστολές για κάθε μέλος του party, ό,τι ήταν να κάνουμε το κάναμε όλοι μαζί, άλλο αν υπήρχε κάποιος που συνήθως έπαιρνε πρωτοβουλία ή είχε τις περισσότερες ιδέες.
    Έχει να κάνει με το setting συνήθως, αλλά οι solo αποστολές ή οι αποστολές που θέλουν το πάρτυ να χωρίζεται τα σπάνε συνήθως.
    Θυμάμαι είχαμε ένα δρυίδη σε ένα campaign, ας πούμε, που κάθε βράδυ που λέγαμε να περάσουμε σε πόλη ή χωριό εκείνος έφευγε και πήγαινε σε κάποιο κοντινό άλσος/δάσος ή και βουνό να κοιμηθεί, σνομπάροντας τον μοντέρνο πολιτισμό κλπ.
    Ε κάποια στιγμή ο DM αποφάσισε να σκίσει τον αλαζονικό του απ'αυτό Razz Του έστειλε young adult green dragon την ώρα που κολυμπούσε γυμνός σε ένα ποτάμι Razz




    "We don't read and write poetry because it's cute.
    We read and write poetry because we are members of the human race.

    And the human race is filled with passion. And medicine, law, business, engineering, these are noble pursuits and necessary to sustain life. But poetry, beauty, romance, love, these are what we stay alive for.

    To quote from Whitman, 'O me! O life!... of the questions of these recurring; of the endless trains of the faithless... of cities filled with the foolish; what good amid these, O me, O life?'
    Answer. That you are here - that life exists, and identity; that the powerful play goes on and you may contribute a verse.
    That the powerful play *goes on* and you may contribute a verse.

    What will your verse be?"
    Dead Poets' Society
    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33254
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    RPG players - Σελίδα 4 Empty Απ: RPG players

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Παρ Νοε 07, 2014 6:43 pm

    Nathaniel έγραψε:Συνήθως rpgs δεν παίζουμε για να "κερδίσουμε".
    Θυμάμαι έναν DM όταν παίζαμε d&d που είχε βαρεθεί τόσο πολύ τους γαμηστερούς χαρακτήρες που αν το background του χαρακτήρα σου ήταν κάτι το "Ενας απλός αγρότης που σε μία τυχαία επίθεση goblin σκοτώθηκε όλη του η οικογένεια και πήρε τους δρόμους με το σπαθί στο χέρι για να πάρει εκδίκηση στα πράσινοκαφέ κατσαριδοπρόσωπα καθάρματα" 10 lvls μετά ήσουν πραγματικά γαμηστερός χαρακτήρας γιατί γούσταρε τη λιτότητα.
    Από την άλλη αν ξεκινούσες λέγοντας "Είναι γιος βασιλιά που άφησαν στο ποτάμι και τον μεγάλωσε o Bahamut και σκοπός ζωής του είναι να βρει το οικογενειακό holy avenger", σε τσάκιζε.

    Κατά την ταπεινή μου γνώμη είχε δίκιο να το κάνει. Πολύ απλά, στο πρώτο σενάριο ο παίχτης αφήνει κάθε πιθανότητα ανοιχτή για το μέλλον του και βοηθά τον DM να φτιάξει την ιστορία ενώ στο δεύτερο βάζει quest στον εαυτό του.

    Αν κάνεις κάτι τέτοιο "Ο χαρακτήρας μου γ*μάει γιατί έτσι", τότε απόδειξε ότι γ*μάει και στο rp.

    Παρεξήγησες, δεν είδα την όλη φάση ως να κερδίσω, δεν είναι υπολογιστής, το καταλαβαίνω αυτό. Σίγουρα στην αρχή που είχα πάρει brujah ήθελα να είμαι ο γαμάτος κλπ αλλά αν κάνεις βλακείες πεθαίνεις. Το πιασα το νόημα.
    Το θέμα μου στην φάση ήταν να ανελιχθώ σαν χαρακτήρας, να πάρω ritual, να κάνω diablerie aproved (το οποίο πριν μου πεις ότι είναι απαγορευμένο, είχαμε 3 diablerie, aproved) να ανεβάσω stats.

    Εγραψα την αποστολή αλλά δεν πρόλαβα να στην ποστάρω όταν μου έπεσε το νετ.
    Εν ολίγοις, από τότε που πήρα τρεμέρ, οι 2 gm που έχουμε θεωρώ ότι κάνουν ό, τι περνάει από το χέρι τους για να μην ανέβω σε οτιδήποτε, είτε αυτό μεταφράζεται σε obtained artifact, diablerie, new ritual or thaumaturgical path. Φαντάσου ότι έγινε ολόκληρο θέμα το να μην πάρω ritual, ενώ αργότερα που βρήκαμε τους οφίσιαλ κανόνες και έριξα ζάρια και βγήκε 3 βδομάδες για να το πάρω, το έπαιξα και rp και ο sire μου πάλι μου είπε όχι ταπεινωτικά. Και όταν μου το έπαιξε rp μετά από 9 ώρες παιχνίδι, το θεώρησε οτι χάρη μου έκανε ο gm π το δωσε. Φίλε μου, έριξα ζάρια. Και χωρίς εσένα το μαθαίνω.

    Μέχρι και για γκουλ έπρεπε να το βγάλω με το τσιγκέλι, να φάω δούλεμα off game του στυλ "μαλάκα δε θα πας σε ένα μπαρ να κάνεις γκουλ, να δεις τι άσχημο θα σου βάλω", ενώ σε άλλη παίκτρια έγινε στο δίλεπτο. Το ίδιο και με το diablerie. Την πρώτη φορά πέσαν ζάρια για το ποιός θα το κάνει, έχασα, οκ σπάστηκα γιατί το θελα καιρό, γκρίνιαξα κ τέλος. Την επόμενη φορά, απαγορευμένο το diablerie και στο τέλος του σέσσιον η παίκτρια που προανέφερα έκανε diablerie με συγκατάθεση του σερίφη-gm.

    Τέλος πάντων, για να καταλήξω κάπου. Εγώ το δέχομαι ότι οι τρεμέρ έχουν κάποιες παραπάνω δυνάμεις από αυτές που έχουν οι άλλες φυλές της καμαρίλλα. Και δέχομαι ότι rpg δεν παίζεις για να τερματίσεις μια πίστα νικητής. Μπορείς λοιπόν να μου πεις γιατί ξαφνικά, από γκάνγκρελ και τορεαδόρ και βεντρού ξαφνικά είχαμε τζιοβάννι, μαλκάβ, ράβνος και λασόμπρα; Wink

    thank y'all for the feedback. Happy







    Oh, the skies, tumbling from your eyes
    So sublime, a chase to end all time
    Seasons call and fall, from grace and uniform
    Anatomical, metaphysical

    Oh, the dye, a blood red setting sun
    Rushing through my veins, burning up my skin
    I will survive, live and thrive
    Win this deadly game

    Love crime
    I will survive, live and thrive
    I will survive
    I will...

    Nathaniel
    Nathaniel
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 7252
    Ηλικία : 35
    Location : ---------------------
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: The mirror will always gaze right back at you no matter the darkness of your room.

    RPG players - Σελίδα 4 Empty Απ: RPG players

    Δημοσίευση από Nathaniel Παρ Νοε 07, 2014 7:26 pm

    Απορώ γιατί παίζεις με τέτοιο storyteller.

    Η συγκεκριμένη λειτουργία του παιχνιδιού (diablerie) είναι ένα εργαλείο των storytellers να κρατήσουν εν ζωή και να χρησιμοποιήσουν κάποιον antediluvian στην ιστορία.
    Παραδοσιακά, κάποιος αρχηγός των tremere χρησιμοποιείται ως host κάποιου antediluvian, ας πούμε.

    Τώρα αυτό το "κάνουν ότι περνά από το χέρι τους να μην ανέβω"... a bit bitchy αλλά να σου πω ειλικρινά τη γνώμη μου, λέγονται παιχνίδια ρόλων γιατί το rp υπερβαίνει των stats.

    Γίνε καλύτερη μέσω του RP λοιπόν.
    Ένα απλό παράδειγμα: Σαν padawan στο RP του Star Wars, νίκησα σε sparring τον grandmaster του τάγματος.
    Φυσικά και με είχε με μία κίνηση του χεριού του, αλλά 1ον) ήταν sparring match (που σήμαινε ότι με δίδασκε) και 2ον) δεν ήταν τόσο δυνατός στο rp του 3ον) (και στη συγκεκριμένη περίπτωση το πιο σημαντικό) ήμουν πολύ τυχερός στα rolls μου.

    Ναι παίζεις tremere αλλά το rp θα ήταν καλό να βασίζεται στο ότι είσαι vampire. Δηλαδή στα Attributes/Abilities περισσότερο απ'ότι στα Advantages.

    πχ. Είσαι tremere 13ης γενιάς (standard rules). Αν στο background σου βάλεις ότι σαν άνθρωπος πήρες major parapsychology, είσαι μακρινός απόγονος τσιγκάνων ή κελτών ή νορβηγών ή αιγυπτίων (ή κάποιου άλλου πολιτισμού με παράδοση σε κάποια μαγική τέχνη) το λογικό βγαίνει να είσαι tremere με προδιάθεση (σε κάποιες περιπτώσεις και Ravnos) . Σαν Storyteller θα σου έδινα 5 βαθμούς bonus στα advantages και 5 στα mental. Αλλά ταυτόχρονα θα ήμουν απαιτητικός στο πως θα τα μάθαινες disciplines και φυσικά κάθε skill, talent και knowledge και επίσης θα έπρεπε να rpαρεις και το κάθε upgrade που θα έκανες σε αυτά, κι αν το rp σου δεν ήταν αρκετά καλό, προφανώς και θα υπήρχε πιθανότητα αποτυχίας.

    Είναι επιτραπέζιο παιχνίδι ρόλων, όχι video game. :P





    "We don't read and write poetry because it's cute.
    We read and write poetry because we are members of the human race.

    And the human race is filled with passion. And medicine, law, business, engineering, these are noble pursuits and necessary to sustain life. But poetry, beauty, romance, love, these are what we stay alive for.

    To quote from Whitman, 'O me! O life!... of the questions of these recurring; of the endless trains of the faithless... of cities filled with the foolish; what good amid these, O me, O life?'
    Answer. That you are here - that life exists, and identity; that the powerful play goes on and you may contribute a verse.
    That the powerful play *goes on* and you may contribute a verse.

    What will your verse be?"
    Dead Poets' Society
    SiMoS
    SiMoS
    Μάντης
    Μάντης


    Αριθμός μηνυμάτων : 18162
    Ηλικία : 30
    Location : Εκεί που όλα ειν' ωραία...
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: I thought that I heard you laughing, I thought that I heard you sing...

    RPG players - Σελίδα 4 Empty Απ: RPG players

    Δημοσίευση από SiMoS Παρ Νοε 07, 2014 9:47 pm

    Seriously now? Σου φταίνε οι GM?
    Επειδή ήμουν μπροστά, απλά θα πω πως η Connie υπερβάλλει. Δεν είδα να της βάζουν κανένα εμπόδιο, αντιθέτως εκείνη δεν έκανε καλό RP.
    Για του λόγου το αληθές: Πάει στο μπαρ, βρίσκει ένα τύπο και του κάνει dominate λέγοντας του "Είσαι σφιγμένος. Θέλεις να κατουρήσεις". Προφανώς και θα φρικάρει, common sense λέγεται. Και πες αυτό το δεχτήκαμε και πήγε όντως στην τουαλέτα. Αργότερα, τον πήρε τηλέφωνο χωρίς να ξέρει τίποτα γι'αυτόν (in fact, δεν έψαξε καν να βρει το όνομα του) και ζητούσε και συνάντηση. giveup
    Δε θα μιλήσω καν για την απότομη και όλο τουπέ συζήτηση με τον sire σου (και το GM). (τα της αποστολής δε τα αναφέρω καν, η μια γκάφα μετά την άλλη)

    Σου το είπα και όταν ζήτησες την άποψη μου στο fb. Κάνε καλό RP και όχι ο,τι σου κατέβει στο κεφάλι.

    Δατς ολ..




    The Composer
    C.Addicts United
    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33254
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    RPG players - Σελίδα 4 Empty Απ: RPG players

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Παρ Νοε 07, 2014 10:45 pm

    @Nathaniel, καταλαβαίνω τι λες.
    (Στο δικό μας campaign το diablerie είναι απλά ανέβασμα γενιάς και απόκτηση disciplines, όχι της ψυχής/πνεύματος/προσωπικότητας κάποιου βρικόλακα, αν και παίρνεις το clan weakness αν πάρεις το clan discipline).
    @Σίμο, πήρα τη γνώμη σου, διαφώνησα, και ζητάω άλλη γνώμη. Και πριν θεώρησα ότι υπερβάλλεις για το γκουλ, και τώρα. Δεν θεωρώ υπερβολικό να τρομάξει κάποιος επειδή του είπα ότι κατουριέται -.-
    Και δεν νομίζω ότι είμαι εδώ για να συζητήσω το ήθος μου, in-game ή off-game. Το off-game ήταν άθλιο και από τις δύο πλευρές, και ως συνήθως, αυτός που θα την πληρώσει (και την πλήρωσε τελικά) θα είναι ο παίκτης, γιατί ο gm δεν έχει character μέσα στο σέσσιον εκείνη τη στιγμή.

    Απλά θα πρέπει να συμφωνήσουμε ότι διαφωνούμε.








    Oh, the skies, tumbling from your eyes
    So sublime, a chase to end all time
    Seasons call and fall, from grace and uniform
    Anatomical, metaphysical

    Oh, the dye, a blood red setting sun
    Rushing through my veins, burning up my skin
    I will survive, live and thrive
    Win this deadly game

    Love crime
    I will survive, live and thrive
    I will survive
    I will...

    SiMoS
    SiMoS
    Μάντης
    Μάντης


    Αριθμός μηνυμάτων : 18162
    Ηλικία : 30
    Location : Εκεί που όλα ειν' ωραία...
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: I thought that I heard you laughing, I thought that I heard you sing...

    RPG players - Σελίδα 4 Empty Απ: RPG players

    Δημοσίευση από SiMoS Παρ Νοε 07, 2014 11:11 pm

    Το ήθος σου (για εμένα) ήταν και in game άθλιο.
    Τι πλήρωσες ρε Κωνσταντίνα; Σε σκότωσε; Δε σου έδωσε exp; Σου απαγόρεψε να πάρεις μέρος ξανά σε αποστολή; Το μόνο που έκανε ήταν να σου "φωνάξει" ο sire σου και με το δίκιο του. Ο τρόπος που χειρίστηκες την αποστολή σου ήταν τσαπατσούλικος. Βιαζόσουν να βρεις ο,τι ήταν να βρεις.

    Ο GM έκανε ο,τι ακριβώς θα έκανα κι εγώ, αν κι εγώ προσωπικά θα σε εξόριζα και νομίζω πως είμαι αρκετά αντικειμενικός καθώς τον άνθρωπο τον έχω δει δυο φορές. Παραδέξου τα λάθη σου και προχώρα παραπέρα. Με το να πιστεύεις πως πάντα σε αδικούνε δε κάνεις τίποτα.
    3 άτομα τουλάχιστον σου μιλήσαμε κι εσύ μένεις καρφωμένη σε αυτό που σου κόλλησε στο κεφάλι.

    Το θεωρώ ανώφελο να ξαναπαντήσω. Κάνε ο,τι καταλαβαίνεις.




    The Composer
    C.Addicts United
    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33254
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    RPG players - Σελίδα 4 Empty Απ: RPG players

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Παρ Νοε 07, 2014 11:16 pm

    Το ήθος μου δεν είναι το ερώτημα εδώ και δεν ζήτησα τη γνώμη σου για αυτό. Τι πλήρωσα; Κανένας τρεμέρ δεν πρόκειται ποτέ ξανά να με εμπιστευτεί επειδή τα σκάτωσα σε μια αποστολή που εξαρχής δεν την είχα, ούτε ως character, ούτε ως παίκτρια. Βιαζόμουν, αν θυμάσαι, επειδή είχαν πέσει όλοι πάνω μου να βρουν αντικείμενο της clan μου. Και εν τέλει, εφόσον τα σκάτωσα τόσο άγρια, αμφιβάλλω αν θα λάβω ποτέ ξανά αποστολή.
    Μου μιλήσατε, άκουσα τη γνώμη σας, τελείωσε. Ρωτάω οφφ-γκεημ παίκτες τη γνώμη τους. Γιατί συνεχίζεις; Ό, τι είπες, μου το είπες και προσωπικά.







    Oh, the skies, tumbling from your eyes
    So sublime, a chase to end all time
    Seasons call and fall, from grace and uniform
    Anatomical, metaphysical

    Oh, the dye, a blood red setting sun
    Rushing through my veins, burning up my skin
    I will survive, live and thrive
    Win this deadly game

    Love crime
    I will survive, live and thrive
    I will survive
    I will...

    Maria Lovegood
    Maria Lovegood
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 19672
    Ηλικία : 30
    Location : Forgotten Fairytales
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Touching the starlight....

    RPG players - Σελίδα 4 Empty Απ: RPG players

    Δημοσίευση από Maria Lovegood Σαβ Νοε 08, 2014 1:24 am

    Όλοι όμως ψιλοσυμφωνήσαμε με το Σίμο, οπότε την επόμενη φορά ίσως θα ταν καλύτερο να σκέφτεσαι πως να κάνεις λίγο σωστότερο rp.
    Plus: επειδή κάποιον τον κάνεις dominate, και κάνει ότι κάνει, δε σημαίνει πως δε νιώθει κάτι. Έχει τύχει να με κάνει dominate Ventrue και ο χαρακτήρας μου κόντεψε να λιποθυμήσει από το φόβο, ασχέτως με την εντολή που δόθηκε. Δε παίζεις με τα συναισθήματα όπως οι Μalkavians και λίγο οι Τoreador, παίζεις με σκέψεις.
    Anw, αν συνεχίζεις να γκρινιάζεις το ST εν τέλει όντως θα σου βάζουν δύσκολα, είναι η αλήθεια, γιατί θα τους σπας τα νεύρα.



    you were there for me on the days I rained nothing but pain yet when you left I became a hurricane and you are no where to be found





    something hidden...:
    Nathaniel
    Nathaniel
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 7252
    Ηλικία : 35
    Location : ---------------------
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: The mirror will always gaze right back at you no matter the darkness of your room.

    RPG players - Σελίδα 4 Empty Απ: RPG players

    Δημοσίευση από Nathaniel Σαβ Νοε 08, 2014 12:04 pm

    Maria Lovegood έγραψε:Anw, αν συνεχίζεις να γκρινιάζεις το ST εν τέλει όντως θα σου βάζουν δύσκολα, είναι η αλήθεια, γιατί θα τους σπας τα νεύρα.
    Πράγματι έτσι γίνεται συνήθως.
    Για αυτό, συχνά όταν οργανώνουμε κάποιο campaign προσέχουμε πια πολύ τους συμμετέχοντες.

    Υπάρχουν κάποια parties εκεί έξω που δέχονται μεν καινούργιους/άγνωστους παίχτες, αλλά κάποιος παλιός πρέπει να εγγυηθεί, κι αν αποδειχτούν bitching festivals δεν παίρνουν ούτε τον τύπο που εγγυήθηκε για αυτούς.

    Old schoolers παίρνουν ειδικά το d&d πολύ σοβαρά και το RP σε τέτοια sessions είναι απίστευτο.

    Έχω γράψει κομμάτια του RP αυτού σε ιστορία.




    "We don't read and write poetry because it's cute.
    We read and write poetry because we are members of the human race.

    And the human race is filled with passion. And medicine, law, business, engineering, these are noble pursuits and necessary to sustain life. But poetry, beauty, romance, love, these are what we stay alive for.

    To quote from Whitman, 'O me! O life!... of the questions of these recurring; of the endless trains of the faithless... of cities filled with the foolish; what good amid these, O me, O life?'
    Answer. That you are here - that life exists, and identity; that the powerful play goes on and you may contribute a verse.
    That the powerful play *goes on* and you may contribute a verse.

    What will your verse be?"
    Dead Poets' Society
    Maria Lovegood
    Maria Lovegood
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 19672
    Ηλικία : 30
    Location : Forgotten Fairytales
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Touching the starlight....

    RPG players - Σελίδα 4 Empty Απ: RPG players

    Δημοσίευση από Maria Lovegood Σαβ Νοε 08, 2014 12:12 pm

    ^Iσχύει πολύ αυτό που λες, εμένα μου πρότειναν να παίξω VTM και d&d 2η, αλλά τα party αποτελούνταν από ανθρώπους που το έλιωναν (το VTM ειδικά λέει το παίζουν χρόνια), οπότε κώλωσα γιατί θα ήταν πολύ απαιτητικοί και δε θεωρώ ακόμη τον εαυτό μου αρκετά καλό στο rp του για να παίξει με ανθρώπους που το λιώνουν :P



    you were there for me on the days I rained nothing but pain yet when you left I became a hurricane and you are no where to be found





    something hidden...:
    Nathaniel
    Nathaniel
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 7252
    Ηλικία : 35
    Location : ---------------------
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: The mirror will always gaze right back at you no matter the darkness of your room.

    RPG players - Σελίδα 4 Empty Απ: RPG players

    Δημοσίευση από Nathaniel Σαβ Νοε 08, 2014 12:22 pm

    Η ταπεινή μου άποψη είναι ότι έκανες λάθος που δεν πήγες αφού σου το πρότειναν. Αν πας με το στυλ του "κάνω γαμάτο rp" θα σε λιώσουν κι αν δεν το'χεις θα γίνεις ρεζίλι, αλλά αν τους πεις "θα'ρθω αλλά θα μου μάθετε" θα φύγεις από εκεί με πράγματι πολύ καλό rp skill.
    Από την άλλη, αν παίζουν d&d 2nd κι όχι το ad&d της 3, 3.5, καλά έκανες και δεν πήγες, την αντιπαθώ αυτήν την έκδοση :P

    Σκεφτόμουν καιρό τώρα να φτιάξω ένα rpg forum με ενεργές post to post sessions όπως κάποτε κάναμε στο rpggr.org αλλά είναι παλούκι να βρεις DMs και STs




    "We don't read and write poetry because it's cute.
    We read and write poetry because we are members of the human race.

    And the human race is filled with passion. And medicine, law, business, engineering, these are noble pursuits and necessary to sustain life. But poetry, beauty, romance, love, these are what we stay alive for.

    To quote from Whitman, 'O me! O life!... of the questions of these recurring; of the endless trains of the faithless... of cities filled with the foolish; what good amid these, O me, O life?'
    Answer. That you are here - that life exists, and identity; that the powerful play goes on and you may contribute a verse.
    That the powerful play *goes on* and you may contribute a verse.

    What will your verse be?"
    Dead Poets' Society
    @RtVaVa
    @RtVaVa
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 10225
    Ηλικία : 29
    Location : Utero
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: lalala

    RPG players - Σελίδα 4 Empty Απ: RPG players

    Δημοσίευση από @RtVaVa Σαβ Νοε 08, 2014 1:37 pm

    Morgan le Fay έγραψε:Μπορείς λοιπόν να μου πεις γιατί ξαφνικά, από γκάνγκρελ και τορεαδόρ και βεντρού ξαφνικά είχαμε τζιοβάννι, μαλκάβ, ράβνος και λασόμπρα; Wink


    Κοίτα και για μένα έτσουζε κάπως το γεγονός, δεδομένου ότι ξεκίνησα με Ventrue και συνεχίζω με Ventrue. Νιώθω ότι είμαι περιορισμένη από την φύση μου, για diablery ούτε συζήτηση σε αυτό το σημείο επειδή είμαι Ventrue και τα λοιπά. Αλλά περισσότερο απέδωσα την αίσθηση ότι οι άλλοι "κερδίζουν" περισσότερο, είτε όντες independent/sabbat clans είτε όχι, επειδή γνωρίζουν περισσότερα, έχουν διαβάσει περισσότερα, είναι πιο ετοιμόλογοι κ.ο.κ.
    Δεν ήμουν στο δεύτερο κομμάτι του σέσσιον και θα ήθελα πολύ να βρίσκομαι ως Mediator (πράγματι πρέπει να αλλάξω demeanor) παρ' όλα αυτά ως γενικό σχόλιο παύλα συμβουλή που δεν ζητήθηκε θα ήθελα να σου πω να παίζεις με τις δυνάμεις σου. Δεν είναι αυστοσκοπός να ανεβείς λέβελ, γίνεται ως φυσική πορεία μαζί με την ωρίμανση του χαρακτήρα σου, η οποία γίνεται (σπόιλερ αλέρτ) με το ρπ κατά βάσιν.
    Και συμφωνώ με τον Σίμο για τον μεσίτη, αν όχι στο κατούρημα για να υπερασπιστώ την ισχύ του Dominate, σε όλο το υπόλοιπο. Razz Συμφωνήσαμε να δυσκολέψει το παιχνίδι και πρέπει να κάνουμε γκάφες για να μάθουμε απ' τα λάθη μας.

    Ρε θέλω να συνεχίσουμε. erimi



    Κατά τα άλλα βρήκα πάρτυ για d&d 5th edition, πρώτη φορά παίζω από βδομάδα, εύχομαι να περάσω καλά. crossfingers Συμπαθώ πολύ την παρέα οπότε είναι ένα συν. Έφτιαξα halfling monk.



    We will always be so much more human than we wished to be.
    RPG players - Σελίδα 4 A66886f5f2317df58aaa293295815e55

    They're taking the Hobbits to Isengard!:

    Κάνε μια παύση.
    Lord Sovereign
    Lord Sovereign
    Τριτοετής στην Σχολή
    Τριτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 68
    Ηλικία : 33
    Location : Αθήνα
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2014

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: It is the unknown we fear when we look upon death and darkness, nothing more.

    RPG players - Σελίδα 4 Empty Απ: RPG players

    Δημοσίευση από Lord Sovereign Σαβ Νοε 08, 2014 1:54 pm

    ti?
    Επιτελους Vampire The Masquerade fans! Τοσο δυσκολο να τους βρεις πλεον... Very Happy
    RPG players - Σελίδα 4 Tremere_by_dywa



    RPG players - Σελίδα 4 123xp50
    @RtVaVa
    @RtVaVa
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 10225
    Ηλικία : 29
    Location : Utero
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: lalala

    RPG players - Σελίδα 4 Empty Απ: RPG players

    Δημοσίευση από @RtVaVa Σαβ Νοε 08, 2014 2:07 pm

    Nathaniel έγραψε:αν το background του χαρακτήρα σου ήταν κάτι το "Ενας απλός αγρότης που σε μία τυχαία επίθεση goblin σκοτώθηκε όλη του η οικογένεια και πήρε τους δρόμους με το σπαθί στο χέρι για να πάρει εκδίκηση στα πράσινοκαφέ κατσαριδοπρόσωπα καθάρματα" 10 lvls μετά ήσουν πραγματικά γαμηστερός χαρακτήρας γιατί γούσταρε τη λιτότητα.
    Από την άλλη αν ξεκινούσες λέγοντας "Είναι γιος βασιλιά που άφησαν στο ποτάμι και τον μεγάλωσε o Bahamut και σκοπός ζωής του είναι να βρει το οικογενειακό holy avenger", σε τσάκιζε.


    Συμπληρώνω, πόσο ισχύει φίλε. Razz Ειδικά με τα backgrounds πολύ ψώνιο πέφτει, σώνει και καλά να υπάρχει μυστήριο και περίπλοκη σκοτεινή πλευρά και τα λοιπά. Δηλαδή ας υπάρχουν, αλλά να έχεις την γνώση/φαντασία και την υπομονή να τα υποστηρίξεις. :P


    ^Καλώς όρισες. Happy

    Maria Lovegood έγραψε:Στο VTM είναι πολύ συχνό να σου έχει ο sire αποστολή. Με το που σε Αλλάζει, πρακτικά είσαι πλέον Τέκνο του, άρα ότι και να σου ζητήσει πρέπει να το κάνεις γιατί έχετε ένα δεσμό που ξεπερνάει κάθε ήδη υπάρχον δέσιμο.
    [...]


    Ότι σου ζητάει ο sire είναι νόμος.


    Δεύτερο εδίτ, τήρησα ερήμην μου αυτήν την συνθήκη όταν σας πρόδωσα. Laughing Έχω ένστικτο όμως, όχι αστεία.



    We will always be so much more human than we wished to be.
    RPG players - Σελίδα 4 A66886f5f2317df58aaa293295815e55

    They're taking the Hobbits to Isengard!:

    Κάνε μια παύση.
    Nathaniel
    Nathaniel
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 7252
    Ηλικία : 35
    Location : ---------------------
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: The mirror will always gaze right back at you no matter the darkness of your room.

    RPG players - Σελίδα 4 Empty Απ: RPG players

    Δημοσίευση από Nathaniel Σαβ Νοε 08, 2014 3:06 pm

    Έφτιαξα halfling monk.
    Είμαι πολύ περίεργος να δω πως θα εξελιχθεί ο συγκεκριμένος συνδυασμός race/class.
    Αν παίζεις για πρώτη φορά d&d επέλεξες δύσκολο class για αρχάριο, αλλά όχι αδύνατο ή αδύναμο, οι monks έχουν απόλυτα ανοιχτό rp, ειδικότερα οι Lawful Neutral.

    Συμπληρώνω, πόσο ισχύει φίλε. Razz Ειδικά με τα backgrounds πολύ ψώνιο πέφτει, σώνει και καλά να υπάρχει μυστήριο και περίπλοκη σκοτεινή πλευρά και τα λοιπά. Δηλαδή ας υπάρχουν, αλλά να έχεις την γνώση/φαντασία και την υπομονή να τα υποστηρίξεις. :P


    ^Καλώς όρισες. Happy
    Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα.

    Προσωπικά, αν φτιάξω background χαρακτήρα με πολύ μυστήριο κλπ από πίσω, συνήθως έχει να κάνει με την ιδιοσυγκρασία του χαρακτήρα και τη μυστικοπάθεια του, παρά με το ίδιο το παρελθόν του ή φυσικά με το class του.
    (Assassin, Chaotic Evil Ranger/Blackguard) ή κάτι ανάλογο.
    Από την άλλη, σαν DM/ST, πάντα απαιτούσα από τους παίχτες το απόλυτα λεπτομερές background γιατί θεωρώ ότι ένας καλός DM/ST χτίζει την ιστορία του με βάση τα backgrounds των χαρακτήρων κι όχι με τη δική του και μόνο φαντασία.

    __________________________________

    Πάντως αν οργανώσετε κάποιο campaign d&d ή VTM ή ακόμα καλύτερα VDA, θα μου άρεσε να συμμετέχω.

    Edit by Cassiopeia Black: Τα διπλά ποστ απαγορεύονται. Καλή συνέχεια!




    "We don't read and write poetry because it's cute.
    We read and write poetry because we are members of the human race.

    And the human race is filled with passion. And medicine, law, business, engineering, these are noble pursuits and necessary to sustain life. But poetry, beauty, romance, love, these are what we stay alive for.

    To quote from Whitman, 'O me! O life!... of the questions of these recurring; of the endless trains of the faithless... of cities filled with the foolish; what good amid these, O me, O life?'
    Answer. That you are here - that life exists, and identity; that the powerful play goes on and you may contribute a verse.
    That the powerful play *goes on* and you may contribute a verse.

    What will your verse be?"
    Dead Poets' Society
    @RtVaVa
    @RtVaVa
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 10225
    Ηλικία : 29
    Location : Utero
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: lalala

    RPG players - Σελίδα 4 Empty Απ: RPG players

    Δημοσίευση από @RtVaVa Σαβ Νοε 08, 2014 5:00 pm

    Nathaniel έγραψε:
    Έφτιαξα halfling monk.
    Είμαι πολύ περίεργος να δω πως θα εξελιχθεί ο συγκεκριμένος συνδυασμός race/class.
    Αν παίζεις για πρώτη φορά d&d επέλεξες δύσκολο class για αρχάριο, αλλά όχι αδύνατο ή αδύναμο, οι monks έχουν απόλυτα ανοιχτό rp, ειδικότερα οι Lawful Neutral.



    Ξέρω δεν είναι ό,τι πιο συνηθισμένο σε συνδυασμό αλλά θα ήθελα και γω να δω πώς θα προχωρήσει. Βέβαια παίζει να λακίσω και να φτιάξω νάνο μπαρμπάριαν, μια που πάντα ήθελα να παίξω κάτι τέτοιο και το πάρτυ έχει ανάγκη από brute force. Razz

    Nathaniel έγραψε:Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα.

    Το είπα στην κοπελιά αποπάνω. Razz Έχεις δίκιο δεν είναι σαφές.



    We will always be so much more human than we wished to be.
    RPG players - Σελίδα 4 A66886f5f2317df58aaa293295815e55

    They're taking the Hobbits to Isengard!:

    Κάνε μια παύση.
    Nathaniel
    Nathaniel
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 7252
    Ηλικία : 35
    Location : ---------------------
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: The mirror will always gaze right back at you no matter the darkness of your room.

    RPG players - Σελίδα 4 Empty Απ: RPG players

    Δημοσίευση από Nathaniel Σαβ Νοε 08, 2014 5:07 pm

    Φρόντισε όταν θα κάνεις intimidate rolls στο daily rage σου, να έχεις κι ένα σκαμνάκι :P




    "We don't read and write poetry because it's cute.
    We read and write poetry because we are members of the human race.

    And the human race is filled with passion. And medicine, law, business, engineering, these are noble pursuits and necessary to sustain life. But poetry, beauty, romance, love, these are what we stay alive for.

    To quote from Whitman, 'O me! O life!... of the questions of these recurring; of the endless trains of the faithless... of cities filled with the foolish; what good amid these, O me, O life?'
    Answer. That you are here - that life exists, and identity; that the powerful play goes on and you may contribute a verse.
    That the powerful play *goes on* and you may contribute a verse.

    What will your verse be?"
    Dead Poets' Society
    Maria Lovegood
    Maria Lovegood
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 19672
    Ηλικία : 30
    Location : Forgotten Fairytales
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Touching the starlight....

    RPG players - Σελίδα 4 Empty Απ: RPG players

    Δημοσίευση από Maria Lovegood Σαβ Νοε 08, 2014 6:06 pm

    Nathaniel έγραψε:Η ταπεινή μου άποψη είναι ότι έκανες λάθος που δεν πήγες αφού σου το πρότειναν. Αν πας με το στυλ του "κάνω γαμάτο rp" θα σε λιώσουν κι αν δεν το'χεις θα γίνεις ρεζίλι, αλλά αν τους πεις "θα'ρθω αλλά θα μου μάθετε" θα φύγεις από εκεί με πράγματι πολύ καλό rp skill.
    Από την άλλη, αν παίζουν d&d 2nd κι όχι το ad&d της 3, 3.5, καλά έκανες και δεν πήγες, την αντιπαθώ αυτήν την έκδοση :P

    Σκεφτόμουν καιρό τώρα να φτιάξω ένα rpg forum με ενεργές post to post sessions όπως κάποτε κάναμε στο rpggr.org αλλά είναι παλούκι να βρεις DMs και STs

    Δεν πήγα γιατί ναι μεν θα μάθαινα πολλά αλλά παίζουν 2η και έχω μάθει μόνο 3.5 να παίζω καλά. :P Μπορώ να βρω άτομα να παίξω όμως οπότε δεν τίθεται θέμα :P

    Samandriel έγραψε:ti?
    Επιτελους Vampire The Masquerade fans! Τοσο δυσκολο να τους βρεις πλεον... Very Happy
    RPG players - Σελίδα 4 Tremere_by_dywa

    Ε όχι Τρεμίρ, Τορίαντορ ftw :P


    @Αρτ (δε με αφήνει να κάνω 3 multiquote, wtf), ρε συ εγώ ήθελα να σκοτώσω το sire μου επειδή με έκανε βαμπίρ, αλλά επειδή είχα πιει 2 φορές το αίμα του (1 για να Αλλάξω και άλλη μία επειδή πεινούσα και μου έδωσε), είχα με αυτόν τέτοιο bond που μόνο ουρίτσα δεν κουνούσα όταν τον έβλεπα. Τον αγαπούσα αλλά ήταν τεχνητό if you know what I mean :P Τουλάχιστον με πρόσεχε, αυτό έχω να το λέω :P



    you were there for me on the days I rained nothing but pain yet when you left I became a hurricane and you are no where to be found





    something hidden...:
    @RtVaVa
    @RtVaVa
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 10225
    Ηλικία : 29
    Location : Utero
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: lalala

    RPG players - Σελίδα 4 Empty Απ: RPG players

    Δημοσίευση από @RtVaVa Κυρ Νοε 09, 2014 12:16 am

    ^Χα γω απ' το background ερωτευμένη μαζί του είμαι, αλλά αυτός με φτύνει. Και τώρα δεν έχουμε σχέσεις επειδή εγώ κρύβομαι, έχω αλλάξει τρία ονόματα. :P



    We will always be so much more human than we wished to be.
    RPG players - Σελίδα 4 A66886f5f2317df58aaa293295815e55

    They're taking the Hobbits to Isengard!:

    Κάνε μια παύση.
    Maria Lovegood
    Maria Lovegood
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 19672
    Ηλικία : 30
    Location : Forgotten Fairytales
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Touching the starlight....

    RPG players - Σελίδα 4 Empty Απ: RPG players

    Δημοσίευση από Maria Lovegood Κυρ Νοε 09, 2014 1:02 am

    ^Eμένα για να με Αλλάξει με ξελόγιασε και με άφησε νηστική για να τον παρακαλέσω να μου δώσει αίμα και να με κάνει δούλα του σε όλους τους τομείς, αλλά ταυτοχρόνως με κανάκευε (είχα σπίτι, αμάξι, λεφτά, ρούχα κτλ), οπότε υποθέτω ότι απλά είχε πρόβλημα :P



    you were there for me on the days I rained nothing but pain yet when you left I became a hurricane and you are no where to be found





    something hidden...:
    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33254
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    RPG players - Σελίδα 4 Empty Απ: RPG players

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Δευ Νοε 10, 2014 12:55 am

    Nathaniel έγραψε:
    Σκεφτόμουν καιρό τώρα να φτιάξω ένα rpg forum με ενεργές post to post sessions όπως κάποτε κάναμε στο rpggr.org αλλά είναι παλούκι να βρεις DMs και STs

    Nath, κάνε το εσύ όμως.-

    @RtVaVa έγραψε:


    Κοίτα και για μένα έτσουζε κάπως το γεγονός, δεδομένου ότι ξεκίνησα με Ventrue και συνεχίζω με Ventrue. Νιώθω ότι είμαι περιορισμένη από την φύση μου, για diablery ούτε συζήτηση σε αυτό το σημείο επειδή είμαι Ventrue και τα λοιπά. Αλλά περισσότερο απέδωσα την αίσθηση ότι οι άλλοι "κερδίζουν" περισσότερο, είτε όντες independent/sabbat clans είτε όχι, επειδή γνωρίζουν περισσότερα, έχουν διαβάσει περισσότερα, είναι πιο ετοιμόλογοι κ.ο.κ.
    Δεν ήμουν στο δεύτερο κομμάτι του σέσσιον και θα ήθελα πολύ να βρίσκομαι ως Mediator (πράγματι πρέπει να αλλάξω demeanor) παρ' όλα αυτά ως γενικό σχόλιο παύλα συμβουλή που δεν ζητήθηκε θα ήθελα να σου πω να παίζεις με τις δυνάμεις σου. Δεν είναι αυστοσκοπός να ανεβείς λέβελ, γίνεται ως φυσική πορεία μαζί με την ωρίμανση του χαρακτήρα σου, η οποία γίνεται (σπόιλερ αλέρτ) με το ρπ κατά βάσιν.
    Και συμφωνώ με τον Σίμο για τον μεσίτη, αν όχι στο κατούρημα για να υπερασπιστώ την ισχύ του Dominate, σε όλο το υπόλοιπο. Razz Συμφωνήσαμε να δυσκολέψει το παιχνίδι και πρέπει να κάνουμε γκάφες για να μάθουμε απ' τα λάθη μας.

    Ρε θέλω να συνεχίσουμε. erimi



    Κατά τα άλλα βρήκα πάρτυ για d&d 5th edition, πρώτη φορά παίζω από βδομάδα, εύχομαι να περάσω καλά. crossfingers Συμπαθώ πολύ την παρέα οπότε είναι ένα συν. Έφτιαξα halfling monk.

    Μαλάκα τόσα άτομα μου λένε το ίδιο πράμα και έχει αρχίσει να μου βγάζει λογική. Απλά θεωρώ μεγάλο ψέμα πως οι υπόλοιποι δεν παίζουν και με στόχο να κερδίσουν κάτι. Σίγουρα το θέμα είναι να περάσεις καλά με φίλους. Βλέποντας τι έχει γίνει από την Τετάρτη, έτσι είναι. Να παίξεις και να περάσεις καλά. Αλλά δεν πιστεύω ότι είναι μόνο αυτό, ή τουλάχιστον όχι σε φάση "να πούμε πέντε βλακείες μεταξύ μας". Για κάποιο λόγο μπαίνεις σε έναν φανταστικό κόσμο, επειδή κάποια πράγματα που δεν είναι δυνατά στον κανονικό, είναι στον φανταστικό. Γιατί να παίξεις τόσο restricted και στον φανταστικό κόσμο; =/


    Nathaniel έγραψε:VTM ή ακόμα καλύτερα VDA, θα μου άρεσε να συμμετέχω.

    VDA?







    Oh, the skies, tumbling from your eyes
    So sublime, a chase to end all time
    Seasons call and fall, from grace and uniform
    Anatomical, metaphysical

    Oh, the dye, a blood red setting sun
    Rushing through my veins, burning up my skin
    I will survive, live and thrive
    Win this deadly game

    Love crime
    I will survive, live and thrive
    I will survive
    I will...

    Nathaniel
    Nathaniel
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 7252
    Ηλικία : 35
    Location : ---------------------
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: The mirror will always gaze right back at you no matter the darkness of your room.

    RPG players - Σελίδα 4 Empty Απ: RPG players

    Δημοσίευση από Nathaniel Δευ Νοε 10, 2014 7:29 am

    Vampire Dark Ages. Προ-Masquerade setting μία χιλιετία κοντά πριν το σήμερα με λίγο διαφορετικούς κανόνες.
    VDA:




    "We don't read and write poetry because it's cute.
    We read and write poetry because we are members of the human race.

    And the human race is filled with passion. And medicine, law, business, engineering, these are noble pursuits and necessary to sustain life. But poetry, beauty, romance, love, these are what we stay alive for.

    To quote from Whitman, 'O me! O life!... of the questions of these recurring; of the endless trains of the faithless... of cities filled with the foolish; what good amid these, O me, O life?'
    Answer. That you are here - that life exists, and identity; that the powerful play goes on and you may contribute a verse.
    That the powerful play *goes on* and you may contribute a verse.

    What will your verse be?"
    Dead Poets' Society

      Παρόμοια θέματα

      -

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Τρι Μάης 07, 2024 8:25 am