.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+74
Alison Sheridan
Amycus
Phineas Nigellus Black
Gellert
Penellope Clearwater
Μia Melanie Hawkins
Narcissa Black
Bellatrix Black
Snuffles
didaki
Maria Granger
mjhp4ever
Marcy Ann Dunkelheit
Aspa Lefebvre
Eleanna Lovegood
Ηarry Potter
The Sorting Hat
Arcturus Regulus Black
Apοlline Delacour
Roxanne Derwent
Mysterious Wizard
Laverne de Montmorency
Hecate
Queen Maeve
Mrs Cedric
Maria Lovegood
harry dan
Elohim Meth
lily_13
Tania_Re
Ernest Flitwick
Ronerm
Arianna
Isabelle Lightwood
Andros the Invincible
Sir Brutus
Merlin the Master Wizard
Romilda Vane
Tom Marvolo Riddle
-Moony
Lily Luna Potter
Amelia Blackfoot
Christina Granger
Νymphadora Tonks
Fred Weasley
Bibidi Bobidi Bou
Helena Ravenclaw
Rachel Rivera
dinaki
Phyllida Spore
Isabella Black
Christina Evans
Nena Cahill-Malfoy
Nearly Headless Nick
HermioneInLove
Clary Fray
Rowena Ravenclaw
Eileen Prince
DraCo BaM MaLfoY
December Princess
Lavender Brown
sabinosss
agatha
ΑΦΡΟ
eleni_gryffindor
Cassandra Black
Invictorus
just reaper
Sirius Black
anthian9
Madame Maxime
Minerva McGonagall
fiona 2009
elliza
78 απαντήσεις

    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan?

    Arianna
    Arianna
    Τριτοετής στην Σχολή
    Τριτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 50
    Ηλικία : 32
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan?

    Δημοσίευση από Arianna Δευ Οκτ 18, 2010 5:30 pm

    Ειλικρινά; Πιστεύετε στα αλήθεια ότι μπορεί να συμβεί αυτό; No way!!!!



    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Sorthath
    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Hufflepuff_stamp_by_uppuN
    Ronerm
    Ronerm
    Μάντης
    Μάντης


    Αριθμός μηνυμάτων : 12534
    Ηλικία : 1011
    Location : Πουθενά δηλαδή παντού!!!! <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 19/10/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Μόνο με την καρδιά βλέπεις καλά. Την ουσία δεν την βλέπουν τα μάτια

    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan?

    Δημοσίευση από Ronerm Τετ Οκτ 20, 2010 8:34 pm

    Sirius Black έγραψε:Εννοειται πως οχι..Δεν ξερω καν τι ειναι αυτο το λυκοφως και τελως παντων καθε εργο ειναι ξεχωριστο και δεν αντικαθιστα κανενα αλλο..


    Συμφωνώ απόλυτα! κάθε έργο είναι μοναδικό. Έχει την δικιά του πλοκή, τους δικούς του χαρακτήρες, το δικό του ενδιαφέρον!
    Ernest Flitwick
    Ernest Flitwick
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 1995
    Ηλικία : 28
    Location : Θεσσαλονίκη
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/10/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan?

    Δημοσίευση από Ernest Flitwick Τετ Οκτ 20, 2010 8:46 pm

    Παιδιά, μη λέμε βλακίες, έτσι? Αν ο Χάρι Πότερ είναι το 10 τότε το λυκόφως είναι το επιοικώς το 7. Ξέρω ότι αρεσει αρκετα στα κορίτσια, αλλά και πάλι δεν έχει τη γενική απήχηση που είχε, έχει και ελπίζω ότι θα έχει ο Χάρι



    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 67851282

    This world is rotten
    Σπόιλερ:


    Θα πάρω τον Huffly...
    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Hhh11
    Tania_Re
    Tania_Re
    Θανατοφάγος
    Θανατοφάγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 846
    Ηλικία : 111
    Location : Στον κόσμο μου..
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/05/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Μέσα στα σπλάχνα μιας απάνθρωπης κοινωνίας που τόσο μας πληγώνει, υπάρχει και αναπτύσσεται μια άλλη, διαφορετική κοινωνία, που ειρηνικά και αθόρυβα ζει και δημιουργεί οραματιζόμενη τ’ άστρα..

    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan?

    Δημοσίευση από Tania_Re Σαβ Οκτ 23, 2010 11:44 pm

    Υπέροχο , φανταστικό το Λυκόφως αλλά όχι, ο Χάρι Χάρι και ο Έντουαρτ Έντουαρτ..





    My World..


    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Tumblr_m70pd33dkc1r5fap7o1_500
    Nearly Headless Nick
    Nearly Headless Nick
    Ministry's Ambassador
    Ministry's Ambassador


    Αριθμός μηνυμάτων : 39570
    Ηλικία : 26
    Location : Στο στομάχι μιας κατσίκας (ναι είμαι μπέζοαρ)
    Ημερομηνία εγγραφής : 13/09/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: My philosophy is that worrying means you suffer twice

    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan?

    Δημοσίευση από Nearly Headless Nick Δευ Οκτ 25, 2010 4:13 pm

    Pureblood Prince έγραψε:Neverrrrrrrrr!!!!! Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 226499

    Δεν το νομίζω.Έχει σημειώσει επιτυχία αλλά υπάρχουν σχετικά λίγα αγόρια αναγνώστες!Τα περισσότερα είναι κορίτσια και δεν ισούνται με τους Fans του ΧΠ που έχει και απ'τα δύο!
    Απλάααααααα με κάλυψες Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 582708



    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Receiv13


    Isn't everything we do in life a way to be loved a little more?”
    Ernest Flitwick
    Ernest Flitwick
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 1995
    Ηλικία : 28
    Location : Θεσσαλονίκη
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/10/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan?

    Δημοσίευση από Ernest Flitwick Δευ Οκτ 25, 2010 4:25 pm

    mR.Geo έγραψε:
    Pureblood Prince έγραψε:Neverrrrrrrrr!!!!! Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 226499

    Δεν το νομίζω.Έχει σημειώσει επιτυχία αλλά υπάρχουν σχετικά λίγα αγόρια αναγνώστες!Τα περισσότερα είναι κορίτσια και δεν ισούνται με τους Fans του ΧΠ που έχει και απ'τα δύο!
    Απλάααααααα με κάλυψες Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 582708

    Aυτό είναι όντως μια σημαντικη αληθεια. Για να μην αναφέρω ότι τον Χάρι τον έχουν λατρεψει και ατόμα μεγαλύτερης ηλικίας π.χ. 30 ετών, και όχι κοριτσόπουλα ηλικίας 12-17 χρονών



    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 67851282

    This world is rotten
    Σπόιλερ:


    Θα πάρω τον Huffly...
    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Hhh11
    lily_13
    lily_13
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 510
    Location : Κύπρος
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/09/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: να μην πάω σχολείο

    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan?

    Δημοσίευση από lily_13 Δευ Οκτ 25, 2010 4:34 pm

    AN μπορείς India Selwyn Jones δείξε μας αυτό το άρθρο.... ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΜΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ δε εχουν αντικαταστείσει το ΗΡ αυτό είναι ρομάντζο και ειμαι σύγουρη πως θα ξεχαστεί... ΄

    Άσχετο είμαι με την Emma

    Επικριτική ήταν η Emma Watson (ή αλλιώς Ερμιόνη Γκρεϊντζερ από τον Harry Potter) όταν της ζητήθηκε να σχολιάσει το φιλί που είχε με τον Rupert Grint («Ρον») στην ταινία «Ηarry Potter and the Deathly Hallows». Λες και προσβλήθηκε από την ερώτηση, απάντησε: «Το φιλί της Ερμιόνης με τον Ρον το περιμέναμε χρόνια τώρα, προετοιμαζόταν για 8 ολόκληρα χρόνια. Το Harry Potter δεν είναι σαν το Twilight που πουλάει με το σεξ».




    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Se63kg
    Nearly Headless Nick
    Nearly Headless Nick
    Ministry's Ambassador
    Ministry's Ambassador


    Αριθμός μηνυμάτων : 39570
    Ηλικία : 26
    Location : Στο στομάχι μιας κατσίκας (ναι είμαι μπέζοαρ)
    Ημερομηνία εγγραφής : 13/09/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: My philosophy is that worrying means you suffer twice

    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan?

    Δημοσίευση από Nearly Headless Nick Δευ Οκτ 25, 2010 4:37 pm

    Τί άσχετο ήταν αυτό που είμαι η Έμμα;
    quote="Ernest Flitwick"]
    mR.Geo έγραψε:
    Pureblood Prince έγραψε:Neverrrrrrrrr!!!!! Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 226499

    Δεν το νομίζω.Έχει σημειώσει επιτυχία αλλά υπάρχουν σχετικά λίγα αγόρια αναγνώστες!Τα περισσότερα είναι κορίτσια και δεν ισούνται με τους Fans του ΧΠ που έχει και απ'τα δύο!
    Απλάααααααα με κάλυψες Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 582708

    Aυτό είναι όντως μια σημαντικη αληθεια. Για να μην αναφέρω ότι τον Χάρι τον έχουν λατρεψει και ατόμα μεγαλύτερης ηλικίας π.χ. 30 ετών, και όχι κοριτσόπουλα ηλικίας 12-17 χρονών[/quote]Υπάρχουν και γυναίκες που λατρεύουν το λυκόφως σε μεγαλύτερη ηλικία! Αλλά ο Χάρι Πότερ είναι από παλιά μαζί μας. Να δω τι θα κάνουμε όταν τελειώσουν όλες οι ταινίες!



    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Receiv13


    Isn't everything we do in life a way to be loved a little more?”
    Elohim Meth
    Elohim Meth
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 15264
    Ηλικία : 300
    Location : Over the Hills and Far Away
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/10/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: I won't ever be the best at anything. Or rather, you might say that I've stop trying to be.

    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan?

    Δημοσίευση από Elohim Meth Κυρ Νοε 07, 2010 10:42 pm

    Πώ! Δηλαδή τί το καλύτερο μπορεί να χει αυτό το πράγμα; Που η συγγραφέας του έχει κλέψει ιδέες από όλες τις ταινίες με βρικόλακες και λυκάνθρωπους! Δηλαδή, επειδή έχουν εκεί του κακάσχημους που βγάζουν την μπλούζα και δίχνουν τους κοιλιακούς τί; Αυτό το κάνει καλύτερο; Ε όχι! Άντε γειά! :@:



    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 H7MD6Zl
    Puri:

    Ernest Flitwick
    Ernest Flitwick
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 1995
    Ηλικία : 28
    Location : Θεσσαλονίκη
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/10/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan?

    Δημοσίευση από Ernest Flitwick Δευ Νοε 08, 2010 9:25 am

    Πες τα, πες τα.



    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 67851282

    This world is rotten
    Σπόιλερ:


    Θα πάρω τον Huffly...
    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Hhh11
    harry dan
    harry dan
    Τάγμα του Φοίνικα
    Τάγμα του Φοίνικα


    Αριθμός μηνυμάτων : 581
    Ηλικία : 27
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/10/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Η θέληση είναι οδηγός της καρδιάς.

    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan?

    Δημοσίευση από harry dan Πεμ Νοε 11, 2010 8:18 pm

    Δεν νομίζω να αντικατασταθεί ποτέ ο Χάρι Πότερ και οι φίλοι του από τους ήρωες του βιβλίου Λυκόφως Very Happy



    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Harrypotter2



    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Cooltext517222283

    Νymphadora Tonks
    Νymphadora Tonks
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 6119
    Ηλικία : 39
    Location : Τεταρτο αστερι δεξια......
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: She was a smart girl until she fall in love.....

    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan?

    Δημοσίευση από Νymphadora Tonks Παρ Νοε 12, 2010 5:34 pm

    Αχ...τι ηθελα και το διαβασα αυτο το τοπικ...τι ηθελα...!!!

    Παιδια....Θα το ξαναπω αλλη μια φορα....!!! Σταματηστε να συγκρινετε ανομοιαααααα πραγματαααααα....!!!!

    Αλλο θεμα ειχε το Λυκοφως....Αλλο θεμα ειχε ο Χαρυ Ποττερ...!!

    Ελεος να λεω τα ιδια πραγματα παντα και παντα...!! Μιλαει για μαγεια το Λυκοφως...???Καπου ειδα οτι η lily_13 λεει οτι πουλαει απο το σεξ...??? Ποιο σεξ...? το εχεις διαβασει...??Αν ναι επειδη το εχω διαβασει κ εγω δεν λεει τιποτα για αυτο το θεμα μεσα...!!
    Φιλη εχει και εκει...φιλη εχει και στο αλλο...!! Ελεος...!!

    Μη συγκρινετε την ταινια με το βιβλιο...!! Πολλες ταινιες που ειναι μεταφορες απο βιβλια ειναι αποτυχιες...!!

    Elohim Meth σε ποιο σημειο στο βιβλιο λεει οτι ειναι με τους κοιλιακους...???

    Αχ παιδια....σκεφτητε οτι υπαρχει κοσμος που τους αρεσει και μαλιστα πολυ...!! Ποσο μαλλον για να εχει καποιος αποψη για ενα βιβλιο πρεπει πρωτα να το διαβασει και απο εκει κ επειτα να πει οτι εχει να πει...!!

    Αυτα απο εμενα..!! Απο την αλλη....δεν μπορω να τα συγκρινω με τιποτα...!! Υπαρχει κοσμος που τους αρεσουν και οι δυο σειρες...!! Ας ειμαστε διαλακτικοι...και ας βλαιπουλε λιγο παραπερα απο βρικολακες...και χαρυ ποτερ...!!

    Αυτα απο εμενα...!!



    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Starsinmyhandbyritokas1

    ΜΕΤΡΑ Τ' ΑΣΤΕΡΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ
    ΠΟΣΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ Σ'ΑΓΑΠΩ ΕΓΩ ΘΑ ΠΩ...

    once upon a time...:

    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Stamp
    Maria Lovegood
    Maria Lovegood
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 19672
    Ηλικία : 30
    Location : Forgotten Fairytales
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Touching the starlight....

    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan?

    Δημοσίευση από Maria Lovegood Παρ Νοε 12, 2010 6:32 pm

    Έχω διαβάσει και τα 7 βιβλία Χάρι Πότερ και τα 4 της Στέφενι Μέγιερ(Λυκόφως,Νέα Σελήνη,Έκλειψη,Χαραυγή).
    Το θέμα είναι πως ο Χάρι Πότερ έχει μαγεία και είναι μία ιστορία με περισσότερα ηθικά διδάγματα. Επαινεί τους φίλους, την αγάπη, την πίστη και πολλά άλλα πράγματα.
    Η σειρά Λυκόφως μιλάει κυρίως για την αθάνατη αγάπη.
    Η προσωπική μου άποψη είναι πως η σειρά Λυκόφως είναι σαχλή. Δε μεταδίδει μυνήματα. Και η Μέγιερ δεν είχε βρικόλακες. Οι βρικόλακες δεν έχουν χρυσαφιά μάτια ούτε λάμπει το δέρμα τους και έχουν και fangs, μακριούς κυνόδοντες και δεν πάνε σχολείο Razz
    Απλά καθώς δεν μεταδίδει τίποτα και είναι απλά science fiction με μια κοπελα που ερωτευεται ενα βαμπιρ και μετα ειναι σε διλημμα αναμεσα σε αυτο και ενα μεταμορφιστή,δεν υπάρχει λόγος να ξεπεράσει το ΧΠ.
    Όντως δεν συγκρίνονται οι δύο σειρές μεταξύ τους... Αλλά νομίζω είναι εμφανές το ποια είναι πιο αγαπημένη ανάμεσα στους αναγνώστες/θεατές... hoho



    you were there for me on the days I rained nothing but pain yet when you left I became a hurricane and you are no where to be found





    something hidden...:
    Isabelle Lightwood
    Isabelle Lightwood
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 36189
    Ηλικία : 124
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Κι ενώ ο καθείς σκοτώνει ό,τι αγαπάει, όλοι ωστόσο δεν πεθαίνουν.

    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan?

    Δημοσίευση από Isabelle Lightwood Παρ Νοε 12, 2010 7:10 pm

    ένα έχω να πω:

    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 1807554egfo2ei52s



    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Ypo
    Νymphadora Tonks
    Νymphadora Tonks
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 6119
    Ηλικία : 39
    Location : Τεταρτο αστερι δεξια......
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: She was a smart girl until she fall in love.....

    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan?

    Δημοσίευση από Νymphadora Tonks Παρ Νοε 12, 2010 7:29 pm

    Πες μου τωρα Μαρια οτι εχεις γνωρισει απο κοντα βρικολακες...και τους εχεις δει πως ειναι...!!
    Πες μου τωρα οτι ο Κομης Δρακουλας ηταν ακριβως οπως τον εχει η ταινια...!! Γιατι θα τρελαθω...!!
    Ειναι πλασματα της μυθοπλασιας και ο καθενας εχει τι δικια του φαντασια...!!
    οποτε...!!
    Τωρα αν ο Χαρυ Ποτερ μιλαει για φιλιες διαβασετο λιγο αργοτερα...και θα δεις τις διαφορες...!!

    Σταματαω να ποσταρω γιατι θα ειναι η πρωτη φορα που θα προκαλεσω φασαρια και δεν θελω...!!

    Πιστευετε οτι θελετε...απλα δεν χρειαζετε να εισαστε τοσο στενομυαλοι...!!!



    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Starsinmyhandbyritokas1

    ΜΕΤΡΑ Τ' ΑΣΤΕΡΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ
    ΠΟΣΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ Σ'ΑΓΑΠΩ ΕΓΩ ΘΑ ΠΩ...

    once upon a time...:

    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Stamp
    Mrs Cedric
    Mrs Cedric
    Δευτεροετής στην Σχολή
    Δευτεροετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 25
    Ηλικία : 37
    Ημερομηνία εγγραφής : 09/04/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status:
    Today's thought:

    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan?

    Δημοσίευση από Mrs Cedric Παρ Νοε 12, 2010 7:49 pm

    Εγω θα συμφωνησω με την nymphadora !!!!!
    Οι βρυκολακες ειναι προϊοντα μυθοπλασιας και ο καθε δημιουργος εχει το δικαιωμα να τους φανταστει οπως θελει!!!!

    Εγω αυτο που εχω να πω ειναι οτι οι δυο ιστοριες ειναι τελειως διαφορετικες και κακως τις συγκρινετε!!!!Δεν υπαρχει λογος να υπαρχει ανταγωνισμος γιατι κακα τα ψεμματα υπαρχει μεγαλο κομματι των φανς που τους αρεσουν και οι δυο ιστοριες εξισου για διαφορετικους λογους!!!

    Σαν μεγαλυτερη αυτο που εγω εχω παρατηρησει ειναι οτι το Λυκοφως απευθυνετε σε ολες τις ηλικιες ενω ο Χαρι οχι!!!Εγω ας πουμε τωρα διαβαζω Χαρι Ποτερ !!Με διασκεδαζει,το βρισκω ενδιαφερον αλλα δεν μπορω να ταυτιστω!!!Αν ημουν μικροτερη και πηγαινα ακομα σχολειο ισως να ταυτιζομουν περισσοτερο!!!Πιο πολυ με αγγιζει μια ιστορια βαθιας αγαπης και ισχυρης θελησης που αποδεικνυει οτι οταν ενα πλασμα ΘΕΛΕΙ ΜΠΟΡΕΙ να κατανικησει τα κατωτερα παθη του!!!

    ΜR GEO διαβασα τα ποστ σου και σε αυτο το σημειο πρεπει να σου υπενθυμισω οτι στο αλλο φορουμ για το Λυκοφως που εισαι ενεργο μελος αν θυμασαι καλα υπαρχουν παρα πολλα μελη ανω των 17 και δεν ειναι μονο μερικες οπως αναφερεις!!!Και σαν moderator εκει μπορω να σου κατονομασω παρα πολλες!!!
    Επισης στην πρεμιερα της Εκλειψης το καλοκαιρι στην τριπλη προβολη που ειχα παει πιστεψτε με η αιθουσα ηταν γεματη με ατομα διαφορων ηλικιων που εφταναν μεχρι την ηλικια των 50!!!!

    Αυτα!!!βασικα σταματηστε να το συγκρινετε σαν να προκειται για ανταγωνιστικα προίοντα γιατι ειλικρινα ειναι παιδαριωδες!!!!



    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 SC_WoodlandFairies

    Το να υπάρχεις είναι ένα γεγονός,
    το να ζεις ειναι τεχνη.
    Όλο το νόημα της ζωής ειναι να περασεις
    απο τον φοβο...στην αγαπη!
    Maria Lovegood
    Maria Lovegood
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 19672
    Ηλικία : 30
    Location : Forgotten Fairytales
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Touching the starlight....

    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan?

    Δημοσίευση από Maria Lovegood Παρ Νοε 12, 2010 9:05 pm

    Νymphadora Tonks έγραψε:Πες μου τωρα Μαρια οτι εχεις γνωρισει απο κοντα βρικολακες...και τους εχεις δει πως ειναι...!!
    Πες μου τωρα οτι ο Κομης Δρακουλας ηταν ακριβως οπως τον εχει η ταινια...!! Γιατι θα τρελαθω...!!

    Να σου πω Βασιλική μου; Οι μύθοι είναι μύθοι. Αυτό που έχει δημιουργήσει η Μέγιερ με βάση όλους τους μύθους, ελληνικούς και ξένους, δεν είναι βρικόλακες.
    Τέλος πάντων. Αυτή ήταν η άποψή μου.



    you were there for me on the days I rained nothing but pain yet when you left I became a hurricane and you are no where to be found





    something hidden...:
    Queen Maeve
    Queen Maeve
    Βοτανολόγος
    Βοτανολόγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 3419
    Ηλικία : 223
    Ημερομηνία εγγραφής : 28/03/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Τα καλα κοριτσια κρατανε ημερολογιο....τα κακα δεν εχουν χρονο!

    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan?

    Δημοσίευση από Queen Maeve Σαβ Νοε 13, 2010 12:58 pm

    Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω γιατι εχετε παθει τετοια εμμονη και προσπαθητε να ταυτισετε δυο πραγματα που ειναι τελειως διαφορετικα το ενα με το αλλο.
    Αλλο Χ Ποτερ αλλο Λυκοφως.
    Ο Χ Ποτερ ειναι μια ωραια ιστορια με το δικο του ενδιαφερον με αρκετα ωραια πλοκη και απευθυνεται συνηθως σε μικρες ηλικιες.
    Η SAGA απο την αλλη ειναι μια απο τις πιο ρομαντικες ιστοριες.Η Μεγιερ μας εβαλε μεσα σε ενα δικο της υπεροχο κοσμο.Οι ηρωες της εχουν χαρακτηρα και εχουν πολλα να δωσουν.
    Δεν μιλαει μονο για την αθανατη αγαπη οπως ειπωθηκε πιο πανω αλλα παρουσιαζει πολλα περισσοτερα.Φυσικα για να μπορεσει καποιος να το κατανοησει αυτο θα πρεπει να ριξει τις παρωπιδες που φοραει και να κοιταξει βαθυτερα μεσα στην ιστορια.
    Απο την αλλη η εμμονη με τα πλασματα της μυθοπλασιας εχει γινει κουραστικη!!
    Ο καθενας αφηνει την φαντασια του να δημιουργησει τον δικο του κοσμο οπως αυτος θελει.Σε αλλους μπορει να αρεσει σε αλλους οχι.Τωρα για τις ηλικιες και το κοινο ας ειμαστε ειλικρινης.Ο χ.Ποτερ απευθυνεται με καποιες παντα εξαιρεσεις σε μικρες αντε και εφηβικες ηλικιες.
    Η SAGA εχει ολες τις ηλικιες.

    Και ΜR GEO σαν μια ακομη moderator απο το αλλο φορουμ που εισαι μελος μπορω να βοηθησω την Mrs Cedric να κατανομασει πολλες απο εμας που δεν ειμαστε κοριτσοπουλα οπως ειπες 13-17 χρονων.

    Η υποκρισια ειναι το χειροτερο μου.Το να μην μπορει καποιος να εκφρασει την αποψη του και να υποκρινεται υιοθετοντας την αποψη τριτων ειναι τραγικο.
    Δεν απευθυνομαι σε καποιον προσωπικα αλλα μιλαω γενικα για αυτο το φαινομενο γιατι το βλεπω απο αρκετα μελη.

    Τελικα υπαρχει κατι το διαφορετικο εχετε δικιο:Στην πλειοψηφια (υπαρχουν παντα οι εξαιρεσεις) Οι φαν της SAGA δεν μιλανε ασχημα για μια διαφορετικη ιστορια.Δεν ψαχνονται να βρουν ομοιοτητες και διαφορες εκει που δεν υπαρχουν και φυσικα δεν κατακρινουν το γουστο κανενος!!!!



    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 74794977


    Σπόιλερ:


    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Justicesmall
    Hecate
    Hecate
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 11324
    Ηλικία : 32
    Location : Outer Space
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan?

    Δημοσίευση από Hecate Σαβ Νοε 13, 2010 8:38 pm

    Εγώ πιστεύω ακριβώς το αντίθετο.
    Ο Χάρι Πότερ για μένα είναι σχεδόν στο επίπεδο του Μικρού Πρίγκηπα. Είναι μια ιστορία που κρύβει απίστευτα πολλά νοήματα και κάθε φορά που τη διαβάζω, βλέπω κάτι διαφορετικό. Μπορώ να το διαβάσω όταν είμαι 10 χρονών, όταν είμαι δεκαπέντε, όταν είμαι είκοσι, τριάντα κτλ. Αυτό που κάνεις του περισσότερους να θεωρούν τα βιβλία παιδικά είναι πως η γραφή της Ρόουλινγκ "μεγάλωνε" μαζί με τους αναγνώστες της. Κάθε βιβλίο ήταν ωριμότερο από το προηγούμενο έτσι ώστε να συνεχίσει να απευθύνεται στα ίδια άτομα που πλέον ήταν μεγαλύτερα. Οι χαρακτήρες, από τον πρωταγωνιστή μέχρι και τον τελευταίο κομπάρσο είναι αληθοφανείς και έχουν προτερήματα αλλά και ελλατώματα.
    Το Λυκόφως και οι συνέχειες του από την άλλη δεν κατάφεραν να με τραβήξουν. Βρίσκω την ιστορία παιδαριώδη και τετριμένη. Η σειρά πιστεύω πως δηλώνει ξεκάθαρα πως είναι γραμμένη για κορίτσια στην προεφηβική και εφηβική ηλικία. Αισθανόμουν απίστευτα άβολα όταν διάβαζα τα βιβλία, ήταν σαν να διαβάζω ρομάντζα σε κοριτσίστικα περιοδικά. Οι χαρακτήρες είναι μονοδιάστατοι και δεν με τράβηξαν να ταυτιστώ μαζί τους. Έχουν πληθώρα προτερημάτων και κανένα ελλάτωμα ή κάποια μικροελλατωματάκια που κανείς δεν τους δίνει σημασία και αυτό τους κάνει να φαίνονται ψεύτικοι. Η ιστορία του Έντουαρντ και της Μπέλα με άφησε παγερά αδιάφορη παρόλες τις αγωνιώδεις προσπάθειες της Μέγερ για το αντίθετο. Τίποτα από όσα έκαναν ή έλεγαν δεν μου έδωσε την εντύπωση πως διάβαζα μια ιστορία αληθινής, ώριμης αγάπης. Η γραφή και το ύφος της σειράς με κούρασαν και ήθελα να σταματήσω αλλά δεν το έκανα γιατί αν δεν διάβαζα τα βιβλία δεν θα μπορούσα να εκφέρω μια ολοκληρωμένη άποψη. Δεν πιστεύω πως η Μέγερ έχει σημαντικό συγγραφικό ταλέντο. Έχω διαβάσει μερικά ποστ/αρθράκια στην προσωπική ιστοσελίδα της που μου φάνηκαν αρκετά πνευματώδη και αστεία αλλά τα βιβλία της, που απ' αυτά κρίνεται το ταλέντο της, είναι σαν κακογραμμένο φαν-φίξιον.
    Όσο για το θέμα βρικόλακες-που-δεν-είναι-βρικόλακες δεν πιστεύω πως ισχύει η ποιητική αδεία. Οι βρικόλακες όπως έχουν διαμορφωθεί μέσα από τις μυθολογίες αρκετών χωρών κατά τη διάρκεια αιώνων έχουν κάποια συγκεκριμένα χαρακτηριστικά. Δεν είναι όλοι ίδιοι, δεν "ζουν" όλοι κάτω από τις ίδιες συνθήκες αλλά έχουν έναν κοινό παρονομαστη. Τα πλάσματα της Μέγερ δεν έχουν καμία σχέση με τους βρικόλακες όπως παρουσιάζονται στη μυθολογία οπότε ποιος ο λόγος να τα ονομάσει βρικόλακες? Ας έφτιαχνε μια δική της λέξη.



    .
    Θέλεις μπουντρούμια; Πάμε.
    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Ws1999D
    Laverne de Montmorency
    Laverne de Montmorency
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 6050
    Ηλικία : 28
    Location : Probably in another world....
    Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: There was once a small dream. No one knew who had dreamt it. Such a tiny dream it was.

    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan?

    Δημοσίευση από Laverne de Montmorency Κυρ Νοε 14, 2010 11:53 am

    Εκάτη συμφωνώ απόλυτα.

    Καταρχήν ξεκίνησα να διαβάζω Χάρι Πότερ στα 12 και τα έχω ήδη διαβάσει δεύτερη φορά, ενω και στα 22 και στα 32 μου πιστεύω ότι θα τα διαβάζω το ίδιο άνετα. Υπάρχουν πολλά νοήματα που απευθύνονται σε διαφορετικές ηλικίες και ο αναγνώστης τα ανακαλύπτει διαβάζοντας τα ξανά. Άσχετα αν τα γεγονότα που περιγράφονται είναι φανταστικά και δεν συμβαίνουν στην πραγματικότητα, δεν σκέφτηκα "έλεος, δεν γίνονται αυτά". Γιατί μπορεί οι χαρακτήρες άσχετα από τις ξεχωριστές ικανότητές τους (τις οποίες ανέπτυξαν με προσπάθεια άσχετα πώς τις χρησιμοποίησαν) είναι αληθοφανείς και αντιμετωπίζουν καταστάσεις ευχάριστε και δυσάρεστες που απασχολούν και τους πραγματικούς ανθρώπους ( φιλία, έρωτας, θάνατος κλπ) και αυτά δεν μπορούν να τα λύσουν τα μαγικά ξόρκια.
    Το Λυκόφως αντίθετα το διάβασα στα 14 και είμαι σίγουρη ότι στα 15 κιόλας θα μου φανεί πιο παιδαριώδες από ότι ήδη μου έχει φανεί. Για μένα δεν είναι ρομαντισμός αυτό, ούτε ώριμος έρωτας. Στον πραγματικά ώριμο έρωτα, η αλλαγή μέσα στους ανθρώπους πιστεύω ότι είναι προς το καλύτερο ακόμα και αν χρειαστεί να χωριστούν... Επίσης στο λυκόφως δεν μου άρεσε σχεδόν κανένας χαρακτήρας, εκτός από αυτούς που οι περισσότεροι τους αντιπάθησαν.Razz Τέλος... είμαι υπέρ του να περιγράφει κανείς τα περισσότερα πράγματα όπως θέλει αλλά όχι όλα. Τα πλάσματα που περιγράφει η Μέγερ άσχετα αν σε εμένα δεν αρέσουν, δεν είναι κακή ιδέα. Αλλά θα κέρδιζε πόντους και θα έδειχνε περισσότερη φαντασία αν τους έβρισκε ένα δικό της όνομα. Όσο για τους λυκάνθρωπους... αυτοί μου άρεσαν περισσότερο ως ιδέα αλλά θα της κόστζε τόσο πολύ να ονομάσει αυτά τα πλάσματα τουλάχιστον αδελφότητα των λύκων ή τέλος πάντων κάτι που να μην παραπέμπει τόσο στα πλάσματα της νύχτας που μεταμορφώνονται την πανσέληνο?

    Επίσης να πω ότι όταν άρχισα να ασχολούμαι με το λυκόφως δεν ήμουν καθόλου προκατιλημένη. Άλλωστε είχα ακούσει τα καλύτερα από τις περισσότερες φίλες μου. (Φίλες και όχι φίλους αν αυτό λέει κάτι) Σχημάτισα όμως τη δική μου άποψη που είναι ότι το Λυκόφως δεν μπορεί να αντικαταστήσει τον Χάρι Πότερ στις καρδιές των περισσότερων φαν. Πάντως δεν ήθελα να προσβάλλω κανέναν και δέχομαι ότι σε κάποιους μπορεί να μην αρέσει ο Χ.Π ή να προτιμάνε το Λυκόφως.


    Αυτά από μένα.



    Something hidden...:
    Maria Lovegood
    Maria Lovegood
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 19672
    Ηλικία : 30
    Location : Forgotten Fairytales
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Touching the starlight....

    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan?

    Δημοσίευση από Maria Lovegood Τετ Απρ 06, 2011 9:23 pm

    Όσοι είναι φαν του Λυκόφωτος ας μην το ανοίξουν Wink:
    Λοιπόν, καθώς πλησιάζει η τελευταία πολυαναμενόμενη από όλους μας ταινάι του Χάρι Πότερ, καθώς και εγώ έχω μεγαλώσει, θα εκφράσω την άποψή μου, που πλέον έχει σταθεροποιηθεί ολοκληρωτικά στο τόπικ αυτό. Ο Χάρι Πότερ δεν μπορεί να αντικατασταθεί. Βασικά απλά πηγαίντε deviantART και πατήστε harry potter vs twilight και δείτε τι θα βγάλετε. Πολλοί διάβασαν τον Χάρι Πότερ, λίγοι τον μίσησαν. Δεν συμβαίνει το ίδιο.
    Ο χ.Ποτερ απευθυνεται με καποιες παντα εξαιρεσεις σε μικρες αντε και εφηβικες ηλικιες.
    Στη γιαγιά μου όταν της διάβαζα και ήταν 70 ετών της άρεσε πολύ μια φορά. Νομίζω ακράδαντα πως είναι βιβλία που τα διαβάζεις ως παιδί, τα λατρεύεις για τη δράση τους και τα ξαναδιαβάζεις καταλαβαίνοντας τα βαθύτερα νοήματα. Τα νοήματα για την αληθινή αγάπη, τη φιλία, το σωστό και το λάθος. Επιπλέον, όσον αφορά τους χαρακτήρες. Όλο το καστ στο Χάρι Πότερ είναι αξιαγάπητο. Ένας και ένας διαλεγμένοι. Δεν είναι τέλειοι. Κάνουν λάθη. Και για αυτό ταυτιζόμαστε μαζί τους και τους αγαπάμε. Γιατί είναι ανθρώπινοι. Ούτε υπερβολικά τέλειοι ούτε τίποτα. (Ναι, μιλάω για τον Έντουαρτ Κάλλεν εδώ. Happy ).Επιπλέον, ας το παραδεχτούμε. Ο Βόλντεμορτ είναι ο μέγιστος υπερ-κακός. Φασίστας, μισεί τα πάντα και τα λοιπά και τα λοιπά. Θέλω να πω, το κάθε τι στο Χάρι Πότερ, ακόμα και ο bad guy είναι όπως πρέπει. Είναι αυτό που πρέπει να είναι. Χωρίς υπερβολές και φουσκώματα, χωρίς να προσπαθεί να το κάνει αρεστό. Η Μέγιερ κατά την γνώμη μου προσπαθεί υπερβολικά πολύ να γράψει κάτι που θα γίνει αρεστό. Ενώ η Ρόουλινγκ... Δεν ξέρω, αλλά μου φαίνεται πως είναι απλά συγγραφικό ταλέντο. Η Ρόουλινγκ ποτέ δε θα πείσμωνε, δε θα έκανε καπρίτσια λέγοντας πως δε θα γράψει άλλα βιβλία επειδή και καλά ένα όλως τυχαίως διέρευσε στο Διαδίκτυο. Η Ρόουλινγκ απλά είναι θεά.

    *μιλώντας από μέρος των Harry Potter fans στους Twitards.*
    Oh, and our Bella can totally kick your Bella's a*h. Wink



    you were there for me on the days I rained nothing but pain yet when you left I became a hurricane and you are no where to be found





    something hidden...:
    Mysterious Wizard
    Mysterious Wizard
    Αλχημιστής
    Αλχημιστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 8962
    Ηλικία : 27
    Location : Gatlin
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: “The best fantasy is written in the language of dreams. It is alive as dreams are alive, more real than real ... for a moment at least ... that long magic moment before we wake. [...] They can keep their heaven. When I die, I'd sooner go to middle Earth.”

    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan?

    Δημοσίευση από Mysterious Wizard Παρ Απρ 22, 2011 2:02 pm

    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ που στις
    καρδιες των fan?
    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 273666 Τι λόγια είναι αυτά; Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 217925 Θέλετε να μ' αφήσετε στον τόπο απ' τα γέλια;

    Σοβαρά τώρα... Πόσοι φαν του Χάρι Πότερ να τον αντικατέστησαν με το Λυκόφως; 10; 100; 1000; Συγκρίνεται ο παραφουσκωμένος Τζέικομπ με τον αγαπημένο μας καθηγητή Λούπιν, ως λυκάνθρωποι που είναι; Η πανέξυπνη Ερμιόνη με τη χαζοζαρούμενη Μπέλλα Σουάν; Ο Λόρδος Βόλντεμορντ και οι Θανατοφάγοι με την αφεντιά του κοκκινομάτη Άρο και το υπόλοιπο παρεάκι των Βολτούρι; Ο γιατρουδάκος Καρλάιρ Κάλεν με τον πάνσοφο Άλμπους Ντάμπλντορ; Ο Χάρι Πότερ είναι μυθιστόρημα απόλυτης ευφυίας. Αποκλείεται ένα τσούρμο χαζοχαρούμενων βρικολάκων με ωραία μαλλιά να αντικαταστήσει έναν ολόκληρο κόσμο φαντασίας, μαγείας και περιπέτειας σαν αυτό του Χάρι Πότερ.
    Γι' αυτό μην πασχίζετε μερικοί χαζοδημοσιογράφοι να περάσετε στο κόσμο μηνύματα που δεν ισχύουν με ψευδές περιεχόμενο, αλλιώς θα έχετε να αντιμετωπίσετε τις ορδές εξαγριωμένων φαν του Χάρι Πότερ!!! Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 3181402168



    .
    .


    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Tumblr_nqa3x5MUWZ1r0ppt5o1_250   Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Tumblr_nqa3x5MUWZ1r0ppt5o2_250

    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Tumblr_nqa3x5MUWZ1r0ppt5o3_250   Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Tumblr_nqa3x5MUWZ1r0ppt5o4_250



    ...:
    Roxanne Derwent
    Roxanne Derwent
    Παρασκευαστής/-στρια φίλτρων
    Παρασκευαστής/-στρια φίλτρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 15667
    Ηλικία : 25
    Location : Shell Cottage
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/12/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan?

    Δημοσίευση από Roxanne Derwent Κυρ Μάης 01, 2011 3:43 pm

    Μπορώ να πω οτι όταν διάβασα το Λυκόφως έφαγα το ίδιο κόλλημα που μετα απο το τελείωμα της σειράς του Χάρυ Πότερ δεν πίστευα ποτέ πως θα ξαναφάω!
    Αυτό όμως δεν σημαίνει οτι μπορεί να αντικαταστήσει το Χάρυ Πότερ! Είναι δύο βιβλία θρύλοι τα οποία δεν πρέπει να συγκρίνονται γιατί εκτός απο το φανταστικό στοιχείο δεν έχουν κανένα άλλο κοινό!
    Και η Μεγιερ και η Ροουλινγκ είναι δύο εκπληκτικές συγραφείς αφού δημιούργησαν δύο λογοτεχνικούς κόσμους(ίσως η Ροουλινγκ να είναι καλύτερη αφού ξεκίνησε τον κόσμο αυτό απο το μηδέν) και δεν θα έπρεπε να συγκρίνουμε τα αριστουργήματά τους κατα τη γνώμη μου



    __________
    ________



    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 847683c79afbfbb99f62ba329a3c8da5a9b9180f
    Apοlline Delacour
    Apοlline Delacour
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 2086
    Ηλικία : 27
    Location : Σε ένα ερημικό νησί μαζί με τον έρωτα της ζωής μου (Ron Weasley)
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Ron :

    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan?

    Δημοσίευση από Apοlline Delacour Παρ Ιουλ 08, 2011 3:59 pm

    Μπορεί αυτό να συμβεί σε κάποιους αλλά γενικά δε πιστεύω οτι γίνεται..Είμαι φαν του Saga αλλά το Χάρι Πότερ είναι πολύ πιο μπροστά...



    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Tumblr_ltvjtoaJwY1ql1jfeo1_500
    there's no way to describe what you do to meΑντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Pinkstar
    my little secrets♥:


    Τσάρλις Έιντζελς:
    Arcturus Regulus Black
    Arcturus Regulus Black
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 24400
    Ηλικία : 30
    Location : Somewhere between dreams and reality
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Χρώμα δεν αλλάζουνε τα μάτια μόνο τρόπο να κοιτάνε...

    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan?

    Δημοσίευση από Arcturus Regulus Black Παρ Ιουλ 08, 2011 4:30 pm

    Ρε παιδιά η συγκριση ειναι κωμικοτραγική έως γελοία για μένα Razz
    Το Λυκοφως είναι με αφηνει παγεραα αδιαφορο και πως να το πω θελω να γελασω με το Νικολα παραπανω Razz

    Απορω τι σας τραβαει σε αυτο το πραγμα που εχει δεχτει απο τις χειροτερες κριτικες για το στορι του απο τοσο κοσμο...δεν υπάρχει ουτε μια στιγμη στις ταινίες και στα βιβλια που να έχει αγωνια για μένα.
    Απλα δεν υπάρχει συγκριση...εχετε δει πουθενα τις εισπραξεις των ταινιων και των βιβλιων των δυο αυτων "παραμυθιών" για να συγκρινετε?

    Συμφωνω με Εκατη!!

    Mrs Cedric έγραψε:οτι το Λυκοφως απευθυνετε σε ολες τις ηλικιες ενω ο Χαρι οχι
    Τι λες τωρα?τιιιι λες τωρα? rofl
    Το Λυκοφως απευθυνεται κυριως σε γυναικειο κοινο κατω τον 17 με εξαιρεσεις φυσικα και αυτο ειναι αποψη και κριτικων οχι δικη μου.Και αν δεν πιστεύετε βρείτε έστω και ένα αγόρι που να έγραψε σε αυτό το τοπικ και να είπε προτιμω το Λυκοφως !Ελεος δηλαδη {faint}
    Helena Ravenclaw έγραψε:
    απλως καποιες πιστευουν οτι θα βρουν καποιον σαν τον Εντουαρντ και δεν καταλαβαινουν την μαγια του Χαρι Ποτερ!!
    αυτο Razz

    Προσωπικη αποψη ειναι μην αρχισετε παλι Razz



    *
    *
    *
    *
    *
    *

    Αντικατέστησε το Λυκόφως τον Χ.Πότερ στις καρδιες των fan? - Σελίδα 3 Image

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Πεμ Μάης 02, 2024 8:10 am