.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+53
crookshanks
Natalia McDonald
Katherine Black
Alison Sheridan
Roland Weasley
Half Blood Princess
Eleanna Lovegood
Luna Scamander
Alviva Black
Lena Duchannes
James The Great
Cassiopeia Black
@RtVaVa
Laura Mandley
Hrw Black Snape
Mirabelle Salvatore
Roxanne Derwent
Milady D' Hiver
Mysterious Wizard
hermione gr.
Ignotus Peverell
Maria Lovegood
RemousLoupin
Vesper
Aurora Sinistra
Leanan Sidhe
-Moony
Bella Black
Romilda Vane
Madame Maxime
Morgan le Fay
Gellert
mjhp4ever
Phineas Nigellus Black
Con Black
Alicia Spinnet
Shana
Arcturus Regulus Black
Leonie Vernier
Minerva McGonagall
Imperio
Sorazal the Erised
Amycus
elliza
oliver wood
Amelia Blackfoot
Andros the Invincible
anthian9
Hecate
Rea
FLEUR258
Fleur Delacour
Cassandra Black
57 απαντήσεις

    Τελευταία παράσταση που είδατε

    Luna Scamander
    Luna Scamander
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 15186
    Ηλικία : 27
    Location : Memories
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Fake friends are like shadows: always near you at your brightest moments, but nowhere to be seen at your darkest hour... True friends are like stars, you don't always see them but they are always there...

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Luna Scamander Παρ Οκτ 09, 2015 12:02 am

    RoadTrip3 κοντά στο Δημαρχείο της Θεσσαλονίκης.. Κι βολτούλες oh!



    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Ginw10


    μπλομ:
    Mysterious Wizard
    Mysterious Wizard
    Αλχημιστής
    Αλχημιστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 8962
    Ηλικία : 27
    Location : Gatlin
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: “The best fantasy is written in the language of dreams. It is alive as dreams are alive, more real than real ... for a moment at least ... that long magic moment before we wake. [...] They can keep their heaven. When I die, I'd sooner go to middle Earth.”

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Mysterious Wizard Κυρ Οκτ 25, 2015 2:16 pm

    Ψύχωση στο Blackbox. Αξίζει.



    .
    .


    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Tumblr_nqa3x5MUWZ1r0ppt5o1_250   Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Tumblr_nqa3x5MUWZ1r0ppt5o2_250

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Tumblr_nqa3x5MUWZ1r0ppt5o3_250   Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Tumblr_nqa3x5MUWZ1r0ppt5o4_250



    ...:
    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 35
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Cassandra Black Πεμ Νοε 05, 2015 12:46 am

    Μαγικό Αυλό, επιτέλους In Love



    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Y2uq2a4e

    We seed the stars:
    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 35
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Cassandra Black Κυρ Ιαν 24, 2016 12:28 am

    Ριχάρδος Γ', στο Εθνικό.
    Γενικά σεβάστηκαν πολύ το κείμενο, αν και το γυρνούσαν πολύ συχνά σε κωμικό. Μ' άρεσαν πολύ τα κοστούμια -όλο το Top Man είχαν σηκώσει Razz- και τα εμβόλιμα τραγούδια Razz Η Μαργαρίτα (Θέμις Μπαζάκα) ήταν θεά <3 Αλλά και ο ίδιος ο Ριχάρδος (Δημήτρης Λιγνάδης) ήταν επικός, μέσα στο πετσί του ρόλου. Bonus Καρυοφυλιά fuckin' Καραμπέτη ως Elisabeth Woodville obey
    9/10



    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Y2uq2a4e

    We seed the stars:
    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 35
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Cassandra Black Δευ Φεβ 15, 2016 5:36 pm

    (Μόνο εγώ γράφω εδώ)
    Οικογένεια Άνταμς, το μιούζικαλ, Θέατρο Βέμπο, 8/10
    Δεν ξέρω γιατί το θάβουν οι κριτικοί, είχε πολύ όμορφα τραγούδια και φυσικά υπέροχο καστ (αγάπησα Καφετζόπουλο-Σολωμού ως Gomez και Morticia), πολύ ωραία ατμόσφαιρα/σκηνικά/κοστούμια, έχω μάλιστα την εντύπωση ότι χρησιμοποίησαν τα ίδια props με αυτά του Broadway (ή έστω που τους έμοιαζαν πολύ). Γαμάτη η μετάφραση της Μαρσέλλου και τα tidbits ελληνικής πραγματικότητας ανάμεσα στους διαλόγους.
    Αγαπημένη ατάκα:
    Το μόνο που με χάλασε λίγο ήταν η εξέλιξη χαρακτήρα της Wednesday γιατί από τις ταινίες δε μου είχε βγάλει το στυλ του κοριτσιού που θα τα παράταγε όλα για τον μεγάλο έρωτα αλλά εντάξει Razz



    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Y2uq2a4e

    We seed the stars:
    Evie Frye
    Evie Frye
    Administrator
    Head of D.M.L.E.
    Administrator Head of D.M.L.E.


    Αριθμός μηνυμάτων : 5570
    Ηλικία : 25
    Location : Grand Budapest Hotel
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2015

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Mathematics is not about numbers, equations, computations, or algorithms; it is about understanding.

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Evie Frye Κυρ Αυγ 07, 2016 10:39 am

    Αντιγόνη του Σοφοκλή σε σκηνοθεσία του Θέμη Μουμουλίδη
    Συγχρητήρια σε όλο το θίασο και του συντελεστές,στους μουσικούς,στους δημιουργούς της μινιμαλιστικής και στον οδηγό που μας παρουσίασαν αυτή την εκπληκτική παράσταση.
    10/10 Bravo



    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Wixyzk10

    Stuff and Thangs:
    Luna Scamander
    Luna Scamander
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 15186
    Ηλικία : 27
    Location : Memories
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Fake friends are like shadows: always near you at your brightest moments, but nowhere to be seen at your darkest hour... True friends are like stars, you don't always see them but they are always there...

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Luna Scamander Τρι Αυγ 23, 2016 1:26 pm

    Η λίμνη των Κύκνων! Στους πανέμορφους Δελφούς!

    10/10!

    Δεν περίμενα να είναι τόσο ωραία. Κι στο αρχαίο χώρο το έκανε πιο ωραίο...

    Παγώσαμε βέβαια.. αλλά δεν έχει σημασία!



    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Ginw10


    μπλομ:
    Evie Frye
    Evie Frye
    Administrator
    Head of D.M.L.E.
    Administrator Head of D.M.L.E.


    Αριθμός μηνυμάτων : 5570
    Ηλικία : 25
    Location : Grand Budapest Hotel
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2015

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Mathematics is not about numbers, equations, computations, or algorithms; it is about understanding.

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Evie Frye Τρι Αυγ 23, 2016 1:58 pm

    paramu8enia έγραψε:Η λίμνη των Κύκνων! Στους πανέμορφους Δελφούς!

    10/10!

    Δεν περίμενα να είναι τόσο ωραία. Κι στο αρχαίο χώρο το έκανε πιο ωραίο...

    Παγώσαμε βέβαια.. αλλά δεν έχει σημασία!

    Και εγώ το είδα στο Φλόκα.Πολύ ωραίο αλλά κάπως μεγάλο και κουραστικό.Συν ότι στις πέτρες πάνω δεν λέει giveup
    Το φινάλε ήταν καταπληκτικό. oh!



    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Wixyzk10

    Stuff and Thangs:
    Luna Scamander
    Luna Scamander
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 15186
    Ηλικία : 27
    Location : Memories
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Fake friends are like shadows: always near you at your brightest moments, but nowhere to be seen at your darkest hour... True friends are like stars, you don't always see them but they are always there...

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Luna Scamander Τρι Αυγ 23, 2016 3:40 pm

    Ναι όντως αλλά στους Δελφούς σαν να το ξέρανε, μοιράζανε μαξιλάρια Razz 

    Ναι το φινάλε μου άρεσε κι μένα :P



    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Ginw10


    μπλομ:
    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 35
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Cassandra Black Δευ Οκτ 10, 2016 6:35 pm

    Τριστάνο και Ιζόλδη από MET Live oh!
    Ήταν υπέροχο oh! 9/10.



    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Y2uq2a4e

    We seed the stars:
    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 35
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Cassandra Black Σαβ Δεκ 10, 2016 1:10 pm

    Στο Eliart παίζει το Δέκα Μικροί Νέγροι της Αγκάθα Κρίστι για δεύτερη χρονιά. Δε μου άρεσε καθόλου η ηθοποιός που έπαιζε τη Βέρα, ίσως γιατί την είχα στο μυαλό μου πιο ήρεμη και συγκροτημένη, αλλά και γιατί υποτίθεται ότι είναι-δεν είναι 25-30 χρονών, όπως και ο Λόμπαρντ, κι αυτοί είχαν βάλει να τους παίζουν 50άρηδες. Επίσης ο Άντονι Μάρστον είχε γίνει Σάρα Μάρστον και το τέλος είχε αλλάξει (από το χέρι της ίδιας της Κρίστι, αλλά κι αυτοί δεν μπορούσαν να το ανεβάσουν με το ορίτζιναλ τέλος?) και ξενερώσαμε ολίγον τι. Razz 7.5/10.



    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Y2uq2a4e

    We seed the stars:
    Roland Weasley
    Roland Weasley
    Δημοσιογράφος
    Δημοσιογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 4343
    Ηλικία : 21
    Location : Τρίκαλα,Ελλάδα
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/08/2014

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Fuck it all.

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Roland Weasley Σαβ Ιαν 14, 2017 1:20 am

    Πλούτος του Αριστοφάνη. Καλοκαίρι 2016.
    Ως παράσταση αρκετά καλή, διαμορφωμένη με μια μοντέρνα πινελιά, ευκατανόητη. Το μόνο που με χάλασε ήταν οι πολιτικές αναφορές. =/



    Just because everybody hates it doesn't mean it's no good.
    -Despicable Me 2



    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 2eehhdzΤελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Ok7edxΤελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Zjjlte
    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 2ir17rkΤελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 N6cbqgΤελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 2e3wcuo



    Yes, you are cute
    but a minion will always be cuter


    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 2q99kli
    Aurora Sinistra
    Aurora Sinistra
    Μαγικός Ζωολόγος
    Μαγικός Ζωολόγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 8719
    Ηλικία : 224
    Location : neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Aurora Sinistra Σαβ Ιαν 14, 2017 8:18 pm

    Έγκλημα και Τιμωρία ,θέατρο άνεσις
    9/10
    Μου άρεσε πάαααρα πολύ σαν μεταφορά, έχοντας διαβάσει και το βιβλίο και πιστεύω πως με τα μέσα που είχαν (θα την χαρακτήριζα ως παράσταση με κάπως πιο χαμηλό μπάτζετ για σκηνικά, χωρίς πολλούς ηθοποιούς κτλ) βγήκε πολύ καλό αποτέλεσμα. Ο λόγος που έβαλα 9 και όχι 10 είναι μόνο επειδή δεν είχε τον χαρακτήρα του Σβιντριγκάιλοφ που θεωρώ πως δημιουργούσε ένα πολύ μικρόο πλοτ χοουλ, κατα τα άλλα εγώ δεν είδα κάποια άλλη σημαντική παράλειψη! Μου άρεσε πολύυ ο Ιορδανίδης στον ρόλο του Ρασκόλνικοφ και μου άρεσε πολύ και αυτός που έκανε τον Πορφύρη Πετρόβιτς. Γενικά την προτείνω σαν παράσταση In Love Άρεσε και στη μαμά που με συνόδευε awesome

    Ωραία μου Κυρία, θέατρο Πάνθεον
    7.5/10
    Μου άρεσε αρκετά, γενικά δεν είχα τρομερά υψηλές προσδοκίες αλλά ήταν πολύ καλύτερο απο οτι περίμενα. Αυτή ήταν μια αρκετά πλούσια παράσταση απο άποψη μπάτζετ με σκηνικά, γνωστούς ηθοποιούς κτλ. Θεωρώ πως το αποτέλεσμα ήταν καλό περισσότερο εξαιτίας των κουστουμιών,σκηνικών τραγουδιών(τα τραγούδια ήταν πολύ ωραία) και όχι τόσο λόγω των ηθοποιών. Μου άρεσε αρκετά ο Καφετζόπουλος αν και δεν είχε πρωταγωνιστικό ρόλο, μου άρεσε και ο Χαικάλης που είχε σημαντικό ρόλο εντάξει, αλλά δεν μου άρεσαν τόσο οι πρωταγωνιστές που ήταν ο Κόκλας και η Ματσούκα. Δεν ήταν κακοί, απλά δεν ξετρελάθηκα. Ο Κόκλας ήταν καλός αλλά δεν ξέρω τι με χάλασε, πιστεύω πως ίσως δεν του ταίριαζε τόσο ο ρόλος. Η Ματσούκα ήταν αδιάφορη. Γενικά μου ξένιζε κιόλας το ωραία μου κυρία στα ελληνικά,επειδή είναι ένα έργο αρκετά στενά συνδεδεμένο με γλώσσα, προφορά ιδιματισμούς κτλ :/ κάνανε πάααρα πολύ καλή προσπάθεια να το μεταφέρουν στα ελληνικά και βγήκε αρκετά καλό αλλά και πάλι με ξένιζε. Θα μου πείτε,αφού το ήξερα γιατί πήγα; ε δεν το διάλεξα εγώ...






    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Untitl10
    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 35
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Cassandra Black Τρι Φεβ 07, 2017 8:34 pm

    Άμλετ ο Β'
    Πήγα μην ξέροντας τι με περίμενε αλλά πέρασα πολύ καλά. Εκτός του υπέροχου καστ (Κυριακίδης, Τσάφου, Κωνσταντίνου, Γουλιελμάκη), ήταν απίστευτα καλή η μετάφραση -απ' ό,τι έχω δει καλύτερη απ' το ορίτζιναλ κείμενο-, η παράσταση βασιζόταν αρκετά στον αυτοσχεδιασμό και στη συμμετοχή του κοινού και γενικώς σε κάποια φάση δεν μπορούσα να ανασάνω από τα γέλια Laughing
    Το πράγμα ξεκίνησε καλά ήδη με την πρώτη σκηνή, που δε σας λέω τι μας έκαναν για να μην το περιμένετε ούτε εσείς αν πάτε να το δείτε, αλλά νομίζω το αγαπημένο μου κομμάτι ήταν ο διάλογος του Άμλετ με το φάντασμα του πατέρα του :P
    8.5/10 επειδή έκανε μια μικρή κοιλιά στο β' μέρος, αν και χωρίς να χάνει σε χιούμορ.



    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Y2uq2a4e

    We seed the stars:
    Aurora Sinistra
    Aurora Sinistra
    Μαγικός Ζωολόγος
    Μαγικός Ζωολόγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 8719
    Ηλικία : 224
    Location : neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Aurora Sinistra Παρ Απρ 21, 2017 1:37 am

    Mama Mia 8,8/10
    Μου άρεσε πάααρα πολύ σαν παράσταση, μόνο θετικά μπορώ να πω πραγματικά υπέροχη In Love. Ήταν πάρα πολύ καλοί και οι ηθοποιοί, η Βανδή ενώ είναι τραγουδίστρια ήταν πολύ καλή ως Ντόνα και μετά από άλλους μου άρεσαν πολύ η Σαββίδου που έκανε την Ρόζι, η Μπέτυ Μαγγίρα και ο Άκης Σακελλαρίου ως Σαμ <3. Ήταν υπερπαραγωγή είχε πολύ μεγάλο καστ, πάααρα πολλά κουστούμια και πολύ ωραία σκηνικά. Οι ηθοποιοί άλλαξαν πάρα πολλές φορές ρούχα κατά τη διάρκεια της παράστασης καθώς και οι χορευτές ti? στο τέλος είχαν και διάφορα εντελώς ντίσκο κουστούμια. Ενδυματολογικά μου αρέσαν,ήταν αρκετά 70s. Τα τραγούδια επίσης πολύ ωραία διασκευασμένα. Η Ντέμυ δεν ήταν λόγω γιουροβίζιον αλλά η ηθοποιός που έκανε την Σοφία ήταν πολύ καλή.



    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Untitl10
    Nearly Headless Nick
    Nearly Headless Nick
    Ministry's Ambassador
    Ministry's Ambassador


    Αριθμός μηνυμάτων : 39570
    Ηλικία : 26
    Location : Στο στομάχι μιας κατσίκας (ναι είμαι μπέζοαρ)
    Ημερομηνία εγγραφής : 13/09/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: My philosophy is that worrying means you suffer twice

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Nearly Headless Nick Σαβ Απρ 22, 2017 10:42 pm

    Cassandra Black έγραψε:Άμλετ ο Β'
    Πήγα μην ξέροντας τι με περίμενε αλλά πέρασα πολύ καλά. Εκτός του υπέροχου καστ (Κυριακίδης, Τσάφου, Κωνσταντίνου, Γουλιελμάκη), ήταν απίστευτα καλή η μετάφραση -απ' ό,τι έχω δει καλύτερη απ' το ορίτζιναλ κείμενο-, η παράσταση βασιζόταν αρκετά στον αυτοσχεδιασμό και στη συμμετοχή του κοινού και γενικώς σε κάποια φάση δεν μπορούσα να ανασάνω από τα γέλια Laughing
    Το πράγμα ξεκίνησε καλά ήδη με την πρώτη σκηνή, που δε σας λέω τι μας έκαναν για να μην το περιμένετε ούτε εσείς αν πάτε να το δείτε, αλλά νομίζω το αγαπημένο μου κομμάτι ήταν ο διάλογος του Άμλετ με το φάντασμα του πατέρα του :P
    8.5/10 επειδή έκανε μια μικρή κοιλιά στο β' μέρος, αν και χωρίς να χάνει σε χιούμορ.
    Το ίδιο, αλλά με άλλο καστ. Το νοσοκομείο "σωτηρία" έχει θεατρική ομάδα και ο Κυριακίδης βοήθησε στο να ανέβει η παράσταση. Δεν ήτανε επαγγελματίες, αλλά βγήκε πολύ καλό αποτέλεσμα. Θα βάλω κι εγώ 8,5\10, καθαρά γιατί δεν είδα ηθοποιούς.
    PS: η Οφηλία ήταν όλα τα λεφτά. Razz



    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Receiv13


    Isn't everything we do in life a way to be loved a little more?”
    Amycus
    Amycus
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 29773
    Ηλικία : 44
    Location : Κατάληψη σε ζαχαροπλαστείο!
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Δεν νιώθω ποτέ μοναξιά.Είμαι σχιζοφρενής!

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Amycus Πεμ Αυγ 10, 2017 5:26 pm

    Ηρώδειο που πήγα να ακούσω Βιμ Μέρτενς.

    Μας την έσπασε λίγο γιατί, αν και η παράσταση χωριζόταν σε δύο μέρη, το πρώτο αναλώθηκε τελείως στο να παρουσιάσει την τελευταία του δουλειά, Dust Of Truths. Λοιπόν, έκαψε όλο το εγχείρημα γιατί κανείς απο το κοινό δεν ήταν ακόμα απόλυτα εξοικειωμένος με το έργο και υπήρχε αμηχανία. Στην τελική, πήγαμε για να ακούσουμε τα κομμάτια που ακούμε χρόνια, δεν ήταν παρουσίαση cd. Μπήκαμε στο δεύτερο μέρος όπου ξεκίνησε με γνωστότερα, όχι όμως τα πιο γνωστά, τα οποία έπαιξε ως ancor και τελείως αλλαγμένα. Δεν το ευχαριστήθηκα, το ομολογώ.



    _
    __
    ____
    ___
    ___
    -----
    -----
    ---------------------------------------
    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Gg10
    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 35
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Cassandra Black Δευ Οκτ 30, 2017 7:34 pm

    Sweeney Todd στο Μέγαρο, παραγωγή της Καμεράτας.
    Ντάξει ότι είναι από τα αγαπημένα μου μιούζικαλ δε χρειάζεται καν να το πω. Μου άρεσε πολύ η μετάφραση, τα κοστούμια, η Κοντογιώργη ως Mrs Lovett ήταν θεά (καλά γενικώς είναι θεά αλλά της πήγαινε κι ο ρόλος πολύ), μ' άρεσε ο πρωταγωνιστής και το creepiness του Δικαστή :P Επίσης το γεγονός ότι οι δευτερεύοντες χαρακτήρες είχαν πιο πολύ βάθος απ' ό,τι στην ταινία.
    Ήταν απωθημένο σχεδόν δεκαετίας να το δω λάιβ και χαίρομαι πολύ που τα κατάφερα. 9/10.



    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Y2uq2a4e

    We seed the stars:
    Aurora Sinistra
    Aurora Sinistra
    Μαγικός Ζωολόγος
    Μαγικός Ζωολόγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 8719
    Ηλικία : 224
    Location : neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Aurora Sinistra Σαβ Δεκ 09, 2017 3:32 am

    ^αχ και ήθελα να τω δω αλλά δεν βρήκα παρέα και είπα να μην πάω μόνη Sad

    Υπόγειο στο Καρτέλ 8/10.
    Μου άρεσε πολύ, ήταν αρκετά ιδιαίτερο. Έπαιζαν μόνο δύο ηθοποιοί σε όλη την παράσταση και θεωρώ πως ήταν πολύ δύσκολο και απαιτητικό. Παρόλο που ήταν μόνο δύο κρατούσε το ενδιαφέρον η παράσταση. Θεωρώ πως και οι δύο ηθοποιοί που έπαιζαν ήταν πολύ καλοί αν και ο ένας που έκανε το ας πούμε θύμα (δεν θυμάμαι το όνομά του και δεν είχαν ονόματα οι ρόλοι που έπαιζαν) ήταν καλύτερος. Η τοποθεσία ήταν σε φάση " θα με βιάσουν όπως πηγαίνω ή όπως γυρίζω;Wink" οπότε έμπαινες και στο βαρύ κλίμα της παράστασης όπως πήγαινες (ευτυχώς βρήκαμε και μια μεγάλη παρέα που πήγαινε εκεί και πήγαμε όλοι μαζί. Γυρίσαμε με την φίλη μου με ταξί).



    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Untitl10
    Aurora Sinistra
    Aurora Sinistra
    Μαγικός Ζωολόγος
    Μαγικός Ζωολόγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 8719
    Ηλικία : 224
    Location : neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Aurora Sinistra Κυρ Ιαν 07, 2018 3:46 pm

    The Curing room σε σκηνοθεσία Δ. Καρατζιά 9/10
    Πάρα πολύ καλό. Πολύ δυνατό. Μετέφερε αρκετά το συναίσθημα που ήθελε, όλοι οι ηθοποιοί ήταν εξαιρετική. Ένας έλεγε σε συνέντευξή του πως για να μπεί στο πετσί του ρόλου έμεινε τρείς μέρες εντελός νηστικός κλεισμένος στο σπίτι του ti? Το γυμνό θεωρώ πως δε ενοχλούσε, αν και κάποιοι λένε πως σε αποπροσανατολίζει από την ερμηνεία κτλ


    Ποιός φοβάται την Βιρτζίνια Γούλφ 7.5/10
    Μου άρεσε αλλά δεν τρελάθηκα κιόλας.



    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Untitl10
    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 35
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Cassandra Black Δευ Μάης 28, 2018 9:31 pm

    Πριν από μερικούς μήνες είχα δει το Μπαμπά, μην ξαναπεθάνεις Παρασκευή και μου άρεσε περισσότερο απ' όσο περίμενα Razz

    Προχτές πήγα στη Σαλώμη του Όσκαρ Γουάιλντ. Ενώ ήξερα ότι πρόκειται για χοροθέατρο, περίμενα να 'χει και λίγο πρόζα μιας και το κείμενο είναι από τα αγαπημένα μου, και πάλι όμως δεν απογοητεύτηκα αφού οι χορογραφίες και η μουσική ήταν στημένα στην εντέλεια.



    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Y2uq2a4e

    We seed the stars:
    Mirabelle Salvatore
    Mirabelle Salvatore
    Βιβλιοθηκάριος
    Βιβλιοθηκάριος


    Αριθμός μηνυμάτων : 14394
    Ηλικία : 34
    Location : Phobos-Deimos Castle
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: 'HAIL HYDRA'

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Mirabelle Salvatore Κυρ Αυγ 19, 2018 12:08 am

    Πλούτος του Αριστοφάνη, Αρχαίο θέατρο Επιδαύρου.
    Σε σκηνοθεσία Nikita Milivojevic
    Ο Χαραλαμπόπουλος απλώς αξεπέραστος.



    ♔ THE DARK PRINCE & THE SCAVENGER ♔
     Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Tenor
    “I've never felt so alone.”
    “You're not alone.”
    “Neither are you. It's not too late.”

    "Let the past die."~ K.R. :
    Amycus
    Amycus
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 29773
    Ηλικία : 44
    Location : Κατάληψη σε ζαχαροπλαστείο!
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Δεν νιώθω ποτέ μοναξιά.Είμαι σχιζοφρενής!

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Amycus Κυρ Αυγ 19, 2018 11:53 am

    ^Θέλω απλά να γράψω ότι ο Χαραλαμπόπουλος έχει καταντήσει για την Επίδαυρο ότι ο Νταλάρας για το Ηρώδειο. Τέτοιο μονοπώλιο ούτε η Σαντορίνη στο ηλιοβασίλεμα. :P



    _
    __
    ____
    ___
    ___
    -----
    -----
    ---------------------------------------
    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Gg10
    Mirabelle Salvatore
    Mirabelle Salvatore
    Βιβλιοθηκάριος
    Βιβλιοθηκάριος


    Αριθμός μηνυμάτων : 14394
    Ηλικία : 34
    Location : Phobos-Deimos Castle
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: 'HAIL HYDRA'

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Mirabelle Salvatore Κυρ Αυγ 19, 2018 11:56 am

    Εμένα πάντως Θάνο μου μ'άρεσε 😋😋😋😛😛😛



    ♔ THE DARK PRINCE & THE SCAVENGER ♔
     Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Tenor
    “I've never felt so alone.”
    “You're not alone.”
    “Neither are you. It's not too late.”

    "Let the past die."~ K.R. :
    Amycus
    Amycus
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 29773
    Ηλικία : 44
    Location : Κατάληψη σε ζαχαροπλαστείο!
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Δεν νιώθω ποτέ μοναξιά.Είμαι σχιζοφρενής!

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Amycus Δευ Αυγ 20, 2018 6:02 pm

    Ε, δεν σε είπα ότι δεν θα έπρεπε να σε αρέζει ή ότι δεν ήτο καλός. :P



    _
    __
    ____
    ___
    ___
    -----
    -----
    ---------------------------------------
    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 9 Gg10

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ Απρ 26, 2024 6:23 pm