.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+53
crookshanks
Natalia McDonald
Katherine Black
Alison Sheridan
Roland Weasley
Half Blood Princess
Eleanna Lovegood
Luna Scamander
Alviva Black
Lena Duchannes
James The Great
Cassiopeia Black
@RtVaVa
Laura Mandley
Hrw Black Snape
Mirabelle Salvatore
Roxanne Derwent
Milady D' Hiver
Mysterious Wizard
hermione gr.
Ignotus Peverell
Maria Lovegood
RemousLoupin
Vesper
Aurora Sinistra
Leanan Sidhe
-Moony
Bella Black
Romilda Vane
Madame Maxime
Morgan le Fay
Gellert
mjhp4ever
Phineas Nigellus Black
Con Black
Alicia Spinnet
Shana
Arcturus Regulus Black
Leonie Vernier
Minerva McGonagall
Imperio
Sorazal the Erised
Amycus
elliza
oliver wood
Amelia Blackfoot
Andros the Invincible
anthian9
Hecate
Rea
FLEUR258
Fleur Delacour
Cassandra Black
57 απαντήσεις

    Τελευταία παράσταση που είδατε

    Amycus
    Amycus
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 29773
    Ηλικία : 44
    Location : Κατάληψη σε ζαχαροπλαστείο!
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Δεν νιώθω ποτέ μοναξιά.Είμαι σχιζοφρενής!

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Amycus Δευ Δεκ 02, 2013 1:36 pm

    Roxanne Derwent έγραψε:Την είδαμε όταν κατεβήκαμε Αθήνα τριήμερη. Πραγματικά δεν είναι εξαιρετική;
    Πραγματικά απο τις πολύ ωραίες παραστάσεις.oh! 

    Hecate έγραψε:
    Στο τελευταίο ποίημα που ήταν το "Απολείπειν ο Θεός Αντώνιον" όλοι οι ηθοποιοί κρατούσαν κεράκια και κοιτούσαν λυπημένοι το υπερπέραν εκτός από έναν που χαιρέταγε την Αλεξάνδρεια.
    Μα γιατί δεν κοίταζαν τους συγγενείς τους; Απορώ... :P 



    _
    __
    ____
    ___
    ___
    -----
    -----
    ---------------------------------------
    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 Gg10
    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 35
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Cassandra Black Πεμ Δεκ 26, 2013 1:41 am

    Καρυοθραύστης στο Μπάντμιντον, 9.5/10, ήταν κάτι παραπάνω από υπέροχο oh!



    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 Y2uq2a4e

    We seed the stars:
    Mirabelle Salvatore
    Mirabelle Salvatore
    Βιβλιοθηκάριος
    Βιβλιοθηκάριος


    Αριθμός μηνυμάτων : 14394
    Ηλικία : 34
    Location : Phobos-Deimos Castle
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: 'HAIL HYDRA'

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Mirabelle Salvatore Πεμ Δεκ 26, 2013 12:30 pm

    ^Δεν με πήρες μαζί σου, κακούργα  Sad Razz 



    ♔ THE DARK PRINCE & THE SCAVENGER ♔
     Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 Tenor
    “I've never felt so alone.”
    “You're not alone.”
    “Neither are you. It's not too late.”

    "Let the past die."~ K.R. :
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 30
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από FLEUR258 Κυρ Ιαν 05, 2014 1:32 am

    Imperio έγραψε:Chatroom στο Θέατρο Τεχνης Καρολος Κουν.
    Να το δείτε είναι εξαίρετο.

    έλα ρε συ παίζεται ακόμα? <3
    το είχα δει στην 2α Λυκείου!
    Πόσο έχει το φοιτιτικό?  Razz 



    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    Imperio
    Imperio
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 33323
    Ηλικία : 30
    Location : Greece
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'm the one I should love

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Imperio Κυρ Ιαν 05, 2014 2:09 am

    Δεν ξέρω πήγα με ατέλεια.  :P 




    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 4thvideo5
    _
    _

    Sometimes I'm afraid of myself, thanks to my self-hatred
    And the depression that came to play again
    Min Yoongi is already dead (I killed him)
    It's been a long time since my everyday life became killing my passions and comparing myself with others


    Stuff:
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 30
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από FLEUR258 Κυρ Ιαν 05, 2014 9:09 pm

    Να χαθείς  crying 



    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    Hrw Black Snape
    Hrw Black Snape
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 694
    Ηλικία : 29
    Location : neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Αnyone who thinks sitting in a church can make you a christian,must also think that sitting in a garage can make you a car

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Hrw Black Snape Δευ Ιαν 06, 2014 2:16 pm

    Ανάκριση του Πέτερ Βάις στο θέατρο Τζένη Καρέζη με Καζάκο, Ορκόπουλο, Τσακίρη και άλλους που δεν ξέρω ονόματα αλλά ήταν εξαιρετικοί, οι περισσότεροι τουλάχιστον. Πάρα πολύ καλή η παράσταση. Σε βάζει κατ' ευθείαν στο κλίμα των στρατοπέδων συγκέντρωσης αφού στην είσοδο κιόλας του θεάτρου σε ψάχνουν οι κινούμενοι προβολείς και περνάς κάτω από την επιγραφή "ARBEIT MACHT FREI"- Η δουλεία απελευθερώνει, που υπήρχε και στο Άουσβιτς. Τη δίκη της Νυρεμβέργης πραγματεύεται αλλά δε λέει ονόματα κλπ. Εστιάζει στην ουσία του πράγματος. Ντάξει, η αλήθεια είναι ότι έχει ψυχοπλάκωμα το έργο (προφανώς λόγω θέματος) είναι όμως πολύ ωραία δουλεμένο και προβληματίζει πέραν του κλασσικού "πόσο φριχτά εγκλήματα έκαναν οι ναζί/ τι βαρβαρότητα επέδειξαν κλπ". Σε κάνει να σκέφτεσαι γιατί έγινα όλα αυτά, τι συμφέροντα εξυπηρετούσαν, ποιοί ωφελήθηκαν απ' αυτή την κατάσταση και άλλα πολλά. Αν κάποιος το σκέφτεται, να πάει, αξίζει.. (Έκτος κι αν έχει τις κλειστές του, οπότε ας το αποφύγει γιατί θα τον αποτελειώσει... Razz )

    Έντιτ : Και οι τιμές είναι σχετικά καλές: 20 ? οι βραδινές, 15 οι απογευματινές και 12 για φοιτητές, μαθητές, ανέργους, λοιπούς κάτω των 24, και ομαδικά. (δεν ξέρω στους πόσους κ πάνω θεωρείται ομάδα)


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την hrw black-snape στις Δευ Ιαν 06, 2014 2:34 pm, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : Προσθήκη Πληροφορίας)



    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 222
    home sweet home:
    it all ends here:
    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 35
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Cassandra Black Παρ Ιαν 31, 2014 1:36 am

    Coriolanus, Μέγαρο Μουσικής, live broadcast από National Theatre.

    10/10. Πραγματικά δεν μπορώ να βάλω λιγότερο. Ο Hiddleston ήταν επικός. Οι φωνές, οι χειρονομίες, οι εκφράσεις, όλα στο κατάλληλο σημείο και με την κατάλληλη ένταση. Ο Gatiss επίσης. Η Βολούμνια, ένας συνδυασμός Σέρσεϊ και Σπαρτιάτισσας μάνας, aka θεά. Hell, ακόμα κι οι τριτεύοντες-τεταρτεύοντες χαρακτήρες ήταν γαμάτοι ρε φίλε. (Και μετά έρχεσαι σπίτι και βλέπεις τα αγγούρια στο Μπρούσκο και θες να κλάψεις που θέλουν να λέγονται κι ηθοποιοί.)

    Επίσης. LIVE SWORDFIGHTING ON STAGE. Σκηνή με Κοριολανό και Αουφίδιο και ΤΟ ΦΙΛΙ ti?Ο Κοριολανός να τρώει ντομάτες. Να κλαίει 10 λεπτά πριν το τέλος. Το τέλος, που τον κρεμάνε ανάποδα και τον σφάζουν. erimi

    Πάντως κάπου τον κατάλαβα που έλεγε ότι ο λαός άγεται και φέρεται από τους γερουσιαστές που το μόνο που θέλουν είναι η εξουσία και γι' αυτό δεν πρέπει να έχει δικαίωμα ψήφου. Δεν είχε απόλυτο δίκιο, αλλά μου φάνηκε σαν να ήθελε να πει ότι ο λαός πρέπει να έχει και την απαραίτητη μόρφωση και κρίση για να μπορεί να ανεβοκατεβάζει κυβερνήσεις και ανθρώπους στα αξιώματα. Ο όχλος δεν είναι πάντα τόσο άξιος εμπιστοσύνης.



    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 Y2uq2a4e

    We seed the stars:
    Imperio
    Imperio
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 33323
    Ηλικία : 30
    Location : Greece
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'm the one I should love

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Imperio Παρ Ιαν 31, 2014 2:53 am

    Whatever she said. ^




    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 4thvideo5
    _
    _

    Sometimes I'm afraid of myself, thanks to my self-hatred
    And the depression that came to play again
    Min Yoongi is already dead (I killed him)
    It's been a long time since my everyday life became killing my passions and comparing myself with others


    Stuff:
    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33254
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Παρ Ιαν 31, 2014 5:02 am

    Cassandra Black έγραψε:Coriolanus, Μέγαρο Μουσικής, live broadcast από National Theatre.

    10/10. Πραγματικά δεν μπορώ να βάλω λιγότερο. Ο Hiddleston ήταν επικός. Οι φωνές, οι χειρονομίες, οι εκφράσεις, όλα στο κατάλληλο σημείο και με την κατάλληλη ένταση. Ο Gatiss επίσης. Η Βολούμνια, ένας συνδυασμός Σέρσεϊ και Σπαρτιάτισσας μάνας, aka θεά. Hell, ακόμα κι οι τριτεύοντες-τεταρτεύοντες χαρακτήρες ήταν γαμάτοι ρε φίλε. (Και μετά έρχεσαι σπίτι και βλέπεις τα αγγούρια στο Μπρούσκο και θες να κλάψεις που θέλουν να λέγονται κι ηθοποιοί.)

    Επίσης. LIVE SWORDFIGHTING ON STAGE. Σκηνή με Κοριολανό και Αουφίδιο και ΤΟ ΦΙΛΙ ti?Ο Κοριολανός να τρώει ντομάτες. Να κλαίει 10 λεπτά πριν το τέλος. Το τέλος, που τον κρεμάνε ανάποδα και τον σφάζουν. erimi

    Πάντως κάπου τον κατάλαβα που έλεγε ότι ο λαός άγεται και φέρεται από τους γερουσιαστές που το μόνο που θέλουν είναι η εξουσία και γι' αυτό δεν πρέπει να έχει δικαίωμα ψήφου. Δεν είχε απόλυτο δίκιο, αλλά μου φάνηκε σαν να ήθελε να πει ότι ο λαός πρέπει να έχει και την απαραίτητη μόρφωση και κρίση για να μπορεί να ανεβοκατεβάζει κυβερνήσεις και ανθρώπους στα αξιώματα. Ο όχλος δεν είναι πάντα τόσο άξιος εμπιστοσύνης.
    Aμ μιλα μου για αγαπες αλλοτινες.  roll 
    Τεχνιτες, οχι αστεια. Οταν βγει σε τορρεντ, μου λες.







    Oh, the skies, tumbling from your eyes
    So sublime, a chase to end all time
    Seasons call and fall, from grace and uniform
    Anatomical, metaphysical

    Oh, the dye, a blood red setting sun
    Rushing through my veins, burning up my skin
    I will survive, live and thrive
    Win this deadly game

    Love crime
    I will survive, live and thrive
    I will survive
    I will...

    Mirabelle Salvatore
    Mirabelle Salvatore
    Βιβλιοθηκάριος
    Βιβλιοθηκάριος


    Αριθμός μηνυμάτων : 14394
    Ηλικία : 34
    Location : Phobos-Deimos Castle
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: 'HAIL HYDRA'

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Mirabelle Salvatore Παρ Ιαν 31, 2014 11:35 pm

    Coriolanus, Μέγαρο Μουσικής, live broadcast από National Theatre.

    9.9!!! (κι πριν αρχίσει το βρισίδι με την βαθμολογία έχω να πω: πολλή ντομάτα κι αίμα μωρέ παιδάκι μου  Razz )
    Τι να λέμε τώρα για τον Τόμας/Γουίλιαμ/Βίσους/Χένρυ/Μάλαγκαντ/Λόκι/Άνταμ/Φιτζέραλντ/Κοριολάνος
    κι δεν συμμαζεύεται τέλος πάντων... Τα είπε όλα η 'αδελφή', Α-ν-ε-π-α-ν-ά-λ-η-π-τ-ο-ς σε λέω!!! In Love  In Love 
    Θεός ο Κύριος! In Love  Cool  Τομ να ξιφομαχεί επί σκηνής, ο Τομ να 'λογομαχεί' με την 'μάνα' του ενώ εκείνη τον κατσιαδιάζει, ο Τομ να 'λούζεται' επί σκηνής ως Κοριολάνος 'μελετώντας/ελέγχοντας' τα τραύματα που έχει υποστεί το κορμί του "Λούζεται η αγάπη μου, Λούζεται στο Δουαλδακιβίρ" Αχ , αχ αχ... εκεί μου ερχόταν να αναστενάξω, λέω ""Συγκρατήσου, θα γίνουμε ρεζίλι." Razz  :P 
    Κι ο Αουφίδιος, καλό μουτράκι κι αυτό. Razz  Λάτρεψα τον ρόλο του Μενένιου κι της μάνας , Βουλούμνιας νομίζω έτσι? Razz Ήταν τόσο τέλειοι κι οι δυο τους, αλλά γενικότερα όπως είπε η αδελφή οι ερμηνείες όλων των ηθοποιών ήταν θεϊκές, Τα φιλιά (5) στο σύνολο, αλλά το (4) δεν το σχολιάζω καν, μιλάμε σε εκείνη τη σκηνή έμεινα μ....ς  confused  ti? Τα άλλα (4) αχ αχ αχ  In Love οκ στο τελευταίο πάνω στην καρέκλα με την αγκαλιά είχα αρχίσει να απλώνομαι πάνω στο κάθισμα , έφτασα μέχρι απέναντι στην 'αδελφή', κι πάλι λέω: "Συγκρατήσου" ακόμα αναρωτιέμαι πως τα κατάφερα  Razz  :P 
    Ε εντάξει στο τέλος, ρουφούσα μύτη, σκουπιζόμουν, δεν είχα τη δύναμη/σθένος ούτε το χαρτομάντιλο να πάρω απ'την τσάντα, ενώ η αδελφή από δίπλα είχε μείνει  ti? να παρατηρεί κάπως έτσι  confused εγώ ήμουν κάπως έτσι  crying Δεν του άξιζε του Ρωμαίου στρατιώτη να πάει έτσι... Αλλά Α-ν-ε-π-α-ν-ά-λ-η-π-τ-ο-ς ...  ακόμα κι την ώρα του θανάτου... In Love  In Love  In Love  In Love

    edit: ξέχασα να αναφέρω την σκηνή/στιγμή όπου υποκύπτει στα παρακάλια της οικογένειας του, κι όπως έλεγα κι χθες στην 'αδελφή' this man, these arms, these, eyes, these kisses, his kesses, ...  In Love  In Love  In Love  In Love 
    ok φεύγω γιατί νομίζω έχω αρχίσει να υποκύπτω κι εγώ... αυτά!  Razz  :P



    ♔ THE DARK PRINCE & THE SCAVENGER ♔
     Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 Tenor
    “I've never felt so alone.”
    “You're not alone.”
    “Neither are you. It's not too late.”

    "Let the past die."~ K.R. :
    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 35
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Cassandra Black Παρ Ιαν 31, 2014 11:56 pm

    Mirabelle Salvatore έγραψε:ο Τομ να 'λογομαχεί' με την 'μάνα' του ενώ εκείνη τον κατσιαδιάζει,
    "Μα δε θέλω Sad"
    "ΘΑ ΠΑΣ ΕΙΠΑ!"
    "Καλά μαμά, πάω, πάω scared" Laughing

    Mirabelle Salvatore έγραψε:ο Τομ να 'λούζεται' επί σκηνής ως Κοριολάνος 'μελετώντας/ελέγχοντας' τα τραύματα που έχει υποστεί το κορμί του "Λούζεται η αγάπη μου, Λούζεται στο Δουαλδακιβίρ"
    Σταμάτα, δεν μπορώ rofl rofl 
    Κι ήταν τόσο πόνος αυτή η σκηνή, μη μου το χαλάς Razz



    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 Y2uq2a4e

    We seed the stars:
    Laura Mandley
    Laura Mandley
    Θεραπευτής/ρια
    Θεραπευτής/ρια


    Αριθμός μηνυμάτων : 4034
    Ηλικία : 31
    Location : Nargothrond
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Misunderstanding is geniuses curse, they call us evil but nothing is worse than passive submission to meaningless rules these are oppression and misery's tools.

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Laura Mandley Κυρ Φεβ 02, 2014 1:32 pm

    Kαι γω τον Κολοριανό είδα τελευταία.

    Είναι από τα αγαπημένα μου του Σαίξπηρ.Είναι τόσο ολοκληρωμένος χαρακτήρας.Παρόλο που είναι ένας πολύ φεουδαρχικός ευγενής και μιλάει άσχημα για τον λαό,είναι τόσο ολοκληρωμένα γενναίος και ειλικρινής  που δε γίνεται να μην τον συμπαθήσεις.Νομίζω ότι το πρόβλημά του δεν ήταν τόσο ο λαός αλλά το πως λειτουργούσε η δημοκρατία και το πόσο κηφήνες και δημαγωγοί ήταν οι πολιτικοί και ότι χρησιμοποιούσαν τρικς όπως πχ. το τσάμπα σιτάρι απλά για να εκλέγονται,ενώ ουσιαστικά δεν είχαν την ικανότητα ούτε  στάβλους να καθαρίσουνyaya Τόσο ανατριχιαστικά επίκαιρο.(Νομίζω ο Χίντλεστον ήταν) τον αποκάλεσε νεοναζί,επειδή ήταν στρατιωτικός και ήθελε πειθαρχία,προσωπικά όμως δε συμφωνώ απόλυτα.Ουσιαστικά ήθελε δικαιοσύνη και αδιάφθορο σύστημα.Με δυο λόγια μισούσε την βολεμένη κοινωνία του.Και όπως πάντα αυτό δεν είναι απλά καλό ή κακό,περισσότερο απρόβλεπτο,άμα το άτομο που απαιτεί δεν ξέρει που να σταματήσει ή δε μπορεί να διαχειριστεί σωστά τη δύναμη που αποκτά,όπως ακριβώς οι δήμαρχοι του έργου.
    Η μεταφορά ήταν μοντερνοποιημένη αλλά δούλευε ως σύνολο και είχα την εντύπωση ότι είχαν κόψει λόγια από τους υπόλοιπους χαρακτήρες,περισσότερο με την έννοια του ότι είχαν συμπυκνώσει τον λόγο του Σαίξπηρ,αλλά οκ.
    Ο Χίντλεστον ήταν απλά καθηλωτικός το πάθος και η δύναμη της ερμηνείας ήταν απλά συγκλονιστική.Οι υπόλοιποι ηθοποιοί ήταν επίσης πολύ καλοί.Πολύ καλοπροσεγμένη παραγωγή και πολύ πετυχημένο το κάστινγκ.Επίσης,μ' άρεσε πολύ και οι συνεντεύξεις που είχε με την σκηνοθέτη και τους ηθοποιούς.

    Το προσωπικό μου χαιλάιτ ήταν όταν εισέβαλε μέσα στην Κοριόλη ολομόναχος,ενώ οι άλλοι δείλιαζαν και κρύβονταν κι αυτός τους έριξε το βρισίδι για την δειλία τους Razz 
    Επίσης,το ότι ενώ ήταν αποφασισμένος να κάψει την Ρώμη,τελικά έκανε το χατήρι στην οικογένειά του και έδειξε έλεος, και ότι παρόλο που παραβίαζε τους όρκους του,δε νοιάστηκε για τον εαυτό του και την τιμή του αλλά για την δική τους τιμή και ασφάλεια και κυριολεκτικά πέθανε γι' αυτούς plz 
    Απλά επικός!



    Όταν μιλάτε ακούω να λέτε "Γιατί;"
    Όλο "Γιατί;"
    Βλέπετε πράγματα και λέτε "Γιατί;"
    Μα εγώ ονειρεύομαι πράγματα που ποτέ δεν υπήρξαν και λέω:
    "Γιατί όχι;"
    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33254
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Κυρ Φεβ 02, 2014 4:51 pm

    Ρε άντε στο διάολο και οι τρεις σας, και η ντούλα πιο πολύ γιατί έχει ωραία εμφάνιση κ θέλω να μου πει από που είναι.
    ΚΑΙ ΓΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΔΩ ΧΙΝΤΛΖ







    Oh, the skies, tumbling from your eyes
    So sublime, a chase to end all time
    Seasons call and fall, from grace and uniform
    Anatomical, metaphysical

    Oh, the dye, a blood red setting sun
    Rushing through my veins, burning up my skin
    I will survive, live and thrive
    Win this deadly game

    Love crime
    I will survive, live and thrive
    I will survive
    I will...

    Laura Mandley
    Laura Mandley
    Θεραπευτής/ρια
    Θεραπευτής/ρια


    Αριθμός μηνυμάτων : 4034
    Ηλικία : 31
    Location : Nargothrond
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Misunderstanding is geniuses curse, they call us evil but nothing is worse than passive submission to meaningless rules these are oppression and misery's tools.

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Laura Mandley Κυρ Φεβ 02, 2014 5:05 pm

    ΠOTE? tongue 

    Την εμφάνιση εγώ την επινόησα κατά κάποιο τρόπο Razz 
    Είναι και καλά,Rhenyra Targaryen και έχω κολλήσει την princess Maud από το The Pillars of Earth με ένα πως το λένε που βρήκα όταν έψαχνα εικόνες για την Ρενύρα.Αυτά Razz 



    Όταν μιλάτε ακούω να λέτε "Γιατί;"
    Όλο "Γιατί;"
    Βλέπετε πράγματα και λέτε "Γιατί;"
    Μα εγώ ονειρεύομαι πράγματα που ποτέ δεν υπήρξαν και λέω:
    "Γιατί όχι;"
    Mirabelle Salvatore
    Mirabelle Salvatore
    Βιβλιοθηκάριος
    Βιβλιοθηκάριος


    Αριθμός μηνυμάτων : 14394
    Ηλικία : 34
    Location : Phobos-Deimos Castle
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: 'HAIL HYDRA'

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Mirabelle Salvatore Κυρ Φεβ 02, 2014 5:51 pm

    Morgan le Fay έγραψε:Ρε άντε στο διάολο και οι τρεις σας, και η ντούλα πιο πολύ γιατί έχει ωραία εμφάνιση κ θέλω να μου πει από που είναι.
    ΚΑΙ ΓΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΔΩ ΧΙΝΤΛΖ

    ^ΡΕ ΚΙ ΕΜΕΊΣ ΣΕ ΑΓΑΠΆΜΕ ΠΆΡΑ ΠΟΛΎ!!!  In Love In Love Razz 
    μωρό μου εσύ.  Razz 



    ♔ THE DARK PRINCE & THE SCAVENGER ♔
     Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 Tenor
    “I've never felt so alone.”
    “You're not alone.”
    “Neither are you. It's not too late.”

    "Let the past die."~ K.R. :
    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33254
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Κυρ Φεβ 16, 2014 3:35 pm

    Razz

    Λοιπόν.

    Είδα τον Άγριο Σπόρο με τον Ιεροκλή Μιχαηλίδη, καλή παράσταση, τίποτα το εξαιρετικό, είχε καλό μήνυμα όμως αν κ θα μπορούσε να γραφτεί/ειπωθεί καλύτερα.

    Είδα το Ινσένσο του Δημητριάδη ξανά, όπως ήταν πέρσι από τον Αναστάση, ντάξει, γ@μησε, τα σπασε το παιδί!

    Και είδα.. τι είδα; Πολλά μωρέ αλλά δεν τα θυμάμαι όλα. Α, είδα τους Δίκαιους του Καμύ με γνωστούς μου, που έπαιζαν, πολύ καλή παράσταση αν η σκηνοθέτις σκηνοθετούσε κιόλας. Ωραίες εικόνες δημιουργούσε το video mapping αλλά αυτή η ηλίθια ακινησία με έκανε να νιώθω λες και έβλεπα έργο των πέντε προβών αντί για των σαράντα. Αυτά. Σήμερα θα δω Cats. Αναμένετε.







    Oh, the skies, tumbling from your eyes
    So sublime, a chase to end all time
    Seasons call and fall, from grace and uniform
    Anatomical, metaphysical

    Oh, the dye, a blood red setting sun
    Rushing through my veins, burning up my skin
    I will survive, live and thrive
    Win this deadly game

    Love crime
    I will survive, live and thrive
    I will survive
    I will...

    Imperio
    Imperio
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 33323
    Ηλικία : 30
    Location : Greece
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'm the one I should love

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Imperio Σαβ Μαρ 08, 2014 9:51 pm

    CATS. Στο Badminton.




    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 4thvideo5
    _
    _

    Sometimes I'm afraid of myself, thanks to my self-hatred
    And the depression that came to play again
    Min Yoongi is already dead (I killed him)
    It's been a long time since my everyday life became killing my passions and comparing myself with others


    Stuff:
    Vesper
    Vesper
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 2141
    Ηλικία : 29
    Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Light thinks it travels faster than anything, but it is wrong. No matter how fast light travels, it finds the darkness has always gotten there first, and is waiting for it.

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Vesper Κυρ Μαρ 09, 2014 12:37 am

    Εκδοχή του Μπράουνινγκ με Καταλειφό.Από τις καλύτερες που έχω δει.Και ίσως ο καλύτερος ρόλος του Καταλειφού τα τελευταία χρόνια.Αξίζει αμέριστα.



    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 Alicealicewakeup_zps0e97ecf6

    do you really wanna know?:

    @RtVaVa
    @RtVaVa
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 10225
    Ηλικία : 29
    Location : Utero
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: lalala

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από @RtVaVa Κυρ Μαρ 09, 2014 9:43 pm

    Παναγία των Παρισίων, παιδικό θέατρο, αυτό που παίζει και η Κωνσταντίνα. Happy Χάρηκα που πρόλαβα την τελευταία παράσταση! Razz Πέρασα πολύ καλά!



    We will always be so much more human than we wished to be.
    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 A66886f5f2317df58aaa293295815e55

    They're taking the Hobbits to Isengard!:

    Κάνε μια παύση.
    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33254
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Δευ Μαρ 10, 2014 2:32 am

    oh stop it :P
    όποιος πάει (αθήνα) να δει το ρινόκερο-ιονέσκο σε σκηνοθεσία μοσχόπουλου, ας μου πει εντυπώσεις!







    Oh, the skies, tumbling from your eyes
    So sublime, a chase to end all time
    Seasons call and fall, from grace and uniform
    Anatomical, metaphysical

    Oh, the dye, a blood red setting sun
    Rushing through my veins, burning up my skin
    I will survive, live and thrive
    Win this deadly game

    Love crime
    I will survive, live and thrive
    I will survive
    I will...

    Imperio
    Imperio
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 33323
    Ηλικία : 30
    Location : Greece
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'm the one I should love

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Imperio Τρι Μαρ 11, 2014 7:09 pm

    War Horse live από το National Theatre.




    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 4thvideo5
    _
    _

    Sometimes I'm afraid of myself, thanks to my self-hatred
    And the depression that came to play again
    Min Yoongi is already dead (I killed him)
    It's been a long time since my everyday life became killing my passions and comparing myself with others


    Stuff:
    Cassiopeia Black
    Cassiopeia Black
    Μαγικός Προσωπογράφος
    Μαγικός Προσωπογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 23167
    Ηλικία : 28
    Location : In the world of dreams
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/09/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Does this darkness have a name? Is it your name?

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Cassiopeia Black Σαβ Μαρ 15, 2014 12:33 am

    Τρωικός Πόλεμος. Υπέροχο.




    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 De491c4ec901d8ca0e5114fe83cfcb2c
    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 Aaaa10



    ^^:
    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33254
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Σαβ Μαρ 15, 2014 12:56 am

    ^Aλήθεια τώρα;  confused 







    Oh, the skies, tumbling from your eyes
    So sublime, a chase to end all time
    Seasons call and fall, from grace and uniform
    Anatomical, metaphysical

    Oh, the dye, a blood red setting sun
    Rushing through my veins, burning up my skin
    I will survive, live and thrive
    Win this deadly game

    Love crime
    I will survive, live and thrive
    I will survive
    I will...

    James The Great
    James The Great
    Εκτοετής στην Σχολή
    Εκτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 332
    Ηλικία : 31
    Location : Theros
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2014

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 Empty Απ: Τελευταία παράσταση που είδατε

    Δημοσίευση από James The Great Πεμ Μαρ 27, 2014 7:16 pm

    ^^ Παναγία των Παρισίων. Μπορώ να πω οτι μου άρεσε πάρα πολύ! (Κατι που δεν στο είπα Κωσταντινα: Δεν ξέρω εάν έτσι είναι το γέλιο σου αλλά στην παραστάση σε μια φάση που γελάς δυνατά ενθουσιάστηκα πολύ, μου τράβηξε κατευθείαν την προσοχή... Well Done )

     Pray dance! dance! metallas 



    "Always Paying My Debts"

    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 Tumblr_n72crvmGCp1qior9ao1_400
    Τελευταία παράσταση που είδατε - Σελίδα 6 Nb235f

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Σαβ Απρ 27, 2024 12:56 am