.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+9
Mirabelle Salvatore
Romilda Vane
Fleur Delacour
Amycus
Amelia Blackfoot
Gellert
Cassandra Black
Arcturus Regulus Black
sthnanonymiagiapanta
13 απαντήσεις

    H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας....

    Hecate
    Hecate
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 11334
    Ηλικία : 32
    Location : Outer Space
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας....

    Δημοσίευση από Hecate Σαβ Δεκ 21, 2013 8:51 pm

    Κοίτα, δεν είμαι ο Θάνος αλλά νομίζω ότι σκασίλα του. Δηλαδή δεν νομίζω, είμαι σίγουρη. Αυτός, όπως και όλοι οι υπόλοιποι ξεχνάμε και την ύπαρξη σου ακόμα όταν βγαίνουμε από το φόρουμ ή πάμε να διαβάσουμε ένα άλλο τόπικ. Δεν ξέρω τι σημαίνει για σένα μίσος αλλά σίγουρα δεν το έχεις προκαλέσει σε κανέναν εδώ μέσα για τον πολύ απλό λόγο ότι κανείς δεν κάθεται να σκάσει για τις τραβηγμένες απόψεις και τις σχεδόν ανύπαρκτες κοινωνικές δεξιότητες ενός αγνώστου στο ίντερνετ.



    .
    Θέλεις μπουντρούμια; Πάμε.
    H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας.... - Σελίδα 2 Ws1999D
    sthnanonymiagiapanta
    sthnanonymiagiapanta
    Τεταρτοετής στην Σχολή
    Τεταρτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 179
    Ηλικία : 134
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status:
    Today's thought:

    H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας....

    Δημοσίευση από sthnanonymiagiapanta Σαβ Δεκ 21, 2013 9:29 pm

    Hecate έγραψε:Κοίτα, δεν είμαι ο Θάνος αλλά νομίζω ότι σκασίλα του. Δηλαδή δεν νομίζω, είμαι σίγουρη. Αυτός, όπως και όλοι οι υπόλοιποι ξεχνάμε και την ύπαρξη σου ακόμα όταν βγαίνουμε από το φόρουμ ή πάμε να διαβάσουμε ένα άλλο τόπικ. Δεν ξέρω τι σημαίνει για σένα μίσος αλλά σίγουρα δεν το έχεις προκαλέσει σε κανέναν εδώ μέσα για τον πολύ απλό λόγο ότι κανείς δεν κάθεται να σκάσει για τις τραβηγμένες απόψεις και τις σχεδόν ανύπαρκτες κοινωνικές δεξιότητες ενός αγνώστου στο ίντερνετ.

    1)Δεν απαντάς στα όσα ανέφερα,πρωτίστως...Ενδιαφέρον!
    2)Εσύ πάλι από που εμφανίστηκες;Και άλλη συνωμοσία εις βάρος μου;
    3)Σχεδόν ανύπαρκτη είναι η πνευματική διαύγεια ορισμένων εδώ μέσα τους οποίους δεν θα τους απαριθμήσω,γιατί θα πιαστεί το χέρι μου...
    4)Αν εσείς με έχετε μιά φορά χεσμένο για τις απόψεις μου,εε εγώ σας 100.000 φορές πιό χεσμένους και για τις δικές σας απόψεις και για την δική σας ύπαρξη και για την ανάγκη να κλαίγεστε στον θεό-πρόστατη για κακά κακά παιδιά που σας πειράζουν στην ζωή σας!!
    5)Τα μεγάλα μέσα,καλή μου,δεν έχουν χρησιμοποιηθεί ακόμη...Ακόμη κάνουμε προθέρμανση!Και δεν μιλάω μόνο για το φορουμάκι σας...... Happy 
    Orion Black
    Orion Black
    Εκπαιδευτής Δράκων
    Εκπαιδευτής Δράκων


    Αριθμός μηνυμάτων : 1890
    Ηλικία : 35
    Location : Teppelin
    Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: This game....Will not have a happy ending....

    H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας....

    Δημοσίευση από Orion Black Σαβ Δεκ 21, 2013 9:53 pm

    Παντού συνομωσίες εδώ μέσα. Βρε μπας και είσαι ο Λιακόπουλος και μας δουλεύεις όλους ψιλό γαζί? :P
    Δεν σου φαίνεται πάντως ότι μας έχεις χεσμένους. Μάλλον το αντίθετο. mouble mouble



    ---
    H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας.... - Σελίδα 2 Wotsig


    Where my loyalties lie:
    Hecate
    Hecate
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 11334
    Ηλικία : 32
    Location : Outer Space
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας....

    Δημοσίευση από Hecate Σαβ Δεκ 21, 2013 10:36 pm

    sthnanonymiagiapanta έγραψε:1)Δεν απαντάς στα όσα ανέφερα,πρωτίστως...Ενδιαφέρον!
    2)Εσύ πάλι από που εμφανίστηκες;Και άλλη συνωμοσία εις βάρος μου;
    3)Σχεδόν ανύπαρκτη είναι η πνευματική διαύγεια ορισμένων εδώ μέσα τους οποίους δεν θα τους απαριθμήσω,γιατί θα πιαστεί το χέρι μου...
    4)Αν εσείς με έχετε μιά φορά χεσμένο για τις απόψεις μου,εε εγώ σας 100.000 φορές πιό χεσμένους και για τις δικές σας απόψεις και για την δική σας ύπαρξη και για την ανάγκη να κλαίγεστε στον θεό-πρόστατη για κακά κακά παιδιά που σας πειράζουν στην ζωή σας!!
    5)Τα μεγάλα μέσα,καλή μου,δεν έχουν χρησιμοποιηθεί ακόμη...Ακόμη κάνουμε προθέρμανση!Και δεν μιλάω μόνο για το φορουμάκι σας...... Happy 

    Όσα ανέφερες με αφήνουν αδιάφορη. Χριστιανή δεν ήμουν ποτέ, δεν έχω κανένα λόγο να κάτσω να διαβάσω κάθε ποστ που κάνεις για τον Χριστιανισμό και για τους λόγους που εσύ και μόνο εσύ έχεις ανακαλύψει τα σφάλματα της θρησκείας. Διάβασα τα πρώτα 5, ήταν όλα ίδια -φαντασμένα, ασύντακτα και με μία έντονη επίγευση ημιμάθειας- και ως εκεί.

    Αυτή θα ήταν μια καλή ερώτηση για σένα, τρολάκι.

    Όσο για τα υπόλοιπα, πρόσεχε μη σκίσεις κανά καλσόν ή μην πατήσεις κανά πετραχήλι ξέρω γω.



    .
    Θέλεις μπουντρούμια; Πάμε.
    H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας.... - Σελίδα 2 Ws1999D
    sthnanonymiagiapanta
    sthnanonymiagiapanta
    Τεταρτοετής στην Σχολή
    Τεταρτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 179
    Ηλικία : 134
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status:
    Today's thought:

    H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας....

    Δημοσίευση από sthnanonymiagiapanta Σαβ Δεκ 21, 2013 10:39 pm

    Orion Black έγραψε:Παντού συνομωσίες εδώ μέσα. Βρε μπας και είσαι ο Λιακόπουλος και μας δουλεύεις όλους ψιλό γαζί? :P
    Δεν σου φαίνεται πάντως ότι μας έχεις χεσμένους. Μάλλον το αντίθετο. mouble mouble


    Ναι,είμαι ξάδερφος του Λιακόπουλου και μπατζανάκης του Χαρδαβέλα!Κατάρα,αποκαλύφθηκε η μυστική μου ταυτότητα!!

    Και από που το συμπέρανες ότι ΔΕΝ σας έχω χεσμένους αγαπητέ Black?

    ---

    Hecate έγραψε:
    Όσα ανέφερες με αφήνουν αδιάφορη. Χριστιανή δεν ήμουν ποτέ, δεν έχω κανένα λόγο να κάτσω να διαβάσω κάθε ποστ που κάνεις για τον Χριστιανισμό και για τους λόγους που εσύ και μόνο εσύ έχεις ανακαλύψει τα σφάλματα της θρησκείας. Διάβασα τα πρώτα 5, ήταν όλα ίδια -φαντασμένα, ασύντακτα και με μία έντονη επίγευση ημιμάθειας- και ως εκεί.

    Αυτή θα ήταν μια καλή ερώτηση για σένα, τρολάκι.

    Όσο για τα υπόλοιπα, πρόσεχε μη σκίσεις κανά καλσόν ή μην πατήσεις κανά πετραχήλι ξέρω γω.


    Εε,τότε go!!Εσύ έκατσες και τα διάβασες με δική σου επιλογή,δεν σε υποχρέωσε κανένας,δρόμο!!Στα τρένααα!!!Πήγαινε στην ζούγκλα να βρεις τους συγγενείς σου!!GOOOO!!!!!!

    Eγώ εμφανίστηκα προκειμένου να κάνω μια πολιτισμένη,δημοκρατική συζήτηση με μερικά ώριμα,όπως ευελισπούσα,άτομα αλλά δυστηχώς έπεσα εντελώς έξω!Τσς τσς,και από πότε είναι τρολλ είναι κάποιος που φτιάχνει ένα τόπικ στο οποίο κάνει μερικές πνευματικές αναζητήσεις,αφήνωντας ελεύθερα τα υπόλοιπα μέλη να πουν και την δικη τους;Τσς τσς,υποανάπτυκτε λαέ....

    Όσο για τα υπόλοιπα,σιγά μην λιποθυμήσεις κιόλας από το μένος που σε κατέχει...Άναψε τώρα και ένα τσιγάρο να ευχαριστηθείς που μου την έχωσες και με έκανες σκόνη μπροστά σου και ας μην πω τι άλλο να κάνεις... Happy


    edit by Amelia Blackfoot: Δεν επιτρέπονται τα διπλά ποστς. Μπορείς να επεξεργαστείς το ποστ σου αν θες να προσθέσεις κάτι.  Wink 
    Mirabelle Salvatore
    Mirabelle Salvatore
    Βιβλιοθηκάριος
    Βιβλιοθηκάριος


    Αριθμός μηνυμάτων : 14394
    Ηλικία : 35
    Location : Phobos-Deimos Castle
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: 'HAIL HYDRA'

    H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας....

    Δημοσίευση από Mirabelle Salvatore Σαβ Δεκ 21, 2013 10:55 pm

    Orion Black έγραψε:Παντού συνομωσίες εδώ μέσα. Βρε μπας και είσαι ο Λιακόπουλος και μας δουλεύεις όλους ψιλό γαζί? :P
    Δεν σου φαίνεται πάντως ότι μας έχεις χεσμένους. Μάλλον το αντίθετο. mouble mouble

    ^Hλία φοβερή εμφάνιση!!!  Happy η Κασσάνδρα την έφτιαξε;  Happy (οκ σκάω, είμαι εκτός θέματος φεύγω γεια σας!  Very Happy Razz )



    ♔ THE DARK PRINCE & THE SCAVENGER ♔
     H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας.... - Σελίδα 2 Tenor
    “I've never felt so alone.”
    “You're not alone.”
    “Neither are you. It's not too late.”

    "Let the past die."~ K.R. :
    Hecate
    Hecate
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 11334
    Ηλικία : 32
    Location : Outer Space
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας....

    Δημοσίευση από Hecate Σαβ Δεκ 21, 2013 11:04 pm

    Ρε μάτια μου, να επιχειρηματολογήσεις δεν μπορείς, να συζητήσεις δεν μπορείς, να παραστήσεις τον δήθεν υπεράνω δεν μπορείς, να τρολάρεις λίγο σωστά να γουστάρουμε δεν μπορείς, τι διάβολο μπορείς να κάνεις; Όλος σου ο λογαριασμός είναι μια απογοήτευση.



    .
    Θέλεις μπουντρούμια; Πάμε.
    H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας.... - Σελίδα 2 Ws1999D
    sthnanonymiagiapanta
    sthnanonymiagiapanta
    Τεταρτοετής στην Σχολή
    Τεταρτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 179
    Ηλικία : 134
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status:
    Today's thought:

    H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας....

    Δημοσίευση από sthnanonymiagiapanta Σαβ Δεκ 21, 2013 11:19 pm

    Hecate έγραψε:Ρε μάτια μου, να επιχειρηματολογήσεις δεν μπορείς, να συζητήσεις δεν μπορείς, να παραστήσεις τον δήθεν υπεράνω δεν μπορείς, να τρολάρεις λίγο σωστά να γουστάρουμε δεν μπορείς, τι διάβολο μπορείς να κάνεις; Όλος σου ο λογαριασμός είναι μια απογοήτευση.

    Μας έκανες και κλάψαμεεε!!!!Μου είπε η οικτρή απογόητευση ότι είμαι μιά απογοήτευση και τώρα νομίζει ότι πόνεσα έστω και ελάχιστο!!!ΧΑΧΑΧΑ!!Μάθε ότι δεν είναι όλοι συναισθηματικά ευαίσθητοι,όπως είσαι εσύ,υπάρχουν και τύποι που μπορούν να σε στείλουν στον διάολο ευκολότερα από το δαγκώσουν ένα μπισκότο...
    Δεν παρηστάνω τον υπεράνω,καλή μου,γιατί:1)τυπάκια σαν εσένα παριστάνουνε και 2)είμαι υπεράνω από την γέννηση μου!
    Εσύ πέραν του να λες μλκιες σε όποιον βρίσκεις αντίθετο με τις απόψεις σου,μπορεί να εκτελέσεις κάποια άλλη λειτουργία;Μπαα,μάλλον έχει κολλήσει προ πολλού το σύστημα....
    Τρολλ είναι αυτοί που σε θεματολογίες τόπικ είναι πάντοτε εντελώς out,για αυτό σου λέω,go χρυσό μου!
    Επίσης,έκανες αυτό που είπαμε; Happy 
    Anonymous
    Επισκέπτης
    Επισκέπτης


    H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας....

    Δημοσίευση από Επισκέπτης Σαβ Δεκ 21, 2013 11:40 pm

    Hecate έγραψε:Ρε μάτια μου, να επιχειρηματολογήσεις δεν μπορείς, να συζητήσεις δεν μπορείς, να παραστήσεις τον δήθεν υπεράνω δεν μπορείς, να τρολάρεις λίγο σωστά να γουστάρουμε δεν μπορείς, τι διάβολο μπορείς να κάνεις; Όλος σου ο λογαριασμός είναι μια απογοήτευση.
    Δεν έκανα σχόλιο για το τόπικ, αλλά εδώ με συγχωρείς Κατερίνα (Κατερίνα δεν σε λένε;; :P ) , θα επενέβω. Κανένας λογαριασμός δεν είναι απογοήτευση. Είμαι από τα άτομα που πέρασε άπειρες φορές από το μυαλό μου ότι ο λογαριασμός μου ήταν μια απογοήτευση, αλλά εν τέλει μου είπαν πως κανένας λογαριασμός δεν είναι απογοήτευση. Δύο σοφά μέλη, (Romilda Vane & Arcturus Regulus Black) κάποτε με έμαθαν ότι κανένας λογαριασμός δεν είναι αποτυχία, όλοι ήρθαν να δώσουν κάτι. Μην το βλέπεις έτσι. Σκέψου από την άλλη πλευρά. Ο sthnanonymiagiapanta ήρθε να δώσει ένα στίγμα εδώ πέρα, ανεξάρτητα από τον τρόπο με τον οποίο θα το επιτύχει. Σκέψου πως ήταν αυτός που έδωσε λίγη ένταση στην ανιαρότητα! Wink  Δεν επενέβησα για το θέμα, απλώς το θεώρησα χτύπημα κάτω από την ζώνη, δηλαδή εμένα προσωπικά θα με πονούσε πολύ αν μου το λέγαν αυτό. Γι' αυτό κι επενέβησα εδώ πέρα, συγνώμη για την ανάμειξη και ευχαριστώ πολύ! Γεια σας, συνεχίστε! :smilenew: 
    Hecate
    Hecate
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 11334
    Ηλικία : 32
    Location : Outer Space
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας....

    Δημοσίευση από Hecate Σαβ Δεκ 21, 2013 11:55 pm

    Δεν αμφιβάλλω καθόλου, σε πιστεύω ότι έκλαιγες. Διαβάζοντας αυτά που γράφεις θα καταλάβαινε ο οποιοσδήποτε ότι την ώρα που πληκτρολογούσες λύσσαγες να βρεις κάτι προσβλητικό να απαντήσεις αγνοώντας πλήρως ότι ανθρώπους που δεν γνωρίζεις δεν μπορείς να τους προσβάλλεις, ειδικά όταν χρησιμοποιείς φράσεις/λέξεις που προϋποθέτουν ότι τους ξέρεις πραγματικά. Είναι απλώς άτοπο. Το όλο στυλάκι "δήθεν ειρωνεία - γιαλατζί ανωτερότητα - καλό μου/χρυσό μου" είναι απλώς μια απεγνωσμένη προσπάθεια να αποδείξεις... τι ακριβώς; Διαφωνώ με το 3ήμερο μπαν σου, μέλη όπως εσύ έχει αποδειχθεί ότι είναι αναλώσιμα, θα καθόσουν 2-3 μέρες ακόμα, θα σε βαριόμασταν και μετά ή θα έφευγες ή θα έπαιρνες ένα κανονικό, μόνιμο μπαν και θα σε ξαναθυμόμασταν στην επόμενη ανασκόπηση της χρονιάς ως "ε, υπήρξε και αυτό".

    Γιάννη διαφωνώ. Είναι μπαχαλάκης που τη βρίσκει κάνοντας τους άλλους να τσακώνονται μαζί του λόγω κάποιων απόψεων που κατά πάσα πιθανότητα δεν πιστεύει στ' αλήθεια.



    .
    Θέλεις μπουντρούμια; Πάμε.
    H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας.... - Σελίδα 2 Ws1999D
    Amelia Blackfoot
    Amelia Blackfoot
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 20437
    Ηλικία : 571
    Location : 12, Grimmauld Place, 4th floor
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: And Iʼve been looking at the stars for a long, long time, Iʼve been putting out fires all my life. Everybody wants a flame, they donʼt want to get burnt and today is our turn.

    H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας....

    Δημοσίευση από Amelia Blackfoot Κυρ Δεκ 22, 2013 12:00 am

    Ας επιστρέψουμε κάπως έτσι στο θέμα του τόπικ, η όλη συζήτηση δεν βγάζει πουθενά.  up 
    Τρια πουλακια καθονταν...
    Τρια πουλακια καθονταν...
    Τεταρτοετής στην Σχολή
    Τεταρτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 117
    Ηλικία : 25
    Ημερομηνία εγγραφής : 09/09/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status:
    Today's thought:

    H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας....

    Δημοσίευση από Τρια πουλακια καθονταν... Κυρ Δεκ 22, 2013 9:20 am


    Είναι αλήθεια ότι υπάρχουν αρκετά κρούσματα στην Εκκλησία μας σχετικά με παιδεραστές παπάδες,με παπάδες που έκλεβαν χρήματα από την Εκκλησία κλπ και δεν μπορεί να τα αμφισβητήσει κανείς,όμως μέχρις εκεί!
    Αν είναι δυνατόν να κατηγοράμε όλους τους πιστούς στον κόσμο,επειδή υπήρξαν και κάποιοι ανάξιοι στην Εκκλησία!Πάντοτε και σε κάθε τομέα(και εποχή)υπήρχαν ανάξιοι και εντελως ακατάλληλοι άνθρωποι,οι οποίοι απλά για λόγους κύρους και κάλυψης(προφανώς)θέλησαν να ακολουθήσουν τον δρόμο των αγαθών,τον δρόμο που ακολουθούν οι πραγματικά άξιοι και καλόκαρδοι άνθρωποι(έναν δρόμο που κάνενας δεν αρνήται ότι προσπαθεί να μας φωτίσει η Εκκλησίας)αλλά πίστεψε με,τέτοιοι άνθρωποι είναι ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ!Άντε να πούμε ένας στους χίλιους,αυτό όμως δεν δίνει το δικαίωμα να καταδικάσεις ολόκληρη θρησκεία επειδή κάποιοι δήθεν πιστοί της δεν πίστεψαν ειληκρινά στα λόγια του Χριστού!
    Είναι σαν να κάνουμε γενικεύσεις του τύπου:Αυτά τα μήλα είναι πράσινα,άρα όλα τα μήλα στον κόαμο είναι πράσινα!
    Αυτό μου θυμίζει την λογική του δημοτικού:Το μπουζούκι είναι όργανο.Ο αστυνομικός είναι όργανο.Άρα ο αστυνομικός είναι μπουζούκι! facepalm 
    Amycus
    Amycus
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 29791
    Ηλικία : 44
    Location : Κατάληψη σε ζαχαροπλαστείο!
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Δεν νιώθω ποτέ μοναξιά.Είμαι σχιζοφρενής!

    H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας....

    Δημοσίευση από Amycus Δευ Δεκ 23, 2013 10:37 am

    sthnanonymiagiapanta έγραψε:Με μισείς πολύ,εε?? Happy Happy 
    Νομίζω ότι ζηλεύω όλους όσους έχουν πάει τσάρκα με το διαστημόπλοιο του Σφακιανάκη και έχουν πιεί και ένα καφέ με εξωγήϊνους.Εχω ακούσει ότι η θέα είναι συναρπαστική και ο καφές τους απο άλλο κόσμο!  oh! 

    Hecate έγραψε:Δεν ξέρω τι σημαίνει για σένα μίσος αλλά σίγουρα δεν το έχεις προκαλέσει σε κανέναν εδώ μέσα για τον πολύ απλό λόγο ότι κανείς δεν κάθεται να σκάσει για τις τραβηγμένες απόψεις και τις σχεδόν ανύπαρκτες κοινωνικές δεξιότητες ενός αγνώστου στο ίντερνετ.
    Πολύ ωραία τα λες Εκάτη μου!  oh! 

    Hecate έγραψε:Όσο για τα υπόλοιπα, πρόσεχε μη σκίσεις κανά καλσόν ή μην πατήσεις κανά πετραχήλι ξέρω γω.
    Φορούσαν καλτσόν οι αρχαίοι; Αλλά αν θυμάμαι καλά,έκαναν μπούκλα και το μαλλί. Ήταν,πολύ προχώ τελικά!  
    Αλλά ταιριάζει το καλτσόν με το ξώφτερνο το σανδάλι;  :P 



    Και τώρα,θα ήθελα ο anonymias να μας πει πώς τα περνά η γοργόνα,η αδελφή του Μέγα Αλέξανδρου! Βρήκε κανά καλό δελφίνι να αποκατασταθεί ή όλη μέρα σπάει καραβάκια;  yummy



    _
    __
    ____
    ___
    ___
    -----
    -----
    ---------------------------------------
    H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας.... - Σελίδα 2 Gg10
    Anonymous
    Επισκέπτης
    Επισκέπτης


    H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας....

    Δημοσίευση από Επισκέπτης Δευ Δεκ 23, 2013 11:46 pm

    tl dr.
    Σε διάφορα βιβλία που έχω διαβάσει λένε ότι ο Χριστός είχε γυναίκα και παιδί.  
    Και ότι στο Άγιο όρος κρατάνε κρυφά διάφορα άλλα χειρόγραφα που δεν επιτρέπεται να τα δούμε(ισχύει; ), πέρα από αυτό και το ότι οι εκκλησίες είναι γεμάτες με χρυσαφικά δεν με ενοχλεί κάτι άλλο Razz
    Κάθε δουλειά αποτελείται από σωστούς και "κακούς" ανθρώπους.
    Γενικά πάντως ο καθένας είναι ελεύθερος να πιστέψει ότι θέλει.
    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 36
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας....

    Δημοσίευση από Cassandra Black Τρι Δεκ 24, 2013 4:26 pm

    Zacharias Smith έγραψε:Σε διάφορα βιβλία που έχω διαβάσει λένε ότι ο Χριστός είχε γυναίκα και παιδί.
    Το 'χω διαβάσει κι εγώ, υποτίθεται πως οι Ιουδαίοι πλήρωναν φόρο αγαμίας οπότε δεν τον συνέφερε να μένει ανύπαντρος. Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει όμως. unsure 



    H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας.... - Σελίδα 2 Y2uq2a4e

    We seed the stars:
    sthnanonymiagiapanta
    sthnanonymiagiapanta
    Τεταρτοετής στην Σχολή
    Τεταρτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 179
    Ηλικία : 134
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status:
    Today's thought:

    H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας....

    Δημοσίευση από sthnanonymiagiapanta Τετ Δεκ 25, 2013 2:24 am

    Hecate έγραψε:Δεν αμφιβάλλω καθόλου, σε πιστεύω ότι έκλαιγες. Διαβάζοντας αυτά που γράφεις θα καταλάβαινε ο οποιοσδήποτε ότι την ώρα που πληκτρολογούσες λύσσαγες να βρεις κάτι προσβλητικό να απαντήσεις αγνοώντας πλήρως ότι ανθρώπους που δεν γνωρίζεις δεν μπορείς να τους προσβάλλεις, ειδικά όταν χρησιμοποιείς φράσεις/λέξεις που προϋποθέτουν ότι τους ξέρεις πραγματικά. Είναι απλώς άτοπο. Το όλο στυλάκι "δήθεν ειρωνεία - γιαλατζί ανωτερότητα - καλό μου/χρυσό μου" είναι απλώς μια απεγνωσμένη προσπάθεια να αποδείξεις... τι ακριβώς; Διαφωνώ με το 3ήμερο μπαν σου, μέλη όπως εσύ έχει αποδειχθεί ότι είναι αναλώσιμα, θα καθόσουν 2-3 μέρες ακόμα, θα σε βαριόμασταν και μετά ή θα έφευγες ή θα έπαιρνες ένα κανονικό, μόνιμο μπαν και θα σε ξαναθυμόμασταν στην επόμενη ανασκόπηση της χρονιάς ως "ε, υπήρξε και αυτό".

    Γιάννη διαφωνώ. Είναι μπαχαλάκης που τη βρίσκει κάνοντας τους άλλους να τσακώνονται μαζί του λόγω κάποιων απόψεων που κατά πάσα πιθανότητα δεν πιστεύει στ' αλήθεια.


    Και δυό αυγά Τουρκίας,κοπελιά....




    Amycus έγραψε:
    Και τώρα,θα ήθελα ο anonymias να μας πει πώς τα περνά η γοργόνα,η αδελφή του Μέγα Αλέξανδρου! Βρήκε κανά καλό δελφίνι να αποκατασταθεί ή όλη μέρα σπάει καραβάκια; yummy

    Την γκάστρωσα εγώ και πέθανε στην γέννα η φουκαριάρα!
    Εσύ Θάνε βρήκες κανά καλό παλικάρι να αποκατασταθείς σαν την γοργόνα ή όλη μέρα σπας @@??
    Amycus
    Amycus
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 29791
    Ηλικία : 44
    Location : Κατάληψη σε ζαχαροπλαστείο!
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Δεν νιώθω ποτέ μοναξιά.Είμαι σχιζοφρενής!

    H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας....

    Δημοσίευση από Amycus Τετ Δεκ 25, 2013 1:11 pm

    sthnanonymiagiapanta έγραψε:Την γκάστρωσα εγώ και πέθανε στην γέννα η φουκαριάρα!
    Που να ρισκάρει και άλλη μία τερατογέννεση με τέτοια γονίδια. awesome 
    sthnanonymiagiapanta έγραψε:Εσύ Θάνε βρήκες κανά καλό παλικάρι να αποκατασταθείς σαν την γοργόνα ή όλη μέρα σπας @@??
    Μπα,κυκλοφορούν κάτι γονίδια στην πιάτσα (ανώνυμα πάντα) που σε κάνουν να εκτιμάς τις αρετές της μοναχικής ζωής και ότι το προφυλακτικό σώζουν (τις) ζωές. awesome 



    _
    __
    ____
    ___
    ___
    -----
    -----
    ---------------------------------------
    H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας.... - Σελίδα 2 Gg10
    Amelia Blackfoot
    Amelia Blackfoot
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 20437
    Ηλικία : 571
    Location : 12, Grimmauld Place, 4th floor
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: And Iʼve been looking at the stars for a long, long time, Iʼve been putting out fires all my life. Everybody wants a flame, they donʼt want to get burnt and today is our turn.

    H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας....

    Δημοσίευση από Amelia Blackfoot Τετ Δεκ 25, 2013 1:35 pm

    Σπόιλερ:

    Χαρακτηρισμοί σαν τους παραπάνω δεν αρμόζουν στην μαγική μας κοινότητα σε καμία περίπτωση, η ΟΔΣ θα χειριστεί την κατάσταση αναλόγως. Παρακαλούμε όλα τα μέλη να μην δώσουν συνέχεια στην συζήτηση αυτή, σκεπτόμενοι και το κλίμα των ημερών.  wizard 
    Anonymous
    Επισκέπτης
    Επισκέπτης


    H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας....

    Δημοσίευση από Επισκέπτης Πεμ Δεκ 26, 2013 9:17 am

    Εγώ ένα θα πω. Εν τέλει με τέτοια τόπικ, το μόνο που έχει ως αποτέλεσμα είναι η παρακμή του harryworld, και όχι της εκκλησίας... Εγώ εξάλλου, δεν πιστεύω στους παπάδες, πιστεύω στον Θεό, κι εκεί είναι η διαχωριστική γραμμή! Η εκκλησία πάντα έκανε σφάλματα, όπως όλοι, μας πήγαν 500 χρόνια πίσω κι έκαναν μεγάλες βλακείες, αλλά εγώ ουδέποτε λάτρεψα θνητούς και σκευάσματα ανθρώπων ως προς το υλικό. Ο Θεός δεν έχει διαπράξει κανένα σφάλμα, ίσως μόνο το ότι αφήνει μερικούς μερικούς να μας χαλάει την διάθεση χρονιάρες μέρες...
    Katherine Black
    Katherine Black
    Αλχημιστής
    Αλχημιστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 5614
    Ηλικία : 28
    Location : Mystic Falls...
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/09/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: It is important to remember that we all have magic inside us...

    H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας.... - Σελίδα 2 Empty Απ: H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας....

    Δημοσίευση από Katherine Black Δευ Μαρ 24, 2014 9:35 pm

    sthnanonymiagiapanta έγραψε:
    Συζητάμε για την ανακάλυψη του κάρου και για τις κοτσάνες που σας έχει ποτίσει η Εκκλησία στο κεφάλι σας...
    Ααα λέμε και ανέκδοτα για την καταστροφή του κόσμου και για την Δευτέρα Παρουσία!ΧΑΧΑΧΑ!!
    ΠΑΡ'ΤΕ ΤΑ ΘΥΜΑΤΑ!!ΚΑΘΕΣΤΕ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΣΕ ΕΝΑΝ ΕΒΡΑΙΟ ΘΕΟ-ΖΟΜΠΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΚΑΤΣΕ ΚΑΙ ΣΤΑΥΡΩΘΗΚΕ ΓΙΑ ΝΑ ΣΩΣΕΙ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΕΠΕΙΔΗ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΑΡΤΙΑ ΜΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΤΗΚΕ ΑΠΟ ΠΑΪΔΙΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΦΑΓΕ ΕΝΑ ΜΗΛΑΡΑΚΙ ΠΟΥ ΤΗς ΧΑΡΙΣΕ ΕΝΑ ΦΙΔΙ ΠΟΥ ΜΙΛΟΥΣΕ!!Μπράβο μ@λ@κες,πολύ μεγάλη λογική έχετε στα όσα πιστεύεται...Άντε και καλά χριστούγεννα!!!
    ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια!



    H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας.... - Σελίδα 2 Demi%20k%20kitty%20disney%20upo2_zpsfuiueaue
    H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας.... - Σελίδα 2 Photo


    H μεγάλη παρακμή της Εκκλησίας.... - Σελίδα 2 2vjof7q
    Beauxbatons:



     
    It's Hufflepuff time :

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Πεμ Σεπ 19, 2024 9:43 pm