.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+15
Helena Malfoy
Katherine Black
Aurora Sinistra
Isabelle Lightwood
Cassandra Black
Elizabeth Swan
Maria Granger
Fleur Delacour
Romilda Vane
@RtVaVa
Helena Bonham Carter
Eleanna Lovegood
Violleta Black
Leon Black
FLEUR258
19 απαντήσεις

    Αι Βασίλης

    Vesper
    Vesper
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 2141
    Ηλικία : 29
    Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Light thinks it travels faster than anything, but it is wrong. No matter how fast light travels, it finds the darkness has always gotten there first, and is waiting for it.

    Αι Βασίλης - Σελίδα 2 Empty Απ: Αι Βασίλης

    Δημοσίευση από Vesper Σαβ Δεκ 07, 2013 5:02 pm

    Νομίζω σταμάτησα να πιστεύω όταν σταμάτησα και να γράφω.Που δεν έγινε και πάρα πολλά χρόνια πριν.Μάλλον όχι έγινε!Razz 
    Ήμουν στο σχολείο και τα παιδιά λέγανε τι τους έφερε και μετά αν πιστεύανε ή όχι,και ενώ όλα είχαν καταλήξει ότι δεν υπήρχε εγώ δεν μίλαγα,και τους είπα ότι δεν είναι πολύ απόλυτο όλο αυτό και ότι ο καθένας μπορεί να πιστεύει ότι θέλει,αλλά δεν τους πολυάρεσε,με είπαν προφανώς χαζή που πίστευα και μετά από μια εβδομάδα ξεχάστηκε το θέμα.
    Αν πιστεύω ακόμα?Νομίζω με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο όλοι πιστεύουμε σε κάτι,που δεν είναι απαραίτητα ο Άγιος Βασίλης,όμως σε κάτι που ευχόμαστε πολύ να υπάρχει.Αυτό νομίζω είναι και η ουσία του πράγματος.
    Anonymous
    Επισκέπτης
    Επισκέπτης


    Αι Βασίλης - Σελίδα 2 Empty Απ: Αι Βασίλης

    Δημοσίευση από Επισκέπτης Κυρ Δεκ 08, 2013 7:32 pm

    Λοιπόν, αν συνεχίσω να βλέπω κι άλλες τέτοιες ταινίες θα αρχίσω να ξαναπιστεύω στον Άι Βασίλη!
    Violleta Black
    Violleta Black
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 2572
    Ηλικία : 26
    Location : Mystic Falls
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: I am nothing special, of this I am sure. I am a common woman with common thoughts and I've led a common life. There are no monuments dedicated to me and my name will soon be forgotten, but I've loved another with all my heart and soul, and to me, this has always been enough..

    Αι Βασίλης - Σελίδα 2 Empty Απ: Αι Βασίλης

    Δημοσίευση από Violleta Black Σαβ Δεκ 14, 2013 11:36 pm

    Εγω το μόνο που ξέρω ειναι ότι το πρότυπο όλων των παιδιών αντί να είναι ο αληθινός άγιος Βασίλης ειναι ενας τύπος ντυμένος στα κόκκινα που δημιούργησε η κόκα κόλα! giveup
    Alison Sheridan
    Alison Sheridan
    Hogwarts Professor
    Hogwarts Professor


    Αριθμός μηνυμάτων : 10933
    Ηλικία : 22
    Location : Glades
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Je deviens plus difficile, plus insociable, de plus en plus misanthrope.

    Αι Βασίλης - Σελίδα 2 Empty Απ: Αι Βασίλης

    Δημοσίευση από Alison Sheridan Πεμ Δεκ 25, 2014 7:09 pm

    Μεχρι την Τριτη δημοτικου πίστευα πραγματικα. Αργοτερα απλα θα ηθελα να υπαρχει, μου αρεσει σαν ιδεα, πιστευα επειδη το ηθελα και μονο. Καποια στιγμη ειδα και την αποδειξη του jumbo στο κουτι. Μεχρι περυσι ζητουσα και δωρο. Φετος θα παρω απλα λεφτα. :P
    Στο σπιτι της γιαγιας μου καθε χρονο παραμονη πρωτοχρονιας ενα παιδι ντυνεται ΑιΒασιλης και μοιραζει γλυκα.
    Τους ειχα καταξοδεψει τους γονεις μου. Μια φορα ειχα ζητησει απο τον Μπιλ το κρουαζιεροπλοιο της Πολι Ποκετ. Και μου το εφερε oh!.
    Εφτιαχνα κατι γραμματα αριστουργιματα ρε παιδι μου :P . Φορουσα τα καλητερα μου γραμματα, επαιρνα ψαλιδια μαρκαδορους και χρωματιστα χαρτονια και εγραφα ολοκληρες εκθεσεις. Η μανα μου τα εχει φυλαξει και θα μου τα δωσει. Καποτε :P .
    Και καθε βραδυ εβαζα κατω απο το δεντρο μπισκοτα και γαλα. Μια φορα επιρεασμενη απο ενα βιβλιο εβαλα και μια λεκανη με καροτα για τους ταρανδους και οι γονεις μου με κοιταγαν ετσι "confused".
    Τωρα απλα βοηθαω στη συνεχιση του μυθου γιατι εχω τρεια μικρα αδερφια. matakia
    Το εθιμο του Αι-Βασιλη παντως ειναι το αγαπημενο μου εθιμο! hurrah
    Romilda Vane
    Romilda Vane
    Δασοφύλακας
    Δασοφύλακας


    Αριθμός μηνυμάτων : 12879
    Ηλικία : 29
    Location : Neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Μάγεψαν και σένανε τα ξωτικά;

    Αι Βασίλης - Σελίδα 2 Empty Απ: Αι Βασίλης

    Δημοσίευση από Romilda Vane Κυρ Δεκ 28, 2014 2:47 am

    @RtVaVa έγραψε:
    FLEUR258 έγραψε:
    Τα δώρα εμάς σε σχέση με άλλα παιδάκια δεν μας τα έβαζαν κάτω από το δέντρο τα Χριστούγεννα,αλλά την Πρωτοχρονιά.
     
    ΑΚΡΙΒΩΣ ίδια φάση. Very Happy Θυμάμαι πόσο χαιρόμουν πρωτοχρονιές. Πόσο υλίστρια υπήρξα.[whip] Από την τρίτη γυμνασίου και μετά με πιάνει μελαγχολία. Κάθε χρόνο. Και δεν ξέρω γιατί...

    ΣΥΓΝΩΜΗ.
    Δεν τα φερνει τα δωρα ο Άι Βασιλης την Πρωτοχρονια;ti?
    Όλη μου η παιδική ηλικία ήταν άλλο ένα ψέμα; :P

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Κυρ Μάης 19, 2024 8:36 am