.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+5
Lisette de Lapin
Leonie Vernier
FLEUR258
Romilda Vane
Mysterious Wizard
9 απαντήσεις

    Σχέδιο

    Mysterious Wizard
    Mysterious Wizard
    Αλχημιστής
    Αλχημιστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 8962
    Ηλικία : 28
    Location : Gatlin
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: “The best fantasy is written in the language of dreams. It is alive as dreams are alive, more real than real ... for a moment at least ... that long magic moment before we wake. [...] They can keep their heaven. When I die, I'd sooner go to middle Earth.”

    Σχέδιο Empty Σχέδιο

    Δημοσίευση από Mysterious Wizard Κυρ Οκτ 14, 2012 8:46 pm

    Σχέδιο 29qmigx


    Σχέδιο, ελεύθερο ή γραμμικό. Υπάρχει στα μαθήματα επιλογής του σχολείου σας; Έχουν γίνει τμήματα; Razz Γενικά έχετε κάνει ποτέ; Πώς σας φάνηκε;



    .
    .


    Σχέδιο Tumblr_nqa3x5MUWZ1r0ppt5o1_250   Σχέδιο Tumblr_nqa3x5MUWZ1r0ppt5o2_250

    Σχέδιο Tumblr_nqa3x5MUWZ1r0ppt5o3_250   Σχέδιο Tumblr_nqa3x5MUWZ1r0ppt5o4_250



    ...:
    Romilda Vane
    Romilda Vane
    Δασοφύλακας
    Δασοφύλακας


    Αριθμός μηνυμάτων : 12879
    Ηλικία : 29
    Location : Neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Μάγεψαν και σένανε τα ξωτικά;

    Σχέδιο Empty Απ: Σχέδιο

    Δημοσίευση από Romilda Vane Κυρ Οκτ 14, 2012 11:17 pm

    Σχεδιο! Τι τελειο μαθημα! Ειχαμε παρει ιστορια της τεχνης αλλα τελικα καναμε σχεδιο περισυ. Βασικα καναμε ολο το χρονο σχεδιο και προς το τελος καναμε και τα δυο. Razz Ωραιο ηταν σα μαθημα, ειχαμε και μια ακομα πιο τελεια καθηγητρια που μας αφηνε να ακουμε μουσικη με ακουστικα ή και χωρις ακουστικα και μας επιανε συζητηση οποτε της αρεσε ενα τραγουδι και ρωτουσε ποιο ειναι. awesome oh!
    Καναμε τρια σχεδια ολη τη χρονια, μια καρεκλα, ενα κουβα με ενα φτερο μεσα και μια κανατα απο διπλα (αυτο ηταν συνθεση xD) και αλλη μια κανατα πανω σε ενα κομματι υφασμα. (Αυτο το τελευταιο δε το τελειωσαμε, γιατι ηταν λιγο πριν τις εξετασεις)
    Γενικα ηταν πολυ ωραιο μαθημα. Δυωρο ηταν. Το καλο ηταν οτι αν καποιος δεν ηθελε να ζωγραφισει ή αν ειχαμε πιο πριν κενο και θελαμε ναφυγουμε επειδη ηταν τελευταια ωρα, μας αφηνε. Με απουσιες βεβαια, αλλα μας ειχε πει οτι δε την ενοχλει. Τι καλουλα που ητανε. Πολυ χαλαρη, αλλα αμα σε ενδιεφερε σα μαθημα, ερχοταν , σου εδειχνε τι εχεις κανει λαθος, σε ενθαρυνε να βγαλεις το αχτι σου πανω στο χαρτι βρε παιδακι μου. In Love Το κακο ηταν οτι οι περισσοτεροι δεν ενδιαφερονταν και γκρινιαζαν ολη την ωρα να τους αφησει να φυγουν νωριτερα. Razz



    ghgh
    hhg
    hy
    Σχέδιο 2yv6ngk
    Reveal your secrets:
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 31
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Σχέδιο Empty Απ: Σχέδιο

    Δημοσίευση από FLEUR258 Δευ Οκτ 15, 2012 12:01 am

    Β'Λυκείου.Ήθελα Ελέυθερο αλλά η τάξη ψίφησε Γραμμικό. Razz
    Καλούτσικο το γραμμικό αλλά βαρετό.Να πρέπει να μετράς που είναι ο τοίχος,η πόρτα,το άνοιγμα,κάτοψη κτλ.αππαπα :P
    Μετά από 2 σχέδια γραμμικών η κυρία μου έδωσε να ζωγραφίσω ελεύθερο. In Love Μου έδωσε διάφορα σπίτια,τα οποία εγώ τα έβλεπα και μετά τα σχεδίαζα.Τι ωραία που πέρναγα! Bravo Ήμουν η μόνη που σχεδίαζε ελεύθερο,και μετα ζήλεψαν κ ήθελαν κ άλλοι. hehe Και σ'όλους άρεσαν αυτά που έκανα. Very Happy Και η κυρία μας έφερνε και σοκολατάκια να τρώμε.Τι ωραία που ήτανε!!



    Σχέδιο Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    Leonie Vernier
    Leonie Vernier
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 70128
    Ηλικία : 29
    Location : Rennes les Bains, Domaine de la Cade.
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I have to fest it up!

    Σχέδιο Empty Απ: Σχέδιο

    Δημοσίευση από Leonie Vernier Πεμ Νοε 01, 2012 4:41 pm

    Β' λυκείου, ελεύθερο! Τι υπέροχο μάθημα, θα 'ταν πολύ καλύτερο φυσικά αν δε σχεδιάζαμε τον Δημοσθένη κι άλλους ρήτορες... Razz Απλά το αγαπώ το σχέδιο, αν μπορούσα θα έδινα στις πανελλήνιες...







    A psychopath,

    by definition,

    is incapable of remorse.
    Anonymous
    Επισκέπτης
    Επισκέπτης


    Σχέδιο Empty Απ: Σχέδιο

    Δημοσίευση από Επισκέπτης Πεμ Φεβ 28, 2013 7:30 pm

    Σχέδιο όχι, τουλάχιστον όχι ακόμη μα έχουμε κάνει και κάνουμε καλλιτεχνικά όπου όλη ουσιαστικά την ώρα κάνουμε σχέδια , μας έχει ζαλίσει πραγματικά!!!!!!!
    Lisette de Lapin
    Lisette de Lapin
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 11396
    Ηλικία : 28
    Location : Asteroid B618
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/10/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: κεφτέδες.

    Σχέδιο Empty Απ: Σχέδιο

    Δημοσίευση από Lisette de Lapin Πεμ Φεβ 28, 2013 9:14 pm

    Ελεύθερο και το λατρεύω oh!
    Βέβαια έχουμε κάνει λίγα πράγματα,έναν κύβο και τώρα ένα αγαλματάκι δελφινιού,γιατί ήταν δύσκολο να βρούμε πινακίδες και χάναμε συνεχώς μαθήματα. Razz
    Μ'αρέσει πολύ,ο καθηγητής μας είναι πολυ καλός και μας αφήνει να ακούμε μουσική κατά τη διάρκεια του μαθήματος oh!



    Σχέδιο Pamjim10

    Σχέδιο 6BKOQ7P

    Σχέδιο Pamjim11
    Arcturus Regulus Black
    Arcturus Regulus Black
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 24400
    Ηλικία : 31
    Location : Somewhere between dreams and reality
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Χρώμα δεν αλλάζουνε τα μάτια μόνο τρόπο να κοιτάνε...

    Σχέδιο Empty Απ: Σχέδιο

    Δημοσίευση από Arcturus Regulus Black Τρι Αυγ 06, 2013 3:52 pm

    Όλοι σαν τμήμα δεν κάναμε ποτέ στο σχολείο και δεν είχαμε συγκεκριμένη ώρα. Ήταν επιλεγόμενο στη Γ Λυκείου μόνο για αυτούς που ήθελαν τις αντίστοιχες σχολές.
    Παρότι πήγαινα 2 χρόνια σε εργαστήρι ζωγραφικής(όπου κάναμε φυσικά και σχέδιο) και έχω αρκετές βασικές γνώσεις από μολύβι(α) μέχρι νερομπογιές και παρότι για ένα περίεργο λόγο τα εικαστικά στο γυμνάσιο ήταν επίπονα -δεν περνούσαμε απλά την ώρα μας, κουβαλούσαμε τσάντες με πράγματα, βαθμολογούσε ζωγραφιές και ήταν και στριμμένη Razz - ποτέ δεν μου έκανε αίσθηση κάτι σχετικό με αυτόν τον τομέα. Στην πραγματικότητα το ότι δεν έκανα καθόλου σχέδιο στο λύκειο με αφήνει παγερά αδιάφορο Razz

    Αυτά που έχω από το εργαστήρι πρέπει να είναι κάπου παραχωμένα. mouble mouble 



    *
    *
    *
    *
    *
    *

    Σχέδιο Image
    Cassiopeia Black
    Cassiopeia Black
    Μαγικός Προσωπογράφος
    Μαγικός Προσωπογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 23167
    Ηλικία : 29
    Location : In the world of dreams
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/09/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Does this darkness have a name? Is it your name?

    Σχέδιο Empty Απ: Σχέδιο

    Δημοσίευση από Cassiopeia Black Τρι Αυγ 06, 2013 8:55 pm

    Πάντα ήθελα να κάνω σχέδιο στο λύκειο!cry Αλλά στο λύκειο μας ποτέ δεν το διαλέγουν.cry 
    Που και να το διάλεγαν δηλαδή δεν θα μας έφερναν καθηγητή.Razz 




    Σχέδιο De491c4ec901d8ca0e5114fe83cfcb2c
    Σχέδιο Aaaa10



    ^^:
    Isabelle Lightwood
    Isabelle Lightwood
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 36189
    Ηλικία : 124
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Κι ενώ ο καθείς σκοτώνει ό,τι αγαπάει, όλοι ωστόσο δεν πεθαίνουν.

    Σχέδιο Empty Απ: Σχέδιο

    Δημοσίευση από Isabelle Lightwood Πεμ Ιουλ 31, 2014 6:15 pm

    Πωωω σχέδιο, μεγάλη αγάπη! Ένα ευχαριστω διωράκι κάθε Πέμπτη! <3
    Είμασταν ένα υπέροχο τμήμα με λίγα παιδιά και η αλήθεια είναι πως όταν διάλεξα το μάθημα περίμενα να πάμε σε καμια τάξη να σκοτώνουμε την ώρα μας. Όμως τελικά το σχολείο είχε πρώτα απ'όλα φοβερή καθηγήτρια και εξαιρετικό εργαστήρι (με καμβάδες, γλυπτά, κεκλιμένα θρανία, τα πάντα!) και πραγματικά νομίζω αποκόμισα πάρα πολλά. Είχα πειραματιστεί με κάθε είδους υλικό και είδος, με αγαπημένο το ελεύθερο με το κάρβουνο. Επίσης μου άρεσε να φτιάχνω τα αγάλματα που είχαμε εκεί πέρα. Μερικά δικά μου τα κρέμασε και στη τάξη, αλλά τα περισσότερα τα ζήτησα να τα πάρω σπίτι λολ.
    Εντάξει, όχι ότι θα μου χρησιμεύσει ποτέ σε τίποτα το σχέδιο πέρα από προσωπική ευχαρίστηση αλλά α) οι εναλλακτικές sucked και β) πάντα μου άρεσε. Ακόμη στέλνω ό,τι φτιάχνω στον καθηγητή που είχα στο γυμνάσιο στο facebook και τα συζητάμε λολ.



    Σχέδιο Ypo
    Aurora Sinistra
    Aurora Sinistra
    Μαγικός Ζωολόγος
    Μαγικός Ζωολόγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 8719
    Ηλικία : 224
    Location : neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Σχέδιο Empty Απ: Σχέδιο

    Δημοσίευση από Aurora Sinistra Τρι Οκτ 08, 2019 5:55 pm

    Έκανα και στο σχολείο ελεύθερο και το αγαπούσα, αλλά φέτος αποφάσισα να ξεκινήσω γραμμικό και ελεύθερο τα σκ και έχω ενθουσιαστεί hurrah . Το ξεκίνησα για τις ανασκαφές κυρίως, έχω ήδη κάνει συμφωνία πως αν πάει καλά το καλοκαίρι θα αναλάβω κάποια από τα σχέδια που θα τα κάνω κάθε απόγευμα μετά την ανασκαφή αντί για ημερολόγια που είναι τέλειο deal γιατί τα ανασκαφικά ημερολόγια ειναι η χειρότερη δουλειά έβερ. Είμαστε αρκετά μεικτό τμήμα, έχουμε λίγο απ' όλα, παιδιά που κάνουν προετοιμασία για πανελλήνιες (το μεγαλύτερο μέρος ), δυο-τρεις που κάνουν προετοιμασία για κατατακτήριες σε αρχιτεκτονική, προετοιμασία για ασκτ..... εγώ είμαι ξεχωριστή κατηγορία οπότε θα δουλεύω ο,τι θέλω (κυρίως σχέδια από ανασκαφές κτλ). Στο ελεύθερο είμαστε και φουλ χαλαροί, είναι ανοιχτό από το πρωί ως το απόγευμα την κυριακή και απλά πάμε ο,τι ώρα θέλουμε καθόμαστε ένα 3ωρο τελειώνουμε το σχέδιο μας το βλέπει ο καθηγητής μας διορθώνει και κατά τη διάρκεια και φεύγουμε Laughing



    Σχέδιο Untitl10

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Κυρ Οκτ 06, 2024 3:27 am