.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+9
Half Blood Princess
anthian9
Aurora Sinistra
Maria Lovegood
FLEUR258
Sorazal the Erised
Morgan le Fay
Hecate
abra_cat
13 απαντήσεις

    Erasmus

    Aurora Sinistra
    Aurora Sinistra
    Μαγικός Ζωολόγος
    Μαγικός Ζωολόγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 8719
    Ηλικία : 224
    Location : neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Erasmus - Σελίδα 3 Empty Απ: Erasmus

    Δημοσίευση από Aurora Sinistra Δευ Μάης 25, 2015 4:05 pm

    Γεια σας ήρθα να δηλώσω πως τελικά αγαπώ τον ακαδημαϊκό μου υπεύθυνο<3<3 Πηγαίνω για τις αντιστοιχίες και γενικά αυτό που τον ενδιαφέρει είναι να είναι αρχαιολογικό. Π.χ απο ελευθερες επιλογές εχουμε αισθητική που βρήκα ακριβως το ίδιο μάθημα αλλά οταν του το είπα ήταν σε φάση δεν είναι του τμήματός μας ,θας πας ισπανία για να πάρεις αισθητική;;; κτλ Αν του πω να πάρω ελευθερη επιλογή ιστορία της τέχνης θεατρικών σπουδών και να το αντιστοιχήσω με ιστορία της συγχρονης ισπανικής τέχνης θα του φανεί πως ναι μια χαρά ταιριάζει Razz Οπότε είναι γενικά γιολο και δεν με έστειλε να πάρω υπογραφες απο καθηγητές πως υπάρχει αντιστοιχία<3



    Erasmus - Σελίδα 3 Untitl10
    Imperio
    Imperio
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 33326
    Ηλικία : 31
    Location : Greece
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'm the one I should love

    Erasmus - Σελίδα 3 Empty Απ: Erasmus

    Δημοσίευση από Imperio Δευ Μάης 25, 2015 9:03 pm

    Εμάς δεν μας βοηθάει καθολου. Τα βάζουμε στην τύχη.




    Erasmus - Σελίδα 3 4thvideo5
    _
    _

    Sometimes I'm afraid of myself, thanks to my self-hatred
    And the depression that came to play again
    Min Yoongi is already dead (I killed him)
    It's been a long time since my everyday life became killing my passions and comparing myself with others


    Stuff:
    Leonie Vernier
    Leonie Vernier
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 70128
    Ηλικία : 28
    Location : Rennes les Bains, Domaine de la Cade.
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I have to fest it up!

    Erasmus - Σελίδα 3 Empty Απ: Erasmus

    Δημοσίευση από Leonie Vernier Τρι Μάης 09, 2017 4:38 pm

    Γύρισα τον Φεβρουάριο από erasmus στην Κων/πολη. Δεν έπρεπε να 'χα φύγει ποτέ Razz
    Από τα μαθήματα μέχρι τον κόσμο, το εράσμους γενικά είναι μια εμπειρία που θα σε αλλάξει θες δε θες. Κυρίως δε άμα βρεθείς σε μια χώρα που ο κόσμος δε μιλάει αγγλικά και με τόσο διαφορετική νοοτροπία (όχι, δε μοιάζουμε και τόσο, πιστέψτε με...).
    Σε κάθε περίπτωση, είτε είστε δεύτερο είτε εικοστό δεύτερο έτος, φτιάξ'τε βαλίτσα και δρόμο.







    A psychopath,

    by definition,

    is incapable of remorse.
    Aurora Sinistra
    Aurora Sinistra
    Μαγικός Ζωολόγος
    Μαγικός Ζωολόγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 8719
    Ηλικία : 224
    Location : neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Erasmus - Σελίδα 3 Empty Απ: Erasmus

    Δημοσίευση από Aurora Sinistra Παρ Σεπ 27, 2019 3:24 pm

    Το δεύτερο Εράσμους μου στην Γερμανία είναι ακόμα μήνες μακριά, τα προβλήματα όμως έχουν ήδη αρχίσει επειδή η καλή μέρα απ το πρωί φαίνεται awesome

    Θα πάω λοιπόν στην Γερμανία να γράψω την διπλωματική μου (έτσι έλεγα δλδ, πλέον δεν ξέρω αλλά το προσπερνάμε). Έχω βρει επόπτη που είναι ειδικός στον τομέα που με ενδιαφέρει συγκεκριμένα πτολεμαϊκή Αίγυπτο. Του λέω πολύ συνοπτικά τι θέλω να κάνω στην διπλωματική και αν συμφωνεί να με αναλάβει και την γράψω στα αγγλικά. Λέει ναι. Όλα καλά ως εδώ. Όταν βγήκαν τα αποτελέσματα του έστειλα να του πω πως βγήκαν και θα πάω όντως του χρόνου το εαρινό και θα επικοινωνήσουμε κάποια στιγμή για να βρουμε θέμα σε συνεργασία πάντα με την εδώ επόπτρια. Του είπα και λίγο πολύ το σχεδιάγραμμα πως θα πρέπει να βρω θέμα γύρω στον Δεκέμβρη. Μου απαντάει λοιπόν εκείνος και μου προτείνει θέμα ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΠΑΙΔΙΑ. Του λέω πως εμ είναι πολύ συγκεκριμένω θέλω κάτι λίγο πιο γενικό και του λέω τι γλώσσες μιλάω να έχει υπόψη του για βιβλιογραφία και τι άλλες εργασίες έχω κάνει (ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΘΕΜΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ). Του είπα και τον κανονισμό μας, γιατί η διπλωματική θα γίνει φυσικά με τον ελληνικό κανονισμό (που μαντέψτε, δεν τον ήξερε).  Η απάντηση του ήταν πως οι γλώσσες δεν έχουν καμία σημασία (νε καλά, όλοι ξέρουμε πως θα μου φορτώσει μια γερμανική βιβλιογραφία να, το έκανε μη σας πω) αρκεί να ξέρω αρχαία ελληνικά, πως πρότεινε κάτι πιο συγκεκριμένο γιατί αλλιώς δεν θα μπορέσω να εμβαθύνω να κάνω έρευνα και αν θέλω κάτι πιο γενικό μπορώ αλλά να πάρω μόνο με 1-2 περιπτώσεις παπύρων (παιδιά γενικό θέμα με 2 παπύρους να βγάλεις συμπεράσματα δεν βγάζεις, δεν ξέρω πως κάνουν έρευνα εκεί στο τσερμανι αλλά εμείς δεν βγάζουμε) και γενικά σκατούλες. Το συζήτησα με την επόπτρια (όταν την βρἠκα, είχε άδεια) και μου εξήγησε πως ΚΑΤΑΡΧΑΣ δεν πάει έτσι η διαδικασία και ως κυρίως επόπτρια μου, έπρεπε να αποφασίσω το θέμα μαζί της και μετά να το πούμε και σε αυτόν. Δεύτερον, πως το θέμα που πρότεινε δεν είναι προτύτυπο αλλά αν θέλω να το κοιτάξω καλύτερα και να το δούμε. Και έτσι έχω καταλήξει με δύο επόπτες ο ένας εκ των οποίων δεν είναι καθόλου συνεργάσιμος και ένα θέμα που δεν θέλω. Μάλλον δεν θα το πάρω αλλά άντε να δούμε πως θα πω στον Γερμανό πως εγώ δεν το θέλω το θέμα και δεν θα πάρω δυο παπύρους μόνο (και η επόπτρια μου συμφωνεί για το οτι οι δυο πάπυροι δεν αρκούν). Φοβάμαι πως δεν θα συμφωνήσουμε και θα αναγκαστώ τελικά να μην πάω. Βασικά αν δεν πάω θα χω λιγότερα προβλήματα. Το κακό θα είναι να διαφωνούμε και να πάω και να μου βάλει χάλια βαθμό.
    Αυτά τα ωραία και ακόμα δεν αρχίσαμε awesome oh!

    P.S. Να σημειωθεί πως του χα πει τι θέλω όταν του ζήτησα να με αναλάβει απλά είμαι βλαμμένη και δεν κατάλαβα όταν μου είπε ναι θα σε αναλάβω, θα συζητήσουμε το θέμα και όταν έρθεις πως εννοούσε πως θα μου το αλλάξει τελείως και θα μου επιβάλλει αυτό που θέλει αυτός. ΑΜΑ ΤΟ ΞΕΡΑ ΘΑ ΧΑ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟΥ.
    P>S. 2 Πρακτικά εγώ θα ήθελα ένα θέμα που να μπορώ να συνεχίσω και στο διδακτορικό ή να με προετοιμάσει κάπως για αυτό. Το θέμα που θέλει να μου φορτώσει, δεν είναι στα τόσο κοντινά μου ενδιαφέροντα και σίγουρα δεν είναι κάτι που θα ήθελα να συνεχίσω. Εκτός από το γεγονός πως δεν είναι προτύτυπο. Οπότε δεαρς όλσο δατ.



    Erasmus - Σελίδα 3 Untitl10

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Πεμ Ιουλ 04, 2024 5:29 pm