.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+24
anthian9
Leonie Vernier
Vesper
Orion Black
@RtVaVa
Hrw Black Snape
GhostlyFlowers
Violleta Black
Arcturus Regulus Black
Lucy Weasley
FLEUR258
Mirabelle Salvatore
M.Fiera
Eleanna Lovegood
Aurora Sinistra
Alviva Black
Μia Melanie Hawkins
Hecate
Morgan le Fay
Clary Fray
Jace Wayland
Maria Granger
Cassandra Black
Romilda Vane
28 απαντήσεις

    Κάμπινγκ

    Romilda Vane
    Romilda Vane
    Δασοφύλακας
    Δασοφύλακας


    Αριθμός μηνυμάτων : 12879
    Ηλικία : 29
    Location : Neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Μάγεψαν και σένανε τα ξωτικά;

    Κάμπινγκ Empty Κάμπινγκ

    Δημοσίευση από Romilda Vane Κυρ Ιουλ 08, 2012 2:48 pm

    Κάμπινγκ 26-05-09_281444_21

    Τωρα που πιασανε οι ζεστες κι'εμεινα εδω και το λιωμενο παγωτο κολλαει στο χερι... ειπα να φυγω, αλλα που, κι ετσι βγαζω και γω το αχτι μου φτιαχνοντας καλοκαιρινα τοπικς. awesome

    Το θεμα μας... Καμπινγκ! Για πειτε! Εχετε κανει ποτε; Αν οχι, θα θέλατε? Η προτιμάτε το ξενοδοχείο, το κραβατάκι σας κτλ κτλ?? yummy
    Πειτε μας ολες τις λεπτομερειες! Οργανωμένο? Ελευθερο? (πουλάκια μου, στην παρανομια εε? Cool Ααα, και γιατι σε καθε ωραια παραλια εχει μια ταμπελα με ένα τροχόσπιτο και ένα τεράστιο Χ απο πάνω? pensive snob )

    Σε ποια μερη εχετε παει? Ποιες είναι οι εντυπώσεις σας? Τι πιστεύετε γενικα για το καμπινγκ? Happy

    Σας ζάλισα?
    wihu Very Happy

    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 35
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Κάμπινγκ Empty Απ: Κάμπινγκ

    Δημοσίευση από Cassandra Black Κυρ Ιουλ 08, 2012 3:03 pm

    Αγαπάω ελεύθερο κάμπινγκ αλλά έχω πολλά χρόνια να κάνω, από τότε που πουλήσαμε το τροχόσπιτο Razz Μέχρι τότε κάθε χρόνο πηγαίναμε κι αλλού και μέναμε κανά μήνα σε παραλίες :P Και γενικά ήταν το druidistic feeling και το κοντά στη φύση που μ' άρεσε πολύ Razz
    Σπόιλερ:
    Μ' αρέσει και το οργανωμένο και το σε ξενοδοχεία γιατί έχεις πιο πολλές ανέσεις αλλά θέλω να ξανακάνω ελεύθερο κάποια στιγμή oh!
    Romilda Vane
    Romilda Vane
    Δασοφύλακας
    Δασοφύλακας


    Αριθμός μηνυμάτων : 12879
    Ηλικία : 29
    Location : Neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Μάγεψαν και σένανε τα ξωτικά;

    Κάμπινγκ Empty Απ: Κάμπινγκ

    Δημοσίευση από Romilda Vane Κυρ Ιουλ 08, 2012 3:18 pm

    Cassandra Black έγραψε:Αγαπάω ελεύθερο κάμπινγκ αλλά έχω πολλά χρόνια να κάνω, από τότε που πουλήσαμε το τροχόσπιτο Razz Μέχρι τότε κάθε χρόνο πηγαίναμε κι αλλού και μέναμε κανά μήνα σε παραλίες :P Και γενικά ήταν το druidistic feeling και το κοντά στη φύση που μ' άρεσε πολύ Razz
    Σπόιλερ:
    Μ' αρέσει και το οργανωμένο και το σε ξενοδοχεία γιατί έχεις πιο πολλές ανέσεις αλλά θέλω να ξανακάνω ελεύθερο κάποια στιγμή oh!

    Nαι, αυτο το druidistic feeling ειναι τελειο! Και γενικα , εισαι διπλα στη θαλασσα, πας ο,τι ωρα θες για μπάνιο, ειναι πολυ ωραία! Εχω κανει και οργανωμένο, πιο παλια, αλλα σχεδον κάθε χρόνο τώρα πια κάνουμε ελεύθερο. Very Happy Πάντως αν κάποιος δεν έχει ξανακάνει, το οργανωμένο μάλλον θα του άρεσε περισοτερο, να μη μπει κατευθειαν στα "βαθια" .Very Happy


    Εντωμεταξυ, μικρη εβλεπα τους τουριστες με τα τροχοσπιτα τα τροχοκινουμενα και εβλεπα και τα ελληνικα τα καροτσέρι-καροτσερι και ηθελα να πάρω ένα από τα πρώτα! Αμα παρουν ποτε τροχόσπιτο οι δικοι μου , τετοιο θα τους πω να παρουν. awesome
    Σπόιλερ:
    Maria Granger
    Maria Granger
    Υπάλληλος Μαγικών Τρικ Ουέσλι
    Υπάλληλος Μαγικών Τρικ Ουέσλι


    Αριθμός μηνυμάτων : 6382
    Ηλικία : 26
    Location : Now I'm here...Now I'm there...
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Friends can help each other. A true friend is someone who lets you have total freedom to be yourself - and especially to feel. Or, not feel. Whatever you happen to be feeling at the moment is fine with them. That's what real love amounts to - letting a person be what he really is.

    Κάμπινγκ Empty Απ: Κάμπινγκ

    Δημοσίευση από Maria Granger Κυρ Ιουλ 08, 2012 3:22 pm

    Πηγαίναμε σε οργανωμένο κάμπινγκ από τότε που ήμουν ενάμιση χρονό μέχρι το 2005.Έχουμε μείνει και σε σκηνή και σε τροχόσπιτο.Είναι κρίμα που τώρα δεν πηγαίνουμαι αλλά όταν μεγαλώσω λίγο ακόμα είναι σίγουρο ότι θα πηγαίνω με τους φίλους μου...
    Jace Wayland
    Jace Wayland
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 11954
    Ηλικία : 27
    Location : City Of Glass
    Ημερομηνία εγγραφής : 28/03/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Friends share secrets. That's what keeps us close.

    Κάμπινγκ Empty Απ: Κάμπινγκ

    Δημοσίευση από Jace Wayland Κυρ Ιουλ 08, 2012 3:47 pm

    Με τιποτα!Οτι εκανα με τους προσκοπους ειναι αρκετο!Ποτε ξανα! :P
    Ξενοδοχειο φορ εβερ! :P
    Clary Fray
    Clary Fray
    Δημοσιογράφος
    Δημοσιογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 14284
    Ηλικία : 27
    Location : City of Glass
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/03/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: What doesn't kill you makes you stronger.

    Κάμπινγκ Empty Απ: Κάμπινγκ

    Δημοσίευση από Clary Fray Κυρ Ιουλ 08, 2012 4:55 pm

    Πήγα σε ανοργάνωτο (Razz) κάμπινγκ με την οικογένεια μιας φίλης μου μερικά χρόνια πριν! Αξέχαστη εμπειρία! Μου άρεσε πάρα πολύ και σίγουρα θέλω να ξαναπάω ένα καλοκαίρι! oh!
    Βέβαια και τα ξενοδοχεία μ'αρέσουν αλλά και στο κάμπινγκ περνάς καταπληκτικά και με ελάχιστα έξοδα!
    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33254
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    Κάμπινγκ Empty Απ: Κάμπινγκ

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Κυρ Ιουλ 08, 2012 5:14 pm

    Αγαπώ το κάμπινγκ. Απλά το αγαπώ. Και ως σκέτη κάμπερ και με προσκόπους και χωρίς σκηνή έχω κάνει κάμπινγκ. Είναι τέλειο.-
    Hecate
    Hecate
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 11324
    Ηλικία : 32
    Location : Outer Space
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Κάμπινγκ Empty Απ: Κάμπινγκ

    Δημοσίευση από Hecate Κυρ Ιουλ 08, 2012 9:14 pm

    Δεν είμαι του κάμπινγκ (και κατ' επέκταση της κατασκήνωσης) επειδή έχω ένα θέμα με τις τουαλέτες. Βασικά θέλω να υπάρχουν τουαλέτες οπότε το ελεύθερο κάμπινγκ το αποκλείω. Επίσης θέλω να τηρούνται και οι βασικοί κανόνες καθαριότητας, κάτι που αποκλείει τα οργανωμένα κάμπινγκ. Ένας ακόμη λόγος που δεν μπορώ το οργανωμένο κάμπινγκ είναι το πόσο ανοργάνωτο είναι :P Σε όσα έχω επισκεφτεί γινόταν ο κακός χαμός, η μία σκηνή ήταν επάνω στην άλλη, όλοι είχαν ένα λόγο να γκρινιάζουν, οι τουαλέτες γίνονταν τοξικό περιβάλλον 1-2 ώρες αφού καθαρίζονταν, υπήρχε πάρα πολύς κόσμος κτλ. οπότε εγώ ως γνωστή αγοραφοβική μισάνθρωπος δεν θέλω να περνάω ούτε απ' έξω. Επίσης μου την σπάει που από τρία άτομα πάμε εκατόν δεκατρία. "Θα έρθει ο Παντελής που είναι ξάδελφος της Στέλλας που είναι φίλη της Μαρίας που τη γνώρισε προχτές ο Κώστας" Ε, πες το μου έτσι, τώρα είναι σαν να τον ξέρω 10 χρόνια. Wink Δεν μοιράζομαι το περιορισμένο οξυγόνο μου με κανέναν.
    Θα ήθελα πάντως να πάω διακοπές με τροχόσπιτο κάποια στιγμή, για μικρό χρονικό διάστημα, μικρή τα ζήλευα. Επίσης μου αρέσει να κοιμάμαι στο ύπαιθρο, πχ. σε αυλές / χωράφια κτλ. αλλά όχι μακριά από τον πολιτισμό και όχι με ένα κάρο μπαρμπούτσαλα, υπνόσακους κτλ.

    Χαίρομαι που στις καλύτερες παραλίες απαγορεύεται το κάμπινγκ γιατί δεν χρειάζεται να τσαλαπατήσεις Γερμανούς τουρίστες για να βρεις λίγο χώρο να βάλεις την ομπρέλα σου ούτε να τσακωθείς με την κάθε θεια που νομίζει ότι επειδή πάρκαρε το τροχόσπιτο και έστρωσε έξω ένα σωρό συμπράγκαλα της ανήκει η παραλία. Επίσης οι παραλίες χαλάνε γιατί πολλοί δεν καθαρίζουν πριν φύγουν και αφήνουν πίσω τους ένα χαμό.

    Προσωπικά όταν πάω διακοπές προτιμώ να μένω σε ενοικιαζόμενο δωμάτιο. Έτσι έχω κουζίνα, μπάνιο και όσο λιγότερη επαφή με ανθρώπους γίνεται :P

    Πω, έτοιμη για το Survivor είμαι :blasé:
    Μia Melanie Hawkins
    Μia Melanie Hawkins
    Μαγικός Προσωπογράφος
    Μαγικός Προσωπογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 7030
    Ηλικία : 121
    Location : your nightmares
    Ημερομηνία εγγραφής : 09/04/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Όλοι εσεις που προσπαθείτε καθημερινά να με βυθίστηκε,συνεχίστε,απλά να θυμ'αστε πως στην ιστορία έμεινε ο Τιτανικός και όχι το παγώβουνο.

    Κάμπινγκ Empty Απ: Κάμπινγκ

    Δημοσίευση από Μia Melanie Hawkins Κυρ Ιουλ 08, 2012 10:55 pm

    Αγαπώ αυτό το τόπικ! Κάμπινγκ 1037204084
    Μου αρέσει πολύ να κάνω ελεύθερο καμπινγκ και έκανα με τους γονείς μου παλιότερα.Τώρα πια όχι,διότι υπάρχουν προβλήματα οικονομιά και όχι μόνο..Έχω παει κατά καιρούς στη Θάσο,στα Βρασνά και στα Ν.Ρόδα.Ωραίο είναι σαν θέμα και ιδέα παλά αν δεν είσαι οργανωμένος είναι πολύ δύσκολο.Ζέστη,καθαριότητα κ.τ. είναι σαφέστατα προβλήματα.Ειδικά αν δεν υπάρχουν ειδικά μέτρα καθαριοτητας η κατασταση είναι ατελείωτη
    Alviva Black
    Alviva Black
    Παράφρων
    Παράφρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 20832
    Ηλικία : 23
    Location : Derry,Northern Ireland
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Credo in un Dio crudel.

    Κάμπινγκ Empty Απ: Κάμπινγκ

    Δημοσίευση από Alviva Black Τετ Μάης 08, 2013 8:05 pm

    Δεν έχω κάνει ποτέ και ούτε πρόκειται.Γνήσιο παιδί της πόλης Razz Χωρίς το ηλεκτρικό μου,το ψυγείο μου,το πισί μου,την τηλεόρασή μου,το περίπτερο και το σουπερμάρκετ μου 2 βήματα δίπλα δεν ζω.Σιχαίνομαι να ζω στην φύση δίπλα στα έντομα και ό,τι άλλο υπάρχει εκεί Razz Σε όσους κάνουν : Μπράβο σας,χαρά στο κουράγιο σας Razz
    Aurora Sinistra
    Aurora Sinistra
    Μαγικός Ζωολόγος
    Μαγικός Ζωολόγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 8719
    Ηλικία : 224
    Location : neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Κάμπινγκ Empty Απ: Κάμπινγκ

    Δημοσίευση από Aurora Sinistra Τετ Μάης 08, 2013 8:28 pm

    το οργανωμένο καμπινγκ μου αρέσει.Είχαμε πάει δύο φορές οικογενειακώς.Εχουμε και μία πολύ ωραία σκηνή(εγώ την διάλεξα proud ).Δεν έχω θέμα με την φύση τα έντομα και λίγες μέρες χωρίς ηλ.ρεύμα.Το καμπινγκ είχε και πισίνα και περνούσα τη μισή μέρα εκεί και την άλλη μισή στη θάλασσα που ήταν δίπλα.Για ελεύθερο όμως θα στο σκεφτόμουν πολύ.
    Eleanna Lovegood
    Eleanna Lovegood
    Εκπαιδευτής Δράκων
    Εκπαιδευτής Δράκων


    Αριθμός μηνυμάτων : 25823
    Ηλικία : 25
    Location : London's Shadowhunter Institute
    Ημερομηνία εγγραφής : 15/06/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: A mind needs books as a sword needs a whetstone, if it is to keep its edge.

    Κάμπινγκ Empty Απ: Κάμπινγκ

    Δημοσίευση από Eleanna Lovegood Τετ Μάης 08, 2013 8:31 pm

    Δεν έχω πάει ποτέ γιατί οι γονείς μου δεν είναι οι μεγαλύτεροι φαν :P Το έχω περιέργεια όμως να δω πως είναι και θα ήθελα κάποια στιγμή να κάνω είτε ελεύθερο είτε σε οργανωμένο matakia
    M.Fiera
    M.Fiera
    Τριτοετής στην Σχολή
    Τριτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 82
    Ηλικία : 25
    Location : Out the Blue and into the Black
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: If I drink alcohol I am alcoholic, but if I drink Fanta does that make me Fantastic?

    Κάμπινγκ Empty Απ: Κάμπινγκ

    Δημοσίευση από M.Fiera Τετ Μάης 08, 2013 9:56 pm

    Έχω πάει με τους γονείς μου οργανωμένο καμιά δυό φορές αλλά πολυυυυύ παλιά. Κρίμα γιατί μου αρέσει πολύ και θα ήθελα να ξαναπάω αν και η ίδεα του οικογενειακού κάμπινγκ δεν με ενθουσιάζει πλέον καθόλου. Όμως σε τρία τέσσερα χρόνια που θα πάω διακοπές μόνη με φίλους δεν θα με πείραζε καθόλου να η κατασκήνωση έξω. Και ελεύθερο θέλω πολύ να δοκιμάσω (η θεία μου έχει γυρίσει όλα τα νησιά και τα νησούδια έτσι και μου βάζει ίδεες)μόνο που πρέπει να είσαι τρομερά οργανωμένος και γενικά νομίζω οτι εγώ μετά από δύο τρεις μερούλες θα είχα πρόβλημα.
    Mirabelle Salvatore
    Mirabelle Salvatore
    Βιβλιοθηκάριος
    Βιβλιοθηκάριος


    Αριθμός μηνυμάτων : 14394
    Ηλικία : 34
    Location : Phobos-Deimos Castle
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: 'HAIL HYDRA'

    Κάμπινγκ Empty Απ: Κάμπινγκ

    Δημοσίευση από Mirabelle Salvatore Τετ Μάης 08, 2013 11:49 pm

    Μία φορά έκανα κάμπινγκ στην ζωή μου και τότε θα'μουν δεν θα μουν γύρω στα 6, κι ήταν οικογενειακό, Δλδ μέσα σε μια τεράστια σκηνή κοιμόντουσαν δυο οικογένειες κι αν θυμάμαι καλά δεν κάναμε και τον καλύτερο ύπνο. Επίσης εκεί (φημιζόντουσαν για την οργάνωσή τους) απ'όσο μπορώ να θυμηθώ ούτε οι ντουζιέρες τους ήταν το κάτι άλλο... Απλά το νερό που έβγαινε περιείχε σκουπίδια.
    Δεν θα ήθελα να ξανακάνω, εκτός κι αν έκανα διακοπές με φίλους, μεγάλη παρέα κι το επιθυμούσε. Ε εκεί θα έκανα την καρδιά μου πέτρα κι θα έμενα ακόμα και σε σκηνή... Razz
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 31
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Κάμπινγκ Empty Απ: Κάμπινγκ

    Δημοσίευση από FLEUR258 Πεμ Μάης 09, 2013 4:17 pm

    Θέλω πολύ να κάνω κάμπινγκ αλλά δεν τα έχω καταφέρει ακόμα. :P
    Lucy Weasley
    Lucy Weasley
    Θεραπευτής/ρια
    Θεραπευτής/ρια


    Αριθμός μηνυμάτων : 12036
    Ηλικία : 26
    Location : Barrow, England
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/03/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Ballet is my passion

    Κάμπινγκ Empty Απ: Κάμπινγκ

    Δημοσίευση από Lucy Weasley Σαβ Μάης 11, 2013 3:00 pm

    Το κάμπινγκ μου αρέσει πάρα πολύ! Όταν ήμουν στον προσκοπισμό πήγαινα σε κάθε διήμερη, τετραήμερη, εφταήμερη... Το 2010 πήγαμε στο 4ο Πανελλήνιο Προσκοπικό Τζάμπορι. Ήταν σε οργανωμένο κάμπινγκ στα Καμμένα Βούρλα. Είχαμε περάσει πάρα πολύ ωραία! Λατρεύω επίσης τα κάμπινγκ που είναι με σπιτάκια(μόνο με κρεβάτια εννοείται) και ξεχωριστή τραπεζαρία, τουαλέτες, απέραντη έκταση με χορτάρι, κοντά η θάλασσα κι άλλα τέτοια όπως έχουν στην Αμερική. Αυτά τα βλέπω στις ταινίες και ειλικρινά τα ζηλεύω! Θα ήθελα πολύ να είχα σκηνή κι αρκετό εξοπλισμό, να έπαιρνα την παρέα μου και το καλοκαίρι να πηγαίναμε όλοι μαζί σε ένα οργανωμένο κάμπινγκ γιατί ένα θέμα με την τουαλέτα και τον καθαρισμό, το έχω..
    Arcturus Regulus Black
    Arcturus Regulus Black
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 24400
    Ηλικία : 30
    Location : Somewhere between dreams and reality
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Χρώμα δεν αλλάζουνε τα μάτια μόνο τρόπο να κοιτάνε...

    Κάμπινγκ Empty Απ: Κάμπινγκ

    Δημοσίευση από Arcturus Regulus Black Σαβ Μάης 11, 2013 7:06 pm

    Δεν έχω πάει και δεν θα πήγαινα ποτέ και ειδικά στα παραθαλάσσια.
    Αν είναι κάτι πιο βουνίσιο το συζητάω αλλά και πάλι με πολλές προϋποθέσεις :P
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 31
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Κάμπινγκ Empty Απ: Κάμπινγκ

    Δημοσίευση από FLEUR258 Σαβ Μάης 11, 2013 10:23 pm

    Hecate έγραψε:Προσωπικά όταν πάω διακοπές προτιμώ να μένω σε ενοικιαζόμενο δωμάτιο. Έτσι έχω κουζίνα, μπάνιο και όσο λιγότερη επαφή με ανθρώπους γίνεται :P

    Πω, έτοιμη για το Survivor είμαι :blasé:

    Και εμείς όποτε πηγαίναμε διακοπές,πάντα ενοικιαζόμενα δωμάτια κλείναμε,ποτέ ξενοδοχείο.
    Έχω μπει σε τροχόσπιτο,και μου άρεσε πάρα πολύ.Είχα παλιά μία φίλη που είχε τροχόσπιτο στον Μαραθώνα,και πηγαίναμε συχνά.Μου άρεσε πάρα πολύ η αισθησή του,με την πρασινάδα και πόσο κοντά ήτανε η θάλασσα. Razz
    Πάντως αυτό με τις τουαλέτες το έχω και εγώ.Θέλω να είναι καθαρές!Αλλά πόσο καθαρές μπορεί να είναι σ'ένα κάμπινγκ. :P
    Βέβαια να μου πεις και στην κατασκήνωση το ίδιο πράγμα ήτανε,και μου άρεσε,οπότε πιστεύω δεν θα αντιπετώπιζα ιδιαίτερο θέμα. mouble mouble
    Μια φίλη μου που είχε πάει στην Νάξο σε οργανωμένο κάμπινγκ,δεν είχανε σκηνές,αλλά μικρά σπιτάκια με κουκέτες,ήτανε πρωτότυπο,και πρακτικό για όσους προτιμούνε κρεβάτια. Razz
    Violleta Black
    Violleta Black
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 2572
    Ηλικία : 26
    Location : Mystic Falls
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: I am nothing special, of this I am sure. I am a common woman with common thoughts and I've led a common life. There are no monuments dedicated to me and my name will soon be forgotten, but I've loved another with all my heart and soul, and to me, this has always been enough..

    Κάμπινγκ Empty Απ: Κάμπινγκ

    Δημοσίευση από Violleta Black Τρι Νοε 12, 2013 9:30 pm

    Δεν εχω κάνει ποτε, και ούτε θέλω!
    GhostlyFlowers
    GhostlyFlowers
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 611
    Ηλικία : 28
    Location : Wonderland
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2014

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Αν αγαπας την Σοφια αγκαλιασε την κι εκεινη θα σου χαρισει πανεμορφα παιδια την Πιστη την Αγαπη και την Επιδα

    Κάμπινγκ Empty Απ: Κάμπινγκ

    Δημοσίευση από GhostlyFlowers Κυρ Φεβ 23, 2014 4:03 pm

    Όποτε πηγαίνω διακοπές προτιμώ τα ξενοδοχεία γιατί με τραβάει λίγο και η χλιδή όμως δεν έχω πάει ποτέ σε καμπινγκ και αν και σίγουρα θα πάω κάποτε θα προτιμήσω το οργανωμένο. Θυμάμαι όταν ήμουν πιο μικρή είχα πάει διακοπές με την θεία μου κοντά στα Γιάννενα και είχαμε μείνει σε ένα σπιτάκι οπου εκεί μας παρείχαν τα πάντα απο τρόφιμα και θυμάμαι που κάθε πρωί η κυρία που το είχε μας έφερνε πολλά τοπικά καλούδια για πρωινό κι είχε και τζάκι ήταν σαν σπίτι κι οι ιδιοκτήτες έμενα στο διπλανό κτήριο κι ειδικά για διακοπές τον χειμώνα είναι οτι καλύτερο πιστεύω  Very Happy 
    Hrw Black Snape
    Hrw Black Snape
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 694
    Ηλικία : 29
    Location : neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Αnyone who thinks sitting in a church can make you a christian,must also think that sitting in a garage can make you a car

    Κάμπινγκ Empty Απ: Κάμπινγκ

    Δημοσίευση από Hrw Black Snape Κυρ Φεβ 23, 2014 6:34 pm

    Πήγα για κάμπινγκ πέρσι και πρόπερσι! Πρόπερσι έκανα ελεύθερο και -αν εξαιρέσουμε τα έντομα- πέρασα πολύ ωραία απλά είχα κάποιες δυσκολίες σε θέματα υγιεινής. Εντάξει όχι τίποτα τραγικό, με λίγη καλή θέληση ξεπεράστηκαν. Πέρυσι πάντως που πήγα σε οργανωμένο ήταν όλα κομπλέ! Ούτε ο ένας πάνω στον άλλον ήμαστε, ούτε θέματα καθαριότητας είχαμε, ούτε τίποτα! Γενικά μ' αρέσει το κάμπινγκ. Και ελεύθερο, και οργανωμένο και σε κατασκήνωση (ήμουν και 12 χρόνια κατασκηνώτρια γαρ!), και τα πάντα όλα.
    Όχι ότι δεν εκτιμώ και το ξενοδοχείο με το δικό μου μπάνιο, την ελεγχόμενη θερμοκρασία και το μαλακό κρεβατάκι, αλλά εξαρτάται την περίσταση. Με τη μάνα μου ας πούμε, δε νομίζω να πήγαινα ποτέ για κάμπινγκ. Με παρέα, έχει άλλη χάρη. Εκεί και μια ψιλοταλαιπωρία έχει τη χάρη της!! Razz
    @RtVaVa
    @RtVaVa
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 10225
    Ηλικία : 29
    Location : Utero
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: lalala

    Κάμπινγκ Empty Απ: Κάμπινγκ

    Δημοσίευση από @RtVaVa Δευ Φεβ 24, 2014 9:10 am

    Eleanna Lovegood έγραψε:Δεν έχω πάει ποτέ γιατί οι γονείς μου δεν είναι οι μεγαλύτεροι φαν :PΤο έχω περιέργεια όμως να δω πως είναι και θα ήθελα κάποια στιγμή να κάνω είτε ελεύθερο είτε σε οργανωμένο matakia
    Να σωστός άνθρωπος. Razz Αν δεν το κάνεις, αν δεν μείνεις μια βδομάδα++ άπλυτος δεν νιώθεις την γλύκα. [angel] Ωραία και η χλίδα, αλλά δεν πηγαίνεις εύκολα εικοσαήμερο σε ξενοδοχείο. Έχω πολύ παρελθόν και μέλλον σε αυτόν τον τομέα!
    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 35
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Κάμπινγκ Empty Απ: Κάμπινγκ

    Δημοσίευση από Cassandra Black Δευ Φεβ 24, 2014 1:17 pm

    Mr. Evil έγραψε:αν δεν μείνεις μια βδομάδα++ άπλυτος
    Εμείς που κάναμε ελεύθερο προπολεμικά είχαμε βρει πατέντες και δε μέναμε ποτέ άπλυτοι/αξύριστοι/insert preferred word heheΕίναι όλα στην εφευρετικότητα και στο ψάξιμο :P
    Orion Black
    Orion Black
    Εκπαιδευτής Δράκων
    Εκπαιδευτής Δράκων


    Αριθμός μηνυμάτων : 1890
    Ηλικία : 34
    Location : Teppelin
    Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: This game....Will not have a happy ending....

    Κάμπινγκ Empty Απ: Κάμπινγκ

    Δημοσίευση από Orion Black Δευ Φεβ 24, 2014 3:20 pm

    ^Πως?  :P Πρεπει να μου τα πεις αυτα τα κολπα  :P 
    Vesper
    Vesper
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 2141
    Ηλικία : 29
    Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Light thinks it travels faster than anything, but it is wrong. No matter how fast light travels, it finds the darkness has always gotten there first, and is waiting for it.

    Κάμπινγκ Empty Απ: Κάμπινγκ

    Δημοσίευση από Vesper Δευ Φεβ 24, 2014 10:59 pm

    Δεν νομίζω ότι θα το έκανα.Ποτέ δεν θα με χαρακτήριζε κάποιος παιδί της φύσης Razz Αν και τώρα που το σκέφτομαι,έχω πολλούς φίλους που τους αρέσει.Ευτυχώς δεν μου έχει ζητήσει κανείς παρέα!
    Ίσως το έκανα για την εμπειρία,αλλά και πάλι,πολιτισμός ftw  blas&#233; 

      Παρόμοια θέματα

      -

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Κυρ Μάης 19, 2024 9:04 pm