.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+93
Denrean
alex snape
Alakeil
Romelza Snicket
Magorian Greyback
Evie Frye
Mysterious Wizard
Dragon The Grey
Luna Scamander
Serena Veronite
Claire Delacour
Calista
Roland Weasley
Helena Malfoy
Severus John Snape
Romilda Vane
Minister for Magic
Walburga Black
Alison Sheridan
Sorazal the Erised
Sauron the Great
Half Blood Princess
Mr. Ollivander
geowizard
Nathaniel
Magic Is Might
Louna fw
Valia Gilbert
Άγνωστος Χ
Ignazya
Ignotus Peverell
Leon Black
Milady D' Hiver
Amelia Blackfoot
@RtVaVa
The Sorting Hat
Isabelle Lightwood
Katherine Black
Nethiel
Eva D'Arta
GeorgePotter
_Albus_Dumbledore_
sthnanonymiagiapanta
FLEUR258
Gellert Crowz
SiMoS
Violleta Black
anthian9
Μia Melanie Hawkins
Aurora Sinistra
Fleur Delacour
Merlin the Great
Lisette de Lapin
Αlbus Dumbledοre
aimilia potter
Msmaroulaki
Leanan Sidhe
Immortality Dumbledore
Leonie Vernier
jeaney_weasley
Cassiopeia Black
Antioch Peverell
Jade De LaFleur
Alicia Spinnet
the dark lord
Madame Maxime
Gellert
Maria Lovegood
Arcturus Regulus Black
Ariana Lestrange
Roxanne Black
Berenice
Rachel Rivera
Penellope Clearwater
Hecate
Eleanna Lovegood
Lucy Weasley
elliza
Nicolas Flamel
harrypotter626
Nearly Headless Nick
Bellatrix Black
Roxanne Derwent
Harry Potter Black
Tom Marvolo Riddle
Amycus
Minerva McGonagall
FoNikos21
Morgan le Fay
Imperio
Alviva Black
Phineas Nigellus Black
Mirabelle Salvatore
97 απαντήσεις

    Παράπονα

    Amelia Blackfoot
    Amelia Blackfoot
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 20437
    Ηλικία : 571
    Location : 12, Grimmauld Place, 4th floor
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: And Iʼve been looking at the stars for a long, long time, Iʼve been putting out fires all my life. Everybody wants a flame, they donʼt want to get burnt and today is our turn.

    Παράπονα - Σελίδα 18 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Amelia Blackfoot Πεμ Δεκ 19, 2013 3:04 pm

    Dragon The Grey έγραψε:Εδώ, στο μέρος όπου κατακρίνεται ο φασισμός και οποιουδήποτε είδους δικτατορίας, όπου ενθαρρύνεται η ελεύθερη έκφραση των απόψεων των μελών της κοινότητας, εδώ διαγράφονται απροειδοποίητα τα τόπικς των μελών που έχουν απόψεις διαφορετικές από τα άτομα της ΟΔΣ αλλά και γενικά από τους υπόλοιπους. Εδώ απαγορεύουν την ελεύθερη έκφραση των μελών, όταν διαγράφονται τόπικς που είναι αντίθετα στις απόψεις των υπολοίπων, χωρίς καν να κλειδωθεί έστω και να πάει κάδο. Εδώ που ο ήλιος της φαντασίας δεν δύει ποτέ, μάλλον έχει δύσει από καιρό, όταν διαπράττονται τέτοιες ενέργειες. Τα τόπικς κλειδώνονται όταν είναι παρόμοια μα άλλα ήδη υπάρχοντα, ή όταν παραβαίνουν τους κανονισμούς της κοινότητας. Δεν πιστεύω το τόπικ που δημιούργησα να ήταν κάτι από αυτά τα δύο. Επίσης, από πότε ενθαρρύνετε την διαγραφή θεμάτων;; Νόμιζα πως όλα απλώς κλειδώνονται και πάνε κάδο, δεν διαγράφονται! Αν η ΟΔΣ είχε πρόβλημα με το τόπικ "Η επιστήμη υπερισχύει του Χριστιανισμού" θα μπορούσε να μου το πει με π.μ., να ζητήσει ή ακόμα και απαιτήσει την απομάκρυνσή του, και τότε θα το απομάκρυνα μόνος μου, αν και δεν βρήσκω τον λόγο αλλά τέλος πάντων. Το να διαγράφετε όμως το τόπικ χωρίς προειδοποίηση , όποιο κι αν είναι το περιεχόμενό του, είναι τουλάχιστον ανήθικο. Ευχαριστώ πολύ.

    Με υπέρμετρη εκτίμηση προς το σώμα του Αριστείδη του δίκαιου,
    Dragon The Grey

    Καταρχάς, το εν λόγω τόπικ δεν διαγράφηκε, συγχωνεύθηκε με ένα ίδιας θεματολογίας. Επίσης, δεν τέθηκε καν θέμα αν συμφωνεί ή όχι η ΟΔΣ, πόσοι από την ΟΔΣ εξέφρασαν άποψη στο θέμα αυτό ώστε να βγάλεις τέτοιο συμπέρασμα; Εγώ, και σαν απλό μέλος το λέω, το μόνο που είδα ήταν να υποστηρίζεται μια άποψη συγκεκριμένη επί ενός συγκεκριμένου θέματος ξανά και ξανά και ουδέποτε τα θέματα που ανοίχτηκαν διαγράφηκαν ή κλειδώθηκαν, εκτός και αν υπήρχαν ήδη παρόμοια θέματα. Πιστεύω ότι κι εσύ βλέπεις ότι δεν ισχύουν τα λεγόμενα σου αφού ο καθένας μπορεί να εκθέσεις τις απόψεις του για το θέμα που πραγματεύεται το τόπικ " "Η επιστήμη υπερισχύει του Χριστιανισμού"" σε παραπάνω από 2 θεματικές, ήδη.
    Amycus
    Amycus
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 29775
    Ηλικία : 44
    Location : Κατάληψη σε ζαχαροπλαστείο!
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Δεν νιώθω ποτέ μοναξιά.Είμαι σχιζοφρενής!

    Παράπονα - Σελίδα 18 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Amycus Πεμ Δεκ 19, 2013 3:07 pm

    Dragon The Grey έγραψε:...όπου ενθαρρύνεται η ελεύθερη έκφραση των απόψεων των μελών της κοινότητας, εδώ διαγράφονται απροειδοποίητα τα τόπικς των μελών που έχουν απόψεις διαφορετικές από τα άτομα της ΟΔΣ αλλά και γενικά από τους υπόλοιπους. Εδώ απαγορεύουν την ελεύθερη έκφραση των μελών...
    Μάλλον έχεις μπεδέψει τις έννοιες Γιάννη.Μιλάς για "απόψεις" όταν ουσιαστικά το κείμενό σου αγγίζει τα όρια του λιβελλογραφήματος.Χρησιμοποιείς χαρακτηρισμούς,ειρωνία και ύβρεις.Σε ποιό επιστημονικό επίπεδο αυτά τα τρία συνιστούν απόψεις; Τόσο τα δικά σου κείμενα όσο και του Αποστόλη,είναι σχεδόν προπαγανδιστικά.Το χειρότερο δε, είναι ότι νομίζετε ότι απευθύνεστε σε αποβλακωμένους που φοράνε παρωπίδες.Λοιπόν,κανείς μας δεν φοράει παρωπίδες ούτε είμαστε εγκάθετοι καμιάς θρησκείας.Ο λόγος προκαλεί αντίλογο.Αν θέλετε να κάνετε μονόλογο,μην δημοσιεύετε.Και στην τοποθέτησή σου για "ελευθερία έκφρασης" μπορώ να σου αντιπαραβάλω την δική μου που συνιστά "ελευθερία πίστης" την οποία διαρκώς αρνείστε να δεχτείτε.Οπότε για ποιόν φασισμό μιλάς ακριβώς την στιγμή που εσείς καταστρατηγείτε το δικαίωμα να πιστεύει ένα μέλος σε οποιον Θεό θέλει ή σε όποια θρησκεία και να δέχεται κριτική για αυτό του το δικαίωμα; Ελευθερία λόγου λοιπόν είναι να σου απαντούμε όλοι "ναι" Γιάννη;



    _
    __
    ____
    ___
    ___
    -----
    -----
    ---------------------------------------
    Παράπονα - Σελίδα 18 Gg10
    Anonymous
    Επισκέπτης
    Επισκέπτης


    Παράπονα - Σελίδα 18 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Επισκέπτης Πεμ Δεκ 19, 2013 4:17 pm

    Amycus έγραψε:
    Dragon The Grey έγραψε:...όπου ενθαρρύνεται η ελεύθερη έκφραση των απόψεων των μελών της κοινότητας, εδώ διαγράφονται απροειδοποίητα τα τόπικς των μελών που έχουν απόψεις διαφορετικές από τα άτομα της ΟΔΣ αλλά και γενικά από τους υπόλοιπους. Εδώ απαγορεύουν την ελεύθερη έκφραση των μελών...
    Μάλλον έχεις μπεδέψει τις έννοιες Γιάννη.Μιλάς για "απόψεις" όταν ουσιαστικά το κείμενό σου αγγίζει τα όρια του λιβελλογραφήματος.Χρησιμοποιείς χαρακτηρισμούς,ειρωνία και ύβρεις.Σε ποιό επιστημονικό επίπεδο αυτά τα τρία συνιστούν απόψεις; Τόσο τα δικά σου κείμενα όσο και του Αποστόλη,είναι σχεδόν προπαγανδιστικά.Το χειρότερο δε, είναι ότι νομίζετε ότι απευθύνεστε σε αποβλακωμένους που φοράνε παρωπίδες.Λοιπόν,κανείς μας δεν φοράει παρωπίδες ούτε είμαστε εγκάθετοι καμιάς θρησκείας.Ο λόγος προκαλεί αντίλογο.Αν θέλετε να κάνετε μονόλογο,μην δημοσιεύετε.Και στην τοποθέτησή σου για "ελευθερία έκφρασης" μπορώ να σου αντιπαραβάλω την δική μου που συνιστά "ελευθερία πίστης" την οποία διαρκώς αρνείστε να δεχτείτε.Οπότε για ποιόν φασισμό μιλάς ακριβώς την στιγμή που εσείς καταστρατηγείτε το δικαίωμα να πιστεύει ένα μέλος σε οποιον Θεό θέλει ή σε όποια θρησκεία και να δέχεται κριτική για αυτό του το δικαίωμα; Ελευθερία λόγου λοιπόν είναι να σου απαντούμε όλοι "ναι" Γιάννη;
    Εν γένει... δεν καταργώ το δικαίωμα να πιστεύεις σε όποιον θεό θέλεις, απλώς πάω να διορθώσω κάτι που στο φτωχό μου το μυαλό δεν στέκει, στο μυαλό μου πάντα! Τέλος πάντων, καλύτερα να τα πούμε καλύτερα στο αντίστοιχο τόπικ. Το ποστ το έκανα γιατί νόμιζα πως διαγράφηκε, αλλά δεν με ειδοποίησε κανείς ότι έγινε συγχώνευση. Παλιά τουλάχιστον με ενημερώνανε. Ίσως δεν ήμουνα κι εγώ πιο προσεχτικός, οπότε το παράπονό μου λύθηκε.
    sthnanonymiagiapanta
    sthnanonymiagiapanta
    Τεταρτοετής στην Σχολή
    Τεταρτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 179
    Ηλικία : 134
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status:
    Today's thought:

    Παράπονα - Σελίδα 18 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από sthnanonymiagiapanta Πεμ Δεκ 19, 2013 10:06 pm

    ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ!!!
    Ώστε έτσι λοιπόν;Ο κακόμοιρός sthnanonymiagiapanta είπε,τώρα που είναι επίκαιρο το θέμα,να στείλει μερικές δικές του απόψεις σχετικά με το θέμα του χριστιανισμού καθαρά για να ακούσω γνώμες και εσείς με βρίζεται εε;
    Εγώ ομως καλά μου παιδιά δεν θυμάμαι να πρόβηκα ούτε σε ύβρη ούτε σε ειρωνία ούτε σε σπόντες τριτοκοσμικού επιπέδου,είπα απλά τις δικές μου απόψεις στηριζόμενος κυρίως στην επιστήμη και ομολογτώ ότι ίσως να έδωσα περισσότερη έμφαση από όση χρειαζόταν...
    Αλλά δεν ανέχομαι χωρίς κανέναν λόγο να τολμούν να υποτιμάνε εμένα ως μέλος και μάλιστα απροκάλυπτα,στα πμ μου...
    Αναφέρομαι βέβαια στο αγαπητό μου μέλος Isabelle Lightwood το οποίο μου λέει στα ξαφνικά στα πμ μου:
    Isabelle Lightwood έγραψε:Μείωσε τη δόση ή αύξησέ την κατά πολυ.
    Kαι πριν απ'αυτό μου είχε πει:
    Isabelle Lightwood έγραψε:Εχεις θεματάκια...

    Εκτός του ότι επιβεβαιώθηκε η θεωρία περί του ότι <<λόγια του αέρα οι χριστιανοί>>(αγαπάτε αλλήλους και παραμύθια τούμπανα,ναι ρε αυτό κατάλαβα από τους περισσότερους),εκτός του ότι δέχτηκα βρίσιμο ή μάλλον υποτίμηση από ένα άλλο μέλος χωρίς κανέναν απολύτως λόγο(ούτε την έβρισα ούτε τις είπα καμιά σπόντα και όποιος γουστάρει ας πάει να ελένξει τα πμ μας),μου φαίνεται πολύ <,χριστιανοί>. εδώ μέσα βρήκαν ευκαιρία να ξεσπάσουν στον πρώτο αντιτηθέμενο,στον πρώτο που είπε και μιά νέα άποψη...Πίσω από την μάσκα του ψυχρού προφίλ και της δήθεν αγάπης για το Ευαγγέλιο ποιός ξέρει τελικά τι φίδια υπάρχουν;Καλά έλεγε ο Χριστός <<Εσείς οι Φαρισαίοι είστε σαν τους τάφους,όμορφοι και γυαλιστεροί απ'έξω αλλά από μέσα έχετε κάθε λογής ακαθαρσίες κρυμμένες>>....
    Αυτά είχα να πω σχετικά με το ποιός είναι ειρωνικός και υβριστικός εδώ μέσα!Ανυπομονώ να φάω το ισόβιο μπαν...Άλλωστε ξέρω ότι σιγά μην γίνει έστω και παρατήρηση στο αγαπητό μου μέλος,γιατί όπως και να το κάνουμε συνεννοημένοι είστε μετσξύ σας,αν το έκανα στην Isabelle κατευθείαν κόκκινη,αλλά εκείνη είναι αξιωματούχος βεβαίως βεβαίως...Τι ατυχία για εμένα!!!
    Hecate
    Hecate
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 11324
    Ηλικία : 32
    Location : Outer Space
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Παράπονα - Σελίδα 18 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Hecate Πεμ Δεκ 19, 2013 10:11 pm

    H ΟΔΣ δεν είναι νηπιαγωγοί. Τα όποια προβλήματα έχεις σχετικά με τα pm που ανταλλάσσεις με άλλο μέλος τα λύνεις με το ίδιο το μέλος. Προσωπικά δεν βρίσκω κανένα φάουλ στις απαντήσεις της Ιζαμπέλ και κανέναν λόγο στο να μπλεχτεί το τιμ στη διαφωνία που έχεις μαζί της.



    .
    Θέλεις μπουντρούμια; Πάμε.
    Παράπονα - Σελίδα 18 Ws1999D
    sthnanonymiagiapanta
    sthnanonymiagiapanta
    Τεταρτοετής στην Σχολή
    Τεταρτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 179
    Ηλικία : 134
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status:
    Today's thought:

    Παράπονα - Σελίδα 18 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από sthnanonymiagiapanta Πεμ Δεκ 19, 2013 10:14 pm


    ARE YOU KIDDING ME???????

    Από την μιά μου λέτε ότι τρώω εξάψαλμο επειδή έστειλα ανεπιθύμητα πμ σε κάποια μέλη και από την άλλην όταν τα άλλα μέλη μου στέλνουν ανεπιθυμήτητα πμ όλα είναι καλά;
    Πολύ καλά,τότε μπορώ και εγώ να εφαρμόσω την ίδια τακτική με όλους!Άλλωστε η ΟΔΣ δεν είναι νηπιαγωγοί... Happy Happy Happy Happy Happy 
    Isabelle Lightwood
    Isabelle Lightwood
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 36189
    Ηλικία : 124
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Κι ενώ ο καθείς σκοτώνει ό,τι αγαπάει, όλοι ωστόσο δεν πεθαίνουν.

    Παράπονα - Σελίδα 18 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Isabelle Lightwood Πεμ Δεκ 19, 2013 10:18 pm

    Ναι ξέχασες να αναφέρεις ότι αυτο έγινε μετά από το τρίτο πμ που μου έστειλες με τις ΑΡΛΟΥΜΠΕΣ σου. Δεν γουστάρω να τις ακούω, πως το λένε; Στο είπα καλά, στο είπα ειρωνικά, στο είπα στα ίσα. Άσε με να πιστεύω οτι θέλω, να αγιοποιώ όποιον θέλω και να κάνω το σταυρό μας. Μας τα έπρηξες, simply as that.



    Παράπονα - Σελίδα 18 Ypo
    Ariana Lestrange
    Ariana Lestrange
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 17703
    Ηλικία : 24
    Location : Middle Of Nowhere
    Ημερομηνία εγγραφής : 15/08/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Keep your friends close and your fries closer.

    Παράπονα - Σελίδα 18 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Ariana Lestrange Πεμ Δεκ 19, 2013 10:21 pm

    Συγγνώμη που επεμβένω, το πμ που έστειλες εσύ δεν έχει καμία σχέση με αυτό που σου είπε η Μαρία. Η ΟΔΣ δεν έχει κανέναν λόγο να ανακατευτεί σε μια μικρή διαφωνία, άλλωστε η Μαρία προσπάθησε να κάνει πλάκα. Όσο για το τελευταίο για το μπαν, το πιστεύεις πραγματικά αυτό; Η ΟΔΣ δεν κάθεται να διακρίνει τα μέλη, ούτε τα ξεχωρίζει γι'αυτό άλλωστε και δεν μπαίνει ο καθένας εκεί. Κάνει αυτό που πρέπει, αν νομίζεις οτι προβλήθηκες τόσο με τον σχολιασμό της Μαρίας, λύσε το με αυτήν και μην ανακατεύεις την ΟΔΣ για ψύλλου πήδημα.






    Παράπονα - Σελίδα 18 Rsz-web-photo-editor
    Arcturus Regulus Black
    Arcturus Regulus Black
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 24400
    Ηλικία : 30
    Location : Somewhere between dreams and reality
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Χρώμα δεν αλλάζουνε τα μάτια μόνο τρόπο να κοιτάνε...

    Παράπονα - Σελίδα 18 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Arcturus Regulus Black Πεμ Δεκ 19, 2013 10:26 pm

    sthnanonymiagiapanta έγραψε:
    ARE YOU KIDDING ME???????

    Από την μιά μου λέτε ότι τρώω εξάψαλμο επειδή έστειλα ανεπιθύμητα πμ σε κάποια μέλη και από την άλλην όταν τα άλλα μέλη μου στέλνουν ανεπιθυμήτητα πμ όλα είναι καλά;
    Πολύ καλά,τότε μπορώ και εγώ να εφαρμόσω την ίδια τακτική με όλους!Άλλωστε η ΟΔΣ δεν είναι νηπιαγωγοί... Happy Happy Happy Happy Happy 

    Εσύ έστειλες πμ σε ΟΛΑ τα μέλη με απόψεις προπαγανδιστικού χαρακτήρα και συγχαρητήρια που μετά από συνομιλία με τη συντονίστρια που σου έκανε παρατήρηση δέχτηκες να μη ξαναστείλεις πμ τέτοιου περιεχομένου. Έχεις το δικαίωμα να εκφράζεις τη γνώμη σου στα αντίστοιχα τόπικ αλλά σε ήρεμο τόνο.

    Η Isabelle Lightwood έστειλε σε σένα πμ , όχι σε όλους και αφού μάλιστα της είχες στείλει και άλλα πμ όπως ισχυρίζεται η ίδια.
    Να έχεις υπόψη σου ότι τα πμ που στέλνει το ένα μέλος στο άλλο ΔΕΝ τα βλέπει κανείς άλλος στο φόρουμ εκτός από τα 2 αυτά μέλη. Για αυτό η Hecate σου είπε ότι αν έχεις πρόβλημα με πμ με συγκεκριμένο μέλος αφορά τους 2 σας. Αν θέλεις από εδώ και πέρα απλά αγνοείς τα πμ που σου στέλνει το μέλος και όλα μια χαρά. Εμείς δεν μπορούμε να ξέρουμε τι λέτε μεταξύ σας εφόσον δεν είναι δημόσιο.

    Αν σε είχε προσβάλλει κάποιος δημόσια θα είχαμε επιληφθεί.

    Παρακαλώ να πέσουν οι τόνοι από τους υπόλοιπους.



    *
    *
    *
    *
    *
    *

    Παράπονα - Σελίδα 18 Image
    Isabelle Lightwood
    Isabelle Lightwood
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 36189
    Ηλικία : 124
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Κι ενώ ο καθείς σκοτώνει ό,τι αγαπάει, όλοι ωστόσο δεν πεθαίνουν.

    Παράπονα - Σελίδα 18 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Isabelle Lightwood Παρ Δεκ 20, 2013 12:00 am

    Συγγνώμη, απλώς το προηγούμενο ποστ το έγραψα πολύ βιαστικά γιατί έπρεπε να φύγω και δεν προτίθεμαι να το συνεχίσω μετά απο αυτό, αλλά το θεωρώ τουλάχιστον παιδαριώδες όλο αυτό που γίνεται και εν μέρει ηλίθιο.
    Υποστηρίζεις ότι εσύ δεν χρησιμοποίησες ειρωνεία; Τότε αυτό τι ήταν:
    Επίσης,ξέχασα να σου πω,ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!  Happy Happy Happy 
    Ναι, θα είναι, ευχαριστώ.

    Και εφόσον εσυ θες να βρεις υποστήριξη προβάλλοντας ο,τι σου είπα, να σου θυμίσω τι μου έστειλες πριν;
    Σπόιλερ:
    Αυτο που με εκνευρίζει είναι ότι νομίζεις οτι εμείς είμαστε τα γαϊδούρια, δίχως μόρφωση ή κριτική σκέψη, που τρώμε ο,τι μας σερβίρουν. Επίτρεψέ μου λοιπόν να σου πω οτι κι εγώ το έχω ψάξει το θέμα και έχω περάσει φάσεις ψαξίματος και νομίζω δήλωσα από την αρχή ότι δεν είμαι καμια φανατική χριστιανή. Ομως νιώθω την ανάγκη να πιστεύω κάπου και ειναι δικαίωμα μου και δεν θα δόσω λογαριασμό σε κανέναν.

    Και συ πού ξέρεις ποιος και γιατί μπορεί να μου έκανε εμένα παρατήρηση;
    Αν θεωρείς το σχόλιό μου προσβλητικό, λυπάμαι αλλά δεν πρόκειται να σου ζητήσω και συγγνώμη.




    Παράπονα - Σελίδα 18 Ypo
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 30
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Παράπονα - Σελίδα 18 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από FLEUR258 Παρ Δεκ 20, 2013 12:57 am

    sthnanonymiagiapanta έγραψε:
    Εκτός του ότι επιβεβαιώθηκε η θεωρία περί του ότι <<λόγια του αέρα οι χριστιανοί>>(αγαπάτε αλλήλους και παραμύθια τούμπανα,ναι ρε αυτό κατάλαβα από τους περισσότερους),εκτός του ότι δέχτηκα βρίσιμο ή μάλλον υποτίμηση από ένα άλλο μέλος χωρίς κανέναν απολύτως λόγο(ούτε την έβρισα ούτε τις είπα καμιά σπόντα και όποιος γουστάρει ας πάει να ελένξει τα πμ μας),μου φαίνεται πολύ <,χριστιανοί>. εδώ μέσα βρήκαν ευκαιρία να ξεσπάσουν στον πρώτο αντιτηθέμενο,στον πρώτο που είπε και μιά νέα άποψη...Πίσω από την μάσκα του ψυχρού προφίλ και της δήθεν αγάπης για το Ευαγγέλιο ποιός ξέρει τελικά τι φίδια υπάρχουν;Καλά έλεγε ο Χριστός <<Εσείς οι Φαρισαίοι είστε σαν τους τάφους,όμορφοι και γυαλιστεροί απ'έξω αλλά από μέσα έχετε κάθε λογής ακαθαρσίες κρυμμένες>>....
    Αυτά είχα να πω σχετικά με το ποιός είναι ειρωνικός και υβριστικός εδώ μέσα!Ανυπομονώ να φάω το ισόβιο μπαν...Άλλωστε ξέρω ότι σιγά μην γίνει έστω και παρατήρηση στο αγαπητό μου μέλος,γιατί όπως και να το κάνουμε συνεννοημένοι είστε μετσξύ σας,αν το έκανα στην Isabelle κατευθείαν κόκκινη,αλλά εκείνη είναι αξιωματούχος βεβαίως βεβαίως...Τι ατυχία για εμένα!!!
    Όταν υποτιμάς την κριτική σκέψη ενός άλλου μέλους,τότε λογικό μετά και εκείνο να υποτιμάει,όχι την σκέψη σου,αλλά την συμπεριφορά σου προς το προσωπό του.-Μια απλή διαπίστωση.
    Αυτό με τα φίδια θα προσπαθήσω να μην το σχολιάσω καν.Νιώθω ότι θίγει και προσβάλει όλους μας.
    Σπόιλερ:

    Arcturus Regulus Black έγραψε:
    Η Isabelle Lightwood έστειλε σε σένα πμ , όχι σε όλους και αφού μάλιστα της είχες στείλει και άλλα πμ όπως ισχυρίζεται η ίδια.
    Να έχεις υπόψη σου ότι τα πμ που στέλνει το ένα μέλος στο άλλο ΔΕΝ τα βλέπει κανείς άλλος στο φόρουμ εκτός από τα 2 αυτά μέλη. Για αυτό η Hecate σου είπε ότι αν έχεις πρόβλημα με πμ με συγκεκριμένο μέλος αφορά τους 2 σας. Αν θέλεις από εδώ και πέρα απλά αγνοείς τα πμ που σου στέλνει το μέλος και όλα μια χαρά. Εμείς δεν μπορούμε να ξέρουμε τι λέτε μεταξύ σας εφόσον δεν είναι δημόσιο.

    Αν σε είχε προσβάλλει κάποιος δημόσια θα είχαμε επιληφθεί.

    Παρακαλώ να πέσουν οι τόνοι από τους υπόλοιπους.

    Αυτό που λέει ο Χρήστος.
    Γενικότερα αστηνανωνυμίαγιαπάντα,καλή είναι η συζήτηση για ένα θέμα.Η συζήτηση όμως.Όχι η προσπάθεια επιβολής της αποψής σου.Η Μαρία νομίζω το είπε ξεκάθαρα.Δεν την ενδιαφέρουν πια αυτά που θες να πεις.Έχει την αποψή της,τέλος.
    Θα σε παρακαλούσα να ηρεμήσεις την επιθετική σου στάση,και να σκεφτείς,πως όλο αυτό δεν γίνεται για κάποιο ουσιώδες λόγο.
    Δεν έχουμε τίποτα να χωρίσουμε.

    Παρακαλώ και εγώ μετά τον Χρήστο να ηρεμίσουν τα πνεύματα...



    Παράπονα - Σελίδα 18 Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    Anonymous
    Επισκέπτης
    Επισκέπτης


    Παράπονα - Σελίδα 18 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Επισκέπτης Παρ Δεκ 20, 2013 2:22 pm

    sthnanonymiagiapanta έγραψε: ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ!!!
    Ώστε έτσι λοιπόν;Ο κακόμοιρός sthnanonymiagiapanta είπε,τώρα που είναι επίκαιρο το θέμα,να στείλει μερικές δικές του απόψεις σχετικά με το θέμα του χριστιανισμού καθαρά για να ακούσω γνώμες και εσείς με βρίζεται εε;
    Εγώ ομως καλά μου παιδιά δεν θυμάμαι να πρόβηκα ούτε σε ύβρη ούτε σε ειρωνία ούτε σε σπόντες τριτοκοσμικού επιπέδου,είπα απλά τις δικές μου απόψεις στηριζόμενος κυρίως στην επιστήμη και ομολογτώ ότι ίσως να έδωσα περισσότερη έμφαση από όση χρειαζόταν...
    Αλλά δεν ανέχομαι χωρίς κανέναν λόγο να τολμούν να υποτιμάνε εμένα ως μέλος και μάλιστα απροκάλυπτα,στα πμ μου...

    Εκτός του ότι επιβεβαιώθηκε η θεωρία περί του ότι <<λόγια του αέρα οι χριστιανοί>>(αγαπάτε αλλήλους και παραμύθια τούμπανα,ναι ρε αυτό κατάλαβα από τους περισσότερους),εκτός του ότι δέχτηκα βρίσιμο ή μάλλον υποτίμηση από ένα άλλο μέλος χωρίς κανέναν απολύτως λόγο(ούτε την έβρισα ούτε τις είπα καμιά σπόντα και όποιος γουστάρει ας πάει να ελένξει τα πμ μας),μου φαίνεται πολύ <,χριστιανοί>. εδώ μέσα βρήκαν ευκαιρία να ξεσπάσουν στον πρώτο αντιτηθέμενο,στον πρώτο που είπε και μιά νέα άποψη...Πίσω από την μάσκα του ψυχρού προφίλ και της δήθεν αγάπης για το Ευαγγέλιο ποιός ξέρει τελικά τι φίδια υπάρχουν;Καλά έλεγε ο Χριστός <<Εσείς οι Φαρισαίοι είστε σαν τους τάφους,όμορφοι και γυαλιστεροί απ'έξω αλλά από μέσα έχετε κάθε λογής ακαθαρσίες κρυμμένες>>....
    Αυτά είχα να πω σχετικά με το ποιός είναι ειρωνικός και υβριστικός εδώ μέσα!Ανυπομονώ να φάω το ισόβιο μπαν...Άλλωστε ξέρω ότι σιγά μην γίνει έστω και παρατήρηση στο αγαπητό μου μέλος,γιατί όπως και να το κάνουμε συνεννοημένοι είστε μετσξύ σας,αν το έκανα στην Isabelle κατευθείαν κόκκινη,αλλά εκείνη είναι αξιωματούχος βεβαίως βεβαίως...Τι ατυχία για εμένα!!!
    Αυτό ισχύει αγαπητέ μου Αποστόλη, όχι με το συγκεκριμένο μέλος που ούτε καν το ξέρω προσωπικά, αλλά όντας μέλος που στο παρελθόν και πιθανόν και τώρα είμαι σαν εσένα στα μάτια των μελών του φόρουμ, ξέρω από διακρίσεις. Αυτό δεν έπρεπε να το αναφέρεις καθόλου, είναι αυτονόητο.
    Ariana Lestrange έγραψε:Συγγνώμη που επεμβένω, το πμ που έστειλες εσύ δεν έχει καμία σχέση με αυτό που σου είπε η Μαρία. Η ΟΔΣ δεν έχει κανέναν λόγο να ανακατευτεί σε μια μικρή διαφωνία, άλλωστε η Μαρία προσπάθησε να κάνει πλάκα. Όσο για το τελευταίο για το μπαν, το πιστεύεις πραγματικά αυτό; Η ΟΔΣ δεν κάθεται να διακρίνει τα μέλη, ούτε τα ξεχωρίζει γι'αυτό άλλωστε και δεν μπαίνει ο καθένας εκεί. Κάνει αυτό που πρέπει, αν νομίζεις οτι προβλήθηκες τόσο με τον σχολιασμό της Μαρίας, λύσε το με αυτήν και μην ανακατεύεις την ΟΔΣ για ψύλλου πήδημα.
    Φαίνεται φαίνεται, τόσο στην περίπτωση του Αποστόλη όσο και με μένα στο παρελθόν.
    Isabelle Lightwood έγραψε:Και συ πού ξέρεις ποιος και γιατί μπορεί να μου έκανε εμένα παρατήρηση;
    Αν θεωρείς το σχόλιό μου προσβλητικό, λυπάμαι αλλά δεν πρόκειται να σου ζητήσω και συγγνώμη.


    Όταν εγώ έκανα τέτοιες δηλώσεις, όλοι με αποπαίρνανε, κάνανε ομάδες στο φβ για πάρτη μου, δεν ήθελαν ούτε να με φτήσουν, τώρα όμως δεν έγινε τίποτα, τα μέλη θα συνεχίσουν να σου κρατάνε ίδια συμπεριφορά , όλα μέλι γάλα, και κατά τα άλλα δεν γίνονται διακρίσεις στα μέλη...
    FLEUR258 έγραψε:
    sthnanonymiagiapanta έγραψε:
    Εκτός του ότι επιβεβαιώθηκε η θεωρία περί του ότι <<λόγια του αέρα οι χριστιανοί>>(αγαπάτε αλλήλους και παραμύθια τούμπανα,ναι ρε αυτό κατάλαβα από τους περισσότερους),εκτός του ότι δέχτηκα βρίσιμο ή μάλλον υποτίμηση από ένα άλλο μέλος χωρίς κανέναν απολύτως λόγο(ούτε την έβρισα ούτε τις είπα καμιά σπόντα και όποιος γουστάρει ας πάει να ελένξει τα πμ μας),μου φαίνεται πολύ <,χριστιανοί>. εδώ μέσα βρήκαν ευκαιρία να ξεσπάσουν στον πρώτο αντιτηθέμενο,στον πρώτο που είπε και μιά νέα άποψη...Πίσω από την μάσκα του ψυχρού προφίλ και της δήθεν αγάπης για το Ευαγγέλιο ποιός ξέρει τελικά τι φίδια υπάρχουν;Καλά έλεγε ο Χριστός <<Εσείς οι Φαρισαίοι είστε σαν τους τάφους,όμορφοι και γυαλιστεροί απ'έξω αλλά από μέσα έχετε κάθε λογής ακαθαρσίες κρυμμένες>>....
    Αυτά είχα να πω σχετικά με το ποιός είναι ειρωνικός και υβριστικός εδώ μέσα!Ανυπομονώ να φάω το ισόβιο μπαν...Άλλωστε ξέρω ότι σιγά μην γίνει έστω και παρατήρηση στο αγαπητό μου μέλος,γιατί όπως και να το κάνουμε συνεννοημένοι είστε μετσξύ σας,αν το έκανα στην Isabelle κατευθείαν κόκκινη,αλλά εκείνη είναι αξιωματούχος βεβαίως βεβαίως...Τι ατυχία για εμένα!!!

    Ατυχία όντως....Γιατί τυχαίνει να γνωρίζουμε την Isabelle από κοντά και να ξέρουμε τι άνθρωπος είναι.
    Ναι, αφού δεν έχεις γνωρίσει από κοντά τον sthnanonymiagiapanta, δεν μπορείς να ξέρεις γι' αυτόν. Wink 
    Imperio
    Imperio
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 33323
    Ηλικία : 30
    Location : Greece
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'm the one I should love

    Παράπονα - Σελίδα 18 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Imperio Παρ Δεκ 20, 2013 2:32 pm

    Αν όπως λέτε και οι δύο όσοι είναι φίλοι της ΟΔΣ την γλιτώνουν τότε εγώ δεν θα είχα πάρει μπαν όταν είχε κριθεί απαραίτητο από την τότε ΟΔΣ που αποτελούταν από άτομα με τα οποία ειχα τουλάχιστον τότε φιλικές σχέσεις και πριν από αυτό δεν θα είχα πάρει εξάψαλμο λόγω άτυχης εκφράσεως προς μέλος.
    Οπότε πριν κατηγορήσετε την οποιαδήποτε ΟΔΣ για μεροληπτική συμπεριφορά μάθετε λίγα περισσότερα.




    Παράπονα - Σελίδα 18 4thvideo5
    _
    _

    Sometimes I'm afraid of myself, thanks to my self-hatred
    And the depression that came to play again
    Min Yoongi is already dead (I killed him)
    It's been a long time since my everyday life became killing my passions and comparing myself with others


    Stuff:
    Anonymous
    Επισκέπτης
    Επισκέπτης


    Παράπονα - Σελίδα 18 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Επισκέπτης Παρ Δεκ 20, 2013 2:37 pm

    Imperio έγραψε:Αν όπως λέτε και οι δύο όσοι είναι φίλοι της ΟΔΣ την γλιτώνουν τότε εγώ δεν θα είχα πάρει μπαν όταν είχε κριθεί απαραίτητο από την τότε ΟΔΣ που αποτελούταν από άτομα με τα οποία ειχα τουλάχιστον τότε φιλικές σχέσεις και πριν από αυτό δεν θα είχα πάρει εξάψαλμο λόγω άτυχης εκφράσεως προς μέλος.
    Οπότε πριν κατηγορήσετε την οποιαδήποτε ΟΔΣ για μεροληπτική συμπεριφορά μάθετε λίγα περισσότερα.
    Πάντα υπάρχει η ανάγκη για ξεκάρφωμα. Πιθανόν η τότε ΟΔΣ αν έκανε τα στραβά μάτια όπως πάντα, θα έπεφτε, κάτι έπρεπε να γίνει για ξεκάρφωμα. Καλώς ή κακώς η ΟΔΣ είναι πάντα εξουσία, και η εξουσία σαν κυβερνήσεις, και οι κυβερνήσεις είναι γνωστές για τα καμώματά τους!....
    Milady D' Hiver
    Milady D' Hiver
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 40685
    Ηλικία : 28
    Location : Sydney, Australia
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: If someoneʼs lying about something small, you donʼt know what else theyʼre lying about.

    Παράπονα - Σελίδα 18 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Milady D' Hiver Παρ Δεκ 20, 2013 2:46 pm

    Σοβαρα τωρα... μας βλεπεις σαν βουλευτες και υπουργους;

    Και μπορει να ξεφευγω λιγο απο το θεμα του συγκεκριμενου τοπικ αλλα ειναι κατι που πρεπει να ειπωθει. Ναι, οι πολιτικοι της χωρας μας κατεστρεψαν. Αλλα δεν ειναι και οι μονοι. Πανω απο το 90% των Ελληνων πολιτων σκεφτεται κομπινες και κανει παρανομιες (απο μια μικρη παραβαση ενος στοπ εως φοροδιαφυγη).

    Το να κατηγορεις συνεχως αλλους ειναι το πιο ευκολο πραγμα. Αν ομως θελουμε να παμε μπροστα σαν χωρα πρεπει ο καθενας μας να αναλαβει τις συνεπειες των αποφασεων και των πραξεων του.

    Εσυ και το μέλος sthnanonymiagiapanta κατηγορείτε την ΟΔΣ γιατι ειναι -πραγματικα- το πιο ευκολο που μπορειτε να κανετε. Δεν προσπαθείτε να σκεφτείτε τους λογους που η ΟΔΣ έκανε τις παρατηρησεις που έκανε. Και σε αυτο που λετε σχετικα με τις διακρισεις, δικρίσεις που εγώ προσωπικα δεν βλεπω να υπαρχουν, θυμιζετε ανωριμους μαθητες που οι καθηγητες τους ζητανε να βγουν εξω με ωριαια αποβολη και απαντουν "μα και ο αλλος εκει απεναντι μιλουσε, γιατι εγω;"



    .
    .
    .
    Παράπονα - Σελίδα 18 Elsa_u12
    .
    .
    .:
    Isabelle Lightwood
    Isabelle Lightwood
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 36189
    Ηλικία : 124
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Κι ενώ ο καθείς σκοτώνει ό,τι αγαπάει, όλοι ωστόσο δεν πεθαίνουν.

    Παράπονα - Σελίδα 18 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Isabelle Lightwood Παρ Δεκ 20, 2013 3:59 pm

    Dragon The Grey έγραψε:
    sthnanonymiagiapanta έγραψε: ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ!!!
    Ώστε έτσι λοιπόν;Ο κακόμοιρός sthnanonymiagiapanta είπε,τώρα που είναι επίκαιρο το θέμα,να στείλει μερικές δικές του απόψεις σχετικά με το θέμα του χριστιανισμού καθαρά για να ακούσω γνώμες και εσείς με βρίζεται εε;
    Εγώ ομως καλά μου παιδιά δεν θυμάμαι να πρόβηκα ούτε σε ύβρη ούτε σε ειρωνία ούτε σε σπόντες τριτοκοσμικού επιπέδου,είπα απλά τις δικές μου απόψεις στηριζόμενος κυρίως στην επιστήμη και ομολογτώ ότι ίσως να έδωσα περισσότερη έμφαση από όση χρειαζόταν...
    Αλλά δεν ανέχομαι χωρίς κανέναν λόγο να τολμούν να υποτιμάνε εμένα ως μέλος και μάλιστα απροκάλυπτα,στα πμ μου...

    Εκτός του ότι επιβεβαιώθηκε η θεωρία περί του ότι <<λόγια του αέρα οι χριστιανοί>>(αγαπάτε αλλήλους και παραμύθια τούμπανα,ναι ρε αυτό κατάλαβα από τους περισσότερους),εκτός του ότι δέχτηκα βρίσιμο ή μάλλον υποτίμηση από ένα άλλο μέλος χωρίς κανέναν απολύτως λόγο(ούτε την έβρισα ούτε τις είπα καμιά σπόντα και όποιος γουστάρει ας πάει να ελένξει τα πμ μας),μου φαίνεται πολύ <,χριστιανοί>. εδώ μέσα βρήκαν ευκαιρία να ξεσπάσουν στον πρώτο αντιτηθέμενο,στον πρώτο που είπε και μιά νέα άποψη...Πίσω από την μάσκα του ψυχρού προφίλ και της δήθεν αγάπης για το Ευαγγέλιο ποιός ξέρει τελικά τι φίδια υπάρχουν;Καλά έλεγε ο Χριστός <<Εσείς οι Φαρισαίοι είστε σαν τους τάφους,όμορφοι και γυαλιστεροί απ'έξω αλλά από μέσα έχετε κάθε λογής ακαθαρσίες κρυμμένες>>....
    Αυτά είχα να πω σχετικά με το ποιός είναι ειρωνικός και υβριστικός εδώ μέσα!Ανυπομονώ να φάω το ισόβιο μπαν...Άλλωστε ξέρω ότι σιγά μην γίνει έστω και παρατήρηση στο αγαπητό μου μέλος,γιατί όπως και να το κάνουμε συνεννοημένοι είστε μετσξύ σας,αν το έκανα στην Isabelle κατευθείαν κόκκινη,αλλά εκείνη είναι αξιωματούχος βεβαίως βεβαίως...Τι ατυχία για εμένα!!!
    Αυτό ισχύει αγαπητέ μου Αποστόλη, όχι με το συγκεκριμένο μέλος που ούτε καν το ξέρω προσωπικά, αλλά όντας μέλος που στο παρελθόν και πιθανόν και τώρα είμαι σαν εσένα στα μάτια των μελών του φόρουμ, ξέρω από διακρίσεις. Αυτό δεν έπρεπε να το αναφέρεις καθόλου, είναι αυτονόητο.
    Isabelle Lightwood έγραψε:Και συ πού ξέρεις ποιος και γιατί μπορεί να μου έκανε εμένα παρατήρηση;
    Αν θεωρείς το σχόλιό μου προσβλητικό, λυπάμαι αλλά δεν πρόκειται να σου ζητήσω και συγγνώμη.
    Όταν εγώ έκανα τέτοιες δηλώσεις, όλοι με αποπαίρνανε, κάνανε ομάδες στο φβ για πάρτη μου, δεν ήθελαν ούτε να με φτήσουν, τώρα όμως δεν έγινε τίποτα, τα μέλη θα συνεχίσουν να σου κρατάνε ίδια συμπεριφορά , όλα μέλι γάλα, και κατά τα άλλα δεν γίνονται διακρίσεις στα μέλη...
     

    Πρώτα απ όλα ποιος σου μίλησε.
    Δεύτερον καιρός να αποφασίσεις αν θα το παίζεις επανάσταση εδώ μέσα ή θα περιοριστείς στο γλείψιμο. Γιατι πριν βρεις συνεταιράκι όλα καλά και ανθηρά τα έλεγες, και τι ηλίθιος που ήσουν εσυ και φερθηκες ετσι και τα λοιπά. Όχι;
    Και πιστεύω οτι ουτε καν συμφωνείς με όσα λέει, απλά βρήκες κάποιον να ταιριάξετε και να το παίξετε μαζί κατακραγμένη μειονότητα.

    Μερικοί πρέπει να σταματήσετε να βρίσκετε παντού εχθρούς,πώς σας φαίνεται αυτή η ιδέα; Ναι, εχω παρεάκι εδώ μέσα και με μερικά παιδιά κάνουμε πολλή παρέα κι απ έξω. Σας εμπόδισε κανείς να ενταχθείτε στο φόρουμ μας; Όχι. Ειδικά εσένα Ντράγκον σου δόθηκαν πάμπολλες ευκαιρίες. Ομως οχι, ο ανώνυμος δηλαδή που πατάει απλά για να μας το παίξει φωστήρας και ένα γεια δεν έχει πει, απαιτεί τον σεβασμό; ε από πού κι ως πού ρε φίλε;

    Δεν επιτρέπω αγαπητέ ανώνυμε σε κανέναν ανώνυμο και κάθε ανώνυμο να μου πουλάει φούμαρα. Και δεν έχεις δικαίωμα να λες ότι ειμαι φίδι ή οτιδήποτε αλλο επειδή σου είπα τι πιστεύω για όσα ξεφουρνίζεις. Κατανοητό;

    Κι εν τέλει αφού η ΟΔΣ υπάρχει μονο για να ευνοεί τα τσιράκια της, τι ήρθες εδω να κλαφτείς; Καθόλου μικροπρέπειες...




    Παράπονα - Σελίδα 18 Ypo
    Leon Black
    Leon Black
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 3276
    Ηλικία : 31
    Location : Κρητη
    Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Nothing Is True Everything Is Permitted

    Παράπονα - Σελίδα 18 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Leon Black Παρ Δεκ 20, 2013 4:36 pm

    Παιδιά εγώ λέω να ηρεμήσουν τα πνεύματα λίγο γιατί έχουμε και γιορτινές μέρες, όπως δεν αξίζει να μαλώνουμε και όλες τις υπόλοιπες. Δεν είναι σωστό να ειρωνεύεται κανείς κανέναν αυτό είναι αλήθεια, αλλά το να επεμβαίνεις στο δικαίωμα του άλλου να πιστεύει κάπου είναι το λιγότερο απαράδεκτο και είναι πράξη πολύ χαμηλού επιπέδου. Αν κάποιοι είναι άθεοι ή όχι αυτό δεν αφορά κανέναν στα πλαίσια του φόρουμ και μάλιστα είναι πολύ χαμηλού επιπέδου το να συζητιέται με π.μ. είτε με τόπικς. Ο καθένας μπορεί να πει την άποψη του για τη θρησκεία, για την επιστήμη και για όλα τα θέματα αλλά είναι υποβάθμιση της ανθρώπινης νοημοσύνης να κάνουν κάποιοι προσηλυτισμό χωρίς ενδοιασμούς. Εδώ δεν είναι ούτε πολιτικό φόρουμ ούτε θρησκευτικό. Απλά μπορούμε σαν φόρουμ να ξεφεύγουμε και σε άλλα θέματα εκτός ΧΠ χάρη στην ελευθερία λόγου αλλά μέχρι ένα σημείο, το σημείο που προσβάλει την ελευθερία του άλλου.
    Τελειώνω με μία φράση που θέλω να υπενθυμίσω σε όσους πιστεύουν ότι είναι μορφωμένοι την οποία είπε ο Βολταίρος ένας από τους μεγαλύτερους διαφωτιστές του 18ου αιώνα "μπορεί να μη συμφωνώ με αυτό που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμα σου να το λες" κρατήστε το αυτό στο μυαλό σας και εφαρμόστε το.





    Ζητώ συγνώμη από την ομάδα διαχείρισης για την παρέμβαση μου



    Παράπονα - Σελίδα 18 Sx8o
    Παράπονα - Σελίδα 18 Zj73
    Σπόιλερ:
    Amelia Blackfoot
    Amelia Blackfoot
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 20437
    Ηλικία : 571
    Location : 12, Grimmauld Place, 4th floor
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: And Iʼve been looking at the stars for a long, long time, Iʼve been putting out fires all my life. Everybody wants a flame, they donʼt want to get burnt and today is our turn.

    Παράπονα - Σελίδα 18 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Amelia Blackfoot Παρ Δεκ 20, 2013 4:52 pm

    ^ Αυτό ακριβώς. Ας κάνει ο καθένας την αυτοκριτική του, πού έφταιξε και που νιώθει ότι αδικήθηκε και ας μην προβαίνουμε σε χαρακτηρισμούς που δεν ανταποκρίνονται στην αλήθεια. Εδώ δεν είμαστε αντίπαλα στρατόπεδα για να έχουμε ευνοούμενους και μη, αλίμονο. Παρακαλούμε όλους να μην συνεχιστεί το τεταμένο κλίμα επί προσωπικού και είμαστε εδώ να λύσουμε οποιοδήποτε θέμα χωρίς εμπάθειες. Ωστόσο, σε κάθε περίπτωση, ας το λύσουμε πολιτισμένα και εκεί που φταίει ο καθένας να το παραδεχτεί για να πάμε παρακάτω. Νομίζω ότι μπορούμε να φερθούμε ώριμα όλοι μας.
    Anonymous
    Επισκέπτης
    Επισκέπτης


    Παράπονα - Σελίδα 18 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Επισκέπτης Παρ Δεκ 20, 2013 5:39 pm

    Isabelle Lightwood έγραψε:Πρώτα απ όλα ποιος σου μίλησε.
    Δεύτερον καιρός να αποφασίσεις αν θα το παίζεις επανάσταση εδώ μέσα ή θα περιοριστείς στο γλείψιμο. Γιατι πριν βρεις συνεταιράκι όλα καλά και ανθηρά τα έλεγες, και τι ηλίθιος που ήσουν εσυ και φερθηκες ετσι και τα λοιπά. Όχι;
    Και πιστεύω οτι ουτε καν συμφωνείς με όσα λέει, απλά βρήκες κάποιον να ταιριάξετε και να το παίξετε μαζί κατακραγμένη μειονότητα.

    Μερικοί πρέπει να σταματήσετε να βρίσκετε παντού εχθρούς,πώς σας φαίνεται αυτή η ιδέα; Ναι, εχω παρεάκι εδώ μέσα και με μερικά παιδιά κάνουμε πολλή παρέα κι απ έξω. Σας εμπόδισε κανείς να ενταχθείτε στο φόρουμ μας; Όχι. Ειδικά εσένα Ντράγκον σου δόθηκαν πάμπολλες ευκαιρίες. Ομως οχι, ο ανώνυμος δηλαδή που πατάει απλά για να μας το παίξει φωστήρας και ένα γεια δεν έχει πει, απαιτεί τον σεβασμό; ε από πού κι ως πού ρε φίλε;

    Δεν επιτρέπω αγαπητέ ανώνυμε σε κανέναν ανώνυμο και κάθε ανώνυμο να μου πουλάει φούμαρα. Και δεν έχεις δικαίωμα να λες ότι ειμαι φίδι ή οτιδήποτε αλλο επειδή σου είπα τι πιστεύω για όσα ξεφουρνίζεις. Κατανοητό;

    Κι εν τέλει αφού η ΟΔΣ υπάρχει μονο για να ευνοεί τα τσιράκια της, τι ήρθες εδω να κλαφτείς; Καθόλου μικροπρέπειες...


    Μπα μπα μπα, δεν μιλώ, δεν μιλώ, όχι, όχι, δεν θα σου κάνω την χάρη. Θα καθήσω εδώ και με το γεγονός πως απ' ότι λέτε δεν γίνονται διακρίσεις, θα περιμένω την ΟΔΣ να δω τι θα κάνει τώρα! Είπατε πριν στον sthnanonymiagiapanta ότι η προσβολή μέσω π.μ. αφορά μόνο τον πομπό και τον δέκτη του μηνύματος. Αφού λοιπόν στην προκειμένη πρόκειται για δημόσια προσβολή, γιατί προσωπικά εμένα με προσβάλεις και δεν ανέχομαι ο κάθε ένας να μου μιλάει έτσι, θα κάτσω εδώ, να δω πως θα αποδοθεί δικαιοσύνη εδώ πέρα. Ελάτε διαχειριστές, ελάτε συντονιστές, με προσέβαλε, τι θα κάνετε;; Δεν γίνονται διακρίσεις εδώ πέρα, εσείς το λέτε, τι θα γίνει λοιπόν;; Θα αφήσετε την κυρία να με προσβάλει για πολύ ακόμα;; Ελάτε σας παρακαλώ! Πως μιλάτε έτσι κυρία μου, έτσι μιλάνε στο Μπομπατόν;; Έτσι μιλάω εγώ, μα δεν γίνομαι δεχτός, έτσι μιλάτε κι εσείς;; Και πως καταδέχεστε να πέσετε στο επίπεδο ενός "γλύφτη" όπως με αποκαλείτε;; Άπαπα!!

    Επειδή όμως θα απαντήσω σε αυτό που λες, θα το στείλω με π.μ. για να μην χάσω το δίκιο μου.
    Ignotus Peverell
    Ignotus Peverell
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 17697
    Ηλικία : 24
    Location : Χογκουαρτς
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/01/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Παράπονα - Σελίδα 18 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Ignotus Peverell Παρ Δεκ 20, 2013 5:48 pm

    Πωω ρε Γιάννη σου στειλα πμ και μου είπες πως απο κει θα μου εκφράσεις τα παράπονα σου, δεν υπάρχει λόγος να το συνεχίζεις. Δεν έχεις να κερδίσεις κάτι, και πίστεψε με, με τέτοια συμπεριφορά όχι μόνο δεν κερδίζεις αλλα χάνεις. Θα σε παρακαλέσω εσένα αλλά και όλους τους άλλους το θέμα να σταματήσει εδώ.



    Παράπονα - Σελίδα 18 2njgcg1

    Durmstrang:
    Anonymous
    Επισκέπτης
    Επισκέπτης


    Παράπονα - Σελίδα 18 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Επισκέπτης Παρ Δεκ 20, 2013 5:59 pm

    Εντάξει, το κόβω εδώ, αλλά μόνο επειδή το λες εσύ Παντελή και σου υποσχέθηκα κάτι από π.μ. Εξάλλου είδα, είδα πως ανταμοίψατε την Isabelle για την προσβολή της, κατά τα άλλα δεν γίνονται διακρίσεις... Αλλά τέλος πάντων, το λέω και το κάνω, το κόβω εδώ και σου στέλνω π.μ. όσο πιο σύντομα μπορώ.
    sthnanonymiagiapanta
    sthnanonymiagiapanta
    Τεταρτοετής στην Σχολή
    Τεταρτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 179
    Ηλικία : 134
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status:
    Today's thought:

    Παράπονα - Σελίδα 18 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από sthnanonymiagiapanta Παρ Δεκ 20, 2013 9:35 pm


    Και κάτι άσχετο ρε παιδιά....
    Πμ εγώ γιατί στον διάολο δεν μπορώ να στείλω;
    Προσπαθώ ξαναπροσπαθώ μου λέει <<ο Διαχειριστής σας έχει απενεργοποιήσει από την αποστολή μυνημάτων>>,κάτι τέτοιο...
    Εγώ θέλω να πω δυό λογάκια στην καλή μου Ιζαμπέλ για τα καλά της λόγια εις βάρος μου και δεν μπορώ να στείλω πμ...
    Είπατε ότι τα προσωπικά θέματα τα λύνουμε μέσω πμ...Εεε,τώρα γιατί δεν έχω πμ;
    Ο ίδιος είπα σε συντονίστρια ότι δεν πρόκειται να ξαναστείλω άλλα πμγια τον χριστιανισμό και κράτησα την υπόσχεση μου,εγώ δεν είμαι σαν αυτούς που κάνουν τάχα τον σταυρό τους όταν δίνουν μιά υπόσχεση!!! Wink 
    Ignotus Peverell
    Ignotus Peverell
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 17697
    Ηλικία : 24
    Location : Χογκουαρτς
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/01/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Παράπονα - Σελίδα 18 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Ignotus Peverell Παρ Δεκ 20, 2013 9:38 pm

    Το δικαίωμα πμ σου αφαιρέθηκε λόγω του ότι δεν σταμάτησες την αποστολή προπαγανδιστικών πμ ή έστω σχεδόν προπαγανδιστικών πμ. Ότι έχεις να λύσεις εσύ με την Ιζαμπελ μπορείς να τα κάνεις δημόσια χωρίς εντάσεις.  Laughing 



    Παράπονα - Σελίδα 18 2njgcg1

    Durmstrang:
    sthnanonymiagiapanta
    sthnanonymiagiapanta
    Τεταρτοετής στην Σχολή
    Τεταρτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 179
    Ηλικία : 134
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status:
    Today's thought:

    Παράπονα - Σελίδα 18 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από sthnanonymiagiapanta Παρ Δεκ 20, 2013 9:42 pm


    Και εσύ βρε μεγάλε πως ξέρεις ότι ΔΕΝ σταμάτησα;Έδωσα μιά υπόσχεση και την τήρησα,εγώ δεν είμαι χριστιανός να λέω ψεματα στις υποσχέσεις μου!!!Όσα έστειλα,τα έστειλα προτού να απαντήσω στην συντονίστρια,did you understand???
    Ignotus Peverell
    Ignotus Peverell
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 17697
    Ηλικία : 24
    Location : Χογκουαρτς
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/01/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Παράπονα - Σελίδα 18 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Ignotus Peverell Παρ Δεκ 20, 2013 9:47 pm

    Καταρχήν θα πρέπει να ξέρεις οτι με τέτοια συμπεριφορά δεν κερδίζεις τίποτα.
    Δεν είμαι πρωτάκι για να μου μιλάς έτσι.  erimi 
    Οι πληροφορίες μας, αγαπητέ δε δείχνουν κάτι τέτοιο.  =/ 
    Επίσης δεν υπάρχει λόγος να εξάπτεσαι.



    Παράπονα - Σελίδα 18 2njgcg1

    Durmstrang:

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Πεμ Μάης 02, 2024 8:51 pm