.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+32
Helena Malfoy
Roland Weasley
Severous Albous
teddy potter
RemousLoupin
Cassiopeia Black
Milady D' Hiver
Katherine Black
Tom Marvolo Riddle
Τρια πουλακια καθονταν...
marios21potter
Leon Black
Arcturus Regulus Black
FLEUR258
Amycus
Minerva McGonagall
Cassandra Black
Vesper
Morgan le Fay
Lisette de Lapin
Eleanna Lovegood
xaroula-sp1999
Narcissa Black
Maria Granger
Fotini Lovegood
Hecate
Druella Black
Romilda Vane
Leanan Sidhe
Alviva Black
Catherine Tonks
Phineas Nigellus Black
36 απαντήσεις

    Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία

    Ψηφοφορία

    Ποια είναι η λιγότερο αγαπημένη σας ταινία απο την σειρά Χάρι Πότερ;

    [ 5 ]
    Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία - Σελίδα 2 I_vote_lcap10%Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία - Σελίδα 2 I_vote_rcap [10%] 
    [ 9 ]
    Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία - Σελίδα 2 I_vote_lcap18%Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία - Σελίδα 2 I_vote_rcap [18%] 
    [ 7 ]
    Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία - Σελίδα 2 I_vote_lcap14%Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία - Σελίδα 2 I_vote_rcap [14%] 
    [ 7 ]
    Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία - Σελίδα 2 I_vote_lcap14%Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία - Σελίδα 2 I_vote_rcap [14%] 
    [ 6 ]
    Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία - Σελίδα 2 I_vote_lcap12%Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία - Σελίδα 2 I_vote_rcap [12%] 
    [ 9 ]
    Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία - Σελίδα 2 I_vote_lcap18%Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία - Σελίδα 2 I_vote_rcap [18%] 
    [ 4 ]
    Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία - Σελίδα 2 I_vote_lcap8%Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία - Σελίδα 2 I_vote_rcap [8%] 
    [ 3 ]
    Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία - Σελίδα 2 I_vote_lcap6%Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία - Σελίδα 2 I_vote_rcap [6%] 

    Σύνολο Ψήφων: 50
    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33254
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία - Σελίδα 2 Empty Απ: Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Πεμ Ιουλ 04, 2013 5:14 am

    Arcturus Regulus Black έγραψε:Η 3η μακράνRazz  Ακολουθεί η 4η που τουλάχιστον έχει πιο ενδιαφέρουσα πλοκή παρότι είναι άθλια σαν μεταφορά.

    η ΤΡΙΤΗ; ομαγκάντ, γιατί;;Razz 
    Arcturus Regulus Black
    Arcturus Regulus Black
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 24400
    Ηλικία : 30
    Location : Somewhere between dreams and reality
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Χρώμα δεν αλλάζουνε τα μάτια μόνο τρόπο να κοιτάνε...

    Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία - Σελίδα 2 Empty Απ: Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία

    Δημοσίευση από Arcturus Regulus Black Πεμ Ιουλ 04, 2013 5:39 am

    Γιατί δε μ άρεσε η πλοκή γενικά και δεν έχει αγωνία σαν story. Δηλαδή τι να δω τον Σειριο που ήταν κακός αλλά αποδείχτηκε καλός και τον "κακό" ποντικοουρά;:P  Ήταν η μόνη ταινία που δεν εμπλέκεται ο Βόλντεμορτ και δε μ κάνει κλικ στο σασπενς.Razz 
    Leon Black
    Leon Black
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 3276
    Ηλικία : 31
    Location : Κρητη
    Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Nothing Is True Everything Is Permitted

    Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία - Σελίδα 2 Empty Απ: Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία

    Δημοσίευση από Leon Black Παρ Αυγ 02, 2013 10:10 pm

    Ο ημίαιμος Πρίγκιψ γιατί ήταν πραγματικά ο, τι να ναι!! Η παρουσίαση των Πεμπτουσιωτών και των αναμνήσεων του Βόλντεμορτ εντελώς απογοητευτική!
    marios21potter
    marios21potter
    Πεμπτοετής στην Σχολή
    Πεμπτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 213
    Ηλικία : 25
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία - Σελίδα 2 Empty Απ: Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία

    Δημοσίευση από marios21potter Τρι Αυγ 13, 2013 3:56 pm

    το 4 ειναι η περιπου χειροτερη ταινια...αν και αγαπημενο μου βιβλιο η ταινια ηταν χαλια...ειχαν παραλειψει ακρως συμαντικα πραγματα...
    Leon Black
    Leon Black
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 3276
    Ηλικία : 31
    Location : Κρητη
    Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Nothing Is True Everything Is Permitted

    Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία - Σελίδα 2 Empty Απ: Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία

    Δημοσίευση από Leon Black Κυρ Αυγ 25, 2013 3:17 am

    Η 6η πιστεύω γιατί έκοψαν πολύ σημαντικά πράγματα, όπως κάποιες αναμνήσεις του Βόλντεμορτ, σαφείς εξηγήσεις του Ντάμπλντορ για τους Πεμπτουσιωτές και είχε και σκηνές μέσα εντελώς άσχετες με το βιβλίο
    Τρια πουλακια καθονταν...
    Τρια πουλακια καθονταν...
    Τεταρτοετής στην Σχολή
    Τεταρτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 117
    Ηλικία : 25
    Ημερομηνία εγγραφής : 09/09/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status:
    Today's thought:

    Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία - Σελίδα 2 Empty Απ: Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία

    Δημοσίευση από Τρια πουλακια καθονταν... Σαβ Σεπ 28, 2013 8:16 pm

    Οι κλήροι του θανάτου-Μέρος 1ο!
    Πραγματικά απογοητευτική!
    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία - Σελίδα 2 Empty Απ: Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Κυρ Σεπ 29, 2013 5:57 pm

    Τρια πουλακια καθονταν... έγραψε: Οι κλήροι του θανάτου-Μέρος 1ο!
    Πραγματικά απογοητευτική!
    Πρόκειται βέβαια για την μοναδική ταινία της οκταλογίας όπου η πλοκή ήταν ακριβής μεταφορά όσων συνέβησαν στο βιβλίο. Οι διαφορές ήταν του στυλ: "δε θα τους διακτινήσουμε στην Tottenham Court Road μετά τον γάμο, θα τους διακτινήσουμε στην Shaftesbury Avenue" και "δεν θα φορέσουμε αόρατο μανδύα στον Πότερ όταν επισκεφτεί το Χόγκσμιντ" (αυτό προσωπικά μου άρεσε...), και "δεν θα τους μεταμορφώνουμε με πολυχημικό σε κάθε δεύτερη σκηνή" (δλδ στον γάμο, στην επίσκεψη στο Χόγκσμιντ κτλ κτλ).
    Κατά τα άλλα η ροή των γεγονότων ακολουθεί πιστά αυτή των βιβλίων .

    Για μένα χειρότερη ταινία ήταν η τέταρτη. Κόψανε ό,τι μπορούσανε να κόψουν, συμπεριλαμβανομένων ΧΑΡΑΚΤΗΡΩΝ που έπαιξαν και ρόλο στην πλοκή (Λούντο Μπάγκμαν, για παράδειγμα), και δεν πρόκειται για απλούς χαρακτήρες. Η υπόθεση του 4ου βιβλίου είναι κατά βάση αστυνομική, γίνεται κάτι παράνομο (η είσοδος του Χάρι στο Τρίαθλο) και πρέπει να αναζητηθεί ο ένοχος. Πρέπει λοιπόν να παρουσιαστούν όλοι οι ύποπτοι όπως και στο βιβλίο. Το να εντυπωσιαστούμε με τους άθλους δεν είναι το παν κατά τη γνώμη μου, αλλά ακόμα και αυτό δεν έγινε καλά αφού ο λαβύρινθος, αν εξαιρέσεις κάτι θάμνους που συγκλίνουν μεταξύ τους, δεν φάνηκε καθόλου επικίνδυνος και ο θεατής δεν καταλαβαίνει γιατί "άνθρωποι χάνουν τον εαυτό τους εκεί μέσα...", αν παραβλέψουμε φυσικά το μελό με τον Ντίγκορι και την γρήγορη-εύκολη λύση που δόθηκε για το ποιος θα είναι ο νικητής του Τριάθλου.
    Από το κύπελλο Κουίντιτς δε είδαμε τίποτα, από τα σπιτικά ξωτικά, την Γουίνκι, τον Ντόμπι, και ΟΛΗ την ιστορία με το ραβδί του Χάρι ΤΙΠΟΤΑ, και άντε την Γουίνκι την βγάλανε αν και τα λόγια της ήταν αποδείξεις για την ενοχή του μικρού Μπάρτι Κρουτς. Τον Ντόμπι που στα βιβλία εμφανίζεται συχνά πυκνά και στις ταινιες τον είχαν ΚΑΤΑΞΕΧΑΣΕΙ και ξαφνικά σκάει μύτη μετά από 5 ταινίες στην 7η; Τεράστιο λάθος κατά τη γνώμη μου. 
    Αναγνωρίζω πάντως στην 4η την απότομη μεταβολή του κλίματος, γίνεται πολύ πιο σκοτεινό σε σχέση με τις δύο πρώτες, ακολουθώντας την τακτική του Κουαρόν στον Αιχμάλωτο. Η σκηνή στο νεκροταφείο ήταν αρκετά καλή και αν θυμαμαι καλά νομίζω ότι την πρώτη φορά στον κινηματογράφο είχα φοβηθεί κιόλας.
    Katherine Black
    Katherine Black
    Αλχημιστής
    Αλχημιστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 5614
    Ηλικία : 28
    Location : Mystic Falls...
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/09/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: It is important to remember that we all have magic inside us...

    Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία - Σελίδα 2 Empty Απ: Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία

    Δημοσίευση από Katherine Black Δευ Οκτ 07, 2013 5:05 pm

    η εκτη φυσικα!!!καλα παιδια μιλαμε τοτε δεν ειχα διαβασει το βιβλιο και δεν ειχα καταλαβει τιποτα ομως τιποτα!!!
    Milady D' Hiver
    Milady D' Hiver
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 40685
    Ηλικία : 28
    Location : Sydney, Australia
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: If someoneʼs lying about something small, you donʼt know what else theyʼre lying about.

    Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία - Σελίδα 2 Empty Απ: Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία

    Δημοσίευση από Milady D' Hiver Τρι Οκτ 08, 2013 2:41 pm

    Η 7η (Κληροι του Θανατου - Μερος 1) ειναι η μοναδικη που με κανει να βαριεμαι οποτε ψηφισα αυτην.
    Cassiopeia Black
    Cassiopeia Black
    Μαγικός Προσωπογράφος
    Μαγικός Προσωπογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 23167
    Ηλικία : 29
    Location : In the world of dreams
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/09/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Does this darkness have a name? Is it your name?

    Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία - Σελίδα 2 Empty Απ: Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία

    Δημοσίευση από Cassiopeia Black Σαβ Νοε 30, 2013 4:54 pm

    Η 6η. Νομίζω δεν έχει καμία σχέση με τις άλλες ταινίες ως προς το πόσο καλή ήταν. Είναι η μόνη που δεν μου άρεσε. Θα μπορούσαν να είχαν κάνει καλύτερη δουλειά. =/ 
    Romilda Vane
    Romilda Vane
    Δασοφύλακας
    Δασοφύλακας


    Αριθμός μηνυμάτων : 12879
    Ηλικία : 29
    Location : Neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Μάγεψαν και σένανε τα ξωτικά;

    Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία - Σελίδα 2 Empty Απ: Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία

    Δημοσίευση από Romilda Vane Κυρ Δεκ 01, 2013 3:01 am

    Eleanna Lovegood έγραψε:
    Hecate έγραψε:Unpopular opinion: Δεν μου αρέσει η τρίτη ταινία erimi
    Η τριτη ταινια ειναι πραγματι ψιλοαισχος. Εχουν κοψει τοσα πολλα πραγματα που εχει καταντησει αηδια. Δεν δειχνει ολα αυτα που εξηγει στο βιβλιο, και πως φτιαχτειτε ο Μαγικος Χαρτης κλπ, που εαν καποιος εχει δει μονο τις ταινιες, καταλαβαινει τα μισα.
    Το θεμα ειναι, οτι το βιβλιο ειναι το αγαπημενο μου, το λατρευω, το εχω διαβασει εκατομμυρια φορες, γιατι λεει τοσα πραγματα, γνωριζουμε τον Σειριο, τον Λουπιν και μπαινουν οι βασεις για τα επομενα πραγματα που θα συμβουν, οποτε δεν μπορω να μισησω και την ταινια, δεν μου παει η καρδια, πως το λενε. Νομιζω πως η περισσοτερη αυτο εχουν παθει, γι' αυτο ειναι unpopular opinion. :P
    Και για να μην ειμαι οφ τοπικ, η λιγοτερο αγαπημενη μου ταινια ειναι οι Κληροι του Θανατου: Μερος 1. Μου φανηκε τοσο αδιαφορη.
     Νοοοοti?  Ειδα την ταινια πριν να διαβασω το βιβλιο και δεν ειχα τετοιο προβλημα. νομιζω ηταν αρκετα πιστη και στο ολο κλιμα του βιβλιουunsure


    Επισης, αυτο που λες για το βιβλιο στεκει, αλλα δεν μπορω να πω με σιγουρια γιατι οπως ειπα, ειδα πρωτα την ταινια.Razz  Οποτε δεν ημουν θετικα προκατειλημενη απο το βιβλιο π.χ για να μου αρεσει και η ταινια.
    Ομως μου συνεβει το αντιθετο με την τεταρτη ταινια: Ειχα διαβασει το βιβλιο και ενω ειναι απο τα πιο ενδιαφεροντα της σειρας, γιατι βλεπουμε την επιστροφη του Βολντεμορτ και σε αφηνει σε αγωνια για τα επομενα, ανυπομονουσα να δω την ταινια και τελικα... ανθρακας ο θησαυρος.=/
    Την καταστρεψανε. Ουτε πιστη στο βιβλιο ηταν, ουτε καλη σαν ταινια. Τουλαχιστον αν ειχαν μια συνοχη οι σκηνες, θα σωζοταν ισως το κακο.erimi  Αλλά αφηνε ΤΑ κενα και σε καποια σημεια πηδουσε τοσο γρηγορα απο τη μια σκηνη στην αλλη χωρις να εχει εξηγησει τι γινεται πιο πριν, που θα μπορουσαν να μπερδευτουν ακομα και αυτοι που ειχαν διαβασει το βιβλιο. Φαντασου αυτοι που δεν θα το'χαν διαβασει.erimi 
    Η μονη σκηνη που ηταν ικανοποιητικη, ήταν εκεινη στο νεκροταφειο. Ηταν σκοτεινη και τρομακτικη, οπως την περιμενα και την φανταζομουνα απο το βιβλιο. Γενικά νομίζω ήταν αρκετα πετυχημενη η συγκεριμενη σκηνη, τουλαχιστον σε σχεση με το υπολοιπο φιασκο της 4ης ταινιας.giveup Razz


    Τωρα για την τριτη, για μενα ηταν απο τις καλυτερες της σειρας. Βεβαια εχω ακουσει μια αλλη εκδοχη για το γιατι εβγηκε τοσο πετυχημενη η 3η: Επειδη και  καλά δεν εχει τιποτα ιδιαίτερο στην πλοκή σε σχεση με τις αλλες, και τους ηταν πιο ευκολο να την φτιαξουν χωρις να εχουν στο μυαλο τους δυσκολα εφε και τραγικες καταστασεις να μεταφερουν στην οθώνη. Ειχαν λιγοτερη υλη να δουλεψουν, οποτε μπορεσαν να επικεντρωθούν καλυτερα πάνω σε αυτη.
    Μιας και μιλάμε για unpopular opinions , ειπα να το αναφέρω.Razz

    το σπαστικό ειναι ότι εχει βάση.Razz  Αν το καλοσκεφτεις, στο τριτο βιβλίο οντως δεν γινεται τιποτα σημαντικο απο αποψη γεγονοτων που προωθουν την πλοκη. Απλά μαθαινουμε περισσοτερα πραγματα για το παρελθον του Χαρι.

    Αλλά και πάλι, ο,τι και να ισχύει εξακολουθώ να αγαπώ την τριτη ταινία, κι ας μην εχει μαχες και τετοια.Razz  Αλλου ειναι το θεμα εκει,μπαινουν οι συναισθηματικες βασεις για να μπορεσουμε μετα να κλαψουμε με μαυρο δακρυ για τον χαμο του Λουπιν και του Σειριου.:P


    Και επειδη ξεφυγα λιγο, λιγοτερο απ'ολες μου αρεσε η 4η και μετά το πρώτο μέρος της 7ης. Νομιζω σε καποια σημεια εκανε "κοιλια" και θα μπρορουσε να εχει γυριστει μια αντι για δυο και απλά να βλέπαμε λιγοτερες σκηνες με Χαρι-Ερμιονη-Ρον μεσα στο δασος.Laughing
    RemousLoupin
    RemousLoupin
    Μαγικός Προσωπογράφος
    Μαγικός Προσωπογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 7909
    Ηλικία : 31
    Location : Εκεί που δεν πιάνουν οι κατάρες και δεν πιάνουν οι ευχές.
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/12/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Αν δεν καούμε όλοι μας, πως θα ρίξουμε φως στα σκοτάδια;

    Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία - Σελίδα 2 Empty Απ: Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία

    Δημοσίευση από RemousLoupin Δευ Δεκ 02, 2013 12:06 am

    Το Τάγμα ρε παιδιά, το Τάγμα!

    Το μεγαλύτερο βιβλίο στην μικρότερη ταινία; Για εμένα είναι η πιο χαοτική ταινία της σειράς, ασχέτως με το τι έχουν κόψει απ'το βιβλίο.
    Και αμέσως επόμενη λιγότερη αγαπημένη, το δεύτερος μέρος των Κλήρων. Δεν έχω παράπονο με όσα άφησαν απ'έξω -ποτέ δε μ'ένοιαζε αυτό- απλά νομίζω πως το φινάλε θα μπορούσε να είναι πολύ πιο εντυπωσιακό.

    Σ'αντίθεση με τον Αιχμάλωτο και τον Πρίγκιπα που είναι οι δύο αγαπημένες μου ΣΚΗΝΟΘΕΤΙΚΑ και ΑΦΗΓΗΜΑΤΙΚΑ. Για κάποιο λόγο ποτέ δε δίνουμε σημασία σ'αυτό.
    teddy potter
    teddy potter
    Χρυσούχος
    Χρυσούχος


    Αριθμός μηνυμάτων : 745
    Ηλικία : 27
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2014

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία - Σελίδα 2 Empty Απ: Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία

    Δημοσίευση από teddy potter Πεμ Απρ 24, 2014 8:31 pm

    Η Κάμαρα με τα Μυστικά
    Severous Albous
    Severous Albous
    Χρυσούχος
    Χρυσούχος


    Αριθμός μηνυμάτων : 658
    Ηλικία : 23
    Location : Σχολή Χόγκουαρτς
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2014

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία - Σελίδα 2 Empty Απ: Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία

    Δημοσίευση από Severous Albous Παρ Οκτ 03, 2014 5:20 pm

    το 2.
    ηταν το μονο που δεν ειχε καποιο "τερας" περα απο τον βασιλισκο
    Roland Weasley
    Roland Weasley
    Δημοσιογράφος
    Δημοσιογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 4343
    Ηλικία : 21
    Location : Τρίκαλα,Ελλάδα
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/08/2014

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Fuck it all.

    Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία - Σελίδα 2 Empty Απ: Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία

    Δημοσίευση από Roland Weasley Κυρ Μαρ 01, 2015 10:11 am

    Ο αιχμαλωτος του Αζκαμπαν γιατι ηταν η μονασικη ταινια Χαρι Ποτερ που δεν ηθελα να την τελειωσω.
    Helena Malfoy
    Helena Malfoy
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 4395
    Ηλικία : 23
    Location : Abroad The Black Pearl
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: “Heaven may be a fantasy for the credulous and the afraid, but I can give you a map reference for hell.”

    Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία - Σελίδα 2 Empty Απ: Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία

    Δημοσίευση από Helena Malfoy Κυρ Μαρ 01, 2015 2:53 pm

    ψηφιζω την 3η και την 4η
    Η τριτη οντως δεν εχει εξηγησεις για πολλαααα και γενικα ηταν καπως βαρετη
    Η 4η δεν ειναι οτι δεν ηταν καλη αλλα δεν εχει καμια σχεση με το βιβλιο. Απογοητευτικη
    Romelza Snicket
    Romelza Snicket
    Hogwarts Professor
    Hogwarts Professor


    Αριθμός μηνυμάτων : 1806
    Ηλικία : 26
    Location : μία μικρή σοφίτα
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/09/2015

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: You know the Chinese curse: May you live in interesting times.

    Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία - Σελίδα 2 Empty Απ: Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία

    Δημοσίευση από Romelza Snicket Παρ Σεπ 11, 2015 12:02 pm

    RemousLoupin έγραψε:Το Τάγμα ρε παιδιά, το Τάγμα!

    Το μεγαλύτερο βιβλίο στην μικρότερη ταινία; Για εμένα είναι η πιο χαοτική ταινία της σειράς, ασχέτως με το τι έχουν κόψει απ'το βιβλίο.
    Και αμέσως επόμενη λιγότερη αγαπημένη, το δεύτερος μέρος των Κλήρων. Δεν έχω παράπονο με όσα άφησαν απ'έξω -ποτέ δε μ'ένοιαζε αυτό- απλά νομίζω πως το φινάλε θα μπορούσε να είναι πολύ πιο εντυπωσιακό.

    Σ'αντίθεση με τον Αιχμάλωτο και τον Πρίγκιπα που είναι οι δύο αγαπημένες μου ΣΚΗΝΟΘΕΤΙΚΑ και ΑΦΗΓΗΜΑΤΙΚΑ. Για κάποιο λόγο ποτέ δε δίνουμε σημασία σ'αυτό.

    θα συμφωνήσω απόλυτα! η 5η νομίζω ήταν η πιο μπερδεμένη και βαρετή ταινία και η τελευταία με απογοήτευσε λόγω κάποιων ανούσιων αλλαγών που έκαναν από τα βιβλία!
    Evie Frye
    Evie Frye
    Administrator
    Head of D.M.L.E.
    Administrator Head of D.M.L.E.


    Αριθμός μηνυμάτων : 5570
    Ηλικία : 25
    Location : Grand Budapest Hotel
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2015

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Mathematics is not about numbers, equations, computations, or algorithms; it is about understanding.

    Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία - Σελίδα 2 Empty Απ: Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία

    Δημοσίευση από Evie Frye Παρ Σεπ 11, 2015 4:38 pm

    Προφανώς δε γινόταν να τα δείξουν όλα σε μια ταινία μιαμισης ώρας.
    Εγώ ψήφισα 2η και 7.p1
    2η:Καταρχάς το soundtrack δεν μου άφησε τέτοιο αντίκτυπο όπως οι υπόλοιπες.Από πλοκή,θα μπορούσαν να έχουν περιλάβει περισσοτερα πράγματα αν σκεφτείτε ότι το βιβλίο έχει σχετικά τις ίδιες σελίδες με το 1ο και η 1η ταινία είναι αξέχαστη.
    7.p1:Τα λεφτά δεν τα άξιζε για να την δεις στο σινεμά.Το soundtrack μονότονο όπως και η πλοκή,αφού έλειπε η δράση.


    Σχετικά με την 3η,5η και 6η ταινία:Η 3η είναι από τις αγαπημένες μου και πιστεύω πως ο Κουαρον έκανε πολύ καλή δουλειά εισαγωντας νέα σκηνικά στην ταινία.Στην 5η έλειπε το χιούμορ και τα ζαχαρωτά Ουέσλι,αλλά η ταινία είναι ξεχωριστή με τον δικό της τρόπο.Στην 6 η, οπως και στο βιβλίο,φανερωνεται η εφηβικη πλευρά των χαρακτήρων.Ωστόσο,εμπαζε σε αρκετά σημεία στην πλοκή,όχι στην εξέλιξη της,αλλά στο γεγονός ότι έλειπαν αρκετά στοιχεία από το βιβλίο


    Τέλος,όλες οι ταινίες χρειαζόντουσαν περισσότερο Κουίντιτς giveup
    crookshanks
    crookshanks
    Εκτοετής στην Σχολή
    Εκτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 376
    Ηλικία : 26
    Location : Κύπρος
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/06/2015

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία - Σελίδα 2 Empty Απ: Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία

    Δημοσίευση από crookshanks Τετ Σεπ 16, 2015 12:19 am

    η λιγότερο αγαπημένη μου είναι το τάγμα του φοίνικα , παρόλο που το 5ο βιβλίο ήταν πολύ καλό η ταινία υστερούσε πολύ...
    fanny
    fanny
    Τάγμα του Φοίνικα
    Τάγμα του Φοίνικα


    Αριθμός μηνυμάτων : 1164
    Ηλικία : 29
    Location : Hogwarts-SaLoNikA
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/05/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: It's a kind of Magic!!

    Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία - Σελίδα 2 Empty Απ: Λιγότερο Αγαπημένη Ταινία

    Δημοσίευση από fanny Σαβ Απρ 11, 2020 2:22 am

    2,4,5

    Γιατί δεν έμπαιναν καινούριοι χαρακτήρες με ενδιαφέρον, και γιατί δεν εστίαζαν τόσο σε τρίτους χαρακτήρες όσο οι υπόλοιπες (1η είναι η 1η, 3η Σείριος+Λούπιν, 6η ιστορία Ημίαιμου + το απαραίτητο σκοτάδι, 7η+8η το τέλος που μαθαίνουμε πολλά πολλά πράγματα που δεν γνωρίαζαμε + ιστορία Σνέιπ, και 19 years later) ...

    Happy <3

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Δευ Μάης 20, 2024 7:32 pm