.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+107
piercemagic
Noelia di Firenze
HermioneGreinger3
aias potter
TRELONI
Lord Sovereign
Clockwork Princess
kentra
marilicious
GinnyHermione
Sauron the Great
nick the wizard
Drussila Diggory
ERMIONHgreinger
melian granger
Louna fw
Sophia Lovegood
Severous Albous
teddy potter
Viktor Krum
Astrapofteros
Violleta Black
Katherine Black
Calista
Maria-Mia Granger
Helena Malfoy
Tom Marvolo Riddle
FLEUR258
Berenice
Magorian Greyback
Χαριποτεριστής
sthnanonymiagiapanta
Vesper
Luna Lovegood Longbottom
Elizabeth Swan
Αlbus Dumbledοre
Αερικό
Lucy Weasley
RosalieSnapeHale
jeaney_weasley
Monkey D Loofy
Catherine Tonks
milenastrong
Antioch Peverell
AnastasiaWeasley
Neville Longbottom
Cleante Weasley
princessmaggie
Heavenly Spirit
agnostos
mjhp4ever
CicyLoVe
Druella Black
Aggeliki Lupin
Cassandra Black
John Dawlish
Lena*
Morfin Gaunt
Nearly Headless Nick
Tistart
Phineas Nigellus Black
elenaki8
Snuffles
Sectumsembra
Fleur*Delacour
Nissa Seylan
Harry Potter Black
Marcy Ann Dunkelheit
Maria Granger
hermione greinger
VeraPotterWorld
Nicole
Remous Loupin
Ηarry Potter
Harry James Potter
Mysterious Wizard
ginnyy weaslyy
Maria Lovegood
snapefan3
mrmrandreas2000
Rain
HERMIONE 97
Harry Potter 12
Apοlline Delacour
Bella Black
hermaine fan 10
w1n5t0n
jamzz17
Eleanna Lovegood
ΥΠΟΚΙΝΗΤΗΣ ΤΟΥ ΧΑΟΥΣ
Christina Evans
Leon Black
Laverne de Montmorency
Ronerm
dita89
Sev
Andromeda Black
Hermione Black
Lily Luna Potter
Christina Granger
Minerva McGonagall
Amycus
Mud-Blood Prince
Eloise Prewett
Anactaciaa_Rosetta
Isabella Black
Amelia Blackfoot
111 απαντήσεις

    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα...

    Phineas Nigellus Black
    Phineas Nigellus Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 63952
    Ηλικία : 29
    Location : Looking-Glass Land
    Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I am not good, I am not nice, I am just right.

    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Empty Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα...

    Δημοσίευση από Phineas Nigellus Black Τρι Μάης 22, 2012 9:59 pm

    Όχι δεν μιλάω για τον κόσμο των μάγων, για την τύχη του Χάρι. Όλοι την ξέρουμε αυτή...

    Τι θα γίνει όμως σε 20 χρόνια στο κόσμο των Μαγκλ; Που θα βρίσκεται τότε η επταλογία; Πολλοί μιλάνε για το τέλος μιας εποχής. Οτι ο Χάρι Πότερ σιγά σιγά θα αρχίσει να χάνεται...

    Ο Άρχοντας των Δαχτυλιδιών όμως γράφτηκε 50+ χρόνια πριν και ακόμα και τώρα και έχει ακόμα επιτυχία!

    Εσείς τι πιστεύετε;
    Θα συνεχίσουν τα βιβλία να κοσμούν τα ράφια των βιβλιοπωλείων μαζικά ή θα αρχίσουν να εξαφανίζονται σιγά σιγά;
    Θα ξαναγυριστούν οι ταινίες;
    Θα γραφτεί κάποιο sequel ή prequel απο την J.K.;
    Τα fandoms θα συνεχίσουν να "οργιάζουν" όπως τώρα;


    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Tumblr_m1rfuyvPg41qlgbqio1_500

    ?





    meet me in montauk


    Carl
    Tistart
    Tistart
    Πεμπτοετής στην Σχολή
    Πεμπτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 231
    Ηλικία : 31
    Location : Greece
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/04/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Empty Απ: Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα...

    Δημοσίευση από Tistart Τρι Μάης 22, 2012 10:42 pm

    δεν ξερω τι θα γινει γενικα αλλα εγω θα ειμαι φαν μεχρι να πεθανω οχι μονο γιατι μου αρεσει αλλα γιατι μαζι με τα βιβλια και τις ταινιες του χαρι εζησα μια ζωη μ αυτα μεγαλωσα και ενοητε πως δεν γινετε να τα ξεχασω..αλλα δεδομενου οτι και πολλοι αλλοι σαν κι εμενα μεγαλωσαν με τον χαρι ποττερ πιστευω πως δεν θα ξεχαστει ετσι απλα...



    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Thestral_on_land
    Nearly Headless Nick
    Nearly Headless Nick
    Ministry's Ambassador
    Ministry's Ambassador


    Αριθμός μηνυμάτων : 39580
    Ηλικία : 27
    Location : Στο στομάχι μιας κατσίκας (ναι είμαι μπέζοαρ)
    Ημερομηνία εγγραφής : 13/09/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: My philosophy is that worrying means you suffer twice

    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Empty Απ: Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα...

    Δημοσίευση από Nearly Headless Nick Τρι Μάης 22, 2012 10:46 pm

    Σίγουρα όσο μεγαλώνουμε θα βλέπουμε με λύπη τις επόμενες γενιές να μη ξέρουν το Χάρι Πότερ, παρά μόνο ακουστά. Έχω αρχίσει να το παρατηρώ από τώρα και μικρότερα ξαδέρφια μου. Πιστεύω πως θα θέλουμε να διαβάσουν τα παιδιά μας την επταλογία κι εκείνα θα αρνούνται, θα τα βλέπουν ως κάτι παλιό. Είναι γεγονός πως κάποια στιγμή η μαγεία που εκπέμπει σήμερα ο μικρός μας μάγος, θα χαθεί και ολοι θα ασχολούνται με κάτι νέο για εκείνη τη περίοδο.
    Θα ήταν ωραία να το ξαναγυρίσουν με άλλους ηθοποιους και μέρη, για να δούμε πως το βλέπουν άλλοι παραγωγοί, σκηνοθέτες κλπ από τα δικά τους τα μάτια, αλλά αμφιβάλλω πως θα συμβεί κάτι τέτοιο, όπως και το ότι δε πρόκειται να συνεχίσει να γράφει βιβλία σχετικά με το κόσμο των μάγων και το Χόγκουαρτς (βλ. Ιστορίες Μπιντλ Βάρδου, Quiddich Through the Ages).
    Θα έρθει κάποια μέρα που και αυτός ο κύκλος θα κλείσει οριστικά και δε θα υπάρχουν πλέον άτομα που λατρεύουν το Χάρι Ποτερ, όπως εμείς τώρα. Και είναι πολύ πιθανό πολλοί να σταματήσουν να τον λατρεύουν όσο μεγαλώνουν. Να το ξεχάσουν.
    Εγώ, όμως, ένα έχω να πω. Σε όποια ηλικία κι αν βρίσκομαι, σε όποια κατάσταση, δε πρόκειται ποτέ ξεχάσω τη μαγεία που μου χάρισαν αυτά τα βιβλία και οι ταινίες. Δεν υπάρχει η παραμικρή περίπτωση να σταματήσω να τα διαβάσω ξανά και ξανά και ξανά...



    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Receiv13


    Isn't everything we do in life a way to be loved a little more?”
    Morfin Gaunt
    Morfin Gaunt
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 1102
    Ηλικία : 27
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/04/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Empty Απ: Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα...

    Δημοσίευση από Morfin Gaunt Τετ Μάης 23, 2012 5:21 am

    Μου φαίνεται κάπως δύσκολο να μπορέσει να διατηρηθεί για πάντα όλη η μαγεία που μας μετέφεραν τα βιβλία και οι ταινίες.Ο Χάρι Πότερ ήταν όντως ένα πολύ συγκλονιστικό γεγονός γενικά όμως αφού τελείωσαν και τα βιβλία και οι ταινίες,τότε πλέον οι λάτρες του Χάρι Πότερ θα πρέπει να μείνουν με τις αναμνήσεις τους απο τις στιγμές που διάβαζαν τα βιβλία και παρακολουθούσαν τις ταινίες του Χάρι.Για μερικά χρόνια ακόμα θα συνεχίσουν να ασχολούνται μερικοί,όμως μετά απο είκοσι,όπως και ρωτάει το ίδιο το τόπικ,μάλλον ελάχιστοι πλέον θα θυμούνται την αιγλή του Χάρι Πότερ που είχε κάποτε.Οι παλιότεροι θα τον θυμούνται απλά ως ένα γεγονός της ζωής τους,ενώ οι νεότεροι ίσως και να μην τον γνωρίσουν ποτέ.Οι ταινίες πλέον θα έχουν τελειώσει και τα βιβλία μπορεί να τα θεωρήσουν υπερβολικά παλιά για να τα διαβάσουν.Όμως είμαι βέβαιος πως ένα μικρό κομμάτι της μαγείας του θα παραμείνει ζωντανό,καθώς τα βιβλία μπορεί και να συνεχίσουν τα πουλιούνται στα βιβλιοπωλεία και οι ταινίες,ανεξάρτητα απο τα χρόνια,να συνεχίσουν να προβάλλονται στην τηλεόραση.Άλλωστε πόσες παλιές κινηματογραφικές επιτυχίες συνεχίζουν να βολοδέρνουν στην τηλεόραση,ο Χάρι Πότερ γιατί να είναι εξαίρεση;

    Βέβαια στην επόμενη γενιά,όλα αυτά θα φαίνονται αναμφησβήτητα παλιά(εφφέ ταινιών,τα ίδια τα βιβλία απο τις χρονολογίες που έχουν κλπ),όμως κάποιοι θα έχουν αναμφισβήτητα και έναν θαυμασμό για όλα αυτά.Τι θέλω να πω,πως ο Χάρι Πότερ θα συνεχίσει να υπάρχει και ο κόσμο θα συνεχίσει να βλέπει τις ταινίες του στην τηλεόραση του και να διαβάζει τα βιβλία του στην πολυθρόνα του,απλά η μαγεία δεν θα υπάρχει πλέον στον αναγνώστη(εάν είναι απο τους παλιότερους που ανέφερα)αλλά θα διαβάζει απλά το βιβλία αναγνωρίζοντας το συγγραφικό ταλέντο.Όμως κάποια στιγμή,όχι απαραίτητα σε είκοσι χρόνια,ο Χάρι Πότερ θα χάσει το περισσότερο ενδιαφέρον και όσοι μείνουν δεν είναι σίγουρο για το αν θα συνεχίσουν να μιλάνε,όπως εμείς στο φόρουμ.Πάντως το σίγουρο είναι πως ο Χάρι θα παραμείνει για πάντα ένα μοναδικό γεγονός απο όλους και σίγουρα τα βιβλία του δεν θα μείνουν στα αραχνασιασμένα ράφια των βιβλιοπωλείων αλλά θα συνεχίσουν να προσφέρονται στο κοινό.Ομοίως και οι ταινίες θα συνεχίσουν να προβάλλονται,ισως και μετά απο χρόνια να τις ξαναπροβάλουν στον κινηματογράφο για να χαρίσουν στο νέο κοινό τις υπέροχες στιγμές που περάσαμε και εμείς με τον μαγικό κόσμο.

    Πάντως,ότι και να γίνει πραγματικά,και όπως ανάφεραν και οι προηγούμενοι,εγώ θα συνεχίσω να θυμάμαι τον Χάρι Πότερ για πάντα,δεν υποστηρίζω πως θα τον λατρεύω για πάντα όπως τώρα,όμως σίγουρα θα τον θυμάμαι για πάντα ως ένα υπέροχο γεγονός της παιδικής μου ηλικίας.



    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Tom-sig


    Σπόιλερ:


    lithanasidis@yahoo.com
    Lena*
    Lena*
    Χρυσούχος
    Χρυσούχος


    Αριθμός μηνυμάτων : 2854
    Ηλικία : 30
    Location : Hogwarts
    Ημερομηνία εγγραφής : 18/11/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: i solemnly swear that you're a huge fucking nerd.

    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Empty Απ: Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα...

    Δημοσίευση από Lena* Τετ Μάης 23, 2012 7:30 am

    Εδω ο τιτανικος 'βασταει' ακομα, ολοκληρος μαγικος κοσμος δεν θα αντεξει; [angel]



    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Tumblr_p1hxaz4Cz41skp2zjo4_400Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Tumblr_p1hxaz4Cz41skp2zjo2_400
    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Tumblr_p1hxaz4Cz41skp2zjo3_400Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Tumblr_p1hxaz4Cz41skp2zjo1_400
    ♡:
    Maria Granger
    Maria Granger
    Υπάλληλος Μαγικών Τρικ Ουέσλι
    Υπάλληλος Μαγικών Τρικ Ουέσλι


    Αριθμός μηνυμάτων : 6382
    Ηλικία : 26
    Location : Now I'm here...Now I'm there...
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Friends can help each other. A true friend is someone who lets you have total freedom to be yourself - and especially to feel. Or, not feel. Whatever you happen to be feeling at the moment is fine with them. That's what real love amounts to - letting a person be what he really is.

    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Empty Απ: Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα...

    Δημοσίευση από Maria Granger Τετ Μάης 23, 2012 12:49 pm

    Οι φαν θα είναι φαν μέχρι να πεθάνουν.Ίσως να κολήσουν και στα παιδιά τους αυτή την αγάπη.Αλλά η αλήθεια να λέγετε,δεν θα έχει τόση μεγάλη απήχηση όσο τώρα.Τα βιβλία θα διαβάζονται ως κάτι παλιά αλλά κλασσικά.




    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 6yearsHW3

    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Banner-huff
    John Dawlish
    John Dawlish
    Τάγμα του Φοίνικα
    Τάγμα του Φοίνικα


    Αριθμός μηνυμάτων : 33286
    Ηλικία : 31
    Location : λαλαλα
    Ημερομηνία εγγραφής : 25/07/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Be kind, for everyone you meet is fighting a harder battle

    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Empty Απ: Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα...

    Δημοσίευση από John Dawlish Τετ Μάης 23, 2012 1:00 pm

    Αυτη την ερωσησει κανω και εγω μερικες φορες στον εαυτο μου ...θα ειναι ετσι σε 10-20 χρονια ?? θα υπαρχει ακομα η μαγεια ?...Και μετα σκεφτομαι γιατι κανω αυτες τις ερωτησεις οσο υπαρχουν ατομα που θα προωθουν την μαγια που ζησαμε εμεις για 10 χρονια και παραπανω (αν σκεφτεις οτι πρωτα πηραμε τα βιβλια) ποτε δεν θα "πεθανει" ο μικρος μαγος ...Εξαλλου πιστευω οτι την μαγια που ζησαμε εμεις εχει μπει στο DNA μας και ετσι τα παιδια τα δικα μας θα συνεχισουν να λατρευουν μπορει οχι τοσο δυνατα και εντονα οπως εμεις που το ζησαμε την εποχη που βγηκε αλλα τουλαχιστον θα τον λατρεψουν ...Εχει γινει πια κληρονομια του κοσμου δεν πιστευω οτι θα σταματησει τοσο ευκολα



    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Tumblr_oa2tauHf821s95j2so3_500
    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Tumblr_mh3ox4hQzC1qe1i57o1_250

    Durmstrang:

    Keep calm and be a hufflepuff:
    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 1er05
    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 36
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Empty Απ: Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα...

    Δημοσίευση από Cassandra Black Τετ Μάης 23, 2012 1:27 pm

    Το καλό είναι πως ο ΧΠ δεν είναι ούτε Λυκόφως, ούτε Αγώνες Πείνας, ούτε τίποτα παρόμοιο. Δεν είναι απλά και μόνο ένα trend. Στην Αγγλία διδάσκεται στα σχολεία εδώ και πόσα χρόνια, από πολλούς πανεπιστημιακούς θεωρείται κλασικό, οπότε γιατί να μην αντέξει στο χρόνο; Και τα μυθιστορήματα της Ώστιν διαδραματίζονται σε μια άλλη εποχή αλλά τίποτα δεν τα εμποδίζει να κατατάσσονται στην κλασική λογοτεχνία, οπότε δεν νομίζω πως θα φαίνονται "ξεπερασμένα" ή οτιδήποτε. Μπορεί να μην υπάρχει η πώρωση που είχαμε εμείς αλλά σίγουρα θα διαβάζονται. Προσωπικά θα τα διαβάζω στα παιδιά μου από μωρά για να μεγαλώσουν μαζί του και να μην έχω διαμαρτυρίες του στυλ "μα είναι παλιό" κλπ :P
    Lena* έγραψε:Εδω ο τιτανικος 'βασταει' ακομα, ολοκληρος μαγικος κοσμος δεν θα αντεξει; [angel]
    You has a point :P



    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Y2uq2a4e

    We seed the stars:
    Aggeliki Lupin
    Aggeliki Lupin
    Αλχημιστής
    Αλχημιστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 803
    Ηλικία : 36
    Location : Νάρνια
    Ημερομηνία εγγραφής : 13/03/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Empty Απ: Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα...

    Δημοσίευση από Aggeliki Lupin Τετ Μάης 23, 2012 3:48 pm

    Συμφωνώ... όλοι εμείς θα συνεχίσουμε να αγαπάμε το μαγικό κόσμο της Ρόουλινγκ... και θα το περασουμε αυτό και στα παιδιά μας...
    Οι ταινίες θα συνεχίσουν να παίζουν... τα βιβλία θα συνεχίσουν να διαβάζονται, ίσως με μικρότερη ένταση αλλά η μαγεία αυτή δεν μπορεί να χαθεί...
    Για όλους εμάς που σημαίνει κάτι βαθύ και αληθινό και όλους εκείνους που θα το αγαπήσουν μετά από εμάς.
    Θα μου άρεσε πάντως να θεωρείται έργο της κλασικής λογοτεχνίας...



    ΟΤΑΝ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΕΧΕΙΣ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΕΝΑ ΝΕΟ ΚΟΣΜΟ...!!!


    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 1er05


    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 9_years_harrywolrld_270_by_marinacullen-daftiht
    Druella Black
    Druella Black
    Δημοσιογράφος
    Δημοσιογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 6304
    Ηλικία : 26
    Location : Mystic Falls
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: "Are we really going to do this again? We both know I could rip you to shreds and do my nails at the same time."

    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Empty Απ: Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα...

    Δημοσίευση από Druella Black Τετ Μάης 23, 2012 4:12 pm

    Παντα θα μου αρεσει ο κοσμος του Χαρι Ποτερ.



    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Tumblr_meoln3Ct3W1rjtzkso1_500
    Humanity is a vampire's greatest weakness.
    No matter how easy it is to turn it off, it keeps trying to fight it's way back in.
    Sometimes I let it.

    ♥:
    CicyLoVe
    CicyLoVe
    Πρωτοετής στην Σχολή
    Πρωτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 4
    Ηλικία : 32
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/05/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Empty Απ: Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα...

    Δημοσίευση από CicyLoVe Τετ Μάης 23, 2012 6:05 pm

    χμμ..... δύσκολη ερώτηση ώμος ότι και αν γίνει οι fans ποτέ δεν θα σταματήσουν να ζητούν τον Χάρι στα βιβλία και στις ταινίες .Αν πάλι λέτε ότι οι επόμενες γενιές δεν θα τον λατρέψουν κάνετε λάθος γιατί θα τον μάθουν από εμάς θα τον αγαπήσουν από εμάς... Πιστεύω ότι ο Χάρι Ποτερ ο ήρωας των βιβλίων της J.K.R. και των ταινιών οι ήρωες (R.G. , D.R. E.W , T.F. κ.α) δεν θα ξεχαστούν μονό αν φροντίσουμε εμείς να μην ξεχαστούν άμα εμείς τον μεταδώσουμε σαν κολλητικό ιό σε όλες τις επόμενες γενιές... εσείς τι λέτε???
    Sev
    Sev
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 1501
    Ηλικία : 31
    Location : Athens
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Η τύχη μοιάζει να είναι εχθρική μαζί μου, έτσι που συχνά αυτό που σχεδιάζω ανατρέπεται και αυτό που επιθυμώ δεν το αποκτώ...

    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Empty Απ: Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα...

    Δημοσίευση από Sev Τετ Μάης 23, 2012 6:11 pm

    Όταν ήμουν μικρός, νομίζω ακόμα δημοτικό κι άρα θα είχε βγει ίσως και το πέμπτο βιβλίο στα ελληνικά, είχα διαβάσει ένα άρθρο σχετικά με το μέλλον της επταλογίας. Οι προβλέψεις και εκτιμήσεις ήταν θετικότατες. Θυμάμαι χαρακτηριστικά ύστερα από τόσον καιρό πως το άρθρο ανέφερε ότι το "φαινόμενο Χάρι Πότερ" θα εξακολουθεί να υπάρχει και ύστερα από 100 χρόνια. Τα μικρά παιδιά θα διαβάζουν με τη σειρά τους τις περιπέτειες του νεαρού μάγου και των φίλων του. Και είχα καταχαρεί.
    Η αλήθεια είναι ότι η μαγεία των βιβλίων έχει εξασθενίσει σημαντικά, τουλάχιστον για μένα. Δεν θυμάμαι πόσο καιρό έχω να τα πιάσω στα χέρια μου και να χαθώ ανάμεσα στις σελίδες (σημειωτέον όντας μικρότερος τα είχα διαβάσει αναρίθμητες φορές). Οπότε σε προσωπικό επίπεδο παρατηρώ μια έλλειψη ενδιαφέροντας για τα βιβλία που λάτρεψα. Ίσως αυτό να είναι ενδεικτικό ενός γενικότερου κλίματος, ίσως και όχι. Πάντως όσο μεγαλώνουμε σιγά σιγά ξεχνάμε. Και είναι λογικό. Η ταύτιση με τον πρωταγωνιστή δεν μπορεί να είναι η ίδια. Γιατί εκείνος είναι στην καλύτερη περίπτωση 17 (πόσο μάλλον στα πρώτα βιβλία που είναι 11, 12, 13) ενώ η δική μας ηλικία συνεχώς αυξάνεται.

    Εκτός λοιπόν από ακραίες περιπτώσεις νοσταλγίας δεν νομίζω ότι πρόκειται να ακουμπήσω σύντομα τα βιβλία. Παρόλα αυτά, σε ένα απώτερο μελλοντικό στάδιο είναι πιθανό η σπίθα να αναθερμανθεί μέσα μου. Όπως ίσως συμβεί και σε κάποιους από εσάς. Ως τότε ελπίζω οι μικρότερες γενιές να νιώσουν ό,τι κι εμείς για τα βιβλία. Κάπως δύσκολο καθώς τους λείπει ένα βασικό στοιχείο: η προσμονή για το επόμενο βιβλίο. Ίσως τελικά αυτό το χρονικό διάστημα ανάμεσα στην έκδοση δύο βιβλίων να είναι αυτό που αξίζει περισσότερο. Γιατί τότε σκέφτεσαι τι μπορεί να συμβεί, πιθανολογείς και εικάζεις όσα ίσως βρίσκονται στο νου της συγγραφέα. Και γίνεσαι τρόπον τινά μέρος αναπόσπαστο της ιστορίας...

    Δεν ξέρω αν θα είναι τελικά εκεί τα βιβλία ύστερα από πολλά χρόνια. Ένα είναι όμως το βέβαιο: πως εμείς είμαστε η γενιά του Χάρι Πότερ και αυτό -με ό,τι συνεπάγεται- δεν πρόκειται να αλλάξει ποτέ!



    Fear is in the eye of the beholder

    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Motorcycle
    Aggeliki Lupin
    Aggeliki Lupin
    Αλχημιστής
    Αλχημιστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 803
    Ηλικία : 36
    Location : Νάρνια
    Ημερομηνία εγγραφής : 13/03/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Empty Απ: Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα...

    Δημοσίευση από Aggeliki Lupin Τετ Μάης 23, 2012 6:12 pm

    Συμφωνώ CicyLoVe... εμείς θα τους κάνουμε να τον αγαπήσουν... να τον μάθουν... matakia



    ΟΤΑΝ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΕΧΕΙΣ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΕΝΑ ΝΕΟ ΚΟΣΜΟ...!!!


    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 1er05


    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 9_years_harrywolrld_270_by_marinacullen-daftiht
    mjhp4ever
    mjhp4ever
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 929
    Ηλικία : 27
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/11/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Empty Απ: Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα...

    Δημοσίευση από mjhp4ever Πεμ Μάης 24, 2012 12:24 pm

    μμμ δεν ειμαι σιγουρη για το πως θα αντιμετωπιζει γενικα ο κοσμος το χαρι ποτερ σε 20 χρονια. Αυτο που ξερω ειναι οτι εγω τουλαχιστον θα συνεχισω να το αγαπαω μεχρι και στο θανατο μου και θα φροντισω να το γνωρισουν και να το αγαπησουν και τα παιδια μου, και τα εγγονια μου και τα ανιψια μου. Γιατι, οτι και αν συμβει, ακομα και αν θα ειναι λες και το χαρι ποτερ δεν υπηρξε ποτε ή αν θα παραμεινει γνωστο παντου (οπως και ο αρχοντας των δαχτυλιδιων), αυτο ειναι που αξιζει...να περναει απο γενια σε γενια και να μην ξεχαστει ποτε ...



    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 8z0QNaV

    My eyes can see the death of everything. I can cut the lines as long as I understand the death behind it. This means I can kill anything, even if that thing is God.
     - Shiki Ryougi

     obey
    agnostos
    agnostos
    Εκπαιδευτής Δράκων
    Εκπαιδευτής Δράκων


    Αριθμός μηνυμάτων : 583
    Ηλικία : 26
    Location : middle earth
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/12/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Empty Απ: Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα...

    Δημοσίευση από agnostos Τετ Ιουλ 11, 2012 10:57 am

    Εμείς που το ζήσαμε αποκλείεται να σταματήσουμε να είμαστε φαν. Για τους άλλους δεν ξέρω, αλλά ελπίζω να γίνει όπως ο Άρχοντας. Για πιο λόγο να έχουν αυτά τόση επιτυχία μετά από 50 χρόνια και να μην έχει ο Χάρι Πότερ που είναι εξίσου καλό; Πάντως άμα κάνω παιδιά και αρχίσουν να διαβάσουν θα τους δείξω τα 7 πολύ γνωστά μας βιβλία που θα τα κρατήσω μέχρι τότε...
    Heavenly Spirit
    Heavenly Spirit
    Δευτεροετής στην Σχολή
    Δευτεροετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 33
    Ηλικία : 29
    Location : Σε ενα σύννεφο..
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/07/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Do or do not. There is no try!

    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Empty Απ: Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα...

    Δημοσίευση από Heavenly Spirit Τετ Ιουλ 11, 2012 2:51 pm

    Πιστεύω οτι σίγουρα με το πέρασμα των χρόνων θα βλέπουμε τους νέους να γνωρίζουν τον Χαρυ Ποτερ σαν ένα απλό μάγο που πέρασε πολλές περιπέτειες και στο τέλος νίκησε τον κακό. Εμείς όμως ξέρουμε οτι δεν είναι μόνο αυτό, ξέρουμε οτι ήταν πολλά πολλά πολλά ακόμα που έκανα τον Χάρυ Πόττερ μοναδικό και ανεπανάληπτο γιατί πολύ απλά μάθαμε να ζούμε μέσα από αυτον και τη ζωή του και μας πέρασε στο πέρασμα του πολλά μηνύματα για την ζωη.
    Γ αυτό στο μέλλον σίγουρα θα μιλήσω όχι μονο στα δικα μου παιδιά αλλά και σε όσα περισσότερα μπορώ γι αυτο τον μύθο που λέγετε Χαρυ Πότερ και θα τα παρακινήσω να διαβάσουν προπάντων, γιατί είναι πολύ καλύτερα διατυπωμένα στο βιβλίο και γιατί σου δίνετε η δυνατότητα να φανταστείς εσυ τα γεγονότα με τον δικό σου τρόπο, και φυσικά να δουν την ταινία γιατί μια τόσο καλή ιστορία πρέπει να γεύεται με όλες τις αισθήσεις! Happy



    It takes a great deal of bravery to stand up to your enemies, but just as much as to stand up to your friends.
    ~ Albus Dumbledore ~

    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 40969333719056969945878
    princessmaggie
    princessmaggie
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 414
    Ηλικία : 31
    Location : 12 Grimmauld Place
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I Solemnly Swear That I Am Up To No Good....

    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Empty Απ: Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα...

    Δημοσίευση από princessmaggie Τετ Ιουλ 11, 2012 3:20 pm

    Σίγουρα ο Χάρι Πότερ δε γίνεται να ξεχαστεί τόσο ευκολα..Είναι το μεγαλύτερο κινηματογραφικό και λογοτεχνικό φαινόμενο όλων των εποχών!Υπάρχουν εκατομμύρια άτομα που ακόμη τον λατρεύουν και βλέπουν τις ταινίες και διαβάζουν τα βιβλία του!!Οπότε οι εταιρείες παραγωγής σίγουρα θα σκεφτούν να κάνουν κάτι ακόμη!!!!
    Cleante Weasley
    Cleante Weasley
    Τεταρτοετής στην Σχολή
    Τεταρτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 156
    Ηλικία : 26
    Location : Mystic Falls
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/05/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: ''I've been in love...It's painful, pointless and overrated..'' Damon Salvatoreツ

    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Empty Απ: Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα...

    Δημοσίευση από Cleante Weasley Τετ Ιουλ 11, 2012 4:28 pm

    Μπορεί ''όλα να τελειώνουν εδώ'' όμως ''η μαγεία δεν έχει τέλος'' οπότε πιστεύω πως δεν πρόκειται να χαθεί ίχνος από τον μαγικό αυτό κόσμο όσο υπάρχουν τα βιβλία κι εμείς(!!)...Εμείς θα μιλάμε στα παιδιά μας για τοΧάρι Πότερ εκείνα στα δικά τους και πάει λέγοντας...

    Τώρα δεν ξέρω αν η Ρόουλινγκ θα συνεχίσει...Έχω δει σε μερικά blogs , πως ετοιμάζει καινούριο χαριποτερικό βιβλίο, με τη ζωή των γονιών του Χάρι -Τζέιμς και Λίλυ-μακάρι να αληθεύει και μακάρι και με τον καιρό να εξακολουθεί να γράφει...Γιατί δεν αξίζει να χαθεί ένας ολόκληρος κόσμος, σωστά???



    So when you're lost and you're tired...
    When you're broken in two...
    Let my love take you higher...
    'Cause I still turn to you...
    Σπόιλερ:
    Neville Longbottom
    Neville Longbottom
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 2576
    Ηλικία : 571
    Location : Never neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Τυφλή η τύχη και την βρίσκουν λάθος άτομα...

    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Empty Απ: Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα...

    Δημοσίευση από Neville Longbottom Πεμ Ιουλ 12, 2012 12:28 pm

    Όχι, δε θα χαθεί τόσο γρήγορα. Γιατί; Ο "Χάρι Πότερ" δεν είναι απλά 7 βιβλία. Στα βιβλιοπωλεία ήδη υπάρχουν δεκάδες βιβλία από άλλους -συγγραφείς και μη- σχετικά με τον κόσμο του Χάρι Πότερ, τα λεγόμενα fanfiction. Επίσης έχουν γυριστεί ταινίες που έχουν σπάσει αρκετά ρεκόρ. Υπάρχουν πολλά αντικείμενα βγαλμένα από τον κόσμο του Χάρι Πότερ όπως επίσης και ολόκληρα καταστήματα. Στην Αμερική υπάρχει και το θεματικό πάρκο που δέχεται κάθε μέρα τόσους πολλούς επισκέπτες.
    Πέρα απ' αυτό, δείτε πόσα φόρουμς φτιάχτηκαν για τον Χάρι Πότερ. Ήδη αποτελεί ένα κομμάτι στο internet αρκετά μεγάλο. Παρεμπιπτόντως, στο facebook 1 στους 3 που βλέπω λέει ότι φοίτησε σto Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry... :P
    Τέλος, η ίδια η Ρόουλινγκ μερίμνησε ώστε να μην ξεχαστεί το φαινόμενο Χάρι Πότερ από κανέναν δημιουργώντας το Pottermore. Ξέχασα να αναφέρω τίποτα; mouble mouble
    Όσο υπάρχουν έστω τα μισά από όλα αυτά, το καντίλι του Χάρι Πότερ θα είναι αναμμένο! Συμπέρασμα: Ο κόσμος του Χάρι Πότερ θα χαθεί όταν, και μόνον όταν, χαθεί η ανθρωπότητα :P



    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Batman_killing_joke_10
    AnastasiaWeasley
    AnastasiaWeasley
    Δευτεροετής στην Σχολή
    Δευτεροετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 23
    Ηλικία : 28
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/07/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Empty Απ: Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα...

    Δημοσίευση από AnastasiaWeasley Πεμ Ιουλ 19, 2012 5:02 pm

    σιγουρα θα μειωθει η τρελα μου αλλα για παντα θα ειναι ενα μερος της ζωης μου



    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Tumblr_lifz9gSgpk1qa4133o1_500_large




    I never wanted any of you to die for me.
    Antioch Peverell
    Antioch Peverell
    Θανατοφάγος
    Θανατοφάγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 649
    Ηλικία : 1011
    Location : Χόγκουαρτς
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/07/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Το να λές άσχημα λόγια για τους άλλους είναι ένας άτιμος τρόπος να επαινείς τον εαυτό σου..

    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Empty Απ: Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα...

    Δημοσίευση από Antioch Peverell Πεμ Ιουλ 26, 2012 1:58 pm

    Τι άλλο να πώ, το γράφω και στην υπογραφή μου.... Τόσο απλό και τόσο σωστό...



    ΧΑΡΙ ΠΟΤΕΡ:
    ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΠΟΥ ΕΖΗΣΕ ΚΑΙ ΘΑ ΖΕΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΙΣ ΚΑΡΔΙΕΣ ΜΑΣ


    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Slytherin
    milenastrong
    milenastrong
    Δευτεροετής στην Σχολή
    Δευτεροετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 20
    Ηλικία : 25
    Location : Χογκσμιθ
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Empty Απ: Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα...

    Δημοσίευση από milenastrong Πεμ Ιουλ 26, 2012 2:14 pm

    Εγω φετος το καλοκαιρι παιζει να εχω δει παω απο 2 φορες ολες τις ταινιες
    του ΧΠ.Ειμαι και θα παραμεινω μεγαλη φαν του Χαρι Ποτερ γιατι μεγαλωσα με τις ταινιες του!Οταν βγηκε ο Φ.Λιθος(η πρωτη ταινια) ημουν 4 χρονων!Ηταν η αγαπημενη μου ταινια!
    Catherine Tonks
    Catherine Tonks
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 1833
    Ηλικία : 24
    Location : Kapandrition
    Ημερομηνία εγγραφής : 18/05/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Πόσο χαμηλά μπορεί να πέσει ο κόσμος...;

    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Empty Απ: Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα...

    Δημοσίευση από Catherine Tonks Πεμ Ιουλ 26, 2012 3:10 pm

    Τα βιβλία ΧΠ εγώ δε τα βαριέμαι με τίποτα...το ΧΠ 6 το πήρα απ'τον αδελφό μου,το 1 από ένα συμμαθητή μου και το 5 το διάβασα σε μια βιβλιοθήκη(αν και αργότερα το αγοράσαμε).Με λίγα λόγια,ότι και να γίνει,εγώ ποτέ δε θα βαρεθώ να ασχολούμε και να διαβάζω Χάρι Πότερ!
    hero





    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Tumblr_lq0tbo3onf1qh7487o1_r5_500
    Can you make it feel like home, if I tell you you're mine

       Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Hhh11




    Σπόιλερ:
    Monkey D Loofy
    Monkey D Loofy
    Δευτεροετής στην Σχολή
    Δευτεροετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 43
    Ηλικία : 26
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status:
    Today's thought:

    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Empty Απ: Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα...

    Δημοσίευση από Monkey D Loofy Πεμ Αυγ 02, 2012 10:20 pm

    φοβάμαι πως μόνο οι φαν θα τον θυμούνται!!! unsure αν και σίγουρα όλοι θα θυμούνται το όνομα!!!απλώς όχι την πλοκή κτλ
    Antioch Peverell
    Antioch Peverell
    Θανατοφάγος
    Θανατοφάγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 649
    Ηλικία : 1011
    Location : Χόγκουαρτς
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/07/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Το να λές άσχημα λόγια για τους άλλους είναι ένας άτιμος τρόπος να επαινείς τον εαυτό σου..

    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Empty Απ: Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα...

    Δημοσίευση από Antioch Peverell Τετ Αυγ 08, 2012 5:13 pm

    Ο Χάρι Πότερ θα διατηρηθεί, εγώ πιστεύω για αυτή την γενιά τουλάχιστον. Τα βιβλία του θα κοσμούν τα ράφια μας για πάντα. Βέβαια υπάρχουν και θετικά μηνύματα πχ ότι στο ξαλδεφάκι μου αρέσει πολύ και θέλει να διαβάσει και τα βιβλία. Άρα πιστεύω πώς θα διατηρηθεί π..



    ΧΑΡΙ ΠΟΤΕΡ:
    ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΠΟΥ ΕΖΗΣΕ ΚΑΙ ΘΑ ΖΕΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΙΣ ΚΑΡΔΙΕΣ ΜΑΣ


    Χάρι Πότερ - 20 Χρόνια απο τώρα... - Σελίδα 3 Slytherin

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Κυρ Οκτ 06, 2024 3:34 am