.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+28
Alviva Black
Fleur Delacour
Cassiopeia Black
Nethiel
Amycus
Morgan le Fay
Mirabelle Salvatore
Herpo The Foul
Immortality Dumbledore
Arcturus Regulus Black
Leanan Sidhe
Leonie Vernier
Perenelle Flamel
Nearly Headless Nick
Harry James Potter
Roxanne Derwent
Clary Fray
Imperio
Jace Wayland
Penellope Clearwater
Minerva McGonagall
FoNikos21
Amelia Blackfoot
Phineas Nigellus Black
Ariana Lestrange
Hecate
Tom Marvolo Riddle
Gellert
32 απαντήσεις

    Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ

    Ψηφοφορία

    Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ

    [ 22 ]
    Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ - Σελίδα 2 I_vote_lcap46%Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ - Σελίδα 2 I_vote_rcap [46%] 
    [ 26 ]
    Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ - Σελίδα 2 I_vote_lcap54%Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ - Σελίδα 2 I_vote_rcap [54%] 

    Σύνολο Ψήφων: 48
    Η Ψηφοφορί έκλεισε
    Herpo The Foul
    Herpo The Foul
    Παρασκευαστής/-στρια φίλτρων
    Παρασκευαστής/-στρια φίλτρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 5442
    Ηλικία : 30
    Location : Γκόντρικς Χόλοου
    Ημερομηνία εγγραφής : 14/05/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Ryuga Hideki

    Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ - Σελίδα 2 Empty Απ: Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ

    Δημοσίευση από Herpo The Foul Δευ Απρ 30, 2012 12:01 am

    Ψηφίζω να παραμείνει. Συμφωνώ με το Χρήστο, ότι δηλαδή όπως και να'χει βγαίνει αυτός που το αξίζει. Ωστόσο, για εμένα υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να ψηφίσει κάποιος φιλικό μέλος του κοιτώνα του σε σχέση με ένα από άλλο κοιτώνα. Μην ξεχνάμε ότι τα σχετικά καινούρια μέλη μπορεί να ψηφίζουν χωρίς να γνωρίζουν όλους τους υποψήφιους και, νομίζω, ότι είναι πιο πιθανό να γνωρίζουν το άτομο από τον κοιτώνα τους.




    Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ - Σελίδα 2 Npq97s

    “You - you alone will have the stars as no one else has them...In one of the stars I shall be living. In one of them I shall be laughing. And so it will be as if all the stars were laughing, when you look at the sky at night...You - only you - will have stars that can laugh.”

    Almost forgot Cool :
    Mirabelle Salvatore
    Mirabelle Salvatore
    Βιβλιοθηκάριος
    Βιβλιοθηκάριος


    Αριθμός μηνυμάτων : 14394
    Ηλικία : 35
    Location : Phobos-Deimos Castle
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: 'HAIL HYDRA'

    Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ - Σελίδα 2 Empty Απ: Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ

    Δημοσίευση από Mirabelle Salvatore Δευ Απρ 30, 2012 12:03 am

    Immortality Dumbledore έγραψε:Εγω ψηφιζω να παραμεινει hippie Συμφωνω απολυτα πως ειναι λιγο αδικο να μην μπορουμε να ψηφιζουμε τα ατομα του κοιτωνα μας εφοσον μπορει οντως να το αξιζουν, αλλα επισης πιστευω πως αν καταργηθει αυτος ο κανονας το θεμα θα γινει κοιτωνιακο που δεν ειναι και ο σκοπος του θεσμου τελος παντων. roll

    συμφωνώ κι εγώ με αυτήν την άποψη και ψηφίζω να παραμέινει Happy



    ♔ THE DARK PRINCE & THE SCAVENGER ♔
     Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ - Σελίδα 2 Tenor
    “I've never felt so alone.”
    “You're not alone.”
    “Neither are you. It's not too late.”

    "Let the past die."~ K.R. :
    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33267
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ - Σελίδα 2 Empty Απ: Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Δευ Απρ 30, 2012 12:07 am

    Ψηφίζω να αναιρεθεί. Η Εκάτη με κάλυψε απόλυτα, και όπως και η Μαριλένα, είπα τους λόγους στα παράπονα.







    Oh, the skies, tumbling from your eyes
    So sublime, a chase to end all time
    Seasons call and fall, from grace and uniform
    Anatomical, metaphysical

    Oh, the dye, a blood red setting sun
    Rushing through my veins, burning up my skin
    I will survive, live and thrive
    Win this deadly game

    Love crime
    I will survive, live and thrive
    I will survive
    I will...

    Amycus
    Amycus
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 29791
    Ηλικία : 44
    Location : Κατάληψη σε ζαχαροπλαστείο!
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Δεν νιώθω ποτέ μοναξιά.Είμαι σχιζοφρενής!

    Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ - Σελίδα 2 Empty Απ: Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ

    Δημοσίευση από Amycus Δευ Απρ 30, 2012 12:10 am

    Έχω ξαναπεί άποψη αλλά δεν βαριέσαι,πλήκτρα είναι...
    Ένα απλό μέτρο είναι για να μην ρίχνεις την ψήφο σου ελαφρά τη καρδία.Να μην έχεις την εύκολη λύση του κοιτώνα και να ρίχνεις μια ματιά και στους άλλους υποψηφίους που ίσως να αξίζουν και απλά δεν κάνεις τον κόπο να ασχοληθείς.Ένα μέτρο για να διαβάσεις τα κειμενάκια και αν δεν ξέρεις τους άλλους υποψηφίους καλά,ίσως να αρχίσεις να τους παρατηρείς για κανά διήμερο και να βρείς κάτι.Ούτε φασιστικό μου φαίνεται,ούτε καταπιεστικό,ούτε περιοριστικό.Πιό περιοριστικό φαντάζει σε εμένα να έχω να επιλέξω μεταξύ δύο υποψηφίων στον κοιτώνα,υποψήφιους που έχουν επιλέξει άλλοι,με δικά τους κριτήρια,συμπάθειες,απόψεις από το να μην έχω το δικαίωμα να ψηφίσω τον κοιτώνα μου.Γιατί ουσιαστικά θέτεις σε αμφισβήτηση το κριτήριο του κάθε μέλους και αναιρείς την ικανότητά του να διακρίνει ποιός αξίζει μέσα στον ίδιο του τον κοιτώνα.Αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

    Ψηφίζω να παραμείνει.Λειτούργησε και λειτούργησε καλά.



    _
    __
    ____
    ___
    ___
    -----
    -----
    ---------------------------------------
    Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ - Σελίδα 2 Gg10
    Nethiel
    Nethiel
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 14082
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 15/08/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ - Σελίδα 2 Empty Απ: Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ

    Δημοσίευση από Nethiel Δευ Απρ 30, 2012 2:15 am

    Ψήφισα να αφαιρεθεί γτ πρώτον έλεος με το κοιτωνικό θέμα πολλοί ψηφίζουν μέσα από κοιτώνα αλλά δν γίνεται να αναγκαστούν όλοι να είναι αντικειμενικοί κ έχω κ πάμπολλα παραδείγματα ακόμα κ από την ψηφοφορία που δν έχει λήξει ακόμα κ υπάρχει το μέτρο αυτό πόσο αντικειμενικό είναι αυτήν την στιγμή..Γενικά διαφωνούσα από την αρχή κ νομίζω ότι έχει γίνει υπερβολικό όλο αυτό με τους κανόνες χάνεται λίγο η ψυχαγωγία του όλου θέματος...ακόμα κ άτομο που δν το αξίζει να βγει δν χάθηκε κ ο κόσμος, που για να βγει κάτι θα έχει, αν κ δν νομίζω ότι θα βγει..



    Durmstrang:

    etc :
    Cassiopeia Black
    Cassiopeia Black
    Μαγικός Προσωπογράφος
    Μαγικός Προσωπογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 23167
    Ηλικία : 29
    Location : In the world of dreams
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/09/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Does this darkness have a name? Is it your name?

    Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ - Σελίδα 2 Empty Απ: Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ

    Δημοσίευση από Cassiopeia Black Δευ Απρ 30, 2012 4:01 pm

    Immortality Dumbledore έγραψε:Εγω ψηφιζω να παραμεινει hippie Συμφωνω απολυτα πως ειναι λιγο αδικο να μην μπορουμε να ψηφιζουμε τα ατομα του κοιτωνα μας εφοσον μπορει οντως να το αξιζουν, αλλα επισης πιστευω πως αν καταργηθει αυτος ο κανονας το θεμα θα γινει κοιτωνιακο που δεν ειναι και ο σκοπος του θεσμου τελος παντων. roll

    Αυτό. Ούτως οι άλλως αν ο εκπρόσωπος του κοιτώνα σου το αξίζει θα βγει έτσι κι αλλιώς.




    Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ - Σελίδα 2 De491c4ec901d8ca0e5114fe83cfcb2c
    Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ - Σελίδα 2 Aaaa10



    ^^:
    Fleur Delacour
    Fleur Delacour
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 21971
    Ηλικία : 231
    Location : Όπου νά'ναι, αρκεί να είναι στην Αθήνα
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Go sell crazy someplace else, we're all stocked up here

    Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ - Σελίδα 2 Empty Απ: Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ

    Δημοσίευση από Fleur Delacour Τρι Μάης 01, 2012 3:06 am

    Είμαι υπέρ του να διατηρηθεί ο περιορισμός γιατί όταν δεν υπήρχε η συντριπτική πλειοψηφία των μελών ψήφιζε με γνώμονα τον κοιτώνα και όχι το μέλος. Έχουμε ζήσει ψηφοφορίες απείρου κάλλους με μέλη να ειδοποιούν τελευταία στιγμή άλλα μέλη να ψηφίσουν το τάδε μέλος ώστε να διακριθεί ο κοιτώνας τους και δεν νομίζω πως θέλουμε να τις ξαναζήσουμε.
    Το μέτρο είναι ευνοϊκό κυρίως για τους κοιτώνες που έχουν λιγότερα μέλη όπως πχ το Σλύθεριν. Όταν το Γκρίφιντορ έχει πολύ περισσότερα μέλη τα οποία συνήθως ταμπουρώνονται πίσω από τη στήριξη του κοιτώνα τους και ψηφίζουν πάντα μόνο μέλη του Γκρίφιντορ θα έχουμε μόνιμα ΜτΜ μέλη από τον συγκεκριμένο κοιτώνα. Η ψηφοφορία γίνεται όμως για να τιμήσουμε το μέλος και όχι τον κοιτώνα. Και επίσης το θεωρώ και υποκριτικό να θυμόμαστε τη στήριξη του κοιτώνα στην ψηφοφορία όταν τις περισσότερες ώρες τις περνάμε στο τσουκάλι. Για τη στήριξη του κοιτώνα υπάρχουν οι διαγωνισμοί και το ποστάρισμα σε αυτούς, ας εξαντλήσουμε την τεράστια αγάπη μας για τους κοιτώνες μας εκεί. Αλλιώς λόγω μεγαλύτερου αριθμού μελών στο Γκριφ θα έχουμε σχεδόν μόνιμα ΜτΜ από αυτό τον κοιτώνα και που και που από κάποιον άλλον. Δε λέω πως τα παιδιά του Γκριφ που βγήκαν ΜτΜ δεν το άξιζαν, σε καμία περίπτωση. Λέω όμως πως η απαγόρευση αυτή βοηθάει ώστε να βγάλουμε τις παρωπίδες και να δούμε λίγο πιο πέρα χωρίς χαζές κόντρες. Και επιπλέον δεν είναι υποχρεωτική η ψήφος αν νομίζει κάποιος πως δεν αξίζει κανείς να διακριθεί ας μην ψηφίσει.




    Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ - Σελίδα 2 1p55
    Alviva Black
    Alviva Black
    Παράφρων
    Παράφρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 20832
    Ηλικία : 23
    Location : Derry,Northern Ireland
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Credo in un Dio crudel.

    Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ - Σελίδα 2 Empty Απ: Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ

    Δημοσίευση από Alviva Black Τρι Μάης 01, 2012 9:26 am

    Να καταργηθει awesome



    Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ - Σελίδα 2 Tumblr_nhcydymyca1rhrm95o1_500

    Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ - Σελίδα 2 1290vg5h


    RAULSON:
    Nearly Headless Nick
    Nearly Headless Nick
    Ministry's Ambassador
    Ministry's Ambassador


    Αριθμός μηνυμάτων : 39580
    Ηλικία : 27
    Location : Στο στομάχι μιας κατσίκας (ναι είμαι μπέζοαρ)
    Ημερομηνία εγγραφής : 13/09/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: My philosophy is that worrying means you suffer twice

    Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ - Σελίδα 2 Empty Απ: Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ

    Δημοσίευση από Nearly Headless Nick Πεμ Μάης 03, 2012 6:37 pm

    Πάτησα Cancel Vote και τελικά ψήφισα "να παραμείνει". Γιατί μπορεί να περιορίζονται σε φίλους κλπ, αλλά από τη στιγμή που ένα σχετικά νέο μέλος μπει στο φορουμ οι πρώτοι φίλοι που θα κάνει, θα είναι από τον κοιτώνα του. Επίσης, η τιμή και η χαρά να πάει το κύπελλο το κοιτώνα σου παίζει σημαντικό ρόλο στη ψήφο του καθένα. Μπορέι να μην υπάρχει κάποια επιβράβευση, αλλά είναι μια ικανοποίηση.



    Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ - Σελίδα 2 Receiv13


    Isn't everything we do in life a way to be loved a little more?”
    Mysterious Wizard
    Mysterious Wizard
    Αλχημιστής
    Αλχημιστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 8962
    Ηλικία : 28
    Location : Gatlin
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: “The best fantasy is written in the language of dreams. It is alive as dreams are alive, more real than real ... for a moment at least ... that long magic moment before we wake. [...] They can keep their heaven. When I die, I'd sooner go to middle Earth.”

    Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ - Σελίδα 2 Empty Απ: Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ

    Δημοσίευση από Mysterious Wizard Πεμ Μάης 03, 2012 8:59 pm

    Άλλαξα αρκετές φορές γνώμη, παρόλα αυτά ψήφισα να παραμείνει για όλους τους προαναφερθέντες λόγους. Ωστόσο με κάποια επιφύλαξη, καθώς έχει τύχει το άτομο που αξίζει να βγει, να είναι από το ράβεν.

    Εάν ωστόσο το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας είναι να υπέρ του μέτρου, θα πρότεινα να επιστρέψει η επιβράβευση των βαθμών για τον νικητή κοιτώνα.



    .
    .


    Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ - Σελίδα 2 Tumblr_nqa3x5MUWZ1r0ppt5o1_250   Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ - Σελίδα 2 Tumblr_nqa3x5MUWZ1r0ppt5o2_250

    Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ - Σελίδα 2 Tumblr_nqa3x5MUWZ1r0ppt5o3_250   Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ - Σελίδα 2 Tumblr_nqa3x5MUWZ1r0ppt5o4_250



    ...:
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 31
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ - Σελίδα 2 Empty Απ: Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ

    Δημοσίευση από FLEUR258 Πεμ Μάης 03, 2012 11:24 pm

    FoNikos21 έγραψε:Υπέρ της διατήρησης από εμένα.

    +1 και από εμένα. Razz



    Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ - Σελίδα 2 Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ - Σελίδα 2 Empty Απ: Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Παρ Μάης 04, 2012 4:14 am

    Παίδες να σημειωθεί ότι η ψήφος δεν είναι παίξε γέλασε να την αλλάζουμε κάθε τόσο, σκεφτείτε λίγο και μετά πατήστε το κουμπί.
    Καταργώ τη δυνατότητα αλλαγής ψήφου οπότε άλλη φορά αποφασίστε απο νωρίς τι πιστεύετε.




    Statler
    elliza
    elliza
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 13381
    Ηλικία : 31
    Location : Αυλή των θαυμάτων
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Α beautiful, healthy baby!

    Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ - Σελίδα 2 Empty Απ: Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ

    Δημοσίευση από elliza Τρι Μάης 08, 2012 12:55 pm

    Amycus έγραψε:Έχω ξαναπεί άποψη αλλά δεν βαριέσαι,πλήκτρα είναι...
    Ένα απλό μέτρο είναι για να μην ρίχνεις την ψήφο σου ελαφρά τη καρδία.Να μην έχεις την εύκολη λύση του κοιτώνα και να ρίχνεις μια ματιά και στους άλλους υποψηφίους που ίσως να αξίζουν και απλά δεν κάνεις τον κόπο να ασχοληθείς.Ένα μέτρο για να διαβάσεις τα κειμενάκια και αν δεν ξέρεις τους άλλους υποψηφίους καλά,ίσως να αρχίσεις να τους παρατηρείς για κανά διήμερο και να βρείς κάτι.Ούτε φασιστικό μου φαίνεται,ούτε καταπιεστικό,ούτε περιοριστικό.Πιό περιοριστικό φαντάζει σε εμένα να έχω να επιλέξω μεταξύ δύο υποψηφίων στον κοιτώνα,υποψήφιους που έχουν επιλέξει άλλοι,με δικά τους κριτήρια,συμπάθειες,απόψεις από το να μην έχω το δικαίωμα να ψηφίσω τον κοιτώνα μου.Γιατί ουσιαστικά θέτεις σε αμφισβήτηση το κριτήριο του κάθε μέλους και αναιρείς την ικανότητά του να διακρίνει ποιός αξίζει μέσα στον ίδιο του τον κοιτώνα.Αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

    Ψηφίζω να παραμείνει.Λειτούργησε και λειτούργησε καλά.

    +1

    Να παραμείνει.



    AΡΝΟΥΜΑΙ
    ΝΑ ΓΙΝΩ
    ΑΥΤΟ
    ΠΟΥ
    ΟΝΟΜΑΖΕΙΣ
    ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ
    head of derp:
    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 36
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ - Σελίδα 2 Empty Απ: Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ

    Δημοσίευση από Cassandra Black Τρι Μάης 08, 2012 1:36 pm

    Amycus έγραψε:Έχω ξαναπεί άποψη αλλά δεν βαριέσαι,πλήκτρα είναι...
    Ένα απλό μέτρο είναι για να μην ρίχνεις την ψήφο σου ελαφρά τη καρδία.Να μην έχεις την εύκολη λύση του κοιτώνα και να ρίχνεις μια ματιά και στους άλλους υποψηφίους που ίσως να αξίζουν και απλά δεν κάνεις τον κόπο να ασχοληθείς.Ένα μέτρο για να διαβάσεις τα κειμενάκια και αν δεν ξέρεις τους άλλους υποψηφίους καλά,ίσως να αρχίσεις να τους παρατηρείς για κανά διήμερο και να βρείς κάτι.Ούτε φασιστικό μου φαίνεται,ούτε καταπιεστικό,ούτε περιοριστικό.Πιό περιοριστικό φαντάζει σε εμένα να έχω να επιλέξω μεταξύ δύο υποψηφίων στον κοιτώνα,υποψήφιους που έχουν επιλέξει άλλοι,με δικά τους κριτήρια,συμπάθειες,απόψεις από το να μην έχω το δικαίωμα να ψηφίσω τον κοιτώνα μου.Γιατί ουσιαστικά θέτεις σε αμφισβήτηση το κριτήριο του κάθε μέλους και αναιρείς την ικανότητά του να διακρίνει ποιός αξίζει μέσα στον ίδιο του τον κοιτώνα.Αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

    Ψηφίζω να παραμείνει.Λειτούργησε και λειτούργησε καλά.
    Τούτο κι εγώ. Να παραμείνει.



    Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ - Σελίδα 2 Y2uq2a4e

    We seed the stars:
    Phineas Nigellus Black
    Phineas Nigellus Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 63952
    Ηλικία : 29
    Location : Looking-Glass Land
    Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I am not good, I am not nice, I am just right.

    Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ - Σελίδα 2 Empty Απ: Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ

    Δημοσίευση από Phineas Nigellus Black Παρ Μάης 11, 2012 5:01 pm

    Η Διορία να ψηφίσετε έληξε.
    Ο περιορισμός θα αναιρεθεί lock





    meet me in montauk


    Carl
    Phineas Nigellus Black
    Phineas Nigellus Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 63952
    Ηλικία : 29
    Location : Looking-Glass Land
    Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I am not good, I am not nice, I am just right.

    Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ - Σελίδα 2 Empty Απ: Το περιοριστικο μετρο του ΜτΜ

    Δημοσίευση από Phineas Nigellus Black Σαβ Μάης 12, 2012 1:00 pm

    Και κάδος... lock 2





    meet me in montauk


    Carl

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Σαβ Οκτ 05, 2024 10:21 pm