.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+6
Eleanna Lovegood
Maria Lovegood
Leonie Vernier
Jace Wayland
Hecate
Morgan le Fay
10 απαντήσεις

    Σχολές στο εξωτερικό

    Jace Wayland
    Jace Wayland
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 11954
    Ηλικία : 27
    Location : City Of Glass
    Ημερομηνία εγγραφής : 28/03/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Friends share secrets. That's what keeps us close.

    Σχολές στο εξωτερικό - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχολές στο εξωτερικό

    Δημοσίευση από Jace Wayland Σαβ Σεπ 26, 2015 1:53 am

    Πληρωνεις κανονικα αλλα πολυ λιγοτερα απο τις 9 χιλιαδες λιρες της Αγγλιας.Μπορεις ομως να ζητησεις οικονομικη βοηθεια απο το κρατος και να μην πληρωσεις τιποτα!!Περισσοτερα για τα οικονομικα δεν ξερω αλλα εαν θελεις θα ρωτησω την αδερφη μου να με ενημερωσει περισσοτερο. Razz

    Εκανα βλακεια οπως ειπα με τις αιτησεις και δεν εκανα σε τμηματα που μου αρεσουν πολυ.Παντως εχουν παρα πολυ ωραια courses!!

    Για την αιτηση χρειαζεται συστατικη επιστολη απο καθηγητη και πρεπει να γραψεις ενα μεγαλο application letter που λες γιατι σε ενδιαφερει η σχολη,τι εμπειριες εχεις στο αντικειμενο,γιατι επελεξες την αγγλια για τις σπουδες σου και τετοια. Razz Γενικα η ολη εμπειρια ηταν λιγο ταλαιπωρια γιατι επρεπε να βρω καποιον να μου μεταφρασει την συστατικη επιστολη απο την καθηγητρια και το application letter θα ηταν αρκετα δυσκολο αν δεν ειχα την αδερφη μου.

    Για ολα αυτα βεβαια πρεπει πρωτα να γραφτεις στο ucas ενα σαιτ μεσα απο το οποιο στελνεις τις αιτησεις και το οποιο σε ενημερωνει για οικονομικες βοηθειες,εστιες και για το αν περασες στις σχολες που εκανες αιτηση.

    Α,ξεχασα οτι μπορεις να κανεις μεχρι και σε 5 πανεπιστημια αιτηση!!

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Κυρ Μάης 19, 2024 7:52 pm