.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+104
Gellert Crowz
Dragon The Grey
Romelza Snicket
The Sorting Hat
Magic Is Might
Herpo The Foul
Milady D' Hiver
kentra
geowizard
Violleta Black
Mysterious Wizard
Katherine Black
Roxanne Derwent
Venam Artis
GinnyHermione
Nearly Headless Nick
Phineas Nigellus Black
abra_cat
Μia Melanie Hawkins
Lena*
Arcturus Regulus Black
FLEUR258
didaki
lefter4
Harry James Potter
Neville Longbottom
AlbusDumbledore
NifadaDraculeEadred
nymphadora9990
Davidian
ΥΠΟΚΙΝΗΤΗΣ ΤΟΥ ΧΑΟΥΣ
orestis
Sandra Lightwood
lily_13
Laura Mandley
Hermione Black
Romilda Vane
Amycus
Sev
Safira
Sirius Black
FoNikos21
peppas
Tania_Re
Amelia Blackfoot
Jimmi Comptonn
Fred Weasley
Imperio
mafiafran
Sylvie Lovegood
Sorazal the Erised
Jace Wayland
Isabelle Lightwood
anthian9
Mrs Lovett
Phyllida Spore
Harry Potter
just reaper
Leonie Vernier
Antonin Dolohov
Padma Patil
Hermione Jane Granger
Nymphadora Lupin
Morgan le Fay
Minerva McGonagall
Hermione Granger.
The Grey Lady
Helga Hufflepuff
Bloodystar
Nathaniel
Berenice
elliza
Merlin Longstaff
Cassandra Black
Fleur Delacour
aekaras
Rea
Tom Marvolo Riddle
Merlin the Great
Hecate
multi
Ginny4ever
RemousLoupin
E-vampire
magica4
Albus_The_Wise
Oceanborn
Rowena Ravenclaw
EL.J girl
`TakeR
Seven
Anjelina Johnson!
Madame Maxime
Hemione94
*Dora*
Wanderer
darkdemon
SiMoS
Ms Skellington
Witch-King
aiswp0s
Rose Black
Darkness
Narcissa
108 απαντήσεις

    LGBTQ+

    didaki
    didaki
    Τάγμα του Φοίνικα
    Τάγμα του Φοίνικα


    Αριθμός μηνυμάτων : 4236
    Ηλικία : 27
    Location : Hogwarts
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: A volte basta un ricordo, una persona, un bacio, per non dormire più

    LGBTQ+ - Σελίδα 21 Empty Απ: LGBTQ+

    Δημοσίευση από didaki Δευ Μαρ 05, 2012 11:17 pm

    είναι δικαίωμα του καθενός το τι θα κάνει στην προσωπική του ζωή...
    δεν μπορεί κανείς να υποχρεώσει τον άλλον να κάνει κάτι που δε θέλει...
    δεν το θεωρώ αφύσικο, ο καθένας έχει τις προσωπικές του προτιμήσεις και κανείς δεν μπορεί να του κάνει κουμάντο...
    είναι κάτι που ο καθένας επιλέγει γιατί δεν του αρέσουν τα άτομα του ίδιου φύλου και δεν μπορείς να τον κοροϊδέψεις για την άποψή του γιατί ούτε και σένα θα σου άρεσε να σε κοροϊδεύουν για κάτι που κάνεις διαφορετικά από τους υπόλοιπους
    (μιλάω β πρόσωπο για αμεσότητα, δεν απευθύνομαι συγκεκριμένα κάπου!)



    LGBTQ+ - Σελίδα 21 575986_4000954122681_1382859456_n





    Durmstrang:
    elliza
    elliza
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 13381
    Ηλικία : 31
    Location : Αυλή των θαυμάτων
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Α beautiful, healthy baby!

    LGBTQ+ - Σελίδα 21 Empty Απ: LGBTQ+

    Δημοσίευση από elliza Πεμ Μαρ 15, 2012 6:26 pm




    Πόσο τον αγαπώ τον Σιμαρδάνη. In Love
    Και ΝΑΙ δεν παίζει κανένα ρόλο για τους φίλους σου.
    Βέβαια διαφωνώ που λέει πως δεν χρειαζόταν να το πει,νομίζω πως χρειαζόταν και χρειάζεται,για να σταματήσει πλέον η εικόνα του γκέι να ταυτίζεται στο μυαλό του κόσμου με την Ντάνα Ιντερνάσιοναλ. facepalm



    AΡΝΟΥΜΑΙ
    ΝΑ ΓΙΝΩ
    ΑΥΤΟ
    ΠΟΥ
    ΟΝΟΜΑΖΕΙΣ
    ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ
    head of derp:
    Rea
    Rea
    Μάντης
    Μάντης


    Αριθμός μηνυμάτων : 2731
    Ηλικία : 35
    Location : Σε μια πολιτεια διχως σπιτια
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status:
    Today's thought:

    LGBTQ+ - Σελίδα 21 Empty Απ: LGBTQ+

    Δημοσίευση από Rea Δευ Μαρ 19, 2012 7:19 pm

    ^μονο αληθεια οσα λεει



    LGBTQ+ - Σελίδα 21 Tumblr_ly0sncPuhy1qzod0qo1_500
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 31
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    LGBTQ+ - Σελίδα 21 Empty Απ: LGBTQ+

    Δημοσίευση από FLEUR258 Τρι Μαρ 27, 2012 12:46 am

    Δεν θυμάμαι αν έχω γράψει ποτέ σ'αυτό το τόπικ. mouble mouble

    Είναι δικαίωμα κάθε ανθρώπου να κάνει ότι θέλει στην σεξουαλική του ζωή. Razz
    Έχω γνωρίσει και ένα φίλο ομοφυλόφιλο μιας φίλης μου,και ήταν τόσο υπέροχος.Τον θέλω και για δικό μου φίλο. :P




    LGBTQ+ - Σελίδα 21 Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    Arcturus Regulus Black
    Arcturus Regulus Black
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 24400
    Ηλικία : 30
    Location : Somewhere between dreams and reality
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Χρώμα δεν αλλάζουνε τα μάτια μόνο τρόπο να κοιτάνε...

    LGBTQ+ - Σελίδα 21 Empty Απ: LGBTQ+

    Δημοσίευση από Arcturus Regulus Black Τρι Μαρ 27, 2012 12:58 am

    Α και εγώ έχω γνωρίσει πολλούς καλέ Very Happy ...τα πάμε τέλεια,βγαίνουμε για καφέ,τα λέμε,τραγουδάμε μαζί,κοιμόμαστε κτλ. highfive

    Πάντως πραγματικά πολλοί είναι γαμάτοι άνθρωποι και μάλιστα πιο άνθρωποι από τους υπόλοιπους!Γιατί όταν έχεις κάτι που σε κάνει να ξεχωρίζεις έρχεσαι αντιμέτωπος με φαινόμενα της κοινωνίας και κριτικές τις οποίες καλείσαι να αντιμετωπίσεις και μπορείς να νιώσεις και τι αισθάνονται άλλες πληθυσμιακές μειονότητες.Δεν είναι μόνο οι προτιμήσεις τους που είναι ΤΟΥΣ και μπράβο τους,είναι ένας διαφορετικός τρόπος ζωής απο πολλές πλευρές!



    Παρεπιπτόντως έχω συγγενή(οχι εξ αίματος αλλά τον ξέρω) και ένα τηλεοπτικό πρόσωπο που είναι ομοφυλόφιλος :blasé:

    Σπόιλερ:



    *
    *
    *
    *
    *
    *

    LGBTQ+ - Σελίδα 21 Image
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 31
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    LGBTQ+ - Σελίδα 21 Empty Απ: LGBTQ+

    Δημοσίευση από FLEUR258 Τρι Μαρ 27, 2012 1:05 am

    Εγώ έχω δει γενικά πολλούς αλλά έχει τύχει και έχω γνωρίσει μόνο έναν. :P

    Συμφωνώ σ'όλα όσα είπε ο Χρήστος! Razz

    Ποιον,ποιον αποκάλυψε μας. :blasé:



    LGBTQ+ - Σελίδα 21 Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    Arcturus Regulus Black
    Arcturus Regulus Black
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 24400
    Ηλικία : 30
    Location : Somewhere between dreams and reality
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Χρώμα δεν αλλάζουνε τα μάτια μόνο τρόπο να κοιτάνε...

    LGBTQ+ - Σελίδα 21 Empty Απ: LGBTQ+

    Δημοσίευση από Arcturus Regulus Black Τρι Μαρ 27, 2012 1:19 am

    Α δεν μπορώ να πω cry ...μονο ιδιαιτέρως :P Πάντως ήταν καλεσμένος παλιά σε πολλές εκπομπές στο star μεσημεριανές :P



    *
    *
    *
    *
    *
    *

    LGBTQ+ - Σελίδα 21 Image
    Lena*
    Lena*
    Χρυσούχος
    Χρυσούχος


    Αριθμός μηνυμάτων : 2854
    Ηλικία : 30
    Location : Hogwarts
    Ημερομηνία εγγραφής : 18/11/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: i solemnly swear that you're a huge fucking nerd.

    LGBTQ+ - Σελίδα 21 Empty Απ: LGBTQ+

    Δημοσίευση από Lena* Τρι Μαρ 27, 2012 10:29 am

    Ουτε εγω εχω προβλημα.Εκανα παρεα με ενα αγορι στο λυκειο.
    Οι μονοι που μου την σπανε ειναι αυτοι που παντρευονται γυναικες κ κανουν κ παιδια για καλυψη.. facepalm



    LGBTQ+ - Σελίδα 21 Tumblr_p1hxaz4Cz41skp2zjo4_400LGBTQ+ - Σελίδα 21 Tumblr_p1hxaz4Cz41skp2zjo2_400
    LGBTQ+ - Σελίδα 21 Tumblr_p1hxaz4Cz41skp2zjo3_400LGBTQ+ - Σελίδα 21 Tumblr_p1hxaz4Cz41skp2zjo1_400
    ♡:
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 31
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    LGBTQ+ - Σελίδα 21 Empty Απ: LGBTQ+

    Δημοσίευση από FLEUR258 Παρ Μαρ 30, 2012 12:48 am

    Arcturus Regulus Black έγραψε:Α δεν μπορώ να πω cry ...μονο ιδιαιτέρως :P Πάντως ήταν καλεσμένος παλιά σε πολλές εκπομπές στο star μεσημεριανές :P

    Πες μου σε πμ. hehe



    LGBTQ+ - Σελίδα 21 Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    Arcturus Regulus Black
    Arcturus Regulus Black
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 24400
    Ηλικία : 30
    Location : Somewhere between dreams and reality
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Χρώμα δεν αλλάζουνε τα μάτια μόνο τρόπο να κοιτάνε...

    LGBTQ+ - Σελίδα 21 Empty Απ: LGBTQ+

    Δημοσίευση από Arcturus Regulus Black Παρ Μαρ 30, 2012 4:03 pm

    FLEUR258 έγραψε:
    Arcturus Regulus Black έγραψε:Α δεν μπορώ να πω cry ...μονο ιδιαιτέρως :P Πάντως ήταν καλεσμένος παλιά σε πολλές εκπομπές στο star μεσημεριανές :P

    Πες μου σε πμ. hehe

    Έστειλα hehe



    *
    *
    *
    *
    *
    *

    LGBTQ+ - Σελίδα 21 Image
    Μia Melanie Hawkins
    Μia Melanie Hawkins
    Μαγικός Προσωπογράφος
    Μαγικός Προσωπογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 7030
    Ηλικία : 121
    Location : your nightmares
    Ημερομηνία εγγραφής : 09/04/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Όλοι εσεις που προσπαθείτε καθημερινά να με βυθίστηκε,συνεχίστε,απλά να θυμ'αστε πως στην ιστορία έμεινε ο Τιτανικός και όχι το παγώβουνο.

    LGBTQ+ - Σελίδα 21 Empty Απ: LGBTQ+

    Δημοσίευση από Μia Melanie Hawkins Παρ Ιουν 08, 2012 6:46 pm

    Δεν πιστευω πως το να σου αρέσει κάποιος στο ίδιο φύλλο με εσένα είναι ανομαλία ή κάτι τέτοια.Είναι απλά σεξουαλική προτίμηση που ο καθένας έχει το δικαίωμα να προβάλει με τον δικό του τρόπο.Και φίλους μου είναι γκέι εχω και δνε υπάρχει γενικότερα πρόβλημα.



    LGBTQ+ - Σελίδα 21 Tumblr_mg0k3wjWFM1r3o83uo1_500LGBTQ+ - Σελίδα 21 Tumblr_ml74h1hcQT1rljoyfo1_500
    Τaste me,drink my soul,show me things that I shouldn't know..

    Everything looks better when the sun goes down.:
    abra_cat
    abra_cat
    Τεταρτοετής στην Σχολή
    Τεταρτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 112
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 31/07/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I can't find it in no bedroom, or wherever it is I run and hide, and I never did find it, by anyone's side.

    LGBTQ+ - Σελίδα 21 Empty Απ: LGBTQ+

    Δημοσίευση από abra_cat Τετ Αυγ 01, 2012 5:09 pm

    Παρακολουθούσα με αρκετό ενδιαφέρον τις 32(!)σελίδες του θέματος και σκέφτηκα πως πολύς κόσμος τελικά συνεχίζει να σκέφτεται με τον τρόπο που σκέφτονταν οι άνθρωποι όχι μόνο το Μεσαίωνα, αλλά και κάποιες δεκαετίες νωρίτερα. Αυτό που δεν περίμενα ήταν ο βαθμός του φανατισμού και της έχω-δίκιο-και-δεν-ακούω-τίποτα θεωρίας.
    Για όσους θεωρούν την ομοφυλοφιλία αρρώστια-ανώμαλο-επικίνδυνο έχω να πω πως έχουν τόση σοφία, όση τους χρειαζόταν. Δεν πάνε για παραπάνω. Οι περισσότεροι άνθρωποι που μιλούν με αυτά τα επιχειρήματα, κατά κύριο λόγο είναι άτομα που δεν έχουν συναναστραφεί με κόσμο παρά είναι άτομα θρονιασμένα σε ένα δωμάτιο τηλεόρασης ή υπολογιστή και θεωρούν πως η στενομυαλιά που κουβαλούν από το μεσημεριανή συζήτηση με το μπαμπά και τη μαμά(οι οποίοι αν μπορούσαν θα σκότωναν οτιδήποτε σε αυτή τη χώρα δεν είναι ελληνικό) είναι δική τους ώριμη και πληρέστατη άποψη. Ο φανατισμός κατά της ομοφυλοφιλίας, κατ' εμέ, είναι σε πολύ μεγάλο ποσοστό θέμα Παιδείας και κοινωνικού περιβάλλοντος. Ανέκαθεν υποστήριζα θερμά πως χρόνια τώρα έχει έρθει ο καιρός να μπει επιτέλους στα σχολεία μάθημα σεξουαλικής αγωγής, το οποίο να διδάσκεται και στην πράξη, όχι όπως η ολυμπιακή αγωγή. Πολύ μεγάλο μέρος της κοινωνικής άποψης με το πέρασμα του χρόνου θα άλλαζε και θα διαμορφωνόταν με τέτοιο τρόπο, έτσι ώστε να γίνουν ισάξιες όλες οι απόψεις επί του θέματος. Αλλά η κοινωνία είναι επίτηδες κρατημένη χρόνια πίσω λόγω συμφερόντων των "ανωτέρων". Μια χούφτα παπάδες το Μεσαίωνα αυθαίρετα αποφάσισαν για την "ορθή" Αγία Γραφή και απέκλεισαν εσκεμμένα οποιαδήποτε θεωρία που θα απελευθέρωνε το λαό. Το μπαλάκι πήρε, όπως όλοι ξέρουμε, σε μεγάλο βαθμό τη μαγεία. Οι ομοφυλόφιλοι, και λόγω έλλειψης παιδείας, χάθηκαν στο σκοτάδι της αφάνειας προκειμένου να επιβιώσουν.
    Χρόνια μετά, ήρθε η εποχή που ο πλανήτης ταλανίζεται λόγω του υπερπληθυσμού και έχει καταστεί σαφές πως η γη δε μπορεί να αντεπεξέλθει νέες γεννήσεις. Κάποτε, από τα προϊστορικά έως τα νεότερα χρόνια, το σμίξιμο αρσενικού και θηλυκού έφερε τη σφραγίδα μίας γέννησης. Γι' αυτό και καθιερώθηκε ως ομαλό και αποδεκτό. Εξαιτίας του σημερινού προβλήματος όμως η φύση(εσωκλείω και τον άνθρωπο σε αυτή) από αναγκαστική ενέργεια για τη διαιώνιση του είδους τη μετέτρεψε σε προαιρετική με στόχο την ευχαρίστηση. Ο άνθρωπος πλέον έπαψε να νιώθει το ένστικτο της αναπαραγωγής επιτακτικό. Στο ενδιάμεσο όμως δεν αντικαταστάθηκε και η άποψη του πάνω στο θέμα-λόγω έλλειψης παιδείας τις κρίσιμες εποχές... και ιδού τα αποτελέσματα.
    Σε αυτό το φόρουμ όμως οι περισσότεροι που ανέπτυξαν άποψη επί του θέματος είναι (προφανώς; ) νεαρής ηλικίας με ελάχιστες ή και μηδαμινές εμπειρίες σχετικώς. Επομένως γιατί εγώ να συμφωνήσω με την ατεκμηρίωτη από όλες τις πλευρές θέση κάποιου/ας και η οποία παρουσιάζεται με τρόπο αυταρχικό, επιβλητικό, επιθετικό και σαφώς χωρίς περιθώρια εναλλακτικής; Αυτός/ή που κατηγορεί τους ομοφυλόφιλους ως αρρώστους, δεν είναι ο ίδιος συνήθως που πετά με άπλετη ευκολία σκουπίδια κάτω και στις ουρές προσπαθεί να κλέψει σειρά για να προχωρήσει μπροστά; Ας έχει ο καθένας όποια άποψη τον εκφράζει, με τη μόνη διαφορά ότι δεν πρέπει αυτή να προσβάλλει με οποιοδήποτε τρόπο την ελευθερία του άλλου στην επιλογή. Γιατί ποιος θεωρείς ότι είσαι εσύ, ναι εσύ που κατηγορείς αυτή την κατηγορία της κοινωνίας, που έχεις το δικαίωμα να καθορίσεις το σωστό, το ομαλό από το λάθος και το ανώμαλο; Με ποιο δικαίωμα και ποιο απόλυτο κριτήριο; Απλά και μόνο επειδή σου φύτεψε την ιδέα το σπίτι και επειδή το λέει η κοινωνία-η ίδια σάπια κοινωνία που κατηγορείς και καταριέσαι;
    Εσύ και πάλι δε θεωρείς τους αρχαίους Έλληνες φιλοσόφους ως κορυφή στο είδος τους; Ο Σωκράτης υποστηρίζει πως ο καθένας κουβαλά ένα κόκκο αλήθειας μέσα του και πως απόλυτη Αλήθεια δεν υπάρχει. Τώρα μήπως θα τα βάλεις και με το Σωκράτη επειδή δεν τονίζει πως υπάρχει απόλυτο σωστό και λάθος; Με βάση τα λεγόμενα εκείνου του Ανθρώπου που εσύ θα περηφανευόσουν πως είσαι απόγονος, τα λεγόμενά μας έχουν την ίδια αξία, όπως και οι επιλογές μας. Εφόσον καλό και κακό συνυπάρχουν με τρόπο που είναι αδύνατο να κατανοήσεις, τουλάχιστον μην κατηγορείς κάποιον επειδή από τη Σούλα προτιμά το Λευτέρη. Το σώμα είναι το πρώτο που θα χάσουμε φεύγοντας από αυτό τον κόσμο αλλά η ψυχή και όλα όσα της τοποθετούμε μέσα έχουν τη μεγαλύτερη αξία και σημασία για τη ζωή μας. Το σώμα είναι απλώς το εργαλείο μας για να ταξιδέψουμε στη ζωή. Και το αν εγώ προτιμώ να το κυβερνήσει άνδρας ή γυναίκα είναι μια εντελώς άλογη και προσωπική μου απόφαση που για μένα είσαι σωστή. Για σένα είναι λάθος, αλλά πρέπει να έχεις τη σοφία να το κατανοήσεις και την ανωτερότητα να το δεχθείς. Και στο κάτω κάτω γιατί στην Αρχαία Ελλάδα η ομοφυλοφιλία ήταν αποδεκτή και διαδεδομένη; Γιατί τότε το πνεύμα είχε ταξιδέψει και το σώμα γευόταν..
    Συνεπώς καλέ μου άνθρωπε, η προσωπική μου γνώμη είναι πως χρειάζεσαι ακόμα πολλή παίδευση και πως καλά θα κάνεις να αφήσεις κατά μέρους και στην ησυχία τους τους γκέι, τις λεσβίες, τους τρανς κλπ γιατί μάλλον αυτοί έχουν ήδη συνειδητοποιήσει τα παραπάνω και έχουν ανέβει ένα σκαλοπατάκι πιο πάνω από σένα.. Μάλλον αυτοί έχουν ένα τόνο πιο ξεμπλοκαρισμένο μυαλό από τα στερεότυπα-σκουπίδια της κοινωνίας και ανοίγονται στο παραπέρα..
    Τέλος(γιατί κούρασα και κουράστηκα), να πω ότι έχω ένα κολλητό γκέι και μια φίλη λεσβία και βεβαιώνω-υπογράφω-σφραγίζω πως είναι οι πιο φυσιολογικοί, υγιείς, άξιοι και ομαλοί άνθρωποι που έχω γνωρίσει στις δύο δεκαετίες της πορείας μου..
    I love you
    Arcturus Regulus Black
    Arcturus Regulus Black
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 24400
    Ηλικία : 30
    Location : Somewhere between dreams and reality
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Χρώμα δεν αλλάζουνε τα μάτια μόνο τρόπο να κοιτάνε...

    LGBTQ+ - Σελίδα 21 Empty Απ: LGBTQ+

    Δημοσίευση από Arcturus Regulus Black Τετ Αυγ 01, 2012 9:01 pm

    ^Θα συμφωνήσω με την άποψή σου(όπως θα δεις παραπάνω) αλλά σε μερικά σημεία διαφωνώ με τον τρόπο που τη διατυπώνεις. Τι θα πει οι περισσότεροι είστε μικρής ηλικίας και με μηδαμινές εμπειρίες; Υπάρχουν πολλοί που έχουν διατυπώσει άποψη και είναι μεγαλύτεροι αν όχι συνομήλικοί σου,αλλά και η γνώμη αυτών που είναι μικρότεροι είναι όχι μόνο αποδεκτή αλλά και δικαιωματικά δική τους άσχετα αν η δική σου (ή η δική μου) είναι διαφορετική.Μη δογματίζεις κρίνοντας αυτούς που έχουν διαφορετική άποψη γιατί κάνεις αυτό που κατηγορείς στην πρώτη παράγραφο. Απλά προσπάθησε να με πείσεις γιατί η δική σου άποψη είναι η σωστή σε διαφορετική περίπτωση θα καταλήξουμε σε εκτός του θέματος αψιμαχίες άνευ ουσίας.

    Να τονίσω και πάλι ότι συμφωνώ σε αυτό που λες απλά διαφωνώ στο ότι καταφεύγεις σε χαρακτηρισμούς ή τουλάχιστον παραπέμπεις σε αυτούς.



    *
    *
    *
    *
    *
    *

    LGBTQ+ - Σελίδα 21 Image
    Hecate
    Hecate
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 11324
    Ηλικία : 32
    Location : Outer Space
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    LGBTQ+ - Σελίδα 21 Empty Απ: LGBTQ+

    Δημοσίευση από Hecate Τετ Αυγ 01, 2012 9:06 pm

    ^Λοβ για blowkiss
    Βαριόμουν να τα γράψω εγώ Razz



    .
    Θέλεις μπουντρούμια; Πάμε.
    LGBTQ+ - Σελίδα 21 Ws1999D
    abra_cat
    abra_cat
    Τεταρτοετής στην Σχολή
    Τεταρτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 112
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 31/07/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I can't find it in no bedroom, or wherever it is I run and hide, and I never did find it, by anyone's side.

    LGBTQ+ - Σελίδα 21 Empty Απ: LGBTQ+

    Δημοσίευση από abra_cat Πεμ Αυγ 02, 2012 12:25 am

    Εεμμ giveup Κατ' αρχάς να ξεκαθαρίσω ότι δεν έχω σκοπό να χαρακτηρίσω αρνητικά κάποιον ούτε να τον μειώσω. Δεν ξεκίνησα να γράφω για να ερεθίσω κανέναν. Τώρα σχετικά με αυτό που σας προβλημάτισε
    abra_cat έγραψε:Σε αυτό το φόρουμ όμως οι περισσότεροι που ανέπτυξαν άποψη επί του θέματος είναι (προφανώς; ) νεαρής ηλικίας με ελάχιστες ή και μηδαμινές εμπειρίες σχετικώς.
    Αντικειμενικά δε νομίζω να αρνηθεί κάποιος ότι η πλειοψηφία των μελών της κοινότητας εδώ είναι νεαρής ηλικίας, γιατί δε μπορώ να φανταστώ όλον αυτό τον κόσμο εδώ μέσα γύρω στα πενήντα. Αλλά και πάλι επειδή δεν είμαι απολύτως σίγουρη είπα προφανώς, αν παρατηρήσατε. Κατά το δικό μου φτωχό μυαλό, λοιπόν, πιστεύω πως άλλη εμπειρία έχει ο δεκαεφτάχρονος στο θέμα και άλλη ο τριαντάρης. Όπως και να το κάνουμε, εκ των πραγμάτων διαφέρει. Γι' αυτό το λόγο θεωρώ πως συνήθως ο πιο μικρός μπορεί να φανεί υπερβολικά φανατικός και χωρίς τις απαραίτητα προϋπάρχουσες εμπειρίες, με αποτέλεσμα να κρίνει και να φτάνει σε υστερικές απόψεις, σε αντίθεση με τον πιο ώριμο που έχει δει, έχει ακούσει και έχει μια γνώμη παραπάνω. Και επειδή μου έκανε εντύπωση η άποψη του darkdemon αλλά και άλλων αργότερα που τον επικρότησαν (ενδεικτικά αναφέρω, δεν πάει προσωπικά αυτό), αλλά και ο τρόπος που την παρουσίασε και την υποστήριξε, σε συνάρτηση με την ηλικία, κατέληξα σε αυτή την πρόταση.Από την άλλη, πουθενά δεν είπα πως όλοι οι νέοι εκλαμβάνουν έτσι τα πράγματα, τα περισσότερα λόγια από την ίδια πάλι ηλικία ήταν ώριμα και τεκμηριωμένα.
    Δε διαφωνώ πως και οι δύο γνώμες είναι ισάξιες, αν προσέξατε το τόνισα αυτό, έχουν την ίδια ισχύ. Πάντα συμφωνώ με το ότι ο καθένας έχει δίκιο με το δικό του τρόπο. Αλλά όταν γίνεται αδιάλλακτος χάνει το δικαίωμα του να με πείσει. Και μη μου πείτε ότι διαφωνείτε, γιατί θα σκίσω τα ανύπαρκτα πτυχία μου! cross
    Και ξαναλέω πως δε θίγω κανέναν με τα λόγια μου, γιατί δεν έχω αυτή την πρόθεση. Κάνω απλά επισημάνσεις. Αν κάποιος το πιστεύει, απλά δεν ισχύει.. No
    hippie
    Phineas Nigellus Black
    Phineas Nigellus Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 63952
    Ηλικία : 28
    Location : Looking-Glass Land
    Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I am not good, I am not nice, I am just right.

    LGBTQ+ - Σελίδα 21 Empty Απ: LGBTQ+

    Δημοσίευση από Phineas Nigellus Black Πεμ Αυγ 02, 2012 12:59 am

    Μα ακριβώς επειδή η κοινότητα αποτελείται απο μέλη νεαρής ηλικίας είναι πιο ανοιχτόμυαλη και ο τα μέλη που είναι ομοφοβικά είναι ελάχιστα. Τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστεύω. Δεν έχω το κουράγιο να διαβάσω τις προηγούμενες 32 σελίδες όπως εσύ, αλλά τόσες πολλές είναι οι ομοφοβικές δημοσιεύσεις;





    meet me in montauk


    Carl
    abra_cat
    abra_cat
    Τεταρτοετής στην Σχολή
    Τεταρτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 112
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 31/07/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I can't find it in no bedroom, or wherever it is I run and hide, and I never did find it, by anyone's side.

    LGBTQ+ - Σελίδα 21 Empty Απ: LGBTQ+

    Δημοσίευση από abra_cat Πεμ Αυγ 02, 2012 1:03 am

    abra_cat έγραψε: τα περισσότερα λόγια από την ίδια πάλι ηλικία ήταν ώριμα και τεκμηριωμένα
    Phineas Nigellus Black
    Phineas Nigellus Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 63952
    Ηλικία : 28
    Location : Looking-Glass Land
    Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I am not good, I am not nice, I am just right.

    LGBTQ+ - Σελίδα 21 Empty Απ: LGBTQ+

    Δημοσίευση από Phineas Nigellus Black Πεμ Αυγ 02, 2012 1:07 am

    oops hehe





    meet me in montauk


    Carl
    abra_cat
    abra_cat
    Τεταρτοετής στην Σχολή
    Τεταρτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 112
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 31/07/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I can't find it in no bedroom, or wherever it is I run and hide, and I never did find it, by anyone's side.

    LGBTQ+ - Σελίδα 21 Empty Απ: LGBTQ+

    Δημοσίευση από abra_cat Πεμ Αυγ 02, 2012 1:11 am

    Χαχα, δεν πειράζει βρε Phinea hehe
    Μη νομίζεις όμως ότι είχα την αντοχή να διαβάσω ΚΑΙ τις 32..

    Κάποιο σχόλιο παράλληλα πάνω στις απόψεις μου;
    Romilda Vane
    Romilda Vane
    Δασοφύλακας
    Δασοφύλακας


    Αριθμός μηνυμάτων : 12879
    Ηλικία : 29
    Location : Neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Μάγεψαν και σένανε τα ξωτικά;

    LGBTQ+ - Σελίδα 21 Empty Απ: LGBTQ+

    Δημοσίευση από Romilda Vane Πεμ Αυγ 02, 2012 12:59 pm

    Hecate έγραψε:
    Harry Potter έγραψε:Για μενα το προβλημα ειναι η ομοφυλοφιλια οσο γινετε γινετε και περισσοτερο!!!!
    ημαρτον αυτο θα ειναι η καταστροφη του κοσμου μας!!!!!!!!
    Πρεπει κατι να γινει πια με αυτο ας τους μαζεψουν ολους σε ενα νησι και ας μεινουν εκει !!!!!

    Βρε βρε, για δες τον Αδόλφο! Αγνώριστος είσαι χωρίς το μουστάκι, αν δεν έγραφες δεν θα σε καταλάβαινα Wink

    Ο πληθυσμός των ομοφυλοφίλων είναι πάνω κάτω ο ίδιος από την πλειστόκαινο ως σήμερα. Το μόνο που άλλαξε είναι ότι τώρα δεν καταπιέζονται τόσο και το παραδέχονται στους γύρω τους. Από που και ως που θα είναι η καταστροφή του πλανήτη? Κουβαλάν αρρώστιες? Έχουν σατανικό σχέδιο? Δεν τεκμηριώνεις την άποψη σου και μένουμε με την απορία.

    roll Xμ... Αν το καλοσκεφτεις, ο πλανητης εχει προβλημα υπερπληθυσμου οποτε... ισως να ειναι το αντιθετο! Laughing
    Και δεν ξερω αν "γινονται ολο και περισσοτεροι" ή αν εχουν πραμεινει το ιδιο σε πληθυσμο.. Παντως αν ισχυει το πρωτο, ισως να παιζει ρολο κι'αυτο :P Ξερεις, μηχανισμοι αυτορυθμησης, ισορροποια οικοσυστηματος κτλ :P Laughing

    Οκ,οκ diespam Razz






    ghgh
    hhg
    hy
    LGBTQ+ - Σελίδα 21 2yv6ngk
    Reveal your secrets:
    abra_cat
    abra_cat
    Τεταρτοετής στην Σχολή
    Τεταρτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 112
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 31/07/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I can't find it in no bedroom, or wherever it is I run and hide, and I never did find it, by anyone's side.

    LGBTQ+ - Σελίδα 21 Empty Απ: LGBTQ+

    Δημοσίευση από abra_cat Πεμ Αυγ 02, 2012 1:39 pm

    Θα συμφωνήσω με την προλαλήσασα. Η ομοφυλοφιλία υπήρχε ανέκαθεν στη φύση ως "ποικιλία" στον πληθυσμό ανθρώπων και ζώων. Είναι φυσικός ρυθμιστικός μηχανισμός ελέγχου του αριθμού του πληθυσμού. Το γεγονός ότι αρχίζει να προβάλλεται και να έρχεται στην επιφάνεια αποδεικνύει πως, τίθενται σε εφαρμογή οι μηχανισμοί του ανθρώπινου είδους απέναντι στον υπερπληθυσμό. Αντί να καταριούνται οι διαφωνούντες αυτή τη μερίδα των ανθρώπων, ίσως θα ήταν καλύτερα να επικροτήσουν την επιλογή τους να μην επιβαρύνουν τον πλανήτη με επιπλέον στόματα, αλλά ακόμα ακόμα να υιοθετήσουν, δίνοντας έτσι ένα χέρι βοηθείας στο σοβαρό ζήτημα των παρατημένων και ορφανών παιδιών.
    Γιατί η καταστροφή του κόσμου, κατ' εμέ, μάλλον από τις φυσιολογικές γεννήσεις ετερόφυλων ζευγαριών, αν προέλθει, θα είναι και όχι από τα ομοφυλόφιλα. Μπορούν να σκεφτούν και το ότι οι ομοφυλόφιλοι ήταν, είναι και θα είναι οι πιο θερμοί υποστηρικτές της προστασίας του περιβάλλοντος και του πλανήτη. Γι' αυτό είπα και προηγουμένως πως "χρειάζονται ακόμα πολλή παίδευση και πως καλύτερα να αφήσουν στην ησυχία τους τους γκέι, τις λεσβίες, τους τρανς κλπ γιατί μάλλον αυτοί έχουν ήδη συνειδητοποιήσει τα παραπάνω και έχουν ανέβει ένα σκαλοπατάκι πιο πάνω από άλλους.. Μάλλον αυτοί έχουν ένα τόνο πιο ξεμπλοκαρισμένο μυαλό από τα στερεότυπα-σκουπίδια της κοινωνίας και ανοίγονται στο παραπέρα.."
    Amycus
    Amycus
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 29775
    Ηλικία : 44
    Location : Κατάληψη σε ζαχαροπλαστείο!
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Δεν νιώθω ποτέ μοναξιά.Είμαι σχιζοφρενής!

    LGBTQ+ - Σελίδα 21 Empty Απ: LGBTQ+

    Δημοσίευση από Amycus Πεμ Αυγ 02, 2012 2:04 pm

    Πραγματικά,δεν καταλαβαίνω τον φανατισμό σου.
    Από την μία καταδικάζεις τους ετεροφυλόφιλους είτε εικάζοντας "Γιατί η καταστροφή του κόσμου, κατ' εμέ, μάλλον από τις φυσιολογικές γεννήσεις ετερόφυλων ζευγαριών, αν προέλθει, θα είναι και όχι από τα ομοφυλόφιλα." είτε υπονοώντας "Μπορούν να σκεφτούν και το ότι οι ομοφυλόφιλοι ήταν, είναι και θα είναι οι πιο θερμοί υποστηρικτές της προστασίας του περιβάλλοντος και του πλανήτη." είτε κατηγορώντας ανοιχτά "...γιατί μάλλον αυτοί έχουν ήδη συνειδητοποιήσει τα παραπάνω και έχουν ανέβει ένα σκαλοπατάκι πιο πάνω από άλλους..." Αυτήν την στάση δεν την καταλαβαίνω.

    Αν αποδώσουμε εξαιρετικές ιδιότητες σε ανθρώπους λόγω της ομοφυλοφιλίας τους,κάνουμε χειρότερο κακό από αυτούς που τους κατηγορούν γιατί απλά ξεχωρίζουμε ως κάτι διαφορετικό αυτήν την σεξουαλική επιλογή τους.Ενώ δεν τίθεται θέμα,το κάνουμε μέγα θέμα,το διαφοροποιούμε και του δίνουμε επιπλέον χαρακτηριστικά.Εδώ νιώθω ότι υπάρχει περισσότερος κίνδυνος από την ανοιχτή επίθεση ορισμένων ανθρώπων γιατί απλά προσθέτουμε κάτι που στην ετεροφυλόφιλη σεξουαλική επιλογή δεν προσθέτουμε.Αυτό που είναι απλή επιλογή το ανάγεις σε μέγα υπαρξιακό ζήτημα με ο,τι προβλήματα μπορεί να προκαλέσει αυτό.



    _
    __
    ____
    ___
    ___
    -----
    -----
    ---------------------------------------
    LGBTQ+ - Σελίδα 21 Gg10
    Hecate
    Hecate
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 11324
    Ηλικία : 32
    Location : Outer Space
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    LGBTQ+ - Σελίδα 21 Empty Απ: LGBTQ+

    Δημοσίευση από Hecate Πεμ Αυγ 02, 2012 2:35 pm

    Δεν θεωρώ την ομοφυλοφιλία ρυθμιστικό μηχανισμό ελέγχου του υπερπληθυσμού καθώς είναι πιο πολύπλοκο ζήτημα, μπορεί όμως (ή για την ακρίβεια μπορούσε) να λειτουργήσει έτσι. H ομοφυλοφιλία δεν συνεπάγεται ατεκνία. Τα ομόφυλα ζευγάρια που επιθυμούν να αποκτήσουν παιδιά έχουν επιλογές πέραν την υιοθεσίας, όπως για παράδειγμα οι τράπεζες σπέρματος ή οι παρένθετες μητέρες και συνήθως αυτόν τον δρόμο ακολουθούν επειδή η υιοθεσία παιδιών από ομοφυλόφιλους είναι ταμπού σε πολλές χώρες. Ζούμε σε μία εποχή όπου όποιος θέλει παιδί μπορεί να το αποκτήσει με τον έναν ή τον άλλο τρόπο οπότε ο όποιος φυσικός ρυθμιστικός μηχανισμός υπάρχει στην ομοφυλοφιλία παρακάμπτεται εύκολα.
    Επίσης η ομοφυλοφιλία δεν είναι συνειδητή επιλογή που γίνεται μετά από ώριμη σκέψη και έρευνα πάνω στις περιβαλλοντικές επιπτώσεις του υπερπληθυσμού. Υπάρχουν άνθρωποι που είναι άτεκνοι από πεποίθηση (childfree) που μέσα στους λόγους που τους οδήγησαν σε αυτή την απόφαση προβάλλουν τον υπερπληθυσμό και στην πλειοψηφία τους είναι ετερόφυλα ζευγάρια.



    .
    Θέλεις μπουντρούμια; Πάμε.
    LGBTQ+ - Σελίδα 21 Ws1999D
    Romilda Vane
    Romilda Vane
    Δασοφύλακας
    Δασοφύλακας


    Αριθμός μηνυμάτων : 12879
    Ηλικία : 29
    Location : Neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Μάγεψαν και σένανε τα ξωτικά;

    LGBTQ+ - Σελίδα 21 Empty Απ: LGBTQ+

    Δημοσίευση από Romilda Vane Πεμ Αυγ 02, 2012 2:52 pm

    Hecate έγραψε:Δεν θεωρώ την ομοφυλοφιλία ρυθμιστικό μηχανισμό ελέγχου του υπερπληθυσμού καθώς είναι πιο πολύπλοκο ζήτημα, μπορεί όμως (ή για την ακρίβεια μπορούσε) να λειτουργήσει έτσι. H ομοφυλοφιλία δεν συνεπάγεται ατεκνία. Τα ομόφυλα ζευγάρια που επιθυμούν να αποκτήσουν παιδιά έχουν επιλογές πέραν την υιοθεσίας, όπως για παράδειγμα οι τράπεζες σπέρματος ή οι παρένθετες μητέρες και συνήθως αυτόν τον δρόμο ακολουθούν επειδή η υιοθεσία παιδιών από ομοφυλόφιλους είναι ταμπού σε πολλές χώρες. Ζούμε σε μία εποχή όπου όποιος θέλει παιδί μπορεί να το αποκτήσει με τον έναν ή τον άλλο τρόπο οπότε ο όποιος φυσικός ρυθμιστικός μηχανισμός υπάρχει στην ομοφυλοφιλία παρακάμπτεται εύκολα.
    Επίσης η ομοφυλοφιλία δεν είναι συνειδητή επιλογή που γίνεται μετά από ώριμη σκέψη και έρευνα πάνω στις περιβαλλοντικές επιπτώσεις του υπερπληθυσμού. Υπάρχουν άνθρωποι που είναι άτεκνοι από πεποίθηση (childfree) που μέσα στους λόγους που τους οδήγησαν σε αυτή την απόφαση προβάλλουν τον υπερπληθυσμό και στην πλειοψηφία τους είναι ετερόφυλα ζευγάρια.

    Συμφωνω σε αυτο.
    Τωρα αν η ομοφυλοφιλια ειναι ρυθμιστικος μηχανισμος ή οχι, δεν ξερω, ισως να ακουγεται υπερβολικο ή χαζό, αλλά ομοφυλοφυλία υπάρχει και στα ζώα. Το γεγονός οτι ο ανθρωπος έχει αναπτυξει πολιτισμό και με διάφορους τρόπους μπορεί να παρακάμπτει τους 'μηχανισμους' της φύσης δεν πάει να πεί οτι δεν υπάρχουν. Παντως σε καμια περιπτωση δεν εννοουσα οτι οι ομοφυλοφιλοι το κανουν συνηδειτα, για να σωσουν τονπλανητη.. Wink



    ghgh
    hhg
    hy
    LGBTQ+ - Σελίδα 21 2yv6ngk
    Reveal your secrets:
    abra_cat
    abra_cat
    Τεταρτοετής στην Σχολή
    Τεταρτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 112
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 31/07/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I can't find it in no bedroom, or wherever it is I run and hide, and I never did find it, by anyone's side.

    LGBTQ+ - Σελίδα 21 Empty Απ: LGBTQ+

    Δημοσίευση από abra_cat Πεμ Αυγ 02, 2012 3:26 pm

    Μην παρερμηνεύετε τα λόγια μου βρε παιδιά, δε λέω κάτι παράλογο. Γιατί απορείτε μαζί μου και με αποκαλείτε φανατική όταν υπερασπίζομαι κάτι και δεν καταδικάζετε λόγια πιο προκλητικά από τα δικά μου που όντως προσβάλλουν ανοιχτά; "ημαρτον αυτο θα ειναι η καταστροφη του κοσμου μας!!!!!!!!" Δηλαδή ο σοβαρότερος κίνδυνος είμαι εγώ που δεν απορρίπτω κανέναν αλλά επιλέγω μεριά;
    Όταν μιλάω για καταστροφή του κόσμου εννοώ πως η καταστροφή του κόσμου μόνο από κάτι τέτοιο δε θα έρθει. Έχετε δει ή ακούσει ποτέ να προκαλούνται προβλήματα από ομοφυλόφιλα ζευγάρια; Έχετε ακούσει ποτέ να μεγαλώνουν παιδιά σε άρρωστα περιβάλλοντα ομόφυλων ζευγαριών; Εγώ προσωπικά ποτέ. Αντίθετα πόσες φορές ακούτε ξυλοδαρμούς γυναικών από τους συζύγους, παιδοκτονίες, βιασμούς τέκνων κλπ κλπ; Πραγματικά θα ήθελα να γνωρίζω αν έχετε υπόψιν σας κάποιο περιστατικό. Εσείς δηλαδή συγκρίνοντας ποιο θεωρείτε πιο ανοιχτόμυαλο ζευγάρι; Γιατί φυσικά και τα περισσότερα ετερόφυλα ζευγάρια έχουν υγιείς σχέσεις αλλά δε γνωρίζω ομόφυλα με "άρρωστες" συνθήκες όπως σε εκείνα τα ετερόφυλα. Η καταστροφή, τελοσπάντων του κόσμου έχει μεταφορική σημασία και δηλώνω πως η ετεροφυλοφιλία και η ομοφυλοφιλία είναι το τελευταίο πράγμα που θα μπορούσε να διαλύσει την κοινωνική συνοχή.
    Επίσης δεν λέω πως το θέμα του υπερπληθυσμού είναι αυτό που οδηγεί κάποιον στην ομοφυλοφιλία, ούτε στην υιοθεσία ούτε τίποτα άλλο ξεχωριστά. Αναφέρω συνεχώς λόγους οι οποίοι στη συνάρτησή τους δικαιολογούν τη στάση κάποιου. Δεν είναι ούτε αιτίες ούτε αφορμές. Είναι δικαιολογίες. Ο καθένας έχει τους δικούς του προσωπικούς λόγους, αλλά αν κοιτάξεις από ψηλά το θέμα, στο σύνολο θα διαπιστώσεις τέτοιες παραμέτρους. Δεν είναι μόνο το ένα ή μόνο το άλλο. Είναι όλα μαζί.
    Συγκεκριμένα ο ρυθμιστικός μηχανισμός της φύσης λειτουργεί στο σύνολο του πληθυσμού και όχι κατά αποκλειστικότητα ενός μοναδικού ομόφυλου ζευγαριού. Δεν υποστηρίζω ότι λειτουργεί λόγω της προβολής της ομοφυλοφιλίας, αλλά ότι τη δικαιολογεί ως μία παράμετρος. Με συμπληρώνει και η Miss Smeouro: "Το γεγονός οτι ο ανθρωπος έχει αναπτυξει πολιτισμό και με διάφορους τρόπους μπορεί να παρακάμπτει τους 'μηχανισμους' της φύσης δεν πάει να πεί οτι δεν υπάρχουν. Παντως σε καμια περιπτωση δεν εννοουσα οτι οι ομοφυλοφιλοι το κανουν συνηδειτα, για να σωσουν τονπλανητη.. "
    Και εννοείται ότι κάποιο ζευγάρι μπορεί να αποκτήσει δικό του παιδί. Δεν αποκλείω τις περιπτώσεις. Για παράδειγμα, όμως, σε ένα νεαρό ετερόφυλο ζευγάρι είναι πιθανό να υπάρξει "κατά λάθος" παιδί, ενώ στα ετερόφυλα είναι 100% θέμα επιλογής. Και εκεί μπαίνουν επιλογές υιοθεσίας ή τεκνοποίησης.

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Τρι Μάης 14, 2024 11:42 am