.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+11
Leon Black
Vesper
Phineas Nigellus Black
El the Elf
Fleur*Delacour
Maria Granger
elliza
Nearly Headless Nick
Gellert
Berenice
Amelia Blackfoot
15 απαντήσεις

    Το νέο ξεκίνημα

    Amelia Blackfoot
    Amelia Blackfoot
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 20437
    Ηλικία : 571
    Location : 12, Grimmauld Place, 4th floor
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: And Iʼve been looking at the stars for a long, long time, Iʼve been putting out fires all my life. Everybody wants a flame, they donʼt want to get burnt and today is our turn.

    Το νέο ξεκίνημα Empty Το νέο ξεκίνημα

    Δημοσίευση από Amelia Blackfoot Σαβ Ιαν 28, 2012 4:26 am

    Το νέο ξεκίνημα Tumblr_lxms3eXIKU1r62hmro1_500

    Μετράμε περίπου μισό χρόνο από τότε που η αυλαία για τον Χάρι Πότερ έπεσε οριστικά. Μπορεί να τελείωσε για εμάς το κεφάλαιο του μικρού μας μάγου στις κινηματογραφικές οθόνες, όπως και για όλους τους συντελεστές της επταλογίας, μπορεί να μη δούμε ξανά τα παραπάνω ονόματα δίπλα-δίπλα αλλά η ζωή συνεχίζεται, σωστά;

    Τον κανόνα αυτό αποδεικνύουν οι νέοι ηθοποιοί που προβλήθηκαν κι έγιναν γνωστοί μέσα από τις ταινίες που όλοι αγαπήσαμε. Εμείς παρακολουθούμε στενά τα μετέπειτα βήματα τους και διαπιστώνουμε ότι κάθε άλλο παρά ήσυχοι μένουν. Ο Daniel μετρά ήδη πάμπολλες τηλεοπτικές εμφανίσεις, μια πρεμιέρα και άλλη μια ταινία στα σκαριά, ο Ρούπερτ ολοκλήρωσε τα γυρίσματα της νέας του ταινίας, η Emma έγινε το πρόσωπο διαφημιστικών καμπανιών μεγάλων οίκων μόδας και πάει περίφημα και στον κινηματογράφο, η Bonnie εκτός από τη συνέχεια της καριέρας της ως ηθοποιός δοκιμάζεται και πίσω από τις κάμερες, ο Matthew και ο Tom συνεχίζουν και οι ίδιοι πετυχημένη πορεία την μεγάλη οθόνη και η λίστα συνεχίζεται.

    Κι ερωτώ: Πώς βλέπετε την εξέλιξη αυτών των ηθοποιών; Πώς κρίνετε τα βήματα τους μετά τον Χάρι Πότερ;
    Θεωρείτε ότι θα καταφέρουν να βγάλουν από πάνω τους τη "στάμπα" των χαρακτήρων τους ως μάγοι ή θα είναι διάττοντες αστέρες; Θα δείτε τις νέες τους ταινίες;

    Γενικά, σχολιάστε την εξέλιξη των νεαρών ΧαριΠοτερικών ηθοποιών, δηλαδή το νέο τους ξεκίνημα.
    Berenice
    Berenice
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 18387
    Ηλικία : 29
    Location : Αsteroid B612
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: well behaved women rarely make history

    Το νέο ξεκίνημα Empty Απ: Το νέο ξεκίνημα

    Δημοσίευση από Berenice Σαβ Ιαν 28, 2012 7:45 am

    Τα παιδιά νομίζω πως θέλουν ακόμη δουλειά για να γίνουν ηθοποιοί και να ξεφύγουν από τους αντίστοιχους ρόλους τους στις ταινίες,με τους οποίους τους έχουμε ταυτίσει όλοι.Μπορεί να γίνουν σαν τον Ιησού στο Ιησούς από τη Ναζαρέτ που παίζει κάθε χρόνο ο ΑΝΤ1 και που είναι ίδιος ο Χριστός πραγματικά δεν το πιστευετε αλήθεια πείτε και που όλοι τον έχουμε συνδιάσει με αυτόν το ρόλο.

    Δεν πρόκειται να δω ταινίες τους μόνο και μόνο επειδή παίζουν εκείνοι γιατί δεν τους συμπαθώ τόσο :P Αλλά αν είναι γενικά ενδιαφέρουσα η ταινία,κανένα πρόβλημα proud
    Έμυ,το τόπικ μού κολλάει περισσότερο στο harry potter movies oh!
    Gellert
    Gellert
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 19472
    Ηλικία : 37
    Location : In a galaxy far far away...
    Ημερομηνία εγγραφής : 19/09/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: "Per Aspera Ad Astra" Through hardships to the stars...

    Το νέο ξεκίνημα Empty Απ: Το νέο ξεκίνημα

    Δημοσίευση από Gellert Σαβ Ιαν 28, 2012 10:54 am

    Προσωπικα πιστευω οτι μερικοι ρολοι ειναι τοσο δημοφιλεις που σταμπαρουν τους ηθοποιους για μια ζωη.

    Ο κοσμος θα τους βλεπει παντα σαν χαρι-ρον-ερμιονη!
    Nearly Headless Nick
    Nearly Headless Nick
    Ministry's Ambassador
    Ministry's Ambassador


    Αριθμός μηνυμάτων : 39570
    Ηλικία : 26
    Location : Στο στομάχι μιας κατσίκας (ναι είμαι μπέζοαρ)
    Ημερομηνία εγγραφής : 13/09/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: My philosophy is that worrying means you suffer twice

    Το νέο ξεκίνημα Empty Απ: Το νέο ξεκίνημα

    Δημοσίευση από Nearly Headless Nick Σαβ Ιαν 28, 2012 11:01 am

    Όπως είπε κι ο Δημήτρης, θα μείνουν πάντα ως ο Χάρι Πότερ, Ερμιόνη Γκρέιντζερ και Ρον Ουέσλι. Δε πρόκειται να αλλάξει αυτό σε όσους ρόλους κι αν τους δούμε. Ως ηθοποιοί νομίζω έχουν πετύχει πολλά, αλλά νομίζω πως το έχουν πάρει υπερβολικά πολύ σοβαρά. Είναι κάτι που ξεκίνησαν από μικροί, δε το σπούδασαν. Απλώς το επέλεξαν.
    elliza
    elliza
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 13381
    Ηλικία : 31
    Location : Αυλή των θαυμάτων
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Α beautiful, healthy baby!

    Το νέο ξεκίνημα Empty Απ: Το νέο ξεκίνημα

    Δημοσίευση από elliza Κυρ Ιαν 29, 2012 2:45 pm

    Μεταφέρθηκε στις Harry Potter movies! Razz


    Λοιπόν κατα την γνώμη μου τα παιδιά έχουν όντως πολύ δρόμο μπροστά τους για να γίνουν καλοί ηθοποιοι.Βέβαια έχουν πλεονέκτηματα σε σχέση με άλλους wannabe ηθοποιούς της ηλικία τους.Έχουν δουλέψει σε τεράστιες παραγωγές,ειναι εξοικοιωμένοι με τα ειδικά εφέ και τα δύσκολα γυρίσματα και ξέρουν γνωστούς και σημαντικούς ανθρώπους του χώρου(ηθοποιούς-συντελεστές).

    Νομίζω πως ο Daniel έχει ταυτιστεί με τον Χάρι σαν ρόλο,όμως επειδή είναι ακόμα μικρός αυτό μπορεί να ξεχαστεί με τα χρόνια.Η Έμμα ήδη εδώ και καιρό ασχολείται με πολλά πράγματα παράλληλα με τις ταινίες.Πιστεύω πως θα κάνει καριέρα κυρίως λόγο της ομορφιάς,και της φρεσκάδας της.

    Γενικά οι Βρετανοί ηθοποιοί με λίγες εξαιρέσεις δεν κάνουν καριέρα βελινεκούς των ηθοποιών του Hollywood οπότε νομίζω πως ο Νταν,η Έμμα και ο Ρούπερτ κάπως έτσι θα εξελιχθούν.
    Maria Granger
    Maria Granger
    Υπάλληλος Μαγικών Τρικ Ουέσλι
    Υπάλληλος Μαγικών Τρικ Ουέσλι


    Αριθμός μηνυμάτων : 6382
    Ηλικία : 26
    Location : Now I'm here...Now I'm there...
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Friends can help each other. A true friend is someone who lets you have total freedom to be yourself - and especially to feel. Or, not feel. Whatever you happen to be feeling at the moment is fine with them. That's what real love amounts to - letting a person be what he really is.

    Το νέο ξεκίνημα Empty Απ: Το νέο ξεκίνημα

    Δημοσίευση από Maria Granger Κυρ Ιαν 29, 2012 5:58 pm

    Πιστεύω και εγώ ότι ο κόσμος όσο και να προσπαθήσει θα τους θυμάται σαν Χάρι,Ρον και Ερμιόνη.Και είναι λογικό μιας και τους πρωτοείδαν όταν ήταν 10χρονα και τους άφησαν ενήλικες!
    Fleur*Delacour
    Fleur*Delacour
    Τεταρτοετής στην Σχολή
    Τεταρτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 179
    Ηλικία : 26
    Location : Beauxbatons
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Το νέο ξεκίνημα Empty Απ: Το νέο ξεκίνημα

    Δημοσίευση από Fleur*Delacour Σαβ Φεβ 04, 2012 2:36 pm

    ^Έχεις δίκιο!
    El the Elf
    El the Elf
    Δευτεροετής στην Σχολή
    Δευτεροετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 40
    Ηλικία : 25
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/05/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status:
    Today's thought:

    Το νέο ξεκίνημα Empty Απ: Το νέο ξεκίνημα

    Δημοσίευση από El the Elf Τετ Μάης 09, 2012 10:22 pm

    Σωστά! Κανείς δεν θα μπορέσει να "χονέψει" τον Χάρι στον ρόλο κάποιου άλου! Βασικά, εγώ δεν θα ήθελα κι' όλας να τους δω...! Μου αρέσει να τους θυμάμε σαν Χάρι, Ρον και Ερμιόνη, οι οποίοι είναι μάγοι και έχουν ζήσει αυτά που τους έχουμε δει να ζουν.. δεν θέλω να μπουν σε άλλο σενάριο...
    Anonymous
    Επισκέπτης
    Επισκέπτης


    Το νέο ξεκίνημα Empty Απ: Το νέο ξεκίνημα

    Δημοσίευση από Επισκέπτης Κυρ Φεβ 03, 2013 9:20 pm

    Αναδείκτικαν με αυτήν την σειρά . Δεν πιστεύω ότι θα υπάρχει άλλη τέτοια ευκαιρία
    Phineas Nigellus Black
    Phineas Nigellus Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 63952
    Ηλικία : 28
    Location : Looking-Glass Land
    Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I am not good, I am not nice, I am just right.

    Το νέο ξεκίνημα Empty Απ: Το νέο ξεκίνημα

    Δημοσίευση από Phineas Nigellus Black Πεμ Ιουλ 25, 2013 12:27 am

    Όπως είπα και στο άλλο τόπικ, η Emma είναι απο τους λίγους που κατάφεραν να ξεφύγουν απο την "στάμπα" του Χάρι Πότερ. Μπορεί να το διαπιστώσει κανείς απο τις τελευταίες τεράστιες επιτυχίες της στον κινηματογράφο με μεγαλύτερη το perks In Love In Love 
    Vesper
    Vesper
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 2141
    Ηλικία : 29
    Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Light thinks it travels faster than anything, but it is wrong. No matter how fast light travels, it finds the darkness has always gotten there first, and is waiting for it.

    Το νέο ξεκίνημα Empty Απ: Το νέο ξεκίνημα

    Δημοσίευση από Vesper Πεμ Ιουλ 25, 2013 1:58 pm

    Νομίζω πως είναι γενική παραδοχή πως κανείς δεν θα πει ότι ξέρει την Emma Watson από το Perks(υπέροχη ταινία όντως Phineas Nigellus Black In Love ) ή τον Daniel από το Τhe woman in Black.όμως νομίζω πως το πιο σημαντικό είναι οι ίδιοι να μην επαναπαυτούν και να πουν,ε εντάξει κάναμε τον Χάρι Πότερ,μας ξέρουν όλοι,δεν χρειάζεται κάτι άλλο.Είναι πιστεύω πολύ σημαντικό να πατήσουν πάνω σε αυτή την ευκαιρία που τους δόθηκε και να εξελίξουν τους ευατούς τους και τα προσόντα τους όπως επιθυμούν.
    Leon Black
    Leon Black
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 3276
    Ηλικία : 31
    Location : Κρητη
    Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Nothing Is True Everything Is Permitted

    Το νέο ξεκίνημα Empty Απ: Το νέο ξεκίνημα

    Δημοσίευση από Leon Black Κυρ Αυγ 25, 2013 3:19 am

    Εγώ πιστεύω ότι πάντα θα έχουν τις ταμπέλες του Χάρι Πότερ μέχρι να καταφέρουν να αναδειχθούν σε κάποια ταινία εξίσου σπουδαία, κάτι που θεωρώ δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο...τώρα ως ηθοποιοί θα δέιξει γιατί ακόμη είναι στα πρώτα τους βήματα
    Violleta Black
    Violleta Black
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 2572
    Ηλικία : 26
    Location : Mystic Falls
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: I am nothing special, of this I am sure. I am a common woman with common thoughts and I've led a common life. There are no monuments dedicated to me and my name will soon be forgotten, but I've loved another with all my heart and soul, and to me, this has always been enough..

    Το νέο ξεκίνημα Empty Απ: Το νέο ξεκίνημα

    Δημοσίευση από Violleta Black Δευ Δεκ 02, 2013 3:43 pm

    Phineas Nigellus Black έγραψε:Όπως είπα και στο άλλο τόπικ, η Emma είναι απο τους λίγους που κατάφεραν να ξεφύγουν απο την "στάμπα" του Χάρι Πότερ. Μπορεί να το διαπιστώσει κανείς απο τις τελευταίες τεράστιες επιτυχίες της στον κινηματογράφο με μεγαλύτερη το perks In Love In Love 
    Ζήτω η Εμμα!
    teddy potter
    teddy potter
    Χρυσούχος
    Χρυσούχος


    Αριθμός μηνυμάτων : 745
    Ηλικία : 27
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2014

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Το νέο ξεκίνημα Empty Απ: Το νέο ξεκίνημα

    Δημοσίευση από teddy potter Πεμ Απρ 24, 2014 8:40 pm

    Maria Granger έγραψε:Πιστεύω και εγώ ότι ο κόσμος όσο και να προσπαθήσει θα τους θυμάται σαν Χάρι,Ρον και Ερμιόνη.Και είναι λογικό μιας και τους πρωτοείδαν όταν ήταν 10χρονα και τους άφησαν ενήλικες!

    εχεις δικιο
    RemousLoupin
    RemousLoupin
    Μαγικός Προσωπογράφος
    Μαγικός Προσωπογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 7909
    Ηλικία : 31
    Location : Εκεί που δεν πιάνουν οι κατάρες και δεν πιάνουν οι ευχές.
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/12/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Αν δεν καούμε όλοι μας, πως θα ρίξουμε φως στα σκοτάδια;

    Το νέο ξεκίνημα Empty Απ: Το νέο ξεκίνημα

    Δημοσίευση από RemousLoupin Τετ Μάης 21, 2014 2:12 am

    Σίγουρα και οι τρεις τους -ειδικά στα δικά μας μυαλά- θα μείνουν ως το αγαπημένο μας τρίο. Αυτό που πιστεύω ότι θα κάνει την διαφορά δεν είναι τόσο το αν είναι ικανοί να εδρεωθούν στον χώρο, αλλά περισσότερo οι επιλογές που θα κάνουν, το που και πως θα τους δούμε.

    Πιο πολύ απ' τους τρεις, πιστεύω πως ο Ντάνιελ είναι πρόθυμος (και ικανός) να ξεκολλήσει από πάνω του την "ρετσινιά" του Χάρι Πότερ.
    Ήδη απ'το Woman in Black δεν έβλεπα τον Χάρι, αλλά έναν νέο ρόλο που ενσάρκωσε με επιτύχια. Στο Kill Your Darlings έκανε τον ρόλο δικό του και, αν και δεν ήταν ο κεντρικός πρωταγωνιστής, νομίζω έκλεψε την παράσταση. Αλλά ειδικά στη μίνι σειρά A Young Doctor's Notebοοk έδωσε ρέστα! Νομίζω πως ξεδίπλωσε κάθε πτυχή του -μέχρι τώρα- υποκριτικού του ταλέντου και έδειξε ότι θέλει να τον παίρνουν στα σοβαρά. Ειλικρινά αν σας ενδιαφέρει η πορεία του Ράντκλιφ, δείτε την.

    Την Έμμα απ'την άλλη, δεν είχα την ευκαιρία να την δω τόσο πολύ. Στο Perks of Being a Wallflower ήταν εξαιρετική, αλλά νομίζω πως ο ρόλος της δεν της επέτρεπε και πολλά. Στο Bling Ring έκανε κάτι τελείως διαφορετικό απ'ότι είχαμε δει και το έκανε πολύ καλά. Το μέγαλο μπαμ όμως νομίζω πως ήταν ο Noah, που αν και δεν είχε μεγάλο ρόλο, δεν είναι και λίγο να σε επιλέγει ένας Aronofky για μία τέτοια παραγωγή. Εν τέλει πιστεύω ότι θα βρει τον δρόμο της. Ίσως όχι αμέσως, αλλά σε 10 χρόνια από τώρα είμαι σίγουρος πως θα θεωρείται από το στάντρα μεγάλα ονόματα του Χόλυγουντ.

    Ο Ρούπερτ πάλι είναι ιδιαίτερη περίπτωση. Ασφαλώς και έχει ταλέντο για να κάνει πράγματα στον χώρο... αλλά μου φαίνεται ότι δεν τον νοιάζει και τόσο. Τον έχω δει στo Driving Lessons και το Cherrrybomb, σε δύο εντελώς διαφορετικούς ρόλους, μου άρεσε και στις δύο, αλλά δεν μπορείς να πεις ότι οι ταινίες από μόνες τους ήταν κάτι το ιδιαίτερο. Έχει παίξει σε κανά δυο άλλες μέτριες εώς κακές ταινίες, αλλά δεν τις έχω δει. Aυτό που θα 'θελα εγώ είναι να τον δω σε μια τηλεοπτική κωμική σειρά. Νομίζω ότι είναι πολύ καλός κωμικός κι ότι κάτι τέτοιο θα του πήγαινε. Για μεγάλη καριέρα στον κινηματογράφο δεν τον βλέπω.
    fanny
    fanny
    Τάγμα του Φοίνικα
    Τάγμα του Φοίνικα


    Αριθμός μηνυμάτων : 1164
    Ηλικία : 29
    Location : Hogwarts-SaLoNikA
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/05/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: It's a kind of Magic!!

    Το νέο ξεκίνημα Empty Απ: Το νέο ξεκίνημα

    Δημοσίευση από fanny Παρ Απρ 10, 2020 5:17 am

    Εγώ πάλι, πιστεύω ότι μπουν σε αξιόλογες παραγωγές, οι ταινίες "Χάρι Πότερ" θα είναι απλά το πρώτο πράγμα που θα μας έρχεται στο μυαλό, όπως συμβαίνει και με άλλους ηθοποιούς που είναι πρωταγωνιστές σε σειρές τηλεοπτικές ή σειρές ταινιών, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα είναι πάνω τους ως "ρετσινιά" με τη κακή έννοια, ή ότι δεν θα μπορούμε να εκτιμήσουμε οποιαδήποτε άλλη δουλειά τους.

    Για παράδειγμα, η Έμμα ήταν πάρα πολύ καλή στη πεντάμορφη και το τέρας. Πολύ ωραία παραγωγή. Happy

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Δευ Μάης 20, 2024 4:57 pm