.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+77
Lena Duchannes
Amycus
Alviva Black
anthian9
Jesy Black
Half Blood Princess
Roland Weasley
geowizard
Emily Lupin
Magic Is Might
Sauron the Great
Drussila Diggory
Alison Sheridan
Immortality Dumbledore
Phineas Nigellus Black
Mirabelle Salvatore
Μia Melanie Hawkins
Hermione Black
Elohim Meth
-Moony
Romilda Vane
Maria Lovegood
Amelia Blackfoot
Safira
Andromeda Black
Fleur Delacour
Isabelle Lightwood
Goddess of Evil
Daniel
Hecate
FoNikos21
Godric
The Voice of Eternity
Merlin Longstaff
E-vampire
Merlin the Great
Necro-Chriss
Morgan le Fay
@RtVaVa
Poisonous_touch
FLEUR258
Madame Maxime
SaD_AnGeL
Tom Marvolo Riddle
Ms Skellington
Hemione94
Albus_The_Wise
Darkness
Rose Black
Cassandra Black
Tonks15
Hermione luna
domenica
Cedric_Diggory_23
TheReaper
RemousLoupin
Ms Padfoot
dark witch
danny
liakos
Agent Spade
R3dil
Narcissa
Berenice
aiswp0s
tasos13
xristianadepp
Pansy Parkinson
***iz@***
TSITSHS
Etyaldaron
Tonks
*Dora*
Ted
Minister for Magic
Witch-King
Hermione..
81 απαντήσεις

    Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας

    Albus_The_Wise
    Albus_The_Wise
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 2525
    Ηλικία : 30
    Location : Thessaloniki
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status:
    Today's thought:

    Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας - Σελίδα 4 Empty Απ: Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας

    Δημοσίευση από Albus_The_Wise Πεμ Ιουν 05, 2008 8:43 pm

    ονομα: ο νταμπλντορ και απο την γενικοτερη εικονα στις ταινιες(κινησεις αντιδρασεις , το πως εκφραζει τισ σκεψεις του) και απο τα βιβλια με εχει κανει να τον 'αγαπησω'. βαζω λοιπον το ονομα για τον εκτιμω απεριοριστα και ηθελα θα φτασω στο επιπεδο της σοφιας του και της επιβλικοτητας που βρηθει και στις ταινιες και τα βιβλια

    τοπος.. : ειναι η πολη που μενω αλλα και εκει διαδραματιζεται ενα απο τα αγαπημενα μου βιβλια που προσφατα διαβασα. λεγεται ονειροψυθιριστες (ελληνας συγγραφεας)

    αβαταρ: λοιπον σαν τον sev και γω απο μικρος ειχα μια ταση προς τη μαγικες ιστοριες αλλα με οτιδηποτε επικο καταπιανομουν οτι κι αν ηταν αυτο.. το γεγονος αυτο με οδηγησε στο να βαλω το αβαταρ αυτο που οπως καταλαβαινετε δειχνει εναν βαρδο ( αλλωστε αντιπροσωπεθει και τραγουδι : the bard's song-blind guardian)

    υπογραφη: η υπογραφη που εχω τωρα ειναι ο τα αρχika του ονομα+επιθετο και απο πισω το επιθετο του αγαπημενου μου κιθαριστα( andre olbrich-blind guardian) αλλα γενικα το μοττο μου ειναι πιστευε στον εαυτο σου και παντα θα τα καταφερνεις
    Hemione94
    Hemione94
    Δημοσιογράφος
    Δημοσιογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 927
    Ηλικία : 29
    Location : Κέρκυρα
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status:
    Today's thought:

    Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας - Σελίδα 4 Empty Απ: Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας

    Δημοσίευση από Hemione94 Τετ Ιουν 25, 2008 1:30 pm

    Εγώ λοιπόν το όνομα μου το πείρα απο την αγαπημένη ηρωίδα Ερμιόνη αλλα δεν έγραψα Hermione έγραψα Hemione και το 94 έιναι απο την ημερομηνία γέννησης μου 1994.Τώρα Αβατάρ και υπογραφή αναγνορίζετε την θεά ¨Εμμα και αυτό που έχω Γράψει
    "Η ευτυχία βρίσκετε στις πιό σκοτεινές γωνίες αρκεί να θυμηθείς να ανάψεις τα φώτα "είναι ατάκα του νταμπλντορ απο το 3ο έργο
    Ms Skellington
    Ms Skellington
    Μάντης
    Μάντης


    Αριθμός μηνυμάτων : 2732
    Ηλικία : 32
    Location : Pumpkin Town
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/06/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status:
    Today's thought:

    Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας - Σελίδα 4 Empty Απ: Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας

    Δημοσίευση από Ms Skellington Τετ Ιουν 25, 2008 5:55 pm

    ονομα=στο σχολειο ειμαι ενα απο τα 20 ατομα που ακουει ροκ και επειδη καποιοι θεωρουν την εμφανιση μου "καπως" με φωναζουν φρικιο.προς απαντιση τους οι φιλες μου σκεφτηκανε το rockfreak. drunk

    τοπος=απο 'κει ειναι ο Undertaker.και μου αρεσει και σαν ονομα τοπου αυτο... Cool

    αβαταρ=παλια ειχα τον Jack γιατι μου αρεσει.εχω ποσα πραγματα με τη φατσα του.
    αυτο που εχω τωρα δε χρειαζεται εξηγησεις απο τη στιγμη που σας ειπα την ιστορια του ονοματος. :P

    υπογραφη=διαφορες φρασεις,κομματια του παζλ της ζωης μου. Very Happy
    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας - Σελίδα 4 Empty Απ: Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Τρι Ιουν 09, 2009 10:00 pm

    Nickname:Ένας ήταν ο ήρωας.Και ακούγεται και πολύ ωραία(αν και σκεφτόμουν να βάλω απλά Tom Riddle)

    Τόπος: Αφού εκεί είμαι,αυτό έγραψα :P

    Άβαταρ:Είναι ένα από τις αγαπημένες μου εικόνες ιπποτών.Deviantatr βεβαίως βεβαίως. :P

    Υπογραφή:Aurora borealis,την λατρεύω.Αλλά γενικά βρίσκω όμορφα τα χρώματα της συγκεκριμένης φωτογραφίας.
    avatar
    SaD_AnGeL
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 3928
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/04/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status:
    Today's thought:

    Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας - Σελίδα 4 Empty Απ: Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας

    Δημοσίευση από SaD_AnGeL Τετ Ιουν 10, 2009 10:51 am

    Nickname: Μου το εβγαλε η κολλητη μου και απο τοτε χρησιμοποιω αυτο..
    Location:Ειμαι παντου! Cool Εδω..Εκει...Και παραπερα!!Οχι σαν την μικρη Αννουλα,εε!!!
    Avatar:Τυχαια επιλογη!Απλη διαδικασια..Την ειδα,μου αρεσε,την εβαλα! :P
    Signature:Το κειμενακι το θεωρησα πολυ ωραιο και με αγγιξε,οποτε το χρησιμοποιησα.Οσον αφορα την εικονα,παντα μου αρεσαν τετοιου ειδους εικονες!
    Albus_The_Wise
    Albus_The_Wise
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 2525
    Ηλικία : 30
    Location : Thessaloniki
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status:
    Today's thought:

    Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας - Σελίδα 4 Empty Απ: Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας

    Δημοσίευση από Albus_The_Wise Τετ Ιουν 10, 2009 10:58 am

    Nickname: ο Νταμπλντορ ειναι ο αγαπημενος μου χαρακτηρας απο τα βιβλια! επισης θεωρω τη σοφια απο τις πιο σημαντικες αρετες για αυτο το προσθεσα διπλα αφου μλστα ταιριαζει και στον Νταμπ!
    Τοπος: οπου με χρειαζοντα βσκα αλλα θεσσαλονικη θα με βρειτε Very Happy
    Αβαταρ:οταν ειδα καπου την εικονα με ενθουσιασε...ετσι την εβαλα Laughing
    Υπογραφη: στιχοι απο ενα απο τα αγαπημενα μου τραγουδια... Happy
    Madame Maxime
    Madame Maxime
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 55431
    Ηλικία : 29
    Location : Deep in my soul..
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/05/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Somebody mixed my medicine. :S

    Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας - Σελίδα 4 Empty Απ: Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας

    Δημοσίευση από Madame Maxime Τετ Ιουν 10, 2009 10:59 am

    Nickname: Βγαινει απο το χαιδευτικο μου (Λιζα) αλλα με φωναζουν ολοι Λιζακι οποτε...

    Location: Αχ.... μεγαλη ιστορια. Παντως ειναι ενα νησι που αναφερεται στο τεταρτο βιβλιο της τετραλογιας Twilight Saga. Τωρα ο Edward ξερετε ολοι ποιος ειναι...

    Avatar:
    RPattz απο Mtv Awards 2009!

    Signature:
    Σκηνες απο την ταινια New Moon.
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 31
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας - Σελίδα 4 Empty Απ: Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας

    Δημοσίευση από FLEUR258 Τετ Ιουν 10, 2009 3:16 pm

    Nickname Fleur=λουλουδι! Μου αρεσε πολυ,οταν το προτοακουσα.Μου αρεσουν και τα γαλλικα...Γενικα μου αρesουν τα ονοματα που σημαινουν ''κατι''ομορφο και σημαντικο Very Happy !

    Avatar ,Χαρι,Ρον,Ερμιονη,Σειριος.Μια ωραια φοτο τους,που μου αρεσε Laughing !

    Signature,Μολις τις ειδα αυτες τις εικονες μου αρεσαν πολυ!Δεν ηξερα ποια να διαλεξω και ετσι εβαλα και τις 3 :P .Ειναι τοσο υπεροχες οι καρδιες που ειναι χαραγμενες στην αμμο διπλα στην θαλασσα!
    Poisonous_touch
    Poisonous_touch
    Παράφρων
    Παράφρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 11028
    Ηλικία : 28
    Location : Always somewhere.
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status:
    Today's thought: Να 'ταν η απόσταση γυαλί και ο χρόνος ψεύτης.

    Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας - Σελίδα 4 Empty Απ: Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας

    Δημοσίευση από Poisonous_touch Τετ Ιουν 10, 2009 3:38 pm

    ονομα:δεν ξερω, εψαχνα ενα ωραιο ψευδονυμο να βαλω ,καθως το nightflower που ειχα παλια μου φαινοτανε πολυ παιδικο,μου εστειλε ετσι μια μερα μια φιλη μου μια σειρα απο ψευδονυμα (δεν ξερω που τα βρηκε) και μολις το ειδα το λατρεψα. Happy

    τοπος:ειναι ο τιτλος απο ενα τραγουδι των scorpions και πιστευω οτι ταιριαζει.

    αβαταρ:ε,καλα οταν ψαχνω για φωτογραφιες θελω να ειναι τελειες ,να με αντιπροσωπευουν και να μου αρεσουν απολυτα.και επισης να πηγαινουνε με την εικονα της υπογραφης μου... Wink

    υπογραφη:για την εικονιτσα ειπαμε.οσο για το κειμενακι ειναι στιχους απο ενα τραγουδι που εχω φαει κολλημα (you found me-the fray) και μου αρεσει πολυ.
    @RtVaVa
    @RtVaVa
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 10225
    Ηλικία : 29
    Location : Utero
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: lalala

    Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας - Σελίδα 4 Empty Απ: Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας

    Δημοσίευση από @RtVaVa Τετ Ιουν 10, 2009 4:29 pm

    Nickname: Είναι το ψευδώνυμο που έβαζα παντού και πάντα, (απ' το όνομα και το επώνυμό μου) και το έβαλα όταν γράφτηκα, επειδή δεν έβρισκα τίποτα απ' τον Χάρι Πότερ εκείνη τη στιγμή... Και δεν το έχω μετανιώσει...μου φαίνεται και ακούγεται ωραία και δεν πρόκειται να θελήσω να το αλλάξω γιατί δεν προέρχεται από μια εφήμερη προτίμηση...

    Avatar: Προσωπικά δεν με τρελαίνει, αλλά έχει νόημα γι' αυτόν τον καιρό (βλ. "ήλιος")

    Signature: Όντως με τρελαίνουν αυτές οι εικονίτσες και έχουν νόημα γι'αυτόν τον καιρό... :P

    Location: Εκεί που μάλλον θα έιμαι πάντα... στον δρόμο...
    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33254
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας - Σελίδα 4 Empty Απ: Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Δευ Ιουλ 13, 2009 7:51 am

    ονομα... connie cullen αδερφουλα τον edward ταιριαζει κιολας το ονομα με το επιθετο
    υπογραφη διαφορα πραγματα για μενα και τον αγαπημεο μου σταρ
    τοπος... L.A. εχω βαλει επειδη εκει θελω να παω
    αβαταρ .... να κομμεντ
    Necro-Chriss
    Necro-Chriss
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 4211
    Ηλικία : 30
    Location : Μονιμως στο κρεβατι μου!
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/07/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status:
    Today's thought:

    Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας - Σελίδα 4 Empty Απ: Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας

    Δημοσίευση από Necro-Chriss Δευ Ιουλ 13, 2009 10:38 am

    ονομα:εχω βαλει αυτο το ονομα γιατι μου αρεσει...necro-chriss,πολλοι θα προσεξατε πως στο τελος εχω βαλει δυο ss,το δευτερο s συμβολιζει το αρχικο του επιθετου μου,Stefaniou...το necro γιατι μου θυμιζει τις φλεγομενες κεφαλες και οτιδηποτε εχει σχεσει με δαιμονες και τερατα...
    τοπος:εχω βαλει στην αγγαλια της εμμα γιατι ειναι εκει που θα ηθελα να βρεθω και το επιδιωκω...
    υπογραφη:η πρωτη εικονα διχνει την clemence poesy η αλλιως φλερ ντελακουρ και την εχω βαλει γιατι ειναι ομορφη...επισης για τους ιδιους λογους εχω βαλει και την εμμα...η τελευταια εικονα ειναι αρχαια ελληνικα και την εχω βαλει διοτι τα αρχαια ελληνικα ειναι ενα απο τα αγαπημενα μου μαθηματα...
    αβαταρ:στο αβαταρ μου εχω βαλει παλι την clemence poesy γιατι μου θυμιζει πολλα πραγματα οπως τα ταξιδια που εχω κανει...
    Merlin the Great
    Merlin the Great
    Administrator
    Adviser to Minister
    Administrator Adviser to Minister


    Αριθμός μηνυμάτων : 35470
    Ηλικία : 864
    Location : Elven Kingdom
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/03/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Οι στιγμές για να γίνουν αναμνήσεις χρειάζονται αγάπη. Το HarryWorld είναι αγάπη

    Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας - Σελίδα 4 Empty Απ: Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας

    Δημοσίευση από Merlin the Great Δευ Ιουλ 13, 2009 11:28 am

    Χμμμ

    Δεν εχω απαντησει ποτε εδω...


    Λοιπον..


    Nickname: Ειναι ο απολυτως μάγος...δεν γίνεται να μιλας για μαγεία και να μην φανταζεσαι τον Μερλιν...ακομα και στον κοσμο της Ροουλινγκ το τάγμα του ήταν ιδιαιτερο. Το επελεξα επισης γιατι με φωνάζουν πολυ ετσι λόγω της αγαπης μου σε οτιδηποτε μαγικο...Επίσης ο Μερλιν αποτελεσε κατι σημαντικο...τον κρικο αναμεσα σε μαγκλ και μαγικο κοσμο...

    Location: Δεν θα μπορούσε να ηταν διαφορετική...καπου εκει που γεννηθηκε ο μεγάλος μάγος..

    Avatar: Μια σφραγίδα μαγικής προστασίας απο το κακή ενεργεια...χρειαζοταν αυτη τη περίοδο..

    Signature: Η πιο προσωπικη υπογραφη μου απο τότε που γράφτηκα...Περιγράφει αυτο που ένιωσα, ακριβώς τα συναισθηματα μου...προσφατα μετά απο μια μεγάλη σύγκρουση-αποκάλυψη που είχα...


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την Merlin The Great στις Δευ Ιουλ 13, 2009 1:23 pm, 1 φορά
    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33254
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας - Σελίδα 4 Empty Απ: Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Δευ Ιουλ 13, 2009 1:22 pm

    Σπόιλερ:
    E-vampire
    E-vampire
    Παρασκευαστής/-στρια φίλτρων
    Παρασκευαστής/-στρια φίλτρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 1396
    Ηλικία : 31
    Location : In the darkest dreams of yours...and in his everfailed heart...
    Ημερομηνία εγγραφής : 13/07/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status:
    Today's thought:

    Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας - Σελίδα 4 Empty Απ: Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας

    Δημοσίευση από E-vampire Δευ Ιουλ 13, 2009 2:10 pm

    Nick: Το όνομα αυτό το είχα ξεκινήσει ώς αστείο, για την "λατρεία" μου στα vampires όταν περνούσα μια φάση πόρωσης κατά το παρελθόν. Στο τέλος συνειδητοποίησα ότι είναι αρκετά καλό nickname για να χρησιμοποιώ στα διάφορα blog/forum αφού ουσιαστικά συμαίνει "δικτυωμένο βαμπίρ". Οπότε με αντιπροσωπεύει :P :P :P

    Location: Αφήνει να εννοηθούν πολλά σε σχέση με την φάση που περνάω τους τελευταίους 8 μήνες. Δυστηχώς...δεν μπορώ να το αποφύγω....

    Avatar: Τίποτα το ιδιαίτερο...απλά είναι η πρώτη εικόνα που με ώθησε να αρχίσω να ζωγραφίζω όντως αυτά που μου αρέσουν και με εμπνέουν και όχι τα random βάζα και κουτιά που μου έβαζαν εν ώρα σχεδίου.

    Signature: To αγαπημένο μου τραγούδι. Σταθερές αξίες :P
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 31
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας - Σελίδα 4 Empty Απ: Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας

    Δημοσίευση από FLEUR258 Τρι Ιουλ 14, 2009 12:38 am

    Λοιπον για το ψευδονυμο εχω ξαναπει... :P .

    Avatar ενα υπεροχο δεντρακι με φοντο ενα ηλιοβασιλεμμα..... Very Happy

    Signature ενα ηλιοβασιλεμμα στην θαλασσα!Ο ηλιος δεν φιανεται,φιανετε ομως το υπεροχο χρωμα που εχει παρει ο ουρανος και η θαλασσα οταν δυει ο ηλιος!!
    Και οι στοιχοι απο το Breathless,το αγαπημενο μου τραγουδι!!Πολυ υπεροχο τραγουδι,αναμηκτα συναισθηματα! I love you
    Merlin Longstaff
    Merlin Longstaff
    Θανατοφάγος
    Θανατοφάγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 1091
    Ηλικία : 37
    Location : Camelot College for Young Wizards
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status:
    Today's thought:

    Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας - Σελίδα 4 Empty Απ: Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας

    Δημοσίευση από Merlin Longstaff Κυρ Οκτ 11, 2009 10:13 pm

    Όνομα: Ο Merlin Longstaff είναι μαθητευόμενος μάγος στην παλιά ( 1998-2001 ) βρετανοκαναδική παιδική σειρά The Worst Witch.

    Τόπος: Camelot College for Young Wizard - η σχολή του.

    Αβατάρ: Αυτοκράτορες, στρατηγοί κτλ. της Κίνας και της Ιαπωνίας.

    Υπογραφή: Φωτογραφίες και ατάκες από την παιδική σειρά που ανέφερα πιο πάνω.
    roll
    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33254
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας - Σελίδα 4 Empty Απ: Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Δευ Οκτ 19, 2009 11:55 am

    Αλλαγες εχουμε...

    Αβαταρ:Τη βρηκα στο γκουγκλ :P
    Υπογραφη:Το ιδιο Cool
    Τοπος: ΤΙ αλλο εκτος απο το αγαπημενο μας Harryworld? Cool
    avatar
    The Voice of Eternity
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 2958
    Ηλικία : 27
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/09/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας - Σελίδα 4 Empty Απ: Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας

    Δημοσίευση από The Voice of Eternity Τετ Οκτ 21, 2009 5:40 pm

    όνομα:θα έβαζα σεβ...αλλα χρησιμοποιόταν ήδη..και έτσι έβαλα ημίαιμος πρίγκιπας....είναι το όνομα του εφηβου snape...όχι του ενηλικου..του εφηβου...δεν έβαλα severus snape γιατί ήθελα να θυμίζω τον πληγωμένο και ερωτευμένο έφηβο snape και όχι τον "σατανικό" καθηγητή του hogwarts.
    τόπος:πιστεύω όλη ξέρετε αυτή την ιστορική φράση από το toy story και από τις περιπέτειες του buzz lightyear.....
    avatar:μια εικόνα που ταιριάζει με το όνομα και εκφράζει απόλυτα την απoψη μου για τον severus...
    υπογραφή:για τους ιδιους λόγους με το avatar....
    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33254
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας - Σελίδα 4 Empty Απ: Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Τετ Οκτ 21, 2009 5:43 pm

    και φυσικα μια μικρη αλλαγη στα δεξια κατω της υπογραφης μου... συμβολιζει την απομονωση. Happy
    Godric
    Godric
    Τάγμα του Φοίνικα
    Τάγμα του Φοίνικα


    Αριθμός μηνυμάτων : 2945
    Ηλικία : 29
    Location : Γκρίμολντ Πλέις, 12
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας - Σελίδα 4 Empty Απ: Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας

    Δημοσίευση από Godric Τετ Οκτ 21, 2009 5:56 pm

    Nickname: Το πήρα από το μικρό όνομα του ιδρυτή του κοιτώνα του Γκρίφιντορ. Μου αρέσει κυρίως γιατί υποδηλώνει ότι είμαι γνήσιος και περήφανος Γκρίφιντορ!

    Τόπος: Και ποιος δε θα ήθελε να μένει εκεί όπου τα πάντα είναι μαγικά?

    Avatar: Ο στρατός του Ντάμπλντορ ενωμένος, δυνατός!

    Υπογραφή: Διάλεξα αυτήν γιατί η σκηνή που απεικονίζει είναι η αγαπημένη μου από όλες τις ταινίες Χάρι Πότερ.
    FoNikos21
    FoNikos21
    Θεραπευτής/ρια
    Θεραπευτής/ρια


    Αριθμός μηνυμάτων : 39937
    Ηλικία : 33
    Location : In the land of the morning star. Please, send me an angel...
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: If you like me, raise your hands. If you don't, raise your standards! B)

    Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας - Σελίδα 4 Empty Απ: Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας

    Δημοσίευση από FoNikos21 Τετ Οκτ 21, 2009 7:34 pm

    Νickname: Αποτελεί το μοναδικό νικ που είχα ποτέ μου... είναι ένας συνδυασμός επιθέτου και ονόματος... τίποτα το ιδιαίτερο. Όσο για το 21... είμαι φανατικός ΑΕΚτζής... άλλη μια αδυναμία μου :P

    Τοποθεσία: Εμπνευσμένη από ένα εκ των αγαπημένων μου τραγουδιών του μουσικού συγκροτήματος της καρδιάς μου...

    Άβαταρ: Ένας μόνος και σκεφτικός άντρας... με εκφράζει απόλυτα αυτή τη περίοδο...

    Υπογραφή: Αποτελεί το ρεφραίν του τραγουδιού που ανέφερα ανωτέρω...
    Poisonous_touch
    Poisonous_touch
    Παράφρων
    Παράφρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 11028
    Ηλικία : 28
    Location : Always somewhere.
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status:
    Today's thought: Να 'ταν η απόσταση γυαλί και ο χρόνος ψεύτης.

    Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας - Σελίδα 4 Empty Απ: Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας

    Δημοσίευση από Poisonous_touch Τετ Οκτ 21, 2009 7:39 pm

    FoNikos21 έγραψε:Νickname: Αποτελεί το μοναδικό νικ που είχα ποτέ μου... είναι ένας συνδυασμός επιθέτου και ονόματος... τίποτα το ιδιαίτερο. Όσο για το 21... είμαι φανατικός ΑΕΚτζής... άλλη μια αδυναμία μου :P

    Καμαρι μου εσυ. Cool Cool
    FoNikos21
    FoNikos21
    Θεραπευτής/ρια
    Θεραπευτής/ρια


    Αριθμός μηνυμάτων : 39937
    Ηλικία : 33
    Location : In the land of the morning star. Please, send me an angel...
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: If you like me, raise your hands. If you don't, raise your standards! B)

    Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας - Σελίδα 4 Empty Απ: Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας

    Δημοσίευση από FoNikos21 Τετ Οκτ 21, 2009 7:40 pm

    Ξέρω Ειρήνη μου... συμπάσχουσα :P


    Back to topic τώρα Very Happy
    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 35
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας - Σελίδα 4 Empty Απ: Οι εμπνεύσεις μας - Το σήμα κατατεθέν μας

    Δημοσίευση από Cassandra Black Τετ Οκτ 21, 2009 9:28 pm

    Αλλαγές από όταν είχα πρωτογράψει οπότε ξαναποστάρω :P
    Όνομα: Κασσάνδρα από την Ιλιάδα και Μπλακ από την οικογένεια Cool
    Τόπος: ένας από τους εφτά Πύργους της Υψηλής Μαγείας από Dragonlance
    Άβαταρ: η Mary, το κορίτσι-φάντασμα από τη σειρά Kingdom Hospital
    Υπογραφή: σκηνή από το Sweeney Todd plus στίχοι από το αγαπημένο τραγούδι της ταινίας plus το Order of the Rainbow σε Tengwar (η γραφή των Ξωτικών στον Τόλκιν)

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Κυρ Μάης 19, 2024 7:09 pm