.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+56
Romelza Snicket
Noelia di Firenze
Claire Delacour
Immortality Dumbledore
Romilda Vane
Magic Is Might
@RtVaVa
Sorazal the Erised
Milady D' Hiver
Arcturus Regulus Black
Vesper
Lisette de Lapin
Eleanna Lovegood
Mirabelle Salvatore
Phyllida Spore
Imperio
Maria Granger
Potter4ever
Madame Maxime
Cassiopeia Black
Artemisia Lufkin
Amycus
Roxanne Derwent
Druella Black
Morgan le Fay
Lena*
Ariana Lestrange
Narcissa Black
didaki
Dominique Weasley
Μia Melanie Hawkins
Clary Fray
Roxy Black
EleniArmstrong-Potter
Aurora Sinistra
Laura Mandley
Alicia Spinnet
Berenice
elliza
Marcy Ann Dunkelheit
Eloise Prewett
Lily Luna Potter
FLEUR258
_LadyGrace_
Isabelle Lightwood
Laverne de Montmorency
Phineas Nigellus Black
Tom Marvolo Riddle
Hermione Black
Hermione11031997
anthian9
Amelia Blackfoot
Minerva McGonagall
Andromeda Black
Cassandra Black
Hecate
60 απαντήσεις

    Nail Art

    Hecate
    Hecate
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 11324
    Ηλικία : 32
    Location : Outer Space
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Nail Art Empty Nail Art

    Δημοσίευση από Hecate Κυρ Οκτ 02, 2011 8:16 pm

    Nail Art

    Nail Art Bridal-nail-art1

    Βρήκες κάποιο τελειο tutorial; Μοιράσου το μαζί μας!!  matakia  Έχεις να πας σε κάποιο πάρτι και δεν ξέρεις πώς να κάνεις τα νύχια σου; Ρωτήσε και θα σου πούμε!  Cool  Είσαι περήφανη για το σχέδιο που έκανες; Να μας το δείξεις σε φωτογραφία για να το δοκιμάσουμε και μεις!! c\'mon  Ποιά είναι η αγαπημένη σου μάρκα; Ποιό χρώμα λατ-ρεύ-εις;!!

    -Milady D' Hiver








    Αρχικο Ποστ απο Hecate:



    .
    Θέλεις μπουντρούμια; Πάμε.
    Nail Art Ws1999D
    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 35
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Nail Art Empty Απ: Nail Art

    Δημοσίευση από Cassandra Black Κυρ Οκτ 02, 2011 8:25 pm

    rofl rofl rofl
    Και ό,τι το σκεφτόμουν Razz

    Λοιπόν, για μάρκες δεν ενδιαφέρομαι, παίρνω ό,τι να'ναι, αρκεί να μην χρειάζεται πάνω από 2 στρώσεις για να βγει καλό το χρώμα. :P

    Από χρώματα, κυρίως μαύρο και μωβ. Μ' αρέσει και το κόκκινο αλλά όχι πάνω μου Razz Κάποια στιγμή θέλω να δοκιμάσω γαλλικό, και να πάρω κι ένα σκούρο μπλε για να κάνω νύχια Ράβεν Razz Τα ανοιχτά τα αντιπαθώ και γιατί δεν έχω να τα συνδυάσω μιας και πάνω απ' τη μισή μου ντουλάπα είναι μαύρη Razz

    Τα νύχια μου τα βάφω ΠΑΡΑ πολύ σπάνια. Πρέπει ή να είναι γάμος/βάφτιση/γουατέβερ στη μέση ή να κάνω κάποιο cosplay που να θέλει βαμμένο νύχι (βλ. Sebastian Michaelis awesome ) ή απλά να μου'χει κάτσει να τα βάψω, κάτι που συμβαίνει το ίδιο σπάνια με τις άλλες δύο εναλλακτικές Razz Και των ποδιών ακόμα πιο σπάνια, μόνο καλοκαίρι και μόνο διάφανα Razz



    Nail Art Y2uq2a4e

    We seed the stars:
    Hecate
    Hecate
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 11324
    Ηλικία : 32
    Location : Outer Space
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Nail Art Empty Απ: Nail Art

    Δημοσίευση από Hecate Κυρ Οκτ 02, 2011 9:00 pm

    Με μάρκες και γω δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα, μου αρκεί να μην χρειάζεται πάνω από 2 χέρια και να μην στεγνώνει μέσα στο μπουκάλι. Τα χρώματα που χρησιμοποιώ περισσότερο είναι Seventeen γιατί έχουν τον απέθαντο, δεν παθαίνουν τίποτα και τα αλλά από άγνωστες μάρκες με τεράστια ποικιλία.
    Από χρώματα μου αρέσουν θαμπό μπεζ-ροζ, σκούρο μπεζ, σκούρο μπορντώ, σκούρο καφέ, πράσινο του Σλίθεριν, έντονο κόκκινο (το χρώμα που χρησιμοποιώ περισσότερο) και κάποιες αποχρώσεις του φούξια για το καλοκαίρι. Βασικά μία μόνο απόχρωση του φούξια που δεν θυμάμαι και ποιο νούμερο είναι Razz
    Τα νύχια των χεριών μου τα βάφω όταν βαριέμαι ή όταν είναι μακριά και μ' αρέσουν. Τα νύχια των ποδιών είναι μονίμως βαμμένα και σχεδόν πάντα κόκκινα. Επίσης ανήκω στην κατηγορία των γυναικών που δεν μπορεί να πάει να κάνει πεντικιούρ. Μία φορά με είχε φάει η μάνα μου να κάνω πεντικιούρ στην αισθητικό της και κρατιόμουν με το ζόρι να μην κλοτσήσω τη γυναίκα στο πρόσωπο. :P Δεν μπορώ καθόλου να μου πιάνουν τα πόδια.
    Δεν μου αρέσουν τα στρασάκια, τα γκλίτερ, τα κρακελέ και τα νέον χρώματα. και τα τζελ. Βλέπω κάτι κορίτσια στη σχολή με ένα ψεύτικο νύχι όσο το μισό τους δάχτυλο και πάνω 2 διαφορετικά γκλίτερ, 3 στρασάκια με 8 χρώματα το καθένα, και ένα ανάγλυφο τερατούργημα από τζελ και πάστα.

    Επίσης τις λέξεις "όζες" και "φουξ" τις άκουσα πρώτη φορά πριν από 5-6 μήνες από μια συμφοιτήτρια μου στη σχολή που είναι απ' τα Γρεβενά. Όλοι οι βόρειοι τις χρησιμοποιείτε; Razz



    .
    Θέλεις μπουντρούμια; Πάμε.
    Nail Art Ws1999D
    Andromeda Black
    Andromeda Black
    Τάγμα του Φοίνικα
    Τάγμα του Φοίνικα


    Αριθμός μηνυμάτων : 16892
    Ηλικία : 34
    Location : In Sirius' arms! <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Μischief managed.

    Nail Art Empty Απ: Nail Art

    Δημοσίευση από Andromeda Black Κυρ Οκτ 02, 2011 9:12 pm

    Αχ και σκεφτόμουν να κάνω ανάλογο τόπικ στο Μπομπατόν, άτιμη. :P
    Όσο για το όζες και το φουξ, ναι. :P

    Ποτέ δεν έχω άβαφα νύχια, όταν λέω ποτέ εννοώ ποτέ.-Δεν θα βγω απο το σπίτι αν δεν βάψω τα νύχια μου πρώτα, τέλος. Razz Το θεωρώ περιποίηση και μάλιστα αναγκαία.Αυτό ισχύει και για τα νύχια των χεριών και για των ποδιών, ακόμη και τον χειμώνα που φοράω μπότες τα νύχια των ποδιών μου τα έχω στην εντέλεια. Razz Γενικώς απο το Γυμνάσιο δεν παίζει ποτέ να έχω αφήσει τα νύχια μου άβαφα.

    Σχετικά με τις μάρκες, αγαπώ Seventeen.<3 Aλλά επειδή δεν μπορώ κάθε φορά να δίνω 5ευρω για μια όζα, αγοράζω πολλές άσημες μάρκες, η Golden Rose ας πούμε έχει πολύ ωραίες αποχρώσεις και στεγνώνει γρήγορα και κρατάει κιόλας.

    Χρώμα κόκκινο και φουξ, οι δύο αδυναμίες μου! In Love Μονίμως τα νύχια μου είναι είτε κόκκινα είτε φουξ, και πιο σπάνια γαλλικό που επίσης μου αρέσει πολύ.

    Αυτό που με εκνευρίζει σε κάποιες είναι που έχουν άλλο χρώμα στα χέρια άλλο στα πόδια, δεν μου αρέσει καθόλου...
    Όπως επίσης δεν μου αρέσουν τα νύχια-πανηγύρι, με στρας, 15 χρώματα, σχεδιάκια κτλ.Ένα απλό μονόχρωμο νύχι είναι πάντα πιο κομψό!
    Επίσης δεν μου αρέσουν τα πολύ μακριά νύχια, ούτε όμως και τα πολύ κοντά που φαίνεται το δέρμα απο κάτω.Λίγο πιο μακριά απο το δάχτυλο είναι το ιδανικό για μένα!

    Α και ακόμη ποτέ δεν έχω πάει σε αισθητικό για να φτιάξω τα νύχια μου, μου αρέσει τόσο πολύ η διαδικασία οπότε τα κάνω μόνη μου! oh!



    Nail Art Tumblr_lrwbm8xZe71qj565ko1_500
    Nail Art Beautyandthebeastsign
    i solemnly swear that i am up to no good:
    ♥ Sirius Black ♥
    Hecate
    Hecate
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 11324
    Ηλικία : 32
    Location : Outer Space
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Nail Art Empty Απ: Nail Art

    Δημοσίευση από Hecate Κυρ Οκτ 02, 2011 10:14 pm

    Να προσθέσω πως δεν μου αρέσουν καθόλου τα περλέ μανό, οι βάσεις και οι επιστρώσεις. Δεν μπορώ αυτό το μανό πάνω στο μανό και μετά θες 1 μέρα για να στεγνώσει αλλιώς ότι ακουμπάς αφήνει χαρακιές επάνω Wink



    .
    Θέλεις μπουντρούμια; Πάμε.
    Nail Art Ws1999D
    Minerva McGonagall
    Minerva McGonagall
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 22848
    Ηλικία : 29
    Location : Winterfell
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Και πες στο Χάρο, θα πάω εγώ όταν γουστάρω.

    Nail Art Empty Απ: Nail Art

    Δημοσίευση από Minerva McGonagall Δευ Οκτ 03, 2011 12:34 am

    Νομίζω αυτή η συνήθεια μου κόλλησε όταν ήρθα Κύπρο. ti?

    Εδώ όλες είναι με 38459 μέτρα νύχι, με το τζελ, όλα τα πιθανά χρώματα επάνω, στρασάκια, χρυσόσκονες, λουλουδάκια και τα συναφή. :P
    Περιέργως, δε με χαλάει το ντιζάιν. Μπορώ να πω οτι ψήθηκα κιόλας κι έχω κάνει κι εγώ κανα δυο τέτοια, πολύ πιο λάιτ φυσικά. Αυτό που με χαλάει είναι όλη η αντίθεση με το κλίμα του σχολείου. Δεν μπορώ να βλέπω την άλλη με το αθλητικό, τη φόρμα, άβαφη, με μαλλί αχτένιστο και μες στη λίγδα, το παιδικό προσωπάκι και την τσάντα στον ώμο να μου κυκλοφορεί έτσι. Είναι γελοίο ρε φίλε. erimi

    Βασικά τα τζελ τα έκοψα γιατί άρχισα να τη βρίσκω πολύ με τη διαδικασία του να βάφεις τα νύχια σου. Με χαλαρώνει, και σκοτώνω και την ώρα μου. Razz
    Αγαπώ το κόκκινο και το φούξια, νομίζω είναι οι πιο μαμάτες αποχρώσεις σε μανό και πηγαίνουν σε όλες. Κι εμένα συνήθως τέτοια χρώματα είναι. Και πορτοκαλί που άνετα το κατατάσσω στα τοπ μαζί τους.

    Για μένα απεχθάνομαι τα μωβ-σκούρο μπλε-μαύρο.-
    Είμαι μελαμψή και πάνω μου με κάνουν να δείχνω... βρώμικη ξέρω γω =/

    Ένα ανοιχτό γαλάζιο θα το δοκίμαζα όμως. Επίσης άρχισα να αγαπώ το κίτρινο και το λαχανί, είναι χαρούμενα και τρελιάρικα. Laughing

    Αλλά σιχαίνομαι να γυαλίζουν, να έχουν μέσα αυτή την ηλίθια χρυσόσκονη που τη βρίσκω πολύ γυφτέ και να είναι περλέ. Προσθέστε στα χρώματα που σιχαίνομαι και το άσπρο του μπλάνκο και το καφέ. Razz

    Όταν τα βάφω πάντα βάζω μια βάση διάφανου, και τα περνάω δύο φορές. Είναι όντως σπαστικό που στεγνώνουν αργά, αλλά μόνο έτσι μου κρατάνε μια βδομάδα, γιατί όταν έχω σχολείο δεν προλαβαίνω με τίποτα να κάθομαι να κάνω μανικιούρ. :P

    Αυτάαα Razz



    Mischief managed.
    Amelia Blackfoot
    Amelia Blackfoot
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 20437
    Ηλικία : 571
    Location : 12, Grimmauld Place, 4th floor
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: And Iʼve been looking at the stars for a long, long time, Iʼve been putting out fires all my life. Everybody wants a flame, they donʼt want to get burnt and today is our turn.

    Nail Art Empty Απ: Nail Art

    Δημοσίευση από Amelia Blackfoot Δευ Οκτ 03, 2011 1:29 pm

    Δεν κρατιέμαι, θα γράψω. :P

    Λοιπόν, ούτε εγώ ασχολούμαι με μάρκες πολύ, αρκεί να μην είναι της πλάκας. Razz

    Τα νύχια των χεριών μου τα βάφω μερικές φορές, συνήθως μόνο με διάφανο, ίσα-ίσα να είναι περιποιημένα. Έχω την τύχη να έχω όμορφα νύχια, ώστε να μην χρειάζεται ούτε να περάσω έξω από μανικιουρίστα, λίγο λιμάρισμα και είναι έτοιμα. Από μάκρος, μ' αρέσει να τα αφήνω μακριά αλλά όχι υπερβολές. :P

    Τα νύχια των ποδιών μου βάφω πιο πολύ, βασικά όταν καλοκαιριάζει δεν υπάρχει πιθανότης να κυκλοφορήσω με άβαφο νύχι. Το χειμώνα, τα διατηρώ επίσης αλλά με ένα χρώμα. Razz:

    Από χρώματα, πάω με τις εποχές, αν είναι χειμώνας τα βάφω πιο σκούρα, μπορντό κυρίως, αν είναι καλοκαίρι τα βάφω πιο ανοιχτόχρωμα με αγαπημένο χρώμα το κοραλί. oh!

    Δεν μ' αρέσουν τα ψεύτικα νύχια καθόλου, όπως και το μανικιούρ που βάφουν τα νύχια με ρίγες, τετραγωνάκια και διάφορες αηδιούλες και σχεδιάκια. Γαλλικό θέλω να κάνω κάποια στιγμή, γουι γουίλ σι. hippie
    anthian9
    anthian9
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 20262
    Ηλικία : 28
    Location : Thessaloniki
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Nail Art Empty Απ: Nail Art

    Δημοσίευση από anthian9 Παρ Οκτ 07, 2011 5:39 pm

    Μάρκες; στα μανό; Πλάκα μου κάνετε; Razz

    Αν και όποτε ξεβαρεθώ και τα βάζω, απλά τους περνάω ένα απαλό ροζ ή γυαλιστικό γιατί έχουν ωραίο σχήμα και χρώμα από μόνα τους, σε σημείο όλες να με ρωτάνε αν κάνω γαλλικό. Όχι, το νύχι μου είναι έτσι, πίπολ!

    Με κουράζει πάρα πολύ η διαδικασία πέρνα βαφή ξαναπέρνα περίμενε πέρνα γυαλιστικό α ναι κ βάση μπλαΜΠΛΑΜΠΛΑΑΑΑ αααα!!! ΑΠΛΑ Ο Χ Ι! erimi

    Το καλοκαίρι μονάχα που έχω ΤΟΝ χρονο να σπαταλήσω, τα βάφω γαλάζια, λαχανί, πράσινα μαύρα ή... μαύρα. Laughing



    ♩ - ♫


    Warriors don't show their heart
    until the axe reveals it.
    Hermione11031997
    Hermione11031997
    Εκτοετής στην Σχολή
    Εκτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 353
    Ηλικία : 27
    Location : Σελ Κότατζ
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Και η μαγεία συνεχίζεται

    Nail Art Empty Απ: Nail Art

    Δημοσίευση από Hermione11031997 Κυρ Οκτ 09, 2011 10:59 am

    μου αρεσουν ολα τα χρωματα....αρκει να ειναι βαμμενα τα νυχια μου... μου αρεσει και το γαλλικο...αγαπημενα χρωματα το φουξια και το ροζ...



    Nail Art Images?q=tbn:ANd9GcTHvGxozYX9i04FVx0-VIm0bhSQc0ODXSyRSkzrYAtEvPYV9-VqEQ

    My heart is yours!
    Hermione Black
    Hermione Black
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 11974
    Ηλικία : 26
    Location : στο άγνωστο με βάρκα την ελπήδα :P
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Αν ελπίζεις σε κάτι, κανείς δεν μπορεί να σου διώξει την ελπίδα

    Nail Art Empty Απ: Nail Art

    Δημοσίευση από Hermione Black Κυρ Οκτ 09, 2011 1:13 pm

    εγώ τα βάφω μόνο καλοκαίρια χριστούγεννα και πάσχα αφού στο σχολείο (στο γυμνασιο έχουμε αυστηρα στολη) θα φάω καμιά αποβολή αν με δουν με βαμμένο νύχι οπότε τα πε΄ρναω δυο στρώσεις διάφανο!
    Τώρα όταν τα βάφω είναι σινήθως μαύρο, μόβ ή μπλε, κάνω δύο στρώσεις και βάζω πάντα μια βάση διάφανο.
    επίσης εδώ το μανό το λέμε μανικιούρ έμεινε σινίθεια



    Nail Art Kaiksis_OLD_SCORE124
    Minerva McGonagall
    Minerva McGonagall
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 22848
    Ηλικία : 29
    Location : Winterfell
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Και πες στο Χάρο, θα πάω εγώ όταν γουστάρω.

    Nail Art Empty Απ: Nail Art

    Δημοσίευση από Minerva McGonagall Κυρ Οκτ 09, 2011 2:41 pm

    Να αναφέρω ότι εμπνευσμένη από το ποστ της Χέκέιτ έκοψα τη βάση και τώρα στρώνουν 10 φορές καλύτερα. Και στεγνώνουν και αμέσως! Και δεν ξαναβάζω βάση ποτέ! ti? :P

    Α, και οτι το γαλάζιο τα σπάει τόσο, και να δοκιμάσετε αυτά τα καινούρια τα σεβεντίν που τα βάζεις πάνω από το μανό και "σπάνε" και κάνουν σχεδιάκια. Είναι λατρείες.- In Love



    Mischief managed.
    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 35
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Nail Art Empty Απ: Nail Art

    Δημοσίευση από Cassandra Black Κυρ Οκτ 09, 2011 2:46 pm

    Εγώ να συμπληρώσω ότι χτες έβλεπα Mahou Shoujo Madoka Magica και ψήθηκα να πάρω λεπτό βουρτσάκι για σχέδια για να κάνω αυτά που έχουν στα νύχια τους hehe
    Σπόιλερ:



    Nail Art Y2uq2a4e

    We seed the stars:
    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Nail Art Empty Απ: Nail Art

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Κυρ Οκτ 09, 2011 3:57 pm

    Hecate ϟ έγραψε:
    Επίσης τις λέξεις "όζες" και "φουξ" τις άκουσα πρώτη φορά πριν από 5-6 μήνες από μια συμφοιτήτρια μου στη σχολή που είναι απ' τα Γρεβενά. Όλοι οι βόρειοι τις χρησιμοποιείτε; Razz

    Το φουξ ξέρουμε ότι είναι λανθασμένο ή πως κάποιος θεσσαλονικιός βαριόταν να πει φούξια κι έμεινε :P Το όζα όμως είναι σωστό, αλλά ελπίζω να μην δημιουργηθεί ένα ακόμη διπλωματικό επιπέδου σουβλάκι/καλαμάκι :P




    Statler
    Phineas Nigellus Black
    Phineas Nigellus Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 63952
    Ηλικία : 28
    Location : Looking-Glass Land
    Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I am not good, I am not nice, I am just right.

    Nail Art Empty Απ: Nail Art

    Δημοσίευση από Phineas Nigellus Black Κυρ Οκτ 09, 2011 3:59 pm

    Είναι Όζα, απαιτώ να διορθωθεί ο τίτλος του τόπικ ti?





    meet me in montauk


    Carl
    Laverne de Montmorency
    Laverne de Montmorency
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 6050
    Ηλικία : 28
    Location : Probably in another world....
    Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: There was once a small dream. No one knew who had dreamt it. Such a tiny dream it was.

    Nail Art Empty Απ: Nail Art

    Δημοσίευση από Laverne de Montmorency Κυρ Οκτ 09, 2011 8:48 pm

    Η μάρκες δε με πειράζουν αρκεί να είναι εντάξει η ποιότητα τους.Razz Τα βάφω κάποιες φορές όταν έχω διάθεση, συνήθως γαλάζιο In Love In Love ή απαλό ροζ και το καλοκαίρι κανένα φούξια. Μερικές φορές βάζω μόνο διάφανο αν θέλω να είναι περιποιημένα αλλά και όταν τα αφήνω άβαφτα δείχνουν μια χαρά. Στα πόδια όμως τα έχω πάντα βαμμένα το καλοκαίρι, έχω ανασφάλεια και πιστεύω ότι αν βάλω σαγιονάρα χωρίς βαμμένο νύχι θα φαίνεται χάλια. Razz Στη Γ' Γυμνασίου πέρασα μια φάση που προσπαθούσα κάθε Σαββατοκύριακο να κάνω γαλλικό αλλά δεν πετύχαινε και τα παράτησα. Αλλά μου τη σπάει να βάφουν όλο τους το νύχι με το μανό του γαλλικού, μου φαίνεται σαν μπλάνκο. Επίσης με τρομάζουν τα μεγάλα νύχια, που δεν μπορούν ούτε να ξηθούν που λέει ο λόγος αλλά όχι και να υπάρχουν αμφιβολίες για την ύπαρξη του νυχιού. Razz Ένα νορμάλ μέγεθος. Τα μαύρα και τα κόκκινα δε μου αρέσουν, τουλάχιστον όχι σε εμένα. Αλλά σκούρο κόκκινο ή σκούρο μπλε θέλω να δοκιμάσω όταν θα είμαι μεγαλύτερη. Razz



    Something hidden...:
    Isabelle Lightwood
    Isabelle Lightwood
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 36189
    Ηλικία : 124
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Κι ενώ ο καθείς σκοτώνει ό,τι αγαπάει, όλοι ωστόσο δεν πεθαίνουν.

    Nail Art Empty Απ: Nail Art

    Δημοσίευση από Isabelle Lightwood Τετ Οκτ 12, 2011 9:18 pm

    Τη λέξη "όζα" την άκουσα πρώτη φορά απο Θεσσαλονίκη και πάνω!

    Δεν ξέρω από που προέρχεται αλλά στη Πόλη, πάλι όζες τις έλεγαν Razz.


    Λοιπόν, πραγματικά όσες τα βάφετε-ξεβάφετε-περνάτε-ξαναπερνάτε-βάση-σχεδιάκια-γαλλικό-κάθετες ρίγες-αστεράκια-σουτζουκάκια, ΔΕΝ ΒΑΡΙΕΣΤΕ?

    Τα μαύρα μου αρέσουν αφάνταστα το χειμώνα, είναι γενικώς με το μουντό κλίμα, και ειδικά με ένα σκουρόχρωμο φούτερ είναι πανέμορφα.
    Όμως όταν ανοίγει ο καιρός, το ζωντανό χρώμα ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ.
    Φούξια, πορτοκαλί, κίτρινο, κόκκινο, γαλάζιο, μωβ, λιλά, ακόμη και ροζ! Razz
    Ανήκω στην κατηγορία που τα βάφει μια στο τόσο και τα αφήνει για καμιά βδομάδα, γιατί πραγματικά τα βαριέμαι αυτά Razz.
    Μου αρέσει ή όταν είμαι με φίλες, ή το καλοκαίρι που ειδικά στα πόδια με τη σαγιονάρα ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ.
    Τα πολλά γκλίτερ κλπ δεν μ'αρέσουν καθόλου, γενκώς δεν μου αρέσουν τα τζάτζαλα μάτζαλα, πόσο μάλλον στα νύχια.
    Τα υπερβολικά μεγάλα νύχια με αφήνουν αδιάφορη, αλλά τα υπερβολικά μικρά τα μισώ Razz. Ένα μέτριο μήκος είναι ό,τι πρέπει Razz.



    Nail Art Ypo
    Laverne de Montmorency
    Laverne de Montmorency
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 6050
    Ηλικία : 28
    Location : Probably in another world....
    Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: There was once a small dream. No one knew who had dreamt it. Such a tiny dream it was.

    Nail Art Empty Απ: Nail Art

    Δημοσίευση από Laverne de Montmorency Τετ Οκτ 12, 2011 10:03 pm

    Σχετικά με αυτό που ρωτάς δε βαριέμαι γιατί για μένα να βάψω τα νύχια μου σημαίνει να περάσω το χρώμα μια δυο φορές και μόνο αυτό. Razz Για ένα φεγγάρι είχα κολλήσει με το γαλλικό αλλά έχασα την υπομονή μου αρκετά γρήγορα. Razz



    Something hidden...:
    _LadyGrace_
    _LadyGrace_
    Μαγικός Προσωπογράφος
    Μαγικός Προσωπογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 1095
    Ηλικία : 29
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/08/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: some things are worth fighting for, some feelings never change

    Nail Art Empty Απ: Nail Art

    Δημοσίευση από _LadyGrace_ Τετ Οκτ 26, 2011 11:45 pm

    τα δικα μου σχεδον παντα ειναι μαυρα ( μπορει και μπλε και μωβ)
    η αδερφη μου εχει ταλεντο στο μανικιουρ (και ειναι 11) κανει απιστευτα πραγμτα :Ο



    Nail Art Tumblr_m8bjtiVcFO1rq4p20
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 30
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Nail Art Empty Απ: Nail Art

    Δημοσίευση από FLEUR258 Πεμ Οκτ 27, 2011 12:09 am

    Βασικά βάφω τα νύχια μου σε ΠΟΛΥ σπάνιες περιπτώσεις.Και όταν τα βάφω τα αφήνω για καμία εβδομάδα. Laughing
    Συνήθως τα βάφω για κάποια έξοδο,ή κάποια εκδρομή ή για διακοπές. Razz
    Το καλοκαίρι μόνο έχω αρκετά συχνά βαμένα των ποδιών.
    Η αλήθεια είναι πως δεν έχω πολλά μανό.
    Το πολύ 5-6. Laughing
    Μισώ τα μαύρα νύχια.Αγαπω στους άλλους να βλέπω χρώματα. Razz

    ΑΓΑΠΩ το γαλλικό αλλά τα έχω κάνει μόνο μια φορά πέρυσι.Τι ωραία που ήταν. In Love
    Το καλοκαίρι θα τα βάψω σχεδόν πάντα κοραλί και το χειμώνα μπορντώ. Razz



    Nail Art Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 35
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Nail Art Empty Απ: Nail Art

    Δημοσίευση από Cassandra Black Πεμ Οκτ 27, 2011 1:56 am

    Μα τι έχετε πάθει όλες με τα μαύρα νύχια? Στο σωστό στυλ είναι πολύ όμορφα Razz Συμφωνώ ότι σε μια πιο "τρέντι" κοπέλα δεν πάνε, αλλά η γκοθού τι θα τα βάψει? Ροζ? Laughing



    Nail Art Y2uq2a4e

    We seed the stars:
    Lily Luna Potter
    Lily Luna Potter
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 8875
    Ηλικία : 29
    Location : Potter Manor
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Jo, thank you for making glasses, spectacles, and red hair really cool.

    Nail Art Empty Απ: Nail Art

    Δημοσίευση από Lily Luna Potter Πεμ Οκτ 27, 2011 11:54 am

    Γιναμε θέμα τόπικ βλέπω Laughing

    Εγώ δεν θα βάφω πολύ τα νύχια μου, δεν έχω κάνει ποτέ γαλλικό ( ti? ) και γενικά δεεεν.

    Σε αντίθεση με αυτά που λέω αυτή τη στιγμή να νύχια μου είναι βαμμένα lalala

    Αν τα βάψω διαλέγω τα γήινα χρώματα και το κόκκινο I love you Τα έχω βάψει και κίτρινα μια φορά, αλλά νομίζω είναι μόνο για καλοκαίρι.

    ΥΓ. Πηγα σε ένα μαγαζί με καλλυντικά μάρκας O.P.I. οποιος την ξέρει (εγώ δεν τη ήξερα μια φίλη μου με έτρεχε) και είχαν τις όζες 14 ευρώ {faint} Αν είναι δυνατόν δηλαδή! Την ίδια στιγμή που μπορείς να πάρεις ωραιότατα χρώματα στα H&M με 2 ευρώ giveup




    Nail Art Tumblr_mqrmmqgeyn1s3amqco1_500_by_phinasnigellusblack-d6g7l69

    Σπόιλερ:
    Nail Art Hhh11

    Nail Art CHAMPION
    Hecate
    Hecate
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 11324
    Ηλικία : 32
    Location : Outer Space
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Nail Art Empty Απ: Nail Art

    Δημοσίευση από Hecate Πεμ Οκτ 27, 2011 1:09 pm

    14 ευρώ; Μπορώ να το δεχτώ μόνο αν το μπουκάλι είναι του λίτρου :P

    Και στα Sephora είναι ακριβά τα μανό. Έχουν 5 ευρώ και είναι σε κάτι μικροσκοπικά μπουκαλάκια που δεν χωράνε ούτε το μισό από αυτό που έχουν οι άλλες μάρκες. Και χαλάνε και εύκολα. και θέλουν και 3 χέρια πέρασμα :down:



    .
    Θέλεις μπουντρούμια; Πάμε.
    Nail Art Ws1999D
    Lily Luna Potter
    Lily Luna Potter
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 8875
    Ηλικία : 29
    Location : Potter Manor
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Jo, thank you for making glasses, spectacles, and red hair really cool.

    Nail Art Empty Απ: Nail Art

    Δημοσίευση από Lily Luna Potter Πεμ Οκτ 27, 2011 1:23 pm

    Μπα κανονικά, 15 ml έλεγε Razz

    Ακριβώς αυτό. Βασικά σχεδόν παντού είναι ακριβά. Και αυτός είναι και ο λόγος που δεν πολυαγοράζω όζες, γιατί δεν είναι δυνατόν να μου φεύγουν 10ευρα για δύο χρώματα. :down:

    Δείτε λίγο το site της OPIπου σας ειπα πριν. Πολύ ωραία χρώματα αλλά τιμές δεν λέει \\\\\\\\\\




    Nail Art Tumblr_mqrmmqgeyn1s3amqco1_500_by_phinasnigellusblack-d6g7l69

    Σπόιλερ:
    Nail Art Hhh11

    Nail Art CHAMPION
    Isabelle Lightwood
    Isabelle Lightwood
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 36189
    Ηλικία : 124
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Κι ενώ ο καθείς σκοτώνει ό,τι αγαπάει, όλοι ωστόσο δεν πεθαίνουν.

    Nail Art Empty Απ: Nail Art

    Δημοσίευση από Isabelle Lightwood Πεμ Οκτ 27, 2011 2:29 pm

    Lily Luna Potter έγραψε:ΥΓ. Πηγα σε ένα μαγαζί με καλλυντικά μάρκας O.P.I. οποιος την ξέρει (εγώ δεν τη ήξερα μια φίλη μου με έτρεχε) και είχαν τις όζες 14 ευρώ {faint} Αν είναι δυνατόν δηλαδή! Την ίδια στιγμή που μπορείς να πάρεις ωραιότατα χρώματα στα H&M με 2 ευρώ giveup

    Και στην Κων/πολη με 20 και 40 λεπτά! ti?
    Και οι ίδιες μάρκες! giveup



    Nail Art Ypo
    Eloise Prewett
    Eloise Prewett
    Μάντης
    Μάντης


    Αριθμός μηνυμάτων : 18127
    Ηλικία : 28
    Location : Alicante
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: “Don't take me home until I'm drunk. Very drunk indeed!”♥

    Nail Art Empty Απ: Nail Art

    Δημοσίευση από Eloise Prewett Πεμ Οκτ 27, 2011 8:48 pm

    Mάρκες κτλ δεν κοιτώ. Οτι κάτσει!

    Λατρευω το μπλε, και γενικα τα σκούρα χρώματα οπως το κυπαρισσί. Το μαυρο το βρίσκω λιγο πολύ μπαναλ :P Μπορεί να εχω κιτρινα,πορτοκαλί,ροζ,λαχανί και γενικα οτι μου κατσε στο ματι την στιγμή που θα τα 'δα ολα μαζεμένα. :P

    Το καλοκαίρι ειχα το εξης θεικό: Λαχανι πολυ εντονο και κυπαρισσί κράκερ(αυτο που βαζεις πανω απο το κανονικο μανο και σπαει σιγά σιγα και ειναι σαν κομματακια!) και τα νυχια μου ηταν κροκοδειλέ. Και τα λατρευα In Love

    Επισης κατι εξισου ενδιαφερον ειναι τα νυχια-εφημερίδα. Τα βαφεις ενα χρωματάκι ανοιχτο και λιγο πριν στεγνωσουν εντελώς βαζεις εφημεριδα πανω και μενει το πριντ. Ειναι τελεια αλλα δεν το εχω δοκιμάσσει προσωπικα. giveup



    Soooooo happy.
    :.:

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Τετ Μάης 08, 2024 4:38 am