.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+39
Magic Is Might
Constance07
Emily Lupin
greekwizards
Romilda Vane
Leon Black
ΧΑΡΙκλεια_ΠΟΤΕΡοπουλου
RosalieSnapeHale
Αlbus Dumbledοre
mariath13
elenaki8
Sectumsembra
Sleepless Soul
Laverne de Montmorency
Nearly Headless Nick
Nicolas Flamel
Ignotus Peverell
Eleanna Lovegood
Teddy Lupin
Fleur*Delacour
Alviva Black
lefter4
Marcy Ann Dunkelheit
Nethiel
Alicia Spinnet
RemousLoupin
Hermione Black
Mrs Lovett
Bella Black
Cassiopeia Black
Harry James Potter
Phineas Nigellus Black
Aspa Lefebvre
Cassandra Black
Maria Granger
hermaine fan 10
Ηarry Potter
Nicole
Remous Loupin
43 απαντήσεις

    Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ;

    Eleanna Lovegood
    Eleanna Lovegood
    Εκπαιδευτής Δράκων
    Εκπαιδευτής Δράκων


    Αριθμός μηνυμάτων : 25823
    Ηλικία : 25
    Location : London's Shadowhunter Institute
    Ημερομηνία εγγραφής : 15/06/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: A mind needs books as a sword needs a whetstone, if it is to keep its edge.

    Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ; - Σελίδα 2 Empty Απ: Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ;

    Δημοσίευση από Eleanna Lovegood Τρι Φεβ 07, 2012 7:23 pm

    Αν τον συμπαθω?? Ναι.
    Δεν σημαινει οτι ηταν κακος επειδη εβαλε την κορη του πανω απο το "καλο του κοσμου".
    Σκεφτειτε να εισασταν στη θεση του. Σκεφτειτε να σας επαιρναν την κορη. Τι θα κανατε?? Δεν θα δεινατε τον Χαρι για να την παρετε πισω?? Και ιδιαιτερα αυτος, που η Λουνα ηταν το μονο πραγμα που του ειχε μεινει.
    Γιατι οι περισσοτεροι βλεπουν απλως αυτο που εκανε στον Χαρι, αυτην την "προδοσια" οπως λενε. Ξεχνατε ομως ποιος ειπε στον Χαρι για του ςΚληρους του Θανατου. Ξεχνατε ποιος τον υποστηριζε οταν ο Προφητης τον ειχε βγαλει τρελο. Ο Ξενοφιλιος.
    Και τον θεωρειτε προδοτη απλως και μονο επειδη θελησε να σωσει την κορη του και την εβαλε πανω απο την νικη κατα του Βολντεμορτ. Ε λοιπον, δεν ηταν προδοτης. Ηταν απλως ενας ανθρωπος που αγαπαγε την κορη του.



    Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ; - Σελίδα 2 10dwccy
    Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ; - Σελίδα 2 Wguogg
    Ignotus Peverell
    Ignotus Peverell
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 17697
    Ηλικία : 24
    Location : Χογκουαρτς
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/01/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ; - Σελίδα 2 Empty Απ: Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ;

    Δημοσίευση από Ignotus Peverell Τετ Φεβ 08, 2012 6:17 pm

    Δεν θα ελεγα οτι ηταν και τρελος περασε και αυτος μια φαση στη ζωη του τιποτα δεν εκανε απο κακια για την κορη του ανυσηχουσε !!!



    Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ; - Σελίδα 2 2njgcg1

    Durmstrang:
    Nicolas Flamel
    Nicolas Flamel
    Χρυσούχος
    Χρυσούχος


    Αριθμός μηνυμάτων : 2135
    Location : Deutschland
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/01/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δύο πραγματά είναι άπειρα,το σύμπαν και η βλακεία του ανθρώπου.Αν και για το πρώτο έχω τις επιφυλάξεις μου.

    Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ; - Σελίδα 2 Empty Απ: Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ;

    Δημοσίευση από Nicolas Flamel Παρ Φεβ 10, 2012 5:51 pm

    Δεν εχει σημασια που απηγαγαν το παιδι του.Σημασια εχει που προδωσε τον Χαρι.Δηλαδη τι νομιζε οταν καλεσε τους θανατοφαγους?Οτι θα παρεδειδε τον Χαρι στους θανατοφαγους και αυτοι θα του επεστρεφαν ωραια και καλα την κορουλα του?Ηταν βεβαια και απελπισμενος εκεινη την στιγμη οποτε δεν θα μπορουσε να σκεφτει λογικα.Και οσον αφορα για τους κληρους του θανατου δεν παραξενευομαι που ειχε τοσες γνωσεις γυρω απο αυτο το θεμα,αφου ηταν σαν την κορη του.Ημιτρελος που ασχολειτε με τα πιο απιστευτα πραγματα.



    Slytherin Fiction Team


    Σπόιλερ:
    Nethiel
    Nethiel
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 14082
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 15/08/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ; - Σελίδα 2 Empty Απ: Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ;

    Δημοσίευση από Nethiel Παρ Φεβ 10, 2012 6:09 pm

    Αν εσυ θα ησουν τοσο μαχιμος υπερ τ χαρι την στιγμη που εχει πεθανει η γυναικα σ κ σ απηγαγαν την κορη που ειναι το μονο που εχεις μπραβο σ αν κ δν νομιζω οτι το εχεις πολυσκεφτει τι θα εκανες σ αυτη την περιπτωση, κ το να σκεφτει λογικα;; τι να σκεφτει λογικα οτι θα αφησει να πεθανει η κορη τ φυσικα κ παρεδωσε τον χαρι μηπως κ την φερουν πισω..Εχω ξαναπει το οτι να κατηγορουμε τους αλλους χωρις καν να εχουμε μπει στην θεση τους το βρισκω λαθος.Κ αν θεωρεις εναν ανθρωπο ημιτρελο επειδη ξεχωριζει απο τους "φυσιολογικους" κ εχει κατι το διαφορετικο.ειναι ρατσιστικο ως προς το διαφορετικο οχι ημιτρελο προσωπικα για μενα..



    Durmstrang:

    etc :
    Eleanna Lovegood
    Eleanna Lovegood
    Εκπαιδευτής Δράκων
    Εκπαιδευτής Δράκων


    Αριθμός μηνυμάτων : 25823
    Ηλικία : 25
    Location : London's Shadowhunter Institute
    Ημερομηνία εγγραφής : 15/06/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: A mind needs books as a sword needs a whetstone, if it is to keep its edge.

    Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ; - Σελίδα 2 Empty Απ: Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ;

    Δημοσίευση από Eleanna Lovegood Παρ Φεβ 10, 2012 6:33 pm

    Marvolo Gaunt έγραψε:Δεν εχει σημασια που απηγαγαν το παιδι του.Σημασια εχει που προδωσε τον Χαρι.Δηλαδη τι νομιζε οταν καλεσε τους θανατοφαγους?Οτι θα παρεδειδε τον Χαρι στους θανατοφαγους και αυτοι θα του επεστρεφαν ωραια και καλα την κορουλα του?Ηταν βεβαια και απελπισμενος εκεινη την στιγμη οποτε δεν θα μπορουσε να σκεφτει λογικα.Και οσον αφορα για τους κληρους του θανατου δεν παραξενευομαι που ειχε τοσες γνωσεις γυρω απο αυτο το θεμα,αφου ηταν σαν την κορη του.Ημιτρελος που ασχολειτε με τα πιο απιστευτα πραγματα.
    Πιστεψε με, κανεις δεν ειναι τοσο καλος. Του πηραν την κορη του. Το μονο πραγμα που αγαπουσε τοσο, τη μονη του οικογενεια. Εσυ θα σκεφτοσουν καθαρα εαν εκαναν κατι τετοιο?? Δεν θα προσπαθουσες καν, ουτε με "προδοσια" οπως λες να την παρεις πισω??
    Επισης, εσυ τους λες ημιτρελους. Εγω τους λεω σοφους και διαφορετικους. Ξεχασες πως βρηκε ο Χαρι το διαδημα της Ροβενα?? Η Λουνα του ειπε "Δεν ειναι προφανες?? Πρεπει να μιλησουμε σε καποιον νεκρο". Για αυτη ηταν προφανες. Για τον Χαρι οχι. Και χωρις την βοηθεια της, ποιος ξερει τι θα γινοταν?? Γιατι οταν καποιος σκεφτεται διαφορετικα, δεν ειναι τρελος. Και μερικες φορες τα "απιστευτα πραγματα" που ασχολειται μπορει να σε σωσουν



    Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ; - Σελίδα 2 10dwccy
    Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ; - Σελίδα 2 Wguogg
    Nearly Headless Nick
    Nearly Headless Nick
    Ministry's Ambassador
    Ministry's Ambassador


    Αριθμός μηνυμάτων : 39570
    Ηλικία : 26
    Location : Στο στομάχι μιας κατσίκας (ναι είμαι μπέζοαρ)
    Ημερομηνία εγγραφής : 13/09/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: My philosophy is that worrying means you suffer twice

    Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ; - Σελίδα 2 Empty Απ: Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ;

    Δημοσίευση από Nearly Headless Nick Παρ Φεβ 10, 2012 6:51 pm

    Δε καταλαβαίνω το νόημα αυτού του τόπικ. Για ποιό λόγο να μη τον συμπαθούμε; Δεν ήταν με το μέρους του Βόλντεμορντ και δε πρόδοσε τον Χάρι ηθελημένα. Ήθελε απλώς τη κόρη του πίσω. Πώς θα νοιώθατε αν έπερνε ένα μέλος της δική σας οικογένειας ο Άρχοντα του Σκότους και σας ανάγκασε να τον ειδοποιήσετε αν βρείτε τον εκλεκτό; Και τί θα κάνατε σ' εκείνη τη περίπτωση; Εγώ συμπαθώ τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ για το θάρρος που έδειξε και δημοσίευσε όλα αυτά τα άρθρα που αποκάλυπταν πως ο Χάρι Πότερ είναι αθώος και που έδειξε ψυχραιμία και δύναμη όταν πήραν τη Λούνα από κοντά του. Πολλοί δε θα τα κατάφερναν όπως εκείνος. Είναι ένας ήρωας!



    Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ; - Σελίδα 2 Receiv13


    Isn't everything we do in life a way to be loved a little more?”
    Nethiel
    Nethiel
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 14082
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 15/08/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ; - Σελίδα 2 Empty Απ: Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ;

    Δημοσίευση από Nethiel Παρ Φεβ 10, 2012 7:05 pm

    γτ οπως βλεπεις δν εχουμε ολοι την ιδια αποψη..δν τον συμπαθουμε ολοι κ ισα ισα περισσοτεροι τον αντιπαθουν..



    Durmstrang:

    etc :
    Nicolas Flamel
    Nicolas Flamel
    Χρυσούχος
    Χρυσούχος


    Αριθμός μηνυμάτων : 2135
    Location : Deutschland
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/01/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δύο πραγματά είναι άπειρα,το σύμπαν και η βλακεία του ανθρώπου.Αν και για το πρώτο έχω τις επιφυλάξεις μου.

    Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ; - Σελίδα 2 Empty Απ: Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ;

    Δημοσίευση από Nicolas Flamel Παρ Φεβ 10, 2012 11:45 pm

    σαν εμενα.Και δεν καταλαβαινω που φανηκε η ψυχραιμια και η δυναμη του?Οταν φωναζε υστερικα το ονομα του Βολντεμορτ για να ερθουν οι θανατοφαγοι σπιτι του και να παρουν τον Χαρι?Και δεν νομιζω πως ειχε και καποιες ιδιαιτερες γνωσεις.Μην ξεχναμε οτι οι κληροι ηταν ενα απλο παραμυθι των μαγων και ετσι θα μπορουσε να τους ειχε μαθει με χιλιους διαφορετικους τροπους.



    Slytherin Fiction Team


    Σπόιλερ:
    Nethiel
    Nethiel
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 14082
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 15/08/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ; - Σελίδα 2 Empty Απ: Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ;

    Δημοσίευση από Nethiel Σαβ Φεβ 11, 2012 3:45 am

    ναι μόνο που το παραμύθι ήταν πραγματικότητα κ για να είναι από τους λίγους που το ξέρουν δίνει έτσι την εντύπωση ότι δν ήξερε μόνο παραμύθια αλλά κ πολλά άλλα που ήταν για τους λίγους



    Durmstrang:

    etc :
    Eleanna Lovegood
    Eleanna Lovegood
    Εκπαιδευτής Δράκων
    Εκπαιδευτής Δράκων


    Αριθμός μηνυμάτων : 25823
    Ηλικία : 25
    Location : London's Shadowhunter Institute
    Ημερομηνία εγγραφής : 15/06/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: A mind needs books as a sword needs a whetstone, if it is to keep its edge.

    Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ; - Σελίδα 2 Empty Απ: Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ;

    Δημοσίευση από Eleanna Lovegood Σαβ Φεβ 11, 2012 9:40 am

    Ωραια, ωραια, θεωρεισαι το προδοσια. Δεν ηταν, απλως ηθελε την κορη του πισω, αλλα τελος παντων.
    Η ιστορια των Τριων Αδερφων μπορει να ηταν παραμυθι, αλλα δεν ειχα ακουσει κανεναν αλλο να πιστευει στους Κληρους του Θανατου. Ελα οως που ηταν αληθεια!
    Και μην ξεχνας οτι μετα την επιστροφη του Βολντεμορτ στο Κυπελλο της Φωτιας, τις μερες που ολοι ειχαν βγαλει το Χαρι τρελο, απλως επειδη δεν ηθελαν να κοιταξουν την αληθεια, ποιος ηταν ο μονος που τον υποστηριζε δημοσια?? Ο Σοφιστης, δηλαδη η Λουνα και ο Ξενοφιλιος.
    Ψυχραιμια και δυναμη δεν μπορεις να εχεις οταν σου εχουν απαγαγει την κορη και εχεις μπροστα σου τον τροπο για να την παρεις πισω. Εαν εσυ μπορουσες τοτε μπραβο σου. Ειμαι σιγουρη οτι το 95% των μαγων θα εκανε οτι και ο Ξενοφιλιος.
    Δεν αξιζει να λεγεται οτι ηταν προδοτης επειδη ηθελε πισω την κορη του και εκανε οτι μπορουσε για να την παρει.



    Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ; - Σελίδα 2 10dwccy
    Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ; - Σελίδα 2 Wguogg
    Nearly Headless Nick
    Nearly Headless Nick
    Ministry's Ambassador
    Ministry's Ambassador


    Αριθμός μηνυμάτων : 39570
    Ηλικία : 26
    Location : Στο στομάχι μιας κατσίκας (ναι είμαι μπέζοαρ)
    Ημερομηνία εγγραφής : 13/09/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: My philosophy is that worrying means you suffer twice

    Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ; - Σελίδα 2 Empty Απ: Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ;

    Δημοσίευση από Nearly Headless Nick Σαβ Φεβ 11, 2012 11:30 am

    Ψυχραιμία και δύναμη Marvolo και Nethiel είχε΄οταν δε κατέρευσε και κατάφερε να ξεγελάσει του τρείς ήρωες χωρίς να δείξει τα συναισθήματά του.



    Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ; - Σελίδα 2 Receiv13


    Isn't everything we do in life a way to be loved a little more?”
    Nicolas Flamel
    Nicolas Flamel
    Χρυσούχος
    Χρυσούχος


    Αριθμός μηνυμάτων : 2135
    Location : Deutschland
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/01/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δύο πραγματά είναι άπειρα,το σύμπαν και η βλακεία του ανθρώπου.Αν και για το πρώτο έχω τις επιφυλάξεις μου.

    Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ; - Σελίδα 2 Empty Απ: Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ;

    Δημοσίευση από Nicolas Flamel Σαβ Φεβ 11, 2012 4:00 pm

    Eνταξει,δεν λεω ηταν με το μερος του Χαρι και του συμπαρασταθηκε αρκετα και αυτος αλλα και η κορη του.Και οντως δεν τον προδωσε,αν τον προδωνε τοτε απλα θα ηθελε να το κανει,ομως και παλι δεν μου κολλαει αυτο που εκανε.



    Slytherin Fiction Team


    Σπόιλερ:
    Laverne de Montmorency
    Laverne de Montmorency
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 6050
    Ηλικία : 28
    Location : Probably in another world....
    Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: There was once a small dream. No one knew who had dreamt it. Such a tiny dream it was.

    Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ; - Σελίδα 2 Empty Απ: Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ;

    Δημοσίευση από Laverne de Montmorency Σαβ Φεβ 11, 2012 4:11 pm

    Εμένα παρ' όλη τη συμπεριφορά του δεν μπορεί να μου βγάλει κάτι αντιπαθητικό. Η εκκεντρικότητα του τον κάνει πιο πρωτότυπο και διαφορετικό χαρακτήρα. Λίγη τρέλα την είχε αλλά όχι με την κακή έννοια. Απλά του άρεσε να ασχολείται με πράγματα που για τους άλλους ήταν περίεργα ή και ανύπαρκτα, αλλά αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό.
    Όσο για την προδοσία του, ακόμα κι αν δε μου αρέσει αυτό που έκανε δεν μπορώ να μην τον δικαιολογήσω. Έκανε ότι θα έκανε κάθε γονιός για το παιδί του. Εδώ μιλάμε για μεγάλα ηθικά διλήμματα, δεν είναι ότι τους πρόδωσε για να σώσει τον εαυτό του.
    Οπότε δεν είναι ο αγαπημένος μου χαρακτήρας αλλά ούτε και τον αντιπαθώ.



    Something hidden...:
    Sleepless Soul
    Sleepless Soul
    Δευτεροετής στην Σχολή
    Δευτεροετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 47
    Ηλικία : 29
    Location : Avalon
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Stairway to Heaver or Highway to Hell?

    Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ; - Σελίδα 2 Empty Απ: Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ;

    Δημοσίευση από Sleepless Soul Σαβ Φεβ 11, 2012 5:08 pm

    μπορει να εκανε οτι εκανε απο απελπισια αλλα εγω δεν τον συμπαθω
    πολλοι βρεθηκαν κατω απο ασχημες συνθηκες αλλα τις αντιμετωπισαν με τον καλυτερο τροπο οχι ομως μαχαιρωνοντας τον Χαρυ πισωπλατα




    ~ Be proud of who you are ~

    Darkness
    Nethiel
    Nethiel
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 14082
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 15/08/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ; - Σελίδα 2 Empty Απ: Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ;

    Δημοσίευση από Nethiel Σαβ Φεβ 11, 2012 6:24 pm

    Nearly Headless Nick έγραψε:Ψυχραιμία και δύναμη Marvolo και Nethiel είχε΄οταν δε κατέρευσε και κατάφερε να ξεγελάσει του τρείς ήρωες χωρίς να δείξει τα συναισθήματά του.

    πριν πεις κατι διαβασε κ τις αποψεις μας πρωτα..αν διαβασες εστω κ λιγο που δν νομιζω τον υποστηριζω κ συμφωνω με αυτο που ειπε η Ελεαννα..


    Marvolo Gaunt έγραψε:Eνταξει,δεν λεω ηταν με το μερος του Χαρι και του συμπαρασταθηκε αρκετα και αυτος αλλα και η κορη του.Και οντως δεν τον προδωσε,αν τον προδωνε τοτε απλα θα ηθελε να το κανει,ομως και παλι δεν μου κολλαει αυτο που εκανε.

    δν νομιζω οτι συνεβη κατι ακραιο σε αλλους εκτος αν εχεις καποιο παραδειγμα για να σ πω Razz



    Durmstrang:

    etc :
    Nicolas Flamel
    Nicolas Flamel
    Χρυσούχος
    Χρυσούχος


    Αριθμός μηνυμάτων : 2135
    Location : Deutschland
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/01/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δύο πραγματά είναι άπειρα,το σύμπαν και η βλακεία του ανθρώπου.Αν και για το πρώτο έχω τις επιφυλάξεις μου.

    Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ; - Σελίδα 2 Empty Απ: Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ;

    Δημοσίευση από Nicolas Flamel Σαβ Φεβ 11, 2012 6:28 pm

    Nethiel έγραψε:
    Nearly Headless Nick έγραψε:Ψυχραιμία και δύναμη Marvolo και Nethiel είχε΄οταν δε κατέρευσε και κατάφερε να ξεγελάσει του τρείς ήρωες χωρίς να δείξει τα συναισθήματά του.

    πριν πεις κατι διαβασε κ τις αποψεις μας πρωτα..αν διαβασες εστω κ λιγο που δν νομιζω τον υποστηριζω κ συμφωνω με αυτο που ειπε η Ελεαννα..


    Marvolo Gaunt έγραψε:Eνταξει,δεν λεω ηταν με το μερος του Χαρι και του συμπαρασταθηκε αρκετα και αυτος αλλα και η κορη του.Και οντως δεν τον προδωσε,αν τον προδωνε τοτε απλα θα ηθελε να το κανει,ομως και παλι δεν μου κολλαει αυτο που εκανε.

    δν νομιζω οτι συνεβη κατι ακραιο σε αλλους εκτος αν εχεις καποιο παραδειγμα για να σ πω Razz

    Δεν συνεβει ομως θα μπορουσε να ειχε συμβει.Και ακομη αναρωτιεμαι εαν οι θανατοφαγοι επιαναν τελικα τον Χαρι και τον σκοτωναν θα υποστηριζατε οπως και τωρα τον Ξενοφιλιο?



    Slytherin Fiction Team


    Σπόιλερ:
    Nethiel
    Nethiel
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 14082
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 15/08/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ; - Σελίδα 2 Empty Απ: Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ;

    Δημοσίευση από Nethiel Σαβ Φεβ 11, 2012 6:40 pm

    το εχω σκεφτει κ πραγματικα ναι θα προτιμουσα να ειχα το παιδι μ απο οτιδηποτε αλλο κ αυτο θεωρω κ σωστο.
    Αφου δν εχουμε δν μπορεις να το κρινεις δν μιλαμε με υποθεσεις αλλα μ γεγονοτα ποτε δν ξερεις πως θα αντιδρουσε καποιος αλλος...



    Durmstrang:

    etc :
    Nicolas Flamel
    Nicolas Flamel
    Χρυσούχος
    Χρυσούχος


    Αριθμός μηνυμάτων : 2135
    Location : Deutschland
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/01/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δύο πραγματά είναι άπειρα,το σύμπαν και η βλακεία του ανθρώπου.Αν και για το πρώτο έχω τις επιφυλάξεις μου.

    Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ; - Σελίδα 2 Empty Απ: Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ;

    Δημοσίευση από Nicolas Flamel Σαβ Φεβ 11, 2012 7:46 pm

    ισως,ομως ειναι πολλα τα ερωτηματα μου για τον Ξενοφιλιο.
    Γιατι καταρχας επρεπε να πιασει τον Χαρι?Θα μπορουσε να πει στον Βολντεμορτ οτι δεν τον βρισκει και τελος.Δεν το εκανε ομως.


    Πως γινεται αφου υποστηριζε,οπως λες και οπως λετε ολοι οσοι ειστε υπερ του,τον Χαρι να προσπαθησε να τον στειλει ξαφνικα στους θανατοφαγους?


    Που ηταν οταν εγινε ο πολεμος των μαγων?


    Ακομη εχω απορια,τελικα ο Χαρι τον συγχωρεσε η' οχι?



    Slytherin Fiction Team


    Σπόιλερ:
    Teddy Lupin
    Teddy Lupin
    Θεραπευτής/ρια
    Θεραπευτής/ρια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1186
    Ηλικία : 25
    Location : Αθήνα
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ; - Σελίδα 2 Empty Απ: Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ;

    Δημοσίευση από Teddy Lupin Σαβ Φεβ 11, 2012 8:56 pm

    Οι θανατοφαγοι δεν πηραν την Λουνα γιατι δεν ειπε ο Ξενοφιλιος στον Βολντεμορτ που ειναι ο χαρι!Την πηραν γιατι εγραφε πραγματα υπερ του Χαρι στον Σοφιστη!Ετσι πιστευε πως αν επιανε τελικα τον Ποτερ θα επεστρεφε η κορη του σπιτι!Ηταν μια λογικη πραξη αν λαβουμε υπ'οψη το ποσο την αγαπουσε,το οτι ηταν η μονη που ειχε στον κοσμο καθως η γυναικα του ειχε πεθανει και την ξαφνικη απολια της!Καθε μερα θα αγωνιουσε αν ειναι ζωντανη ή οχι!Οποτε εγω καταλαβαινω την πραξη του οσο και αν την κατακρινω...



    I never found beauty longing for the impossible
    and never found the possible to be beyond my reach.


    Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ; - Σελίδα 2 Giphy

    .:
    Alicia Spinnet
    Alicia Spinnet
    Οδηγός στο Λεωφορείο των Ιπποτών
    Οδηγός στο Λεωφορείο των Ιπποτών


    Αριθμός μηνυμάτων : 17870
    Location : no money no family 18 in the middle of miami
    Ημερομηνία εγγραφής : 28/01/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: It's not very punk rock of you to meet society's expectations

    Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ; - Σελίδα 2 Empty Απ: Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ;

    Δημοσίευση από Alicia Spinnet Κυρ Φεβ 12, 2012 11:59 am

    Marvolo Gaunt έγραψε:Δεν εχει σημασια που απηγαγαν το παιδι του.Σημασια εχει που προδωσε τον Χαρι.Δηλαδη τι νομιζε οταν καλεσε τους θανατοφαγους?Οτι θα παρεδειδε τον Χαρι στους θανατοφαγους και αυτοι θα του επεστρεφαν ωραια και καλα την κορουλα του?Ηταν βεβαια και απελπισμενος εκεινη την στιγμη οποτε δεν θα μπορουσε να σκεφτει λογικα.Και οσον αφορα για τους κληρους του θανατου δεν παραξενευομαι που ειχε τοσες γνωσεις γυρω απο αυτο το θεμα,αφου ηταν σαν την κορη του.Ημιτρελος που ασχολειτε με τα πιο απιστευτα πραγματα.
    Ξέρεις τι είναι "αγαπή";; Ο Ξενοφίλιος ήξερε και αγαπούσε την κόρη του όσο τίποτα άλλο στον κόσμο. Θα αυτοθυσιαζόταν μόνο και μόνο για να την σώσει. Οι Θανατοφάγοι του πρότειναν να τους δώσει τον Χάρι, και αυτός θα το έκανε επειδή την αγαπούσε όσο κανέναν και τίποτα άλλο στον κόσμο. Αν οι Θανατοφάγοι είχαν σκοπό να δώσουν πίσω την Λούνα;; Μπορούσε να ρισκάρει την ζωή της κόρης του;; Είχα μια μικρή πιθανότητα να την πάρει πίσω, και θα έκανα τα πάντα για την αγαπούσε. Όταν μπαίνει στην μέση η αγάπη, δεν υπάρχει λογική.



    ::
    Sectumsembra
    Sectumsembra
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 5829
    Ηλικία : 548
    Location : Mystic Falls
    Ημερομηνία εγγραφής : 28/05/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Life sucks.Get a helmet!

    Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ; - Σελίδα 2 Empty Απ: Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ;

    Δημοσίευση από Sectumsembra Κυρ Μαρ 11, 2012 10:19 pm

    Εγώ τον συμπαθώ.Αυτό που έκανε ήταν για να σώσει την κόρη του.Πιστεύω πως πολλοί μάγοι θα το έκαναν για να σώσουν τα παιδιά τους.



    Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ; - Σελίδα 2 Tumblr_ovdiwtlMXU1u034pso1_500
    Slytherin Fiction Team
    elenaki8
    elenaki8
    Πεμπτοετής στην Σχολή
    Πεμπτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 296
    Ηλικία : 25
    Location : Σε άλλη διάσταση....μακριά.
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Ανήκεις εκεί που είναι η καρδιά σου!!!

    Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ; - Σελίδα 2 Empty Απ: Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ;

    Δημοσίευση από elenaki8 Σαβ Απρ 14, 2012 3:59 pm

    Ο Ξενοφίλιος Λάβγκουντ φαίνεται καλός άνθρωπος δεν ήθελε να κάνει κακό στο Χάρι τον Ρόν και την Ερμιόνη απλά ήταν απελπισμένος γιατί οι Θανατοφάγοι του είχαν απαγάγει την πολυαγαπημένη του κόρη Λούνα.
    Το γεγονός ότι ήξερε πολλά για τους Κλήρους του Θανάτου δεν με εξέπληξε ιδιαίτερα γιατί όλοι ξέρουμε ότι οι Λάβγκουντ είναι ανοιχτόμυαλοι και ξέρουν διάφορα παράξενα πράγματα αληθινά και μη.(Αν και εγώ πιστεύω πως είναι αληθινά όσο και αν ακούγεται περίεργο).



    Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ; - Σελίδα 2 Images?q=tbn:ANd9GcQ5yK0YKC5AkaIKwr8i6iixWVXPpI1Pi3jVoqM_JBdInPPn7ZQopg
    mariath13
    mariath13
    Τριτοετής στην Σχολή
    Τριτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 94
    Ηλικία : 26
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ; - Σελίδα 2 Empty Απ: Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ;

    Δημοσίευση από mariath13 Σαβ Οκτ 27, 2012 7:00 pm

    Οχι, δεν τον συμπαθω καθολου, ειναι ενας προδοτης.
    Αlbus Dumbledοre
    Αlbus Dumbledοre
    Τάγμα του Φοίνικα
    Τάγμα του Φοίνικα


    Αριθμός μηνυμάτων : 649
    Ηλικία : 25
    Location : Χόγκσμιντ
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/10/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: To the well-organised mind,death is but the next great adventure!!!

    Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ; - Σελίδα 2 Empty Απ: Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ;

    Δημοσίευση από Αlbus Dumbledοre Κυρ Οκτ 28, 2012 7:12 pm

    Λίγο-πολύ.Λίγο γιατί πρόδωσε τον Χάρι και πολύ γιατί τον υποστήριζε για ένα μεγάλο διάστημα στον Β'Πόλεμο των Μάγων.
    Γι αυτό ένα μεγάλο thank you



    Albus Dumbledore

    Help will always be given at Hogwarts to those who deserve it!!

    I solemny swear that I'm up to no good :P


    ...Ο βασιλιάς των λουλουδιών
    λένε πως είν'ο κρίνος
    μα στη δικήυ σου ομορφιά
    μαραίνεται και 'κείνος!!!...
    RosalieSnapeHale
    RosalieSnapeHale
    Τεταρτοετής στην Σχολή
    Τεταρτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 105
    Ηλικία : 25
    Location : Heaven
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts:
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ; - Σελίδα 2 Empty Απ: Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ;

    Δημοσίευση από RosalieSnapeHale Τετ Οκτ 31, 2012 11:20 pm

    βασικα ηταν απελπισμενος. λιγο ειναι ν εχει πεθανει η γυναικα σο0 και μετα ν σο0 παιρνο0ν την μοναχοκορη σο0 επειδης λες το σωστο??



    Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ; - Σελίδα 2 Tumblr_ma9b44aolj1ry4jemo2_250Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ; - Σελίδα 2 Tumblr_ma9b44aolj1ry4jemo3_250
    Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ; - Σελίδα 2 Tumblr_ma9b44aolj1ry4jemo4_250Συμπαθείτε τον Ξενοφίλιο Λάβγκουντ; - Σελίδα 2 Tumblr_ma9b44aolj1ry4jemo5_250

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Σαβ Απρ 27, 2024 7:35 am