.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+55
Antioch Peverell
ΑnNa.SnEiP
mjhp4ever
Lena Duchannes
naftis
Harry Potter Black
Romilda Vane
Aurora Black
Ariana Lestrange
Amelia Blackfoot
Penellope Clearwater
Draco Malfoy 7
Laverne de Montmorency
Perenelle Flamel
yaoikillerpilze
Lucy Weasley
Soilets
Amycus
Albus P.W.B. Dumbledοre
Beatrice Baudelaire
hermaine fan 10
Elvenpath
xmagicdispx
albus persival dumbledore
Bella Black
Harry James Potter
PanosHP
Mrs Lovett
Mud-Blood Prince
Leanan Sidhe
Shana
Maria Granger
TheBilkonGR
FLEUR258
Imperio
QueenBee
Morfin Marvolo Gaunt
xBellamortx
Rea
Minerva McGonagall
Cassiopeia Black
Hermione GrangerWeasley
Dementor95
Phineas Nigellus Black
Phyllida Spore
HermioneInLove
MixMix
Vindictus Viridian
SaveWaterDrinkBlood
Merlin the Great
jamzz17
Apοlline Delacour
Helena Ravenclaw
Andromeda Black
Hecate
59 απαντήσεις

    Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2

    hermaine fan 10
    hermaine fan 10
    Πεμπτοετής στην Σχολή
    Πεμπτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 237
    Ηλικία : 25
    Location : Barrow
    Ημερομηνία εγγραφής : 28/05/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2

    Δημοσίευση από hermaine fan 10 Τετ Ιουλ 27, 2011 5:54 pm

    Η ταινια ηταν ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ . Οι αγαπημενες μου σκηνες ηταν
    1 η σκηνη που φιλιουνται ο ρον και η ερμιονη φυσικα
    2 η σκηνη που ο πον κινηλαει τον γκοιλ και λεει αυτο ειναι το κοριτσι μου
    3 η σκηνη που οταν τελειωνει η μαχη και ο πον και η ερμιονη μπαινουν στην τραπεζαρια χερι χερι και η ερμιονη κοιταει με ενα τελειο χαμογελο τον χαρι
    4 ησκηνη μετα απο 19 χρονια(η ερμιονη δεν αλλαξε καθολου)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!we love emma watson blowkiss
    Beatrice Baudelaire
    Beatrice Baudelaire
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 9237
    Ηλικία : 28
    Location : Manderley
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: There are essential and inessential insanities. The later are solar in character, the former are linked to the moon.

    Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2

    Δημοσίευση από Beatrice Baudelaire Πεμ Ιουλ 28, 2011 2:06 am

    Καταπληκτική. oh! Όμως:
    Θάνατος Μπέλατριξ-Βόλντεμορτ: Με χάλασε που έγιναν χίλια κομματάκια, λες και ήταν από χαρτί. :down:
    Φιλί Ρον-Ερμιόνης: Δεν έπρεπε να γίνει έτσι. Ήθελα να ακούσω τον Χάρι να λέει: "Ρε παιδιά, έχουμε πόλεμο! unsure " Επίσης, που ο Ρον μίλησε ερπετικά και άνοιξε την κάμαρα με την πρώτη.
    Μετάα, Δωμάτιο των ευχών. Με το που μπάινει μέσα ο Χάρι, εντοπίζει αμέσως το διάδημα, λες και ήταν εκεί και τον περίμενε. Άσε που θα έπρεπε να ήτανε μαυρισμένο από τα χρόνια, όπως στο βιβλίο. Είναι δυνατόν να ήτανε ασημένιο και αστραφτερό, και να γυαλίζει κιόλας? sweatdrop smiley Αμ που ήταν σε κουτί κιόλας σκεπασμένο με ύφασμα μην και χαλάσει; sweatdrop smiley
    19 χρόνια μετά- Άλμπους Σέβερους: Τι καλό παιδάκιιιι oh!

    αυτές οι πρώτες εντυπώσεις, μου σβήστηκε 4 φορές το κείμενο. sweatdrop smiley
    Albus P.W.B. Dumbledοre
    Albus P.W.B. Dumbledοre
    Τάγμα του Φοίνικα
    Τάγμα του Φοίνικα


    Αριθμός μηνυμάτων : 3488
    Ηλικία : 25
    Location : Αίθουσα 05,σειρά K,Θέση 15,έτοιμος να δω το Part 2 της 7ης ταινίας!!
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Η διαφορά μεταξύ ιδιοφυΐας και βλακείας είναι ότι η ιδιοφυϊα έχει όρια.

    Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2

    Δημοσίευση από Albus P.W.B. Dumbledοre Κυρ Ιουλ 31, 2011 1:30 pm

    Δυστυχώς εδώ στα Sters δεν είχε ούτε δίπλωμα ούτε γυαλιά Χάρι Πότερ..
    Στην ταινία τώρα.Μου άρεσε πάρα πολύ.Ήταν ΤΟ επικό φινάλε!!

    Στην αρχή λίγο Σελ Κότατζ.Το πρόβλημα ήταν όμως ότι είχε λίγο Σελ Κότατζ.Τεσπα στην Γκρίνγκοτς δεν τσουρουφλίζονταν κι ήθελα να το δω αυτό..Η έξοδος με τον δράκο ήταν πολύ καλή.Και ο Γκρίπχουκ καλά να πάθει που σκοτώθηκε αφού τους πήρε το σπαθί.Στο Χόγκσμιντ τώρα.Δεν μου άρεσε που δεν τους είπε ο Άμπερφορθ για την Αριάνα.Μετά στο Χόγκουαρτς.Μου άρεσε πολύ η σκηνή που είχαν μαζευτεί όλοι οι μαθητές στην Μεγάλη Τραπεζαρία και βγαίνει ο Χάρι μπροστά και λέει: "Πώς τολμάς να κάθεσαι εκεί όπου καθόταν αυτός?Πες τους.Πες τους πώς τον σκότωσες.Έναν άνθρωπο που σε εμπιστεύτηκε.".Η ΜακΓκόναγκαλ μου άρεσε από την αρχή μέχρι το τέλος της ταινίας ήταν η καλύτερη πολεμίστρια."Πάντα ήθελα να κάνω αυτό το ξόρκι" lol.Εκεί γέλασα..Όσο για τον Σνέιπ τελικά πέθανε εκεί που ήταν παρκαρισμένες οι βάρκες.Καλό το εφέ με τα δάκρυα αλλά too much...Στις αναμνήσεις έκλαψα εκεί που πέθανε η Λίλι και την είχε αγκαλιάσει ο Σέβερους.Στο Δάσος συγκινήθηκα που ξαναείδε τους δικούς του ο Χάρι.Στο Κινγκς Κρος εξηγήθηκαν αρκετά πράγματα αλλά δεν ήταν κι αυτό που περίμενα.Όσο για τον Νέβιλ μπράβο κουράγιο!!Το γελάκι του Βολντεμορτ ήταν... Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2 - Σελίδα 3 217925 Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2 - Σελίδα 3 217925 Κόντεψα να πέσω από τη θέση μου από τα γέλια. Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2 - Σελίδα 3 217925 Μετά είδαμε μια επείδηξη του ξύλου των Μαγκλ (Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2 - Σελίδα 3 217925) την οποία ο σκηνοθέτης μας χρωστούσε από την πέμπτη ταινία (θυμάστε στο βιβλίο με το Κουίντιτς που ο Χάρι και ένας από τους διδύμους πλάκωσαν τον Μαλφόι αλλά δεν το έδειξε στην ταινία).Πάντως δεν το ήξερα ότι δίνει σφαλιάρες και κλωτσιές ο Βόλντεμορτ...Μπράβο του!Μετά το ξύλο ήρθε το "Come on Tom let's finish this the way we started it.Together.".Ευτυχώς που ο Βόλντεμορτ ξέρει να πετάει κι εκεί είδαμε την ένωση των δύω μάγων κάτι που επίσης μας χρωστούσε ο σκηνοθέτης από την πέμπτη ταινία αφού όταν κυρίεψε ο Βόλντεμορτ τον Χάρι στο Υπουργείο ο Χαρι λέει πως έγινε ένα με τον Βόλντεμορτ και δεν ήξερε που τελειώνει το σώμα του και αρχίζει το σώμα του Βόλντεμορτ ενώ στην ταινία είδαμε τον Χάρι να σφαδάζει.Οπότε με την ένωση τους στο πέταγμα σε αυτή την ταινία καλύφθηκε και αυτό το κενό..!Μετά ζήσαμε στιγμές αγωνίας με την Ναγκίνι αλλά ευτυχώς ο Νέβιλ (με τον οποίο γέλασα όταν σηκώθηκε) έκοψε το κεφάλι της και ησυχάσαμε.Μετά ακολουθεί η υπογραφή μου (ξέρετε,αβάντα κεντάβρα,αφοπλίσιους,το ραβδί πετάει στον Χάρι) και μετά κομφετί για το τέλος της ταινίας!!Αλλά χίλιες φορές το πώς πέθανε ο Βόλντεμορτ σε σχέση με το πώς πέθανε η Σκύλα..Τώρα στο 19 χρόνια μετά έκλαψα...Γέλασα με τον Ρον ο οποίος θύμιζε κλασσικό Άγγλο (κοιλίτσα κτλ.)...

    Και δεν ξέρω αν το πρόσεξε κανείς αλλά έβγαλαν τα NYAAAAAAAAAAH!!Δεν θυμάμαι να άκουσα κανένα.

    Αυτάαααα.
    Bella Black
    Bella Black
    Θανατοφάγος
    Θανατοφάγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 8350
    Ηλικία : 27
    Location : Behind you
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/02/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: ...and the history books forgot about us, and the bible didn't mention us, not even once

    Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2

    Δημοσίευση από Bella Black Κυρ Ιουλ 31, 2011 1:36 pm

    ^^Aυτό με τα NYYYYEEEAAAAAAHHHHHHH!!!! το παρατήρησα κι εγώ, με το ζόρι πέτυχα δύο NYYEAAHH! στην ταινία, ενώ τα 4/5 του trailer ήταν τα NYEAH!...
    Albus P.W.B. Dumbledοre
    Albus P.W.B. Dumbledοre
    Τάγμα του Φοίνικα
    Τάγμα του Φοίνικα


    Αριθμός μηνυμάτων : 3488
    Ηλικία : 25
    Location : Αίθουσα 05,σειρά K,Θέση 15,έτοιμος να δω το Part 2 της 7ης ταινίας!!
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Η διαφορά μεταξύ ιδιοφυΐας και βλακείας είναι ότι η ιδιοφυϊα έχει όρια.

    Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2

    Δημοσίευση από Albus P.W.B. Dumbledοre Κυρ Ιουλ 31, 2011 2:03 pm

    Επίσης ξέχασα να αναφέρω ότι βγάλανε το "Why do you live?" "Cause I have something worth living for"
    Amycus
    Amycus
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 29775
    Ηλικία : 44
    Location : Κατάληψη σε ζαχαροπλαστείο!
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Δεν νιώθω ποτέ μοναξιά.Είμαι σχιζοφρενής!

    Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2

    Δημοσίευση από Amycus Δευ Αυγ 01, 2011 8:01 pm

    Η ταινία ήταν εξαιρετική! Και εξηγούμαι.Μετά απο απο πολύ μέτριες έως και κακόγουστες μεταφορές,αυτή τουλάχιστον είχε ένα πλεονέκτημα:σεβάστηκε απόλυτα την αύρα του βιβλίου και όλη την προοπτική του.Ήδη απο το 1ο κεφάλαιο του βιβλίου βλέπουμε έναν Βόλντεμορτ που είναι ουσιαστικά αδύναμος και καταδικασμένος.Ο σκηνοθέτης το απέδωσε άρτια,έβλεπες πλάνο-πλάνο πως ο Βόλντεμορτ θα ηττηθεί,πως παρόλη την παντοδυναμία του,αυτή δεν είναι τίποτα περισσότερο απο μια φενάκη,μια αυταπάτη.Και αυτός είναι ο λόγος που αγάπησα τόσο αυτή την ταινία -μετά την 1η που είναι αξεπέραστη- γιατί αν και είχε αλλάξει πολλά,κράτησε αυτό που ήταν πολύ βασικό για εμένα και που συνέχεια επαναλάμβανε ο Ντάμπλντορ στον Χάρι:πως το κακό σε κάνει αδύναμο και τελικά σε σκοτώνει και πως το μεγαλύτερο όπλο του Χάρι είναι η αγάπη.
    Πιο αναλυτικά τώρα.
    Η σκηνοθεσία ήταν αξιόπιστη (; ).Τα πλάνα καλοστημμένα,γρήγορα,πολλές φορές επικά.Δεν πρωτοτύπησε ο Yates αλλά δεν νομίζω ότι αυτό του αφαιρεί κάτι.Αντίθετα μάλλον είναι υπέρ του που δεν θέλησε να πειραματιστεί σε μια τέτοια ταινία.Εκτός απο μερικά σημεία.
    Σενάριο εξαιρετικό και αυτό -υπάρχουν σημεία αμφισβητίσιμα- αλλά είμαστε συνηθισμένοι πια στις εκπλήξεις.
    Μουσική τρομερή απογοήτευση.Όταν διάβασα πως επιστρέφει ο Williams χάρηκα γιατί ήξερα ότι θα κάνει εκπληκτική δουλειά.Μετά ήρθε ο Desplat και κατάλαβα πως δεν έπρεπε να περιμένω και τίποτα.Απόδειξη πως το συγκινητικότερο σημείο της ταινίας επενδύθηκε μουσικά με την μουσική του Hooper (Dumbledore's Farewell).Κρίμα και πάλι κρίμα.

    Λατρεμένη σκηνή ο θάνατος του Σνέιπ.Χρειάστηκε μόνο να βάλουν τον Rickman να πει την ατάκα που έλεγαν όλοι στον Χάρι όταν τον συναντούσαν:"έχεις τα μάτια της μητέρας σου".Τόσο τραγικό και τόσο ανθρώπινο.Ήταν σα να ζητούσε συγγνώμη στον Χάρι για ό,τι κακό του προξένησε και ταυτόχρονα να του έλεγε πόσο ερωτευμένος ήταν με την μητέρα του.Πάνω λοιπόν στην ατάκα,άρχισα να πέφτω στα πατώματα...

    Η σκηνή στην Γκρίνγκοτς ήταν απλά εξαιρετική.Τα ειδικά εφέ και οι ερμηνείες σε ισορροπία,καλοζυγισμένες και όχι υπερβολικές.Ό,τι έπρεπε.

    Η μάχη του Χόγκουαρτς.Εδώ έχω τις πρώτες ενστάσεις.Δεν είχαμε την ένταση των βιβλίων,το μέγεθος της καταστροφής,τις μάχες στήθος με στήθος.Κάπου πέρασαν "στα ψιλά" όλα αυτά.Αλλά ήταν απαραίτητα συστατικά για να δοθεί το τι σήμαινε η μάχη στο Χόγκουαρτς.Αντίθετα έπρεπε να δούμε κάποιες δήθεν "αστείες" σκηνές με τον Νέβιλ και τους θανατοφάγους που ήταν εκτός τόπου και χρόνου.Μέγα σφάλμα καθώς δεν υπήρχε λόγος να ελαφρύνει το κλίμα.Μέσα στο κάστρο πέθαιναν.

    Τελική μάχη.Και πάλι θα γίνω κακός.ΓΙΑΤΙ έπρεπε να αλλάξει η τελική μάχη; Δεν ήταν αρκετά δυνατή η σκηνή όπως ήταν στο βιβλίο και χρειαζόνταν ενίσχυση; Το να βλέπεις τον Βόλντεμορτ και τον Χάρι να κάνουν Bungee jumping ήταν δραματουργικά δυνατότερο; Που πήγε η συγκλονιστική συνομιλία των δυό τους γύρω απο τους ήρωες του Χόγκουαρτς; Απλά καταφύγαμε πάλι στην εύκολη λύση της ένωσης των ραβδιών (ανάθεμα στην τέταρτη ταινία!).Επίσης κανείς δεν κατάλαβε πώς πέθανε ο Βόλντεμορτ που έγινε απλά χαρτοπόλεμος.

    Κίνγκς Κρός εξαιρετικό.Δεν εισήλθε σε πολλές λεπτομέρειες που ίσως κούραζαν και που δεν θα είχαν λόγο να αναφερθούν.

    Διαφωνία έχω στην ερμηνεία του Fiennes.Ίσως εδώ ο σκηνοθέτης να ήταν υπερβολικός όσον αφορά τον Βόλντεμορτ.Σαφώς και ήθελε να δείξει την τρέλα και την παραφροσύνη ενός μάγου αλλά κάπου κάπου γινόταν καρικατούρα.Ο Βόλντεμορτ δεν ήταν γελοίος αλλά παρανοϊκός.

    Smith,Bonnam Carter,Gambon,Grint,Rickman ήταν απλά μοναδικοί!!!!


    Soilets
    Soilets
    Τεταρτοετής στην Σχολή
    Τεταρτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 111
    Ηλικία : 30
    Location : 'Ανδρος
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2

    Δημοσίευση από Soilets Τρι Αυγ 02, 2011 1:09 pm

    Για καποιον που δεν εχει διαβασει το βιβλιο η ταινια ειναι εξαιρετικη!!
    Lucy Weasley
    Lucy Weasley
    Θεραπευτής/ρια
    Θεραπευτής/ρια


    Αριθμός μηνυμάτων : 12036
    Ηλικία : 26
    Location : Barrow, England
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/03/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Ballet is my passion

    Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2

    Δημοσίευση από Lucy Weasley Τρι Αυγ 02, 2011 4:05 pm

    Η ταινία έσκησε, ήταν φοβερή, γαμάτη, τέλεια, υπέροχη, εξαίσια, τρομερή και με το πιο όμορφο φινάλε. Όχι μόνο έκλαψα αλλά πλάνταξα στο κλάμα απο συγκίνιση και θλίψη διότι με Ηarry Potter έχω μεγαλώσει κυριολεκτικά. Είχα πάει στην πρεμιέρα και όταν τελείωσε ήθελα να σηκωθώ και να χειροκροτήσω αλλά δεν το έκανα. Χειροκρότησα λίγο όσο καθόμουν. Όλος ο κόσμος που συμμετείχε στην ταινία όπως και ο ίδιος ο Harry είναι η δεύτερη οικογένεια μου και το Hogwarts είναι το σπίτι μου.
    yaoikillerpilze
    yaoikillerpilze
    Παρασκευαστής/-στρια φίλτρων
    Παρασκευαστής/-στρια φίλτρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 1392
    Ηλικία : 31
    Location : johnny's jimusho :3
    Ημερομηνία εγγραφής : 28/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2

    Δημοσίευση από yaoikillerpilze Κυρ Αυγ 07, 2011 11:05 am

    επιτελους τα καταφερα και ειδα εχτες την ταινια στον κινηματογραφο

    Σπόιλερ:

    καθως πολλα ατομα εχουν γραψει κριτικη για την ταινια δεν θα σας κουρασω με την πλοκη για την οποια ειχα συμβιβαστει οτι θα ειναι way too far απο το βιβλιο αλλα με καποιες λεπτομερειες που μου αρεσαν

    η αρχη με τον βοντεμορτ να παρουσιαζει το λογοτυπο της warner bros και τον χαρι να κλαιει στον ταφο του ντομπυ μου αρεσε πολυ οπως και η ολη σκηνη στο σελ κοτατζ

    λατρεψα την ερμιονη μεταμορφωμενη σε μπελατριξ ( η στιγμη που σκονταφτε στα τακουνια της δεν υπηρχε οπως και το υφος της )

    στη συνεχεια η πτηση με τον δρακο respekt

    ο αμπερφορθ δεν μου αρεσε καθολου οπως και η αριανα

    τη στιγμη που η ερμιονη λεει τον περασα για τον νταμπλντορ σχολιαζω

    " απο ποτε μας εγινες μυωπικια και εσυ κοριτσι μου? :P "

    η αριανα περιμενα οτι θα ηταν ενα χαριτωμενο δεκαχρονο το πολυ κοριτσακι οποτε το αποτελεσμα δυστυχως δεν με ικανοποιησε

    και μιας και σχολιαζω τις αποτυχιες της βραδιας η μεγαλυτερη ηταν η οικογενεια μαλφού

    η διχρωμη μητερα απο την αρχη δεν μου ειχε αρεσει και τωρα που την ειδα μαζι με τον απεριποιητο λουσι μου φανηκε σαν κωμικο διδυμο tongue

    και τωρα παμε στο χογκουαρτς

    * fangirlισμος mode on *

    μου αρεσε τοσο πολυ που ο seamus ειχε δυο γραμμες και ο neville αρκετες ωστε να πιει ενα ποτηρι νερο ενδιαμεσα awesome

    * fangirlισμος mode off *

    μου αρεσε το δαρμενο make up τους αλλα παραξενευτηκα που ολοι οι μαθητες αλλα και ο χαρι αλλαζαν ρουχα τοσο γρηγορα απο την σκηνη στο δωματιο των ευχων μεχρι την κατσαδα του χαρι στον σνειπ και μετα

    δειτε τον χαρι και θα καταλαβετε τι στο καλο μαγοι ειναι? Laughing

    γενικα οι σκηνες της μαχης ηταν αρκετα καλες στεναχωρεθηκα που πεθανε ο φρεντ η λαβεντερ και το ζευγος το κινυγητο του νεβιλ με τους θανατοφαγους ειχε ενα σχετικο γελιο και λοιπα

    οι αναμνησεις του σνειπ ηταν το αγαπημενο μου κομματι απο ολη την ταινια αν και ηθελα ο τζειμς απλα να μην υπαρχει ( το παιδι απεδωσε την αλλαζονια του )

    τελος i ship neville and luna μια τεραστια αδικια διορθωθηκε Very Happy

    Perenelle Flamel
    Perenelle Flamel
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 8686
    Ηλικία : 28
    Location : Hogsmead
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: better run, better run...

    Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2

    Δημοσίευση από Perenelle Flamel Κυρ Αυγ 07, 2011 8:19 pm

    Και δεν ξέρω αν το πρόσεξε κανείς αλλά έβγαλαν τα NYAAAAAAAAAAH!!Δεν θυμάμαι να άκουσα κανένα.

    χαχαχαα ναι ρε παιδι μου πως και πως τα περιμενα!! τελος παντων συμφωνω με οολα αυτα που ειπες και θα ηθελα να προσθεσω σαν (ψιλο)ρομαντικη ψυχη , οτι δε μου αρεσε το φιλι Ερμιονης-Ρον...πφφ και φυσικα θα ηθελα η τελικη μονομαχια και ο θανατος του λορδου να ηταν οπως στο βιβλιο μπροστα σε ολους δηλαδη!!αα ναι και την "ανασταση" του harry την προτιμουσα στο βιβλιο, οπου εκανε protego σωζοντας τη molly!! Aυταα Very Happy Very Happy Very Happy
    Υ.Γ. ουτε στην Καβαλα ειχε τα δωρακιαα crying crying


    αλλα νταξει ηταν ΕΠΙΚΗΗΗΗΗ!! προσκυνω obey
    Cassiopeia Black
    Cassiopeia Black
    Μαγικός Προσωπογράφος
    Μαγικός Προσωπογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 23167
    Ηλικία : 29
    Location : In the world of dreams
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/09/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Does this darkness have a name? Is it your name?

    Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2

    Δημοσίευση από Cassiopeia Black Δευ Αυγ 08, 2011 3:48 pm

    Ασε αυτό με τα δωράκια με έχει πληγώσει και μένα... crying
    Perenelle Flamel
    Perenelle Flamel
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 8686
    Ηλικία : 28
    Location : Hogsmead
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: better run, better run...

    Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2

    Δημοσίευση από Perenelle Flamel Δευ Αυγ 08, 2011 4:00 pm

    λες και ελλαδα ειναι μονο η αθηνα!!
    Laverne de Montmorency
    Laverne de Montmorency
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 6050
    Ηλικία : 28
    Location : Probably in another world....
    Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: There was once a small dream. No one knew who had dreamt it. Such a tiny dream it was.

    Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2

    Δημοσίευση από Laverne de Montmorency Δευ Αυγ 08, 2011 5:47 pm

    Επιτέλους την είδα,χθες στο θερινό. Δυστυχώς εδώ δεν έχει ούτε 3D ούτε τίποτα και αναγκάστηκα να πάρω μαζί και τρεις φίλες από τις οποίες η μια έβλεπε Χπ για πρώτη φορά και οι άλλες είχαν δει μόνο τις ταινίες. Γενικά θα ήθελα πολύ να είχα καταφέρει να πάω Αθήνα και να δω την ταινία με κάποιον που συμμερίζεται την πόρωσή μου.

    Η ταινία τώρα ήταν εκπληκτική αν και σε κάποια σημεία με ξενέρωσε. Η αρχή και η σκηνή με την Γκρίνκοτς ήταν εκπληκτικά και αρκετά πιστή στο βιβλίο. Στη μάχη του Χόγκουαρτς η ΜακΓκόνακαλ ήταν θεά και ο Νέβιλ καταπληκτικός, πραγματικά είδαμε πόσο εξελίχθηκε ο χαρακτήρας του. Στη μάχη τώρα μου άρεσε οι προετοιμασία των δυο πλευρών, και απέδωσαν το μέγεθος της υλικής καταστροφής αλλά θα ήθελα κάτι παραπάνω, όχι απλά να μας δείξουν ποιοι σκοτώθηκαν τελικά. Στο θάνατο του Σνέιπ έβαλα τα κλάματα, το ήξερα από την αρχή ότι θα το έκανα. Και στις αναμνήσεις του επίσης συγκινήθηκα πολύ έχω ιδιαίτερη αδυναμία σε αυτό το κομμάτι αν και θα ήθελα λίιγο περισσότερες λεπτομέρειες.red face Εκεί που κρατούσε στην αγκαλιά του τη Λίλυ πάντως ήταν τόσο συγκινιτικό. Πάντως εκεί που ο Χάρι είπε στο Ρον και στην Ερμιόνη ότι θα θυσιαστει και αγκαλιάστηκαν δάκρυσα λίγο αν και ήξερα τι θα γίνει. Αυτό το "No sign of him, my lord", πόσες φορές παίζει να το είχα ακούσει πριν δω την ταινία? Razz Στο σταθμό του Κινγκς Κρος ένιωσα τόσο όμορφα. oh! Από τη στιγμή που ο Χάρι "επέστρεψε" κάποια σημεία με χάλασαν όμως. =/ Η ομιλία του Νέβιλ ήταν πραγματικά απίστευτη αλλά την τελική μάχη την ήθελα κάπως καλύτερη. Καταρχήν προτιμούσα να δω πτώματα με γουρλωμένα μάτια κλπ παρά τον Βόλτεμορτ και την Μπέλατριξ να γίνονται χαρτοπόλεμος. Νομίζω ότι αυτό δεν ήταν ανάγκη να γίνει... Γενικά χάρηκα που είδα αυτούσιο το "Νot my daughter you bitch," αλλά περίμενα να δέιξει την αντίδραση και την αλάζονεία της Μπέλατριξ όχι απλά να αποφεύγει μερικές κατάρες και τελικά να γίνεται κομματάκια. Και στη μονομαχία Χάρι- Βόλτεμορτ πού ήταν η όλη συζήτηση όπως έγινε στο βιβλίο? Επίσης ξενέρωσα αν και μόλις είδα τα κομματάκια του Βόλτεμορτ σκέφτηκα: "Καλό κατευόδειο" Razz. Και μια λεπτομέρεια, που θα πείτε ότι τα ψιρίζω αν την αναφέρω αλλά anyway... Συμφωνώ ότι το ανίκητο ραβδί δεν θα 'επρεπε να ξαναχρησιμοποιηθεί αλλά ολόκληρο κλήρο του θανάτου να τον σπάνε στα δυο και να τον πετάνε στο κενό? Ας γινόταν όπως στο βιβλίο... =/
    Το 19 χρόνια μετά να πω την αλήθεια μου φάνηκε γλυκό και όμορφο αν και δεν είδαμε το "All was well".
    Γενικά έμεινα ευχαριστημένη παρά τις ενστάσεις μου. Ήταν από τις καλύτερες μεταφορές. Ευχαριστημένη αλλά όχι απόλυτα. Και ίσως για αυτό το λόγο, ενώ πήγα στο σινεμά με κατάθλιψη του στυλ "τελειώνει η παιδική μου ηλικία" κατάλαβα ότι τελικά τίποτα δεν τελείωσε. Για μένα το πραγματικό τέλος αν υπήρξε ποτέ ήταν με το τέλος των βιβλίων. Αφού δεν τελειωσε τότε ούτε τώρα θα τελειώσει. The boy who lived will keep living in my heart....forever.
    Για να μην ξεφύγω να πω ότι ξεχώρισα την ερμηνεια της maggie smih, του Alan Rickman, και του mathew lewis. Κι άλλες ήταν πολύ καλές αλλά για μένα ειδικά αυτές. In Love In Love
    yaoikillerpilze
    yaoikillerpilze
    Παρασκευαστής/-στρια φίλτρων
    Παρασκευαστής/-στρια φίλτρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 1392
    Ηλικία : 31
    Location : johnny's jimusho :3
    Ημερομηνία εγγραφής : 28/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2

    Δημοσίευση από yaoikillerpilze Τρι Αυγ 09, 2011 1:35 pm

    εκεινο το κομματι που κανει ο χαρι

    come on tom let's finish it together

    και τον αγκαλιαζει και πεφτουν μαζι απο τον πυργο με κανει να αναφωνω

    " ΖΜΟΥΤΣ! " :P

    επισης ειχε πολυ γελιο εκει που κανει ο αμπερφορθ στον σιμους:

    περιμενα να γινεις και εσυ ψηλος σαν και αυτον

    και δειχνει τον ντιν rofl

    επισης γελασα με την αφασια του νεβιλ μεχρι να σηκωθει μετα που τον χτυπησε το ξορκι

    σαν να εβλεπε εφιαλτη ηταν

    19 χρονια μετα

    οι απολυτοι θειτσοι και θειτσες αν και μου αρεσε που ο γιος του ντρακο ειχε ιδιο μαλλι με αυτον στην πρωτη ταινια hurrah

    ηταν καλο σαν κωμωδια του βιβλιου γιατι καπως ετσι βλεπω τις ταινιες μετα την πεμπτη

    neville luna Pictures, Images and Photos
    Draco Malfoy 7
    Draco Malfoy 7
    Δευτεροετής στην Σχολή
    Δευτεροετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 21
    Ηλικία : 28
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/08/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2

    Δημοσίευση από Draco Malfoy 7 Πεμ Αυγ 11, 2011 4:39 pm

    Εμενα η ταινια μου αρεσε παρα πολυ!!πηγα και την ειδα την δευτερη ημερα με τον κολλητο μου και θα ελεγα οτι ξετρελαθηκα!!!τα εφε ηταν τελεια!!!Και πιο πολυ απο ολα μου αρεσε η μαχη του χογκουαρτσ
    Penellope Clearwater
    Penellope Clearwater
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 2399
    Ηλικία : 25
    Location : Larissa
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Το να ζεις στον κόσμο χωρίς να συνειδητοποιείς τη σημασία του κόσμου είναι σαν να περιπλανιέσαι σε μια πελώρια βιβλιοθήκη χωρίς να αγγίζεις τα βιβλία

    Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2

    Δημοσίευση από Penellope Clearwater Πεμ Σεπ 01, 2011 4:16 pm

    ωραιο ηταν αλλα καμια σχεση με το βιβλιο

    ---

    πωσ γινεται να βαλουμε εικονα ειμαι καινουρια




    edit by Amelia Blackfoot: Δεν επιτρέπονται τα διπλά ποστς. Καλή συνέχεια! Very Happy
    Amelia Blackfoot
    Amelia Blackfoot
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 20437
    Ηλικία : 571
    Location : 12, Grimmauld Place, 4th floor
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: And Iʼve been looking at the stars for a long, long time, Iʼve been putting out fires all my life. Everybody wants a flame, they donʼt want to get burnt and today is our turn.

    Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2

    Δημοσίευση από Amelia Blackfoot Πεμ Σεπ 01, 2011 4:24 pm

    ^ Θα σου στείλω πμ για να μην σπαμάρουμε. awesome
    Ariana Lestrange
    Ariana Lestrange
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 17703
    Ηλικία : 24
    Location : Middle Of Nowhere
    Ημερομηνία εγγραφής : 15/08/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Keep your friends close and your fries closer.

    Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2

    Δημοσίευση από Ariana Lestrange Πεμ Σεπ 01, 2011 4:44 pm

    Την λάτρεψα Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2 - Σελίδα 3 841182 Θέλω να την βλέπω συνέχεια... Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2 - Σελίδα 3 65854
    Aurora Black
    Aurora Black
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 422
    Ηλικία : 29
    Location : La-la land
    Ημερομηνία εγγραφής : 13/09/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Η Μαγεία είναι δύναμη

    Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2

    Δημοσίευση από Aurora Black Σαβ Σεπ 17, 2011 9:28 pm

    Ήταν μακράν πιο ωραία απο το πρώτο μέρος... Στη μάχη Χογκουαρτς εναντίον Θανατοφάγων ανατρίχιασα... Μέχρι και στον ύπνο μου το έβλεπα μετά... Θεικό!!! respekt
    Romilda Vane
    Romilda Vane
    Δασοφύλακας
    Δασοφύλακας


    Αριθμός μηνυμάτων : 12879
    Ηλικία : 29
    Location : Neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Μάγεψαν και σένανε τα ξωτικά;

    Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2

    Δημοσίευση από Romilda Vane Κυρ Νοε 13, 2011 1:22 pm

    Πολυ καλυτερη απο το πρωτο μερος, θα συμφωνησω! Αγαπημενες σκηνες η προετοιμασια για τη μαχη και οι αναμνησεις του Σνειπ. Περιττο να πω οτι στη μιση και βαλε ταινια ημουν ετσι plz crying . Εκει που δειχνει τον Φρεντ την Τονγκς και τον Ρεμους νεκρους , οταν μιλαει ο Χαρι στους δικους του, εκει που ειναι μωρο ο Χαρι(στις αναμνησεις του Σνειπ, η σκηνη που του λεει η μαμα του "harry be strong. Be safe crying " Οταν φευγει ο Χαρι για να παει να βρει τον Βολντερμορτ, επισης συγκινηθηκα.
    Γενικα ηταν πολυ ωραια ταινια, καπως διαφορετικη απο τις αλλες στη σκηνοθεσια,καπως πιο 'καλλιτεχνικη' θα ελεγα.Μου αρεσε! Απο τις αγαπημενες μου μαζι με την 2η!
    Aurora Black
    Aurora Black
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 422
    Ηλικία : 29
    Location : La-la land
    Ημερομηνία εγγραφής : 13/09/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Η Μαγεία είναι δύναμη

    Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2

    Δημοσίευση από Aurora Black Πεμ Νοε 17, 2011 12:54 pm

    Παιδιά συμβουλή... κατεβάστε την σε blu-rey version με torrent ειναι φοβερό wiii
    Harry Potter Black
    Harry Potter Black
    Θεραπευτής/ρια
    Θεραπευτής/ρια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1221
    Ηλικία : 26
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/12/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2

    Δημοσίευση από Harry Potter Black Πεμ Δεκ 22, 2011 7:41 pm

    μεγαλη διαρκιας ταινια οραια καλα εφε μαχεςςς ολα ΤΕΛΕΙΑ
    naftis
    naftis
    Τριτοετής στην Σχολή
    Τριτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 72
    Ηλικία : 82
    Location : (Σι)χαμένος στο διάστημα
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Τὶ εἶναι ὁ ἄνθρωπος; Ἕνα τίποτα ... ...

    Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2

    Δημοσίευση από naftis Κυρ Δεκ 25, 2011 8:15 pm

    Beatrice Baudelaire έγραψε:Μετάα, Δωμάτιο των ευχών. Με το που μπάινει μέσα ο Χάρι, εντοπίζει αμέσως το διάδημα, λες και ήταν εκεί και τον περίμενε.
    Ὅπως λέει κι ὁ Ντάμπλντορ τὸ Γκρίφοντορ βοηθάει ὅσους χρειάζονται βοήθεια.

    Beatrice Baudelaire έγραψε: Άσε που θα έπρεπε να ήτανε μαυρισμένο από τα χρόνια, όπως στο βιβλίο. Είναι δυνατόν να ήτανε ασημένιο και αστραφτερό, και να γυαλίζει κιόλας? sweatdrop smiley Αμ που ήταν σε κουτί κιόλας σκεπασμένο με ύφασμα μην και χαλάσει; sweatdrop smiley
    Τὰ πολύτιμα μέταλλα δὲν ὁξειδώνονται.


    Πρὶν ἀρχίσω νὰ λέω τὶς ἀπόψεις μου νὰ ἐπισημάνω ὄτι δὲν ἔχω διαβάσει τὰ βιβλία. Ἔχω δεῖ τὶς ταινίες καὶ ἔχω διαβάσει κάποια πράγματα στὴν Wikipedia.
    Νυχτερινὸ προσκλητήριο Σνέηπ: -
    Σὲ βίντεο στὸ youtube δείχνει ὄτι ἐν μέσω τῶν μαθητῶν τοῦ Γκρίφιντορ νὰ εἶναι ὁ Χάρυ πιασμένος χέρι χέρι μὲ τὴν Τζίνι. Γιατὶ τὸ ἔκοψαν ἀπὸ τὴν ταινία;

    Κομμένες σκηνές: -
    Ἔχω δεῖ στὸ youtube τὴν θεία τοῦ Χάρυ στὸ ἄδειο σπίτι, τὴν σκηνὴ ὅπου ὀ ξάδερφος ἀποχειρετὰ τὸν Χάρυ καθῶς τὴν σκηνὴ τὴν ὁποία περιέγραψα προηγουμένως. Γιατὶ τὶς ἔκοψαν;

    Ὁ Χάρυ ἀποκαλύπτει τὸν φονιὰ τοῦ Ντάμπλντορ: +
    Ἡ Ἀθηνᾶ μπαίνει μπροστὰ ἀπὸ τὸν Χάρυ γιὰ νὰ τὸν προστατεύσει. Στὴν συνέχεια κινεῖται μὲ θανατηφόρο πρόθεση κατὰ τοῦ Σνέηπ. Στὸ πρόσωπό της φαίνεται ὁ ὀργή της.

    Οἱ μαθητὲς εἶναι ἔξω ἀπὸ τοὺς κοιτῶνες: +
    Μοῦ ἄρεσε ποὺ μπῆκε "τσόντα" αὐτὴ ἠ κωμικὴ σκηνή: ἐννοεῖται ῤὲ ἠλίθιε πῶς εἶναι ἔξω ἀπὸ τοὺς κοιτῶνες.

    Ἡ Τζίνι Οὐέσλι μπαίνει μπροστὰ ἀπὸ τὸν Χάρυ: -
    Ὅταν μιὰ μαθήτρια τοῦ Σλίθεριν προτρέπει τοὺς ὑπόλοιπους νὰ συλλάβουν τὸν Χάρυ τότε πρώτη ἠ Τζίνι μπαίνει μπροστὰ ἀπὸ τὸν Χάρυ (ἀκολουθούμενη ἀπὸ τὴν Ἑρμιόνη καὶ τὸ Τάγμα τοῦ Φοίνικα). Ἡ ἀντίδραση τῆς Τζίνι εἶναι πολὺ χλιαρή. Θὰ προτιμούσα μόλις μπῆκε μπροστά του νὰ σήκωνε τὸ ῥαβδί της καὶ νὰ τὴν ἐπιτιθόταν ἢ ἔστω νὰ τὴν ἀπειλοῦσε.

    Ἡ Ἀθηνᾶ πρὸ τῆς μάχης τοῦ Χόγκουαρτς: +++++++++++
    Διέταξε τὸν ἐπιστάτη νὰ κλείσει τὸ Σλίθεριν στὸ μπουντρούμι.
    Ὀργάνωσε τὴν ἄμυνα τοῦ Χόγκουαρτς.
    Ὅταν ὀ Φίλιους εἶπε ὄτι δὲν μποροῦν νὰ τὸν κρατήσουν ἀπ'ἔξω γιὰ πάντα τοῦ ἀπάντησε ὄτι μποροῦν νὰ τὸν καθυστερήσουν. Στὴν συνέχεια ἀκούγεται πιὸ ἀγριεμένη καθῶς λέει: τὸ ὄνομά του εἶναι Βόλντεμορτ, μπορεῖς νὰ τὸ πεῖς. Θὰ ἐπιχειρήσει νὰ μᾶς σκοτώσει ἔτσι κι ἀλλιῶς.
    Μοῦ ἄρεσε ἡ παιδικὰ χαρά μὲ τὴν ὁποία εἶπε: πάντα ἤθελα νὰ χρησιμοποιήσω αὐτὸ τὸ ξόρκι
    Ὁ Κίνγκσλι Σάκλμπολτ σκόπευε νὰ ἀναλάβει τὴν ἄμυνα τοῦ Χόγκουαρτς ἀλλὰ ὐπαναχώρησε ὅταν εἶδε τὴν ἀσπίδα γύρω ἀπὸ αὑτό.

    Ἡ πρώτη φάση τῆς μάχης τοῦ Χόγκουαρτς: --------
    Δείχνει μόνο τὸν Φίλιους νὰ ὀπισθοχωρεῖ πίσω ἀπὸ τὰ ζωντανεμένα ἀγάλματα. Μόνες σκηνὲς μάχης ἄτομο μὲ ἄτομο δείχνει στὸν πύργο Ἀστρονομίας: ὁ Ἄρθουρ Οὐέσλι (ἀν δὲν τὸν μπερδεύω μὲ ἄλλον) κι ὁ Κίνγκσλι Σάκλμπολτ ἐξουδετερώνουν κάποιους ἐπιτιθέμενους.
    Δείχνει μόνο τὸν ἔνα δίδυμο πεσμένο μπροστὰ ἀπὸ κάποια Θανατοφάγο ὅταν ὀ Βόλντεμορτ καλεῖ τοὺς δικούς του νὰ ὀπισθοχωρήσουν. Δὲν δείχνει ὅμως τὴν μάχη. Δὲν δείχνει τὶς σκηνὲς μάχης ὅπου φονεύθηκαν οἱ Λούπιν, Τόνκς. Γενικῶς θὰ ἔπρεπε οἰ σκηνὲς μάχης νὰ εἶναι πολλές.

    Αὐτὰ τὰ ὁλίγα γιὰ τώρα, to be continued.
    Harry Potter Black
    Harry Potter Black
    Θεραπευτής/ρια
    Θεραπευτής/ρια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1221
    Ηλικία : 26
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/12/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2

    Δημοσίευση από Harry Potter Black Σαβ Δεκ 31, 2011 7:00 pm

    ολα στην ταινια ηταν τελεια.Δεν μου αρεσε μονο ο θανατος του Βολντερμορτ.Ηταν σαν να ηταν χαρτινος και να τον εκοψε στην μεση ο Χαρι.Κατα τα υπολυπα στενοχοριθικα για τον θανατο του Ντομπι του τρελοματι και τους υπολιπους.
    Harry Potter Black
    Harry Potter Black
    Θεραπευτής/ρια
    Θεραπευτής/ρια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1221
    Ηλικία : 26
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/12/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από το Deathly Hallows: Part 2

    Δημοσίευση από Harry Potter Black Τετ Ιαν 04, 2012 12:32 pm

    πολλυ καλη Ταινια

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Κυρ Μάης 19, 2024 9:04 pm