.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

4 απαντήσεις

    XBOX360 και PLAYSTATION3 - Επισκευές με χαμηλό κόστος

    sokairyk
    sokairyk
    Πρωτοετής στην Σχολή
    Πρωτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 6
    Ηλικία : 34
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/07/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts:
    Blood Status:
    Today's thought:

    XBOX360 και PLAYSTATION3 - Επισκευές με χαμηλό κόστος Empty XBOX360 και PLAYSTATION3 - Επισκευές με χαμηλό κόστος

    Δημοσίευση από sokairyk Πεμ Ιουλ 07, 2011 4:06 am

    Γεια σας, με λένε Κυριάκο και μένω στη Θεσσαλονίκη.

    Ασχολούμαι με παιχνιδομηχανές αρκετό καιρό και μπορώ να αναλάβω επισκευές μηχανημάτων τύπου ΧΒΟΧ360 και PLAYSTATION 3.

    Προβλήματα όπως:
    • ΥLOD σε PS3 (Υψηλή θερμοκρασία σε επεξεργαστή ή/και κάρτα γραφικών που προκαλεί ολική δυσλειτουργία του μηχανήματος, συνηθέστερο σύμπτωμα: αναβοσβήνει το κόκκινο λαμπάκι, και στη συνέχεια η μηχανή μπαίνει σε standby mode)
    • 3RROD σε ΧΒΟΧ (Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το YLOD-βλέπε προηγούμενη βούλα, συνηθέστερα συμπτώματα του προβλήματος: αναβοσβήνουν 3 κόκκινα λαμπάκια στο μπροστινό μέρος της παιχνιδομηχανής)
    • CFW σε PS3 (custom firmware-Το κλασσικό "τσιπάρισμα". Προκαλεί την μηχανή να μπορεί να παίξει αντίγραφα ασφαλείας μέσω εσωτερικού ή εξωτερικού σκληρού δίσκου)


    Για τις επιδιορθώσεις των παραπάνω προβλημάτων θα χρησιμοποιήσω θερμοαγωγικό πιστόλι (heatgun) και θερμοαγώγιμη κόλλα. Θα χρησιμοποιηθεί η καλύτερη έκδοση της κόλλας στο εμπόριο (artik silver 5).

    Για την επισκευή του YLOD προβλήματος, η τιμή βρίσκεται στα 30Ε.
    Για την επισκευή του 3RROD προβλήματος, η τιμή βρίσκεται στα 25Ε.
    Για το CFW "τσιπάρισμα" η τιμή βρίσκεται στα 20Ε.

    Επειδή τα υλικά τα έχω ήδη αγορασμένα με δικά μου έξοδα και επειδή είμαι καθαρά χομπίστας, οι τιμές μπορούν να συζητηθούν, εάν υπάρχει πρόβλημα.

    ~~~

    Σε περίπτωση που κάποιο μέλος έχει XBOX360 ή/και PS3 που εμφανίζει τα συμπτώματα των προβλημάτων που μπορώ να επιδιορθώσω, αλλά δεν είναι σίγουρος εάν όντως υπάρχει πρόβλημα ή είναι ένδειξη για κάτι άλλο, ας επικοινωνήσει μαζί μου με πμ ή με email.

    Το email θα το βρείτε στο προφίλ μου.
    Ευχαριστώ πολύ και καλησπέρα.
    Anonymous
    Επισκέπτης
    Επισκέπτης


    XBOX360 και PLAYSTATION3 - Επισκευές με χαμηλό κόστος Empty Απ: XBOX360 και PLAYSTATION3 - Επισκευές με χαμηλό κόστος

    Δημοσίευση από Επισκέπτης Πεμ Ιουλ 07, 2011 2:43 pm

    Cool story bro.
    sokairyk
    sokairyk
    Πρωτοετής στην Σχολή
    Πρωτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 6
    Ηλικία : 34
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/07/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts:
    Blood Status:
    Today's thought:

    XBOX360 και PLAYSTATION3 - Επισκευές με χαμηλό κόστος Empty Απ: XBOX360 και PLAYSTATION3 - Επισκευές με χαμηλό κόστος

    Δημοσίευση από sokairyk Δευ Ιουλ 11, 2011 2:52 am

    Μονο που εγραψες cool story bro φανταζομαι τι μουτρα μπορει να εχεις.Ασε τον Χαρι Ποττερ στην ησυχια του και πανε καμια βολτα σε καμια καφετερια.Πιστευω πως αμα ο χαρι ποττερ εβλεπε τα μουτρα σου οι ταινιες θα ειχαν σταματησει στην ΠΡΩΤΗ.
    Anonymous
    Επισκέπτης
    Επισκέπτης


    XBOX360 και PLAYSTATION3 - Επισκευές με χαμηλό κόστος Empty Απ: XBOX360 και PLAYSTATION3 - Επισκευές με χαμηλό κόστος

    Δημοσίευση από Επισκέπτης Δευ Ιουλ 11, 2011 3:34 am

    you mad bro?
    Anonymous
    Επισκέπτης
    Επισκέπτης


    XBOX360 και PLAYSTATION3 - Επισκευές με χαμηλό κόστος Empty Απ: XBOX360 και PLAYSTATION3 - Επισκευές με χαμηλό κόστος

    Δημοσίευση από Επισκέπτης Δευ Ιουλ 11, 2011 3:44 am

    SUPER COOL STORY BRO
    Άκου χομπίστα , κόλλα κάνα χαρτάκι σε καμία κολόνα της ΔΕΗ, μοίρασε καρτελάκια σε περαστικούς ,στην Αριστοτέλους για τις υπηρεσίες σου και άσε το τι θα έκανε ο Harry potter .

    Anonymous
    Επισκέπτης
    Επισκέπτης


    XBOX360 και PLAYSTATION3 - Επισκευές με χαμηλό κόστος Empty Απ: XBOX360 και PLAYSTATION3 - Επισκευές με χαμηλό κόστος

    Δημοσίευση από Επισκέπτης Δευ Ιουλ 11, 2011 3:49 am

    sokairyk έγραψε: ΠΡΩΤΗ.
    Και καλύτερη hippie

    Fairlight έγραψε:SUPER COOL STORY BRO
    Άκου χομπίστα , κόλλα κάνα χαρτάκι σε καμία κολόνα της ΔΕΗ, μοίρασε καρτελάκια σε περαστικούς ,στην Αριστοτέλους για τις υπηρεσίες σου και άσε το τι θα έκανε ο Harry potter .



    HAHAHAHAHAHAHAH
    sokairyk
    sokairyk
    Πρωτοετής στην Σχολή
    Πρωτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 6
    Ηλικία : 34
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/07/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts:
    Blood Status:
    Today's thought:

    XBOX360 και PLAYSTATION3 - Επισκευές με χαμηλό κόστος Empty Απ: XBOX360 και PLAYSTATION3 - Επισκευές με χαμηλό κόστος

    Δημοσίευση από sokairyk Δευ Ιουλ 11, 2011 6:29 am

    Aκου και εσυ σουπερ μουτρα.Δεν κολλαω χαρτακια στην ΔΕΗ ουτε στην Αριστελους γιατι δεν εχω αναγκη τους πελατες γιατι εχω ηδη ακρετους.Οσο για σενα βαλε αγγελια στα ιδια μερη που μου προτεινες οπως.Ζητειται αντρας μετριου αναστηματος με ουλη στο μετωπο με γυαλια και βλακωδες υφος που να φερνει σε αγγλο.

    ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ ΣΕ ΑΠΟΚΡΥΨΗ


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την sokairyk στις Δευ Ιουλ 11, 2011 6:32 am, 1 φορά
    Sir Brutus
    Sir Brutus
    Χρυσούχος
    Χρυσούχος


    Αριθμός μηνυμάτων : 687
    Ηλικία : 532
    Location : State of Darkness
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/09/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Φάε μια Αβάντα!!!

    XBOX360 και PLAYSTATION3 - Επισκευές με χαμηλό κόστος Empty Απ: XBOX360 και PLAYSTATION3 - Επισκευές με χαμηλό κόστος

    Δημοσίευση από Sir Brutus Δευ Ιουλ 11, 2011 6:31 am

    Βασικά, επειδή είστε λίγο έως πολύ οφ τόπικ, εγώ θέλω να ρωτήσω, τσιπάρισμα σε PS2 κάνεις; Και αν ναι, πόσο θα βγει;

    Thanks in advance!


    Και btw, στον καβγά με αυτές τις επικές παιδιαρίστικες τάπες, είμαι με το μέρος του sokairyk.



    XBOX360 και PLAYSTATION3 - Επισκευές με χαμηλό κόστος The_Evening_Prophet
    sokairyk
    sokairyk
    Πρωτοετής στην Σχολή
    Πρωτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 6
    Ηλικία : 34
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/07/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts:
    Blood Status:
    Today's thought:

    XBOX360 και PLAYSTATION3 - Επισκευές με χαμηλό κόστος Empty Απ: XBOX360 και PLAYSTATION3 - Επισκευές με χαμηλό κόστος

    Δημοσίευση από sokairyk Δευ Ιουλ 11, 2011 6:34 am

    Ευχαριστω Sir Brutus στειλε μου PM θα βγει 25 ευρω.Θα σου βαλω προγραμμα χωρις να χρειαστει να ανοιχτει η κονσολα σε περιπτωση που εχεις ακομα εγγυηση.
    Sir Brutus
    Sir Brutus
    Χρυσούχος
    Χρυσούχος


    Αριθμός μηνυμάτων : 687
    Ηλικία : 532
    Location : State of Darkness
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/09/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Φάε μια Αβάντα!!!

    XBOX360 και PLAYSTATION3 - Επισκευές με χαμηλό κόστος Empty Απ: XBOX360 και PLAYSTATION3 - Επισκευές με χαμηλό κόστος

    Δημοσίευση από Sir Brutus Δευ Ιουλ 11, 2011 6:36 am

    Σε ευχαριστώ πολύ!

    Και από PSP ξέρεις τίποτα; Δεν παίζει τα παιχνίδια όταν βάζω ένα δίσκο μέσα κάνει έναν ήχο σαν να μου λέει: "ERROR, ERROR! ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑIΝΕΙΣ;"



    XBOX360 και PLAYSTATION3 - Επισκευές με χαμηλό κόστος The_Evening_Prophet
    sokairyk
    sokairyk
    Πρωτοετής στην Σχολή
    Πρωτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 6
    Ηλικία : 34
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/07/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts:
    Blood Status:
    Today's thought:

    XBOX360 και PLAYSTATION3 - Επισκευές με χαμηλό κόστος Empty Απ: XBOX360 και PLAYSTATION3 - Επισκευές με χαμηλό κόστος

    Δημοσίευση από sokairyk Δευ Ιουλ 11, 2011 6:39 am

    Μπορω να στο τσιπαρω παλι χωρις να ανοιχτει θα βγει στα 20 ευρω και θα περνας τα παιχνιδια με memory stick οποτε δεν θα παιζει προβλημα με το driver του μιας και δεν θα σου φανει χρησιμο
    Sir Brutus
    Sir Brutus
    Χρυσούχος
    Χρυσούχος


    Αριθμός μηνυμάτων : 687
    Ηλικία : 532
    Location : State of Darkness
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/09/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Φάε μια Αβάντα!!!

    XBOX360 και PLAYSTATION3 - Επισκευές με χαμηλό κόστος Empty Απ: XBOX360 και PLAYSTATION3 - Επισκευές με χαμηλό κόστος

    Δημοσίευση από Sir Brutus Δευ Ιουλ 11, 2011 6:41 am

    Ευχαριστώ πολύ! Θα σου στείλω το τηλέφωνό μου με πμ να συννενοηθούμε!



    XBOX360 και PLAYSTATION3 - Επισκευές με χαμηλό κόστος The_Evening_Prophet
    sokairyk
    sokairyk
    Πρωτοετής στην Σχολή
    Πρωτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 6
    Ηλικία : 34
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/07/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts:
    Blood Status:
    Today's thought:

    XBOX360 και PLAYSTATION3 - Επισκευές με χαμηλό κόστος Empty Απ: XBOX360 και PLAYSTATION3 - Επισκευές με χαμηλό κόστος

    Δημοσίευση από sokairyk Δευ Ιουλ 11, 2011 6:47 am

    οκ θα σε καλεσω το μεσημερακι.Γεια προς το παρον
    Berenice
    Berenice
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 18387
    Ηλικία : 29
    Location : Αsteroid B612
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: well behaved women rarely make history

    XBOX360 και PLAYSTATION3 - Επισκευές με χαμηλό κόστος Empty Απ: XBOX360 και PLAYSTATION3 - Επισκευές με χαμηλό κόστος

    Δημοσίευση από Berenice Δευ Ιουλ 11, 2011 10:28 am

    Fairlight και Zacharias Smith,σας παρακαλώ να απευθύνεστε ευγενικότερα σε μέλη κι αν δεν έχετε να πείτε κάτι πάνω στο θέμα,μην σπαμμάρετε γιατί η επόμενη cool story που θα ακούσετε,bros,θα είναι ο εξάψαλμός σας Very Happy

    sokairyk,καλές δουλειές!



    XBOX360 και PLAYSTATION3 - Επισκευές με χαμηλό κόστος Tumblr_mffsii6lvX1qcpsedo8_r3_250    XBOX360 και PLAYSTATION3 - Επισκευές με χαμηλό κόστος Tumblr_mffsii6lvX1qcpsedo7_r3_250 

    “You know, Evans, sooner or later youʼre going to have to make up your mind, whether you like me or hate me.”
    “Believe me, Iʼve made up my mind.”
    (x)
    Anonymous
    Επισκέπτης
    Επισκέπτης


    XBOX360 και PLAYSTATION3 - Επισκευές με χαμηλό κόστος Empty Απ: XBOX360 και PLAYSTATION3 - Επισκευές με χαμηλό κόστος

    Δημοσίευση από Επισκέπτης Δευ Ιουλ 11, 2011 5:28 pm

    Μας απειλείς jate ? Εγώ θέλω να προστατέψω τα μέλη του φόρουμ από ένα παιδάκι πραγματικά παιδάκι που θέλει να βγάλει χρήματα μέσω τον και καλά υπηρεσιών του ενώ δεν έχει καν τις απαραίτητες γνώσεις . Πως το ξέρω ; Ναι ρε φίλε γράφω και εγώ στο ps3-gr.
    sokairyk έγραψε:Παιδια εβαλα την 3.60 spoof στο ps3 μου και το μηχανημα δεν βγαζει σημα στην οθονη μετα το reboot.Εχω την waninkoko v2 και επισης οταν το κλεινω δεν κανει τον ηχο ΜΠΙΠ απλα κλεινει χωρις ηχο.Τι επαθε ??????
    Ένα από τα πολλά ποστ που ζήτα βοήθεια. Κατάλαβες φιλαράκο ; Άντε δες κανά vide-ακι στο youtube τώρα ακολούθησε κάνα guide για το πως αλλάζεις hardrive και παράτα μας
    Όσο στον άλλο φίλο δεν με νοιάζει η γνώμη σου ούτε που δίνεις τα λεφτά σου .Σου λέω μόνο ότι θα δώσεις 25 σε κάτι που γίνεται κανονικά τζάμπα .
    Τα κολπάκια με το memento, amazebreak αλλού ...
    Τι άλλο ; Τα καλύτερα σου εύχομαι άντε να σε δούμε και με CBR !!!
    Laughing
    Berenice
    Berenice
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 18387
    Ηλικία : 29
    Location : Αsteroid B612
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: well behaved women rarely make history

    XBOX360 και PLAYSTATION3 - Επισκευές με χαμηλό κόστος Empty Απ: XBOX360 και PLAYSTATION3 - Επισκευές με χαμηλό κόστος

    Δημοσίευση από Berenice Δευ Ιουλ 11, 2011 6:47 pm

    locked και κάδος.



    XBOX360 και PLAYSTATION3 - Επισκευές με χαμηλό κόστος Tumblr_mffsii6lvX1qcpsedo8_r3_250    XBOX360 και PLAYSTATION3 - Επισκευές με χαμηλό κόστος Tumblr_mffsii6lvX1qcpsedo7_r3_250 

    “You know, Evans, sooner or later youʼre going to have to make up your mind, whether you like me or hate me.”
    “Believe me, Iʼve made up my mind.”
    (x)
    Arapelao88
    Arapelao88
    Πρωτοετής στην Σχολή
    Πρωτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 1
    Ηλικία : 36
    Ημερομηνία εγγραφής : 19/11/2017

    XBOX360 και PLAYSTATION3 - Επισκευές με χαμηλό κόστος Empty Xbox360

    Δημοσίευση από Arapelao88 Κυρ Νοε 19, 2017 11:08 pm

    O xristis sokairyk thelo ti voithia sou eimai apo thessaloniki arapelakosmam88@gmail.com

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Σαβ Σεπ 28, 2024 5:59 pm