.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+42
Angelika-Lavender Black
princessmaggie
Minerva McGonagall
Morgan le Fay
SiMoS
Alviva Black
Lucy Weasley
Aurora Sinistra
Ariana Lestrange
Phineas Nigellus Black
Artemisia Lufkin
Maria Lovegood
Alicia Spinnet
Romilda Vane
Hermione Black
Roxy Black
Harry Potter Black
_LadyGrace_
SaveWaterDrinkBlood
Rose Black
Hermione11031997
Leanan Sidhe
FoNikos21
Arcturus Regulus Black
Nearly Headless Nick
Cassandra Black
Αstοria Greengrass
Isabelle Lightwood
Imperio
The Sorting Hat
Amycus
Madame Maxime
FLEUR258
Clary Fray
Hecate
Laverne de Montmorency
Andromeda Black
Cassiopeia Black
Phyllida Spore
Jace Wayland
Lily Luna Potter
Fleur Delacour
46 απαντήσεις

    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P

    Fleur Delacour
    Fleur Delacour
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 21971
    Ηλικία : 230
    Location : Όπου νά'ναι, αρκεί να είναι στην Αθήνα
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Go sell crazy someplace else, we're all stocked up here

    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Empty Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P

    Δημοσίευση από Fleur Delacour Τετ Ιουλ 06, 2011 5:49 pm

    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές

    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P F74a2743



    Ποιες διατροφικές σας συμπεριφορές είναι αυτές που άνετα κάποιος θα σας χαρακτήριζε κακομαθημένο ή έστω λίγο παράξενο; (πχ νερό σε μέτρια θερμοκρασία αλλιώς ούτε να το φτύσετε :P, συγκεκριμένα μαχαιροπήρουνα κτλ.)
    Και ποιες είναι οι διατροφικές συμπεριφορές σας, που είναι κάπως αντικοινωνικές; (πχ τρώτε με τα χέρια, πίνετε νερό από το μπουκάλι που θα πιουν κι άλλοι κτλ)

    Πέστε τα όλα, μην ντρέπεστε δεν θα βγουν παραέξω hero Razz




    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P 1p55
    Lily Luna Potter
    Lily Luna Potter
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 8875
    Ηλικία : 29
    Location : Potter Manor
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Jo, thank you for making glasses, spectacles, and red hair really cool.

    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Empty Απ: Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P

    Δημοσίευση από Lily Luna Potter Τετ Ιουλ 06, 2011 6:11 pm

    Εννοείτε πως πίνω το νερό από το μπουκάλι των άλλων, και δεν έχει και κανένας πρόβλημα. Razz
    Επίσης με μερικές φίλες, δεν έχουμε πρόβλημα να γλύφουμε και από το ίδιο γύφιτζούρι hehe
    Γενικά, σιχασιάρα μπορώ να πω ότι δεν είμαι. Και δεν με πειράζει πως τρώει ο άλλος, αρκεί να μην το κάνει επίτηδες Razz

    Κατά τα άλλα έχω δύο ιδιαιτερότητες.
    Πρώτον, δεν μπορώ να ακουμπήσουν οι παλάμες μου στο φαγητό. Δεν έχω πρόβλημα για τα δάχτυλα, αλλά για τις παλάμες ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!
    Και δεύτερον, ενώ τρώω από χθεσινό φαγητό, δεν μ'αρέσουν μόνο τα γεμιστά αν δεν είναι της ημέρας. whistling




    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Tumblr_mqrmmqgeyn1s3amqco1_500_by_phinasnigellusblack-d6g7l69

    Σπόιλερ:
    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Hhh11

    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P CHAMPION
    Jace Wayland
    Jace Wayland
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 11954
    Ηλικία : 27
    Location : City Of Glass
    Ημερομηνία εγγραφής : 28/03/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Friends share secrets. That's what keeps us close.

    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Empty Απ: Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P

    Δημοσίευση από Jace Wayland Τετ Ιουλ 06, 2011 7:59 pm

    Και εγω πινω απο το μπουκαλι αλλων και δεν εχει και κανενας προβλημα! :P
    Αλλα παιρνω και απο το φαγητο των αλλων ακομα και αν εχουν προβλημα. oh! :P Αρκει να ειναι φιλοι. :P
    Χμμ αν εστω και λιγο κολλανε τα χερια μου λογω μελιου ειδικα εκνευριζομαι τοσο υπερβολικα πολυ facepalm
    Δεν μπορω επισης τα χερια μου να μυριζουν φαγητο.Τα μυριζω συνεχεια και εκνευριζομαι και προσπαθω να παω οπου εχει σαπουνι και νερο εκει κοντα Razz
    Την μπριζολα θα την φαω με το χερι κλασσικα αλλα μονο οταν μαζευομαστε σογια κτλ Razz απλα δεν μπορω να την φαω με μαχαιροπιρουνα!
    Επισης δεν μπορω να φαω πατατες τηγανητες που να εχουν κατσει λιγες ωρες Razz αυτες τρωγονται κατευθειαν η καθολου Razz
    Επισης δεν μαρεσει να ξαναζεσταινω το χθεσινο φαγητο γιατι εχει περιεργη γευση δεν ξερω αν το εχετε παρατηρησει εμενα παντως ετσι μου φαινεται :P
    Αυτααα μεχρι τωρα αμα θυμηθω τιποτα αλλο ξαναερχομαι Razz





    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Jace-sig

    Phyllida Spore
    Phyllida Spore
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 9260
    Ηλικία : 26
    Location : Απο εναν κοσμο που δεν υπαρχει...και που παραλληλα υπαρχει
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Let me be free. Let me fly!

    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Empty Απ: Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P

    Δημοσίευση από Phyllida Spore Τετ Ιουλ 06, 2011 8:23 pm

    Δεν αντέχω κάποια μυρωδικά σε φαγητά όπως ο άνιθος. Δε πα να έχει μόνο δύο φύλλα εγώ δε θα το φάω...
    Επίσης δε μπορώ να τρώω με τα χέρια. Ως και τα παϊδάκια με μαχαιροπίρουνο τα τρώω. Και γι' αυτό όταν βλέπω την αδερφή μου να τρώει σα ζώο μαλώνουμε.

    Δεν τρώω ποτέ από το φαγητό άλλων εκτός από την οικογένεια μου φυσικά και πίνω από άλλους μόνο όταν είμαι πολύ διψασμένη (δεν ακουμπάω το στόμιο αλλά πίνω από τη μπλούζα). Αλλά δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα να φάνε οι άλλοι από εμένα. Αν πιούνε θα ξινίσω λίγο τα μούτρα μου αλλά δε θα πω τίποτα.

    Γενικότερα με το φαγητό φέρομαι σαν κακομαθημένο. Όταν μυρίζω κάτι άσχημο απλά δεν το τρώω. Με την παραμικρή άσχημη μυρωδιά το παρατάω και πιάνω ένα γιαούρτι ή γάλα.
    Γι' αυτόν ακριβώς το λόγο υπάρχει ο "κατάλογος φαγητών που δεν τρώει η Δανάη" ,ο οποίος είναι ιδιαίτερα μακροσκελής. awesome
    Έτσι αν με καλέσετε για φαγητό ...απλά θα αρνηθώ για να μη σας βάλω σε κόπο...
    Ή θα προσέξετε πολύ τι θα μαγειρέψετε... :blasé:

    Φυσικά υπάρχουν και άλλα οπότε θα επανέλθω... whistling



    So, good night unto you all.
    Give me your hands, if we be friends,
    And Robin shall restore amends.
    Cassiopeia Black
    Cassiopeia Black
    Μαγικός Προσωπογράφος
    Μαγικός Προσωπογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 23167
    Ηλικία : 28
    Location : In the world of dreams
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/09/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Does this darkness have a name? Is it your name?

    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Empty Απ: Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P

    Δημοσίευση από Cassiopeia Black Τετ Ιουλ 06, 2011 8:49 pm

    Εγώ δεν μπορώ να φάω τίποτα με το χέρι ειδικά την μπριζόλα! Δεν μπορώ να έχουν τα χέρια μου λάδια με τίποτα... =/
    Επίσης, δεν μπορώ να φάω με τίποτα αν τα μαχαιροπίρουνα είναι επίσης λαδωμένα..Δεν ξέρω, με ενοχλεί αφάνταστα!
    Θα με πείτε μυγιάγγιχτη, αλλά δεν είμαι απλώς αυτά τα δύο πράγματα μόνο με ενοχλούν. Όπως όλοι οι άνθρωποι έχω κι εγώ τις παραξενιές μου... [angel]




    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P De491c4ec901d8ca0e5114fe83cfcb2c
    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Aaaa10



    ^^:
    Andromeda Black
    Andromeda Black
    Τάγμα του Φοίνικα
    Τάγμα του Φοίνικα


    Αριθμός μηνυμάτων : 16892
    Ηλικία : 34
    Location : In Sirius' arms! <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Μischief managed.

    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Empty Απ: Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P

    Δημοσίευση από Andromeda Black Πεμ Ιουλ 07, 2011 2:53 am

    Καλά απο παραξενιές άλλο τίποτα... :P
    Πρώτα πρώτα, δεν μπορώ με τίποτα να φάω με τα χέρια, τέλος.- erimi Ακόμη και τον γύρο τον τρώω με μαχαιροπίρουνο. tomato Ειδικά αν είμαι με άτομα που δεν έχω πολύ οικειότητα.
    Πριν φάω κάτι προσπαθώ να το μυρίσω και αν δεν μου αρέσει η μυρωδιά του δεν το τρώω.
    Με εκνευρίζει να πίνουν πολλά άτομα απο το ίδιο μπουκάλι και κάθε φορά που βλέπω κάτι τέτοιο στο σπίτι μαλώνω... Razz Εγώ χαζή είμαι που βάζω το νερό σε ποτήρι..;; Razz
    Επίσης υπάρχουν μερικά φαγητά ( μπάμιες, φασολάδα, ρεθύβια, μελιτζάνες, ψάρια, μπριζόλες κ αλλα) που δεν υπάρχει περίπτωση να φάω που να πεθαίνω της πείνας, οπότε πολύ συχνά έχουμε 2 διαφορετικά φαγητά στο σπίτι.oh!
    Βασικά τα φαγητά που μου αρέσουν είναι 3-4, και θα μπορούσα κάθε μέρα να τρώω κοτόπουλο με ρύζι. oh!
    Δεν τρώω πολύ αλμυρό το φαγητό μου, μου την σπάει να ρίχνουν αλάτι στο φαγητό... vrisimo
    Θα μπορούσα μια μέρα να μην φάω απολύτως τίποτα, αλλά δεν θα μπορούσα να μην φάω γλυκό. oh!
    Αυτά τα λίγα,γενικά είναι να λυπάστε αυτούς που με ταίζουν hehe



    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Tumblr_lrwbm8xZe71qj565ko1_500
    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Beautyandthebeastsign
    i solemnly swear that i am up to no good:
    ♥ Sirius Black ♥
    Laverne de Montmorency
    Laverne de Montmorency
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 6050
    Ηλικία : 28
    Location : Probably in another world....
    Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: There was once a small dream. No one knew who had dreamt it. Such a tiny dream it was.

    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Empty Απ: Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P

    Δημοσίευση από Laverne de Montmorency Πεμ Ιουλ 07, 2011 3:50 pm

    Λοιπόοον. Razz
    Γενικά δεν μπορώ να φάω με τα χέρια εκτός από κάποια φαγητά που πιστεύω ότι δεν τρώγονται αλλιώς. Π.χ. στην πιτσαρία βλέπω να κόβουν την πίτσα κομματάκια αλλά αν το κάνω έτσι δεν νιώθω πίτσα. Ακόμα κι αν καίει περιμένω να κρυώσει και μετά πιάνω το κομμάτι με το χέρι τουλάχιστον άμα είμαι με άτομα που ξέρω. Το ίδιο ισχύει και για τυρόπιτα, και σουβλάκι, αλλά μόνο γι' αυτά. Razz
    Το νερό δεν το πίνω ποτέ παγωμένο ούτε καν το καλοκαίρι. Αν δε βρω σε θερμοκρασία δωματίου θα πίνω μια γουλιά, θα τη στριφογυρίζω λίγο και μετά θα καταπίνω κλπ. Το γάλα όμως το πίνω άνετα κατευθείαν από το ψυγείο και πολύ ζεστό δεν το αντέχω ούτε το χειμώνα.
    Α και δεν έχω κανένα πρόβλημα να αρχίσω με το επιδόρπιο.
    [angel]



    Something hidden...:
    Hecate
    Hecate
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 11324
    Ηλικία : 32
    Location : Outer Space
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Empty Απ: Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P

    Δημοσίευση από Hecate Πεμ Ιουλ 07, 2011 4:06 pm

    Από ιδιαιτερότητες άλλο τίποτα. Αν μου έδιναν ένα ευρώ για κάθε παραξενιά θα είχα αγοράσει το σπίτι που νοικιάζω :P

    Δεν μπορώ να φάω όταν έχω μεγάλη ποσότητα φαγητού στο πιάτο μου. Μου κόβεται αυτόματα η όρεξη. Παίρνω μια πολύ μικρή ποσότητα την τρώω, ξαναπαίρνω κτλ. Στο τέλος μπορεί να καταλήξω να φάω περισσότερο από όσο ήταν στην αρχή στο πιάτο μου αλλά δεν μπορώ να βλέπω πολύ φαγητό. Συνήθως το ελέγχω και μπορώ να φάω κανονικά όταν είμαι σε άλλο σπίτι ή εστιατόριο εκτός αν το φαγητό είναι μακαρόνια.
    Δεν μπορώ να έχω ψωμί μέσα στο πιάτο μου γιατί μπορεί να ρουφήξει λάδια ή ότι άλλο έχει μέσα το φαγητό και σιχαίνομαι.
    Όταν τρώω φαγητό μαγειρεμένο από άλλον βάζω πολύ αλάτι. Όταν μαγειρεύω μόνη μου δεν βάζω καθόλου.
    Σιχαίνομαι τους ανθρώπους που ρουφάνε τη σούπα και κάνουν πολύ δυνατούς ήχους όταν τρώνε. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με αυτούς που τρώνε με ανοιχτό στόμα ή μιλάνε ενώ μασάνε.
    Τρώω και με μαχαιροπίρουνα και με τα χέρια αλλά δεν μπορώ με τίποτα να καθαρίσω πορτοκάλι με τα χέρια. Πάντα με μαχαιροπίρουνα.
    Δεν πίνω από τα μπουκάλια των άλλων, έχω δικό μου. :P Επίσης μένω μόνη μου οπότε δεν υπάρχει μπουκάλι των άλλων, όλα δικά μου είναι :P Δεν έχω πρόβλημα να φάω με το πιρούνι άλλου ή να φάει άλλος απ το δικό μου.
    Δεν μπορώ να φάω κρύο φαγητό εκτός αν είναι βραστό κοτόπουλο. Ούτε τηγανιτό, ούτε ψητό.
    Δεν τρώω κανένα γλυκό. Τα σιρόπια μου φέρνουν αναγούλα, το παντεσπάνι με αηδιάζει, οι κρέμες και οι σαντιγές μου φαίνονται πάρα πολύ γλυκές κτλ. Μπορώ μόνο να φάω ορισμένα παγωτά, μαύρη σοκολάτα, σοκολάτα γάλακτος από ορισμένες μάρκες και βάφλα με σιρόπι μαύρης σοκολάτας. Στη βάφλα το παγωτό το ζητάω σε άλλο πιάτο αλλιώς δεν μπορώ να φάω ούτε τη βάφλα, ούτε το παγωτό.
    Επίσης δεν μπορώ την γεύση της ζάχαρης. Πίνω σκέτο καφέ/τσάι και προτιμώ να κανονικά αναψυκτικά από τα λάιτ, γιατί ενώ στα κανονικά αναψυκτικά δεν νιώθεις τη γεύση της ζάχαρης, στα λάιτ είναι πολύ έντονη η γεύση του υποκατάστατου.
    Δεν μπορώ να φάω ζελέ ή παγωτό που έχει μέσα ξηρούς καρπούς, μπισκότα, κομμάτια φρούτων, σοκολάτας κτλ.
    Μου αρέσει να τρώω τη ζύμη του κέικ αλλά όχι το κέικ. Μπορώ να φάω κέικ μόνο αν έχει ακριβώς την μισή ποσότητα ζάχαρης που λέει η συσκευασία και τη διπλή ποσότητα βανίλιας.
    Δεν τρώω ντομάτα μέσα σε σάντουιτς. Μουλιάζει το ψωμί και σιχαίνομαι.
    Όταν είμαι άρρωστη δεν μπορώ να πιω νερό σε κανονική θερμοκρασία Laughing Πρέπει να είναι ζεστό. Επίσης όταν είμαι άρρωστη βάζω ζάχαρη στο τσάι μέχρι τα το κάνω κομπόστα Razz
    Όσο παράξενο και αν φαίνεται δεν δημιουργώ ποτέ πρόβλημα για το φαγητό. Μου φαίνεται απίστευτα κακόγουστο. Αν δεν μου αρέσει κάτι απλώς δεν τρώω, αν πεινάσω, μαγειρεύω.



    .
    Θέλεις μπουντρούμια; Πάμε.
    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Ws1999D
    Clary Fray
    Clary Fray
    Δημοσιογράφος
    Δημοσιογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 14284
    Ηλικία : 27
    Location : City of Glass
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/03/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: What doesn't kill you makes you stronger.

    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Empty Απ: Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P

    Δημοσίευση από Clary Fray Πεμ Ιουλ 07, 2011 4:16 pm

    Α, τι τζαμάτο τόπικ! oh!
    Λοιπόν, δεν έχω ιδιαιτερότητες του στυλ: μη πίνεις απο το μπουκάλι μου και τέτοια... εκτός αν ο άλλος είναι πολύ σαλιάρης... ή αν καπνίζει και έχει καπνίσει προηγουμένως...
    Ωστόσο είμαι ΠΟΛΥ παράξενη στα γούστα μου σχετικά με τα φαγητά. Τρώω τα βασικά (μακαρόνια, κεφτεδάκια, πατάτες,μπριζόλες, ρύζι, σουβλάκι, ψάρι κτλ) και αγαπώ μπάμιες. Αλλά σιχαίνομαι κάθε είδους μελιτζάνα, τα θαλασσινά πέραν των ψαριών, ντομάτες, φράουλες, ακτινίδια και ένα σωρό άλλα! Επίσης απεχθάνομαι σπανακόρυζο, ντοματόρυζο, φακές αλλά αγαπώ ρεβύθια και φασόλια! Α και σιχαίνομαι το κρεμμύδι. Το απεχθάνομαι, το μισώ.
    Λαχανικά τρώω ελάχιστα... μαρούλι, αγγούρι... αυτά νομίζω... Razz Δεν είμαι της σαλάτας! Και δεν τρώω τα παραδοσιακά φαγητά, ούτε του Πάσχα ούτε των Χριστουγέννων.
    Συμπέρασμα; Άμα με στέλνανε στο "Κάτι Ψήνεται" θα γυρνούσα νηστική. :P



        Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Rainbow-rain-catcher-sharon-johnstone_zpsqfzivzy4  
    Stop looking out your window
    and get out of your front door!


    hidden secrets:
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 30
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Empty Απ: Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P

    Δημοσίευση από FLEUR258 Πεμ Ιουλ 07, 2011 5:15 pm

    Χμμ,γενικώς με τα φαγητά δεν έχω πρόβλημα,τα τρώω σχεδόν όλα. Razz
    Αυτό που δεν μπορώ είναι να μπερδεύονται στο πιάτο μου φαγητά που δεν ταιριάζουν.ΠΧ,φασολάκια και ομελέτα. Razz
    Θέλω ΠΟΛΥ αλάτι. hehe Βάζω αλάτι,αγαπώ αλάτι. :PΣτην πενθήμερη η κολλητή μου φώναζε,και μου έπερνε το αλάτι από τα χέρια λέγοντας ότι θα πάθω πίεση. :P
    Επίσης θέλω μέτριες ποσότητες.
    Η μαμα μου καμιά φορά μου βάζει τόσο μεγάλες που λέω"Εγώ θα το φάω όλο αυτο? ti? "Και φυσικά μετά πηγαίνω και ρίχνω στην κατσαρόλα την ποσότητα που δεν θέλω. Laughing
    Θέλω πάντα μαχαίρι,το οποίο κρατάω και με το δεξί χέρι. hehe Δεξία μου πάλι το πιρούνι,και το νερό και αριστερά μου χαρτοπετσέτα και ψωμί. :P Τρώω πάντα δυο φέτες ψωμί και πίνω 2 ποτήρια νερό. :P
    Με τα χέρια τρώω μόνο όταν θέλω να γλύψω ένα νόστιμο κόκκαλο μιας μπριζόλας. red face Και επίσης τρωω και με το χέρι τις πίτες,τυρόπιτα,σουβάκι,πίτσες κλ. :P
    Δεν μπορώ να τρωω και ο άλλος δίπλα μου να καπνίζει.Μου κόβεται η όρεξη. Laughing
    Δεν έχω κανένα πρόβλημα να πιουν απο το μπουκάλι μου ή να να πιω απο μπουκάλι άλλου. Razz Ούτε φυσικά να δοκιμάσω απο φαγητό άλλου. :P Το κάναμε καμιά φορά και στο φροντ. και μας φώναζαν συνέχεια ότι θα κολήσουμε τίποτα.Αλλα και όμως,είμαι ακόμα καλά. joy
    Στα γλυκά δεν έχω ιδιαίτερη αδυναμία,εκτός απο τις σοκολάτες,το τσιζ κεικ και τον κορμο. Razz Αλλά τα τρωω όλα ανεξαιρέτως. Laughing
    Τρώω όλων των ειδών σαλάτες. Laughing Δεν τρωω μόνο πιπεριά και κάπαρι.
    Επισης δεν θελω με ΤΙΠΟΤΑ πιπέρι στο φαι μου. erimi Αγαπώ αλάτι,μισώ πιπέρι. hippie
    Τρωω σπάνια φρούτα αν και μου αρέσουν.Και ναι δεν ξέρω ούτε φρούτα να καθαρίζω,γι'αυτό θέλω κάποιος να μου τα καθαρίσει. red face
    Τρωω χθεσινά και προχθεσινα φαγητα. Razz
    Απλά να είναι ζεστά. Laughing



    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    Madame Maxime
    Madame Maxime
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 55431
    Ηλικία : 29
    Location : Deep in my soul..
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/05/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Somebody mixed my medicine. :S

    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Empty Απ: Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P

    Δημοσίευση από Madame Maxime Πεμ Ιουλ 07, 2011 5:18 pm

    Δεν τρώω πολλά φαγητά. Razz Μου μαγειρεύουν μόνο τα φαγητά που τρώω και δε δοκιμάζω εύκολα διαφορετικά φαγητά οπότε τρώω τα ίδια πράγματα για χρόοονια.

    Παραξενιές έχω αρκετές αλλά τώρα δε μου 'ρχονται όλες. Razz


    ΔΕΝ ΠΙΝΩ νερό από ξένα μπουκάλια και δεν επιτρέπω σε άλλους να πιουν από το μπουκάλι μου. Δεν τους αφήνω να φάνε από το πιρούνι/κουτάλι μουή να φάω εγώ από το πιρούνι/κουτάλι τους. Νιώθω πολύ άσχημα όταν κάτι τέτοιο συμβεί. Razz

    Με το νερό έχω θεματάκι. Θέλω να είναι βρύσης. Τέλος. Razz Ούτε πιο κρύο, ούτε πιο ζεστό.





    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P 2w13
    C. Addicts for the win.
    Clary Fray
    Clary Fray
    Δημοσιογράφος
    Δημοσιογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 14284
    Ηλικία : 27
    Location : City of Glass
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/03/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: What doesn't kill you makes you stronger.

    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Empty Απ: Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P

    Δημοσίευση από Clary Fray Πεμ Ιουλ 07, 2011 6:40 pm

    FLEUR258 έγραψε:
    Επισης δεν θελω με ΤΙΠΟΤΑ πιπέρι στο φαι μου. erimi Αγαπώ αλάτι,μισώ πιπέρι. hippie
    Αγαπώ αλάτι! Με το κιλό το βάζω στο φαΐ!
    Ω, δικιά μου είσαι εσύ! In Love



        Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Rainbow-rain-catcher-sharon-johnstone_zpsqfzivzy4  
    Stop looking out your window
    and get out of your front door!


    hidden secrets:
    Amycus
    Amycus
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 29775
    Ηλικία : 44
    Location : Κατάληψη σε ζαχαροπλαστείο!
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Δεν νιώθω ποτέ μοναξιά.Είμαι σχιζοφρενής!

    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Empty Απ: Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P

    Δημοσίευση από Amycus Πεμ Ιουλ 07, 2011 7:33 pm

    Βασικά πράγματα.

    -Να έχει αλάτι το φαγητό.
    -Να μην μπερδεύονται οι γεύσεις.Ούτε γλυκόξινα,ούτε γλυκοαλμυρά,ούτε τίποτα.Ξεκάθαρα τα πάντα.
    -Ψημμένα.Δεν το πολυγουστάρω το αίμα στο πιάτο μου.
    -Βρασμένα.Να μου λείπουν τα al dente.
    -Σπυρωτά.Να μου λείπει το λαπαδιασμένο ρύζι που μου το λένε και ρυζότο.Ξεράσογλου!
    -Καλοπλυμμένα.Τα ζουζούνια δεν έχουν καμιά θέση στο πιάτο μου.Και τα φυτοφάρμακα επίσης.
    -Φρέσκα.Οι μπαγιάτικες πάστες να γίνονται καριόκες παρακαλώ.Και οι ζαχαροπλάστες να μην το παίζουν ότι είναι φρεσκότατα τα γλυκά τους.Κάτι ξέρουμε και εμείς.40 χρόνια στο θέμα γλυκό.

    Αυτά.Κατά τα άλλα,αν εξαιρέσουμε την φέτα,δεν έχω θέμα με το φαγητό.Αρκεί να είναι καλό.
    Γουρουνιά καλοκαιριού:Οικογενειακό παγωτό με ένα κιλό σιρόπι βύσινο,τριμμένο φουντούκι,πουράκια,μπισκοτάκια σαβαγιάρ και τρούφα.Είμαι μέλος στους Επώνυμους Γλυκατζήδες εγώ. slurp



    _
    __
    ____
    ___
    ___
    -----
    -----
    ---------------------------------------
    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Gg10
    The Sorting Hat
    The Sorting Hat
    Αλχημιστής
    Αλχημιστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 36341
    Ηλικία : 26
    Location : Wrong side of Heaven
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Life is like a box of chocolates. Except it's not.

    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Empty Απ: Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P

    Δημοσίευση από The Sorting Hat Πεμ Ιουλ 07, 2011 8:04 pm

    Έχουμε και λέμε... δεν τρώω όσπρία... καθόλου sick . Δεν μου αρέσει η ντομάτα.. μόνο αγγούρι κρεμμύδι και φέτα buttrock . Οι τηγανιτές πατάτες αν δεν είναι ζεστες αλλάζουν γεύση και εν τρώγονται... Έκτος από τα μακαρόνια κανένα από τα άλλα φαητά εν μπορώ να το φάω ζςταμένο από το φούρνο μικροκυμάτων γιτί πολύ απλά δεν είναι ωραίο... Και βέβαια πίνω από το μπουκάλι των άλλων και αν δεν τους αρέδει να αγοράσουν άλλο viking . Πόλλα φαγητά τα τρώω με το χέρι... παρόλα αυτά δεν μου αρέσει να είναι βρόμικα τα χέρια μου και τα σκουπίζω μετά από κάθε μπουκιά... Δεν τρώω αρνί και κατσίκι... Τα μακαρόνια πρέπει να είναι να είναι καλοβρασμένα, οι μπριζόλες καλοψημμένες και οι πατάτες του φούρνου ξηροψημένες ΟΧΙ κιτρινιάρες... Αν δεν έχει αλάτι ή λεμόνι ΔΕΝ τρώγεται πως να το κάνουμε hurt !!!

    Αυτά red face red face red face



    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Screen24
    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Tumblr11
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 30
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Empty Απ: Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P

    Δημοσίευση από FLEUR258 Πεμ Ιουλ 07, 2011 11:55 pm

    Clary Fray έγραψε:
    Αγαπώ αλάτι! Με το κιλό το βάζω στο φαΐ!
    Ω, δικιά μου είσαι εσύ! In Love

    Και εγώ με το κιλό. :P
    Κάθε φορά ρωτάω"Έχει αλάτι?" Laughing

    Μικρη επερνα τους ηλιοσπορους,εγλυφα το αλατι που ειχα,και υστερα τα πεταγα. red face oh!



    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    Imperio
    Imperio
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 33323
    Ηλικία : 30
    Location : Greece
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'm the one I should love

    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Empty Απ: Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P

    Δημοσίευση από Imperio Παρ Ιουλ 08, 2011 6:40 am

    Δεν τρωω σκορδο
    Δεν τρωω κρεμμυδι
    Μισω τις φακες εκτος αν ειναι πνιγμενες στο ξυδι
    ΛΑΤΡΕΥΩ το ξυδι σε σημειο να ψηνομαι να το πιω απο το μπουκαλι
    οι πατατες αν δεν ειναι ζεστες δεν εχουν θεση στο πιατο μου
    το ρυζι ειναι καλο μονο για γιουβαρλακια και ντολμαδακια
    το κρεας δεν πρεπει αν εχει λιπος, πετσα, ζελεδακια, κοκαλακια, σκα**κια
    η μαγειριτσα, το αρνι και το κατσικι δεν εχουν θεση στο στομα μου
    πινω νερο απο μπουκαλια που θα πιουν κι αλλοι γιατι ΒΑΡΙΕΜΑΙ να γεμισω το ποτηρι
    θα μπορουσα να ζησω μονο με σοκολατα και τσαι
    πινω ζεστο τσαι χειμωνα καλοκαιρι
    το ιδιο ισχυει και για την καταναλωση παγωτων
    Α! Τα αγγουρια τα τρωω μονο σε ραβδακια και υπερβολικα αλατισμενα ενω λατρευω να τρωω και λεμονια.
    Επισης δεν μπορω να φαω αν δεν πιω την πορτοκαλαδιτσα μου στυμμενη απο τα χερακια της μαδερ Razz




    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P 4thvideo5
    _
    _

    Sometimes I'm afraid of myself, thanks to my self-hatred
    And the depression that came to play again
    Min Yoongi is already dead (I killed him)
    It's been a long time since my everyday life became killing my passions and comparing myself with others


    Stuff:
    The Sorting Hat
    The Sorting Hat
    Αλχημιστής
    Αλχημιστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 36341
    Ηλικία : 26
    Location : Wrong side of Heaven
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Life is like a box of chocolates. Except it's not.

    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Empty Απ: Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P

    Δημοσίευση από The Sorting Hat Παρ Ιουλ 08, 2011 2:29 pm

    Imperio έγραψε:Δεν τρωω σκορδο
    Δεν τρωω κρεμμυδι
    Μισω τις φακες εκτος αν ειναι πνιγμενες στο ξυδι
    ΛΑΤΡΕΥΩ το ξυδι σε σημειο να ψηνομαι να το πιω απο το μπουκαλι
    οι πατατες αν δεν ειναι ζεστες δεν εχουν θεση στο πιατο μου
    το ρυζι ειναι καλο μονο για γιουβαρλακια και ντολμαδακια
    το κρεας δεν πρεπει αν εχει λιπος, πετσα, ζελεδακια, κοκαλακια, σκα**κια
    η μαγειριτσα, το αρνι και το κατσικι δεν εχουν θεση στο στομα μου
    πινω νερο απο μπουκαλια που θα πιουν κι αλλοι γιατι ΒΑΡΙΕΜΑΙ να γεμισω το ποτηρι
    θα μπορουσα να ζησω μονο με σοκολατα και τσαι
    πινω ζεστο τσαι χειμωνα καλοκαιρι
    το ιδιο ισχυει και για την καταναλωση παγωτων
    Α! Τα αγγουρια τα τρωω μονο σε ραβδακια και υπερβολικα αλατισμενα ενω λατρευω να τρωω και λεμονια.
    Επισης δεν μπορω να φαω αν δεν πιω την πορτοκαλαδιτσα μου στυμμενη απο τα χερακια της μαδερ Razz


    έτσι μάλιστα μόνο στο ρεμμύδι τα χαλάμε λίγο



    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Screen24
    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Tumblr11
    Clary Fray
    Clary Fray
    Δημοσιογράφος
    Δημοσιογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 14284
    Ηλικία : 27
    Location : City of Glass
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/03/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: What doesn't kill you makes you stronger.

    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Empty Απ: Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P

    Δημοσίευση από Clary Fray Παρ Ιουλ 08, 2011 3:02 pm

    FLEUR258 έγραψε:
    Clary Fray έγραψε:
    Αγαπώ αλάτι! Με το κιλό το βάζω στο φαΐ!
    Ω, δικιά μου είσαι εσύ! In Love

    Και εγώ με το κιλό. :P
    Κάθε φορά ρωτάω"Έχει αλάτι?" Laughing

    Μικρη επερνα τους ηλιοσπορους,εγλυφα το αλατι που ειχα,και υστερα τα πεταγα. red face oh!

    Κι εγώ! oh! Γι'αυτό παίρνω ηλιόσπορους μάρκας Olvios απο το Lidl. Έχουν ΠΟΛΥ αλάτι και είναι τέλειοι!

    Επίσης αγαπώ λεμόνι. In Love



        Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Rainbow-rain-catcher-sharon-johnstone_zpsqfzivzy4  
    Stop looking out your window
    and get out of your front door!


    hidden secrets:
    The Sorting Hat
    The Sorting Hat
    Αλχημιστής
    Αλχημιστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 36341
    Ηλικία : 26
    Location : Wrong side of Heaven
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Life is like a box of chocolates. Except it's not.

    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Empty Απ: Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P

    Δημοσίευση από The Sorting Hat Παρ Ιουλ 08, 2011 3:17 pm

    λεμόνι obey obey obey obey obey obey obey obey obey obey



    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Screen24
    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Tumblr11
    Imperio
    Imperio
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 33323
    Ηλικία : 30
    Location : Greece
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'm the one I should love

    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Empty Απ: Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P

    Δημοσίευση από Imperio Παρ Ιουλ 08, 2011 3:49 pm

    Α! Επισης δεν μου αρεσουν καθολου τα ψαρια Το μοναδικο θαλασσινο που τρωω ειναι τα καλαμαρακια και το χταποδι (αντε και καμια γαριδα στο τσακιρ κεφι!)




    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P 4thvideo5
    _
    _

    Sometimes I'm afraid of myself, thanks to my self-hatred
    And the depression that came to play again
    Min Yoongi is already dead (I killed him)
    It's been a long time since my everyday life became killing my passions and comparing myself with others


    Stuff:
    Fleur Delacour
    Fleur Delacour
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 21971
    Ηλικία : 230
    Location : Όπου νά'ναι, αρκεί να είναι στην Αθήνα
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Go sell crazy someplace else, we're all stocked up here

    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Empty Απ: Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P

    Δημοσίευση από Fleur Delacour Παρ Ιουλ 08, 2011 6:06 pm

    Βασική και κύρια παραξενιά είναι ότι δεν θέλω να τρώνε από το πιάτο μου, δεν σιχαίνομαι αλλά το θεωρώ αγένεια. Αν μου ζητήσουν να πάρουν κάτι οκ αλλά αν απλώσουν χέρι/πηρούνι χωρίς να με ρωτήσουν θυμώνω πολύ Razz
    Δεν τρώω ψάρια εκτός από δυο-τρία είδη: φαγγρί, κουτσομούρα και μπακαλιάρο μόνο τηγανητό. Εννοείται μια στις τόσες αλλά δεν μπορώ ούτε την μυρωδιά τους ειδικά αν είναι ωμά.
    Με τα χέρια σε δημόσιο χώρο τρώω μόνο την πίτσα, δηλαδή μου φαίνεται πολύ χαζό να την φάω με μαχαιροπήρουνο αλλά αν είναι να με κοιτάνε περίεργα αναγκάζομαι και συμορφώνομαι :P
    Παϊδάκια ή κοτόπουλο αν δεν είμαι σπίτι μου δεν τα τρώω με τα χέρια γιατί μετά όσο και να πλυθώ νομίζω πως μυρίζω awesome Αν είμαι σπίτι μου όμως τα σαρώνω, είμαι ο εχθρός τους σκύλου.
    Δεν πίνω από το μπουκάλι, εκτός αν είμαι πχ για ψώνια και έχω κορακιάσει Razz και δεν θέλω να πίνουν άλλοι από το μπουκάλι που θα πιω κι εγώ
    Μου αρέσουν οι ζύμες δηλαδή περισσότερο τρώω ένα γλυκό όσο το φτιάχνω παρά όταν είναι έτοιμο, το ίδιο συμβαίνει και με τη ζύμη του ψωμιού, την μπεσαμέλ και την κρέμα για το γαλακτομπούρεκο.
    Μου αρέσουν φαγητά που πολλοί σιχαίνονται, πχ πατσάς awesome , βραστός όχι κοκκινιστός, όταν είναι να φάω σουβλιστό κρέας το πρώτο που θα φάω είναι το μυαλό, η γλώσσα και η ουρά. Επίσης τρώω τη ζύμη για τους κεφτέδες, όχι σκέτο τον κιμά αλλά με αυτά που βάζουν μέσα: αυγά, ψωμί, δυόσμο κτλ.
    Μου αρέσουν πολύ τα γλυκά κυρίως όμως τα παγωτά, όσο κι αν έχω σκάσει από το φαγητό πάντα υπάρχει χώρος για παγωτό.
    Μεγάλη γουρουνιά είναι αυτή που είπε κι ο Θάνος με το παγωτό την οποία προσπαθώ να αποφεύγω Razz και παλιότερα ήταν η μερέντα ή η νουτέλα. Τις άλειφα στα μπισκότα αλλά δεν με χάλαγε να τις τρώω και σκέτες.
    Δεν τρώω κινέζικο, ιαπωνικό, βιετναμέζικο και ο,τιδήποτε προέρχεται από αυτές τις χώρες.
    Αποφεύγω να τρώω δημοσίως μιλφέιγ, αν και μ' αρέσει πολύ, γιατί δεν ξέρω πως μετά είμαι γεμάτη άχνη: στα μαλλιά, στο πρόσωπο, στα ρούχα, παντού :P
    Τα μακαρόνια θέλω να είναι al dente, ούτε άβραστα να κάνουν κρατς κρουτς, ούτε παραβρασμένα, είναι σαν φαγητό για παπάκια.snob
    Γενικά δεν είμαι ιδιαίτερα σιχασιάρα όμως δεν αντέχω να μου μιλάνε ενώ τρώνε, είναι αηδία. Αν το κάνουν τους μιλάω χωρίς να τους κοιτάζω, αν όμως είναι φίλοι, γνωστοί κτλ τους λέω να το σταματήσουν. Δεν το αντέχωti?
    Δεν θέλω αγγούρι στη σαλάτα γιατί αυτό το πράγμα είναι βόμβα νερού και νερουλιάζει τη σαλάτα. Δεν τρώω ποτέ βερύκοκα, ροδάκινα και τη φλούδα του μήλου, με ανατριχιάζουν
    Τέλος έχω μεγάλο θέμα με τα μαχαιροπήρουνα, θέλω να είναι με τη σωστή σειρά στο τραπέζι όχι όπως νά 'ναι snob




    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P 1p55
    Isabelle Lightwood
    Isabelle Lightwood
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 36189
    Ηλικία : 124
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Κι ενώ ο καθείς σκοτώνει ό,τι αγαπάει, όλοι ωστόσο δεν πεθαίνουν.

    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Empty Απ: Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P

    Δημοσίευση από Isabelle Lightwood Παρ Ιουλ 08, 2011 7:03 pm

    Συμπέρασμα: Όλοι είμαστε πολύ καλόβολοι άνθρωποι Laughing .

    Η κύρια γουρουνιά μου είναι ότι δεν μπορώ να βλέπω τους γύρω μου να τρώνε και να μιλάνε και να κάνουν ήχους. Ποτέ των ποτών, εκτός εάν είναι ψιλο-άγνωστοι που τότε σκάω και απλά χάνω πάσα ιδέα για αυτούς :P . Γνωστούς και φίλους τους το λέω γιατί είναι αηδία και αντιαισθητικό :P
    Να πίνω νερό από το μπουκάλι άλλου δεν τρελαίνομαι αλλά δεν έχω και πρόβλημα, ούτε και αλλοι από το δικό μου αντίστοιχα!
    Δεν μου αρέσουν τα όσπρια εκτός από ειδικές περιπτώσεις όπως φάβα (<3) και φάκες έτσι κι έτσι! Γενικώς πρέπει να υπάρχει πόλεμος για να τα φάω!
    Τα ψάρια τα αγαπώ, αρκεί να είναι καλοψημένα!
    Μ'αρέσει τρελά το αλάτι, αλλά δεν μπορώ τα υπερβολικά αλατισμένα φαγητά!
    Το πιπέρι αντιθέτως δεν μου αρέσει καθολου και γενικώς αντιπαθώ όλα αυτά που ρίχνουμε στο φαΐ με τις αντιοξειδωτικές ουσίες εκτός από τη ρίγανη :P .
    Ακόμη μισώ τα καυτερά (όχι τα ζεστά, τα καυτερά λόγω κάποιου υλικού Razz )
    Η μεγάλη μου αγάπη είναι η σοκολάτα, ΤΟΠ!
    Τα σιροπιαστά γλυκά θα τα φάω μόνο σε περίπτωση που ΠΕΙΝΑΩ ή δεν έχουμε τίποτα άλλο και πάλι λίγο! ΜΟΥ ΤΗ ΔΙΝΕΙ το σιρόπι γιατί κολλάει :down: .
    Το φαγητό θα το πιάσω με τα χέρια αν είναι πίτσα, σουβλάκι, παϊδάκια κλπ. Επίσης με εκνευρίζουν αυτοί που δεν πιάνουν τη πίτσα πχ με το χέρι, το θεωρώ υπερβολικά κιτς! :P Άλλο φαγητό θα το πιάσω με το χέρι μόνο αν είμαι σπίτι μου, ποτέ αλλού!
    Γενικώς με εκνευρίζουν τα λάδια κι αυτά, για'αυτό αμέσως πάω να πλύνω τα χέρια μου, η χαρτοπετσέτα δεν κάνει δουλειά :P .
    Δεν μου αρέσει καθόλου να ανακατεύονται τα φαγητά, ειδικά αν είναι άσχετα μεταξύ τους, γι'αυτό κάθε φορά που θέλω κάτι από κάποιον τους υποδεικνύω με σαφής οδηγείες που να το αφήσουν στο πιάτο μου :P :P .
    Ένα ακόμη που δεν μου αρέσει είναι να απλώνεται το πιρούνι ξαφνικά και να παίρνει κάτι από το πιάτο μου. Βρε πουλάκι μου, ζήτα το πρώτα facepalm .
    Αυτά για την ώρα, θα επανέλθω, δεν παίζει Laughing .



    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Ypo
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 30
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Empty Απ: Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P

    Δημοσίευση από FLEUR258 Σαβ Ιουλ 09, 2011 12:49 am

    Clary Fray έγραψε:Κι εγώ! oh! Γι'αυτό παίρνω ηλιόσπορους μάρκας Olvios απο το Lidl. Έχουν ΠΟΛΥ αλάτι και είναι τέλειοι!

    Επίσης αγαπώ λεμόνι. In Love

    Είσαι η αδελφή ψυχή μου. oh!

    Αγαπω και εγώ λεμονιιιιιιι. In Love



    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    Laverne de Montmorency
    Laverne de Montmorency
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 6050
    Ηλικία : 28
    Location : Probably in another world....
    Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: There was once a small dream. No one knew who had dreamt it. Such a tiny dream it was.

    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Empty Απ: Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P

    Δημοσίευση από Laverne de Montmorency Σαβ Ιουλ 09, 2011 5:03 pm

    Επίσης στο μεσημεριανό θέλω οποσδήποτε να έχω ένα ποτήρι χυμό πορτοκάλι, αλλιώς με πιάνει στεριτικό. Αρκεί να μην έχω πονόλαιμο γιατί τότε τσούζει=δεν θέλω ούτε να βάλουν το ποτήρι μπροστά μου. Razz



    Something hidden...:
    Αstοria Greengrass
    Αstοria Greengrass
    Θανατοφάγος
    Θανατοφάγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 9367
    Ηλικία : 29
    Location : ~Neverland~
    Ημερομηνία εγγραφής : 09/06/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Close your eyes I'll stay beside you I'm still here I won't let them find you

    Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P Empty Απ: Διατροφικές ιδιαιτερότητες & γουρουνιές :P

    Δημοσίευση από Αstοria Greengrass Σαβ Ιουλ 09, 2011 5:33 pm

    σε θεματα φαγητου ειμαι πολυ παραξενη..ξεκιναω:
    ΜΙΣΩ: 1) το λεμονι..με ενοχλει η μυρωδια του,νταξει μεσα σε φαγητο δεν εχω προβλημα,αλλα αν το μυρισω απλα μου ερχεται να κανω εμετο..
    3) μισω τα παγακια στον χυμο πορτοκαλι,ο χυμος πορτακαλι ειναι η τοπ λατρεια μου αλλα με παγακια αλλειωνεται η γευση του.
    4) ντοματες,μαρουλια,και τα λοιπα λαχανικα εκτος απο το αγγουρι..τα απεχθανομαι..
    5) τον κιμα στα μακαρονια..
    6) τα θαλασσινα εκτος απο καλαμαρια και χταποδια που μου αρεσουν πολυ..


    και οι παρεξενιες μου: 1) μετα απο καθε ειδους γευμα παντα μα παντα ακομα και να μη μυριζει η αναπνοη μου πλενω τα δοντια μου..
    2) αν δω εστω και ενα μαμουνακι ή μια μικρη τρυχουλα στο φαγητο-νερο και τα λοιπα δε τρωω καθολου..
    3) θελω να μαχαιροπηρουνα,τα πιατα και τα ποτηρια πολυ καθαρα..
    4) συχενομαι τους παντες εκτος απο την μαμα μου και τις φιλες μου..
    5) δεν αντεχω οταν οι αλλοι απλωνουν χερι ή πηρουνι στο φαγητο μου αν δεν με ρωτησουν..εκνευριζομαι πολυ..



    sh*t happens
    but life goes on!




    <3 :


    (:

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Τρι Μάης 07, 2024 8:38 am