.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+48
teddy potter
Aurora Sinistra
Cassandra Black
Romilda Vane
Isabelle Lightwood
icarus
greekwizards
Leon Black
Helena Bonham Carter
Kasavas
John Dawlish
Alviva Black
Sheldon Cooper
Milady D' Hiver
andrianasweet
Αlbus Dumbledοre
Lisette de Lapin
Morfin Gaunt
elenaki8
Nicolas Flamel
paul potter
Harry Potter Black
Immortality Dumbledore
Ηarry Potter
Leanan Sidhe
AngieWiz
Eleanna Lovegood
Sirius Black
Ronerm
Andromeda Black
snapefan3
hermaine fan 10
ron wesley
Sectumsembra
Jace Wayland
Madame Maxime
Maria Lovegood
radiopalmos
Albus P.W.B. Dumbledοre
Lily Luna Potter
Amelia Blackfoot
Amycus
anton xert
Maria-Mia Granger
SophieHogwarts
Herpo The Foul
Elohim Meth
Tistart
52 απαντήσεις

    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε?

    AngieWiz
    AngieWiz
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 422
    Ηλικία : 34
    Location : Hogwarts(always)
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/06/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: How much happier a person can be...?! :D

    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Empty Απ: Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε?

    Δημοσίευση από AngieWiz Τετ Ιουν 29, 2011 1:14 am

    Δε θα χρησιμοποιούσα πιστεύω την πέτρα της ανάστασης όσο κι αν ήθελα να φέρω κάποια άτομα πίσω στη ζωή μου.Το ραβδί αν και πολύ ισχυρό δε νομίζω πως θα το χρησιμοποιούσα επίσης...μάλλον θα το έδινα σε κάποια "αδύναμη" φίλη μου,χωρίς να της εξηγήσω βέβαια την απεριόριστη δύναμή του(μη την κακομάθω κιόλας!)...
    Όσο για τον μανδύα...θα ήταν ο αγαπημένος μου κλήρος!Θα τον φορούσα όπου μπορούσα για να μάθω τι μου κρύβουν οι άλλοι ή όπως είπε ένα παιδί παραπάνω για να πάρω τα θέματα της εξεταστικής!!!!! Very Happy tongue



    Life comes without guarantees,except that smiling will brighten your face,laughing will enhance your eyes and falling in love will change your life forever...


    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Tumblr_locaawi7mi1qdwjb5o1_r1_500
    Life isn't about finding yourself...Life is about creating yourself...
    Leanan Sidhe
    Leanan Sidhe
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 5892
    Ηλικία : 27
    Location : Manderley
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/04/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Bite the bullet.

    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Empty Απ: Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε?

    Δημοσίευση από Leanan Sidhe Τετ Ιουν 29, 2011 2:14 am

    Η αλήθεια είναι ότι δεν θα θελα να 'χα τους κλήρους...
    Είναι μεγάλη ευθύνη και επικίνδυνο...το πολύ να χρησιμοποιούσα τον μανδύα εντάξει.. [angel]



    you love me:



    Personas que rompen promesas,
    rompen personas.





    Ηarry Potter
    Ηarry Potter
    Οδηγός στο Λεωφορείο των Ιπποτών
    Οδηγός στο Λεωφορείο των Ιπποτών


    Αριθμός μηνυμάτων : 585
    Ηλικία : 27
    Location : Πατρα
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/08/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Empty Απ: Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε?

    Δημοσίευση από Ηarry Potter Σαβ Αυγ 27, 2011 4:05 pm

    θα χρησιμοποιουσα τον μανδυα και το ραβδι αλλα οχι την πετρα της αναστασης



    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Tumblr_lkq6h6LDRj1qa70c7o1_500
    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 GryffindorChampion
    Immortality Dumbledore
    Immortality Dumbledore
    Τάγμα του Φοίνικα
    Τάγμα του Φοίνικα


    Αριθμός μηνυμάτων : 22636
    Ηλικία : 30
    Location : Hogwarts (Dumbledore's office)
    Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Oh, I'm very good. But sometimes I'm bad. But only as bad as I wanna be. Freedom is power. To live a life untamed and unafraid is a gift.

    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Empty Απ: Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε?

    Δημοσίευση από Immortality Dumbledore Δευ Ιαν 09, 2012 4:30 pm

    Την πέτρα της ανάστασης ίσως τη χρησιμοποιούσα για πολύ λίγο ίσα ίσα να πω λίγα πράγματα σε ανθρώπους που φύγαν από την ζωή μου και δεν πρόλαβα. το ραβδί..μμμμ. είναι δελεαστικό αλλά θα προσπαθούσα να το χρησιμοποιήσω για καλό σκοπό. τον μανδύα πάλι!!!! δεύτερο πετσί μου θα τον έκανα. είναι τόσο χρήσιμος και απλά τέλειος!! να είσαι ακριβώς δίπλα στον άλλον και να μην έχει πάρει χαμπάρι! υπέροχο? Very Happy

    edit by Alicia Spinnet: σύμφωνα με τους κανόνες του φόρουμ τα greeklish απαγορεύονται. Καλή συνέχεια.
    Harry Potter Black
    Harry Potter Black
    Θεραπευτής/ρια
    Θεραπευτής/ρια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1221
    Ηλικία : 25
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/12/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Empty Απ: Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε?

    Δημοσίευση από Harry Potter Black Δευ Ιαν 09, 2012 7:14 pm

    θα εκανα εναν συνδιασμο για να δω τη δυναμη μπορουν να εχουν!



    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Funny-animal-gifs-toucan-i-come-out-now
    paul potter
    paul potter
    παίκτης/ρια Quidditch
    παίκτης/ρια Quidditch


    Αριθμός μηνυμάτων : 670
    Ηλικία : 27
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: μαγος τωρα μαγος για παντα

    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Empty Απ: Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε?

    Δημοσίευση από paul potter Δευ Ιαν 09, 2012 7:17 pm

    συμφωνω με εσενα harry potter black



    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Tumblr_lxlcz60bBu1qg44uto1_500Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 23825347Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Team-growlΑν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Vze9auΑν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 173170_100002995387790_384167363_nΑν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Harryworld-champion-2Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Hw5a2
    Nicolas Flamel
    Nicolas Flamel
    Χρυσούχος
    Χρυσούχος


    Αριθμός μηνυμάτων : 2135
    Location : Deutschland
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/01/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δύο πραγματά είναι άπειρα,το σύμπαν και η βλακεία του ανθρώπου.Αν και για το πρώτο έχω τις επιφυλάξεις μου.

    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Empty Απ: Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε?

    Δημοσίευση από Nicolas Flamel Σαβ Ιαν 14, 2012 7:13 pm

    Εαν τυχον ειχα και τους 3 κληρους του θανατου θα τους χρησιμοποιουσα καπως ετσι.Η πετρα καταρχας θα μου ηταν πρακτικα αχρηστη,γιατι το μονο που κανει ειναι να ζωντανευει νεκρους κι αυτο οχι αρκετα καλα.Τον μανδυα θα τον ειχα παντα προχειρο και θα τον χρησιμοποιουσα οποτε μου καπνισει.Τελος το ραβδι θα το ειχα παντα στα χερια μου και οποιος θα τολμουσε να τα βαλει μαζι μου αμπρα καταμπρα και τελος



    Slytherin Fiction Team


    Σπόιλερ:
    elenaki8
    elenaki8
    Πεμπτοετής στην Σχολή
    Πεμπτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 296
    Ηλικία : 25
    Location : Σε άλλη διάσταση....μακριά.
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Ανήκεις εκεί που είναι η καρδιά σου!!!

    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Empty Απ: Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε?

    Δημοσίευση από elenaki8 Παρ Απρ 20, 2012 10:29 am

    Την πέτρα δεν θα τη χρησιμοποιούσα με τίποτα γιατί το βιβλίο έλεγε πως όποιον φέρνεις πίσω είναι δυστυχισμένος και έτσι θα την κατέστρεφα ή θα την έκρυβα κάπου.Το ραβδί δεν ξέρω αν θα το χρησιμοποιούσα, μάλλον όχι.Τέλος, ο μανδύας είναι ο μόνος κλήρος που μπορώ να πω ότι θα χρησιμοποιούσα με χαρά.



    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Images?q=tbn:ANd9GcQ5yK0YKC5AkaIKwr8i6iixWVXPpI1Pi3jVoqM_JBdInPPn7ZQopg
    Morfin Gaunt
    Morfin Gaunt
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 1102
    Ηλικία : 26
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/04/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Empty Απ: Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε?

    Δημοσίευση από Morfin Gaunt Κυρ Απρ 22, 2012 7:39 pm

    Βασικά σχετικά με τους κλήρους και οι τρεις έχουν διάφορα μειονεκτήματα που αποδυκνείουν πως δεν αξίζουν τόσο πολύ όσο νομίζουμε.
    Το ραβδί απο Κουφοξυλιά ωραία,σου δίνει δύναμη,όμως επί τόσους αιώνες μπορείτε να μου πείτε απο πόσα χέρια μάγων έχει περάσει;Απο εκατοντάδες!Αφού όλοι αυτοί οι μάγοι σκοτώθηκαν απο άλλους αλλά και ηττήθηκαν ακόμη σε μονομαχία(Γκρίντελβαλντ)τότε που η περίφημη δύναμη του ραβδιού;
    Η Πέτρα της Ανάστασης τώρα.Δεν θα την χρησιμοποιούσα ποτέ,είναι βέβαιο αυτό.Έχει ενδιαφέρον όντως να μιλάς με πεθαμένα πρόσωπα,όμως το θέμα είναι πως αυτά τα πρόσωπα έχουν πεθάνει.Τελείωσε.Δεν έχουν καμία σχέση με τους ζωντανούς ανθρώπους.Άσε που υποφέρουν κιόλας στον κόσμο μας.Και βασικά ο ίδιος ο Ντάμπλντορ αναφέρει πάνω στο θέμα αυτού του συγκεκριμένου κλήρου πως είναι αδύνατον να αναστηθεί ένας νεκρός.Άρα πιθανώς τα άτομα που βλέπουμε δεν είναι αληθινά.Είναι κάτι σαν αναμνήσεις μας ή κάτι τέτοιο.
    Και τέλος ο αόρατος μανδύας.Βασικά είναι ο πιό χρήσιμος κλήρος απο όλους.Βέβαια θα ήταν κρίμα να παρατήσω τους άλλους δύο κλήρους όμως τι κάνουμε;Θα επέλεγα τον αόρατο μανδύα.Έτσι θα είχα και μιά ασφάλεια σε περίπτωση που κάποιος με κυνιγούσε(είδαμε πως ο μανδύας βοήθισε τον Χάρι αρκετές φορές).



    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Tom-sig


    Σπόιλερ:


    lithanasidis@yahoo.com
    Immortality Dumbledore
    Immortality Dumbledore
    Τάγμα του Φοίνικα
    Τάγμα του Φοίνικα


    Αριθμός μηνυμάτων : 22636
    Ηλικία : 30
    Location : Hogwarts (Dumbledore's office)
    Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Oh, I'm very good. But sometimes I'm bad. But only as bad as I wanna be. Freedom is power. To live a life untamed and unafraid is a gift.

    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Empty Απ: Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε?

    Δημοσίευση από Immortality Dumbledore Κυρ Απρ 22, 2012 8:32 pm

    Αρχικα θα κατεστρεφα το ραβδι οπως ο Χαρι διοτι τοση δυναμη διαφθειρει πως να το κανουμεν! giveup Ακομη και εγω το παραδεχομαι πως θα εμπαινα στην σκεψη να κυριεψω τον κοσμο hehe , αλλα το χειροτερο θα ηταν οτι ολη την ωρα θα επρεπε να εχω ματια και στον.... Μην με φαει λαχανο κανεις στον υπνο να μου το παρει!! scared Καλυτερα να μην το εχει κανεις λοιπον!! Καλα για τον μανδυα θα ηταν καλυτερο να μην αραδιασω εδω περα οολες τις χρησεις που θα το εκαμα!!! awesome Ο πιο μαμαουα κληρος κατα την γνωμη μου!! oh! Τωρα την πετρα την αναστασης... Δεν την εχω και πολυ σε υποληψη. =/ Ουσιαστικα το μονο που προσεφερε ηταν μια ιδεα του ανθρωπου που χαθηκε και τπτ παραπανω!! Ε εμενα γενικοτερα δεν μου αρκει να ζω με μια ψευδεσθηση αρα ισως την δωριζα καπου!! mouble mouble



    _

    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Zvbsm1

    *:

    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 9bitj5
    Lisette de Lapin
    Lisette de Lapin
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 11396
    Ηλικία : 27
    Location : Asteroid B618
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/10/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: κεφτέδες.

    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Empty Απ: Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε?

    Δημοσίευση από Lisette de Lapin Κυρ Απρ 22, 2012 10:46 pm

    Αν είχα στην κατοχή μου και τους 3 κληρους,θα χρησιμοποιούσα μόνο τον 1.Θεωρώ ότι οι άλλοι 2 δεν θα μου ήταν χρήσιμοι,ίσως μάλιστα η χρήση τους να μου έβγαινε σε κακό.
    Το ραβδί από κουφοξυλια δεν θα το χρησιμοποιούσα με τίποτα.Η χρήση ενός τέτοιου ραβδιου με τόση δύναμη χρειάζεται και συγκεκριμένη συμπεριφορά.Πιστεύω λοιπόν ότι θα το έβρισκα κουραστικό να προσπαθώ διαρκώς να μην γίνομαι "στόχος" και να κρύβω το ραβδί.Το να είσαι κάτοχός ενός ραβδιου σαν κι αυτό είναι ένα αρκετά μεγάλο ρίσκο.
    Ούτε και την Πέτρα της Αναστάσης θα χρησιμοποιούσα.Ποιος ο λόγος να εχω μπροστά μου το φάντασμα ενός αγαπημένου μου προσώπου?Και εκείνο θα ένιωθε δυστυχία,όντας σε έναν κόσμο που δεν ανήκει,τον κόσμο των ζωντανών,και εγώ θα ένιωθα θλίψη βιώνοντας μια τέτοια κατάσταση.Οπότε,δεν υπάρχει λόγος να εχω ένα τέτοιο αντικείμενο.
    Ο μόνος χρήσιμος Κλήρος κατά τη γνώμη μου είναι ο αόρατος μανδυας.Σε βοηθάει να ξεφύγεις από δύσκολες και επικίνδυνες καταστάσεις και να περνάς απαρατήρητος όταν χρειάζεται.Σε αντίθεση με τους άλλους 2 κληρους,ο μανδυας δεν έχει μειονεκτήματα και είναι ένα αντικείμενο που θα ήθελα σίγουρα να εχω.



    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Pamjim10

    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 6BKOQ7P

    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Pamjim11
    Αlbus Dumbledοre
    Αlbus Dumbledοre
    Τάγμα του Φοίνικα
    Τάγμα του Φοίνικα


    Αριθμός μηνυμάτων : 649
    Ηλικία : 25
    Location : Χόγκσμιντ
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/10/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: To the well-organised mind,death is but the next great adventure!!!

    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Empty Απ: Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε?

    Δημοσίευση από Αlbus Dumbledοre Πεμ Νοε 22, 2012 7:54 pm

    Για να προφυλακτώ,για να σώσω άλλους από την μανία τους κτλ!!Θα έκανα αρκετά (μου έρχονται καθώς γράφω)!!



    Albus Dumbledore

    Help will always be given at Hogwarts to those who deserve it!!

    I solemny swear that I'm up to no good :P


    ...Ο βασιλιάς των λουλουδιών
    λένε πως είν'ο κρίνος
    μα στη δικήυ σου ομορφιά
    μαραίνεται και 'κείνος!!!...
    andrianasweet
    andrianasweet
    Εκτοετής στην Σχολή
    Εκτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 306
    Ηλικία : 35
    Ημερομηνία εγγραφής : 15/10/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Empty Απ: Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε?

    Δημοσίευση από andrianasweet Παρ Νοε 23, 2012 9:45 pm

    Την Πετρα της Αναστσης θα την κατεστρεφα,θεωρω πως απο την στιγμη που φευγει καποιος ανηκει καπου αλλου,θα ηταν σιγουρα μεγαλος πειρασμος να φερω καποιον πισω αν και δεν νομιζω να ηταν ο ιδιος ανθρωπος.
    Το Ραβδι απο Κουφοξυλια επισης δεν θα το κρατουσα διοτι θεωρω πως ειναι επικινδυνο στα χερια καποιου λογω της δυναμης του,θα προτιμουσα το δικο μου!
    Τελος τον Αορατο Μανδυα θα τον κρατουσα σιγουρα!!!



    "Of course this is happening
    inside your head,Harry,
    but why on earth should that
    mean that it is not real?"

    ALBUS DUMBLEDOR
    Milady D' Hiver
    Milady D' Hiver
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 40685
    Ηλικία : 28
    Location : Sydney, Australia
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: If someoneʼs lying about something small, you donʼt know what else theyʼre lying about.

    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Empty Απ: Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε?

    Δημοσίευση από Milady D' Hiver Τρι Ιαν 15, 2013 9:47 pm

    Την πετρα θα την είχα καπου στο σπιτι σαν στολιδι οπου θα ηξερα μονο εγω τι ειναι και τι κανει.

    Το ραβδι δεν ξερω τι θα το εκανα. Δεν μου παει η καρδια να το κατεστρεφα. Ισως σε ενα δωματιο που θα το προστατευα με διαφορα ξορκια ωστε να ειναι αδυνατον απο καποιον αλλο εκτος απο μενα να το παρει.

    Το μονο απο τα τρια που θα χρησιμοποιουσα σιγουρα ειναι ο μανδυας. Θα τον χρησιμοποιουσα και μαλιστα τακτικα. hehe



    .
    .
    .
    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Elsa_u12
    .
    .
    .:
    Anonymous
    Επισκέπτης
    Επισκέπτης


    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Empty Απ: Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε?

    Δημοσίευση από Επισκέπτης Τετ Ιαν 23, 2013 3:00 pm

    Εγώ την πέτρα θα την πετούσα. έπειτα , θα κράταγα το ραβδί κάπου έως ότου πεθάνω και σβήσει η δύναμή του ενώ τον μανδύα θα τον χρησιμοποιούσα για φάρσες κατασκοπία και γενικά για διασκέδαση
    Αlbus Dumbledοre
    Αlbus Dumbledοre
    Τάγμα του Φοίνικα
    Τάγμα του Φοίνικα


    Αριθμός μηνυμάτων : 649
    Ηλικία : 25
    Location : Χόγκσμιντ
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/10/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: To the well-organised mind,death is but the next great adventure!!!

    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Empty Απ: Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε?

    Δημοσίευση από Αlbus Dumbledοre Τετ Ιαν 23, 2013 9:07 pm

    Αν είχα τους Κλήρους(πανεύκολο)!!!

    Το Ραβδί από Κουφοξυλιά αν το έβρισκα θα το κρατούσα( evil )για να σώσω τους άλλους από την μανία του αλλά μόνο αν το έβρισκα!!Το δικό μου μού φτάνει και μου περισεύει!!!!

    Την Πέτρα της Ανάστασης δεν θα την πολυήθελα γιατί εκτός του ότι θέλω να αφήσω να αφήσω να αναπαυστούν οι ψυχές δεν έχει πεθάνει κανείς από τη οικογένεια μου για να τον/την ζωντανέψω!!

    Τον μανδύα θα τον ήθελα σίγουρα!!!Μα όταν λέω σίγουρα ενοώ σίγουρα!!Για αμέτρητους λόγους π.χ σκανταλιές,αντί για μάθημα θα κοιμόμουν κάτω από τον μανδύα,στο κρυφτό με τον μανδύα,για τον υπολογιστή με τον μανδύα χωρίς να με καταλάβει κανείς,στις τιμωρίες με τον μανδύα μπαίνω με τον μανδύα βγαίνω!!!

    Ο Κλήρος που θα ήθελα πιο πολύ είναι ο μανδύας!!Μετά το Ραβδί του Πεπρωμένου και μετά η Πέτρα της Ανάστασης!



    Albus Dumbledore

    Help will always be given at Hogwarts to those who deserve it!!

    I solemny swear that I'm up to no good :P


    ...Ο βασιλιάς των λουλουδιών
    λένε πως είν'ο κρίνος
    μα στη δικήυ σου ομορφιά
    μαραίνεται και 'κείνος!!!...
    Sheldon Cooper
    Sheldon Cooper
    Τάγμα του Φοίνικα
    Τάγμα του Φοίνικα


    Αριθμός μηνυμάτων : 912
    Ηλικία : 25
    Location : Cemetery inside in a grave i R.I.P
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/10/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: In the halloween everything is scary beware

    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Empty Απ: Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε?

    Δημοσίευση από Sheldon Cooper Παρ Φεβ 01, 2013 5:12 pm

    θα επερνα τον μανδυα το ραβδι θα το εσπαγα και θα κραταγα και την πετρα



    the danger is always in halloween be carefull or scream you choose panic crossfingers Pray
    Alviva Black
    Alviva Black
    Παράφρων
    Παράφρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 20832
    Ηλικία : 23
    Location : Derry,Northern Ireland
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Credo in un Dio crudel.

    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Empty Απ: Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε?

    Δημοσίευση από Alviva Black Παρ Φεβ 01, 2013 7:53 pm

    Το Ραβδί δεν ξέρω αν θα το χρησιμοποιούσα.Μπορεί και να έμπαινα στον πειρασμό και να δοκίμαζα ξόρκια που δεν πέτυχαν/δεν είχα τα επιθυμητά αποτελέσματα με το κανονικό μου ραβδί.
    Την Πέτρα σίγουρα.Όχι ότι θα έβγαινε τίποτα καλό στο τέλος αλλά δεν θα άντεχα... :P
    Τον Μανδύα θα τον είχα συνέχεια μαζί μου και θα ήταν ο αγαπημένος μου Κλήρος oh! Φάρσες,κατασκπεία,πρόσβαση σε απαγορευμένα μέρη και ποιος ξέρει τι άλλο ... music



    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Tumblr_nhcydymyca1rhrm95o1_500

    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 1290vg5h


    RAULSON:
    John Dawlish
    John Dawlish
    Τάγμα του Φοίνικα
    Τάγμα του Φοίνικα


    Αριθμός μηνυμάτων : 33286
    Ηλικία : 30
    Location : λαλαλα
    Ημερομηνία εγγραφής : 25/07/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Be kind, for everyone you meet is fighting a harder battle

    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Empty Απ: Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε?

    Δημοσίευση από John Dawlish Παρ Φεβ 01, 2013 11:53 pm

    Αμα ειχα την κατοχη μου τους 3 κληρους

    Δεν ειναι και τοσο ευκολο να πει κανεις αλλα αφου μιλαμε υποθετικα δεν θα χρησιμοποιουσα το ραβδι απο Κουφοξυλια αντιθετως θα το εκριβα η μπορει και να πεταγα οσο αφορα την πετρα μπορει να την χρησιμοποιουσα οσο και δυσκολο και αν ειναι να βλεπεις ατομα που εχεις χασει αλλα και παλι θα τους ελεγες αντιο και θα το ακουγανε θα ηταν κοντα σου για μια στιγμη και θα παρηγορουσαν που δεν ειναι κοντα σου μετα θα την πεταγα αλλα ειναι και ο αορατος μανδυας που ειναι ο πιο χρησιμος απο ολους και δεν σου προκαλει καμια ζημια ειτε ψυχικη ειτε σωματικη τον μανδυα θα τον χρησιμοποιουσα για κρυφτο απο δυσκολες καταστασεις για να μεινω μονος και να σκεφτω μερικα πραγματα η και για να κανω μερικες πλακες οταν ειχα την ορεξη



    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Tumblr_oa2tauHf821s95j2so3_500
    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Tumblr_mh3ox4hQzC1qe1i57o1_250

    Durmstrang:

    Keep calm and be a hufflepuff:
    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 1er05
    Kasavas
    Kasavas
    Τριτοετής στην Σχολή
    Τριτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 63
    Ηλικία : 28
    Location : Hogsmith
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/02/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status:
    Today's thought:

    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Empty Απ: Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε?

    Δημοσίευση από Kasavas Κυρ Φεβ 17, 2013 3:08 pm

    Θα τα χρισημοποιούσα όλα.



    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Tumblr_mfz3q59wHQ1rqlqe6o1_500
    ~Dobby is a free elf~
    Helena Bonham Carter
    Helena Bonham Carter
    Πεμπτοετής στην Σχολή
    Πεμπτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 208
    Ηλικία : 22
    Location : Hogwarts
    Ημερομηνία εγγραφής : 19/02/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Empty Απ: Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε?

    Δημοσίευση από Helena Bonham Carter Τετ Φεβ 20, 2013 9:22 am

    Την Πέτρα της Ανάστασης θα την χρησιμοποιούσα για(αν γινόταν ποτέ αυτό) να αναστήσω την κόρη της δασκάλας μου που πέθανε 26 χρονών.
    Τον Αόρατο Μανδύα θα τον χρησιμοποιούσα για να ξεφεύγω από δύσκολες καταστάσεις.
    Το Ραβδί από Κουφοξυλιά μου φαίνεται ότι θα είχε πάρα πολλά μειονεκτήματα για αυτό δεν θα το χρησιμοποιούσα.



    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 106g4nn
    Why to be normal,when you can be unique! ~Helena Bonham Carter~
    We are all damaged in our own way.Nobody is perfect! ~Johnny Depp~



    :
    Leon Black
    Leon Black
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 3276
    Ηλικία : 31
    Location : Κρητη
    Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Nothing Is True Everything Is Permitted

    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Empty Απ: Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε?

    Δημοσίευση από Leon Black Τετ Ιουλ 31, 2013 4:12 pm

    Την πέτρα δεν θα τη χρησιμοποιούσα με τίποτα, ο μανδύας θα είχε πολλή πλάκα για να κάνω φάρσες σε φίλους και φίλες ή για καμια παράνομη είσοδο όπως σε καμιά συναυλία ή γήπεδο χωρίς να πληρώσω. το ραβδί τώρα μόνο αν είχα κάποιο πολύ δυνατό αντίπαλο αλλά θα προτιμούσα να μην το χρησιμοποιήσω



    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Sx8o
    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Zj73
    Σπόιλερ:
    greekwizards
    greekwizards
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 450
    Ηλικία : 34
    Location : στο άπειρο και ακόμα πάρα πέρα
    Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Empty Απ: Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε?

    Δημοσίευση από greekwizards Δευ Νοε 18, 2013 3:52 pm

    εγω θα χρεισιμοπιουσα μονο τον μανδυα για να μπορώ να γλιτωνω οποτε θελω



    griffindor griffindor griffindor grifn2 grifn2 grifn2 
    icarus
    icarus
    Πρωτοετής στην Σχολή
    Πρωτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 1
    Ηλικία : 33
    Ημερομηνία εγγραφής : 18/11/2013

    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Empty Απ: Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε?

    Δημοσίευση από icarus Δευ Νοε 18, 2013 5:25 pm

    testtest
    Isabelle Lightwood
    Isabelle Lightwood
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 36189
    Ηλικία : 123
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Κι ενώ ο καθείς σκοτώνει ό,τι αγαπάει, όλοι ωστόσο δεν πεθαίνουν.

    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Empty Απ: Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε?

    Δημοσίευση από Isabelle Lightwood Δευ Νοε 18, 2013 5:39 pm

    Aλήθεια τώρα; Όλοι σχεδόν θα σπάγατε το ραβδί αν έπεφτε στα χέρια σας; Εχμ, να καγχάσω. :P 



    Αν είχατε τους κλήρους πώς θα τους χρησιμοποιούσατε? - Σελίδα 2 Ypo

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ Απρ 26, 2024 9:41 pm