.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+9
Nearly Headless Nick
Laura Mandley
Cassiopeia Black
_LadyGrace_
anthian9
Halfblood Prince
Jace Wayland
Eloise Prewett
Morgan le Fay
13 απαντήσεις

    Fallen Series - Lauren Kate

    anthian9
    anthian9
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 20262
    Ηλικία : 28
    Location : Thessaloniki
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Fallen Series - Lauren Kate - Σελίδα 2 Empty Απ: Fallen Series - Lauren Kate

    Δημοσίευση από anthian9 Κυρ Νοε 20, 2011 9:00 pm

    ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ, ΝΤΡΡΡΡ, ΚΑΝΕΝΑ ΣΠΟΙΛΕΡ, ΚΥΡΙΟΣ! ti?
    Mysterious Wizard
    Mysterious Wizard
    Αλχημιστής
    Αλχημιστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 8962
    Ηλικία : 28
    Location : Gatlin
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: “The best fantasy is written in the language of dreams. It is alive as dreams are alive, more real than real ... for a moment at least ... that long magic moment before we wake. [...] They can keep their heaven. When I die, I'd sooner go to middle Earth.”

    Fallen Series - Lauren Kate - Σελίδα 2 Empty Απ: Fallen Series - Lauren Kate

    Δημοσίευση από Mysterious Wizard Πεμ Νοε 24, 2011 10:19 pm

    Οοοχχ.... σόρι.... Fallen Series - Lauren Kate - Σελίδα 2 367393 Μπάι δε γουέι, έχω ξεκινήσει το δεύτερο και μέχρι στιγμής.....

    Σπόιλερ:

    Από δω και πέρα θα βάζω σπόιλερ, πρόμις... Fallen Series - Lauren Kate - Σελίδα 2 65854
    Mysterious Wizard
    Mysterious Wizard
    Αλχημιστής
    Αλχημιστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 8962
    Ηλικία : 28
    Location : Gatlin
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: “The best fantasy is written in the language of dreams. It is alive as dreams are alive, more real than real ... for a moment at least ... that long magic moment before we wake. [...] They can keep their heaven. When I die, I'd sooner go to middle Earth.”

    Fallen Series - Lauren Kate - Σελίδα 2 Empty Απ: Fallen Series - Lauren Kate

    Δημοσίευση από Mysterious Wizard Κυρ Δεκ 04, 2011 7:59 pm

    Πόσο φοβερό και μη προβλέψιμο τέλος!! Fallen Series - Lauren Kate - Σελίδα 2 273666

    Σπόιλερ:

    Ανυπομονώ για τη συνέχειαααααα Fallen Series - Lauren Kate - Σελίδα 2 2822667883
    _LadyGrace_
    _LadyGrace_
    Μαγικός Προσωπογράφος
    Μαγικός Προσωπογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 1095
    Ηλικία : 29
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/08/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: some things are worth fighting for, some feelings never change

    Fallen Series - Lauren Kate - Σελίδα 2 Empty Απ: Fallen Series - Lauren Kate

    Δημοσίευση από _LadyGrace_ Πεμ Φεβ 02, 2012 1:00 pm

    λοιπον λοιπον , εχει καιρο που τελειωσα το 3ο αλλα τωρα θυμηθηκα να γραψω facepalm

    συμφωνω, σε σχεση με τα δυο πρωτα ειναι πραγματικα καλο το 3ο . Ολες αυτες οι αναδρομες ηταν ιδιαιτερα ενδιαφερουσες oh!
    αν και ξενερωσα γιατι ειχα καταλαβει απ την αρχη ποιος ηταν ο Μπιλλ erimi

    αντε να δουμε τη συνεχεια Bravo
    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33254
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    Fallen Series - Lauren Kate - Σελίδα 2 Empty Απ: Fallen Series - Lauren Kate

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Τετ Ιουλ 24, 2013 9:41 pm

    Γεια σας :P Τελείωσα την σειρά ολόκληρη και θέλω να έρθω να μιλήσω για αυτήν :P
    Υπάρχει μια γραμμή ανάμεσα στα 2 πρώτα και στο τρίτο και το τέταρτο. χωρίζονται από ατμόσφαιρα και διάφορα άλλα. Διάβασα και το novelette ανάμεσα 3ου και 4ου αλλά ντάξει, δεν χάνεις κ τίποτα :P
    Τώρα, για το τέταρτο, μου άρεσε η λύση, μου άρεσε το τέλος, καταλαβαίνεις πως αυτό σκεφτόταν από την αρχή η συγγραφέας όταν έλεγε πως η λους ήταν το κλειδί για τον παράδεισο. δεν θα σποϊλεριάσω εδώ για την πλοκή, αλλά ήταν καλό. ωστόσο κάπου, κάπως σε όλη την σειρά, έγινε κοιλιά, εκεί που περίμενα να γίνει από τις αγαπημένες μου σειρές λόγω των αγγέλων και της απεικόνισής του, με απογοήτεσε, και φταίει η συγγραφέας, ίσως και η μετάφραση; όχι, η συγγραφέας.

    Νιώθω πως ήταν μια εξαιρετική ιδέα που δεν εκτελέστηκε σωστά. Αν η Κέητ το είχε γράψει αυτό καλύτερα, πιο ώριμα και χωρίς να τεμπελιάζει, ή χωρίς να περιγράφει το επιθυμητό ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ αντί να το γεννά με την γραφή της, θα τρέχαμε σαν γκρούπιζ αφηνιασμένες. Τώρα νιώθω πως έχει πάει άπατο λίγο :/ ελπίζω στην ταινία να κάνουν καλή δουλειά πάντως.
    Τα λάθη της Κέητ ήταν πως έγραφε το αποτέλεσμα, δεν περιέγραφε σωστά, δεν είχε καλούς χρόνους και δεν είχαν ρεαλιστικούς διαλόγους οι χαρακτήρες (αποτέλεσμα της ελλιπούς ανάπτυξης χαρακτήρων.)

    Γενικά, σαν άνθρωπος δεν είναι πολύ παρατηρητική θα έλεγα, ή ίσως να μην μπορεί να καταγράψει με ακρίβεια αυτά που παρατηρεί, για να τα βάλει στους χαρακτήρες της. Έστω.

    Νομίζω πως το μάρκετινγκ και τα εξώφυλλα βοήθησαν. Και θα παραμείνει μια ξεχωριστή σειρά για μένα λόγω του αντικειμένου που πραγματεύεται το βιβλίο. Απλά νιώθω πως στα χέρια κάποιου άλλου, τα βιβλία αυτά θα είχαν κάνει παπάδες.
    Angelika-Lavender Black
    Angelika-Lavender Black
    Μάντης
    Μάντης


    Αριθμός μηνυμάτων : 7303
    Ηλικία : 27
    Location : Death City ( Stein's laboratory)
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: There are three kinds of intelligence: one kind understands things for itself, the other appreciates what others can understand, the third understands neither for itself nor through others. This first kind is excellent, the second good, and the third kind useless.

    Fallen Series - Lauren Kate - Σελίδα 2 Empty Απ: Fallen Series - Lauren Kate

    Δημοσίευση από Angelika-Lavender Black Τρι Σεπ 17, 2013 4:26 pm

    Έχω διαβάσει τα τρία μόνο. Μ'άρεσαν αλλά χανόμουν λίγο γιατί ούτε η Λους ήξερε όλα όσα είχαν προηγηθεί άρα ούτε κι εγώ και δεν μ'αρέσει να μην ξέρω τίποτα. erimi Θα διαβάσω και το 4ο κάποια στιγμή. Νομίζω ότι το πρώτο είναι το καλύτερο απ'όλα αλλά θα σχηματίσω μια πιο ολοκληρωμένη γνώμη όταν διαβάσω και το τέταρτο. Α. Και κάτι άλλο.

    Ο Καμ ήταν γαμάτος. Ο Ντάνιελ είναι χλεχλές.snob 
    GhostlyFlowers
    GhostlyFlowers
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 611
    Ηλικία : 28
    Location : Wonderland
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2014

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Αν αγαπας την Σοφια αγκαλιασε την κι εκεινη θα σου χαρισει πανεμορφα παιδια την Πιστη την Αγαπη και την Επιδα

    Fallen Series - Lauren Kate - Σελίδα 2 Empty Απ: Fallen Series - Lauren Kate

    Δημοσίευση από GhostlyFlowers Σαβ Μαρ 01, 2014 11:35 pm

    Τα εχω διαβασει ολα και ειναι υπεροχα αν και σε μερικα σημεια γινονται τελειως βαρετα περιμενω πως και πως να βγει η ταινια  Razz 
    Mirabelle Salvatore
    Mirabelle Salvatore
    Βιβλιοθηκάριος
    Βιβλιοθηκάριος


    Αριθμός μηνυμάτων : 14394
    Ηλικία : 34
    Location : Phobos-Deimos Castle
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: 'HAIL HYDRA'

    Fallen Series - Lauren Kate - Σελίδα 2 Empty Απ: Fallen Series - Lauren Kate

    Δημοσίευση από Mirabelle Salvatore Πεμ Μάης 01, 2014 11:41 pm

    http://www.imdb.com/title/tt1564777/
    *θα ήθελα έτσι από ενδιαφέρον να διαβάσω την σειρά, εάν υπάρχει βέβαια
    κάποιος πρόθυμος να μου τα δανείσει.  Razz 

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Κυρ Μάης 19, 2024 2:53 pm