.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+35
teddy potter
Leon Black
Αlbus Dumbledοre
Monkey D Loofy
Morfin Gaunt
!Κelly Weasley!
Dominique Weasley
Harry Potter Black
lily bella potter
Nearly Headless Nick
Lisette de Lapin
hermione greinger
Remous Loupin
Maria Granger
ioanna papa
Sectumsembra
Albus P.W.B. Dumbledοre
RemousLoupin
Ronerm
Beedle the Bard
anthian9
Amelia Blackfoot
Sorazal the Erised
Leonie Vernier
Laverne de Montmorency
Jace Wayland
Maria Lovegood
Andros the Invincible
Madame Maxime
Isabelle Lightwood
Cassandra Black
Tom Marvolo Riddle
Amycus
Halfblood Prince
Hecate
39 απαντήσεις

    Και αν ο Dudley ήταν μάγος;

    Sauron the Great
    Sauron the Great
    Εκπαιδευτής Δράκων
    Εκπαιδευτής Δράκων


    Αριθμός μηνυμάτων : 4137
    Ηλικία : 925
    Location : Είμαι παντού και πουθενά! Ναι, είμαι το Μαύρο Φάντασμα!
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/08/2014

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: never try to teach a pig to sing it wastes your time and it annoys the pig...

    Και αν ο Dudley ήταν μάγος; - Σελίδα 3 Empty Απ: Και αν ο Dudley ήταν μάγος;

    Δημοσίευση από Sauron the Great Κυρ Σεπ 14, 2014 12:54 am

    Καλά αν ο Ντάντλι ήταν μάγος δεν υπήρχε περίπτωση να βρεθεί άμεσα από το Καπέλο Επιλογής κοιτώνας που να του μισο-ταιριάζει(έστω), είναι γνωστό άλλωστε ότι ο φίλος μας ούτε ιδιαίτερα εύστροφος χαρακτηρίζονταν ούτε ήταν κάτοχος μπόλικων εγκεφαλικών κυττάρων και στερούνταν της νήσου reil ώστε να καταταχθεί στο ρειβενγκλοου(εδώ μέχρις και ο Λόκχαρτ είχε μία κάποια εξυπνάδα, έστω πονηριά να ξεγελάει τους πάντες για το συμφερον του, ο Ντάντλι διεκδικούσε τα πάντα με το ρόπαλο του μπεηζμπολRazz )οπότε τραβάμε Χ στο ρειβεν...Από την άλλην ούτε ταπεινός και μετριόφρων ήταν ο γιόκας του Βερνον που σε κιλά και βουλημία συναγωνίζονταν τις νεαρές φαλαινες και με τους καλούς τρόπους και ευγενή άμιλλα ήταν ότι και το λιβάνι με τον διάβολο, οπότε Χ και στο χαφλπαφλ... Razz Έπειτα δεν ταιριάζει με τίποτα μα με τίποτα μα με τίποτα στον σλιθεριν, ποιός τόλμησε να τον κατατάξει σε εμάς jedi ?? Ούτε έξυπνος ήταν ο μπόγος, ούτε στυλ είχε(πόσο στυλ έχει δηλαδή κάποιος που οι φόρμες της γυμναστικης του πλέον δεν του έκανα?)και μας χαλάει και το φενγκ σουι με το να είναι μαγκλογεννημενος(ο Κράμπε και ο Γκοιλ τουλάχιστον ήταν καθαρόαιμοι δεδομένου ότι ο Ντράκο τους έκανε παρέα), οπότε Χ και στο σλιθεριν...Και ποιός κοιτώνας μας απέμεινε matakia ?? Το Γκρίφιντορ το οποίο και θα τον φορτωθεί αναγκαστικά, άλλωστε φορτώθηκε μαθητή όπως ο Ποντικοουράς, δεν θα αντεξει το ντιντικακι μας? :P
     Αλλά άντε, για να μην είμαι άδικος με τον κοιτώνα των γενναίων ουτε εκει ταιριαζει ο φοβητσιάρης οπότε θα έμπαινα στο χαφλπαφλ διότι η Χέλγκα είχε ορίσει πως όποιος μαθητής δεν πληρεί τα προσόντα των υπόλοιπων κοιτώνων θα κατατάσεται στο χαφλπαφλ...Εγώ πάντως αν ήμουν το Καπέλο θα τον έστελνα πακέτο στον βόρειο πόλο μακριά από την Σχολή προτού μας βάλει λουκέτο...
     Για την Πετούνια και τον Βέρνον άσε, μην το συζητάμε, θα πάθαιναν μίνι εγκεφαλικό, φαντάζομαι τον Βέρνον να απαιτεί διαζύγιο και διακοπή οποιονδήποτε σχέσεων με τους "ανώμαλους" ενώ η Πετούνια να προσπαθεί να εξιδανικεύσει το γεγονός για χάρην του ντιντι της, πάντως σίγουρα του Ντάντλι δεν θα του κακόπεφτε η όλη ιστορία μιάς που ήταν που ήταν  νωθρός, τώρα με το ραβδί στο χέρι θα ήταν το αποκορύφωμα, τουλάχιστον δεν θα του κακόπεφτε ως ότου αντίκρυζε τους βαθμούς του στα ΚΔΜ...



    Και αν ο Dudley ήταν μάγος; - Σελίδα 3 90096-jugra

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Σαβ Απρ 27, 2024 10:44 pm