.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+20
Emily Lupin
MrsDamblidor
Louna fw
Αlbus Dumbledοre
elenaki8
Sectumsembra
The Sorting Hat
Maria-Mia Granger
RemousLoupin
Amycus
Andros the Invincible
Isabelle Lightwood
Beedle the Bard
Albus P.W.B. Dumbledοre
Jace Wayland
Ernest Flitwick
Maria Lovegood
Cassandra Black
anthian9
Lily Luna Potter
24 απαντήσεις

    Μαγικες Κατοικιες

    Lily Luna Potter
    Lily Luna Potter
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 8875
    Ηλικία : 28
    Location : Potter Manor
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Jo, thank you for making glasses, spectacles, and red hair really cool.

    Μαγικες Κατοικιες Empty Μαγικες Κατοικιες

    Δημοσίευση από Lily Luna Potter Πεμ Δεκ 30, 2010 1:46 pm

    Μεσα στα βιλια μαθαινουμε για τις κατοικιες των μαγων της σειρας!

    Τα πιο γνωστα απο αυτα ειναι το Μπαροου, η Γκρίμολντ Πλέις, αριθμός 12 (ή αλλιως ο τιμημενος οικος των Μπλακ), το Σελ Κοτατζ, το Μεγαρο Μαλφοϊ, το σπιτι των Λαβγκουν αλλα και η Καλυβα που ουρλιαζει!

    The Burrow

    Μαγικες Κατοικιες Theburrow

    Grimmauld Place Number 12

    Μαγικες Κατοικιες Sym_12grimmauld

    Shell Cottage

    Μαγικες Κατοικιες Harry_Potter_801679a

    The Malfoy Manor

    Μαγικες Κατοικιες 29qmmjb

    Lovegood's House

    Μαγικες Κατοικιες Dh.c20--xenophilius-lovegood-350px

    Shrieking Shack

    Μαγικες Κατοικιες C19--the-servant-of-lord-voldemort

    Πως θα ηταν ομως το δικο σας σπιτι αν ζουσατε στον κοσμο των μαγων?? Ή ισως πως ειναι το ηδη το μαγικο σπιτι καποιων απο εσας?
    Μεγαλο ή μικρο, τετραγωνο, οβαλ ή μηπως τριγωνικο, με αυλη με γηπεδο κουιντς ή με αγριοκαλικατζαους?
    Και ακομα τι μαγικες ιδιοτητες θα ειχε? Θα ειχε συστηματα προφυλαξης ή καμουφλαζ? Ή ισως θα μπορουσε να κανει μερικες απο τις δουλειες μονο του οπως να κουρευει το γκαζον ή να συμμαζευεται μονο του? Θα ειχατε σπιτικα ξωτικα ή ισως και τελωνια στη σοφιτα?

    Δωστε μας τις μαγικες αρχιτεκτονικες σας ιδεες!

    Ακολουθούν μερικά γενικά προσχέδια σπιτιών για να σας διευκολύνουν!

    Για όσους θέλουν στυλ Χιονάτης:

    Κάτι πρωτότυπο:

    Σιντιβανόσπιτο!:

    Για τους λάτρεις των υψών:

    Για τους Ρομαντικογκοθάδες:

    Bικτωριανή εποχή:







    Μαγικες Κατοικιες Tumblr_mqrmmqgeyn1s3amqco1_500_by_phinasnigellusblack-d6g7l69

    Σπόιλερ:
    Μαγικες Κατοικιες Hhh11

    Μαγικες Κατοικιες CHAMPION
    Anonymous
    Επισκέπτης
    Επισκέπτης


    Μαγικες Κατοικιες Empty Απ: Μαγικες Κατοικιες

    Δημοσίευση από Επισκέπτης Πεμ Δεκ 30, 2010 5:36 pm

    Θα έφτιαχνα, εγώ, μόνος μου ένα δικό μου μαγικό σπίτι. Με προσωπικές ιδέες και αποκλειστικά δικό μου στυλ. Το σπίτι μου θα είχε σχήμα τριγωνου. Το υλικό που θα ειχε χρησιμοποιθεί για να φτιαχτεί το σπίτι μου θα ήταν το ξύλο από ελιά. Δυοροφο σπίτι με καμινάδα και φεγγίτη. Ρομαντικό και χαρούμενο. ( oh! ) Στον πρώτο όροφο, θα είχαμε ένα τεράστιο σαλόνι ( χολ Razz ) με καναπέδες βαμένο με άσπρο και κόκκινο χρώμα. Διπλα από το σαλόνι, θα υπήρχε η κουζίνα. Μικρή, εύκολη στη χρήση της και αποτελεσματική. Θα την χρησιμοποιούσα καθημερινά ( ου... ναι...σίγουρα whistling ). Με μεγάλους πάγκους και επιβλειτικά ντουλάπια, καρφωμένα στο ξύλο. Μετά, περπατάμε όλο ευθεία και βλέπουμε μία σκάλα... Καθώς περπατάμε πάνω της ακούγεται ένας ήχος...κάτι σαν να τρίζει.. Αργότερα, αφού ανεβήκαμε τη σκάλα, βλέπουμε έναν πολυέλαιο να δεσπόζει ψηλα... Με πολλά μικρά λαμπάκια ( ναι, σαν Χριστουγεννιάτικο δέντρο 😂 ). Το βλέμα μας, μετά, κατευθύνεται δεξία. Ενας νυπτήρας, κλέβει τη ματιά μας.. Μικρός, ντροπαλός και συγχρώνος πολύχρωμος νυπτήρας... Το νερό κυλάει όποτε το θες εσύ, μόνο όταν το βάλεις στο μυαλό σου.. Μόνο με μια σκέψη. Η ντουζιέρα ( το τζακούζι, δηλαδή Laughing ) απλή..... Η τουαλέτα ( που πάμε και κάνουμε ανάγκες :P ) σαν εκείνες τις πύλες για να μπαίνεις στο Υπουργείο. Μόνο που είναι τελείως καθαρή. Φεύγουμε από το μπάνιο και αριστερά βλέπουμε μία κρεβατοκάμαρα. Το κρεβάτι πιάνει μεγάλο μέρος του δωματίου... Με γαλάζοπράσινα σεντόνια και με μαξιλάρια που βουλιάζεις... Δίπλα από το κρεβάτι κομδύνα τα οποία ανοίγουν μόνο με το ραβδί του ιδιοκτήτη. ( μαγικά Razz ) Μπροστά από το κρεβάτι, ενας τεράστιος καθρεύτης μαζί με τη ντάμα του..... Ενα σετ ( rofl ) τουαλέτας ( οχι για ανάγκες, αλλά για ομορφιά Laughing ) με καλυντικά... Για την γυναίκα που μου έχει κλέψει την καρδια... ( Κλέα In Love ) Καθώς φεύγουμε από το δωμάτιο πηγαίνουμε σε ένα μέρος μόνο με ένα πράγμα... Με ένα τζάκι... Αυτό το τζάκι, φωτίζει και ζεσταίνει όλο το σπιτικό... Οταν η φλόγα του χαθεί, το σπίτι κινδυνεύει..., όμως έχομε και εναν που ανάβει τη φλόγα.... Ολο το σπίτι φυλάγεται από ένα σπιτικό ξωτικό. Μας υπηρετεί, χωρίς διαταγές. Του έχουμε σώσει τη ζωή και μας βοηθάει έτσι! ( ναι..ναι...παρόμοιος με το Ντόμπυ crying ). Εξω από το σπίτι, η αυλή για ξενύχτια και για έρωτες κλέβει όλα τα βλέματα. Άσπροι, εξωτικοί καναπέδες και ένα μπαρ με... ( αυτό το ζουμί που πίνουν οι μάγοι..κάτι με...κολοκυθια;;; Κάτι τέτοιο hippie ) και με αλκόολ. Το σπίτι δν προστατεύετε από κανέναν και από τίποτα. Είμαι άξιος και δυνατός μάγος και μπορώ να αντιμετωπίσω όλες τις επιθέσεις μόνος μου... Το σπίτι βρίσκεται μέσα σε ένα πυκνο, μαγικό δάσος στον μαγικό κόσμο. Το βλέπουν μόνο ευπρόσδεκτοι άνθρωποι και φίλοι.
    anthian9
    anthian9
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 20262
    Ηλικία : 28
    Location : Thessaloniki
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Μαγικες Κατοικιες Empty Απ: Μαγικες Κατοικιες

    Δημοσίευση από anthian9 Σαβ Ιαν 08, 2011 7:50 pm

    Τέλειο τόπικ.- In Love

    Επιτέλους, το σπίτι των ονείρων μου! Razz

    Καταρχάς θα ήταν πιο έξω από τις πυκνοκατοικημένες περιοχές... Καλή χρυσή, αλλά θέλω την ησυχία μου. Στο Γκόντρικς Χόλλοου για παράδειγμα δεν θα μπορούσα να ζήσω. Λοιποοοόν! Θα ήταν μέσα σε ένα μεγαααάλο δέντρο, με υπέροχες ξύλινες βεράντες και πολλά φυτά και λουλούδια στα κάγκελα, γύρω απ' τα παράθυρα, και γενικά παντού! Παντού όμως! Πάνω-πάνω, στην σοφίτα ας πούμε, θα υπήρχε η βιβλιοθήκη και ένα τεράστιο παράθυρο για να βλέπω έξω τον ουρανό και να ηρεμώ... (μην ξεχνάτε το σημείο που ρεμβάζω με μια κούπα ζεστή σοκολάτα στο χέρι :P ) Θα εφάρμοζα το ξόρκι της τραπεζαρίας του Χογκ, για να είναι το ταβάνι όπως ο ουρανός. Τα παράθυρα γενικά θα ήταν πολλά και σε πολλά σημεία του δέντρου. Θα άλλαζες "ορόφους" ανεβαίνοντας την στριφογυριστή σκάλα. Μιλάμε για κανονικό νεραϊδόσπιτο. Με μυστικές πόρτες, κλιματσίδες και τα συναφή. Δωμάτιο με κορδέλες και πολλές κουρτίνες και μαξιλάρια... Κρεβάτια μέσα στις κουφάλες του δέντρου... φωτιστικά-λουλούδια... Έναν μεγάλο κήπο με πολλά δέντρα και ξύλινα τραπεζάκια...

    Αχ...<3



    ♩ - ♫


    Warriors don't show their heart
    until the axe reveals it.
    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 35
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Μαγικες Κατοικιες Empty Απ: Μαγικες Κατοικιες

    Δημοσίευση από Cassandra Black Κυρ Ιαν 09, 2011 9:49 pm

    Εγώ θα το έχτιζα σε κάποια ήσυχη περιοχή που όμως θα είχε τα πάντα πολύ κοντά για να μην με φάνε και οι λύκοι Razz
    Λοιπόν... θα ήταν διώροφο πέτρινο με σοφίτα, μακρόστενα παράθυρα και μικρά μπαλκόνια, γύρω στα 200 τετραγωνικά. Φυσικά θα είχα κήπο με παχύ γρασίδι, αιώρες και πολλά λουλούδια και δέντρα (και οπωροφόρα για να τρώω φρούτα παραγωγής μου Razz)
    Μέσα όλη η διακόσμηση θα θύμιζε κάστρο του 14ου αιώνα, θα είχα ταπισερί στους τοίχους, ξύλινα έπιπλα, τζάκια σε όλα τα δωμάτια, απλίκες, έναν πολυέλαιο στη μεγάλη σάλα στο ισόγειο (που θα άνοιγε κυρίως στις γιορτές), τέτοια πράγματα Razz
    Στον πρώτο όροφο θα είχα και βιβλιοθήκη με σπάνιες εκδόσεις που θα τραβούσε λογίους από όλο τον κόσμο Cool
    Οι κρεβατοκάμαρες θα ήταν στον δεύτερο όροφο και θα είχαν όλες δικές τους τουαλέτες, πάλι σε ανάλογο μεσαιωνικό στυλ. Θα ανέβαινες με σκάλες που θα μετακινούνταν, όπως μερικές του Χόγκουαρτς Razz Στη σοφίτα θα είχα ένα δωματιάκι-ντουλάπα με όλα μας τα ρούχα.
    Αυτά Razz

    εδιτ: Ξέχασα τα περί άμυνας Razz
    Ντάξει θα είχε τα κλασικά ξόρκια προστασίας αλλά θα μπορούσε επίσης να διαβάζει τις προθέσεις αυτών που πλησιάζουν Cool Οπότε αν ερχόταν κάποιος κλέφτης ή κανας Θανατοφάγος αυτομάτως θα εξαφανιζόταν και θα προκαλούσε αμνησία στον επίδοξο εισβολέα Cool
    Κατά τ' άλλα θα έκανε μόνο του σχεδόν όλες τις δουλειές που περιλαμβάνουν καθάρισμα μιας κι εγώ είμαι άχρηστη σ' αυτά Razz


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την Cassandra Black στις Κυρ Ιαν 09, 2011 10:29 pm, 1 φορά



    Μαγικες Κατοικιες Y2uq2a4e

    We seed the stars:
    Maria Lovegood
    Maria Lovegood
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 19672
    Ηλικία : 30
    Location : Forgotten Fairytales
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Touching the starlight....

    Μαγικες Κατοικιες Empty Απ: Μαγικες Κατοικιες

    Δημοσίευση από Maria Lovegood Κυρ Ιαν 09, 2011 10:01 pm

    Βασικά εγώ θα ήθελα να ζήσω δίπλα σε εξοχή. Γύρω από δέντρα και απαραίτητα ένα ποτάμι δίπλα μου. Λοιπόν, ο εξωτερικός χώρος θα ήταν υπέροχος. Πολύχρωμα λουλούδια, θάμνοι, δεντράκια, παγκάκια και μίνι-φανοστάτες με μικρά φαναράκια να φωτίζουν τον κήπο το βράδυ. Το σπίτι εξωτερικά θα έμοιαζε απλό. Μέσα θα είχε ξύλινα πατώμα, μακριές, αέρινες κουρτίνες στα μεγάλα παράθυρα. Στον πρώτο όροφο θα υπήρχε η τεράστια βιβλιοθήκη, η τραπεζαρία και η κουζίνα και στο δεύτερο τα υπνοδωμάτια και τα μπάτια. Μία ξύλινη στιφογυριστή σκάλα ενώνει τους δύο ορόφους. Στο δεύτερο όροφο υπάρχει μία μεγάλη ξύλινη βεράντα που έχει θέα σε όλο το δάσος και βλέπεις τα πιο υπέροχα ηλιοβασιλέματα. Στο σπίτι υπάρχουν μερικά μαγικά περάσματα που σε οδηγούν σε κρυφά δωμάτια όπου υπάρχουν περίεργα πράγματα, όπως ίσως ένα μικρό αυτόνομο δασάκι με νεράιδες. Η μαγική ιδιότητα του σπιτιού είναι να τακτοποιεί τα παλτό των επισκεπτών και των ιδιοκτητών στους καλόγερους, να σερβίρει τσάι και καφέ και σοκολάτα και να καθαρίζει την κουζίνα. Σπιτικά ξωτικά ή τελώνια ή καλικατζάρους δεν έχουμε. Αλλά μας επισκέπτονται μερικές νεράιδες και μαγικά πουλιά.

    Ρισκπέκτ στο τόπικ. In Love



    you were there for me on the days I rained nothing but pain yet when you left I became a hurricane and you are no where to be found





    something hidden...:
    Ernest Flitwick
    Ernest Flitwick
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 1995
    Ηλικία : 28
    Location : Θεσσαλονίκη
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/10/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Μαγικες Κατοικιες Empty Απ: Μαγικες Κατοικιες

    Δημοσίευση από Ernest Flitwick Δευ Ιαν 10, 2011 4:03 pm

    Χμμμ... Ένα κτήσμα μοντέρνας αρχιτκτονικής με σύγχρονη και λιτή γραμμή. Γριζογάλανο ή και λίγο σε πιο μεταλλικό χρώμα. Γενικα, θα ήθελα να μοιάζει με σπίτι μαγκλ και να μην "φωνάζει" το ότι κατοικήται από μάγους. Θα είχα οπωσδήποτε σπιτικό ξωτικό και ένα τελώνια δεν θα με χάλαγε. Δεν θέλω αγριοκαληκάντζαρους ούτε τίποτα άλλο στηην αυλή μου. Και σίγουρα θα φρόντιζα να το προστατεύσω με μαγικά ξόρκια και γητέματα, αλλά όχι με το μαγκλοαποθίσιους. Δεν θα έκρυβα την ύπαρξή του από τους μαγκλ της περιοχης και ευχαρίστως θα τους κερνούσα έναν καφέ στο σαλόνι, αφου βεβαιωθω ότι τα πιάτα δεν πλένονται μόνα τους ή δεν έχει νεύρα το τελώνιο



    Μαγικες Κατοικιες 67851282

    This world is rotten
    Σπόιλερ:


    Θα πάρω τον Huffly...
    Μαγικες Κατοικιες Hhh11
    Jace Wayland
    Jace Wayland
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 11954
    Ηλικία : 27
    Location : City Of Glass
    Ημερομηνία εγγραφής : 28/03/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Friends share secrets. That's what keeps us close.

    Μαγικες Κατοικιες Empty Απ: Μαγικες Κατοικιες

    Δημοσίευση από Jace Wayland Δευ Ιαν 10, 2011 8:32 pm

    Εμενα θα ηταν διπλα στην θαλασσα με ενα τεραστειο κηπο με δεντρα αλλα οχι κοντα μεταξυ τους γιατι τα πυκνα δεντρα μου θυμιζουν αυτα τα σκοτεινα δαση τα οποια με φοβιζουν Razz Ο κηπος επισης να χε ετσι δρομακια,φαναρακια και τραπεζακια με παγκακια σε ορισμενα σημεια του κηπου...τα δρομακια και τα φαναρακια να ναι παντου Razz Το σπιτι θα ταν τριωροφο σε ανοιχτα χρωματα γενικα οπως λευκο και γαλαζιο ετσι ωστε να μοιαζουν με τα σπιτια σε Μυκονο,Σαντορινη κτλ τα οποια μου αρεσουν παρα πολυ Razz Το σπιτι μεσα να ταν ιδανικο για παρτυ Razz με πολυ μεγαλα δωματια με την τελευταια λεξη της μαγειας Razz επισης μια αλλη ιδεα θα ταν να χε το καθε δωματιο ενα θεμα ας πουμε ενα δωματιο με Ανατολιτικη αρχιτεκτονικη ενα αλλο με ξερω γω τι αλλη αρχιτεκτονικη Razz Τελοσπαντων εμενα το δωματιο μου θα θελα να ειναι το ακριβως αντιθετο του σπιτιου εαν πουμε οτι το σπιτι ειναι σε ανοιχτα χρωματα κτλ το δωματιο μου θα ταν με ενα τεραστειο κρεβατι με ουρανο και το δωματιο να ναι γεματο με τις μαξιλαρες τα μεταξια κτλ σαν να εχει βγει απο τις χιλιες και μια νυχτες...απο το βιβλιο οχι απο την σειρα Razz
    Χμμμ αν σκεφτω κατι αλλο θα επανελθω Razz





    Μαγικες Κατοικιες Jace-sig

    Albus P.W.B. Dumbledοre
    Albus P.W.B. Dumbledοre
    Τάγμα του Φοίνικα
    Τάγμα του Φοίνικα


    Αριθμός μηνυμάτων : 3488
    Ηλικία : 25
    Location : Αίθουσα 05,σειρά K,Θέση 15,έτοιμος να δω το Part 2 της 7ης ταινίας!!
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Η διαφορά μεταξύ ιδιοφυΐας και βλακείας είναι ότι η ιδιοφυϊα έχει όρια.

    Μαγικες Κατοικιες Empty Απ: Μαγικες Κατοικιες

    Δημοσίευση από Albus P.W.B. Dumbledοre Τρι Φεβ 01, 2011 12:23 am

    θα ηταν ψηλο,κοντα στη θαλασσα...θα ειχε ξορκια καμουφλαζ κτλ και ξορκια καθαρισμου.θα ειχα σπιτικο ξωτικο.τεραστιος κηπος με γλυπτα απο παγο,με σιντριβανια,με παγονια και παραξενα ειδη φυτων...θα ειχε 4 κρεβατοκαμαρες και 2 ξενωνες.1 μπανιο στο καθε δωματιο,+1 στον καθε οροφο.κουζινα τεραστια,σαλονι,τραπεζαρια ανετα,κελλαρι γεματο με ποτα και τροφιμα και γενικα θα ηταν μια επαυλη...



    A red-glow burst suddenly across the enchanted sky above them
    as an edge of dazzling sun appeared over the sill of the nearest window.
    The light hit both of their faces at the same time, so that Voldemort's
    was suddenly a flaming blur. Harry heard the high voice shriek
    as he too yelled his best hope to the heavens, pointing Draco's wand:
    "Avada Kedavra!"
    "Expelliarmus!"
    The bang was like a canon blast, and the golden flames that erupted between them,
    at the dead center of the circle they have been treading, marked the point where the spells collided.
    Harry saw Voldemort's green jet meets his own spell, saw the Elder Wand fly high,
    dark against the sunrise, spinning across the enchanted ceiling
    like the head of Nagini, spinning through the air toward the master it would not kill,
    who had come to take full possession of it at last.
    Μαγικες Κατοικιες 4yearsHW
    Beedle the Bard
    Beedle the Bard
    Θεραπευτής/ρια
    Θεραπευτής/ρια


    Αριθμός μηνυμάτων : 5006
    Ηλικία : 144
    Location : On The Edge Of The Night
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: A real gentleman, even if he loses everything he owns, must show no emotion. Money must be so far beneath a gentleman that it is hardly worth troubling about.

    Μαγικες Κατοικιες Empty Απ: Μαγικες Κατοικιες

    Δημοσίευση από Beedle the Bard Τρι Φεβ 01, 2011 7:47 am

    απο τον χαρι η καλυτερη ξυαν το μεγαρο ΜΑΛΦΟΙ!!!!!!!!

















    Μαγικες Κατοικιες Alwaysh
    Maria Lovegood
    Maria Lovegood
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 19672
    Ηλικία : 30
    Location : Forgotten Fairytales
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Touching the starlight....

    Μαγικες Κατοικιες Empty Απ: Μαγικες Κατοικιες

    Δημοσίευση από Maria Lovegood Κυρ Φεβ 06, 2011 9:13 pm

    To αρχικό ποστ ανανεώθηκε και επεξεργάσθηκε! Wizard



    you were there for me on the days I rained nothing but pain yet when you left I became a hurricane and you are no where to be found





    something hidden...:
    Albus P.W.B. Dumbledοre
    Albus P.W.B. Dumbledοre
    Τάγμα του Φοίνικα
    Τάγμα του Φοίνικα


    Αριθμός μηνυμάτων : 3488
    Ηλικία : 25
    Location : Αίθουσα 05,σειρά K,Θέση 15,έτοιμος να δω το Part 2 της 7ης ταινίας!!
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Η διαφορά μεταξύ ιδιοφυΐας και βλακείας είναι ότι η ιδιοφυϊα έχει όρια.

    Μαγικες Κατοικιες Empty Απ: Μαγικες Κατοικιες

    Δημοσίευση από Albus P.W.B. Dumbledοre Δευ Φεβ 07, 2011 12:39 am

    κατι σε στυλ βικτωριανης εποχης εξωτερικα,εσωτερικα αυτοτο "κατι προτοτυπο",θα υπηρχαν παντου παραξενα φυτα,τσουκαλια με φιλτρα.ομως ο τελευταιος οροφος θα ηταν ο καλυτερος.θα ειχε 6 αιθουσες:
    1.μια γεματη με ολα τα μαγικα φυτα καλλωπιστικα και μη και με βιβλια σχετικα με αυτα
    2.μια γεματη με ειδη σκοτεινης τεχνης και καταπολεμησης τους.στον τοιχο που βρισκεται απεναντι απο την πορτα βρισκεται το ραβδι του νεκρου βολντεμορτ,καθως και βιβλια και για τις σκοτεινες τεχνες και για την καταπολεμηση τους
    3.αιθουσα μεταμορφωσεων.θα υπηρχαν φωτο με ολες τις μεταμορφωσεις που υπαρχουν,καθως και εγχειριδια σχετικα με αυτες,τα ξορκια και την εκτελεση τους
    4.μια αιθουσα φιλτρων,γεματη με μπουκαλια με φιλτρα,ολα τα υλικα για φιλτρα και εγχειριδια παρασκευης ολων των φιλτρων που υπαρχουν
    5.μια σχετικη με το τμημα μυστηριων αιθουσα,που εχει ολα τα εκθεματα ολων των αιθουσων.μερικες χρονομηχανες,εγκεφαλους,τον χρονο (σε μικρογραφια εννοειται,κανονικος θα ηταν επικινδυνος),ενα καζανι με αμορτενσια,αντιγραφα των προφητειων ,μικρογραφια της αψιδας στην αιθουσα του θανατου.
    6.αιθουσα κουιντιτς.υπαρχουν βιβλια σχετικα με το κουιντιτς καιολες τις ομαδες,ολα τα σκουποξυλα που εχουν κυκλοφορησει,κονκαρδες ολων των ομαδων,μπαλες κουιντιτς κτλ.

    στον κηπο θα ειχα παγωνια,γηπεδο κουιντιτς,περιποιημενα μαγικα φυτα,μαγεμενα ωστε να ανεμιζουν παντα,δενδρα (καποια απο αυτα μαλιστα με μωβ φυλλα και χρυσες κορδελες,ιδεα της καλης μου,δν της χαλαω χατηρι),δυο συντριβανια,ενα σαν αυτο στο αιθριο του υπουργειου κι ενα της αρεσκειας μου.επισης θα υπηρχαν γλυπτα παγου.το σπιτι και ο κηπος θα καθαριζονταν απο μονα τους,θα ειχα σπιτικο ξωτικο,το σπιτι προστατευεται απο το ξορκι της εμπιστοσυνης,φυλακας ειμαι εγω.επισης υπαρχει γητεμα που απαγορευει οποιαδηποτε μοομαχια στο σπιτι.υπαρχει ειδικη αιθουσα μονομαχιων γι'αυτο τον λογο,στην οποια ομως υπαρχει γητεμα που απαγορευει ασυγχωρητες καταρες και sectumsempra.

    αυτοα τα ολιγοντα απο εμενα...



    A red-glow burst suddenly across the enchanted sky above them
    as an edge of dazzling sun appeared over the sill of the nearest window.
    The light hit both of their faces at the same time, so that Voldemort's
    was suddenly a flaming blur. Harry heard the high voice shriek
    as he too yelled his best hope to the heavens, pointing Draco's wand:
    "Avada Kedavra!"
    "Expelliarmus!"
    The bang was like a canon blast, and the golden flames that erupted between them,
    at the dead center of the circle they have been treading, marked the point where the spells collided.
    Harry saw Voldemort's green jet meets his own spell, saw the Elder Wand fly high,
    dark against the sunrise, spinning across the enchanted ceiling
    like the head of Nagini, spinning through the air toward the master it would not kill,
    who had come to take full possession of it at last.
    Μαγικες Κατοικιες 4yearsHW
    Isabelle Lightwood
    Isabelle Lightwood
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 36189
    Ηλικία : 123
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Κι ενώ ο καθείς σκοτώνει ό,τι αγαπάει, όλοι ωστόσο δεν πεθαίνουν.

    Μαγικες Κατοικιες Empty Απ: Μαγικες Κατοικιες

    Δημοσίευση από Isabelle Lightwood Σαβ Φεβ 12, 2011 2:16 pm

    Μαράκι και Ανθή απλά <3.
    ΑΠΛΑ <3.



    Μαγικες Κατοικιες Ypo
    Andros the Invincible
    Andros the Invincible
    Παρασκευαστής/-στρια φίλτρων
    Παρασκευαστής/-στρια φίλτρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 6335
    Ηλικία : 27
    Ημερομηνία εγγραφής : 19/05/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Μαγικες Κατοικιες Empty Απ: Μαγικες Κατοικιες

    Δημοσίευση από Andros the Invincible Σαβ Φεβ 12, 2011 2:23 pm

    Χμμμ..Εγώ θα ήθελα ένα σπίτι τύπου Μπάροου ή Σελ Κότατζ.Έτσι σε μοναχικό μέρος με αυλή κτλ.Δεν θα ήθελα σε καμία περίπτωση στυλ Γκρίμολντ Πλέις γιατί είναι στην πόλη,ανάμεσα σε άλλα σπίτια μπλα μπλα μπλα.Θα ήθελα ένα απομακρυσμένο,3όροφο σπίτι το οποίο θα είχε αυλή μεγάλη και δεν θα περνούσαν άνθρωποι συχνά ώστε να μπορώ ξέρω γω να παίζω κουίντιτς χωρίς να φοβηθώ μην με δουν ή κάτι σχετικό!
    Amycus
    Amycus
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 29773
    Ηλικία : 44
    Location : Κατάληψη σε ζαχαροπλαστείο!
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Δεν νιώθω ποτέ μοναξιά.Είμαι σχιζοφρενής!

    Μαγικες Κατοικιες Empty Απ: Μαγικες Κατοικιες

    Δημοσίευση από Amycus Τρι Φεβ 15, 2011 1:55 pm

    Εμ,μάγος του 20ου-21ου αιώνα θα ήμουνα,δεν με κόβω να ήθελα τα Χειμερινά Ανάκτορα ή την Βίλλα της Δουκίσης της Πλάκεντίας για σπίτι.Κάτι σύγχρονο που θα γινόταν εξωφρενικά χρηστικό με τα ξόρκια μου.

    Καταρχάς,θα ήταν ρετιρέ,με μεγάλες τζαμαρίες για μπόλικο φώς το πρωί και απεριόριστη θέα στην νυχτερινή Αθήνα το βράδυ.Εσωτερικά,βαμμένο σε ήπιο χρωματικό τόνο και με πολλούς αναπαυτικούς καναπέδες,ένα μεγάλο τζάκι σε σύγχρονη γραμμή.Οπωσδήποτε μια βιτρίνα όπου θα εξέθετα τα σπάνια μαγικά αντικείμενα της συλλογής μου,στους τοίχους μαγικοί πίνακες με τα τοπία να αλλάζουν κατά την διάρκεια της ημέρας,μια μεγάλη βιβλιοθήκη με σπάνιες εκδόσεις και τα αγαπημένα μου βιβλία και το ταβάνι μαγεμένο.Ποτέ δεν θα ήταν ίδιο αυτό το ταβάνι.Κάθε μέρα και κάτι άλλο.Βέβαια θα το χρησιμοποιούσα και εναλλακτικά ως το κύριο φωτιστικό του χώρου.Ένα κατάμαυρο λακαριστό πιάνο σε περίοπτη θέση,σπάνια μαγικά φυτά στο μπαλκόνι,κουζίνα σύγχρονη και ειδικά διαμορφωμένη για τα φίλτρα μου και ένας ειδικός χώρος για εξάσκηση στα ξόρκια.Τα τζάμια ειδικά ώστε να δίνουν την αίσθηση του νερού και όλα μαγεμένα ώστε να απωθούν την σκόνη.Α,και αντί για σκάλες και ανελκυστήρες,ειδικό σημείο στην είσοδο για αυτόματο διακτινισμό.Και όσοι θαρραλέοι μάγκλ,προσέλθετε...



    _
    __
    ____
    ___
    ___
    -----
    -----
    ---------------------------------------
    Μαγικες Κατοικιες Gg10
    RemousLoupin
    RemousLoupin
    Μαγικός Προσωπογράφος
    Μαγικός Προσωπογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 7909
    Ηλικία : 31
    Location : Εκεί που δεν πιάνουν οι κατάρες και δεν πιάνουν οι ευχές.
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/12/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Αν δεν καούμε όλοι μας, πως θα ρίξουμε φως στα σκοτάδια;

    Μαγικες Κατοικιες Empty Απ: Μαγικες Κατοικιες

    Δημοσίευση από RemousLoupin Τρι Φεβ 15, 2011 6:50 pm

    Θα είχε σίγουρα πολλά πατώματα. Λατρεύω το ύψος και το πολλά πατώματα. Ίσως κάθε πάτωμα κι ένα δωμάτιο.

    Η είσοδος του σπιτιού θα σε οδηγούσε στο κυρίως καθιστικό και η τραπεζαρία. Έναν μεγάλο και φιλόξενο χώρο για να υποδέχουμε φίλους και καλεσμένους.
    Το δεύτερο πάτωμα, στο οποίο οδηγείσαι από μια στρυφογυριστή σκάλα στο κέντρο του προηγούμενου ορόφου, θα βρίσκεται η κουζίνα. Ένας απλός και μιρκός χώρος, ίσα ίσα για να καλύπτει τις ανάγκες του μαγειρέματος.
    Ο επόμενος όροφος θα είναι η κρεβατοκάμαρά μου. Μεγάλη και με πολλά έπιπλα. Θα υπάρχει ένα μεγάλο διπλό κρεβάτι με κουρτίνες. Λατρεύω τις κουρτίνες. Οι τοιχοί θα κοσμούνται από ταπετσαρία -λατρεύω και ταπετσαρία επίσης- και πολλά κινούμενα πορτέτα ανθρώπων -λατρεία και τα πορτρέτα- ίσως κάποια απ'αυτά να 'ναι και δικές μου δημιουργίες. Γουάι νοτ;
    Ο τέταρτος και τελευταίος όροφος θα 'ναι κι ο αγαπημένος μου. Ένας τεράστιος χώρος δημιουργίας, ένα εικαστικό δωμάτιο, ένα πλήρως εξοπλησμένο εργαστήριο μέσα στο ίδιο μου το σπίτι. Όνειρο... Θα υπάρχουν καβαλέτα, χρώματα και διάφορα υλικά σχεδίου, χαρτιά και μισοτελειωμένοι πίνακες πεταμένοι στο πάτωμα και δύο μεγάλες βιβλιοθήκες. Και το κυριότερο: ένα και μοναδικό τεράστιο παράθυρο που θα καλύπτει ολόκληρη την πλευρά του ενός τοίχου και θα 'χει θέα στην απέραντη θάλασσα και την απέναντι όχθη...

    Η τοποθεσία του σπιτιού θα βρίσκεται σε ένα απομακρυσμένο βραχώδες μέρος, στο χείλος του γρκεμού... Πέτρες και βουνά τρυγύρω, γκρίζος ουρανός και μαύρη θάλασσα...

    Όνειρο...
    Τι μας βάζεις και σκεφτόμαστε κοπελιά; Razz





    Μαγικες Κατοικιες Rick-morty-mourn


    Wubalubadubdub!:
    Lily Luna Potter
    Lily Luna Potter
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 8875
    Ηλικία : 28
    Location : Potter Manor
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Jo, thank you for making glasses, spectacles, and red hair really cool.

    Μαγικες Κατοικιες Empty Απ: Μαγικες Κατοικιες

    Δημοσίευση από Lily Luna Potter Τρι Φεβ 15, 2011 8:47 pm

    Ολως τα σπιτι ειναι πργμαρικα υπεροχα!!

    Χαιρομαι που καθεστε και γραφετε ολοι ολοκληρες εκθεσεις δεν το περιμενα!! Very Happy
    Θανο βγαλτε ολοι το αχτι σας Razz




    Μαγικες Κατοικιες Tumblr_mqrmmqgeyn1s3amqco1_500_by_phinasnigellusblack-d6g7l69

    Σπόιλερ:
    Μαγικες Κατοικιες Hhh11

    Μαγικες Κατοικιες CHAMPION
    Maria-Mia Granger
    Maria-Mia Granger
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 1024
    Ηλικία : 28
    Location : εκεί που πέφτουν τα άστρα
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/01/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Μαγικες Κατοικιες Empty Απ: Μαγικες Κατοικιες

    Δημοσίευση από Maria-Mia Granger Τετ Φεβ 16, 2011 5:14 pm

    Εγώ το δικό μου μαγικό σπίτι θα ήθελα να ήταν βγαλμένο απο παραμίθι. θα το ήθελα να είχε μαι δόση απο την Bικτωριανή εποχή αλλά να ήταν τετραγωνικό, με 3 πύργους για το κάθε μέλοσ της οικογένειας μου. το σπίτι θα ήθελα να έχει δύο ξωτικά, ένα για να φροντήζει τους πύργους και ένα για να φροντήζει το υπόλοιπο σπίτι. Βέβαια για να μην κουράζονται τα μικρά ξωτικά μου το σπίτι θα ήταν μαγικο και θα μπορούσε να κάνει και μόνο του κάποιες δουλιες. θα ήθελα επίσης να έχει γύπεδο κουιντς για παίζουμε εγώ και άλλα παιδιά μάγων που θα ήταν στην ίδια περιοχή. θα ήθελα να ξεκινάει απο το σαλονι να κατλίγει στην τραπεζαρία και στην συνέχεια να χώριζετε σε 3 δρόμους όπου ο καθένας θα κατέλιγε και σε έναν πύργο. εγώ θα ήθελα να έχω τον μεσαίο πύργο που στα σύγουρα θα ήταν και ο πιο ωραίος. με ροζ και μπλε τοιχους παντου, ποτραιτα απο παλιούς μαγους της οικογένειας και ποτραίτα απο διάφορα μαγικά τοπία. θα ήθελα κατευτιανα να κατευθίνεται στο σαλόνι μου όπου θα ξεκουράζομαι με τους φίλους μου και θα διαβάζουμε και στην συνέχεια να ακολουθεί το δωμάτιο μου, τα δύο μπάνια και ένα ακόμα δωμάτιο για να κοιμούνται οι φίλοι μου όταν δεν θα χωράνε όλοι στο δωμάτιό μου ή όταν θα έχω καλέσει αγόρια.



    Μαγικες Κατοικιες Life-music-soul-Favim.com-779041

    This is my life... This is my mind

    ....... This is my soul




    Staner Here giveup :
    Hufflepuff other:
    The Sorting Hat
    The Sorting Hat
    Αλχημιστής
    Αλχημιστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 36341
    Ηλικία : 26
    Location : Wrong side of Heaven
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Life is like a box of chocolates. Except it's not.

    Μαγικες Κατοικιες Empty Απ: Μαγικες Κατοικιες

    Δημοσίευση από The Sorting Hat Τρι Ιουν 28, 2011 8:21 pm

    Το σπίτι μου θα βρισκόταν σίγουρα στο Χόγκσμιντ ή τη Διαγώνιο Αλέα... Θα είχε έντονα χρώματα και η εξωτερική διακόσμηση θα έλεγε: κοιιιίτα εδώ μένει ένας μάγος.
    Το δωμάτιο μου θα ήταν βαμμένο με τα χρώματα του κοιτώνα μου και θα υπήραν παντού αφίσες της αγάπημένης μου ομάδας Κουίντιτς. Θα είχα στο γραφείο μου αυτόγραφα διάσημων μάγων (π.χ. Κραμ, Ντάμπλντορ, Λόκχαρτ, Φατζ, Χάρι Πότερ). Θα είχα ένα σκουπόξυλο Σύννεφο 2001 και βέβαια θα ζητούσα βοήθεια απο τον Χάγκριντ για να εξημερώσω ένα Νίφλερ.



    Μαγικες Κατοικιες Screen24
    Μαγικες Κατοικιες Tumblr11
    Sectumsembra
    Sectumsembra
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 5829
    Ηλικία : 548
    Location : Mystic Falls
    Ημερομηνία εγγραφής : 28/05/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Life sucks.Get a helmet!

    Μαγικες Κατοικιες Empty Απ: Μαγικες Κατοικιες

    Δημοσίευση από Sectumsembra Τρι Μαρ 13, 2012 6:30 pm

    Θα ήταν σαν το Μπάροου αλλά λίγο μεγαλύτερο.Θα είχε ένα μεγάλο κήπο και θα είχε τοποθετημένους στόχους για εξάσκηση στα ξόρκια.Οι μαγικές ικανότητες που θα είχε θα ήταν να αναγνωρίζει αν οι προθέσεις κάποιου επισκέπτη ήταν καλές ή κακές.Επίσης οι δουλειές θα γίνονταν μόνες τους.Θα υπήρχαν και ιπτάμενοι χαρταετοί που θα έβγαζαν από τις ουρές τους χρωματιστά φώτα.



    Μαγικες Κατοικιες Tumblr_ovdiwtlMXU1u034pso1_500
    Slytherin Fiction Team
    elenaki8
    elenaki8
    Πεμπτοετής στην Σχολή
    Πεμπτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 296
    Ηλικία : 25
    Location : Σε άλλη διάσταση....μακριά.
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Ανήκεις εκεί που είναι η καρδιά σου!!!

    Μαγικες Κατοικιες Empty Απ: Μαγικες Κατοικιες

    Δημοσίευση από elenaki8 Παρ Απρ 13, 2012 6:04 pm

    Η δική μου κατοικία θα ήταν απλά μαγική.....!!!!



    Μαγικες Κατοικιες Images?q=tbn:ANd9GcQ5yK0YKC5AkaIKwr8i6iixWVXPpI1Pi3jVoqM_JBdInPPn7ZQopg
    Αlbus Dumbledοre
    Αlbus Dumbledοre
    Τάγμα του Φοίνικα
    Τάγμα του Φοίνικα


    Αριθμός μηνυμάτων : 649
    Ηλικία : 25
    Location : Χόγκσμιντ
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/10/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: To the well-organised mind,death is but the next great adventure!!!

    Μαγικες Κατοικιες Empty Απ: Μαγικες Κατοικιες

    Δημοσίευση από Αlbus Dumbledοre Κυρ Νοε 25, 2012 6:41 pm

    Πρώτον θα το έφτιαχνα εγώ με τις δυνάμης μου και θα ήταν κοντά στο Μπάρροου!!!Θα ήταν ανάμεσα σε κάτι πρωτότιπο και βικτωριανής εποχής!!!



    Albus Dumbledore

    Help will always be given at Hogwarts to those who deserve it!!

    I solemny swear that I'm up to no good :P


    ...Ο βασιλιάς των λουλουδιών
    λένε πως είν'ο κρίνος
    μα στη δικήυ σου ομορφιά
    μαραίνεται και 'κείνος!!!...
    Louna fw
    Louna fw
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 1378
    Ηλικία : 38
    Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2014

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Μαγικες Κατοικιες Empty Απ: Μαγικες Κατοικιες

    Δημοσίευση από Louna fw Δευ Φεβ 24, 2014 8:50 pm

    Το δικό μου μαγικό σπίτι θα ήταν μέσα σε μια γιγάντια σαπουνόφουσκα. Στην μπροστινή αυλή θα υπήρχε κήπος με πολύχρωμα φυτά και σπάνια λουλούδια και δέντρα, όπως καραμελόδεντρα και άνθη νεραϊδόσκονης. Φυσικά θα ήταν καταφύγιο για διάφορα χαριτωμένα μαγικά πλάσματα όπως νεραϊδούλες και Πουφ Πυγμαίοι. Το χειμώνα θα σκεπάζονταν από ζεστό χιόνι. Θα ήταν από άσπρο μάρμαρο και κόκκινα κεραμίδια. Στην πίσω αυλή θα υπήρχε μαγικός παιδότοπος, μίνι γήπεδο κουινιτς και μια μαγική πισίνα που θα γεμίζει με ότι θες (αφρό, νερό, σοκολάτα κλπ.). Θα ήταν διώροφο. Στο ισόγειο θα υπήρχε ένα απλό καθιστικό με πολύχρωμα μαλακά μαξιλάρια και αιώρες. Στο τζάκι θα έκαιγε πάντα φωτιά αλλά το καλοκαίρι δεν θα ζέσταινε. Η κουζίνα θα λειτουργούσε μόνη της, θα ετοίμαζε το φαγητό και θα έπλενε τα πιάτα μαγικά. Ακόμη θα υπήρχε μια τραπεζαρία που θα στρωνόταν και θα ξεστρωνόταν μόνη της και θα προσάρμοζε το μέγεθός της στα άτομα που την χρησιμοποιούν. Θα υπήρχε ακόμα μια αίθουσα για προπόνηση στα ξόρκια και μια μικρή αποθήκη για την Παρασκευή φίλτρων. Στον επάνω όροφο θα ήταν 3 κρεβατοκάμαρες με κρεβάτια με ουρανό, πολύχρωμα σκεπάσματα και αφράτα στρώματα. Οι μαγικές ντουλάπες θα σε έντυναν ανάλογα με την περίσταση. Τέλος το μπάνιο θα ήταν διαμαντένιο, με μια τεράστια μπανιέρα και γεμάτο μπουρμπουλήθρες. Τέλος θα είχα και ένα δωμάτιο που θα μεταμορφωνόταν σε ότι ευχόσουν να ήταν (δωμάτιο ευχών), νομίζω ότι θα μας βόλευε πολύ.



     Μαγικες Κατοικιες Of+course+it%27s+happening+in+your+head+harry          Μαγικες Κατοικιες Tumblr_lohjsrnn2F1qf4v05
    Μαγικες Κατοικιες Pbucket
    MrsDamblidor
    MrsDamblidor
    Τεταρτοετής στην Σχολή
    Τεταρτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 110
    Ηλικία : 136
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/03/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Good luck, have fun!

    Μαγικες Κατοικιες Empty Απ: Μαγικες Κατοικιες

    Δημοσίευση από MrsDamblidor Πεμ Φεβ 27, 2014 12:37 pm

    Εγώ θα 'θελα ένα απλό σπίτι με δύναμη προστασίας από όλα τα ξώρκια.Θα ήταν τριόροφο με 1 μπαλκόνι
    σε κάθε δωμάτιο και έναν μεγάλο κύπο με 'ενα γήπεδο κουίτνιτς. Very Happy 



    MariaKrios
    Emily Lupin
    Emily Lupin
    Τάγμα του Φοίνικα
    Τάγμα του Φοίνικα


    Αριθμός μηνυμάτων : 14334
    Ηλικία : 23
    Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2014

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: how much better is your love than wine

    Μαγικες Κατοικιες Empty Απ: Μαγικες Κατοικιες

    Δημοσίευση από Emily Lupin Πεμ Φεβ 27, 2014 3:02 pm

    θα ηταν περιπου σαν το μεγαρο μαλφοι
    τεραστιο που θε εκνα μερικες δουλειες μονο του και θα εμποδιζε την εισοδο σε κλεφτες ή ανεπιθυμητος...



    "I am haunted by humans."
    Μαγικες Κατοικιες Bee10
    Calista
    Calista
    Παρασκευαστής/-στρια φίλτρων
    Παρασκευαστής/-στρια φίλτρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 529
    Ηλικία : 30
    Location : Πέργαμο
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/10/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Μαγικες Κατοικιες Empty Απ: Μαγικες Κατοικιες

    Δημοσίευση από Calista Τετ Μαρ 05, 2014 2:26 am

    ειναι ολα τεελια δεν μπορω να διαλεξω!σιγουρα θα καθαριζοτανε μονο του ολο...
    και κυριως θα βρισκοτανε στο Χογκσμιντ Happy
    μεγαλο βιλα κ ομορφο



    Μην πλησιαζεις αν δεν θελεις να πονεσεις.

      Παρόμοια θέματα

      -

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ Απρ 26, 2024 2:14 pm