.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+55
Hermione-Ina
mjhp4ever
Hogwarts
Αstοria Greengrass
Hrw Black Snape
Tedy Remous Lupin
Eleanna Lovegood
hermaine fan 10
Apοlline Delacour
Snuffles
Maria Granger
Bella Black
ioanna papa
jason
agnostos
Isabelle Lightwood
Weasleygirl
ellie potter
Sorazal the Erised
Amelia Blackfoot
Leroy Jethro Gibbs
Laverne de Montmorency
Madame Maxime
Nena Cahill-Malfoy
anthian9
Queen Maeve
Νymphadora Tonks
FLEUR258
RemousLoupin
Merlin the Master Wizard
Morgan le Fay
SiMoS
Cassandra Black
Phyllida Spore
Helena Ravenclaw
Nicholas Flamel
DraCo BaM MaLfoY
Tom Marvolo Riddle
Hermione GrangerWeasley
Ronerm
Padma Patil
Andros the Invincible
Maria Lovegood
Tania_Re
oliver wood
Amycus
Bill Weasley
Mrs Lovett
Andromeda Black
Berenice
Hecate
vaG
potter.fan
Sylvie Lovegood
fanny
59 απαντήσεις

    Γενική Συζήτηση

    Nicholas Flamel
    Nicholas Flamel
    Πεμπτοετής στην Σχολή
    Πεμπτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 260
    Ηλικία : 694
    Location : In the besieged castle
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Who let the dogs out?

    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

    Δημοσίευση από Nicholas Flamel Σαβ Νοε 20, 2010 3:08 pm

    Κόψανε το κομμάτι που τους πιάνουν επειδή είναι ταμπού το όνομα...



    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 Alchemy__Circle_of_Power_by_mortalsin

    There is no place for both of us in this world

    Σπόιλερ:


    Σπόιλερ:
    Helena Ravenclaw
    Helena Ravenclaw
    Μαγικός Προσωπογράφος
    Μαγικός Προσωπογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 10829
    Ηλικία : 678
    Location : Mystic Falls
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Itʼs not just that she makes him a better person. Damon challenges her, surprises her. He makes her question her life, her beliefs. Damon is either the best thing for her or the worst.

    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

    Δημοσίευση από Helena Ravenclaw Σαβ Νοε 20, 2010 5:15 pm

    Λοιπον εχω να πω εντυπωσεις,σχολια αλλα και τι εκανα Razz

    Σπόιλερ:

    Edit::
    Phyllida Spore
    Phyllida Spore
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 9260
    Ηλικία : 26
    Location : Απο εναν κοσμο που δεν υπαρχει...και που παραλληλα υπαρχει
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Let me be free. Let me fly!

    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

    Δημοσίευση από Phyllida Spore Σαβ Νοε 20, 2010 10:07 pm

    Παιδια εγω την ειδα την ταινια και τοσο γελιο εχω να ριξω κατι μηνες...
    Στη σκηνη που πεθαινε η καθηγητρια Μαγκλολογιας...Ο ακριβως απο πισω φωναξε:no money no πεθανει και αρχισε να συζηταει με τους διπλανους του για τη σειρα...Μαζι τους ειχαν και εναν ασχετο ο οποιος σε καθε σκηνη ρωτουσε και κατι καινουριο...Οτι ειδα παντως ηταν καλοδουλεμενο και καλοφτιαγμενο αν και δυο φορες κατα τη διαρκεια της ταινιας εμφανιστηκε ενα 431 στην ακρη δεξια κατω...Ειχαν κοψει καποιες σκηνες οχι πολλες αλλα που θα ηταν ωραιες να τις προσθεσουν...Λατρεψα την ιστορια των τριων αδερφων,σιχαθηκα τη Ναγκινι και το τελος ηταν λιγο βλακεια...Θα ηταν ωραιο να τελειωνε στο μεγαρο Μαλφόυ οπου οπως προανεφερε ο Θανος δεν εδειξαν το θανατο του Ποντικοουρα...Κακως...Απο τις καλες σκηνες ηταν οταν χορευε Χαρι με την Ερμιονη,αν και τελειως ασχετη...Βεβαια οι απο πισω το ''σατιρισαν'' και αυτο και μαλιστα πολυ επιτυχημενα...Περιμενω την επομενη ταινια αγωνιωδως... awesome



    So, good night unto you all.
    Give me your hands, if we be friends,
    And Robin shall restore amends.
    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 35
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

    Δημοσίευση από Cassandra Black Κυρ Νοε 21, 2010 1:07 am

    Εγώ έχω να πω τα εξής:
    1. Ήταν η μόνη ταινία μετά την τρίτη που ήταν πιστή όχι μόνο στο πνεύμα του βιβλίου αλλά και στα γεγονότα του.
    2. Λάτρεψα την ατμόσφαιρά της. Παρόλο που την είχαν αλαφρύνει κάπως σε σχέση με το βιβλίο (καλύτερα δηλαδή γιατί αλλιώς θα κόβαμε όλοι τις φλέβες μας) μου άρεσε πάρα πολύ αυτή η αίσθηση ότι κρύβονται απ' τους πάντες επειδή τους κυνηγάνε οι πάντες Razz
    3. Η Μπέλατριξ ήταν ΘΕΑ.- Με την Εκάτη είχαμε γίνει τελείως fangirls και στη σκηνή που βασάνιζε την Ερμιόνη χειροκροτούσαμε Razz
    4. Οι θάνατοι περάστηκαν ξώφαλτσα, σχεδόν όπως και στο βιβλίο. Μόνο του Ντόμπι ήταν πιο λεπτομερής.
    5. Το ανιμέισον ήταν τόοοοοσο τέλειο και τόσο Μπαρτονικό (κατά κοινή παραδοχή εμού, της Εκάτης και της Ελλίζας) In Love
    6. Η σκηνή με το μενταγιόν ήταν απίστευτη, και σαν ατμόσφαιρα, και στα εφέ, και σε όλα. Στοιχειωτική κατά κάποιον τρόπο.
    edit:

    Αυτά πάνω-κάτω. Looking forward to the υπέρτατη badassery of the second part, του βάζω 8/10 Cool


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την Cassandra Black στις Κυρ Νοε 21, 2010 3:44 pm, 1 φορά



    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 Y2uq2a4e

    We seed the stars:
    SiMoS
    SiMoS
    Μάντης
    Μάντης


    Αριθμός μηνυμάτων : 18162
    Ηλικία : 30
    Location : Εκεί που όλα ειν' ωραία...
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: I thought that I heard you laughing, I thought that I heard you sing...

    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

    Δημοσίευση από SiMoS Κυρ Νοε 21, 2010 1:11 pm

    Ας πω κι εγώ...

    Τη βρήκα καλοδουλεμένη. Ίσως τη 2η πιο καλοδουλεμένη ταινία της σειράς.
    Άλλαξαν κάμποσα πράγματα, τα περισσότερα με ενόχλησαν. Razz:
    Η μουσική για πρώτη φορά μου πέρασε αδιάφορη.

    Η ιστορία των τριών αδελφών μπορώ να πω οτι ήταν το αγαπημένο μου σημείο της ταινίας.
    Βρήκα την καταστροφή του μενταγιόν λίγο αμερικανιά, αλλά... μου άρεσε. Razz:

    Η τελευταία σκηνή ήταν ακριβώς έτσι όπως την είχα φανταστεί ενόσω διάβαζα το βιβλίο.

    Ας της βάλω ένα 8,5/10 μόνο και μόνο για την ιστορία των 3ων αδελφών. Razz




    The Composer
    C.Addicts United
    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33254
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Κυρ Νοε 21, 2010 2:46 pm

    Tom Marvolo Riddle έγραψε:Κα-τα-πλη-κτι-κή crying


    Το animation ήταν τόσο καλοδουλεμένο, θέλω να το ξαναδώ!
    Α και επιτέλους είδαμε την Μπέλατριξ σε όλο της το μεγαλείο :P

    Tσόλι τα ίδια θα λεγα bounce
    Η σκηνή με το animation του παραμυθιού των κλήρων ήταν ακόμα πιο φανταστική από την υπόλοιπη ταινία, όταν το γύρισαν ξανά στο σαλόνι του Λάβγκουντ μου φάνηκε πως επέστρεφα στην πραγματικότητα :P

    Επίσης λάτρεψα την σκηνή που λέει στην Ντολόρες πως δεν πρέπει να λέει ψέματα obey
    Και γενικώς γαμάαααααααααατη ταινία, και γω θέλω να την ξαναδώ όπως και δήποτε.-

    Για το τσόλι:







    Oh, the skies, tumbling from your eyes
    So sublime, a chase to end all time
    Seasons call and fall, from grace and uniform
    Anatomical, metaphysical

    Oh, the dye, a blood red setting sun
    Rushing through my veins, burning up my skin
    I will survive, live and thrive
    Win this deadly game

    Love crime
    I will survive, live and thrive
    I will survive
    I will...

    Hecate
    Hecate
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 11324
    Ηλικία : 32
    Location : Outer Space
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

    Δημοσίευση από Hecate Κυρ Νοε 21, 2010 3:36 pm

    Cassandra Black έγραψε:5. Το ανιμέισον ήταν τόοοοοσο τέλειο και τόσο Μπαρτονικό (κατά κοινή παραδοχή εμού και της Ελλίζας) In Love

    Με εμένα το παραδέχτηκες :P

    Το συζητούσα σήμερα με μια φίλη μου που είδε και αυτή την ταινία και είπαμε πως άνετα θα βλέπαμε ολόκληρη ταινία με τέτοιο ανιμέισον. Ήταν υπερτιτανομέγιστο In Love



    .
    Θέλεις μπουντρούμια; Πάμε.
    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 Ws1999D
    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 35
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

    Δημοσίευση από Cassandra Black Κυρ Νοε 21, 2010 3:41 pm

    Είμαι σχεδόν σίγουρη πως ήταν κι η Ελλίζα δίπλα όταν το λέγαμε :P
    Αλλά ναι, άνετα θα έβλεπα κι εγώ τέτοια ταινία I love you



    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 Y2uq2a4e

    We seed the stars:
    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Κυρ Νοε 21, 2010 3:59 pm

    Morgan le Fay έγραψε:
    Για το τσόλι:

    Αυτό το Σάββατο ήμουν Θεσσαλονίκη
    oh!
    Hecate έγραψε:Το συζητούσα σήμερα με μια φίλη μου που είδε και αυτή την ταινία και είπαμε πως άνετα θα βλέπαμε ολόκληρη ταινία με τέτοιο ανιμέισον. Ήταν υπερτιτανομέγιστο In Love

    Η αρχική πρόταση ήταν να γίνουν όλες οι ταινίες έτσι, αλλά η Ρόουλινγκ αρνήθηκε γιατί θεώρησε πως κανένας δεν θα δώσει σημασία στις ταινίες αν ειναι απλά κινούμενα σχέδια :P
    Merlin the Master Wizard
    Merlin the Master Wizard
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 737
    Ηλικία : 32
    Location : Under the glass...
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Just trust yourself!!!

    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

    Δημοσίευση από Merlin the Master Wizard Δευ Νοε 22, 2010 12:34 am

    Μόλις είδα τον Χάρι Πότερ και τους Κλήρους του Θανάτου!Ένα έχω να πω...Το λάτρεψα!!!Δεν περίμενα να είναι τόσο καλό...!!Από που να πρωτοξεκινήσω;;;Όλα ήταν τόσο υπέροχα...Δεν ξέρω πως το κατάφερε,αλλά η καρδιά μου ειδικά στο Μέγαρο Μαλφόι και στο Γκόντρικς Χόλοου κόντευε να σπάσει..!Ήταν πολύ ατμοσφαιρική...Ειδικά στο Γκόνρικς Χόλοου..Την ώρα που κάνει η Ερμιόνη στον Χάρι:''Χάρι κάποιος μας παρακολουθεί.Εκεί,δίπλα στην εκκλησία.''(κάπως έτσι το είπε Razz )ακούς σε όλη την αίθουσα ξαφνικά να επικρατεί άκρα του τάφου σιωπή και οι συνομιλίες να κόβονται μαχαίρι!Και όλα εκείνη την στιγμη ήταν τόσο ατμοσφαρικά...Το χιόνι να πέφτει και μια μαυροντυμένη γριά μέσα στη μέση και μετά συσκότιση μέσα στο σπίτι της Μπάγκσοτ..Καλά,εκεί που η Ερμιόνη μπήκε στο δωμάτιο που ήταν ο Χάρι με την Ναγκίνι και άνοιξε το πάτωμα και έπεσε μέσα,το περίμενα ότι θα ξαναβγεί,αλλά πετάχτηκε τόσο απώτομα που αναπήδησα και παραλίγο να μου φύγουν τα ποπκορν απ'το χέρι!! ti? Και γενικά και άλλοι πρέπει να τρόμαξαν γιατί κάποιοι έβαλαν τα γέλια μπροστά.. Very Happy Οι στιγμές επίσης με το υπουργίο και κυρίως με το άνοιγμα του μενταγιόν και η εξιστόριση της ιστορίας των 3 αδελφών ήταν καταπληκτικές!!!Καλά εκεί με τον θάνατο του Ντόμπι(Σ-Κ-Υ-Λ-Α Μπέλατριξ Cool ) δεν μπόρουσα να μην βουρκώσω,βλέποντας την σκηνή,όπως δεν κατάφεραν να κρατηθούν και οι περισσότεροι εκεί μέσα Sad.Μάλιστα,η κοπελίτσα δίπλα μου κάνει''Αχ,όχι''όταν είδε τον Ντόμπι καρφωμένο με το στιλέτο και έκλεγε πολύ σιγανά,πραγματικά μου ράγησε την καρδιά,και γυρίζει και με κοιτάζει,είδε ότι είχα βουρκώσει και εγώ και βγάζει ένα πακετάκι με χαρτομάντηλα από τη τσάντα και μου λέει:''Χαρτομάντηλο;'' και λέει μετά:"Δεν φόρεσα και αδιάβροχη μάσκαρα.." rofl Να πρόσθέσω επίσης ότι είχε αρκετή δόση χιούμορ!!Ρον απλά respekt



    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 LittleSnily
    "Severus?"
    A little smile twisted Snape's mouth when she said his name.
    "Yeah?"

    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 4yearsHW
    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 GryffindorChampion
    RemousLoupin
    RemousLoupin
    Μαγικός Προσωπογράφος
    Μαγικός Προσωπογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 7909
    Ηλικία : 31
    Location : Εκεί που δεν πιάνουν οι κατάρες και δεν πιάνουν οι ευχές.
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/12/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Αν δεν καούμε όλοι μας, πως θα ρίξουμε φως στα σκοτάδια;

    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

    Δημοσίευση από RemousLoupin Δευ Νοε 22, 2010 1:22 am

    Για εμένα σίγουρα δεν ήταν η καλύτερη ταινία από τις μέχρι στιγμήν εφτά της σειράς... Ήταν όμως ικανοποιητική.

    Η εισαγωγή της μ'άρεσε πάρα πολύ, ατμοσφαιρική όσο έπρεπε και σε έβαζε στο όλο κλίμα... Φοβερός για άλλη μια φορά ο Bill Nighty, έστω και για τόσο λίγο, και πολύ συγκινητική η προσθήκη της σκηνής στο πατρικό της Ερμιόνης...

    Ηighlights της ταινίας η φυγή των εφτά Πότερ, η συμμετοχή του Κρίτσερ -που θα 'πρεπε να 'ταν μεγαλύτερη- τα γεγονότα στο Υπουργείο, η επίσκεψη στο Γκόντρικς Χόλοου, η επίσκεψη στον Ξενοφίλιο Λαβγκουντ -συμπεριλαμβανόμενου του εξαιρετικού animation και της ερμηνίας του Rhys Ifans- και η μάχη στο Μέγαρο Μαλφόυ.

    Στα highlights θα μπορούσε να προστεθεί και η καταστροφή του Μενταγιόν, θεώρησα όμως τόσο γελοία την αναπαράσταση των αμφιβολιών του Ρον σχετικά με την σχέση του Χάρι και της Ερμιόνης, που παραβλέπω τα προηγούμενα γεγονότα... Η μεταφορά του θάνατου του Ντόμπι επίσης με απογοήτευσε, καθώς δεν έβγαζε καθόλου συναίσθημα, σ'αντίθεση με το βιβλίο... Στα dislikes προστήθενται και οι σκηνές εντός της σκηνής, που περνούσαν εντελώς αδιάφορες...

    Γενικά ήτανε ίσως η πιο πιστή στο βιβλίο ταινία μέχρι τώρα, χωρίς όμως να έχει την απαραίτητα συνοχή.
    Ίσως την δεύτερη φορά που την δω, σχηματίσω καλύτερη άποψη, ίσως ότνα δω και το δεύτερο μέρος, σχηματίσω ακόμα καλύτερη...





    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 Rick-morty-mourn


    Wubalubadubdub!:
    Mrs Lovett
    Mrs Lovett
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 533
    Ηλικία : 36
    Location : στον Κοσμο μου..
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status:
    Today's thought:

    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

    Δημοσίευση από Mrs Lovett Δευ Νοε 22, 2010 2:43 am

    Λοιπόν,είδα την ταινία.Σαν γνήσια Χαριποτεροβαρεμένη..ακολουθεί σεντόνι. whistling
    Προϋπόθεση για να δει κάποιος αυτή την ταινία,είναι να του αρέσει ο κόσμος του Χάρι Πότερ.
    Είμαι μεγάλη φαν των βιβλίων.Όμως όχι τοσο των ταινιών.Όχι γιατί κόβουν σκηνές,αλλά επειδή εστιάζουν σε λάθος πράγματα.
    Αυτή η ταινία,ίσως είναι η πρώτη από τα Χάρι Πότερ που έχει μία συνοχή και επικεντρώνεται στις συναισθηματικές εντάσεις των ηρώων.Έχουμε καλές ερμηνείες,η σκηνοθεσία είναι ώριμη και σκοτεινή,το animation που εξιστορεί το παραμύθι των κλήρων του θανάτου,μαγικό!Επίσης η μουσική,είναι πολυ ατμοσφαιρική!Η ταινία εμβαθύνει(επιτέλους!)στους χαρακτήρες.Καταλαβαίνεις ότι ο κακός της ιστορίας,δεν είναι κακός γιατί..έτσι,αλλά έχει συγκεκριμένες απόψεις και τις εφαρμόζει εγκαθιστώντας ένα φασιστικό καθεστώς(κάτι που έπρεπε ν αναφερθεί ήδη από την έκτη ταινία).Οι τρεις πρωταγωνιστές,που μόλις ενηλικιώθηκαν,αντιμετωπίζουν μεγάλες δυσκολίες και γι αυτό νιώθουν οργή και απελπισία.Η ταινία κατάφερε να μεταφέρει το κλειστοφοβικό συναίσθημα που ένιωσα όταν διάβαζα το βιβλίο και γενικά μια γκάμα συναισθημάτων όπως πόνος,τρόμος,αγάπη αμφιβολία.Το χιούμορ δε λείπει και έιναι ταιριαστό με τις σκηνές.Επίσης,μου άρεσαν όλες οι πρόσθετες σκηνές.
    Σπόιλερ:
    Όμως,όσοι δεν έχουν διαβάσει τα βιβλία,δεν μπορούν να γνωρίζουν τους χαρακτήρες και σ αυτό φταίνε οι προηγούμενες ταινίες που δεν τους αναλύουν σχεδόν καθόλου,ούτε τους εξελίσσουν.Οπότε κάποιοι μπορεί να βαρεθούν να τους βλέπουν να κατασκηνώνουν από δω κι από κει,καθώς δε νοιάζονται ιδιαίτερα γι αυτούς και τα ψυχολογικά τους.Εδώ να προσθέσω πως πολλοί περιμένουν να γίνει κάτι συνταρακτικό επειδή είναι το τελευταίο.Όμως εδώ,έχουμε μόνο το πρώτο μέρος και μόνο όταν μάθεις το τέλος και απαλλαχθείς απο την αγωνία,μπορείς να εκτιμήσεις το πρώτο μέρος της ιστορίας,όσοι δηλαδή δε το έχουν κάνει από την αρχή. Ακόμα,μερικοί,δεν θα καταλάβουν για ποιο λόγο έχει ο Βόλντεμορτ τέτοια καούρα με τον Χάρι.Ο Ρον,δεν ξύπνησε ένα πρωί και άρχισε να έχει ανασφάλειες,επειδή τώρα θυμήθηκαν ν αναπτύξουν το χαρακτήρα του.
    Επιπλέον,στα βιβλία,ο Χάρι εξελίσσεται σαν χαρακτήρας,η κρίση του γίνεται πιο ορθή.Δυστυχώς το γεγονός αυτό,δεν περνάει στις προηγουμενες ταινιες,αλλα ούτε σ αυτή ιδιαίτερα.Σίγουρα αντιλαμβάνεσαι το βάρος που κουβαλάει και τις ανησυχίες του στη ταινία αυτή,όμως αποτυγχάνει(και κυριως οι προηγούμενες),στο να γνωρίσουμε το χαρακτήρα του.Ο Χάρι Πότερ δεν είναι ο ήρωας που κάνει τη διαφορά εξαιτίας των μαγικών ικανοτήτων,αλλά η δυναμή του και η σπουδαιότητα του,βρίσκεται αλλού και είναι κρίμα που δεν έχουν καταφέρει αυτό,να το περάσουν μέσα στις ταινίες.
    Για παράδειγμα,στο βιβλίο,στη συνάντηση με τον υπουργό Μαγείας γίνεται ολόκληρος καβγάς με το Χάρι ο οποίος δείχνει την αντίθεσή του για τον τρόπο που προσπαθεί ν αντιμετωπίσει τον Βόλντεμορτ,ένας γραφειοκρατικός μηχανισμός όπως το υπουργείο.Επίσης,δυσαρεστήθηκα που δεν έβαλαν τη συναισθηματική αλλαγή του ξωτικού Κρίτσερ,εξαιτίας του σεβασμού που του δείχνει ο Χάρι,κάτι που έρχεται σε αντίθεση με τη φιλοσοφία του Βόλντεμορτ.Νομίζω πως αυτές οι σκηνές ήταν απαραίτητες για περισσότερη ουσία στην ταινία.
    Χωρισμένο στα δυο το βιβλίο,είχα υψηλές προσδοκίες πως να το κάνουμε :P
    Και τώρα πάμε στα ψιλά γράμματα..Τι σόι κολλημένη είμαι,αν δεν αναφέρω τα εξής:
    Σπόιλερ:
    Τέλος πάντων,όσοι έχουν τη γνώση των βιβλίων,δε θ απογοητευτούν(αν και λείπει το κάτι παραπάνω,όπως προανέφερα,που θα έκανε την ταινία,πολύ καλή μεταφορά).Μάλλον θα τη δω και δεύτερη φορά με πιο χαλαρή διάθεση,αφού πέρασε το πρώτο σοκ και θα την απολαύσω περισσότεροhippie
    Πάντως,ολοκληρωμένη εκτίμηση μπορούμε να έχουμε,μόνο αφού δούμε και το δεύτερο μέρος,καθώς στην ουσία πρόκειται για τη μισή ταινία(αν και έχει τέλος).Ευτυχώς γιατί δε θα άντεχα να τελειώσει τώρα!



    I don't have any reasons
    I've left them all behind


    I'm in a New York state of mind



    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 Images?q=tbn:ANd9GcT0pIrV7BqV4LS5E3bk2QOGkaIQFe1gtg6wlZCPuGwmjAJytpln_Q
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 30
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

    Δημοσίευση από FLEUR258 Δευ Νοε 22, 2010 3:53 pm

    Μπορω να πω οτι η ταινια μου αρεσε παρα πολυ!
    Την βρηκα αρκετα αξιοπιστη στο βιβλιο και ομορφα συνδεδεμενα τα γεγονοτα,μετα την τριτη ταινια.
    Ηταν πολυ συγκινητικη η σκηνη στο σπιτι της Ερμιονης στην αρχη.

    Ειχα φανταστει λιγο διαφορετικα τους φοβους του Ρον οπως θα πεταγονταν απο το μεταγιον αλλα τεσπα. Razz

    Θα ηθελα να υπαρχει η σκηνη που ο Λουπιν πηγαινε στην Γκλιμορη Πλεις,λιγο μεγαλυτερο ρολο στον Κριτσερ,ο θανατος του Ποντικουαρα, η εμφανιση του Βολντερμοντ στο Γκοντρικς Χολοου καθως και ο αποχαιρετισμος Χαρι-Νταντλι.
    Επισης ηθελα την λεπτομερεια οταν φευγει ο Ρον να βρεχει αλλα οκ δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα.xD :P

    Μου αρεσε φοβερα πολυ η σκηνη στο Μεγαλο Μαλφοι.Την βρηκα ισως την πιο φοβερη απ'ολες. hoho
    Και ο θανατος του Ντομπι θα ελεγα ηταν αρκετα συγκινητικος.Προσωπικα μου αρεσε ετσι οπως αποδοθηκε.

    Ομορφος και γλυκος ο χορος μεταξυ Χαρι-Ερμιονη.

    Το κυνηγητο με τους κεφαλοκυνηγους επισης το βρηκα αρκετα ουαου. hoho

    Η σκηνη στον Γκροντικ Χολοου νομιζω οτι ειχε αποδοθει αψογα και πολυ πειστικα.Πεταχτηκα πολυ σε καποια φαση που εμφανιστηκε ξαφνικα το φιδι Razz .

    Η σκηνη με τους επτα Ποτερ ηταν ιδιαιτερα εντυπωσιακη. hoho

    Η μουσικη ειναι η αληθεια μου περασε λιγο αδιαφορη. Razz

    Ειχα φανταστει ΑΚΡΙΒΩΣ ετσι την σκηνη με τον Γκριντεβ. στο παραθυρο που εκλεβε το ραβδι. hoho

    Νομιζω πως οποιος εχει διαβασει το βιβλιο θα μεινει αρκετα ευχαριστημενος.
    Οποιος δεν το εχει διαβασει σαφως θα εχει καποια κενα. Razz Αν και εγινε η καλυτερη νομιζω δυνατη δουλεια ωστε να μην υπαρξουν κενα.

    Μου αρεσαν που υπηρχαν μερικες αστεεις σκηνες.Χρειαζοταν αυτη την δοση χιουμορ η ταινια για να ειναι και ευχαριστη!! Very Happy

    Αυτααα awesome
    9/10 απο εμενα. I love you



    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    Νymphadora Tonks
    Νymphadora Tonks
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 6119
    Ηλικία : 39
    Location : Τεταρτο αστερι δεξια......
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: She was a smart girl until she fall in love.....

    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

    Δημοσίευση από Νymphadora Tonks Δευ Νοε 22, 2010 4:56 pm

    σειρα μου....ναι σειρα μου...!!

    Εχτες που λετε πηρα το Θανουλη και τη Βασω να δουμε την ταινια...!!

    Και εδω αρχιζει η κωμωδια...! Αφου ο Θανος δεν μας εδειρε...και δεν μας πεταξαν εξω απο το σινεμα απο τα γελια παλι καλα να λεμε...!!

    Ενταξει δεν μπορω να πω αρκετα σκοτεινη.Μπορει το δευτερο να ειναι καλυτερο δεν ξερω.Δεν συγκινηθηκα...δεν ενθουσιαστικα...γενικα δεν...!! Μπορει να το περιμενα τελειως διαφορετικο αλλα τι να κανεις...δεν μπορεις να τα εχεις ολα!

    Και για να μην γινω κακια μου αρεσαν παρα πολυ οι ερμηνιες του Σνα'ι'π,του Βολτεμορτ καιθως και του πατερα της Λουνας (σορρυ δεν θυμαμαι τα ονοματα των ηθοποιων...!!)
    το στυλακι της Ερμιονης ηταν ολα τα λεφτα ειδικα το παλτο της τελειο.....!!

    Απο εκει κ επειτα δεν ξερω...ενω τα αλλα Χαρυ Ποττερ τα εχω ξαναδει ολα πανω απο δυο φορες αυτο δεν νομιζω οτι θα κανω καποια τετοια προσπαθεια...!!


    Το ειδε αλλωστε και ο Ρον "Twilight is good...actually better"...!! In Love :P




    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 Starsinmyhandbyritokas1

    ΜΕΤΡΑ Τ' ΑΣΤΕΡΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ
    ΠΟΣΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ Σ'ΑΓΑΠΩ ΕΓΩ ΘΑ ΠΩ...

    once upon a time...:

    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 Stamp
    Andros the Invincible
    Andros the Invincible
    Παρασκευαστής/-στρια φίλτρων
    Παρασκευαστής/-στρια φίλτρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 6335
    Ηλικία : 27
    Ημερομηνία εγγραφής : 19/05/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

    Δημοσίευση από Andros the Invincible Δευ Νοε 22, 2010 5:22 pm

    Λοιπόν..Η ταινία για μένα ήταν κάτι παραπάνω από φανταστική!Μιλάμε για το κάτι άλλο.Μπορώ να πω ότι ήταν η πιο ωραία ταινία που είδα ποτέ μου!!Μιλάμε για πολύ τρέλα,φανταστείτε τι έχει να γίνει στο Δεύτερο Μέρος(Ποιος περιμένει τώρα 8 ολόκληρους μήνες!! Sad

    Τι άλλο να ζητήσει ένας άνθρωπος από μία ταινία; :D

    Οι αγαπημένες μου σκηνές:

    Σίγουρα το σημείο όπου έρχονται τα μέλη του Τάγματος και γενικά όλη η σκηνή που τον φυγαδεύουν από τον Mr.Voldi

    Η σκηνή του γάμου της Φλερ με τον Μπιλ

    Η σκηνή στο Υπουργείο Μαγείας

    Όλη η επόμενη περιπέτεια

    Η σκηνή στην Γκρίμολντ Πλέις,που μιλάει ο Κρίτσερ,που φέρνουν τον Mr.Fletchi :P

    Η σκηνή στο Μέγαρο Μαλφόι

    Η σκηνή με την Ελαφίνα και με την καταστροφή του μενταγιόν..

    Με λίγα λόγια..
    Σπόιλερ:
    Queen Maeve
    Queen Maeve
    Βοτανολόγος
    Βοτανολόγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 3419
    Ηλικία : 223
    Ημερομηνία εγγραφής : 28/03/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Τα καλα κοριτσια κρατανε ημερολογιο....τα κακα δεν εχουν χρονο!

    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

    Δημοσίευση από Queen Maeve Δευ Νοε 22, 2010 5:27 pm

    Λοιπον εμενα δεν με ενθουσιασε σαν ταινια.Μου εδινε την εντυπωση συνεχως οτι κατι ελειπε.Βεβαια το καλο ηταν οτι εμειναν πιστοι στα γεγονοτα του βιβλιου και αυτο ειναι σιγουρα υπερ.Αλλα κατι με χαλασε....
    Βρηκα συγκλονιστικη την ερνηνεια της Μπέλατριξ!!Απλα δεν υπαρχει!!!
    Επισης εξαιρετικη ηταν και η 'Ιστορία την τριών αδελφών'' με το σκοτεινό animation.
    Ειναι ισως η καλυτερη σκηνη σε ολη την ταινια!!
    Σπόιλερ:



    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 74794977


    Σπόιλερ:


    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 Justicesmall
    RemousLoupin
    RemousLoupin
    Μαγικός Προσωπογράφος
    Μαγικός Προσωπογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 7909
    Ηλικία : 31
    Location : Εκεί που δεν πιάνουν οι κατάρες και δεν πιάνουν οι ευχές.
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/12/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Αν δεν καούμε όλοι μας, πως θα ρίξουμε φως στα σκοτάδια;

    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

    Δημοσίευση από RemousLoupin Τρι Νοε 23, 2010 5:04 pm

    O συνδιασμός Βάσως - Βασιλικής στο σινεμά απλά τα σπάει... Razz

    Σπόιλερ:





    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 Rick-morty-mourn


    Wubalubadubdub!:
    anthian9
    anthian9
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 20262
    Ηλικία : 28
    Location : Thessaloniki
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

    Δημοσίευση από anthian9 Τρι Νοε 23, 2010 5:26 pm

    Εγώ την λάτρεψα την ταινία. Την θεωρώ την καλύτερη μεταφορά και έπειτα ακολουθεί η 3η ταινία.

    Η μουσική όντως ήταν αδιάφορη, κακό αυτό βέβαια, αλλά την λάτρεψα σε όλα τα άλλα σημεία.
    Σπόιλερ:

    Τα σημεία που με εκνεύρισαν ήταν τα εξής:
    Σπόιλερ:

    Κατά τα άλλα η ταινία μου έβγαλε μια τρομερή και σκοτεινή ένταση, παρόλο που η δράση δεν ήταν δα και τόση πολλή - λογική εφόσον το μισό βιβλίο, κάμπινγκ είναι- αλλά ήμουν τσιτωμένη συνεχώς. Nowhere is safe. Ακριβώς.

    Αναμένουμε με αγωνία το 2ο μέρος. Όπου παρεπιπτόντως τελειώνει επίσημα η παιδική μας ηλικία. giveup

    Stuck with HP until the very end<3
    9/10



    ♩ - ♫


    Warriors don't show their heart
    until the axe reveals it.
    Nena Cahill-Malfoy
    Nena Cahill-Malfoy
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 2325
    Ηλικία : 27
    Location : όπου γης και πατρίς....
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/05/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: IT ALL ENDS

    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

    Δημοσίευση από Nena Cahill-Malfoy Τρι Νοε 23, 2010 6:23 pm

    την ειδα και ηταν ωραια!!!!!!! και εμενα δε μου αρεσε που δεν πνιχτηκε ο Ποντικοουρας...αλλα κατα τα αλλα ωραια και πιστη ταινια



    IT ALL ENDS 12/7
    Σπόιλερ:


    Ravenclaw Fiction Team
    Νymphadora Tonks
    Νymphadora Tonks
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 6119
    Ηλικία : 39
    Location : Τεταρτο αστερι δεξια......
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: She was a smart girl until she fall in love.....

    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

    Δημοσίευση από Νymphadora Tonks Τρι Νοε 23, 2010 9:52 pm

    RemousLoupin έγραψε:O συνδιασμός Βάσως - Βασιλικής στο σινεμά απλά τα σπάει... Razz

    Σπόιλερ:


    Εγω φταιω...?? red face

    Σπόιλερ:



    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 Starsinmyhandbyritokas1

    ΜΕΤΡΑ Τ' ΑΣΤΕΡΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ
    ΠΟΣΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ Σ'ΑΓΑΠΩ ΕΓΩ ΘΑ ΠΩ...

    once upon a time...:

    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 Stamp
    Madame Maxime
    Madame Maxime
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 55431
    Ηλικία : 29
    Location : Deep in my soul..
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/05/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Somebody mixed my medicine. :S

    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

    Δημοσίευση από Madame Maxime Πεμ Νοε 25, 2010 4:18 pm

    Σειρά μου να πω!

    Σπόιλερ:


    Γενικά η ταινία μπορώ να πω πως ήταν αρκετά καλή. Φοβόμουν μήπως έκανε κοιλιά σε ορισμένα σημεία και όντας κουρασμένη από το σχολείο/φροντιστήριο και ωδείο θα αποκοιμιόμουν στη 1 τη νύχτα αλλά δεν. Cool





    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 2w13
    C. Addicts for the win.
    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Πεμ Νοε 25, 2010 6:42 pm

    Madame Maxime έγραψε:Σειρά μου να πω!

    Ξέχασες ένα πράγμα να αναφέρεις, "Ο Λευτέρης είχε δίκιο" Cool




    Statler
    Anonymous
    Επισκέπτης
    Επισκέπτης


    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

    Δημοσίευση από Επισκέπτης Πεμ Νοε 25, 2010 10:14 pm

    Λοιπόν σήμερα είδα στο σπίτι μου τον ΧΠ7. Έριξα πάρα πολύ κλαμα και ελπίζω να μην με κορόιδεεψετε. Λοιπόν οι αγαπημένες μου στιγμές ήταν στην λίμνη με τον Χάρι και τον Ρον. Αυτά που άκουγε ο Ρον ήταν ψυχολογικός πόλεμος... Δεν είναι δίκαιο ( :shy:-: ). Ακόμη η αγαπημένη μου σκηνή είναι στο Μέγαρο που εκεί το μαμόθρευτο ο Ντράκο κλαίει συνέχεια και προσπαθεί να αναγνωρίσει τον Πότερ. Επίσης μου άρεσε η σκηνή με τον πατέρα της Λούνας, όταν η Ερμιονη εξηγεί στον Χάρι και τον Ρον για τους Deathly Hallows. Τέλος μου άρεσε η σκηνή στη Γκρίμολντ Πλέις μαζί με τον Κρίτσερ ( sweatdrop smiley ) και τον Ντόμπι μου ( matakia ). Η σκηνή που έκλαψα υπερβολικά και με λιγμούς ήταν όταν η τριάδα ανακαλύπτει πως ο Ντόμπι έχει καρφωθεί από το μαχαίρι της άχρηστης Μπέλας. ( Το ξέρω ότι την θαυμάζω, αλλά σε αυτή τη φάση τη μίσησα erimi ). Ακόμη το τέλος δν το πρόσεξα πολύ διότι έκλαιγα.
    Merlin the Master Wizard
    Merlin the Master Wizard
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 737
    Ηλικία : 32
    Location : Under the glass...
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Just trust yourself!!!

    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

    Δημοσίευση από Merlin the Master Wizard Πεμ Νοε 25, 2010 10:37 pm

    Σιγά Prince le Mort...Ποιός θα κοροϊδέψει;Κι εγώ,όπως είπα πιο πάνω,τα έχυσα τα δάκρυα μου με την διπλανή μου στον κινηματογράφο στο σημείο με τον θάνατο του Ντόμπι... Sad Και δεν ήμασταν οι μόνοι εκεί μέσα...
    Άσχετο μ'αυτό...Μια ακόμη παρατήρηση που έχω να προσθέσω είναι ότι θα ήθελα πολύ να περιέχει ακόμη η ταινία και την σκηνή με την αφήγηση του Κρίτσερ για τα γεγονότα στη σπηλιά,καθώς και την αναδρομή στην σκηνή του θανάτου των γονιών του Χάρι,όταν ο Χάρι διέφυγε από τον Βόλντεμορτ και την Ναγκίνι στο Γκόντρικς Χόλλοου..Τουλάχιστον μία απ'αυτές τις σκηνές(για να μην πω και οι 2)έπρεπε να περιέχονται στην ταινία.. Κατά τα άλλα είμαι πολύ πολύ ευχαριστημένος για την ταινία!!! In Love



    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 LittleSnily
    "Severus?"
    A little smile twisted Snape's mouth when she said his name.
    "Yeah?"

    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 4yearsHW
    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 GryffindorChampion
    Madame Maxime
    Madame Maxime
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 55431
    Ηλικία : 29
    Location : Deep in my soul..
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/05/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Somebody mixed my medicine. :S

    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

    Δημοσίευση από Madame Maxime Παρ Νοε 26, 2010 9:07 pm

    Tom Marvolo Riddle έγραψε:
    Madame Maxime έγραψε:Σειρά μου να πω!

    Ξέχασες ένα πράγμα να αναφέρεις, "Ο Λευτέρης είχε δίκιο" Cool
    O Λευτέρης είχε... είχε... είχ.... είχε δίκ... δίκ... δίκιο. :P





    Γενική Συζήτηση - Σελίδα 2 2w13
    C. Addicts for the win.

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Τετ Μάης 08, 2024 5:32 pm