.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+47
Romilda Vane
princessmaggie
hermione greinger
Lydia Granger
Vagos Black
Albus P.W.B. Dumbledore2
AmaliaHP
averypotterfan
Andromeda Black
Amelia Blackfoot
Elladora Ketteridge
Christina Granger
Amycus
Μorfin Μarvolo Gaunt
miss potter-maniac
Padma Patil
Mrs Lovett
Leroy Jethro Gibbs
Antonin Dolohov
kalymera_george
Katie Bell
Queen Maeve
Jace Wayland
Clary Fray
sabinosss
elliza
ElpidaNarutoFan
takinio
Sentric
Merlin Longstaff
The Voice of Eternity
RemousLoupin
Dementor95
Bill Weasley
Dimitris el Mago Secreto
Anastasia Black
ocean nymph
FLEUR258
SiMoS
Cristy Cullen
Bellatrix Black
Harry Potter
Cassandra Black
Necro-Chriss
Hecate
Tom Marvolo Riddle
Madame Maxime
51 απαντήσεις

    Harry Potter: αντιμέτωπη η ταινία με άλλες

    Elladora Ketteridge
    Elladora Ketteridge
    Τριτοετής στην Σχολή
    Τριτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 76
    Ηλικία : 29
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: O teleuteos exthros pou prepei na niki9ei einai o 9anatos...

    Harry Potter: αντιμέτωπη η ταινία με άλλες - Σελίδα 3 Empty Απ: Harry Potter: αντιμέτωπη η ταινία με άλλες

    Δημοσίευση από Elladora Ketteridge Παρ Αυγ 20, 2010 6:14 pm

    εμενα μ αρεσουν και οι 2 οι ταινιες τισ παρακολουθω και τισ 2 αλλα η μια δεν εχει καμια σχεση με την αλλη αλλη πλοκη αλλα εφε...γενικα αλλη φαση το twilight.Ομως μεγαλυτερη φαν ειμαι του χαρρυ ποττερ!!! harryworld
    Amelia Blackfoot
    Amelia Blackfoot
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 20437
    Ηλικία : 571
    Location : 12, Grimmauld Place, 4th floor
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: And Iʼve been looking at the stars for a long, long time, Iʼve been putting out fires all my life. Everybody wants a flame, they donʼt want to get burnt and today is our turn.

    Harry Potter: αντιμέτωπη η ταινία με άλλες - Σελίδα 3 Empty Απ: Harry Potter: αντιμέτωπη η ταινία με άλλες

    Δημοσίευση από Amelia Blackfoot Παρ Αυγ 20, 2010 6:24 pm

    Πιστευω πως ο Χαρι Ποτερ ειναι μοναδικος ηρωας.. Η συγκριση ειναι αναμενομενη να γινει καποια στιγμη, ολα τα συγκρινουμε στο κατω-κατω, οταν βγαινει κατι καινουριο λεμε "το νεο ..." κλπ. Προσωπικα, θεωρω πως ο Χαρι ειναι αξεπεραστος σαν ιστορια, η Ροουλινγκ δημιουργησε κατι ξεχωριστο αλλα οι ταινιες δεν ειναι τοσο καλες οσο τα βιβλια. Πχ, χωρις να εχω διαβασει τα βιβλια του Τολκιν, μου αρεσαν πιο πολυ οι ταινιες του Lord of the Rings. Αν γινει η συγκριση μεταξυ αυτων των δυο, θα ταχθω υπερ του HP αλλα αν γινεται συγκριση με το Λυκοφως, αυτο πια ειναι αστειο. Κανενα κοινο σημειο απλα και για τα δυο εγινε ντορος οταν βγηκανε, για διαφορετικους λογους βεβαια.. whistling
    Antonin Dolohov
    Antonin Dolohov
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 477
    Ηλικία : 323
    Location : καπου χαμενος στο διαστημα
    Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: οταν εισαι μονη μην κλαψεις....σκεψου πως το φεγγαρι ειναι μονο του και ομως λαμπει

    Harry Potter: αντιμέτωπη η ταινία με άλλες - Σελίδα 3 Empty Απ: Harry Potter: αντιμέτωπη η ταινία με άλλες

    Δημοσίευση από Antonin Dolohov Δευ Σεπ 06, 2010 2:10 pm

    εγω πιστευω το λυκοφως εγεινε εμπορικο μονο και μονο επειδη παιζει ο πατινσον και ολοι αυτοι οι δυθεν ωραιοι...αλλιως εχει μια σχετικα συνιθυσμενη υποθεση..
    Andromeda Black
    Andromeda Black
    Τάγμα του Φοίνικα
    Τάγμα του Φοίνικα


    Αριθμός μηνυμάτων : 16892
    Ηλικία : 34
    Location : In Sirius' arms! <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Μischief managed.

    Harry Potter: αντιμέτωπη η ταινία με άλλες - Σελίδα 3 Empty Απ: Harry Potter: αντιμέτωπη η ταινία με άλλες

    Δημοσίευση από Andromeda Black Τετ Σεπ 08, 2010 8:43 pm

    Καμία σχέση ο Χάρι Πότερ με το Λυκόφως....Η Ρόουλινγκ ξεκίνησε να γράφει κ έφτιαξε έναν δικό της ολόκληρο κόσμο, το Λυκόφως είναι ένα κλασσικό love story με ενα βαμπιρ κ μια θνητη.Και μάλιστα πολύ ξεχειλωμένο love story μόνο κ μόνο για να βγουν όσο πιο πολλά βιβλία κ ταινίες γίνεται...
    Ο κύριως λόγος που αρέσει το Λυκόφως είναι οι " ωραιοι " πρωταγωνιστές, ενω το Χάρι Ποτερ δεν πουλάει ομορφιά γιατί έχει άλλα πράγματα να δείξει...
    Τέλος ο Χάρι Πότερ δεν αρέσει μόνο σε 15χρονα κοριτσάκια Harry Potter: αντιμέτωπη η ταινία με άλλες - Σελίδα 3 200723
    averypotterfan
    averypotterfan
    Τεταρτοετής στην Σχολή
    Τεταρτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 106
    Ηλικία : 29
    Location : Γκοντρικς Χολοου
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/04/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: These are dark times,there is no denying...

    Harry Potter: αντιμέτωπη η ταινία με άλλες - Σελίδα 3 Empty Απ: Harry Potter: αντιμέτωπη η ταινία με άλλες

    Δημοσίευση από averypotterfan Πεμ Απρ 28, 2011 5:51 pm

    Βρε παιδια, ολοι ξερουμε οτι δεν μπορουμε να συγκρινουμε ανομοια πραγματα. Το Χαρι Ποτερ δεν εχει ουδεμια σχεση με το Λυκοφως. Το Λυκοφως ειναι μια ιστορια αγαπης.Fullstop! That's it! Μπορει να παρουσιαζονται και σκηνες δρασης-αλοιμονο!- αλλα πανω απ ολα ειναι ο Εντουαρντ και η Μπελα που τελικα καταληγουν μαζι(προσωπικα θα προτιμουσα οχι!). Απο την αλλη το Χαρι Ποτερ εχει περιπετεια, πολλη πολλη φαντασια, ειναι ενας νεος κοσμος, δραμα και δραση, αγωνια και...αγαπη! Ειναι διαφορετικα πραγματα και δεν πρεπει να ασχολιομαστε καν. Εξαλλου κανενας δεν εμποδιζεται να βλεπει και Χαρι Ποτερ και Λυκοφως.
    avatar
    AmaliaHP
    Δευτεροετής στην Σχολή
    Δευτεροετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 20
    Ηλικία : 34
    Ημερομηνία εγγραφής : 28/07/2011

    Harry Potter: αντιμέτωπη η ταινία με άλλες - Σελίδα 3 Empty Απ: Harry Potter: αντιμέτωπη η ταινία με άλλες

    Δημοσίευση από AmaliaHP Σαβ Ιουλ 30, 2011 6:50 pm

    Ο Χάρι Πότερ είναι και θα είναι η καλύτερη ταινία και θα το πιστεύω μέχρι και την τελευταία στιγμή!!!!!!

    Edit by Elohim Meth: Σύμφωνα με τους κανόνες του φόρουμ, τα greeklish απαγορεύονται. Καλή συνέχεια~! Very Happy
    Albus P.W.B. Dumbledore2
    Albus P.W.B. Dumbledore2
    Τριτοετής στην Σχολή
    Τριτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 72
    Ηλικία : 913
    Location : Hogwarts
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/06/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Ζησε καθε μερα σαν να ειναι μια καινουργια μερα.

    Harry Potter: αντιμέτωπη η ταινία με άλλες - Σελίδα 3 Empty Απ: Harry Potter: αντιμέτωπη η ταινία με άλλες

    Δημοσίευση από Albus P.W.B. Dumbledore2 Τρι Αυγ 16, 2011 11:05 am

    Παιδια εγω πιστευω οτι ο Χαρι ειναι πολλη καλυτερος απο ολα αυτα (λυκοφως,ναρνια,και ο αρχοντας των δαχτυλιδιων) αλλα αυτη ειναι η προσωπικη μου γνωμη γιατι εγω πιστευω οτι και ο πατισον που ολες οι 15χρονες αγαπησαν ξεκινησε απο τον χαρι ποττερ ως σεντρικ ντιγκορι στο 4ο, αλλοι μπορει να πιστευουν οτι ο χαρι ειναι μια βλακεια (που να φανε τι γλωσσα τους) ολοι εχουμε την αποψη μας.Εγω ξανα λεω οτι ο Χαρι Ποττερ εγινε γνωστος παντου μεσα σε ενα βιβλιο μονο το 1998 (διορθοστεμε αν εκανα λαθος στην ημερομηνια) φαινομενο και αυτο να ηταν μια αρχη να συγκρινεται με το Twilight οπου οταν ειδα την πρωτη ταινια στα πρωτα 5 λεπτα ειχα φυγει.
    avatar
    Vagos Black
    Δευτεροετής στην Σχολή
    Δευτεροετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 35
    Ηλικία : 34
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Harry Potter: αντιμέτωπη η ταινία με άλλες - Σελίδα 3 Empty Απ: Harry Potter: αντιμέτωπη η ταινία με άλλες

    Δημοσίευση από Vagos Black Τρι Σεπ 20, 2011 3:07 pm

    το χαρι ποτερ ειναι το καλυτερο απο ολες τις αλες ταινιες
    Lydia Granger
    Lydia Granger
    παίκτης/ρια Quidditch
    παίκτης/ρια Quidditch


    Αριθμός μηνυμάτων : 822
    Ηλικία : 25
    Location : Hogwarts
    Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Harry Potter: αντιμέτωπη η ταινία με άλλες - Σελίδα 3 Empty Απ: Harry Potter: αντιμέτωπη η ταινία με άλλες

    Δημοσίευση από Lydia Granger Τρι Σεπ 20, 2011 3:11 pm

    Το twilight είναι απλά μια εφηβική μόδα (καλό είναι δεν λέω) δεν μπορεί όμως να συγκριθει με το Χάρι Πόττερ.
    hermione greinger
    hermione greinger
    Τεταρτοετής στην Σχολή
    Τεταρτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 108
    Ηλικία : 32
    Location : Malfoy manor
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: 1.Υπερασπιστικαμε την Λιθο 2.Βρικαμε την Καμαρα 3.Ελευθεροσαμε τον Αιχμαλωτο 4.Επιλαχτικαμε απο το Κυπελο 5.Πολεμισαμε μαζι με το Ταγμα 6. Μαθαμε πραγματα απο τον Πριγκιπα 7.Και γιναμε οι κυριο του Θανατου. ΕΜΑΣΤΕ Η ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ ΧΑΡΙ ΠΟΤΕΡ

    Harry Potter: αντιμέτωπη η ταινία με άλλες - Σελίδα 3 Empty Απ: Harry Potter: αντιμέτωπη η ταινία με άλλες

    Δημοσίευση από hermione greinger Τρι Ιαν 10, 2012 2:06 pm

    Σε σχεση με τον Χαρι Ποτερ το Λυκοφως το θεωρω αποτυχημενο. Δηλαδη δεν επρεπε καν να τα συγκρίνουν. Ελεος ελεος ελεος!!!
    Bellatrix Black
    Bellatrix Black
    Θανατοφάγος
    Θανατοφάγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 734
    Ηλικία : 30
    Location : HELL
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/07/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Haven't killed anyone today...

    Harry Potter: αντιμέτωπη η ταινία με άλλες - Σελίδα 3 Empty Απ: Harry Potter: αντιμέτωπη η ταινία με άλλες

    Δημοσίευση από Bellatrix Black Πεμ Απρ 26, 2012 10:24 pm

    Χα χα χα Razz Θα αστειέυεστε!

    Λοιπόν! Η αλήθεια είναι θα το παραδεχτώ έχω διαβάσει όλα τα βιβλία της σειράς του Λυκόφωτος και τα έχω και στην κατοχή μου τ' αγόρασα με τα ίδια μου τα λεφτουδάκια!
    Και επειδή το τοπίκιο αυτό αναφέρεται στις ταινίες και όχι στα βιβλία,δεν θα σχολιάσω τα βιβλία (εδώ κιαν έχω πολλά να πω) αλλά θαναφερθώ και γω μόνο στις ταινίες!


    Αρχικά για όλους εμάς που μεγάλωσαν με τον Χάρι Πότερ και οι περισσότεροι που θρήνησαν όταν έγιναν 13 και δεν έλαβαν γράμμα απ'το Χόγκουαρτς (βάζω και τον εαυτό μου μέσα Razz ) σίγουρα θα ΛΑΤΡΕΥΟΥΝ τον Χάρι Πότερ, και είναι φυσικό να μισήσουν οτιδήποτε έρχεται σ' ανταγωνισμό μαζί του.

    Αλλά σότι αφορά μια ταινία, είναι πολλά που παίζουν ρόλο (σκηνοθέτης, κάμερα μαν, σενάριο κλπ) και όχι μόνο η πλοκή. Θα τα παραλείψω λοιπόν πάλι όλα αυτά και θα μείνω μόνο στην πλοκή της κά8ε ταινίας (το τονίζω!)

    Οπότε, το θέμα είναι ότι αρχικά το Λυκόφως και μένα με ξετρέλανε η πρώτη ταίνια που βγήκε (δεν την σύγκρινα με τον Χάρι Πότερ όμως). Η συνέχεια όμως βασίζεται σ' ένα μόνο ((φτηνό)) ρομάντζο γι' αυτό και έχει μεγάλη απήχηση στους εφήβους. Φοβάμαι μονάχα μην καταλήξουν μετά όλα τα αφηβάκια 16 and married γιατί πάνω κα΄τω το Λυκόφως αυτό ακριβώς πασάρει.
    Απ' την άλλη, ο Χάρι Πότερ έχει απήχηση σ' ένα ευρύτερο κοινό και όχι μόνο στους εφήβους (please ο ΄νονός μου κοντεύει τα 50 και είναι ξετρελαμένος σαν και μένα!) , καθώς έχει μέσα περιπέτεια, σημαντικές αποφάσεις που πρέπει να παρθούν, καλό, κακό δράση, αγωνία, αισθήματα, θάνατο, απώλεια ενός αγαπημένου και η αντιμετώπισή του (και όχι μόνο ένα αίσθημα πλήρης αγάπης σ' ένα ροζ κόσμο μ' έναν ροζ κακό) Ο Χάρι Πότερ σε μαγεύει! Σε οδηγεί σ' έναν μαγικό κόσμο, που καθώς μεγαλώνεις συνειδητοποιείς ότι και σένα ο κόσμος που ζεις αντιμετωπίζει πάνω κάτω τις ίδιες δυσκολίες!

    Το θέμα είναι ότι ένα απλό ρομάντζο ποτέ δεν κρατάει για πάντα. Τα αφηβάκια του φέτος, μια μέρα θα μεγαλώσουν, θα ζήσουν τον δικό τους έρωτα και θα ξεχάσουν τα εφηβικά κολήματα. Ο Χάρι Πότερ απ' την άλλη έιναι διαχρονικός και δεν θα ξεχαστεί ποτέ. Έχει φτιαχτεί ένας ολόκληρος κόσμος γύρω απ' αυτόν και όχι μόνο από μια γενιά αλλά από πολλές! Οπότε πιστεύω είναι λίγο ντροπή να συγκρίνουμε Χάρι Πότερ με Λυκόφως. Δεν λέω διαμάχη δεν είναι καλό να υπάρχει σχετικά με το ποιό είναι καλύτερο γιατί σαφώς αυτό είναι ένα εντελώς υποκειμενικό θέμα.


    Υ.Γ. έχω διαβάσει άπειρα βιβλία και έχω δει άπειρες ταινίες οπότε ξέρω να διακρίνω και να ξεχωρίζω το τί γίνεται και όσον αφορά αυτό το θέμα προσπάθησα να το σχολιάσω όσο πιο υποκειμενικά μπορούσα και συγγνώμη αν σαςκούρασα!
    princessmaggie
    princessmaggie
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 414
    Ηλικία : 30
    Location : 12 Grimmauld Place
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I Solemnly Swear That I Am Up To No Good....

    Harry Potter: αντιμέτωπη η ταινία με άλλες - Σελίδα 3 Empty Απ: Harry Potter: αντιμέτωπη η ταινία με άλλες

    Δημοσίευση από princessmaggie Δευ Ιουν 18, 2012 3:41 am

    Κάτα τη γνώμη μου το Twilight δεν εχει τίποτα από την μαγεία του Χάρι..είναι άλλο ένα βαρετό ρομάντζο απλά μπλέκονται και κάτι βαμπίρ..έιναι πιο πολυ για κοριτσάκια,ενώ ο Χάρι Πότερ έχει μεγαλύτερο target group..ασε που οι ταινίες δε συγκρινονται..ο χαρι υπερέχει σε όλα..θες σκηνικα?θες κοστουμια?θες ηθοποιους?μουσικη?σκηνοθεσια?εφε?..ειναι ενα άλλος κόσμος απο την αρχή...το twilight είναι πολυ ευκολοχώνευτο και για ηλικιες 11-17..!
    Romilda Vane
    Romilda Vane
    Δασοφύλακας
    Δασοφύλακας


    Αριθμός μηνυμάτων : 12879
    Ηλικία : 29
    Location : Neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Μάγεψαν και σένανε τα ξωτικά;

    Harry Potter: αντιμέτωπη η ταινία με άλλες - Σελίδα 3 Empty Απ: Harry Potter: αντιμέτωπη η ταινία με άλλες

    Δημοσίευση από Romilda Vane Σαβ Ιουν 23, 2012 7:51 pm

    Εγω παλι δεν καταλαβαινω γιατι σωνει και καλα πρεπει να συγκρινω διαφορετικες ταινιες και να μπω σε μια διαδικασια να 'τρωγομαι' μαι τους φαν της μιας και τους αντι-φαν της αλλης, μονο και μονο επειδη εχει γινει μοδα. Δε μπορει δηλαδη να αρεσουν σε καποιον και οι δυο?
    Το Χαρι Ποττερ ειναι ταινιες φαντασιας που απευθυνονται σε παιδια. Εχουν ενα πιο ευρυ κοινο. Το Λυκοφως παλι ειναι καθαρα για εφηβικο κοινο, μια ιστορια συναισθηματικη με μια δοση φαντασιας, αλλα υπερισχυει το θεμα της αγαπης, του ερωτα κουτουλου κουτουλου. Razz Πιο περιορισμενο κοινο.
    Ε και? κακο ειναι αυτο? οπως θα μου αρεσε και καποια αλλη συναισθηματικη ταινια, ετσι μου αρεσει και το Λυκοφως. Τι παει να πει "ειναι μονο μια ιστορια αγαπης?". Μια χαρα ταινιες υπαρχουν που ειναι του ιδιου ειδους. Αυτο δεν τις υποβαθμιζει. Αλλα δεν το συγκρινω με το Χαρι Ποττερ, που ειναι διαφορετικη κατηγορια. Πιστευω η συγκριση αρχισε πιο πολυ λογω της απηχησης των ταινιων (χαρι ποτερ- λυκοφως) ή μαλλον λογω των εσοδων που εφεραν στους κινηματογραφους... Κατι που δεν με ενδιαφερει, κατα ποσο δηλαδη εσπασαν τα ταμεια στη μια και στην αλλη ταινια Razz . Απο κει και περα ειναι προσωπικο το θεμα. Ειτε σ'αρεσει ειτε δε ΄'αρεσει μια ταινια.

    Πιστευω πιο κοντα στο ειδος του Χαρι Ποτερ ειναι οι Αγωνες πεινας ή ο Αρχοντας των Δαχτυλιδιων (που δεν το χω δει οποτε δεν μπορω να εκφερω αποψη. Razz )

    Αυτα. Very Happy

    υ.σ : τωρα ολα αυτα για την πλοκη και για το ειδος των ταινιων. οι κοιλιακοι του Πατινσον π.χ yummy δεν αποτελουν κρητιριο για το ποσο καλη ειναι η ταινια. yummy
    Anonymous
    Επισκέπτης
    Επισκέπτης


    Harry Potter: αντιμέτωπη η ταινία με άλλες - Σελίδα 3 Empty Απ: Harry Potter: αντιμέτωπη η ταινία με άλλες

    Δημοσίευση από Επισκέπτης Κυρ Φεβ 03, 2013 9:14 pm

    Τίποτα δεν συγκρίνεται με τον Χάρι Πότερ!
    Leon Black
    Leon Black
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 3276
    Ηλικία : 31
    Location : Κρητη
    Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Nothing Is True Everything Is Permitted

    Harry Potter: αντιμέτωπη η ταινία με άλλες - Σελίδα 3 Empty Απ: Harry Potter: αντιμέτωπη η ταινία με άλλες

    Δημοσίευση από Leon Black Κυρ Αυγ 25, 2013 3:32 am

    Όντως αυτή η διαμάχη ήταν ενδιαφέρουσα αλλά πιστεύω ότι ο Χάρι Πότερ κέρδισε άνετα σε αυτή την υποτιθέμενη μάχη...οι φανς του Twilight το παράτησαν αμέσως μετά τις τελευταίες ταινίες και έχουν στραφεί σε άλλες τριλογίες...αφήστε που είναι κατάντεια γιατί όλο το ίδιο μελόδραμα βλέπουμε και πουθενά λίγο αιματάκι...ενώ οι Χαριποτεριστές ακόμη εδώ είμαστε
    Katherine Black
    Katherine Black
    Αλχημιστής
    Αλχημιστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 5614
    Ηλικία : 28
    Location : Mystic Falls...
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/09/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: It is important to remember that we all have magic inside us...

    Harry Potter: αντιμέτωπη η ταινία με άλλες - Σελίδα 3 Empty Απ: Harry Potter: αντιμέτωπη η ταινία με άλλες

    Δημοσίευση από Katherine Black Τετ Σεπ 25, 2013 4:25 pm

    λοιπον...η δικια μου γνωμη ειναι οτι το Χαρι Ποτερ ειναι διαχρονικο...εμενα μου αρεσε και το Χαρι Ποτερ αλλα και το Λυκοφως...το Χαρι Ποτερ το διαβαζω απο τριτη δημοτικου ενω το λυκοφως το ξεκινησα στην πεμπτη...ετσι λοιπον το λυκοφως το διαβασα μια δυο τρεις ε στο τελος το βαρεθηκα...το χαρι ποτερ το εχω διαβασει 1000 φορες περισσοτερες απο το λυκοφως και δε το εχω βαρεθει ουτε στο ελαχιστο...ετσι λοιπον Harry Potter for ever and ever!!!!
    teddy potter
    teddy potter
    Χρυσούχος
    Χρυσούχος


    Αριθμός μηνυμάτων : 745
    Ηλικία : 27
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2014

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Harry Potter: αντιμέτωπη η ταινία με άλλες - Σελίδα 3 Empty Απ: Harry Potter: αντιμέτωπη η ταινία με άλλες

    Δημοσίευση από teddy potter Πεμ Απρ 24, 2014 7:42 pm

    πως να συγκρινεις μια ταινια σαν τον χαρι ποτερ με ενα twillight
    xaxxaaxxaa
    fanny
    fanny
    Τάγμα του Φοίνικα
    Τάγμα του Φοίνικα


    Αριθμός μηνυμάτων : 1164
    Ηλικία : 29
    Location : Hogwarts-SaLoNikA
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/05/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: It's a kind of Magic!!

    Harry Potter: αντιμέτωπη η ταινία με άλλες - Σελίδα 3 Empty Απ: Harry Potter: αντιμέτωπη η ταινία με άλλες

    Δημοσίευση από fanny Παρ Απρ 10, 2020 2:49 am

    Καμία σχέση... Την ιστορία από το Λυκόφως βασανίζομαι άπειρα όταν κάποιος με αναγκάζει να τη δω και να τη ξαναδώ... Την ιστορία από το Harry Potter Universe μπορώ να τη δω επανειλημμένα χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα...

    Άλλο ένα ολόκληρο universe που θα πεις, ας είχε βγει και μια ταινία ακόμα για να βασίζονται περισσότερο στα βιβλία και να μη κοπούν σκηνές, και άλλο μια ιστορία αγάπης, που και σε μία ταινία αν τη βγάζανε θα έλεγες, οκ πάμε παρακάτω.

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Δευ Μάης 20, 2024 5:43 pm