.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+69
Emily Lupin
greekwizards
Leon Black
Αlbus Dumbledοre
Monkey D Loofy
Lena Duchannes
jeaney_weasley
Witch-King
princessmaggie
Snuffles
Morfin Gaunt
elenaki8
Harry Potter Black
Isabelle Lightwood
Ηarry Potter
Nicole
Remous Loupin
hermaine fan 10
Harry James Potter
Hermione11031997
Hermionepiano
Apοlline Delacour
Alicia Spinnet
thomai-louna
snapefan3
Bella Black
jamzz17
Sectumsembra
miss champion
Sir Brutus
Ronerm
Anactaciaa_Rosetta
ginger
Amelia Blackfoot
Evan Rosier
Isabella Black
Andromeda Black
fanny
Morgana
elliza
Vindictus Viridian
Φεγγαρογητεμένος
lilypotter2nd
The Voice of Eternity
Godric
Semus_Lupe
Hecate
Sev
Necro-Chriss
melina
yaoikillerpilze
Merlin Longstaff
Ms Padfoot
Stefanos
anthian9
Leroy Jethro Gibbs
Morgan le Fay
potter 94
Merlin the Great
Narcissa
Nathaniel
Lavender Brown
`TakeR
Christy
AliceCullen
Tom Marvolo Riddle
Cassandra Black
Lilith
RemousLoupin
73 απαντήσεις

    Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα

    avatar
    Stefanos
    Τριτοετής στην Σχολή
    Τριτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 97
    Ηλικία : 31
    Location : Διαγώνιος Αλέα (Κιλκίς)
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status:
    Today's thought:

    Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα - Σελίδα 3 Empty Απ: Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα

    Δημοσίευση από Stefanos Τρι Ιουλ 07, 2009 6:48 pm

    Sev έγραψε: Και αυτό εξαιτίας του γεγονότος ότι ήταν καταζητούμενος. Ο ελεύθερος Σείριος θα μπορούσε να προσφέρει, όμως δυστυχώς κάτι τέτοιο δεν έγινε...


    Επιτέλους κάποιος κατάλαβε... Δεν αμφισβητώ ότι ο Σείριος ήταν πιστός στο Τάγμα και ότι ήθελε να βοηθήσει... Απλά λέω ότι δεν βοήθησε...
    Σπόιλερ:

    _________________________________________________

    ms_padfoot έγραψε: Και μαλιστα ο stefanos ειπε οτι ο Σειριος δεν προσφερε ΤΙΠΟΤΑ.Δηλαδη ελεος....

    Φυσικα αν ηταν ελυεθερος θα ειχε στεφθει ηρωας του ταγματος...αλλα αυτο δεν μας ενδιαφερει.Μας ενδιαφερει οτι καποιοι βγαζουν τον Σειριο ''ανικανο'' οπως λεει και το τοπικ κατι που δεν ισχυει.Προσεφερε.Και μαλιστα πολλα.


    Χμμμμ... Τώρα πέρα από το χαβαλέ και την συζήτηση, προφανώς ξεφεύγεις... Ζητώ μια συγγνώμη στο φόρουμ για το "Δηλαδή έλεος...." & το "...κάποια βγάζουν..." ... Διαφορετικά, ελπίζω να το αναλάβει το θέμα κάποιος αντμίν...

    Και σιγά δεν σου θίξαμε την οικογένεια... Μια γνώμη εξέφρασα για έναν χαρακτήρα ενός βιβλίου... Δεν είναι, άνθρωπος με χαρακτήρα+αισθήματα, είναι δημιούργημα κάποιου... Σήμερα είναι άσπρο, αύριο μάυρο... (Όποιος δεν κατάλαβε τι εννοώ και θέλει να του εξηγήσω, με μήνυμα)....

    edit by RemousLoupin: No double posts και κούλαρε
    Ms Padfoot
    Ms Padfoot
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 5951
    Ηλικία : 32
    Location : Grimmauld Place, number 12
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof...

    Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα - Σελίδα 3 Empty Απ: Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα

    Δημοσίευση από Ms Padfoot Τρι Ιουλ 07, 2009 8:16 pm

    Καλε μου εδω αποψεις ανταλασουμε...

    Κοιτα πραγματικα δεν μπορω να σε καταλαβω.Ειναι λες και μου λες το πορτοκαλι ειναι στην πραγματικοτητα μπανανα. Shocked Δεν μου κολανε αυτα που λες.Δεν χρησημοποιεις επιχειρηματα ισως γι αυτο.Εχω καθε δικαιωμα να εκφρασω την αποψη μου και να την αιτιολογησω.

    Αν οντως διαφωνεις μπορεις με τη σειρα σου να αναιρεσεις τα επιχειρηματα μου με δικα σου.Κατι που δεν κανεις.Οι αποψεις σου για μενα τουλαχιστον στη παρουσα φαση δεν εχουν υποσταση.

    Συγγνωμη αν σε εθιξα.Δεν το ειχα σκοπο.



    I Solemnly Swear That I Am Up To No Good




    What do you think when you spit in my face?
    How does it feel to accuse and to haze?
    Now look at me, I'm not one of your kind,
    And I prefer to stay behind.

    And walk the wicked way!

    We don't wanna be like you,
    Don't you get that King Of Fools?
    We don't mind your life is trite,
    You are the King Of Fools.

    We are never gonna be like you,
    We don't follow - King of Fools,
    You're the blind who lead the blind.

    ...and I walk the wicked way!



    Mischief Managed

    avatar
    Stefanos
    Τριτοετής στην Σχολή
    Τριτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 97
    Ηλικία : 31
    Location : Διαγώνιος Αλέα (Κιλκίς)
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status:
    Today's thought:

    Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα - Σελίδα 3 Empty Απ: Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα

    Δημοσίευση από Stefanos Τετ Ιουλ 08, 2009 1:19 pm

    Stefanos έγραψε:Νομίζω όρι τους ανίκανους πρέπει να τους κρίνουμε με βάση αντικειμενικά κρητήρια προσφοράς στο τάγμα και όχι από το εάν ήταν "καλά παιδιά"...

    Ανίκανοι Λοιπόν:

    Σείριος: Δεν βοήθησε καθόλου στο τάγμα, ούτε την πρώτη φορά (όταν φοβήθηκε να γίνει φύλακας στο μυστικό των Ποτερ), ούτε φυσικά την δεύτερη, όταν ήταν κλεισμένος μέσα...

    Stefanos έγραψε: Ναι, αλλά εδώ δεν κρίνουμε πίστη και αφοσίωση, αλλά ικανότητα και προσφορά έτσι??? δεν αμφιβάλλω και εγώ ότι ο Σείριος ήταν κ από τους καλύτερους και πιο "γεμάτους" χαρακτήρες της Ρόουλινγκ, αλλά στο Τάγμα δεν πρόσφερε πολλά...

    Stefanos έγραψε:


    Σύμφωνα με την κα Ρόουλινγκ, ο Σείριος πέθανε γιατί δεν άντεχε να μείνει κλεισμένος σε ένα σπίτι, ενώ το τάγμα πολεμούσε το Βόλντεμορτ και (εμεσσα) το Υπουργείο... Αν θυμάμαι καλά φυλακίστηκε για το γεγονός ότι σκότωσε τον Τζέιμς Πότερ, την Λίλυ Έβανς και τον Πίτερ Πέτιγκριου, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω ποιά ήταν η προσφορά του στο Τάγμα...
    Ξαναείπα και παραπάνω, ότι δεν τον θεωρώ δειλό κλπ, απλά ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕ!!!

    Ελπίζω να σε κάλυψα... :hmm:

    ms_padfoot έγραψε:

    Λαθος.Ετσι οπως το περιγραφεις εοναι λες και αυτοκτονησε.Λογω του ψευδοεγκληματικου παρελθοντος του ΤΟ ΤΑΓΜΑ δεν του επετρεπε να βγαινει εξω απο το αρχηγειο διοτι ισως να προεδιδε την ακριβη τοποθεσια του.Ο Σειριος ειχε καθε καλη προθεση και ολες τις αφορμες που μπορει να ζητουσε ενας ανθρωπος προκειμενου να αρχισει να κυνηγαει τον Βολντεμορτ.Και μην ξεχναμε την δυναμη.Πεθανε πανω στην προσπαθεια του να σωσει τον ανηψιο του και την παρεα των συνομιλικων συμμαθητων του που κινδυνευαν.Πεθανε πολεμωντας θανατοφαγους.Πεθανε προσφεροντας τις υπηρεσιες του στο Ταγμα.Πεθανε αγωνιζομενος για τις ιδεες του Ταγματος και για την αποκατασταση τη ειρηνης.Τι απο αυτα σε κανει να πιστευεις οτι δεν συνεσφερε?

    Φυσικα υπηρχαν αλλα μελη που δεν ειχαν καποιο περιορισμο που να τους αναγκαζει να κρυβονται κι ετσι μπορουσαν να βοηθησουν περισσοτερο το Ταγμα.Αλλα αυτο απεχει απο το γεγονος οτι ο Σειριος δεν προσφερε ΤΙΠΟΤΑ.Μη ξεχνας πως ειχε προσφερει ψυχη και σωμα σε αυτον τον αγωνα.Δεν ειναι ολες οι βοηθειες υλικες ξερεις.


    Γκουχ γκουχ.Ο Σειριος ειχε καθε καλη προθεση να γινει φυλακας του μυστικου των Ποττερ.Ο Τζειμς δεν του το επετρεψε και επεμεινε να γινει φυλακας ο Πεντιγκρου.Και μετα ο Σειριος απεμεινε μονος γενναιος και δυνατος οσο κανεις αλλος για να βγαλει το φιδι απο την τρυπα.Ποτε δεν προδωσε κανενα οσο ηταν στο Αζγκαμπαν.Και ηταν παντα διπλα στο καλο και στο δικαιο.Ετοιμος να πεθανε για το καλο.Και μετα μου λες οτι δεν προσφερε?

    Προσφερε και πολυ μαλιστα. Happy

    ms_padfoot έγραψε: Αν οντως διαφωνεις μπορεις με τη σειρα σου να αναιρεσεις τα επιχειρηματα μου με δικα σου.Κατι που δεν κανεις.Οι αποψεις σου για μενα τουλαχιστον στη παρουσα φαση δεν εχουν υποσταση.

    Συγγνωμη αν σε εθιξα.Δεν το ειχα σκοπο.

    Πρώτον, να σχολιάσω το δεν είχα σκοπό... Συνεχίζεις με το υφάκι σου, να μην κάνεις συζήτηση, αλλά αντιπαράθεση....
    Δεύτερον, σου παραθέτω πάνω τα ποστ μου, ΔΕΙΞΕ ΜΟΥ, τι δεν τεκμηριωνω....
    Τρίτον συνεχίζεις να με προσβάλεις, Δημήτρη, σε παρακαλώ, κάνε κάτι....
    Τέταρτον, για να απαντήσω και εγώ στο υφάκι (και εδώ μου αξίζει ένα φάουλ)....
    "Γκου χου", "Δηλαδή έλεος" και "...μας ενδιαφέρει ότι κάποιοι...", αυτά είναι τα επιχειρήματά σου???
    Και επειδή ευτυχώς εγώ δεν καίγομαι να βγάλω ικανό (ή έστω ανίκανο) έναν χαρακτήρα ενός βιβλίου και ανήκω στους κάποιους που παραθέτουν απλά τις απόψεις τους, αφήνω σε εσένα την δικηγορία, και πάω να χαρώ το καλοκαίρι...


    Υ.Γ.
    Θερμή παράκληση σε όσους διαβάσουν το ποστ, να μην κρίνουν με βάση τις προσωπικές φιλίες αλλά αντικειμενικά, γτ αλλιώς είμαι χαμένος... Δεν έχω ούτε μια βδομάδα εδω...
    Merlin the Great
    Merlin the Great
    Administrator
    Adviser to Minister
    Administrator Adviser to Minister


    Αριθμός μηνυμάτων : 35470
    Ηλικία : 864
    Location : Elven Kingdom
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/03/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Οι στιγμές για να γίνουν αναμνήσεις χρειάζονται αγάπη. Το HarryWorld είναι αγάπη

    Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα - Σελίδα 3 Empty Απ: Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα

    Δημοσίευση από Merlin the Great Τετ Ιουλ 08, 2009 1:32 pm

    Παιδια ηρεμία...Σας παρακαλω ας συνεχισουμε παντα σε φιλικο κλίμα!

    Ο Ποτερ μας ενωνει δεν μας χωρίζει! Wink






    Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα - Σελίδα 3 Image10


    Waldorf

    House of Westeros:
    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33254
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα - Σελίδα 3 Empty Απ: Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Τετ Ιουλ 08, 2009 1:42 pm

    πες τα βρε μερλιν....
    με τον στεφανο το συζητησαμε μεσω πμ το θεμα...
    αν εχει κανεις προβλημα, να το λυσει ετσι...
    Laughing







    Oh, the skies, tumbling from your eyes
    So sublime, a chase to end all time
    Seasons call and fall, from grace and uniform
    Anatomical, metaphysical

    Oh, the dye, a blood red setting sun
    Rushing through my veins, burning up my skin
    I will survive, live and thrive
    Win this deadly game

    Love crime
    I will survive, live and thrive
    I will survive
    I will...

    yaoikillerpilze
    yaoikillerpilze
    Παρασκευαστής/-στρια φίλτρων
    Παρασκευαστής/-στρια φίλτρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 1392
    Ηλικία : 31
    Location : johnny's jimusho :3
    Ημερομηνία εγγραφής : 28/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα - Σελίδα 3 Empty Απ: Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα

    Δημοσίευση από yaoikillerpilze Τετ Ιουλ 08, 2009 2:30 pm

    εδω ο μερλιν δεν φαουλαρε



    ryo x massu Pictures, Images and Photos
    Ms Padfoot
    Ms Padfoot
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 5951
    Ηλικία : 32
    Location : Grimmauld Place, number 12
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof...

    Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα - Σελίδα 3 Empty Απ: Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα

    Δημοσίευση από Ms Padfoot Πεμ Ιουλ 09, 2009 1:39 pm

    Χαχαχα rofl


    Πρωτον οταν καποιος δεν συμφωνει με το ποστ ενος ανθρωπου το μονο που εχει να κανει ειναι να να εκφρασει τη διαφωνια του. Happy Λυπαμαι αλλα η αντιπαραθεση αποτελει διαλογο.Μονο που εδω υπαρχουν 2 αντικρουομενες αποψεις...

    Δευτερον εχω πει επανειλημενως οτι καθε βοηθεια δεν ειναι υλικη.Εγραψα το πως ο Σειριος βοηθησε πνευματικα το ταγμα.Και προσθεσε και ο Τομ Μαρβολο Ριντλ οτι εκτως των αλλων παραχωρησε το σπιτι του στο ταγμα. roll Αυτο δειχνει οτο βοηθησε.Αναιρεσε μου κατι απο αυτα και τοτε ισως να σκεφτω οτι παιζει να εχεις δικιο...

    Τριτον δειξε μου στο παραπανω ποστ μου που ακριβως σε προσβαλα... :hmm: Ισως σε πληγωνει αυτο που λεω.Ομως δεν σε προσβαλα σε καμια περιπτωση.

    Τεταρτον το λεγα να παω θεωριτικη αλλα ποιος με ακουγε εμενα? :P


    Μερλιν ξερεις πολυ καλυτερα απο εμενα οτι οταν κατι μας ενωνει δε σημαινει οτι συμμεριζομαστε τις ιδιες ιδεες απαραιτητα. Wink Αλλο ο ''χωρος'' κι αλλο οι πλευρες.


    Τωρα back to topic. Very Happy



    I Solemnly Swear That I Am Up To No Good




    What do you think when you spit in my face?
    How does it feel to accuse and to haze?
    Now look at me, I'm not one of your kind,
    And I prefer to stay behind.

    And walk the wicked way!

    We don't wanna be like you,
    Don't you get that King Of Fools?
    We don't mind your life is trite,
    You are the King Of Fools.

    We are never gonna be like you,
    We don't follow - King of Fools,
    You're the blind who lead the blind.

    ...and I walk the wicked way!



    Mischief Managed

    avatar
    Stefanos
    Τριτοετής στην Σχολή
    Τριτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 97
    Ηλικία : 31
    Location : Διαγώνιος Αλέα (Κιλκίς)
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status:
    Today's thought:

    Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα - Σελίδα 3 Empty Απ: Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα

    Δημοσίευση από Stefanos Πεμ Ιουλ 09, 2009 1:59 pm

    ms_padfoot έγραψε:Χαχαχα rofl


    Πρωτον οταν καποιος δεν συμφωνει με το ποστ ενος ανθρωπου το μονο που εχει να κανει ειναι να να εκφρασει τη διαφωνια του. Happy Λυπαμαι αλλα η αντιπαραθεση αποτελει διαλογο.Μονο που εδω υπαρχουν 2 αντικρουομενες αποψεις...
    Μην πας θεωρητική... Άλλο διάλογος και άλλο αντιπαράθεση... Διάλογος είναι συζήτηση και προσπάθεια κατανόησεις των απόψεων του άλλου, ενώ αντιπαράθεση είναι η άμεσση απάντηση, ώστε να δείξεις ότι έχεις δίκαιο....


    Δευτερον εχω πει επανειλημενως οτι καθε βοηθεια δεν ειναι υλικη.Εγραψα το πως ο Σειριος βοηθησε πνευματικα το ταγμα.Και προσθεσε και ο Τομ Μαρβολο Ριντλ οτι εκτως των αλλων παραχωρησε το σπιτι του στο ταγμα. roll Αυτο δειχνει οτο βοηθησε.Αναιρεσε μου κατι απο αυτα και τοτε ισως να σκεφτω οτι παιζει να εχεις δικιο...
    ΄Λοιπόν εδώ μπορείς να βρίσκεις πάτημα σε ένα "Καθόλου" που είπα... Οκ, ο Σείριος πρόσφερε 10%(των ικανοτήτων του) στο Τάγμα...
    Ασχετό αλλά αυτό για την "πνευματική" βοήθεια μου θυμίζει κάτι Παοκτσήδες που δεν έχουν πάει ποτέ στο γήπεδο και βλέπουν που και που κανέναν αγώνα, αλλά την "αγαπάνε την ομάδα"... (Προσωπικά μπορεί να μην καταλάβεις το παραδειγμα, αναφερεται σε ποδοσφαιρικούς ώρους...)


    Τριτον δειξε μου στο παραπανω ποστ μου που ακριβως σε προσβαλα... :hmm: Ισως σε πληγωνει αυτο που λεω.Ομως δεν σε προσβαλα σε καμια περιπτωση.
    Χελόοοουυυ... Σου είπα που...
    Γκου-χου.... (Κ καλά θα μιλήσει η εμπειρία τώρα.... ασε ρε...)
    "Δηλαδή έλεος..." (Κοίτα να δεις τι λέει ο βλάκας ο Στέφανος, να πούμε... Δες ρε τον τυπάκο...)
    "...Μασ ενδιαφέρει ότι κάποιοι..." (ΣΟΣ, μολυσμένοι "κάποιοι" κυκλοφορούν στο φόρουμ μας, εάν έρθετε σε επαφή μαζί τους επικοινωνηστε άμεσσα μαζί μας...)



    Τωρα back to topic. Very Happy
    Δεν σε βλέπω να το τηρείς και παρεπιμπτόντως, Simos πλζ άσε να συνεχιστεί ο διάλογος, εξάλλου για αυτόν τον λόγο υπάρχεο το φόρουμ.... Μην το θεωρήσεις σπαμ....
    Merlin the Great
    Merlin the Great
    Administrator
    Adviser to Minister
    Administrator Adviser to Minister


    Αριθμός μηνυμάτων : 35470
    Ηλικία : 864
    Location : Elven Kingdom
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/03/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Οι στιγμές για να γίνουν αναμνήσεις χρειάζονται αγάπη. Το HarryWorld είναι αγάπη

    Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα - Σελίδα 3 Empty Απ: Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα

    Δημοσίευση από Merlin the Great Πεμ Ιουλ 09, 2009 2:02 pm

    Ελεος Στεφανε...Εκτος απο σπαμ συνεχιζεις εσυ την αντιπαραθεση και χωρις τα λογοτεχνικα επιχειρηματα!

    Σεβασμος στο τοπικ! Δεν ειναι μερος να λυθουν διαφορες!






    Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα - Σελίδα 3 Image10


    Waldorf

    House of Westeros:
    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33254
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα - Σελίδα 3 Empty Απ: Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Πεμ Ιουλ 09, 2009 6:15 pm

    Stefanos έγραψε:

    εχω πει επανειλημενως οτι καθε βοηθεια δεν ειναι υλικη.Εγραψα το πως ο Σειριος βοηθησε πνευματικα το ταγμα.Και προσθεσε και ο Τομ Μαρβολο Ριντλ οτι εκτως των αλλων παραχωρησε το σπιτι του στο ταγμα. roll Αυτο δειχνει οτο βοηθησε.Αναιρεσε μου κατι απο αυτα και τοτε ισως να σκεφτω οτι παιζει να εχεις δικιο...
    ΄Λοιπόν εδώ μπορείς να βρίσκεις πάτημα σε ένα "Καθόλου" που είπα... Οκ, ο Σείριος πρόσφερε 10%(των ικανοτήτων του) στο Τάγμα...
    Ασχετό αλλά αυτό για την "πνευματική" βοήθεια μου θυμίζει κάτι Παοκτσήδες που δεν έχουν πάει ποτέ στο γήπεδο και βλέπουν που και που κανέναν αγώνα, αλλά την "αγαπάνε την ομάδα"... (Προσωπικά μπορεί να μην καταλάβεις το παραδειγμα, αναφερεται σε ποδοσφαιρικούς ώρους...)


    [/quote]

    εχω να πω στεφανε, αγαπητε μου.... το τοπικ λεει καθαρα οι ικανοι και ανικανοι του ταγματος... οχι το ποσο % εδωσαν... με βαση λοιπον αυτο ο σειριος ηταν ΙΚΑΝΟΤΑΤΟΣ απλα δεν μπορεσε να το αποδειξει... αν αυτη η εννοια μας ικανοποιει και τους 2...
    με την ιδια λογικη... ο πιτερ Ηταν προδοτης, ηταν ομως ικανοτατος να στρεψει το χερι του στον ιδιο του τον εαυτο... φυσικα ομως δεν παιρνω το μερος του... ισως και να τον λυπαμαι...


    ασχετο εντελως και σοορυ αλλα θελω να σας το πω απωσδηποτε...
    χθες πηγα στην οπερα της πενταρας στο θεατρο δασους (θεσσαλονικη) και ενας τυπος ειπε μια ωραια φραση...
    τι ειναι η ληστεια μιας τραπεζας, μπροστα στην ιδρυση μιας τραπεζας????
    τζιζ?







    Oh, the skies, tumbling from your eyes
    So sublime, a chase to end all time
    Seasons call and fall, from grace and uniform
    Anatomical, metaphysical

    Oh, the dye, a blood red setting sun
    Rushing through my veins, burning up my skin
    I will survive, live and thrive
    Win this deadly game

    Love crime
    I will survive, live and thrive
    I will survive
    I will...

    Semus_Lupe
    Semus_Lupe
    Τριτοετής στην Σχολή
    Τριτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 75
    Ηλικία : 37
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status:
    Today's thought:

    Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα - Σελίδα 3 Empty Απ: Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα

    Δημοσίευση από Semus_Lupe Κυρ Αυγ 30, 2009 11:23 pm

    Ικανοί:
    Dumbledore
    Lupin
    Snape
    Prewetts
    Moody
    Godric
    Godric
    Τάγμα του Φοίνικα
    Τάγμα του Φοίνικα


    Αριθμός μηνυμάτων : 2945
    Ηλικία : 29
    Location : Γκρίμολντ Πλέις, 12
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα - Σελίδα 3 Empty Απ: Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα

    Δημοσίευση από Godric Κυρ Σεπ 06, 2009 2:51 pm

    Εγώ θα έβαζα στους ικανούς τον Ντάμπλντορ (δε νομίζω ότι χρειάζεται να εξηγήσω το γιατί), τον Σνέιπ, ο οποίος, αν και δεν τον πολυπάω, προσέφερε πολύτιμες πληροφορίες στο Τάγμα, κάνοντας τον κατάσκοπο και τον Λούπιν.

    Στους ανίκανους θα έβαζα τον Πέτιγκριου γιατί ήταν προδότης και τον Μάντουνγκους, ο οποίος ήταν ένας κοινός λωποδύτης και κατά τη γνώμη μου δεν άξιζε να βρίσκεται στο Τάγμα.



    It is our choices, Harry, that show who we truly are, far more than our abilities.
    avatar
    The Voice of Eternity
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 2958
    Ηλικία : 27
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/09/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα - Σελίδα 3 Empty Απ: Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα

    Δημοσίευση από The Voice of Eternity Δευ Σεπ 07, 2009 10:47 pm

    Σεβερους Σνειπ,harry,και ο albus η καλύτερη και χειρότερος ο mantoukous
    lilypotter2nd
    lilypotter2nd
    Τριτοετής στην Σχολή
    Τριτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 76
    Ηλικία : 27
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/09/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status:
    Today's thought:

    Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα - Σελίδα 3 Empty Απ: Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα

    Δημοσίευση από lilypotter2nd Τρι Σεπ 08, 2009 2:32 pm

    για μένα ο πιο ανίκανος ήταν ο πίτερ...οι άλλοι βοήθησαν..!ο σύριος κλείστηκε στο αζκαμπάν για να υπερασπιστεί τους φίλους του κάτι που δεν νομίζω να το κάνουν πολλοί...!και έστω και μετά το θάνατο του δικαιώθηκε..!
    Φεγγαρογητεμένος
    Φεγγαρογητεμένος
    Τεταρτοετής στην Σχολή
    Τεταρτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 133
    Ηλικία : 571
    Location : Μόνη μου πατρίδα είναι ο χρόνος
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/09/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status:
    Today's thought:

    Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα - Σελίδα 3 Empty Απ: Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα

    Δημοσίευση από Φεγγαρογητεμένος Τρι Σεπ 08, 2009 5:08 pm

    ο πιτερ γτ ηταν προδοτης ολοιοι αλλοι προσφεραν αναλιγα με το μετρο των ικανοτητων τους
    Vindictus Viridian
    Vindictus Viridian
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 17209
    Ηλικία : 28
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: σημασία δεν έχει το τι κάνεις αλλα το πως και γιατί το κάνεις

    Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα - Σελίδα 3 Empty Απ: Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα

    Δημοσίευση από Vindictus Viridian Τετ Δεκ 23, 2009 11:33 pm

    πιστευω πως ο αλμπους ηταν ο ικανοτερος μαγος......ο σεβερους ομως ηταν το πιο σημαντικο μελος....αν ακι εκτος τον αλμπους κανενασ δεν πρεπει να τον συμπαθουσε εκανε τις μεγαλυτερες θυσιες απο τον καθενα για να σωθει ο χαρι....αν και δεν το εδειχνε......τωρα το πιο ανικανο ηταν σιγουρα για εμενα ο μαντουγκους
    elliza
    elliza
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 13381
    Ηλικία : 31
    Location : Αυλή των θαυμάτων
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Α beautiful, healthy baby!

    Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα - Σελίδα 3 Empty Απ: Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα

    Δημοσίευση από elliza Δευ Δεκ 28, 2009 10:52 pm

    Σημαντικοτερα μελοι Σεβερους Σνειπ(γιατι εδινε πληροφοριες στο ταγμα)
    Αλμπους Νταμπλντορ γιατι ειναι ο Αλμπους Νταμπλντορ
    Αμπερφορθ Νταμπλντορ φανηκε χρησιμος στο 7 νε το περασμα στη Γουρουνοκεφαλη κλπ
    Και φυσικα Χαρι Ρον Ερμιονη
    Αχρηστο μελος Ποοντικοουρας(νομιζω ολοι ξερουμε το λογο)



    AΡΝΟΥΜΑΙ
    ΝΑ ΓΙΝΩ
    ΑΥΤΟ
    ΠΟΥ
    ΟΝΟΜΑΖΕΙΣ
    ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ
    head of derp:
    Morgana
    Morgana
    Τεταρτοετής στην Σχολή
    Τεταρτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 121
    Ηλικία : 26
    Location : Athens, Greece
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Το σήμερα είναι το αύριο για το οποίο ανησυχούσες χθες.

    Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα - Σελίδα 3 Empty Απ: Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα

    Δημοσίευση από Morgana Δευ Ιουλ 12, 2010 7:04 pm

    Ο Peter Pettigrew, επειδή πρόδωσε τους γονείς του Χάρι στον Βόλντεμορτ. Δεν άξιζε να ήταν μέλος του Ταγματος. Όλοι οι άλλοι ήταν άξιοι.



    Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα - Σελίδα 3 837410ia9bfc4lwz

    Ħαρριиɛƨƨ ιƨ ℓικɛ α вʋттɛяғℓʏ...Ƭнɛ мσяɛ ʏσʋ cнαƨɛ ιт,
    тнɛ мσяɛ ιт ωιℓℓ ɛℓʋ∂ɛ ʏσʋ...
    matakia
    fanny
    fanny
    Τάγμα του Φοίνικα
    Τάγμα του Φοίνικα


    Αριθμός μηνυμάτων : 1164
    Ηλικία : 29
    Location : Hogwarts-SaLoNikA
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/05/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: It's a kind of Magic!!

    Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα - Σελίδα 3 Empty Απ: Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα

    Δημοσίευση από fanny Δευ Ιουλ 12, 2010 9:32 pm

    Όλοι ήταν ικανότατοι,και ως μάγοι και ως άνθρωποι,εκτός βέβαια από τον Πίτερ Πέτιγκριου,για τον γνωστό λόγο (πρόδωσε τους γονείς του Χάρι στον Βόλντεμορτ)



    Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα - Σελίδα 3 Ravenclaw_Stamp_by_Biohazard_Soul

    My name is Olympia and I admire Severus Snape!!!
    Anonymous
    Επισκέπτης
    Επισκέπτης


    Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα - Σελίδα 3 Empty Απ: Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα

    Δημοσίευση από Επισκέπτης Τρι Ιουλ 13, 2010 9:59 am

    Ο πιο σημαντικός είναι ο Σέβερους Σνέιπ επειδή ήταν και στις σκοτεινές τέχνες και στο Τάγμα.Και τα κατάφερνε!Το χειρότερο μέλος του Τάγμα είναι ο Πέτιγκριου!Πρόδωσε τους γονείς του Πότερ!
    Andromeda Black
    Andromeda Black
    Τάγμα του Φοίνικα
    Τάγμα του Φοίνικα


    Αριθμός μηνυμάτων : 16892
    Ηλικία : 34
    Location : In Sirius' arms! <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Μischief managed.

    Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα - Σελίδα 3 Empty Απ: Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα

    Δημοσίευση από Andromeda Black Τρι Ιουλ 13, 2010 11:37 pm

    Ολοι όσοι ήταν στο Τάγμα ήταν ικανοί και πρόσφεραν άλλοι περισσότερο κ άλλοι λιγότερο, ο ανίκανος ήταν ο προδότης κ δειλός Πέτιγκριου...



    Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα - Σελίδα 3 Tumblr_lrwbm8xZe71qj565ko1_500
    Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα - Σελίδα 3 Beautyandthebeastsign
    i solemnly swear that i am up to no good:
    ♥ Sirius Black ♥
    Vindictus Viridian
    Vindictus Viridian
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 17209
    Ηλικία : 28
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: σημασία δεν έχει το τι κάνεις αλλα το πως και γιατί το κάνεις

    Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα - Σελίδα 3 Empty Απ: Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα

    Δημοσίευση από Vindictus Viridian Τετ Ιουλ 14, 2010 7:09 am

    παιδια ψαξτε λιγο καλυτερα μεσα στο ταγμα....δεν υπαρχει μονο ενας δειλος. Κατα την παντα προσωπικη μου αποψη ο μαντουγκους φλετσερ δεν ειχε να προσφερει τιποτα.Μπορει να μην προδωσε στον βολντεμορντ καποιους σαν τον πιτερ που καταλογιζετε παραπανω, αλλα ενα μελος που ξαφριζει τα αλλα μελη, και προκαλει τον θανατο ενος δυνατου χρυσουχου να του μουντι με την δειλια του....καθε αλλο παρα ικανο ειναι!!!





    We are the hot ghosts of HarryWorld
    "Τι σου κάνω Λίλα μου!"
    - Chost Chickos

    Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα - Σελίδα 3 Tumblr_static_severus-snape-in-deathly-hallows-gifs-hogwarts-professors-17276177-500-208

    Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα - Σελίδα 3 Gentleeeeeeeee_zpsda022e6e
    Isabella Black
    Isabella Black
    Τάγμα του Φοίνικα
    Τάγμα του Φοίνικα


    Αριθμός μηνυμάτων : 2368
    Ηλικία : 28
    Location : Grimauld Place
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Captain,Captain Jack Sparrow

    Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα - Σελίδα 3 Empty Απ: Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα

    Δημοσίευση από Isabella Black Τετ Ιουλ 14, 2010 2:26 pm

    Όλοι προσέφεραν αργά ή γρήγορα!
    Αυτοί που ήταν άχρηστοι ήταν ο Μάντογκους και ο Αρουραίος evil

    Βέβαια δεν κρύβω την προτίμηση στους Ντάμπλντορ,Τρελομάτη,Σείριο In Love και τους άλλους Marauders εκτός ΦΥΣΙΚΑ από το χάμστερ!



    Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα - Σελίδα 3 6a0105349b1e5c970b01287

    Mr. Darcy: Do you talk, as a rule, while dancing?
    Elizabeth Bennet: No... No, I prefer to be unsociable and taciturn... Makes it all so much more enjoyable, don't you think?
    Proud member of Black's family.
    Proud to be a Gryffindor.
    Proud to be in love with Sirius Black till the day I die!

    Padfoot's memories of old good days:
    avatar
    Evan Rosier
    Εκτοετής στην Σχολή
    Εκτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 342
    Ηλικία : 27
    Location : Στο Τμημα Μυστηριων
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα - Σελίδα 3 Empty Απ: Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα

    Δημοσίευση από Evan Rosier Κυρ Ιουλ 18, 2010 4:57 pm

    ο ποντικουρας ηταν ο χειροτερος κατα την αποψη μου
    Isabella Black
    Isabella Black
    Τάγμα του Φοίνικα
    Τάγμα του Φοίνικα


    Αριθμός μηνυμάτων : 2368
    Ηλικία : 28
    Location : Grimauld Place
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Captain,Captain Jack Sparrow

    Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα - Σελίδα 3 Empty Απ: Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα

    Δημοσίευση από Isabella Black Κυρ Ιουλ 18, 2010 5:36 pm

    Εννοείται!
    Wormtail jedi [whip] imperio



    Οι 'ικανοί' και οι 'ανίκανοι' τoυ Τάγματος του Φοίνικα - Σελίδα 3 6a0105349b1e5c970b01287

    Mr. Darcy: Do you talk, as a rule, while dancing?
    Elizabeth Bennet: No... No, I prefer to be unsociable and taciturn... Makes it all so much more enjoyable, don't you think?
    Proud member of Black's family.
    Proud to be a Gryffindor.
    Proud to be in love with Sirius Black till the day I die!

    Padfoot's memories of old good days:

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Σαβ Απρ 27, 2024 12:28 am