.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+30
Arcturus Regulus Black
Mirabelle Salvatore
Αstοria Greengrass
Berenice
anthian9
elliza
Minerva McGonagall
lefter4
Tom Marvolo Riddle
Silia90
Shana
Laura Mandley
Sev
RemousLoupin
Hecate
Andromeda Black
mimi1808
Merlin Longstaff
takinio
Rea
DraCo BaM MaLfoY
Sirius Black
hedwig21
FoNikos21
multi
Narcissa
Cassandra Black
Fleur Delacour
Nathaniel
December Princess
34 απαντήσεις

    Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια;

    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια; - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια;

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Δευ Δεκ 19, 2011 8:02 pm

    Πρώτον έχω την εντύπωση πως πέρυσι γυρνούσα πιο αργά σπίτι λόγω λιγότερο βεβαρυμένου φορτου :P
    Δεύτερον ναι, ξέχασα οτι όντας φοιτητής κάθε δεύτερη βδομάδα πάω ταξιδάκι :P




    Statler
    Minerva McGonagall
    Minerva McGonagall
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 22848
    Ηλικία : 29
    Location : Winterfell
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Και πες στο Χάρο, θα πάω εγώ όταν γουστάρω.

    Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια; - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια;

    Δημοσίευση από Minerva McGonagall Δευ Δεκ 19, 2011 8:04 pm

    Αμ καλά σε λέω, πανάθεμά σε, που ο μόνος λόγος για να γυρίσεις εσύ αργά είναι να έχεις φροντιστήριο :P
    Και επίσης, αν το είπες ειρωνικά, να σου υπενθυμίσω ότι πας.



    Mischief managed.
    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια; - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια;

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Δευ Δεκ 19, 2011 8:07 pm

    facepalm

    Επιμένω, ως μαθητές νομίζουμε ότι όταν περάσουμε κάπου αλλάζει η ζωή μας ενώ το μόνο που αλλάζει είναι ότι παίρνουμε μόνοι μας πολύ περισσότερες αποφάσεις, παναπεί ακόμα πιο περίεργα τα πράγματα :P




    Statler
    elliza
    elliza
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 13381
    Ηλικία : 31
    Location : Αυλή των θαυμάτων
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Α beautiful, healthy baby!

    Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια; - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια;

    Δημοσίευση από elliza Δευ Δεκ 19, 2011 8:09 pm

    lefter4 έγραψε:φοιτητης

    Δεν μπορείτε όλοι να απαντάτε έτσι απλά και περιεκτικά :P

    Εγώ και πέρσι τις ίδιες ελευθερίες είχα Razz



    AΡΝΟΥΜΑΙ
    ΝΑ ΓΙΝΩ
    ΑΥΤΟ
    ΠΟΥ
    ΟΝΟΜΑΖΕΙΣ
    ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ
    head of derp:
    anthian9
    anthian9
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 20262
    Ηλικία : 28
    Location : Thessaloniki
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια; - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια;

    Δημοσίευση από anthian9 Σαβ Δεκ 31, 2011 12:02 am

    elliza έγραψε:
    Εγώ και πέρσι τις ίδιες ελευθερίες είχα Razz

    Ρε χρυσά μου πλάσματα, δεν έχουμε όλοι γονείς λαρτζ και τα ρέστα. ΜΟΥΒ ΓΙΟΥΡ ΧΕΝΤ ΛΙΓΟ. :P

    Εμένα ο πατέρας μου πίνει 5-6 ποτηράκια που λέει ο λόγος, κάθε φορά που είναι να του ζητήσω άδεια για να πάω κάπου εκτός πόλεως. cross



    ♩ - ♫


    Warriors don't show their heart
    until the axe reveals it.
    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια; - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια;

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Σαβ Δεκ 31, 2011 3:12 pm

    Και παρ' όλα αυτά σε κατεβάζει μέχρι Αθήνα για να συναντήσεις άτομα από το φόρουμ :P

    Μάλλον δεν είναι τόσο αυστηρός όσο νομίζεις :P




    Statler
    anthian9
    anthian9
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 20262
    Ηλικία : 28
    Location : Thessaloniki
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια; - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια;

    Δημοσίευση από anthian9 Σαβ Δεκ 31, 2011 3:19 pm

    Και παρ' όλα αυτά πήρα το τρένο κ ήρθα. Αν ενθυμήστε. :P



    ♩ - ♫


    Warriors don't show their heart
    until the axe reveals it.
    Berenice
    Berenice
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 18387
    Ηλικία : 29
    Location : Αsteroid B612
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: well behaved women rarely make history

    Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια; - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια;

    Δημοσίευση από Berenice Σαβ Δεκ 31, 2011 6:21 pm

    Ναι αλλά σε άφησε.Εμένα οι γονείς μου είναι αρκετά λάρτζ.Με τους φίλους μου τους οποίους ξέρουν δεν έχουν θέμα όσο κι αν αργήσω και από την στιγμή που με αφήνουν να βγαίνω με άτομα τα οποία πιστεύουν ακόμη ότι είναι παιδόφιλοι(ιντερνετ) και πόσο μάλλον χρηματοδοτούν όλααααα αυτά,δεν έχω κανένα παράπονο :P



    Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια; - Σελίδα 2 Tumblr_mffsii6lvX1qcpsedo8_r3_250    Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια; - Σελίδα 2 Tumblr_mffsii6lvX1qcpsedo7_r3_250 

    “You know, Evans, sooner or later youʼre going to have to make up your mind, whether you like me or hate me.”
    “Believe me, Iʼve made up my mind.”
    (x)
    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 35
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια; - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια;

    Δημοσίευση από Cassandra Black Σαβ Δεκ 31, 2011 6:24 pm

    ^Μήπως να τους φέρεις σε κανά μίτινγκ να τους περάσει η ανησυχία? :P

    Εντάξει κι οι δικοί μου ήταν αρκετά λαρτζ όσο ήμουν μαθήτρια, βέβαια το να μείνω έξω μέχρι αργά ήταν out of the question εκτός κι αν έπαιζε πάρτι, πράγμα που γινόταν μια φορά το χρόνο κι αν. Εξάλλου δεν ήμουν και πολύ του έξω οπότε δεν πλακωνόμασταν γι' αυτό το θέμα Laughing
    Απλά μετά, στη σχολή δηλαδή, με άφησαν ακόμη πιο ελεύθερη Razz



    Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια; - Σελίδα 2 Y2uq2a4e

    We seed the stars:
    anthian9
    anthian9
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 20262
    Ηλικία : 28
    Location : Thessaloniki
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια; - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια;

    Δημοσίευση από anthian9 Σαβ Δεκ 31, 2011 7:15 pm

    Πω πραγματικά Νικόλ κ Λευτέρη, είναι διαφορετικοί οι γονείς μας και μην προσπαθείτε να μου πείτε κάτι που δεν ισχύει για τους δικούς μου. Την δική μου κατάσταση την ξέρω, γιατί είμαι στο δικό μου σπίτι και δεν ξέρω ούτε τι γίνεται στο σπίτι το δικό σας, ούτε σε κανενός άλλου γιατί πολύ απλά δεν μένω μαζί του. Οι δικοί μου έχουν θέμα, συγκεκριμένα ο πατέρας μου, γενικά με τις εξόδους. Για να πάω κάπου πιο μακριά το ψήνω βδομάδες ή και μήνες πριν και μαζεύω λεφτά. Χαίρομαι πραγματικά που εσείς δεν είχατε ποτέ τέτοιο θέμα με τους δικούς σας και λυπάμαι που εγώ είμαι υπερβολική ως έφηβη κ τους βγάζω τέρατα τους δικούς μου. Laughing
    Προσωπικά πιστεύω πως τα φοιτητικά χρόνια είναι κατά πολύ πιο ελεύθερα από κάθε άποψη, χωρίς να αποκλείω βέβαια τις ευθύνες, αλλά ειλικρινά, γιατί να με τρομάξουν; Πάντα περίμενα να ανεξαρτητοποιηθώ ως φοιτήτρια(όσο μπορώ δηλαδή, αφού ακόμη οι γονείς παρέχουν το κεφάλαιο) και να βρω έστω μια πρόχειρη δουλειά για να μην τους γίνομαι βάρος.
    Αλλά μην προσπαθείτε να με πείσετε για κάτι που δεν βλέπω. Ζω μέσα στην δικιά μου οικογένεια και ξέρω τι ισχύει και τι όχι, καθώς και τι μου επιτρέπεται, καλύτερα από τον καθένα. Καταντάει κουραστικό και πείτε με όσο ανώριμη θέλετε, όμως ξέρω τι συμβαίνει μέσα στο σπίτι μου.



    ♩ - ♫


    Warriors don't show their heart
    until the axe reveals it.
    Berenice
    Berenice
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 18387
    Ηλικία : 29
    Location : Αsteroid B612
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: well behaved women rarely make history

    Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια; - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια;

    Δημοσίευση από Berenice Σαβ Δεκ 31, 2011 7:22 pm

    Αχ κουκλίτσα μου ξεκόλλα! crying Ούτε να σε κατακρίνουμε πήγαμε ούτε να σε βγάλουμε αχάριστη,σε φόρουμ είμαστε,συζήτηση γίνεται facepalm



    Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια; - Σελίδα 2 Tumblr_mffsii6lvX1qcpsedo8_r3_250    Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια; - Σελίδα 2 Tumblr_mffsii6lvX1qcpsedo7_r3_250 

    “You know, Evans, sooner or later youʼre going to have to make up your mind, whether you like me or hate me.”
    “Believe me, Iʼve made up my mind.”
    (x)
    anthian9
    anthian9
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 20262
    Ηλικία : 28
    Location : Thessaloniki
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια; - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια;

    Δημοσίευση από anthian9 Σαβ Δεκ 31, 2011 8:11 pm

    Berenice έγραψε:Αχ κουκλίτσα μου ξεκόλλα! crying Ούτε να σε κατακρίνουμε πήγαμε ούτε να σε βγάλουμε αχάριστη,σε φόρουμ είμαστε,συζήτηση γίνεται facepalm
    Ναι ρε, έλεος, το ξέρω, απλά μου την έχετε ξαναπεί για το συγκεκριμένο θέμα σε άλλο τόπικ και αρχίζει να μου την δίνει στα νεύρα, οκ; Ωραία. :P



    ♩ - ♫


    Warriors don't show their heart
    until the axe reveals it.
    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια; - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια;

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Σαβ Δεκ 31, 2011 10:02 pm

    Ντάξει Ανθή στην εφηβεία είσαι, είναι λογικό να κατηγορείς τους γονείς σου για τα περισσότερα θέματα απλά προσπάθησε να μην ξεχνάς πως και με τα μειονεκτήματά τους ακόμη θα είναι πάντοτε εκεί αν σου συμβεί κάτι ή χρειαστείς μια συμβουλή, οπότε λίγο λιγότερο αχάριστη άλλη φορά :P




    Statler
    anthian9
    anthian9
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 20262
    Ηλικία : 28
    Location : Thessaloniki
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια; - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια;

    Δημοσίευση από anthian9 Σαβ Δεκ 31, 2011 10:29 pm

    Χαίρομαι που αναγνωρίζεις το λάθος μου.



    ♩ - ♫


    Warriors don't show their heart
    until the axe reveals it.
    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια; - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια;

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Σαβ Δεκ 31, 2011 10:31 pm

    anthian9 έγραψε:
    Berenice έγραψε:Αχ κουκλίτσα μου ξεκόλλα! crying Ούτε να σε κατακρίνουμε πήγαμε ούτε να σε βγάλουμε αχάριστη,σε φόρουμ είμαστε,συζήτηση γίνεται facepalm
    Ναι ρε, έλεος, το ξέρω.

    Η χαρά είναι όλη δική μου που δίνω βάση σε αυτά που λες, φυσικά μπορεί να μην ξαναγίνει αν δε θες! Very Happy




    Statler
    elliza
    elliza
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 13381
    Ηλικία : 31
    Location : Αυλή των θαυμάτων
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Α beautiful, healthy baby!

    Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια; - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια;

    Δημοσίευση από elliza Κυρ Ιαν 01, 2012 5:18 pm

    Cassandra Black έγραψε:^Μήπως να τους φέρεις σε κανά μίτινγκ να τους περάσει η ανησυχία? :P

    Είσαι σίγουρη ότι μετά από αυτή την συνάντηση δεν θα την κλειδαμπαρώσουν σε κανά μπουντρούμι; Laughing Καλύτερα να νομίζουν ότι είμαστε παιδόφιλοι! [angel]



    Ανθή έχεις δίκιο δεν μπορούμε να ξέρουμε τι γίνεται στο σπίτι σου.
    Από τις περιγραφές σου όμως ο πατέρας σου φαίνεται να ανησυχεί όσο πρέπει,λογικό είναι όταν θες να κάνεις κάτι πρώτη φορά να έχει τους ενδοιασμούς του.

    Τώρα για να επιστρέψουμε στο τόπικ, whistling έχω περάσει όπως και όοολοι σχεδόν οι φίλοι μου στην Αθήνα και σε διαβεβαιώ πως δεν αλλάζουν πολλα. giveup Θέλω να πω ότι και πάλι ρωτάω για να πάω κάπου (σε στυλ ενημέρωσης)γιατί αισθάνομαι υποχρέωση να το κάνω.Όπως θέλω και η αδερφή μου να με ενημερώνει όταν βγαίνει για να μην ανησυχώ.Έτσι κερδίζεις την εμπιστοσύνη.Με το να περάσεις στο πανεπιστήμιο και ξαφνικά να το παίζεις free bird, μέχρι τα 30 σου θα σε αντιμετωπίζουν σαν μωρό.



    AΡΝΟΥΜΑΙ
    ΝΑ ΓΙΝΩ
    ΑΥΤΟ
    ΠΟΥ
    ΟΝΟΜΑΖΕΙΣ
    ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ
    head of derp:
    Αstοria Greengrass
    Αstοria Greengrass
    Θανατοφάγος
    Θανατοφάγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 9367
    Ηλικία : 30
    Location : ~Neverland~
    Ημερομηνία εγγραφής : 09/06/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Close your eyes I'll stay beside you I'm still here I won't let them find you

    Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια; - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια;

    Δημοσίευση από Αstοria Greengrass Τρι Ιαν 03, 2012 6:26 pm

    anthian9 έγραψε:Πω πραγματικά Νικόλ κ Λευτέρη, είναι διαφορετικοί οι γονείς μας και μην προσπαθείτε να μου πείτε κάτι που δεν ισχύει για τους δικούς μου. Την δική μου κατάσταση την ξέρω, γιατί είμαι στο δικό μου σπίτι και δεν ξέρω ούτε τι γίνεται στο σπίτι το δικό σας, ούτε σε κανενός άλλου γιατί πολύ απλά δεν μένω μαζί του. Οι δικοί μου έχουν θέμα, συγκεκριμένα ο πατέρας μου, γενικά με τις εξόδους. Για να πάω κάπου πιο μακριά το ψήνω βδομάδες ή και μήνες πριν και μαζεύω λεφτά. Χαίρομαι πραγματικά που εσείς δεν είχατε ποτέ τέτοιο θέμα με τους δικούς σας και λυπάμαι που εγώ είμαι υπερβολική ως έφηβη κ τους βγάζω τέρατα τους δικούς μου. Laughing
    Προσωπικά πιστεύω πως τα φοιτητικά χρόνια είναι κατά πολύ πιο ελεύθερα από κάθε άποψη, χωρίς να αποκλείω βέβαια τις ευθύνες, αλλά ειλικρινά, γιατί να με τρομάξουν; Πάντα περίμενα να ανεξαρτητοποιηθώ ως φοιτήτρια(όσο μπορώ δηλαδή, αφού ακόμη οι γονείς παρέχουν το κεφάλαιο) και να βρω έστω μια πρόχειρη δουλειά για να μην τους γίνομαι βάρος.
    Αλλά μην προσπαθείτε να με πείσετε για κάτι που δεν βλέπω. Ζω μέσα στην δικιά μου οικογένεια και ξέρω τι ισχύει και τι όχι, καθώς και τι μου επιτρέπεται, καλύτερα από τον καθένα. Καταντάει κουραστικό και πείτε με όσο ανώριμη θέλετε, όμως ξέρω τι συμβαίνει μέσα στο σπίτι μου.


    Σε καταλαβαινω απολυτα Ανθη cross Εγω για να πω στον πατερα μου πως θελω να βγω και να γυρισω αργα(αυτα τα εκανα το καλοκαιρι,τωρα που χρονος crying ) επρεπε να το πω τουλαχιστον 1 εβδομαδα πριν και αααααααααααν το δεχοταν..
    Να με αφησει να φυγω εκτος Χιου μονη?Μονο σε σχολικες εκδρομες και μη νομιζεις και εκει χτυπαει 25 τηλεφωνα σε μια ωρα που λεει ο λογος Razz facepalm
    Η μανα μου παλι δεν εχει προβλημα να παω μονη μου διακοπες ακομη και τωρα που ειμαι 17. Razz

    Αν και δεν εχω γινει ακομη φοιτητρια ψηφιζω φοιτητικα χρονια..τα μαθητικα χρονια ειναι πολλα και βαρετα κατα την γνωμη μου!!
    Η φοιτικη ζωη μοιαζει πιο ελκυστικηηηη oh!
    Θα ξαναεπιστρεψω στο τοπικ σε λιγους μηνες για να συμπληρωσω την αποψη μου awesome



    sh*t happens
    but life goes on!




    <3 :


    (:
    Mirabelle Salvatore
    Mirabelle Salvatore
    Βιβλιοθηκάριος
    Βιβλιοθηκάριος


    Αριθμός μηνυμάτων : 14394
    Ηλικία : 35
    Location : Phobos-Deimos Castle
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: 'HAIL HYDRA'

    Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια; - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια;

    Δημοσίευση από Mirabelle Salvatore Τρι Φεβ 07, 2012 2:45 pm

    Hecate έγραψε:Φοιτητικά. Στο σχολείο ήμουν πάντα "η παράξενη". Τώρα γνώρισα και άλλους και είμαστε "οι παράξενοι". ακούγεται το ίδιο αλλά είναι διαφορετικό hippie

    θα συμφωνησω κι εγω με την παραπανω αποψη και θα πω φοιτητικα ! Καθοτι περασα δυσκολα σχολικα χρονια , κυριως λογω ελλειψης επικοινωνιας με τους γυρω μου, τουλαχιστον τωρα μπορω να μιλησω ανετα βρε αδελφε...



    ♔ THE DARK PRINCE & THE SCAVENGER ♔
     Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια; - Σελίδα 2 Tenor
    “I've never felt so alone.”
    “You're not alone.”
    “Neither are you. It's not too late.”

    "Let the past die."~ K.R. :
    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια; - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια;

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Τρι Φεβ 07, 2012 4:08 pm

    ***
    ‎8 mines akoma:(
    Like · · 3 minutes ago ·

    &&& zwic?:P
    2 minutes ago · Like · 1

    *** xaxaxaxaxa,,oxi fili m se 8 mines ksekinaei h zwh m;)

    Είμαι ο μόνος που πιστεύει οτι αυτοι^ οι μαθητές δεν πρόκειται να περάσουν καθόλου ωραία φοιτητική ζωή; :P

    Και ναι άρχισα να προτιμώ κι εγώ τα φοιτητικά χρόνια. :P




    Statler
    anthian9
    anthian9
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 20262
    Ηλικία : 28
    Location : Thessaloniki
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια; - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια;

    Δημοσίευση από anthian9 Τρι Φεβ 07, 2012 9:00 pm

    Tom Marvolo Riddle έγραψε:***
    ‎8 mines akoma:(
    Like · · 3 minutes ago ·

    &&& zwic?:P
    2 minutes ago · Like · 1

    *** xaxaxaxaxa,,oxi fili m se 8 mines ksekinaei h zwh m;)

    Είμαι ο μόνος που πιστεύει οτι αυτοι^ οι μαθητές δεν πρόκειται να περάσουν καθόλου ωραία φοιτητική ζωή; :P

    Για ποιο λόγο; unsure



    ♩ - ♫


    Warriors don't show their heart
    until the axe reveals it.
    Minerva McGonagall
    Minerva McGonagall
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 22848
    Ηλικία : 29
    Location : Winterfell
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Και πες στο Χάρο, θα πάω εγώ όταν γουστάρω.

    Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια; - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια;

    Δημοσίευση από Minerva McGonagall Τρι Φεβ 07, 2012 11:10 pm

    ^ Αυτό ακριβώς θα ρωτούσα, Ανθή. Wink



    Mischief managed.
    Arcturus Regulus Black
    Arcturus Regulus Black
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 24400
    Ηλικία : 30
    Location : Somewhere between dreams and reality
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Χρώμα δεν αλλάζουνε τα μάτια μόνο τρόπο να κοιτάνε...

    Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια; - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια;

    Δημοσίευση από Arcturus Regulus Black Τρι Φεβ 07, 2012 11:13 pm

    Εγώ συμφωνώ με το Λευτέρη :P ...μάλλον τα βλέπουν πολύ ουτοπικά για να το λένε αυτό...ωραία είναι αλλά όχι όπως το φαντάζονται θαρρώ :P



    *
    *
    *
    *
    *
    *

    Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια; - Σελίδα 2 Image
    Maria Lovegood
    Maria Lovegood
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 19672
    Ηλικία : 30
    Location : Forgotten Fairytales
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Touching the starlight....

    Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια; - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια;

    Δημοσίευση από Maria Lovegood Τρι Φεβ 07, 2012 11:21 pm

    ^Εγώ που περιμένω να 'μαι σε ένα σπίτι που δε θα μου τη λένε επειδή τα βιβλία είναι διασκορπισμένα στα 4 σημεία του ορίζοντα ζητάω πολλά; :P

    Βασικά, πιστεύω πως θα είναι ωραία τα φοιτητικά χρόνια...Πιστεύω απελευθερώνεσαι λίγο από τους γονείς σου (ειδικά αν μεγαλώνεις σε υπερ-προστατευτικο οικογενειακό περιβάλλον :P ) και ξεσκας που λεμε. Δεν εχεις αυτό το συνεχή έλεγχο πιστευω :P Μαθαίνεις να μαγειρεύεις και π΄ψς να πληρώνεις τη ΔΕΗ:P Και άλλα πολλά υποθέτω :P
    Αν περάσω πουθενά να εμπλουτίσω το κείμενο αυτό με τις γνώσεις που θα κατακτήσω Cool

    Αstοria Greengrass έγραψε:
    Να με αφησει να φυγω εκτος Χιου μονη?Μονο σε σχολικες εκδρομες και μη νομιζεις και εκει χτυπαει 25 τηλεφωνα σε μια ωρα που λεει ο λογος Razz facepalm

    Παραπονιέσαι για αυτό; Razz Πέρσι ήμουν 17 περίπου τέτοια εποχή και έβγαινα μέχρι τις 10 το βράδυ κάθε Σάββατο μόνο. :P Και όταν ήρθαν η Γιαννα με τον Ηλία το καλοκαίρι που κόντευα τα 17.5, με το ζόρι με άφησαν να τους δω. :P



    you were there for me on the days I rained nothing but pain yet when you left I became a hurricane and you are no where to be found





    something hidden...:
    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια; - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια;

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Τετ Φεβ 08, 2012 3:08 am

    anthian9 έγραψε:
    Tom Marvolo Riddle έγραψε:***
    ‎8 mines akoma:(
    Like · · 3 minutes ago ·

    &&& zwic?:P
    2 minutes ago · Like · 1

    *** xaxaxaxaxa,,oxi fili m se 8 mines ksekinaei h zwh m;)

    Είμαι ο μόνος που πιστεύει οτι αυτοι^ οι μαθητές δεν πρόκειται να περάσουν καθόλου ωραία φοιτητική ζωή; :P

    Για ποιο λόγο; unsure

    Γιατί αφενός προγραμματίζουν να περάσουν καλά, παναπεί total failure, δεν πρόκειται να γίνει! Όποιος μπορεί να περάσει καλά περνάει και στα μαθητικά, αφενός και αφετέρου οι μαθητές έχουν (κι εγώ κάποτε) την τάση να πιστεύουν πως όταν γίνεσαι φοιτητής αλλάζουν τα πάντα... Σορρυ bro, μην νομίζεις οτι από απόλυτη ξενέρα που είσαι τώρα (στην κοπέλα του φβ πάει το β ενικό χρησιμοποιείται για ευκολία) θα περάσεις 504 χλμ μακριά απ' την πόλη σου και θα γίνεις party animal :P NOT GONNA HAPPEN No




    Statler
    anthian9
    anthian9
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 20262
    Ηλικία : 28
    Location : Thessaloniki
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια; - Σελίδα 2 Empty Απ: Μαθητικά ή φοιτητικά χρόνια;

    Δημοσίευση από anthian9 Τετ Φεβ 08, 2012 6:27 pm

    Δεν νομίζω πως έχει καμία σχέση. Ορισμένοι ξεσαλώνουν μόλις βγαίνουν από το οπτικό πεδίο των γονιών. Πόσο μάλλον από το πεδίο "ελέγχου". :P



    ♩ - ♫


    Warriors don't show their heart
    until the axe reveals it.

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Πεμ Ιουλ 04, 2024 6:34 pm