.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+11
Lisette de Lapin
Aurora Sinistra
Ariana Lestrange
Isabelle Lightwood
The Sorting Hat
Nearly Headless Nick
Mysterious Wizard
Romelza Snicket
Luna Scamander
Claire Delacour
Cassandra Black
15 απαντήσεις

    Escape rooms :p

    Aurora Sinistra
    Aurora Sinistra
    Μαγικός Ζωολόγος
    Μαγικός Ζωολόγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 8719
    Ηλικία : 224
    Location : neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Escape rooms :p - Σελίδα 2 Empty Απ: Escape rooms :p

    Δημοσίευση από Aurora Sinistra Δευ Ιουλ 11, 2016 12:52 am

    Καλησπέρα, ήρθα να πω το ξεφτιλίκι μας υμνήσω τα κατορθώματά μας blasé . Οι αχαΐρευτοι που έχω ξαναθάψει εδώ, αποφάσισαν να με π΄ρουν μαζί και προκόψαμε και πήγαμε σε δύο κιόλας δωμάτια.
    Αρχικά ξεκινήσαμε με κάτι ήρεμο μωρε μιας και ήταν η πρώτη φορά που πηγαίναμε εγώ και ο Ολιβάντερ/Δημήτρης τεκάν ήταν πάρα πολύ δύσκολο. Πήγαμε λοιπόν στο χόστελ. Στην ομάδα ήταν ο Σορτινγκ Χατ, ο Φονικός, ο Denrean, η Κλαιρ Δελακούρ και ο Ολιβάντερ. Όπως κάθε ομάδα που σέβεται τον εαυτό της είχαμε και φαν κλάμπ παιδιά που μας κρατούσαν τα πράγματα τη Φυλλίδα και την Ισαβέλλα που κάνανε δημόσιες σχέσεις με το προσωπικό.Ο game master μου έκανε πουλινγκ επειδή δεν τον κοιτούσα στα μάτια αλλά εγώ στάθηκα στο ύψος μου Cool δηλαδή χρηιμοποιούσαν την Καλλιρόη για ασπίδα. Δεν τρομάξαμε καθόοολου όταν μας κλείσανε τα μάτια και μας αλυσοδέσανε. Μα καθόλου όμως. Ε μετά αντιμετωπίσαμε πολύ ψυχραιμα τον σφαγέα και φυσικά βγήκαμε με ευκολία δηλαδή ντάξει θα βγαίναμε ααααν …. Δεν μας έβαζαν έξτρα γρίφους αλλά δεν έχει σημασία αυτό. Μετά μετρούσαμε τα κατάγματα και τους μώλωπες. Δεν ξέρω ποιος νίκησε.Πάντως μας άρεσε πολύ σαν δωμάτιο
    Μετά από την επιτυχία μας είχαμε τέτοια αυτοπεποίθηση που είπαμε γιατί όχι, ας πάμε σε ένα από τα πιο δύσκολα δωμάτια το σεβεν από όπου έχουν βγεί 2 ομάδες στις 72. Κάναμε κάτι αλλαγές στην ομάδα για σίγουρη νίκη hippie . Στείλαμε το Σορτινγκ στο χουργιό και αναβαθμίσαμε τη Μαρία από φαν κλάμπ σε μέλος. Κανονικά τον Ακτούρο θέλαμε αλλά μας είπε όχι όπως και η Κασσιόπη.Αγενέστατοι έχω να πω, δεν δέχτηκαν καν να κάνουν το φαν κλάμπ μας. Όπως ήταν αναμενόμενο βγήκαμε γιατί είχαμε φοβερή συνεργασία τεκαν δηλαδή αλλά δε το λέμε παραέξω.Μέχρι και το πιστεύω με έβαλενα πω ο δολοφόνος και τίποτα, ούτε οι προσευχές μου δεν πιάσανε τόπο.Ίσως γιατί δε το ήξερα όλο.



    Escape rooms :p - Σελίδα 2 Untitl10
    Denrean
    Denrean
    Moderator
    Ministry's Officer of DMLE
    ModeratorMinistry's Officer of DMLE


    Αριθμός μηνυμάτων : 2057
    Ηλικία : 31
    Location : London, UK
    Ημερομηνία εγγραφής : 14/01/2016

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: The only verdict is vengeance

    Escape rooms :p - Σελίδα 2 Empty Απ: Escape rooms :p

    Δημοσίευση από Denrean Δευ Ιουλ 11, 2016 1:20 am

    The Sorting Hat έγραψε:Υπάρχει και το ανάλογο φωτογραφικό υλικό για το οποίο δεν έχω πάρει άδεια να ποστάρω αλλά whatevs.

    Escape rooms :p - Σελίδα 2 35d83ld
    Καταγγελω τον αντμιν Σορτινγκ Χατ που οχι μονο δεν με αφησε να βαλω τη φωτογραφια απο το Εσκεηπ ρουμ ως timeline στο φβ, αλλα επιπλεον καλυψε το προσωπο του και μας ποσταρε ΦΑΤΣΑ ΦΟΡΑ ΣΤΟ ΧΓ. ΤΕΛΙΚΑ ΝΟΜΙΖΩ ΛΑΘΟΣ ΑΤΟΜΟ ΑΠΕΙΛΕΙ Ο ΦΟΝΙΚΟΣ ΜΕ ΤΟ ΑΛΥΣΟΠΡΙΟΝΟ! ΕΣΕΝΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΠΟΚΕΦΑΛΙΖΕΙ ΟΧΙ ΕΜΕΝΑ! vrisimo



    Aurora Sinistra έγραψε:Καλησπέρα, ήρθα να πω το ξεφτιλίκι μας υμνήσω τα κατορθώματά μας blasé . Οι αχαΐρευτοι που έχω ξαναθάψει εδώ, αποφάσισαν να με π΄ρουν μαζί και προκόψαμε και πήγαμε σε δύο κιόλας δωμάτια.
    Αρχικά ξεκινήσαμε με κάτι ήρεμο μωρε μιας και ήταν η πρώτη φορά που πηγαίναμε εγώ και ο Ολιβάντερ/Δημήτρης τεκάν ήταν πάρα πολύ δύσκολο. Πήγαμε λοιπόν στο χόστελ. Στην ομάδα ήταν ο Σορτινγκ Χατ, ο Φονικός, ο Denrean, η Κλαιρ Δελακούρ και ο Ολιβάντερ. Όπως κάθε ομάδα που σέβεται τον εαυτό της είχαμε και φαν κλάμπ παιδιά που μας κρατούσαν τα πράγματα τη Φυλλίδα και την Ισαβέλλα που κάνανε δημόσιες σχέσεις με το προσωπικό.Ο game master μου έκανε πουλινγκ επειδή δεν τον κοιτούσα στα μάτια αλλά εγώ στάθηκα στο ύψος μου  Cool δηλαδή χρηιμοποιούσαν την Καλλιρόη για ασπίδα. Δεν τρομάξαμε καθόοολου όταν μας κλείσανε τα μάτια και μας αλυσοδέσανε. Μα καθόλου όμως. Ε μετά αντιμετωπίσαμε πολύ ψυχραιμα τον σφαγέα  και φυσικά βγήκαμε με ευκολία δηλαδή ντάξει θα βγαίναμε ααααν …. Δεν μας έβαζαν έξτρα γρίφους αλλά δεν έχει σημασία αυτό. Μετά μετρούσαμε τα κατάγματα και τους μώλωπες. Δεν ξέρω ποιος νίκησε.Πάντως μας άρεσε πολύ σαν δωμάτιο
    Μετά από την επιτυχία μας είχαμε τέτοια αυτοπεποίθηση που είπαμε γιατί όχι, ας πάμε σε ένα από τα πιο δύσκολα δωμάτια το σεβεν από όπου έχουν βγεί 2 ομάδες στις 72. Κάναμε κάτι αλλαγές στην ομάδα για σίγουρη νίκη hippie . Στείλαμε το Σορτινγκ στο χουργιό και αναβαθμίσαμε τη Μαρία από φαν κλάμπ σε μέλος. Κανονικά τον Ακτούρο θέλαμε αλλά μας είπε όχι όπως και η Κασσιόπη.Αγενέστατοι έχω να πω, δεν δέχτηκαν καν να κάνουν το φαν κλάμπ μας.  Όπως ήταν αναμενόμενο βγήκαμε γιατί είχαμε φοβερή συνεργασία τεκαν δηλαδή αλλά δε το λέμε παραέξω.Μέχρι και το πιστεύω με έβαλενα πω ο δολοφόνος και τίποτα, ούτε οι προσευχές μου δεν πιάσανε τόπο.Ίσως γιατί δε το ήξερα όλο.

    Διακρινω μια ειρωνια Βασιλικη; Γιατι ετσι; Δεν σαρεσε; [angel]



    Escape rooms :p - Σελίδα 2 Party_mask_v_for_v_stelmos_upo_by_marinacullen-dbn53ea
    Cassandra95
    Cassandra95
    Αλχημιστής
    Αλχημιστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 808
    Ηλικία : 28
    Location : Back to my bat cave in Devil's village
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2016

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Η αγάπη είναι το έμβλημα της αιωνιότητας: Μπερδεύει κάθε έννοια του χρόνου και αφαιρεί κάθε ανάμνηση της αρχής και κάθε φόβο για το τέλος

    Escape rooms :p - Σελίδα 2 Empty Απ: Escape rooms :p

    Δημοσίευση από Cassandra95 Δευ Ιουλ 11, 2016 1:29 am

    Χαχαχα δε ξέρω τι να πω για τα παραπάνω...αλλά θα ήθελα κάποια στιγμή να γίνω και εγώ μέλος της ομάδας σας (θα έχει πολύ πλάκα). Εγώ μέσα στη βδομάδα θα πάω στο mansion (έχω ακούσει ότι είναι φοβερό) με 2 φίλους μ και έναν καθηγητή μου από το πανεπιστήμιο.... (Ξέρω ξέρω λίγο κουφό αλλά ο άνθρωπος δε παίζεται)



    Wizard slytherin hufflepuff Ravenclaw griffindor Escape rooms :p - Σελίδα 2 Quote110
    Claire Delacour
    Claire Delacour
    Administrator
    Head of D.I.M.C.
    AdministratorHead of D.I.M.C.


    Αριθμός μηνυμάτων : 10301
    Ηλικία : 30
    Location : στο κρεβατι μου
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/04/2015

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: give more, expect less

    Escape rooms :p - Σελίδα 2 Empty Απ: Escape rooms :p

    Δημοσίευση από Claire Delacour Δευ Ιουλ 11, 2016 3:29 am

    λαλαλα ήρθαα και σήμερα να περιγράψω τα "κατορθώματά" μας! 
    φυσικά να ξεκινήσω λέγοντας ότι δεν βγήκαμε... πήγαμε στο mindtrap στο Χαλάνδρι, στο Seven με ηθοποιό (θα αναφερθώ εκτενέστατα στον ηθοποιό, μην αγχώνεστε!) 
    ήμασταν εγώ, ο φονικός, η αδερφή του (δεν είναι στο χγ ε?), τα κρίπχια (aka denrean και aurora sinistra) και η ιζαμπέλ κάτι, Η ΜΑΡΙΑ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ! 
    φυσικά δεν υπήρχε συνεννόηση ας ξεκινήσουμε από εκεί, αλλά θα μου πείτε και πότε υπάρχει? δεν θα μπω σε λεπτομέρειες, πάντως ήταν πολύ δύσκολο! 
    ο game master ήταν χαριτωμένος αλλά κοντούλης, τι φάση? όλους τους κοντούς παίρνουν? 
    Ο ΗΘΟΠΟΙΟΣ ΟΜΩΣ!! In Love καταρχάς ένα κουκλάκι, και μετά που δεν βγήκαμε και χαμογέλασε κιόλας ακόμα περισσότερο κουκλάκι! εννοείται ότι σαν καλή στοκερ που είμαι χωρίς να ξέρω ούτε το μικρό του προσπάθησα να τον βρω στη σελίδα του mindtrap αλλά δεν τον βρήκα... γλυκάκιιι ήταν, άνετα ξαναπήγαινα :P 
    τι έλεγα? δεν θυμάμαι.. αχ ο ηθοποιός In Love


    θέλω να ανεβάσω τη φωτό μας, δώστε μου άδεια!!  (έτσι κάνει ο κόσμος βαγγέλη δεν ανεβάζει άσχημες φώτο, άλλων ανθρώπων! )



    Escape rooms :p - Σελίδα 2 Stormy10
    my stuff... :
    Denrean
    Denrean
    Moderator
    Ministry's Officer of DMLE
    ModeratorMinistry's Officer of DMLE


    Αριθμός μηνυμάτων : 2057
    Ηλικία : 31
    Location : London, UK
    Ημερομηνία εγγραφής : 14/01/2016

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: The only verdict is vengeance

    Escape rooms :p - Σελίδα 2 Empty Απ: Escape rooms :p

    Δημοσίευση από Denrean Δευ Ιουλ 11, 2016 3:53 am

    Claire Delacour έγραψε:τα κρίπχια (aka denrean και aurora sinistra)

    Προσεχε γιατι θα σου στειλω τη Βασιλικη 3 τη νυχτα σπιτι σου ντυμενη σατανιστρια! Happy



    Escape rooms :p - Σελίδα 2 Party_mask_v_for_v_stelmos_upo_by_marinacullen-dbn53ea
    Claire Delacour
    Claire Delacour
    Administrator
    Head of D.I.M.C.
    AdministratorHead of D.I.M.C.


    Αριθμός μηνυμάτων : 10301
    Ηλικία : 30
    Location : στο κρεβατι μου
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/04/2015

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: give more, expect less

    Escape rooms :p - Σελίδα 2 Empty Απ: Escape rooms :p

    Δημοσίευση από Claire Delacour Δευ Ιουλ 11, 2016 3:55 am

    ΝΑΙ ΤΩΡΑ ΤΡΟΜΑΞΑ! :P πρόσεχε γιατί θα γεμίσω το φβ σου με καρδούλες και αγαπουλίνια και αύριο (που μάλλον θα έρθω) θα σε λούσω με ροζ κομφετί! ^_^



    Escape rooms :p - Σελίδα 2 Stormy10
    my stuff... :
    The Sorting Hat
    The Sorting Hat
    Αλχημιστής
    Αλχημιστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 36341
    Ηλικία : 26
    Location : Wrong side of Heaven
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Life is like a box of chocolates. Except it's not.

    Escape rooms :p - Σελίδα 2 Empty Απ: Escape rooms :p

    Δημοσίευση από The Sorting Hat Δευ Ιουλ 11, 2016 3:08 pm

    Αφήστε τα κρίπχια και τις καρδούλες και ξηγηθείτε για το δωμάτιο.

    Δύο ερωτήσεις: Ήταν καλύτερο από το Χοστέλ; Ήταν άμεσα συνδεδεμένο με τα αμαρτήματα;



    Escape rooms :p - Σελίδα 2 Screen24
    Escape rooms :p - Σελίδα 2 Tumblr11
    Severus John Snape
    Severus John Snape
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 6401
    Ηλικία : 1506
    Location : St. Petersburg
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/06/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: The question is... Stay or leave... because at the end nobody cares...

    Escape rooms :p - Σελίδα 2 Empty Απ: Escape rooms :p

    Δημοσίευση από Severus John Snape Δευ Ιουλ 11, 2016 3:25 pm

    Δεν έχω πάει σε escape room αν και έχω δει ένα στην Θεσσαλονίκη, στην Καλλιδοπούλου που θα ήθελα να πάω αλλά συνήθως τον Αύγουστο είναι κλειστό να υποθέσω...




    Escape rooms :p - Σελίδα 2 Sign10
    Denrean
    Denrean
    Moderator
    Ministry's Officer of DMLE
    ModeratorMinistry's Officer of DMLE


    Αριθμός μηνυμάτων : 2057
    Ηλικία : 31
    Location : London, UK
    Ημερομηνία εγγραφής : 14/01/2016

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: The only verdict is vengeance

    Escape rooms :p - Σελίδα 2 Empty Απ: Escape rooms :p

    Δημοσίευση από Denrean Δευ Ιουλ 11, 2016 5:12 pm

    The Sorting Hat έγραψε:Αφήστε τα κρίπχια και τις καρδούλες και ξηγηθείτε για το δωμάτιο.

    Δύο ερωτήσεις: Ήταν καλύτερο από το Χοστέλ; Ήταν άμεσα συνδεδεμένο με τα αμαρτήματα;

    Πλεον εχω παει σε 7 δωματια, εχω βγει απο τα 4 (ειχα 4/5 πριν παω σε αυτα τα δυο μαζι σας whistling )
    Το χοστελ, αν και δε βγηκαμε για λιγο, ειναι μακραν το καλυτερο δωματιο που εχω παει σε συγκριση με τα υπολοιπα 6 τα οποια ειχαν ναι μεν αγωνια αλλα οχι σε αυτο το βαθμο.
    Ειναι καταπληκτικο, με γριφους που απαιτουν καθαρα μυαλο και οχι σε τοσο μεγαλο βαθμο παρατηρητικοτητα (γκουχ ντα βιντσι γκουχ) ενω σε κραταει μονιμα σε εγρηγορση η παρουσια του σφαγεα, ο οποιος κανει το ρολο του παρα πολυ καλα.
    Για μενα 4,7/5 (το 0,3 γιατι παντα υπαρχει περιθωριο βελτιωσης και για μικροπροβληματα οπως το συμβαν με τον κρικο που θεωρησαν λανθασμενα οι game masters οτι τον βγαλαμε με δυναμη.)

    Οσον αφορα το Σεβεν, θεωρω οτι δεν ειναι ωραια δομημενο. Χωριζει την ομαδα σε 2 δωματια με ακρως προβληματικη επικοινωνια ενω οι γριφοι που πρεπει να λυσουν οι υποομαδες συνδεονται υπερβολικα μεταξυ τους και σαν να μην εφτανε αυτο δεν ειναι και σωστα μοιρασμενοι. Το ενα δωματιο πρεπει να λυσει 3-4 πραγματα ενω το αλλο 6-7 και φυσικα οι λυσεις αυτες πρεπει να μοιραστουν μεταξυ των μελων με την, οπως ειπα προβληματικη ενδοεπικοινωνια, κανοντας ετσι τη μια υποομαδα να περιμενει ως θεατης την αλλη να βρει αριθμους. Ενα ακομα μειον ειναι η συμβουλη του game master οταν εχουμε 3 απο τους 4 αριθμους του λουκετου να δοκιμαζουμε ολους τους πιθανους αριθμους της 4ης σειρας αντι να χανουμε χρονο ψαχνοντας τον τεταρτο αριθμο μεσω του γριφου. Μια συμβουλη που θεωρω δικαιολογια για το γεγονος οτι στον προτελευταιο γριφο το μεσο λυσης δεν αρκει για να παρουμε τους 4 αριθμους.
    Ο ηθοποιος ενσαρκωσε καλα το ρολο που του δοθηκε ως δολοφονος αλλα λογω της υποθεσης του δωματιου θεωρω πως θα μπορουσε και να μην υπαρχει, αν και εδινε μια πινελια αγωνιας περισσοτερο λογω της γνωσης οτι μπορει να πεταχτει ανα πασα στιγμη παρα απο την ιδια του την παρουσια.
    Με τα αμαρτηματα ειχε σχεση, αλλα μπορει ευκολα να φτιαχτει ενα ακριβως ιδιο δωματιο με αλλες λεξεις και τροπους δολοφονιας στη θεση τους και να εχει τα ιδια αποτελεσματα.
    Του βαζω τη βαση 2.5/5 γιατι οκ ειναι ενα πραγμα να εχεις παρα πολλους και δυσκολους γριφους και αλλο πραγμα να μην αφηνεις τους παικτες να συνεννοηθουν ωστε να καθυστερουν ασκοπα φωναζοντας σε μια συσκευη ενδοεπικοινωνιας.



    Escape rooms :p - Σελίδα 2 Party_mask_v_for_v_stelmos_upo_by_marinacullen-dbn53ea
    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 35
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Escape rooms :p - Σελίδα 2 Empty Απ: Escape rooms :p

    Δημοσίευση από Cassandra Black Δευ Ιουλ 11, 2016 5:59 pm

    Μετά το Haunted House που μόνο εφιάλτες δεν είδαμε, είχαμε πει να μην ξαναπάμε σε άλλο horror, παρόλα αυτά κλείσαμε για το Lockwood Manor στις 23. cross
    Πάντως πολύ κακή ιδέα να χωρίζουν την ομάδα, αν είναι ένα πράγμα που μου έχει μάθει το D&D είναι αυτό. :P



    Escape rooms :p - Σελίδα 2 Y2uq2a4e

    We seed the stars:
    Aurora Sinistra
    Aurora Sinistra
    Μαγικός Ζωολόγος
    Μαγικός Ζωολόγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 8719
    Ηλικία : 224
    Location : neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Escape rooms :p - Σελίδα 2 Empty Απ: Escape rooms :p

    Δημοσίευση από Aurora Sinistra Παρ Ιουλ 29, 2016 12:30 am

    Σήμερα πήγα στο prisoners of hope. Χωριστήκαμε στα δυο αλλα σε αντίθρση μρ το σεβρν, οι γρίφοι ήταν πολύ καλα κατανεμημένοι στις δύο ομάδες. Βλέπαμε το άλλο δωμάτιο με κάμερα οπου βρισκόταν η άλλη ομάδα και επικοινωνούσαμε μεσω του αεραγωγού. Ήταν αρκετα πιο εύκολο αφου ηταν 4αρι και απλα οτι στοιχείο είχαμε το δίναμε δίπλα και αυτοί μας έδιναν υα δικα τους ομως ο αριθμός των γρίφων που λύναμε ήταν ίδιος, σπανια περιμεμαμε να μας δωσουν κατι οι διπλα οπως στο σεβεν.Πρώτη φορα καταφερα και βγηκα



    Escape rooms :p - Σελίδα 2 Untitl10
    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 35
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Escape rooms :p - Σελίδα 2 Empty Απ: Escape rooms :p

    Δημοσίευση από Cassandra Black Πεμ Οκτ 20, 2016 7:48 pm

    Update για τα τρία τελευταία που πήγα:

    Lockwood Manor, δε βγήκαμε, όχι γιατί ήταν δύσκολο, αλλά γιατί είχαμε τρομάξει σε τέτοιο σημείο που ήμασταν έξι άτομα και δεν έβγαινε κανείς στο διάδρομο μόνος του για να δει τα hints, οπότε χάναμε ώρα προσπαθώντας να αποφύγουμε τα "φαντάσματα". Παρ' όλα αυτά ήταν πολύ ατμοσφαιρικό κι είχε ωραίους γρίφους και θα ψηνόμουν να ξαναπάω μόνο και μόνο για να αποδείξω στον εαυτό μου ότι μπορώ να βγω κι ότι δε θα τρομάξω Razz

    Librarium, ήταν 75 λεπτά, βγήκαμε στην ώρα. Μου φάνηκε όχι ακριβώς εύκολο αλλά σαν να το 'χε φτιάξει κάποιος με τη δική μου λογική και τα δικά μου γούστα. Ο Ηλίας με τον Τέλη λένε ότι μόνοι τους δεν θα το έβγαζαν Razz . Επίσης υπέροχη ατμόσφαιρα (μεσαιωνικό μοναστήρι με Βενεδικτίνους μοναχούς, μας φορέσανε και ράσα). Θέλω να κάνω και τα άλλα τους δωμάτια γιατί όλα μαζί φτιάχνουν μια ιστορία.

    Inception, δε βγήκαμε για δευτερόλεπτα. Βασικά είχαμε κολλήσει στον τελευταίο γρίφο και δεν πήγαινε με τίποτα το μυαλό μας (καλά, εγώ είχα βαρέσει διάλυση από το πρώτο τέταρτο, δεν την πάλευα γενικότερα). Απλά ξενέρωσα τη ζωή μου γιατί χάσαμε κυριολεκτικά για μια βλακεία. Το δωμάτιο ήταν πολύ μίνιμαλ και δεν θύμιζε την ταινία, οι γρίφοι επίσης ήταν ψιλοάκυροι με το θέμα.



    Escape rooms :p - Σελίδα 2 Y2uq2a4e

    We seed the stars:
    Denrean
    Denrean
    Moderator
    Ministry's Officer of DMLE
    ModeratorMinistry's Officer of DMLE


    Αριθμός μηνυμάτων : 2057
    Ηλικία : 31
    Location : London, UK
    Ημερομηνία εγγραφής : 14/01/2016

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: The only verdict is vengeance

    Escape rooms :p - Σελίδα 2 Empty Απ: Escape rooms :p

    Δημοσίευση από Denrean Κυρ Οκτ 23, 2016 2:23 pm

    Cassandra Black έγραψε:
    Librarium, ήταν 75 λεπτά, βγήκαμε στην ώρα. Μου φάνηκε όχι ακριβώς εύκολο αλλά σαν να το 'χε φτιάξει κάποιος με τη δική μου λογική και τα δικά μου γούστα. Ο Ηλίας με τον Τέλη λένε ότι μόνοι τους δεν θα το έβγαζαν Razz . Επίσης υπέροχη ατμόσφαιρα (μεσαιωνικό μοναστήρι με Βενεδικτίνους μοναχούς, μας φορέσανε και ράσα). Θέλω να κάνω και τα άλλα τους δωμάτια γιατί όλα μαζί φτιάχνουν μια ιστορία.

    Ακουγεται πολυ πολυ πολυ ενδιαφερον! Που βρισκεται;



    Escape rooms :p - Σελίδα 2 Party_mask_v_for_v_stelmos_upo_by_marinacullen-dbn53ea
    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 35
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Escape rooms :p - Σελίδα 2 Empty Απ: Escape rooms :p

    Δημοσίευση από Cassandra Black Τρι Οκτ 25, 2016 7:21 pm

    Ηλιούπολη, πολύ κοντά στο Metro Mall!



    Escape rooms :p - Σελίδα 2 Y2uq2a4e

    We seed the stars:
    The Sorting Hat
    The Sorting Hat
    Αλχημιστής
    Αλχημιστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 36341
    Ηλικία : 26
    Location : Wrong side of Heaven
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Life is like a box of chocolates. Except it's not.

    Escape rooms :p - Σελίδα 2 Empty Απ: Escape rooms :p

    Δημοσίευση από The Sorting Hat Κυρ Νοε 20, 2016 3:16 am

    Η φάτσα της Καλλιρόης στο escape room:

    Escape rooms :p - Σελίδα 2 332qaaf



    Escape rooms :p - Σελίδα 2 Screen24
    Escape rooms :p - Σελίδα 2 Tumblr11
    Aurora Sinistra
    Aurora Sinistra
    Μαγικός Ζωολόγος
    Μαγικός Ζωολόγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 8719
    Ηλικία : 224
    Location : neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Escape rooms :p - Σελίδα 2 Empty Απ: Escape rooms :p

    Δημοσίευση από Aurora Sinistra Σαβ Ιαν 14, 2017 7:39 pm

    ε ε παιδιά εγώ και η Καλλιρόη βγήκαμε απο escape room! Yupi



    Escape rooms :p - Σελίδα 2 Untitl10
    Roland Weasley
    Roland Weasley
    Δημοσιογράφος
    Δημοσιογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 4343
    Ηλικία : 21
    Location : Τρίκαλα,Ελλάδα
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/08/2014

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Fuck it all.

    Escape rooms :p - Σελίδα 2 Empty Απ: Escape rooms :p

    Δημοσίευση από Roland Weasley Σαβ Ιαν 14, 2017 7:44 pm

    Θέλω και εγώ να πάω, αλλά δε βρίσκω παρέα. cry
    Συγχαρητήρια ξέχασα να πω. lalala



    Just because everybody hates it doesn't mean it's no good.
    -Despicable Me 2



    Escape rooms :p - Σελίδα 2 2eehhdzEscape rooms :p - Σελίδα 2 Ok7edxEscape rooms :p - Σελίδα 2 Zjjlte
    Escape rooms :p - Σελίδα 2 2ir17rkEscape rooms :p - Σελίδα 2 N6cbqgEscape rooms :p - Σελίδα 2 2e3wcuo



    Yes, you are cute
    but a minion will always be cuter


    Escape rooms :p - Σελίδα 2 2q99kli
    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 35
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Escape rooms :p - Σελίδα 2 Empty Απ: Escape rooms :p

    Δημοσίευση από Cassandra Black Τρι Ιαν 17, 2017 7:46 pm

    Aurora Sinistra έγραψε:ε ε παιδιά εγώ και η Καλλιρόη βγήκαμε απο escape room! Yupi
    Μπράβοοοοο
    Από ποιο??



    Escape rooms :p - Σελίδα 2 Y2uq2a4e

    We seed the stars:
    Aurora Sinistra
    Aurora Sinistra
    Μαγικός Ζωολόγος
    Μαγικός Ζωολόγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 8719
    Ηλικία : 224
    Location : neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Escape rooms :p - Σελίδα 2 Empty Απ: Escape rooms :p

    Δημοσίευση από Aurora Sinistra Τρι Ιαν 17, 2017 8:20 pm

    πήγαμε στο insanity που ήταν απο τα εύκολα. Δεν με ξετρέλανε σαν δωμάτιο γιατί έμενες σε έναν μόνο χώρο :/ εντάξει ήταν μιας ώρας και ήταν 4 απο δυσκολία αλλά θεωρώ το prisoners of hope αρκετά καλύτερο. Ωστόσο σαν επίπεδο δυσκολίας για πρωτάρηδες το θεωρώ καλό. Αμα δεν βγαίναμε και απο κει...



    Escape rooms :p - Σελίδα 2 Untitl10
    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 35
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Escape rooms :p - Σελίδα 2 Empty Απ: Escape rooms :p

    Δημοσίευση από Cassandra Black Τρι Ιαν 17, 2017 8:42 pm

    Δεν έχω πάει σε κανένα απ' τα δύο mouble mouble
    Τα τελευταία που πήγα ήταν του Mindtrap, το Lost Kingdom (δε βγήκαμε αλλά και μια ώρα ακόμα να 'χαμε δε θα βγαίναμε γιατί δεν θα πήγαινε το μυαλό μας ποτέ εκεί που έπρεπε vrisimo ) και το Pirates of the Caribbean, βγήκαμε, είχε πολύ ωραίους γρίφους, να πάτε.



    Escape rooms :p - Σελίδα 2 Y2uq2a4e

    We seed the stars:

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Τρι Μάης 07, 2024 2:25 pm