.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

5 απαντήσεις

    Night school - Το Νυχτερινό Σχολείο

    Alison Sheridan
    Alison Sheridan
    Hogwarts Professor
    Hogwarts Professor


    Αριθμός μηνυμάτων : 10933
    Ηλικία : 23
    Location : Glades
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Je deviens plus difficile, plus insociable, de plus en plus misanthrope.

    Night school - Το Νυχτερινό Σχολείο Empty Night school - Το Νυχτερινό Σχολείο

    Δημοσίευση από Alison Sheridan Τετ Οκτ 28, 2015 7:23 pm

    τα original εξώφυλλα
    Night school - Το Νυχτερινό Σχολείο T5n95lNight school - Το Νυχτερινό Σχολείο Iof4udNight school - Το Νυχτερινό Σχολείο 15cka4hNight school - Το Νυχτερινό Σχολείο 24v8ah5Night school - Το Νυχτερινό Σχολείο 2yz0eow
    τα ελληνικά εξώφυλλα
    Night school - Το Νυχτερινό Σχολείο 157dllkNight school - Το Νυχτερινό Σχολείο IeqxyuNight school - Το Νυχτερινό Σχολείο 2n8v2ghNight school - Το Νυχτερινό Σχολείο Jgpr89Night school - Το Νυχτερινό Σχολείο 287c4i

    Η πενταλογία του νυχτερινού σχολείου είναι μια απίστευτη σειρά βιβλίων από την C.J.Daugherty


    περίληψη πρώτου βιβλίου

    Όταν όλοι σου λένε ψέματα, ποιον να εμπιστευτείς;
    Η Άλι Σέρινταν είναι ένα μπερδεμένο κορίτσι της μεσαίας τάξης. Η ζωή της βγήκε εκτός ελέγχου όταν ο αδελφός της το έσκασε από το σπίτι. Οι γονείς της δε νοιάζονται καθόλου για κείνη – ούτε και για τίποτε άλλο βέβαια. Και η αστυνομία μόλις τη συνέλαβε. Πάλι. Όταν τη στέλνουν εσώκλειστη στην Κιμμέρια Ακαδημία, η Άλι νομίζει ότι βρίσκεται απλώς σε κάποιο αυστηρό αριστοκρατικό σχολείο, σαν αναμορφωτήριο. Και ότι αρκεί να προσαρμοστεί για ένα διάστημα, ώσπου να ξεθυμάνει η ιστορία. Μεγάλο λάθος. Η Κιμμέρια Ακαδημία δεν είναι ένα συνηθισμένο σχολείο. Οι κανόνες εκεί είναι αλλόκοτοι και αρχαϊκοί. Δεν επιτρέπονται υπολογιστές ούτε τηλέφωνα. Οι μαθητές αποτελούν ένα παράξενο μείγμα ανθρώπων χαρισματικών, σκληρών και προνομιούχων. Κι ύστερα, υπάρχει το μυστικό Νυχτερινό Σχολείο, μια κρυφή αδελφότητα γύρω από την οποία τηρείται άκρα μυστικότητα. Μετά τον θάνατο ενός συμμαθητή της στην καλοκαιρινή γιορτή, η Άλι αρχίζει νʼ ανακαλύπτει ότι το σχολείο και η οικογένειά της εμπλέκονται σε κάτι πολύ πιο σκοτεινό απʼ ό,τι θα μπορούσε ποτέ της να φανταστεί. Άραγε, γιατί της είπαν ψέματα οι γονείς της; Ποιοι είναι οι εχθροί της; Τι συμβαίνει, στʼ αλήθεια, στην Κιμμέρια Ακαδημία;


    το τρέιλερ του πρώτου βιβλίου:

    Την ξέρετε; Την έχετε διαβάσει; Θα τη διαβάσετε;


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την Alison Sheridan στις Κυρ Μαρ 04, 2018 9:04 pm, 5 φορές συνολικά



    ~NEMI4ever♥πολύ με ΛΙ
    .
    Night school - Το Νυχτερινό Σχολείο Ac_yia11
    Baby let my blood flow:
    Claire Delacour
    Claire Delacour
    Administrator
    Head of D.I.M.C.
    AdministratorHead of D.I.M.C.


    Αριθμός μηνυμάτων : 10301
    Ηλικία : 31
    Location : στο κρεβατι μου
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/04/2015

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: give more, expect less

    Night school - Το Νυχτερινό Σχολείο Empty Απ: Night school - Το Νυχτερινό Σχολείο

    Δημοσίευση από Claire Delacour Τετ Οκτ 28, 2015 7:48 pm

    Ναι ναι ναι επιτέλους!!!!! Εχω διαβάσει μέχρι το 3ο εγω και δεν τα θυμάμαι καλα γιατι τα εχω δώσει σε μια φιλη μου και δεν μου τα εχει επιστρέψει, αλλα ειναι ΤΕΛΕΙΑΑΑΑ!!!!!!!!



    Night school - Το Νυχτερινό Σχολείο Stormy10
    my stuff... :
    Alison Sheridan
    Alison Sheridan
    Hogwarts Professor
    Hogwarts Professor


    Αριθμός μηνυμάτων : 10933
    Ηλικία : 23
    Location : Glades
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Je deviens plus difficile, plus insociable, de plus en plus misanthrope.

    Night school - Το Νυχτερινό Σχολείο Empty Απ: Night school - Το Νυχτερινό Σχολείο

    Δημοσίευση από Alison Sheridan Τετ Οκτ 28, 2015 7:51 pm

    ^
    Σπόιλερ:


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την Alison Sheridan στις Κυρ Μαρ 04, 2018 9:05 pm, 1 φορά



    ~NEMI4ever♥πολύ με ΛΙ
    .
    Night school - Το Νυχτερινό Σχολείο Ac_yia11
    Baby let my blood flow:
    AuroraPotter
    AuroraPotter
    Τριτοετής στην Σχολή
    Τριτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 85
    Ηλικία : 21
    Location : Χογκουαρτς
    Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2016

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν είναι τυχαίο που στη λέξη διαβάζω υπάρχει η λέξη ζω

    Night school - Το Νυχτερινό Σχολείο Empty Απ: Night school - Το Νυχτερινό Σχολείο

    Δημοσίευση από AuroraPotter Σαβ Μαρ 19, 2016 12:47 pm

    Είναι τέλεια σειρά βιβλίων. Ο Κάρτερ είναι ο αγαπημένος μου χαρακτήρας και η Αλι φυσικά. ΕΊΝΑΙ απλά μοναδικά.



    Forget about prince charming. Give me the guy with tattoos and a bad boy attitude.
    Dimitra Peverell
    Dimitra Peverell
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 2455
    Ηλικία : 29
    Location : alex/polis
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/03/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: 'Όταν βαριέμαι πάω στο φαρμακείο και ζητάω τις παστίλιες για τον πόνο του άλλου και λέω πως θα περάσει ο άλλος να τις πληρώσει...

    Night school - Το Νυχτερινό Σχολείο Empty Απ: Night school - Το Νυχτερινό Σχολείο

    Δημοσίευση από Dimitra Peverell Τετ Απρ 12, 2017 11:21 pm

    Μπορώ να πω ότι είναι η πρώτη σειρά μετά το harry potter που δεν μπορούσα να σηκώσω το κεφάλι από το βιβλίο.. εχω διαβάσει τα 4.. προσπαθώ να ανά βάλω το 5ο γτ είναι το τελευταιο :'(



    Night school - Το Νυχτερινό Σχολείο Tumblr_mf9pn8fvXW1rmbb6lo1_500
    Night school - Το Νυχτερινό Σχολείο Ndzn
    Nearly Headless Nick
    Nearly Headless Nick
    Ministry's Ambassador
    Ministry's Ambassador


    Αριθμός μηνυμάτων : 39580
    Ηλικία : 27
    Location : Στο στομάχι μιας κατσίκας (ναι είμαι μπέζοαρ)
    Ημερομηνία εγγραφής : 13/09/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: My philosophy is that worrying means you suffer twice

    Night school - Το Νυχτερινό Σχολείο Empty Απ: Night school - Το Νυχτερινό Σχολείο

    Δημοσίευση από Nearly Headless Nick Πεμ Σεπ 17, 2020 8:40 pm

    Καλέ αυτό γιατί μου έχει ξεφύγει. Μπορεί κάποιος να μου δώσει κάτι spoiler free info;



    Night school - Το Νυχτερινό Σχολείο Receiv13


    Isn't everything we do in life a way to be loved a little more?”

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ Οκτ 04, 2024 6:16 am