.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+38
Hecate
Isobelle Furler
Eleanna Lovegood
Higgs Boson
Helena Malfoy
Cassandra95
Ariana Lestrange
Denrean
Alison Sheridan
Meliora Lestrange
Dragon The Grey
Romelza Snicket
Sorazal the Erised
FLEUR258
Jace Wayland
Rachel Rivera
Imperio
geowizard
Mysterious Wizard
The Sorting Hat
Luna Scamander
Phineas Nigellus Black
Aurora Sinistra
Gellert
RemousLoupin
Merlin the Great
Isabelle Lightwood
Severus John Snape
Lena*
anthian9
Cassandra Black
Immortality Dumbledore
Cassiopeia Black
Milady D' Hiver
Mirabelle Salvatore
Arcturus Regulus Black
Lisette de Lapin
Romilda Vane
42 απαντήσεις

    Game of Thrones

    Amycus
    Amycus
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 29775
    Ηλικία : 44
    Location : Κατάληψη σε ζαχαροπλαστείο!
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Δεν νιώθω ποτέ μοναξιά.Είμαι σχιζοφρενής!

    Game of Thrones - Σελίδα 22 Empty Απ: Game of Thrones

    Δημοσίευση από Amycus Τρι Αυγ 01, 2017 5:57 pm

    Η συζήτηση Ολέννας-Τζέϊμι είχε ένα soundtrack με άρωμα απο τα παλιά, εκείνα που δεν χρειάζονταν ποτέ πολλά και που τα πάντα ήταν λίγα.



    Για σχολιασμό του επεισοδίου θα επανέλθω όταν έχω χρόνο. ΌΣΟ ΕΓΏ ΛΕΙΠΩ ΕΣΕΙΣ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΆΝΩ ΔΙΠΛΟ ΠΟΣΤ!
    Isabelle Lightwood
    Isabelle Lightwood
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 36189
    Ηλικία : 124
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Κι ενώ ο καθείς σκοτώνει ό,τι αγαπάει, όλοι ωστόσο δεν πεθαίνουν.

    Game of Thrones - Σελίδα 22 Empty Απ: Game of Thrones

    Δημοσίευση από Isabelle Lightwood Τρι Αυγ 01, 2017 9:11 pm

    Αν θεωρείτε την Ντάννυ "θεότητα" ακόμη και μετά το 3ο επεισόδιο τι να πω, I rest my case. facepalm
    Ούτε τον Τζον συμπαθώ αλλά ακόμη και ο τρόπος που παρουσιάστηκε ο καθένας κάτι δείχνει.
    Milady D' Hiver
    Milady D' Hiver
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 40685
    Ηλικία : 28
    Location : Sydney, Australia
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: If someoneʼs lying about something small, you donʼt know what else theyʼre lying about.

    Game of Thrones - Σελίδα 22 Empty Απ: Game of Thrones

    Δημοσίευση από Milady D' Hiver Τετ Αυγ 02, 2017 6:02 am

    Δεν την αγαπω την Ντανυ. Εχω αρχισει να την ξανασυμπαθω ομως στον 7ο. Μεχρι και περσι με εκνευριζε και την θεωρουσα βαρετη και αχρηστη.

    Τζονερυς σιππαρω απιστευτα πολυ πλεον. (Τζον και Νταινερυς καλεεε)


    Τον Μπραν θεωρησα πολυ κρυο.
    Σπόιλερ:

    Υπηρχαν πολλες καλες ατακες στο επισοδειο. Θελω να επιστρεψω με μια λιστα με τις 5-10 καλυτερες.

    Στο 7χ03 βαζω ενα 8.8/10 γιατι αφηνω 9+ για τα πιο μετα επεισοδια και γιατι με εκνευρισα πολυ που ειδαμε λιγοτερο απο μισες τις μαχες. Για να μην αναφερω στο "dream sequence"/αφηγηση πολιορκιας του Καστερλυ Ροκ με παραπανω απο τραγικα εφε.


    ΚΑΙ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ, εχει παρατηρησει κανεις αλλος/σας ενοχλει το οτι η Σερσι ειναι βασιλισσα στο Κινγκς Λαντινγκ ως Σερσι of house Lannister, εχει βαλει το οικοσημο των Λαννιστερ στο throne room και ομως στους τιτλους αρχης το kings landing εχει ακομα το οικοσημο των Μπαραθηον; Δεν μπορωωωωωωω. Τσαντιζομαι καθε φορα που το βλεπω. Αν δεν ειχαν αλλαξει ποτε το winterfell (stark->bolton->stark, και σε καποια φαση να καιγεται απο τις φωτιες των greyjoy) τοτε δεν θα ειχα θεμα. Αλλα το θεωρω μιση δουλεια και απροσεξια απο μερους τους.
    Higgs Boson
    Higgs Boson
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 646
    Ηλικία : 23
    Ημερομηνία εγγραφής : 19/04/2017

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: ❝ 𝔱𝔥𝔞𝔱 𝔦𝔰 𝔫𝔬𝔱 𝔡𝔢𝔞𝔡 𝔴𝔥𝔦𝔠𝔥 𝔠𝔞𝔫 𝔢𝔱𝔢𝔯𝔫𝔞𝔩 𝔩𝔦𝔢 𝔞𝔫𝔡, 𝔴𝔦𝔱𝔥 𝔰𝔱𝔯𝔞𝔫𝔤𝔢 𝔞𝔢𝔬𝔫𝔰, 𝔢𝔳𝔢𝔫 𝔡𝔢𝔞𝔱𝔥 𝔪𝔞𝔶 𝔡𝔦𝔢. ❞

    Game of Thrones - Σελίδα 22 Empty Απ: Game of Thrones

    Δημοσίευση από Higgs Boson Τετ Αυγ 02, 2017 11:12 am

    Δυστυχώς μου έχει χαλάσει το λάπτοπ και δεν μπορώ να δω το καινούριο επεισόδιο, ξέρει κανείς έναν τρόπο να το δω από κινητό και να μην κολλήσω κι ένα σωρό ιούς;
    Isabelle Lightwood
    Isabelle Lightwood
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 36189
    Ηλικία : 124
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Κι ενώ ο καθείς σκοτώνει ό,τι αγαπάει, όλοι ωστόσο δεν πεθαίνουν.

    Game of Thrones - Σελίδα 22 Empty Απ: Game of Thrones

    Δημοσίευση από Isabelle Lightwood Τετ Αυγ 02, 2017 2:41 pm

    Milady D' Hiver έγραψε:

    ΚΑΙ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ, εχει παρατηρησει κανεις αλλος/σας ενοχλει το οτι η Σερσι ειναι βασιλισσα στο Κινγκς Λαντινγκ ως Σερσι of house Lannister, εχει βαλει το οικοσημο των Λαννιστερ στο throne room και ομως στους τιτλους αρχης το kings landing εχει ακομα το οικοσημο των Μπαραθηον; Δεν μπορωωωωωωω. Τσαντιζομαι καθε φορα που το βλεπω. Αν δεν ειχαν αλλαξει ποτε το winterfell (stark->bolton->stark, και σε καποια φαση να καιγεται απο τις φωτιες των greyjoy) τοτε δεν θα ειχα θεμα. Αλλα το θεωρω μιση δουλεια και απροσεξια απο μερους τους.
    ΝΑΙ

    ^Ονλάιν μπορείς να το δεις απ οπουδήποτε στο κινητό (ή σε ποπκορν).
    Κι εγω αυτό αναγκάστηκα να κάνω facepalm
    Eleanna Lovegood
    Eleanna Lovegood
    Εκπαιδευτής Δράκων
    Εκπαιδευτής Δράκων


    Αριθμός μηνυμάτων : 25823
    Ηλικία : 25
    Location : London's Shadowhunter Institute
    Ημερομηνία εγγραφής : 15/06/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: A mind needs books as a sword needs a whetstone, if it is to keep its edge.

    Game of Thrones - Σελίδα 22 Empty Απ: Game of Thrones

    Δημοσίευση από Eleanna Lovegood Τετ Αυγ 02, 2017 6:20 pm

    Milady D' Hiver έγραψε:ΚΑΙ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ, εχει παρατηρησει κανεις αλλος/σας ενοχλει το οτι η Σερσι ειναι βασιλισσα στο Κινγκς Λαντινγκ ως Σερσι of house Lannister, εχει βαλει το οικοσημο των Λαννιστερ στο throne room και ομως στους τιτλους αρχης το kings landing εχει ακομα το οικοσημο των Μπαραθηον; Δεν μπορωωωωωωω. Τσαντιζομαι καθε φορα που το βλεπω. Αν δεν ειχαν αλλαξει ποτε το winterfell (stark->bolton->stark, και σε καποια φαση να καιγεται απο τις φωτιες των greyjoy) τοτε δεν θα ειχα θεμα. Αλλα το θεωρω μιση δουλεια και απροσεξια απο μερους τους.
    Σε ένα breakdown που είδα είχαν τη θεωρία ότι το οικόσημο των Baratheon υπάρχει ως "legal status". Δηλαδή ότι η Cersei όσα λάβαρα κι αν κρεμάσει και όσο κι αν ανατινάξει έχει claim στο θρόνο μόνο ως χήρα του Robert ή/και μάνα του Joffrey που ήταν (ή ο δεύτερος τουλάχιστον θεωρούταν) Baratheon. Ο χάρτης είναι δηλαδή αντικειμενικός και παρόλο που είναι ξεκάθαρο ότι οι Lannister κυβερνούν πια, τυπικά το King's Landing ανήκει στους Baratheon.
    Αφήνοντας πάντα το περιθώριο λάθους και απλής απροσεξίας της παραγωγής. :P
    Helena Malfoy
    Helena Malfoy
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 4395
    Ηλικία : 23
    Location : Abroad The Black Pearl
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: “Heaven may be a fantasy for the credulous and the afraid, but I can give you a map reference for hell.”

    Game of Thrones - Σελίδα 22 Empty Απ: Game of Thrones

    Δημοσίευση από Helena Malfoy Πεμ Αυγ 03, 2017 4:56 pm

    Κανείς δεν μιλάει για
    Σπόιλερ:
    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 35
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Game of Thrones - Σελίδα 22 Empty Απ: Game of Thrones

    Δημοσίευση από Cassandra Black Πεμ Αυγ 03, 2017 5:04 pm

    Δε σίπαρα που δε σίπαρα ποτέ Τζονέρυς, συναντήθηκαν κι έφαγαν Χ :P Πιστεύω πως ίσως κάτι θα γίνει μεταξύ τους, αλλά δε μου άρεσαν πολύ μαζί :P
    Ο Μπραν απόγινε giveup Είπαμε, δεν αντιλαμβάνεσαι γραμμικά το χρόνο, δε χρειάζεται να γίνεις και ντιπ αναίσθητος.
    Ολέννα respekt
    Ο Έουρον δεν ξέρω αν μ' αρέσει ή αν μ' εκνευρίζει. Σίγουρα είναι πιο badass ο των βιβλίων αλλά κι αυτός κάτι κάνει mouble mouble Η εισαγωγή της ναυμαχίας πολύ δυνατή.
    Καλά για τις μετακινήσεις ας μην μιλήσω, ο άλλος ξεκινάει απ' το Γουίντερφελ να κατέβει Ντράγκονστοουν κι είναι λες και διακτινίστηκε, άσε το King's Landing-Highgarden που πρέπει να 'ναι καμιά-δυο βδομάδες απόσταση κι ο Τζέιμι την έκανε μέσα σε μια μέρα giveup
    Amycus
    Amycus
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 29775
    Ηλικία : 44
    Location : Κατάληψη σε ζαχαροπλαστείο!
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Δεν νιώθω ποτέ μοναξιά.Είμαι σχιζοφρενής!

    Game of Thrones - Σελίδα 22 Empty Απ: Game of Thrones

    Δημοσίευση από Amycus Πεμ Αυγ 03, 2017 6:09 pm

    Γενικότερα, η Νταινέρυς έχει πάρει τον κακό τον δρόμο. Και κάνει λαλακίες. Καλείς τον Βασιλιά του Βορρά -σ΄αρέσει, δεν σ΄αρέσει, έτσι έχουν τα πράματα- και αρχίζεις να σκαλίζεις το παρελθόν. Μαρή, πριν αρχίσεις να ζητάς πίστη και αφοσίωση γιατί έτσι έκαναν κάτι πεθαμένοι βορειογουεστεριώτες στους Ταργκάρυεν, κοίτα λίγο και το δικό σου παρελθόν που το σόϊ σου φλάμπαρε ολόκληρη επικράτεια λες και είναι η Ελλάδα τον Αύγουστο. Που πας καημενούλα; Γονάτισε, ορκίσου, χόρεψε κι΄ενα τσάμικο. Αυτά τα πράματα δεν είναι σινιέ και για να σοβαρευτώ, είναι χοντρές διπλωματικές αστοχίες την στιγμή που οι Ταϊρέλ σβήστηκαν απο τον χάρτη, το Ντορν έγινε Λαννιστερανικό και ο στόλος σου εις τον πάτο της θάλασσας ρεμβάζει. Δεν έχεις συμμάχους και τον μόνο που ήρθε για να τζινάψετε συμμαχία, κάθεσαι και τον ρωτάς άμα αβέλει Ταργκάρυεν στο θρονί. Θα την φας την ξανθιά την μπούκλα και να δω μετά τι θα τον κάνει τον μονόλογο η Μισσάντεϊ.

    Η Σερ έχει στόχο και δεν έχει τύψεις. Κακός συνδυασμός. Ο,τι και να λέμε, της πάει ο θρόνος γιατί δεν χαμπαριάζει. Και αποδεικνύεται πανέξυπνη. Έμαθε απο τα λάθη της.

    Ο Μπράν. Κρυοκωλίζουσα χονδροπάθεια το λένε αυτό που έχει πάθει. Είτε είδε την αδερφή του, είτε είδε τον Γιακουμή τον λεβέντη απο τους Κάρσταρκ που τον είχε κεράσει γρανίτα όταν ήταν παιδάκι, το ένα και το αυτό. Είπαμε αγάπη μου να κρατάς ποζισιόν γιατί είσαι το κοράκι με τα τρία μάτια αλλά και τόσο ύφος ούτε η Ντενίση στους Φρουρούς της Αχαΐας.

    Ολέννα. Είχε την καλή ατάκα αλλά τι τα θες αγάπη μου, ήταν και η τελευταία. Τα χρόνια της να πάρουμε. Καφές και κονιάκ θα σερβιριστούν στην Αίθουσα του Θρόνου. Άλλη μεγάλη επιτυχία του Mega. Παρελθόν και τα δύο πλέον.

    Σαμ. Έθεσε τις βάσεις για το χημικό πήλινγκ. Η Χατζηβασιλείου έχει κάνει ήδη αίτηση για να την πάρουν στην Ακρόπολη ασκούμενη. Με το beach volley μόνο τέτοια μούρη δεν κρατιέται.

    Πάμε για το 4ο μπας και δούμε κάνα Λευκό Οδοιπόρο, πειστεί η Νταινέρυς και δροσιστούμε κι΄εμείς.  lighter
    Denrean
    Denrean
    Moderator
    Ministry's Officer of DMLE
    ModeratorMinistry's Officer of DMLE


    Αριθμός μηνυμάτων : 2057
    Ηλικία : 31
    Location : London, UK
    Ημερομηνία εγγραφής : 14/01/2016

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: The only verdict is vengeance

    Game of Thrones - Σελίδα 22 Empty Απ: Game of Thrones

    Δημοσίευση από Denrean Πεμ Αυγ 03, 2017 6:50 pm

    Amycus έγραψε:Γενικότερα, η Νταινέρυς έχει πάρει τον κακό τον δρόμο. Και κάνει λαλακίες. Καλείς τον Βασιλιά του Βορρά -σ΄αρέσει, δεν σ΄αρέσει, έτσι έχουν τα πράματα- και αρχίζεις να σκαλίζεις το παρελθόν. Μαρή, πριν αρχίσεις να ζητάς πίστη και αφοσίωση γιατί έτσι έκαναν κάτι πεθαμένοι βορειογουεστεριώτες στους Ταργκάρυεν, κοίτα λίγο και το δικό σου παρελθόν που το σόϊ σου φλάμπαρε ολόκληρη επικράτεια λες και είναι η Ελλάδα τον Αύγουστο. Που πας καημενούλα; Γονάτισε, ορκίσου, χόρεψε κι΄ενα τσάμικο. Αυτά τα πράματα δεν είναι σινιέ και για να σοβαρευτώ, είναι χοντρές διπλωματικές αστοχίες την στιγμή που οι Ταϊρέλ σβήστηκαν απο τον χάρτη, το Ντορν έγινε Λαννιστερανικό και ο στόλος σου εις τον πάτο της θάλασσας ρεμβάζει. Δεν έχεις συμμάχους και τον μόνο που ήρθε για να τζινάψετε συμμαχία, κάθεσαι και τον ρωτάς άμα αβέλει Ταργκάρυεν στο θρονί. Θα την φας την ξανθιά την μπούκλα και να δω μετά τι θα τον κάνει τον μονόλογο η Μισσάντεϊ.

    Δεν γινεται να συμφωνησω περισσοτερο. Η αληθεια ειναι βεβαια οτι οταν τα ελεγε ολα αυτα δεν ηξερε οτι της καηκε ο στολος, εχασε τους μαρτελ και θα εχανε σε λιγο και τους Ταιρελ. Οχι οτι η συμπεριφορα της ειναι η πρεπουσα αλλα τεσπα. Μπεντ δε νι ορ νται λεει. Και μετα ειπε να μην την κρινουν απο τις πραξεις του μπαμπα. Αφου τα ιδια κανει σχεδον! Ξεχασε μου φαινεται απο που ξεκινησε. Ή μαλλον δεν τα ξεχασε αφου τα περιεγραψε ολα, αλλα δεν εμαθε τιποτα απο αυτα. Η Σανσα με λιγοτερες κακουχιες ωριμασε περισσοτερο.  giveup

    Amycus έγραψε: Η Σερ έχει στόχο και δεν έχει τύψεις. Κακός συνδυασμός. Ο,τι και να λέμε, της πάει ο θρόνος γιατί δεν χαμπαριάζει. Και αποδεικνύεται πανέξυπνη. Έμαθε απο τα λάθη της.
    Εδω δεν συμφωνω 100%. Ο Τζεημυ ειναι πανεξυπνος, ο Qyburn το ιδιο. Η ιδια, οπως πετυχημενα ειπε ο Τυριον, δεν ειναι ουτε κατα το ημισυ οσο εξυπνη νομιζει οτι ειναι. Αν δεν ειχε ικανους συμβουλους θα ειχε ηδη δολοφονηθει απο τις βλακειες που θα εκανε κανονικα. Δεν αργει το "εγω ειμαι η queen και θα κανω ο,τι θελω" και οταν φτασει στο απροχωρητο θα ξυπνησει ο Kingslayer για να παρει κι αλλους τιτλους. Queenslayer, Kinslayers, Fuck-buddy-twin-sister-mother-of-my-childrenslayer κλπ.

    Amycus έγραψε: Ο Μπράν. Κρυοκωλίζουσα χονδροπάθεια το λένε αυτό που έχει πάθει. Είτε είδε την αδερφή του, είτε είδε τον Γιακουμή τον λεβέντη απο τους Κάρσταρκ που τον είχε κεράσει γρανίτα όταν ήταν παιδάκι, το ένα και το αυτό. Είπαμε αγάπη μου να κρατάς ποζισιόν γιατί είσαι το κοράκι με τα τρία μάτια αλλά και τόσο ύφος ούτε η Ντενίση στους Φρουρούς της Αχαΐας.
    Εκλαψα  rofl
    Ο Μπραν δεν εξελισσεται οσο θα ηθελα. Εχει τις δυνατοτητες αλλα αρκειται σε βλακειες, κρυες αντιδρασεις, αδιαφορια για τους αλλους και καμια βοηθεια. Ελπιζω να εχει κι αλλο χρονο στο μελλον και να παιξει το ρολο που κανονικα μπορει και πρεπει εναντια στους ασπρους γιατι θα απογοητευτω. Μεχρι στιγμης οι χαρακτηρες που εχουν πεθανει εχουν πεθανει κατα βαση με τη λογικη. Τα πραγματα που μπορει να κανει ο Μπραν και δεν τα κανει χωρις να ξερουμε γιατι ειναι περα απο καθε φαντασια.

    Amycus έγραψε:Ολέννα. Είχε την καλή ατάκα αλλά τι τα θες αγάπη μου, ήταν και η τελευταία. Τα χρόνια της να πάρουμε. Καφές και κονιάκ θα σερβιριστούν στην Αίθουσα του Θρόνου. Άλλη μεγάλη επιτυχία του Mega. Παρελθόν και τα δύο πλέον.

    Σαμ. Έθεσε τις βάσεις για το χημικό πήλινγκ. Η Χατζηβασιλείου έχει κάνει ήδη αίτηση για να την πάρουν στην Ακρόπολη ασκούμενη. Με το beach volley μόνο τέτοια μούρη δεν κρατιέται.

    Πάμε για το 4ο μπας και δούμε κάνα Λευκό Οδοιπόρο, πειστεί η Νταινέρυς και δροσιστούμε κι΄εμείς.  lighter
    Ηταν που θα σοβαρευοσουν ρε :P

    Εκρυψα κριτικη επεισοδιου σε σχολιασμο δημοσιευσης με αλλη κριτικη. Μα ποιος ειμαι τελος παντων Cool
    Isabelle Lightwood
    Isabelle Lightwood
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 36189
    Ηλικία : 124
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Κι ενώ ο καθείς σκοτώνει ό,τι αγαπάει, όλοι ωστόσο δεν πεθαίνουν.

    Game of Thrones - Σελίδα 22 Empty Απ: Game of Thrones

    Δημοσίευση από Isabelle Lightwood Πεμ Αυγ 03, 2017 7:53 pm

    Amycus έγραψε:Γενικότερα, η Νταινέρυς έχει πάρει τον κακό τον δρόμο. Και κάνει λαλακίες. Καλείς τον Βασιλιά του Βορρά -σ΄αρέσει, δεν σ΄αρέσει, έτσι έχουν τα πράματα- και αρχίζεις να σκαλίζεις το παρελθόν. Μαρή, πριν αρχίσεις να ζητάς πίστη και αφοσίωση γιατί έτσι έκαναν κάτι πεθαμένοι βορειογουεστεριώτες στους Ταργκάρυεν, κοίτα λίγο και το δικό σου παρελθόν που το σόϊ σου φλάμπαρε ολόκληρη επικράτεια λες και είναι η Ελλάδα τον Αύγουστο. Που πας καημενούλα; Γονάτισε, ορκίσου, χόρεψε κι΄ενα τσάμικο. Αυτά τα πράματα δεν είναι σινιέ και για να σοβαρευτώ, είναι χοντρές διπλωματικές αστοχίες την στιγμή που οι Ταϊρέλ σβήστηκαν απο τον χάρτη, το Ντορν έγινε Λαννιστερανικό και ο στόλος σου εις τον πάτο της θάλασσας ρεμβάζει. Δεν έχεις συμμάχους και τον μόνο που ήρθε για να τζινάψετε συμμαχία, κάθεσαι και τον ρωτάς άμα αβέλει Ταργκάρυεν στο θρονί. Θα την φας την ξανθιά την μπούκλα και να δω μετά τι θα τον κάνει τον μονόλογο η Μισσάντεϊ.

    I love you I love you
    Κινούμενη αντίθεση η Θυελλογέννητη.
    Amycus
    Amycus
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 29775
    Ηλικία : 44
    Location : Κατάληψη σε ζαχαροπλαστείο!
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Δεν νιώθω ποτέ μοναξιά.Είμαι σχιζοφρενής!

    Game of Thrones - Σελίδα 22 Empty Απ: Game of Thrones

    Δημοσίευση από Amycus Πεμ Αυγ 03, 2017 8:52 pm

    Denrean έγραψε:Δεν γινεται να συμφωνησω περισσοτερο. Η αληθεια ειναι βεβαια οτι οταν τα ελεγε ολα αυτα δεν ηξερε οτι της καηκε ο στολος, εχασε τους μαρτελ και θα εχανε σε λιγο και τους Ταιρελ. Οχι οτι η συμπεριφορα της ειναι η πρεπουσα αλλα τεσπα. Μπεντ δε νι ορ νται λεει. Και μετα ειπε να μην την κρινουν απο τις πραξεις του μπαμπα. Αφου τα ιδια κανει σχεδον! Ξεχασε μου φαινεται απο που ξεκινησε. Ή μαλλον δεν τα ξεχασε αφου τα περιεγραψε ολα, αλλα δεν εμαθε τιποτα απο αυτα. Η Σανσα με λιγοτερες κακουχιες ωριμασε περισσοτερο.  giveup

    Θα συμφωνήσω, δεν ήξερε. Έρχεται ο κοντορεβυθούλης όμως, την ενημερώνει και συνεχίζει το ίδιο τροπάρι. Λοιπόν, είναι λάθος το σκεπτικό της. Τι σημαίνει ότι της ανήκει δικαιωματικά ο θρόνος; Από το σπίτι της τον έφερε; Σαν τις γιαγιάδες στην εκκλησία που αν τους πάρεις την καρέκλα σε κυνηγάνε με την βενταλια. Στο παιχνίδι της εξουσίας δεν υπάρχει "δικό μου είναι το παγωτό και μου το έφαγε, κλαψ, κλαψ, κλαψ". Φτιάξε τις συμμαχίες, οργάνωσε την στρατηγική σου, κινήσου ευέλικτα και αποτελεσματικά. Και κυρίως, κέρδισε την αφοσίωση, μην απαιτείς. Razz

    Denrean έγραψε:
    Εδω δεν συμφωνω 100%. Ο Τζεημυ ειναι πανεξυπνος, ο Qyburn το ιδιο. Η ιδια, οπως πετυχημενα ειπε ο Τυριον, δεν ειναι ουτε κατα το ημισυ οσο εξυπνη νομιζει οτι ειναι. Αν δεν ειχε ικανους συμβουλους θα ειχε ηδη δολοφονηθει απο τις βλακειες που θα εκανε κανονικα. Δεν αργει το "εγω ειμαι η queen και θα κανω ο,τι θελω" και οταν φτασει στο απροχωρητο θα ξυπνησει ο Kingslayer για να παρει κι αλλους τιτλους. Queenslayer, Kinslayers, Fuck-buddy-twin-sister-mother-of-my-childrenslayer κλπ.
    Ok, πιάνω το point σου αλλά η κίνηση να φύγει για να λεηλατήσει το Χαϊγκαρντεν ήταν μεγάλη κίνηση και την έβαλε με τα μπουνια στο παιχνίδι. Ο Τύριον πάλι, αν και έξυπνος, την πάτησε άσχημα με το Κάστρελυ. Η Σερ έχει αφήσει πίσω το παρελθόν, κάτι που αρνείται πεισματικά να κάνει ο Τύριον και πέφτει σε λάθη. :P

    Denrean έγραψε:Ηταν που θα σοβαρευοσουν ρε :P

    Mπα, χαμένη υπόθεση. :P

    Μαρία, η Νταινέρυς μονίμως κάπου χάνεται. Έχει υπερβολική πίστη στον εαυτό της, καλό είναι αυτό, αλλά η τόση αυτοπεποίθηση, την κάνει να μην κοντρολάρει κάποιες τάσεις σε λάθη και να τα παραβλέπει. Έχει κάτι το κοντόφθαλμο που δεν την αφήνει να δει όλη την εικόνα. Razz
    Denrean
    Denrean
    Moderator
    Ministry's Officer of DMLE
    ModeratorMinistry's Officer of DMLE


    Αριθμός μηνυμάτων : 2057
    Ηλικία : 31
    Location : London, UK
    Ημερομηνία εγγραφής : 14/01/2016

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: The only verdict is vengeance

    Game of Thrones - Σελίδα 22 Empty Απ: Game of Thrones

    Δημοσίευση από Denrean Πεμ Αυγ 03, 2017 9:44 pm

    Απλα, στο θεμα της μανουβρας ανταλλαγη καστερλυ-χαιγκαρντεν, θεωρω οτι εμπνευστης και εκτελεστης ειναι ο Jaime. Η Cersei δεν εκανε τιποτα :P
    Isabelle Lightwood
    Isabelle Lightwood
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 36189
    Ηλικία : 124
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Κι ενώ ο καθείς σκοτώνει ό,τι αγαπάει, όλοι ωστόσο δεν πεθαίνουν.

    Game of Thrones - Σελίδα 22 Empty Απ: Game of Thrones

    Δημοσίευση από Isabelle Lightwood Πεμ Αυγ 03, 2017 11:01 pm

    Amycus έγραψε:
    Μαρία, η Νταινέρυς μονίμως κάπου χάνεται. Έχει υπερβολική πίστη στον εαυτό της, καλό είναι αυτό, αλλά η τόση αυτοπεποίθηση, την κάνει να μην κοντρολάρει κάποιες τάσεις σε λάθη και να τα παραβλέπει. Έχει κάτι το κοντόφθαλμο που δεν την αφήνει να δει όλη την εικόνα. Razz

    Το θέμα πιστεύω είναι ότι δεν αντιλαμβάνεται την διαφορά μεταξύ του "πιστεύω σε μένα" και του "μόνο εγώ υπάρχω". Έχει περάσει στην δεύτερη κατηγορία.
    Συμφωνώ απόλυτα πως το "μου ανήκει δικαιωματικά ο θρόνος" δεν στέκει. O πρόγονός σου Αίγκον μωρή πάλι από κάποιον άλλον δεν "έκλεψε" τον θρόνο; Αντίστοιχα δεν στέρησαν την εξουσία από τα αδέλφια του Ρόμπερτ; Όποιος δύναται, εξουσιάζει. Αν είσαι τόσο καλή όσο πιστεύεις, κάντο κι εσύ.
    Higgs Boson
    Higgs Boson
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 646
    Ηλικία : 23
    Ημερομηνία εγγραφής : 19/04/2017

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: ❝ 𝔱𝔥𝔞𝔱 𝔦𝔰 𝔫𝔬𝔱 𝔡𝔢𝔞𝔡 𝔴𝔥𝔦𝔠𝔥 𝔠𝔞𝔫 𝔢𝔱𝔢𝔯𝔫𝔞𝔩 𝔩𝔦𝔢 𝔞𝔫𝔡, 𝔴𝔦𝔱𝔥 𝔰𝔱𝔯𝔞𝔫𝔤𝔢 𝔞𝔢𝔬𝔫𝔰, 𝔢𝔳𝔢𝔫 𝔡𝔢𝔞𝔱𝔥 𝔪𝔞𝔶 𝔡𝔦𝔢. ❞

    Game of Thrones - Σελίδα 22 Empty Απ: Game of Thrones

    Δημοσίευση από Higgs Boson Παρ Αυγ 04, 2017 1:02 am

    Πάντως με το ψυχρό και διορατικό βλέμμα του Μπραν ταυτίζομαι. Γι'αυτό μου λέει η καημένη η μαμά μου συνέχεια να μην κοιτάω έτσι γιατί θα με περάσουν για psycho.
    Amycus
    Amycus
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 29775
    Ηλικία : 44
    Location : Κατάληψη σε ζαχαροπλαστείο!
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Δεν νιώθω ποτέ μοναξιά.Είμαι σχιζοφρενής!

    Game of Thrones - Σελίδα 22 Empty Απ: Game of Thrones

    Δημοσίευση από Amycus Παρ Αυγ 04, 2017 11:07 am

    Denrean έγραψε:Απλα, στο θεμα της μανουβρας ανταλλαγη καστερλυ-χαιγκαρντεν, θεωρω οτι εμπνευστης και εκτελεστης ειναι ο Jaime. Η Cersei δεν εκανε τιποτα :P
    Δεν ξέρω, δεν μας δίνουν πολλά στοιχεία. Δεν το αποκλείω αλλά δεν αποκλείω και το γεγονός οτι η Σερ όντως έβαλε το χεράκι της. Έχει δείξει ότι αυτή κληρονόμησε τις ποιότητες του πατέρα της και αυτό είναι κάτι που θα έκανε ο Τάϊγουιν. :P

    Isabelle Lightwood έγραψε:Το θέμα πιστεύω είναι ότι δεν αντιλαμβάνεται την διαφορά μεταξύ του "πιστεύω σε μένα" και του "μόνο εγώ υπάρχω". Έχει περάσει στην δεύτερη κατηγορία.
    Συμφωνώ απόλυτα πως το "μου ανήκει δικαιωματικά ο θρόνος" δεν στέκει. O πρόγονός σου Αίγκον μωρή πάλι από κάποιον άλλον δεν "έκλεψε" τον θρόνο; Αντίστοιχα δεν στέρησαν την εξουσία από τα αδέλφια του Ρόμπερτ; Όποιος δύναται, εξουσιάζει. Αν είσαι τόσο καλή όσο πιστεύεις, κάντο κι εσύ.
    Αυτό. Έχει πάρει τους τίτλους πριν ακόμα πάρει την θέση. Πιστεύει ότι η ζωή της χρωστάει μία κάποια ανταμοιβή ή ανταπόδωση αλλά σε έναν κόσμο αμοραλιστικό που σκοτώνει εύκολα ανθρώπους όπως θα σκότωνε κουνούπια, μια τέτοια θεώρηση φαντάζει τελείως λάθος, ίσως και παιδιάστικη. Πιστεύει ακράδαντα ότι υπέφερε. Ναι, υπέφερε. Αλλά όχι μόνο αυτή. Απο την πρώτη σελίδα, κάποιος ή κάποια υποφέρει. Αν αισθάνεσαι μόνιμα αδικημένος, υπάρχει πρόβλημα αντίληψης της πραγματικότητας.

    Eruntanλ έγραψε:Πάντως με το ψυχρό και διορατικό βλέμμα του Μπραν ταυτίζομαι. Γι'αυτό μου λέει η καημένη η μαμά μου συνέχεια να μην κοιτάω έτσι γιατί θα με περάσουν για psycho.
    Μα κι' αυτός, στην πρώτη συνάντηση τους, να αναφερθεί στον βιασμό; Διορατικότητα μπορεί αλλά συναισθηματική νοημοσύνη, μηδέν. :P
    Mirabelle Salvatore
    Mirabelle Salvatore
    Βιβλιοθηκάριος
    Βιβλιοθηκάριος


    Αριθμός μηνυμάτων : 14394
    Ηλικία : 34
    Location : Phobos-Deimos Castle
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: 'HAIL HYDRA'

    Game of Thrones - Σελίδα 22 Empty Απ: Game of Thrones

    Δημοσίευση από Mirabelle Salvatore Παρ Αυγ 04, 2017 11:41 pm

    Eγώ πάντως έχω να δηλώσω πως το προσέχουν πολύ το casting σε αυτό το σίριαλ. In Love Razz

    7χ02  :P

    Αχ που είναι ο Ντάριο και το νόθο του Ρόμπερτ να ολοκληρωθεί το τρίο;  :P  :P
    Amycus
    Amycus
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 29775
    Ηλικία : 44
    Location : Κατάληψη σε ζαχαροπλαστείο!
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Δεν νιώθω ποτέ μοναξιά.Είμαι σχιζοφρενής!

    Game of Thrones - Σελίδα 22 Empty Απ: Game of Thrones

    Δημοσίευση από Amycus Σαβ Αυγ 05, 2017 11:33 am

    Mirabelle Salvatore έγραψε:Αχ που είναι ο Ντάριο και το νόθο του Ρόμπερτ να ολοκληρωθεί το τρίο;  :P  :P
    Είσαι ΣΙΓΟΥΡΗ ότι βλέπεις το Game Of Thrones ή το "Ξέρω ποιον ξεπέταξες πέρυσι το καλοκαίρι"; :P
    Dragon The Grey
    Dragon The Grey
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 832
    Ηλικία : 25
    Location : Dragonstone
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2015

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Squib
    Today's thought: Ours is the Fury

    Game of Thrones - Σελίδα 22 Empty Απ: Game of Thrones

    Δημοσίευση από Dragon The Grey Σαβ Αυγ 05, 2017 2:28 pm

    Βρήκα το τέταρτο επεισόδιο που διέρρευσε oh! χωρίς υπότιτλους αλλά ποιος νοιάζεται :P
    Amycus
    Amycus
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 29775
    Ηλικία : 44
    Location : Κατάληψη σε ζαχαροπλαστείο!
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Δεν νιώθω ποτέ μοναξιά.Είμαι σχιζοφρενής!

    Game of Thrones - Σελίδα 22 Empty Απ: Game of Thrones

    Δημοσίευση από Amycus Σαβ Αυγ 05, 2017 5:17 pm

    Διάβασα όμως ότι είναι σε χάλια ποιότητα εικόνας. Γιατί τόση πρεμούρα; Δευτέρα βγαίνει, όχι Δευτέρα Παρουσία. Κι' όσο να πεις, ο υπότιτλος είναι κάτι το σινιέ. Είναι γνωστό άλλωστε. Το κοτόπουλο θέλει χέρι και η σειρά υπότιτλο. :P


    Amycus τον Μάϊο του 2015 έγραψε:Σκέψου τι πατάτα θα έκανες. Αν έβαζες όλους τους Σταρκ σε ένα μέρος, θα τους ξεπάστρευαν μπαμπ-μπαμ! Και μετά, ούτε Σταρκ και ούτε ο North remembrs που λέει και ο Δημήτρης πιο πάνω. Γενικώς στo ASOΙAF πρέπει να αποφεύγεις τις μαζώξεις, τους κεντρικούς δρόμους και την Σέρσεϊ αν θέλεις να ζήσεις και για το επόμενο βιβλίο. :P

    Καλά ε, μερικές φορές με εντυπωσιάζω με την οξυδέρκεια, την προνοητικότητα και το κληρονομικό μου χάρισμα. :P


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την Amycus στις Σαβ Αυγ 05, 2017 5:23 pm, 1 φορά
    Dragon The Grey
    Dragon The Grey
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 832
    Ηλικία : 25
    Location : Dragonstone
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2015

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Squib
    Today's thought: Ours is the Fury

    Game of Thrones - Σελίδα 22 Empty Απ: Game of Thrones

    Δημοσίευση από Dragon The Grey Σαβ Αυγ 05, 2017 5:21 pm

    Ντάξει όχι έχει μια στοιχειώδη ανάλυση. ήτανε ότι πιο γαμάτο κορυφαίο έχω δει, κάθε επεισόδιο είναι δέκα φορές καλύτερο από το προηγούμενο
    Amycus
    Amycus
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 29775
    Ηλικία : 44
    Location : Κατάληψη σε ζαχαροπλαστείο!
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Δεν νιώθω ποτέ μοναξιά.Είμαι σχιζοφρενής!

    Game of Thrones - Σελίδα 22 Empty Απ: Game of Thrones

    Δημοσίευση από Amycus Σαβ Αυγ 05, 2017 5:24 pm

    Στοιχειώδη... Ας περίμενες μια μερούλα κι΄εσύ. :P

    Dragon The Grey
    Dragon The Grey
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 832
    Ηλικία : 25
    Location : Dragonstone
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2015

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Squib
    Today's thought: Ours is the Fury

    Game of Thrones - Σελίδα 22 Empty Απ: Game of Thrones

    Δημοσίευση από Dragon The Grey Σαβ Αυγ 05, 2017 5:37 pm

    μα θα το ξαναδώ και την δευτέρα δν κατάλαβες :P
    Amycus
    Amycus
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 29775
    Ηλικία : 44
    Location : Κατάληψη σε ζαχαροπλαστείο!
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Δεν νιώθω ποτέ μοναξιά.Είμαι σχιζοφρενής!

    Game of Thrones - Σελίδα 22 Empty Απ: Game of Thrones

    Δημοσίευση από Amycus Σαβ Αυγ 05, 2017 5:46 pm

    Επιβάλλεται Γιάννη. Ε-ΠΙ-ΒΑ-ΛΛΕ-ΤΑΙ! :P
    Dragon The Grey
    Dragon The Grey
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 832
    Ηλικία : 25
    Location : Dragonstone
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2015

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Squib
    Today's thought: Ours is the Fury

    Game of Thrones - Σελίδα 22 Empty Απ: Game of Thrones

    Δημοσίευση από Dragon The Grey Σαβ Αυγ 05, 2017 5:54 pm

    άμα δεις τι γίνεται σ αυτό το επεισόδιο.... :P Της Σέρσει γίνεται :P

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Δευ Μάης 20, 2024 5:36 am