.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+62
Phyllida Spore
SaveWaterDrinkBlood
alex snape
Cassiopeia Black
The Sorting Hat
Αstοria Greengrass
papanakis
Maria Lovegood
Fleur Delacour
Hermione Granger.
Shana
radiopalmos
Ronerm
Arcturus Regulus Black
Elvenpath
snapefan3
Cassandra Black
Merlin the Great
Sorazal the Erised
Dimitris el Mago Secreto
Berenice
Morgan le Fay
Andromeda Black
Elohim Meth
Lily Luna Potter
Jace Wayland
Imperio
Minerva McGonagall
Leonie Vernier
Yaxley
Leroy Jethro Gibbs
Romilda Vane
Sev
Anactaciaa_Rosetta
Fred Weasley
Amelia Blackfoot
The Voice of Eternity
HermioneInLove
The Guardian Angel
anthian9
Andros the Invincible
Hermione Jane Granger
Witch-King
Jimmi Comptonn
FoNikos21
elliza
FLEUR258
RemousLoupin
Mary Jane
SiMoS
Narcissa
Nathaniel
Este
Albus_The_Wise
Tom Marvolo Riddle
@RtVaVa
Madame Maxime
Novaenir
Hecate
EL.J girl
E-vampire
Ms Padfoot
66 απαντήσεις

    Πανελληνιες!

    Amelia Blackfoot
    Amelia Blackfoot
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 20437
    Ηλικία : 571
    Location : 12, Grimmauld Place, 4th floor
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: And Iʼve been looking at the stars for a long, long time, Iʼve been putting out fires all my life. Everybody wants a flame, they donʼt want to get burnt and today is our turn.

    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Empty Απ: Πανελληνιες!

    Δημοσίευση από Amelia Blackfoot Πεμ Ιουν 02, 2011 8:26 pm

    elliza έγραψε:
    Amelia Blackfoot έγραψε:ΤΕΛΟΣ ΤΕΛΟΣ ΤΕΛΟΣ ΤΕΛΟΣ ΤΕΛΟΣ ΤΕΛΟΣ ΤΕΛΟΣ ΤΕΛΟΣ ΤΕΛΟΣ ΤΕΕΕΕΕΕΛΟΟΟΟΟΟΣ!!!

    ΑΟΘ έσκισα, έγραψα καλύτερα από κάθε φορά που έχουμε γράψει τεστ, έχω χάσει μόνο ένα ΣΛ και από θεωρία αν μου κόψουν γιατί δεν τα έχω γράψει ακριβώς. Τα θέματα ήταν εκνευριστικά εύκολα, σε ένα σημείο έλεγα "όχι δεν μπορεί να ζητάει ΜΟΝΟ αυτό." :P

    Αλλά χρειάζομαι ένα 90άρι οπότε οκ. :P


    Είμαι πολύ περήφανη για 'μένα. oh!


    Καλά μας αποτελέσματα, συμπάσχοντες.

    Έμενα δεν μου φάνηκαν τόσο εύκολα για να πω την αλήθεια.Δεν ήταν στημένα έπρπεπε να σκεφτείς και λίγο πράγμα σπάνιο για το ΑΟΘ :P
    Πάντως με ψυχραιμία βγήκαν όλα μια χαρά bounce

    Άντε καλή μας επιτυχία παιδιααααααααα crossfingers Very Happy

    Για το 4ο λες; unsure

    Το τρίτο θέμα πάντως είχε απλά πράγματα, είχε ερωτήματα που απαιτούσαν μόνο εφαρμογή του τύπου. Razz

    Καλά τα πήγες όμως ε; [shug]


    Hecate
    Hecate
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 11334
    Ηλικία : 32
    Location : Outer Space
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Empty Απ: Πανελληνιες!

    Δημοσίευση από Hecate Πεμ Ιουν 02, 2011 10:33 pm

    Witch-King έγραψε:Ναι έχει περισσότερες πιθανότητες ο δομικών έργων ΑΛΛΑ μην συγκρίνουμε τα ΤΕΙ με ΑΕΙ παιδιά ! Μιλάμε για τρελή διαφορά ! Για να βγάλεις δομικών έργων αρκεί να διαβάζεις στη εξεταστική για να βγάλεις πολυτεχνείο πρέπει να διαβάζεις καθημερινά και να παρακολουθείς καθημερινά επίσης !!

    Διάολε, τα ΤΕΙ είναι Ανώτατα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα πλέον. Είναι σαν να μου λες μην συγκρίνεις πορτοκάλια με πορτοκάλια Razz Αλλά 'ντάξει καταλαβαίνω τι θες να πεις. Ως φοιτήτρια του τμήματος Πολιτικών Δομικών Έργων στα ΑΤΕΙ πρέπει να σου πω ότι δεν ισχύει αυτό με το διάβασμα. Τα εργαστήρια είναι πάρα πολλά και πάρα πολύ απαιτητικά, από τις 36 ώρες που έχω μάθημα την εβδομάδα, οι μισές είναι εργαστήρια. Για το κάθε εργαστήριο υπάρχει εβδομαδιαία εργασία / "τεχνική μελέτη" + εβδομαδιαίο τεστ + εργασία εξαμήνου + εξετάσεις εξαμήνου οπότε πρέπει να διαβάζεις συνέχεια. Έχω μείνει πίσω σε ένα μόνο μάθημα και κοντεύω να πάθω έλκος από το άγχος. Όσο για τις θεωρίες πλέον το 50% έχουν γίνει υποχρεωτικές οπότε και όσοι ήθελαν να καθίσουν σπίτια τους πηγαίνουν για μάθημα. Δεν ισχύει το "δεν πατάω στην σχολή και διαβάζω μόνο στην εξεταστική" αφού όποιος κάνει κάτι τέτοιο δεν θα υπάρχει καν στους καταλόγους με τα ονόματα αυτών που έχουν συμπληρώσει τον κατάλληλο αριθμό παρουσιών για να δώσουν το μάθημα. Επίσης έχουμε 200 μαθήματα και οι εξεταστικές μας κρατάνε ένα μήνα :P Ξεκινάω να δίνω αύριο και τελειώνω 4/7 erimi Αν είχα διαβάσει το μισό απ' όσο διαβάζω τώρα όταν έδινα Πανελλήνιες θα ήμουν στο Μετσόβειο με έξοδα του ΙΚΥ :P
    Στα Πολυτεχνεία είναι διαφορετικά. Κάνουν πολύ περισσότερες και πολυπλοκότερες θεωρίες και πολύ λιγότερα εργαστήρια. Αν θες να τελειώσεις στην ώρα σου και να έχεις καλό βαθμό στο πτυχίο φυσικά και πρέπει να παρακολουθείς κανονικά τα μαθήματα αλλά δεν υπάρχει κάτι που να σε αναγκάζει να είσαι όλη μέρα στη σχολή ή να διαβάζεις από μάθημα σε μάθημα και όχι όλα μαζί στο τέλος. Όποιος θέλει να μαθαίνει σε βάθος και όχι επιφανειακά διαβάζει κάθε μέρα αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι οι άλλοι ξύνονται.
    Εξάλλου σε αυτού του τύπου τις σχολές δεν υπάρχει "διάβασμα". Υπάρχει το "πάρε το σύγγραμα με τις ασκήσεις και μην το αφήσεις απ' τα χέρια σου αν δεν μάθεις να λύνεις τη μέθοδο με κλειστά μάτια". Σε κάποιους μπορεί να πάρει 2 ώρες, σε κάποιους 2 βδομάδες, σε κάποιους 2 εξάμηνα.



    .
    Θέλεις μπουντρούμια; Πάμε.
    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Ws1999D
    anthian9
    anthian9
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 20262
    Ηλικία : 28
    Location : Thessaloniki
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Empty Απ: Πανελληνιες!

    Δημοσίευση από anthian9 Παρ Ιουν 03, 2011 12:54 pm

    Γιατί έχω το τέλειο προαίσθημα πως οι Πανελλήνιες του '12-'13 θα 'ναι οι πιο δύσκολες;

    Το λέω αυτό γιατί ήδη τους ξεσκίσανε λιιιίγο, του χρόνου νομίζω χειρότερα(σόρρυ παιδιά scared ) και του παραχρόνου το αποκορύφωμα, για να δείξουν πως το σύστημα ήταν αποτυχία και να έχουν ευρύτερη αποδοχή οι αλλαγές; scared



    ♩ - ♫


    Warriors don't show their heart
    until the axe reveals it.
    Arcturus Regulus Black
    Arcturus Regulus Black
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 24400
    Ηλικία : 31
    Location : Somewhere between dreams and reality
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Χρώμα δεν αλλάζουνε τα μάτια μόνο τρόπο να κοιτάνε...

    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Empty Απ: Πανελληνιες!

    Δημοσίευση από Arcturus Regulus Black Παρ Ιουν 03, 2011 12:58 pm

    Συμφωνώ Razz

    Η λογική λέει οτι θα βάλουν δύσκολα σε σας αλλά μη ξεχνάμε οτι πέφτουν οι βάσεις οπότε είτε δύσκολα είτε ευκολα δεν έχεις πρόβλημα.Ισα ίσα αν είσαι καλός σε συμφέρουν τα δύσκολα hurrah



    *
    *
    *
    *
    *
    *

    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Image
    anthian9
    anthian9
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 20262
    Ηλικία : 28
    Location : Thessaloniki
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Empty Απ: Πανελληνιες!

    Δημοσίευση από anthian9 Παρ Ιουν 03, 2011 1:04 pm

    Ναι, i know. Αλλά σου *τραλαλαλαλα* λίγο η ψυχολογία απ' το ένα μάθημα στο άλλο. Laughing



    ♩ - ♫


    Warriors don't show their heart
    until the axe reveals it.
    Berenice
    Berenice
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 18387
    Ηλικία : 29
    Location : Αsteroid B612
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: well behaved women rarely make history

    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Empty Απ: Πανελληνιες!

    Δημοσίευση από Berenice Παρ Ιουν 03, 2011 3:10 pm

    Δεν με νοιάζει :P Ας είναι πανδύσκολα.
    Αυτός που είναι να γράψει 20,θα γράψει 17.Αυτός που είναι να γράψει 17,θα γράψει 15 κοκ.
    Και κάπως έτσι θα πέσουν οι βάσεις.Ταντα!! :P



    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Tumblr_mffsii6lvX1qcpsedo8_r3_250    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Tumblr_mffsii6lvX1qcpsedo7_r3_250 

    “You know, Evans, sooner or later youʼre going to have to make up your mind, whether you like me or hate me.”
    “Believe me, Iʼve made up my mind.”
    (x)
    Witch-King
    Witch-King
    Εκπαιδευτής Δράκων
    Εκπαιδευτής Δράκων


    Αριθμός μηνυμάτων : 1320
    Ηλικία : 32
    Location : Minas Morgul
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Squib
    Today's thought: Gia na dume..pff

    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Empty Απ: Πανελληνιες!

    Δημοσίευση από Witch-King Παρ Ιουν 03, 2011 3:32 pm

    Hecate έγραψε:
    Witch-King έγραψε:Ναι έχει περισσότερες πιθανότητες ο δομικών έργων ΑΛΛΑ μην συγκρίνουμε τα ΤΕΙ με ΑΕΙ παιδιά ! Μιλάμε για τρελή διαφορά ! Για να βγάλεις δομικών έργων αρκεί να διαβάζεις στη εξεταστική για να βγάλεις πολυτεχνείο πρέπει να διαβάζεις καθημερινά και να παρακολουθείς καθημερινά επίσης !!

    Διάολε, τα ΤΕΙ είναι Ανώτατα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα πλέον. Είναι σαν να μου λες μην συγκρίνεις πορτοκάλια με πορτοκάλια Razz Αλλά 'ντάξει καταλαβαίνω τι θες να πεις. Ως φοιτήτρια του τμήματος Πολιτικών Δομικών Έργων στα ΑΤΕΙ πρέπει να σου πω ότι δεν ισχύει αυτό με το διάβασμα. Τα εργαστήρια είναι πάρα πολλά και πάρα πολύ απαιτητικά, από τις 36 ώρες που έχω μάθημα την εβδομάδα, οι μισές είναι εργαστήρια. Για το κάθε εργαστήριο υπάρχει εβδομαδιαία εργασία / "τεχνική μελέτη" + εβδομαδιαίο τεστ + εργασία εξαμήνου + εξετάσεις εξαμήνου οπότε πρέπει να διαβάζεις συνέχεια. Έχω μείνει πίσω σε ένα μόνο μάθημα και κοντεύω να πάθω έλκος από το άγχος. Όσο για τις θεωρίες πλέον το 50% έχουν γίνει υποχρεωτικές οπότε και όσοι ήθελαν να καθίσουν σπίτια τους πηγαίνουν για μάθημα. Δεν ισχύει το "δεν πατάω στην σχολή και διαβάζω μόνο στην εξεταστική" αφού όποιος κάνει κάτι τέτοιο δεν θα υπάρχει καν στους καταλόγους με τα ονόματα αυτών που έχουν συμπληρώσει τον κατάλληλο αριθμό παρουσιών για να δώσουν το μάθημα. Επίσης έχουμε 200 μαθήματα και οι εξεταστικές μας κρατάνε ένα μήνα :P Ξεκινάω να δίνω αύριο και τελειώνω 4/7 erimi Αν είχα διαβάσει το μισό απ' όσο διαβάζω τώρα όταν έδινα Πανελλήνιες θα ήμουν στο Μετσόβειο με έξοδα του ΙΚΥ :P
    Στα Πολυτεχνεία είναι διαφορετικά. Κάνουν πολύ περισσότερες και πολυπλοκότερες θεωρίες και πολύ λιγότερα εργαστήρια. Αν θες να τελειώσεις στην ώρα σου και να έχεις καλό βαθμό στο πτυχίο φυσικά και πρέπει να παρακολουθείς κανονικά τα μαθήματα αλλά δεν υπάρχει κάτι που να σε αναγκάζει να είσαι όλη μέρα στη σχολή ή να διαβάζεις από μάθημα σε μάθημα και όχι όλα μαζί στο τέλος. Όποιος θέλει να μαθαίνει σε βάθος και όχι επιφανειακά διαβάζει κάθε μέρα αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι οι άλλοι ξύνονται.
    Εξάλλου σε αυτού του τύπου τις σχολές δεν υπάρχει "διάβασμα". Υπάρχει το "πάρε το σύγγραμα με τις ασκήσεις και μην το αφήσεις απ' τα χέρια σου αν δεν μάθεις να λύνεις τη μέθοδο με κλειστά μάτια". Σε κάποιους μπορεί να πάρει 2 ώρες, σε κάποιους 2 βδομάδες, σε κάποιους 2 εξάμηνα.

    Θα συμφωνήσω μαζί σου στο ότι στα ΑΤΕΙ τα μαθήματα είναι υποχρεωτικά οπότε τα παρακολουθείς αναγκαστικά , ο κολλητός μου πέρασε στη σχολή σου και με διάβασμα μόνο μέσα στην εξεταστική πέρασε 1 εξάμηνο 5 αν δεν με απατά η μνήμη μου . Αντίθετα εγώ ( αν και δεν παρακολουθούσα γιατί δεν μου αρέσει η σχολή από σπόντα πέρασα γιατί έχασα για 20-40 μόρια τις 2 που ήθελα και μπήκα εκεί κατά λάθος ) πέρασα ή μάλλον δεν πέρασα τίποτα 0/8 , τώρα δεύτερο εξάμηνο παρακολουθώντας αρκετά περισσότερο και διαβάζοντας ( θέλω να είμαι καλυμμένος αν δεν πιάσω κάτι καλύτερο ) πάω να περάσω 4/10 . Όταν έχεις δέκα μαθήματα το εξάμηνο που σου βάζουν όλη μέρα να παρακολουθείς είναι αδύνατο ( να λέμε την αλήθεια πρώτο έτος ούτε έχεις την όρεξη ούτε την εμπειρία )

    Παρόλα αυτά οι φοιτητές των ΑΤΕΙ έχουν περισσότερες πιθανότητες να βρουν δουλεία με μισθούς 700-800-900 euro αλλά αν πάει κάποιος να κάνει κάτι δικό του να στηθεί μόνος του δηλαδή εκεί μετράει πιστεύω και το τι σχολή έχεις τελειώσει



    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Purple_Dragon_by_deligaris

    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 King

    Madame Maxime
    Madame Maxime
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 55431
    Ηλικία : 30
    Location : Deep in my soul..
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/05/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Somebody mixed my medicine. :S

    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Empty Απ: Πανελληνιες!

    Δημοσίευση από Madame Maxime Παρ Ιουν 03, 2011 10:12 pm

    Εγώ το 'χω πάρει ήδη απόφαση πως πάνω από 19 δε θα γράψω στις Πανελλήνιες. Βασικά... αν γράψω 17+, θα είμαι θεά. Razz





    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 2w13
    C. Addicts for the win.
    Lily Luna Potter
    Lily Luna Potter
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 8875
    Ηλικία : 29
    Location : Potter Manor
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Jo, thank you for making glasses, spectacles, and red hair really cool.

    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Empty Απ: Πανελληνιες!

    Δημοσίευση από Lily Luna Potter Παρ Ιουν 03, 2011 10:46 pm

    anthian9 έγραψε:Γιατί έχω το τέλειο προαίσθημα πως οι Πανελλήνιες του '12-'13 θα 'ναι οι πιο δύσκολες;

    Το λέω αυτό γιατί ήδη τους ξεσκίσανε λιιιίγο, του χρόνου νομίζω χειρότερα(σόρρυ παιδιά scared ) και του παραχρόνου το αποκορύφωμα, για να δείξουν πως το σύστημα ήταν αποτυχία και να έχουν ευρύτερη αποδοχή οι αλλαγές; scared

    Χρειαζομουν κατι για να μου φτιαξει τη μερα :P
    Αν και η Νικολ σε αυτο που λεει εχει ενα δικιο... βεβαια ποτε δεν ξερεις =/




    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Tumblr_mqrmmqgeyn1s3amqco1_500_by_phinasnigellusblack-d6g7l69

    Σπόιλερ:
    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Hhh11

    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 CHAMPION
    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Empty Απ: Πανελληνιες!

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Παρ Ιουν 03, 2011 10:49 pm

    Παιδιά τι λέτε;;; Στις πανελλήνιες πάτε με τσαμπουκά, λέτε θα γράψω 20 και τέρμα.-
    Και αν δεν γράψετε δε χάλασε ο κόσμος, απλά ποτέ μα ποτέ μην πείτε "δεν μπορώ να γράψω" :P




    Statler
    Lily Luna Potter
    Lily Luna Potter
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 8875
    Ηλικία : 29
    Location : Potter Manor
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Jo, thank you for making glasses, spectacles, and red hair really cool.

    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Empty Απ: Πανελληνιες!

    Δημοσίευση από Lily Luna Potter Παρ Ιουν 03, 2011 10:53 pm

    Ενταξει καλε ασε μας να αγχωθουμε λιγακι :P

    Εννοειται πως ποτε δεν πας με τετοια φιλοσοφια, αλλα ειναι και μεγαλη απογοητευση αν πεσεις πολυ απο τα στανταρ σου =/
    Εδω το βλεπω στις εξετασεις της πρωτης λυκειου οτι δεν το δεχομαι απο τον εαυτο μου να μην γραψω αψογα στα μαθηματα που θελω hehe




    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Tumblr_mqrmmqgeyn1s3amqco1_500_by_phinasnigellusblack-d6g7l69

    Σπόιλερ:
    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Hhh11

    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 CHAMPION
    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Empty Απ: Πανελληνιες!

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Παρ Ιουν 03, 2011 11:02 pm

    Ο Χ Ι. Δεν θέλει άγχος.- Αν είστε τυχεροί θα έχετε λίγο άγχος στις αρχές του καλοκαιριού και θα το χάσετε πριν τα Χριστούγεννα. Σε κάθε άλλη περίπτωση να βρείτε χρόνο να κάνετε ασκήσεις χαλάρωσης. Το άγχος μόνο κακό κάνει :P




    Statler
    Lily Luna Potter
    Lily Luna Potter
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 8875
    Ηλικία : 29
    Location : Potter Manor
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Jo, thank you for making glasses, spectacles, and red hair really cool.

    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Empty Απ: Πανελληνιες!

    Δημοσίευση από Lily Luna Potter Παρ Ιουν 03, 2011 11:04 pm

    Η λεξη κλειδι ειναι χρονος =/

    Αστο δεν πειραζει, εγω εχω ενα χρονο ακομα οποτε δεν ειναι η σειρα μου να μιλησω Razz
    Του χρονου παλι εδω θα ειμαστε και θα τα λεμε! hippie




    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Tumblr_mqrmmqgeyn1s3amqco1_500_by_phinasnigellusblack-d6g7l69

    Σπόιλερ:
    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Hhh11

    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 CHAMPION
    Berenice
    Berenice
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 18387
    Ηλικία : 29
    Location : Αsteroid B612
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: well behaved women rarely make history

    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Empty Απ: Πανελληνιες!

    Δημοσίευση από Berenice Παρ Ιουν 03, 2011 11:13 pm

    Άντε να περάσει αυτή η βδομάδα,να αρχίσουμε κι εμείς προετοιμασία!!
    Είμαι τόσο ενθουσιασμένη!! hurrah
    Το μόνο που με αγχώνει είναι κάποιοι καθηγητές που δεν έχουμε ξανακάνει μάθημα μαζί,μόνο αυτό.-



    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Tumblr_mffsii6lvX1qcpsedo8_r3_250    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Tumblr_mffsii6lvX1qcpsedo7_r3_250 

    “You know, Evans, sooner or later youʼre going to have to make up your mind, whether you like me or hate me.”
    “Believe me, Iʼve made up my mind.”
    (x)
    SiMoS
    SiMoS
    Μάντης
    Μάντης


    Αριθμός μηνυμάτων : 18162
    Ηλικία : 30
    Location : Εκεί που όλα ειν' ωραία...
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: I thought that I heard you laughing, I thought that I heard you sing...

    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Empty Απ: Πανελληνιες!

    Δημοσίευση από SiMoS Σαβ Ιουν 04, 2011 2:28 pm

    Εμείς ξεκινάμε 15/6 και τελειώνουμε 22/7.
    Έχω ήδη αγχωθεί με τα όσα διαβάζω στα διάφορα fora...

    Άνοιξε και στο ischool τόπικ για την προετοιμασία 2011-2012 και βλέπω οτι ήδη κάποιοι έχουν φτάσει στις παραγώγους. Ο_Ο

    Καλή μας επιτυχία, λοιπόν, και καλά αποτελέσματα σε αυτούς που έδιναν φέτος...




    The Composer
    C.Addicts United
    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Empty Απ: Πανελληνιες!

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Σαβ Ιουν 04, 2011 2:47 pm

    SiMoS έγραψε:Άνοιξε και στο ischool τόπικ για την προετοιμασία 2011-2012 και βλέπω οτι ήδη κάποιοι έχουν φτάσει στις παραγώγους. Ο_Ο

    Συμβουλή, μην πιστεύεις όσα λέγονται στο ischool :P Μερικοί έχουν βάλει σκοπό της μίζερης ζωής τους να αγχώνουν τους υπόλοιπους. Αν είναι δυνατόν παραγώγους από το καλοκαίρι, δηλαδή μιγαδικούς δεν κάνανε καν; :P




    Statler
    Hecate
    Hecate
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 11334
    Ηλικία : 32
    Location : Outer Space
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Empty Απ: Πανελληνιες!

    Δημοσίευση από Hecate Σαβ Ιουν 04, 2011 2:57 pm

    Μερικά φροντιστήρια τους μιγαδικούς τους κάνουν τελευταίους και ξεκινάνε την ύλη από συναρτήσεις.
    Όσο για το ischool ούτε το 1/12 απ' αυτά που λένε εκει μέσα δεν έχει ισχύει. Όλοι έχουν φτάσει ολοκληρώματα στις αρχές Νοέμβρη και γράφουν 26.000 μόρια στις πανελλήνιες Wink :P



    .
    Θέλεις μπουντρούμια; Πάμε.
    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Ws1999D
    Madame Maxime
    Madame Maxime
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 55431
    Ηλικία : 30
    Location : Deep in my soul..
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/05/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Somebody mixed my medicine. :S

    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Empty Απ: Πανελληνιες!

    Δημοσίευση από Madame Maxime Σαβ Ιουν 04, 2011 3:17 pm

    Εγώ προσπαθώ να μην ακούω που βρίσκονται άλλα σχολεία/τμήματα κτλ. Αγχώνομαι και έχω την αίσθηση πως θα αποτύχω παταγωδώς. Razz

    Ξεκινάω 14/6 και δεν ξέρω πότε ακριβώς τελειώνω (γύρω στις 22/7 νομίζω). Είμαι ενθουσιασμένη αλλά απίστευτα αγχωμένη.





    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 2w13
    C. Addicts for the win.
    Berenice
    Berenice
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 18387
    Ηλικία : 29
    Location : Αsteroid B612
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: well behaved women rarely make history

    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Empty Απ: Πανελληνιες!

    Δημοσίευση από Berenice Σαβ Ιουν 04, 2011 3:21 pm

    Δεν με νοιάζει.Καθηγητές μου είπαν ότι αν ξεκινήσω το καλοκαίρι,είμαι οκέι.
    Ξεκινάω στις 14 περίπου.Και θα κάνω και μαθηματα μόνη μου,οπότε η ύλη θα βγει πιο γρήγορα :P



    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Tumblr_mffsii6lvX1qcpsedo8_r3_250    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Tumblr_mffsii6lvX1qcpsedo7_r3_250 

    “You know, Evans, sooner or later youʼre going to have to make up your mind, whether you like me or hate me.”
    “Believe me, Iʼve made up my mind.”
    (x)
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 31
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Empty Απ: Πανελληνιες!

    Δημοσίευση από FLEUR258 Σαβ Ιουν 04, 2011 5:06 pm

    Madame Maxime έγραψε:Εγώ προσπαθώ να μην ακούω που βρίσκονται άλλα σχολεία/τμήματα κτλ. Αγχώνομαι και έχω την αίσθηση πως θα αποτύχω παταγωδώς. Razz

    Λιζα μην ακους κανεναν. :P

    Και γενικα παιδια να μην ακουτε κανεναν και τιποτα. :P
    Εσεις να κοιτατε το δικο σας διαβασμα,αν εχετε αγχος να προσπαθησετε να το αποδεχτει και ακομα καλυτερα να το αποτρεψετε,και ολα καλα θα πανε. Laughing



    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    Madame Maxime
    Madame Maxime
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 55431
    Ηλικία : 30
    Location : Deep in my soul..
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/05/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Somebody mixed my medicine. :S

    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Empty Απ: Πανελληνιες!

    Δημοσίευση από Madame Maxime Σαβ Ιουν 04, 2011 5:09 pm

    Θεκλέρ. [shug]
    Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χάρηκα όταν μου είπες τι έγραψες σε εκείνη την ερώτηση της Λογοτεχνίας. red face





    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 2w13
    C. Addicts for the win.
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 31
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Empty Απ: Πανελληνιες!

    Δημοσίευση από FLEUR258 Σαβ Ιουν 04, 2011 5:29 pm

    Λιζζυ [shug]
    Ευχαριστω τοσο για το ενδιαφερον. Very Happy



    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    Amelia Blackfoot
    Amelia Blackfoot
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 20437
    Ηλικία : 571
    Location : 12, Grimmauld Place, 4th floor
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: And Iʼve been looking at the stars for a long, long time, Iʼve been putting out fires all my life. Everybody wants a flame, they donʼt want to get burnt and today is our turn.

    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Empty Απ: Πανελληνιες!

    Δημοσίευση από Amelia Blackfoot Σαβ Ιουν 04, 2011 5:38 pm

    Ρε μην αγχώνεστε από το καλοκαίρι, βγαίνει η ύλη. :P

    Στα θερινά απλά βάζετε τις βάσεις, μην σκοτωθείτε στο διάβασμα ακόμα δεν ξεκίνησε η χρονιά. Razz
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 31
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Empty Απ: Πανελληνιες!

    Δημοσίευση από FLEUR258 Σαβ Ιουν 04, 2011 5:42 pm

    +1 με Εμυ. :P

    Εγω στα θερινα διαβαζα πολυ χαλαρα. :P



    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    Arcturus Regulus Black
    Arcturus Regulus Black
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 24400
    Ηλικία : 31
    Location : Somewhere between dreams and reality
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Χρώμα δεν αλλάζουνε τα μάτια μόνο τρόπο να κοιτάνε...

    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Empty Απ: Πανελληνιες!

    Δημοσίευση από Arcturus Regulus Black Σαβ Ιουν 04, 2011 5:54 pm

    +2 με Εμυ Laughing

    Εγω στα θερινα βαριομουν γενικώς Razz

    Αντε ενας χρόνος σας έμεινε και μετα μαζί συμφοιτητάκια awesome



    *
    *
    *
    *
    *
    *

    Πανελληνιες! - Σελίδα 21 Image

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ Οκτ 04, 2024 6:23 am